Різне > Віра, релігія, філософія, світогляд

Смерть - покарання чи подарунок?

<< < (19/33) > >>

Azazello:

--- Цитата: яничар від 04 Липня 2010, 01:22:10 ---людина приходить, щоб померти???
--- Кінець цитати ---
     «Жити - означає вмирати» - один із найзнаменитіших висновків Енгельса.
     Що ж таке смерть? Смерть – це  припинення життєдіяльності організму, загибель його. Розрізняють 2 основних етапи смерті: клінічну смерть і наступну за нею - біологічну або істинну - необоротне припинення фізіологічних процесів у клітинах і тканинах.
     Я згідна з Вами, Яничаре, що людина приходить у цей світ, щоб жити. Але Людина разом з усім тваринним світом змушена підкорятися законам, що зумовлюють неминучість смерті. Смерть є необхідний момент життя.
     Проблема смерті набуває центрального значення і у Фрейда. І центральною є саме проблема смерті, нерозривно пов'язана з проблемою часу. Смерть є найглибшим і найбільш значущим фактом життя, підносить самого останнього зі смертних над буденністю і вульгарністю життя.
     Тільки факт смерті ставить у глибині питання про сенс життя. Життя в цьому світі має сенс саме тому, що є смерть. Сенс, пов'язаний з кінцем. І якщо б не було кінця, то сенсу в житті не було б. Смерть - граничний жах і граничне зло - виявляється єдиним виходом з дурного часу у вічність, і життя безсмертне і вічне виявляється досяжним лише через смерть.
Життя благородне тільки тому, що в ньому є смерть, є кінець. Це свідчить про те, що людина призначена до іншого, вищого життя.
     Але між життям у часі і життям у вічності лежить безодня, через яку перехід можливий тільки лише шляхом смерті, шляхом жаху розриву. Смерть вказує на існування вищого сенсу життя. Живі, а не мертві страждають, коли смерть зробить свою справу. Мертві більше не можуть страждати, і ми можемо навіть похвалити смерть, коли вона кладе край фізичному болю або сумному розумовому занепаду.
     Однак неправильно говорити про смерть як про "винагороду", оскільки справжня винагорода, як і справжнє покарання, вимагає свідомого переживання факту. У житті кожної людини може наступити момент, коли смерть буде більш дієвою для досягнення його головних цілей, ніж життя; колись те, за що він стоїть, завдяки його смерті стане більш ясним і переконливим, ніж якщо б він вчинив будь-яким іншим чином.
     І на останок, Фрейд стверджує, що мета, до якої прагне всяке життя, є смерть. Парадокс смерті в тому, що смерть є найстрашнішим злом, яке більше за все страшить людину, але через це зло розкривається вихід до вічного життя або один з виходів. Такими парадоксами наповнене наше життя. На жаль.

яничар:

--- Цитата: Azazello від 05 Липня 2010, 14:20:18 ---через це зло розкривається вихід до вічного життя або один з виходів. Такими парадоксами наповнене наше життя. На жаль.
--- Кінець цитати ---
не зрозумів вашого жалю. вихід до вічного життя Вас засмучує?

derevynka:
https://www.youtube.com/watch?v=yB1J7JBszys
смерть як перехід у щось інше

Сонечко+:
Людина, яка убивала інших людей (навіть, захищаючи Батьківщину) вона ж  читнить смертельний гріх. Хіба його душа може потрапити в Царство небесне?

yurko:
Ну то троха не в ту тему питання  ;)

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії