Різне > Віра, релігія, філософія, світогляд

Смерть - покарання чи подарунок?

<< < (18/33) > >>

яничар:

--- Цитата: Azazello від 10 Травня 2010, 02:00:40 ---Не можна вважати вислови інших людей неправильними
--- Кінець цитати ---
Отже всі праві?
--- Цитата: Azazello від 10 Травня 2010, 02:00:40 ---не існує ЛЮБОВІ до життя без відчаю
--- Кінець цитати ---
неправда. спростувати моє твердженя ви не можете, бо
--- Цитата: Azazello від 10 Травня 2010, 02:00:40 ---Не можна вважати вислови інших людей неправильними
--- Кінець цитати ---

--- Цитата: Azazello від 10 Травня 2010, 02:00:40 ---закликали людей не падати у відчай, але не стверджували, що його не повинно бути
--- Кінець цитати ---
якщо людина не падає у відчай, то чи є він у її житті? Одна справа не повинно бути, а інша- нема. Людина слабка і впадає в спокуси, а від цього- відчай.
Визначний письменник Камю чи ні? якщо він збиває з правильного шляху, то- ні. Цитата, з якої почалась наша суперечка, вказує на те, що він- нерозумний ( граматичної помилки нема). Тому моє запитання чи не передумав він пізніше є суттєвим не для мене, а для нього.

Azazello:

--- Цитата: яничар від 10 Травня 2010, 16:33:59 ---Отже всі праві?
--- Кінець цитати ---
Кожна людина має право на власну думку.

--- Цитата: яничар від 10 Травня 2010, 16:33:59 ---не існує ЛЮБОВІ до життя без відчаю
--- Кінець цитати ---
Це не мій вислів, а Камю. І це його переконання.

--- Цитата: яничар від 10 Травня 2010, 16:33:59 ---неправда. спростувати моє твердженя ви не можете,
--- Кінець цитати ---
Я не збираюсь спростовувати ваше твердження. Це ваша думка.

--- Цитата: яничар від 10 Травня 2010, 16:33:59 ---Цитата, з якої почалась наша суперечка, вказує на те, що він- нерозумний
--- Кінець цитати ---

Альбера Камю разом з Сартром прийнято визначати як найвизначніших екзистенціалістів у Франції та й у всій Західній Європі. Так що вважати його нерозумним по крайній мірі не коректно. У своєму житті Камю багато розмірковує про смерть, у щоденнику навіть зізнається в тому, що боїться її, шукає можливості до неї підготуватися. Камю не вірить у безсмертя душі. Замість цього він хоче довести, що той, хто був щасливий в житті, здатний до «щасливої смерті». Ця «щаслива смерть» перетворюється у нього в наслання.
І на останок. Головний підсумок багатовікового досвіду осмислення смертності людини слід було б висловити пронизливим рядком Марини Цвєтаєвої: "Послухайте! - Ще мене любите за те, що я помру".

 :zakryto

яничар:

--- Цитата: Azazello від 10 Травня 2010, 19:08:45 ---Кожна людина має право на власну думку.
--- Кінець цитати ---
Результат в байці Крилова "Лебедь, щука и рак"

--- Цитата: Azazello від 10 Травня 2010, 19:08:45 ---прийнято визначати
--- Кінець цитати ---
ким прийнято?

--- Цитата: Azazello від 10 Травня 2010, 19:08:45 ---Камю не вірить у безсмертя душі
--- Кінець цитати ---
Так коротко і скажіть: Камю- безбожник про якого і говорити не варто, не те щоб читати чи вивчати.

Azazello:

--- Цитата: яничар від 30 Червня 2010, 22:48:02 ---Кожна людина має право на власну думку.
Результат в байці Крилова "Лебедь, щука и рак"
--- Кінець цитати ---
     Скільки людей у світі, стільки існує різних думок. Уявімо, що всі люди на Землі мають одні й ті самі смаки, однакові уподобання, однакові думки. Жили б ми тоді й досі у кам'яному віці, бо жодна людина не намагалася б виділитися, довести свою думку, стати кращою, щоб привернути до себе увагу та змусити інших поділяти її переконання. Саме це і робить життя цікавішим, бо через наявність різних смаків у людей ми бачимо абсолютно несхожі колекції одежі у відомих модельєрів, через різницю у поглядах може розвиватися мистецтво (хтось, наприклад любить класичні твори, а хтось, можливо, авангард) чи  наука.
     З самого початку свого розвитку люди вступили у суперечності. Завдяки цьому ми маємо те, що маємо: міста, будинки, сім'ї. Людина — найрозвиненіша істота на Землі, дуже складний механізм, створений природою. Ми бачимо незвичайні твори мистецтва, такі несхожі один на одного, читаємо справжні літературні скарби, але кожен розуміє їх по-своєму... Та чи можливою була б наявність всього цього, якби серед шістьох мільярдів людей панував якийсь один смак?
     Саме те, що люди мають різні смаки, робить наше життя кольоровим та яскравим, сповненим великих несподіванок. Тому суперечки й образи тут зайві. Іноді бачимо людину, яка вважає, що оточуючі повинні мислити, як вона, висміює чужі погляди й ображається, коли хтось не дотримується її думки. Не варто сперечатися з такою людиною, адже вона не розуміє, наскільки цінною є різниця в поглядах, від неї навіть можна почути образливі слова. Але якщо добре подумати, то розумієш, що не варто відповідати їй тим самим: така людина, як правило, обмежена, тому її можна лише пожаліти. Правда, обговорення різних поглядів може бути надзвичайно цікавим (на подібних дискусіях базуються різноманітні телевізійні ток-шоу), але тільки якщо воно відбувається у межах розумного і не переходить у з'ясування стосунків з опонентами. Неправильно, коли свою думку починають нав'язувати іншій людині, оскільки кожен з існуючих на землі погля¬дів може знайти своїх прихильників. Чи то буде суперечка про літературні жанри, чи то обговорення ансамблів одягу, чи то виникне дискусія, яким повинен бути домашній інтер'єр, завжди знайдеться людина, що підтримає саме вас.
    Така річ, як власна думка, робить людину особливою. Це властиво людям сильним, впевненим у собі, тому особистість зазвичай несхожа на інших. Якщо всі люди будуть такими, то так і житимемо, маючи різні смаки, різноманітністю думок будемо прикрашати життя, роблячи його унікальним. Але навіть якщо маєш власне бачення будь-якої проблеми чи питання, не слід забувати про те, що поряд із тобою така сама особистість, як і ти сам. Думки ближнього треба поважати і цінувати, інколи незайвим є й прислухатися до них. Чинячи так, людина має репутацію мудрої й розважливої, до неї звертаються за порадою, як до зразка поміркованості.


--- Цитата: яничар від 30 Червня 2010, 22:48:02 ---Цитата: Azazello від 10 Травня 2010, 19:08:45
прийнято визначати
ким прийнято?
--- Кінець цитати ---
Вченими і літераторами світу.


--- Цитата: яничар від 30 Червня 2010, 22:48:02 ---Цитата: Azazello від 10 Травня 2010, 19:08:45
Камю не вірить у безсмертя душі
Так коротко і скажіть: Камю- безбожник про якого і говорити не варто, не те щоб читати чи вивчати.
--- Кінець цитати ---

     Французький філософ - екзистенціаліст А.Камю писав: „Велика мужність – дивитися відкритими очима на світло і смерть”.  Ніцшеанского презирства до християнства Камю ніколи не розділяв.
     Життя містить в собі смерть, а смерть є  умовою нового життя, можливо, не схожого на життя нинішнє. Саме усвідомлення вічного круговороту життя і смерті лежить в основі уявлень про власну конечність людини і безкінечність буття.
     У ХХ ст. німецький філософ М.Хайдеггер визначає смерть онтологічною характеристикою людського буття: життя є „буття-до-смерті”. Людина проявляється у світі усвідомленням власної смертності. Смерть, будучи завжди „моєю” смертю, виводить людину з анонімності життя до „власного” буття, смерть доповнює можливе буття людини до повного буття. „Справжнє буття-до-смерті” пориває з повсякденними спробами відвернутися від смерті і є основою смислотворення людини.
      На відміну від Хайдегера, А.Камю і Ж-П.Сартр бачать у смерті не позитивний, стверджуючий момент людського буття, а такий, що руйнує сам сенс людини та її індивідуальність.
     І насамкінець приведу ще одну цитату Альбера Камю: "Быть язычником для себя, христианином для других — к этому инстинктивно склоняется всякий человек."



яничар:
Azazello , ми відійшли від теми і, з таким довгими розясненнями, можемо ще далі відійти.
Коли у людей одна ціль, один шлях, то яке може бути розмаїття думок? Йти, повзти, бігти чи летіти? Але це скоріше залежить від можливостей.
Тобто нехай дюдина пє, курить, наркоманить, розбещує (рос. "растлевает") інших і т.д., а ми будемо цінувати цю його свободу-думку-індивідуальність? "(на подібних дискусіях базуються різноманітні телевізійні ток-шоу)". Поміркованими можна бути в непринципових питаннях.

--- Цитата: Azazello від 03 Липня 2010, 01:23:20 ---Вченими і літераторами світу.
--- Кінець цитати ---
Ким вони вчені ці підератори? Сатана був не посліднім в раю і по знанню, а де тепер.

--- Цитата: Azazello від 03 Липня 2010, 01:23:20 ---А.Камю і Ж-П.Сартр бачать у смерті не позитивний, стверджуючий момент людського буття, а такий, що руйнує сам сенс людини та її індивідуальність.
--- Кінець цитати ---
Дозволю собі скоротити цитату, сподіваюсь від цього вона стане яснішою:" А.Камю бачать у смерті момент людського буття, такий, що руйнує сам сенс людини та її індивідуальність." Людина існує (приходить в світ), щоб померти? Курка годує людину, червяк має функцію, а людина приходить, щоб померти???

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії