Різне > Віра, релігія, філософія, світогляд

Смерть - покарання чи подарунок?

<< < (17/33) > >>

Alexander:
е молодеж,не гнівіть Бога, фігню пишете, вам мало суїцидів в школах,в славному місті Калуші :fool

яничар:

--- Цитата: Azazello від 07 Травня 2010, 23:39:32 ---хороший вислів Альбера Камю
--- Кінець цитати ---
Справді хороший? Він висловив його від свого імені чи літературного героя? (пробачте, не читав- мені Сковорода ближче). це останнє що він сказав про життя? чи може він потім змінив свою думку, а Ви посилаєтесь на вислів, який Вам підсунули люди чи злі духи. І, зрештою, чому якийсь Камю для Вас- особа авторитетна, а- наприклад- пророк Сулейман (цар Соломон)- ні?

Azazello:
 
--- Цитата: яничар від 09 Травня 2010, 13:30:50 ---Цитата: Azazello від 07 Травня 2010, 23:39:32
хороший вислів Альбера Камю
Справді хороший? Він висловив його від свого імені чи літературного героя? (пробачте, не читав- мені Сковорода ближче). це останнє що він сказав про життя? чи може він потім змінив свою думку, а Ви посилаєтесь на вислів, який Вам підсунули люди чи злі духи. І, зрештою, чому якийсь Камю для Вас- особа авторитетна, а- наприклад- пророк Сулейман (цар Соломон)- ні?
--- Кінець цитати ---
     Свого часу Григорій Сковорода писав:
«Не все те хибне, що тобі не зрозуміле»
 або ж
«Хіба може говорити про біле той, кому невідоме, що таке чорне».
     Важко говорити з людиною, яка не читала Альбера Камю чи Жан-Поля Сартра. Альбер  Камю писав  “Не існує любові до життя без відчаю від життя”.  Щоб говорити про вислови цього визначного  французького  романіста, філософа, публіциста, одного з лідерів філософсько-мистецького напрямку екзистенціалізму потрібно хоча б прочитати такі його твори як «Чума», «Спід і лице»,  «Сторонній»,  «Міф про Сізіфа», «Каліґула» , «Листи до німецького друга», «Падіння», «Справедливі», «Бунтівна людина», «Вигнання і царство» чи «Перша людина».
     Оскільки одним з основних завдань екзистенціалізму є встановлення змісту людського існування, то природньо, що кожен з філософів - екзистенціалістів висував свою концепцію сенсу буття - релігійну, або, навпаки, атеїстичну. Серед мислителів, стверджує Камю, немає жодного, хто б заперечував сенс життя.
     То ж, шановний Яничаре, ( доречі, якщо Вам близький Сковорода, не розумію Вашого ніку, адже як відомо яничари - це була регулярна піхота в Османській імперії, що діяла у 14 — 19 століттях, створена султаном Мурадом І, а в українській мові ця назва вживалася переносно на означення ренегатів, що вірно і завзято служили чужій владі, лютих карателів, катів, поневолювачів. Авт.  :), якщо б ви читали Камю, то знайшли б спільне між ним та Сковородою, на могилі якого написано "Свiт ловив мене, та не пiймав".
     А щодо царя Соломона,то, безумовно він був одним з найбільш могутніх, розумних та заможних царів давньої держави Ізраїль. Та все ж незважаючи на мудрість, життя царя Соломона не було спокійним. Як гласить легенда: «І звернувся одного разу цар Соломон за порадою до придворного мудреця із проханням: «Допоможи мені – дуже багато що в цьому житті здатне розлютити мене. Я дуже підпадаю під вплив пристрастей, і це мені заважає!» На що мудрець відповів: «Я знаю, як допомогти тобі. Надінь це кільце – на ньому висічено фразу: «ЦЕ МИНЕ!» Коли нахлине сильний гнів або сильна радість, подивись на цей надпис, і він тебе зупинить. В цьому ти знайдеш спасіння від пристрастей!» Соломон зробив так, як велів мудрець і знайшов спокій. Але настав момент, коли, поглянувши, як завжди, на кільце, він не заспокоївся, а навпаки – ще більше розлютився. Він зірвав його з пальця і хотів закинути його чимдалі в ставок, але раптом помітив, що і на внутрішній стороні кільця був якийсь надпис. Він придивився і прочитав: «І ЦЕ ТЕЖ МИНЕ…»
     І ще одне. Мудрий Соломон в книзі Екклезіаста 12:7 описує смерть, як зворотній творінню процес: „І вернеться порох у землю, як був, а дух вернеться знову до Бога, що дав був його!”
      А давайте згадаємо, що писали інші великі люди, в тому числі Григорій Сковорода:і
       Смерть людині – спокій.
                   або
      Знаю, що смерть — як коса замашна,
      Навіть царя не обійде вона.
      Байдуже смерті, мужик то чи цар, —
      Все пожере, як солому пожар.
      Хто ж бо зневажить страшну її сталь?
      Той, в кого совість, як чистий кришталь...
 Смерть -- це закон, а не кара (Сенека)
 Я хочу, щоб смерть застала мене посеред трудів. ( Овідій)
 Якщо після моєї смерті триватиме життя, то чому ж мені вдаватися в тугу? ( Г. Тютюнник)
 Смерть – це велика всесвітня, космічна самота. ( Леся Українка)
 Суть будь-якої віри полягає у тому, що вона надає життю такого сенсу, котрий не знищується смертю (Л. М. Толстой).
 Життя саме по собі - ні благо, ні зло: воно є вмістилищем і блага, і зла, залежно від того, у що ви самі його перетворили (М.  Монтень).
 Життя як п'єса у театрі: важливим є не те, скільки вона триває, а те, наскільки добре вона зіграна (Сенека).
 Дехто вмирає, так і не народившись (П. Загребельний).
 Смерть ми бачимо лише перед собою, а вона ж, значною частиною, - вже позаду (Ю. Мушкетик)
 Жизнь - вредная штука. От неё все умирают. (Станіслів Єжи Лец)
 Первое условие бессмертия - смерть. (Станіслів Єжи Лец)
 Жизнь отнимает у людей слишком много времени. (Станіслів Єжи Лец)
 Смерти меньше всего боятся те люди, чья жизнь имеет наибольшую ценность.( Кант).
 Умереть - значит перестать умирать. - Шарль П'єр Бодле́р
 Не бойся смерти, тогда наверное победишь. Двум смертям не бывать, а одной не миновать. - Суворов А.В.
 А народна мудрість гласить:
 Боятися смерті – на світі не жити! 
 Смерть боїться того, хто з нею бореться. :popkorn



яничар:

--- Цитата: Azazello від 09 Травня 2010, 17:41:37 ---яничари - це була регулярна піхота в Османській імперії
--- Кінець цитати ---
Хочу добавити: "Яничарські піхота була створена султаном Мурадом I в 1365 з християнських юнаків 12-16 років (албанці, вірмени, боснійці, болгари, греки, грузини, серби, росіяни), згодом вихованих в ісламських традиціях" http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AF%D0%BD%D1%8B%D1%87%D0%B0%D1%80

--- Цитата: Azazello від 09 Травня 2010, 17:41:37 ---кожен з філософів - екзистенціалістів висував свою концепцію сенсу буття - релігійну, або, навпаки, атеїстичну
--- Кінець цитати ---
інакше кажучи, читати Камю чи Сковороду і від кого з них взнати що є чорне, а що- біле я, з Вашого дозволу, виберу сам.
--- Цитата: Azazello від 09 Травня 2010, 17:41:37 ---Серед мислителів, стверджує Камю, немає жодного, хто б заперечував сенс життя.
--- Кінець цитати ---
Але ж у попередньому дописі Ви навели його вислів "не варто чіплятися за життя" :unknow Тому я і перепитував чи не передумав пізніше Альбер, чи сказав він від свого імені?
"Вот так поступал и Иоганн фон Гете, старый дурак. Думаете, ему не хотелось выпить? Конечно, хотелось. Так он, чтобы самому не скопытиться, вместо себя заставлял пить всех своих персонажей. Возьмите хоть "Фауста": кто там не пьет? Все пьют. Фауст пьет и молодеет, Зибель пьет и лезет на Фауста, Мефистофель только и делает, что пьет и угощает буршей и поет им "блоху". Вы спросите: для чего это нужно было тайному советнику Гете. Так я вам скажу: а для чего он заставил Вертера пустить себе пулю в лоб? Потому что - есть свидетельство - он сам был на грани самоубийства, но чтоб отделаться от искушения, заставил Вертера сделать это вместо себя. Вы понимаете?.....
Вот так же он и пил, как стрелялся, ваш тайный советник. Мефистофель выпьет, а ему хорошо, старому псу. Фауст добавит - а он, старый хрен, уже лыка не вяжет.......
Вот так и ваш хваленый Иоганн фон Гете! Шиллер ему подносит, а он отказывается - еще бы! Алкоголик он был, алкаш он был, ваш тайный советник, Иоганн фон Гете! И руки у него как бы тряслись!"
Венедикт Ерофеев."Москва - Петушки" гл."Есино - Фрязево"
Я не мав наміру обговорювати твори Камю, а тільки наведені Вами вислови, які мені видалися неправильними, а не незрозумілими.
--- Цитата: Azazello від 09 Травня 2010, 17:41:37 ---Камю писав  “Не існує любові до життя без відчаю від життя”
--- Кінець цитати ---
Відчаю в житті не повинно бути. Почитайте Сковороду чи Сулеймана, Євангелія- там підтвердження моїх слів.
--- Цитата: Azazello від 09 Травня 2010, 17:41:37 ---Боятися смерті – на світі не жити!
--- Кінець цитати ---
Залежить який зміст вкласти в слово "жити".

Azazello:

--- Цитата: яничар від 10 Травня 2010, 01:16:30 ---Я не мав наміру обговорювати твори Камю, а тільки наведені Вами вислови, які мені видалися неправильними, а не незрозумілими.
--- Кінець цитати ---

--- Цитата: яничар від 10 Травня 2010, 01:16:30 ---Відчаю в житті не повинно бути. Почитайте Сковороду чи Сулеймана, Євангелія- там підтвердження моїх слів.
--- Кінець цитати ---
     Не можна вважати вислови інших людей неправильними (якщо ви це мали на увазі,а, можливо не правильно сформулювали свою думку чи допустили граматичну помилку). Це думка визначного письменника. Її можна сприймати або ні. А жити за принципом "Є дві точки зору: моя і неправильна", вибачте мені, це по крайній мірі не розумно.Тим паче, що Камю писав про те, що не існує ЛЮБОВІ до життя без відчаю до життя. А не про те, що відчаю в житті не повинно бути. Так, не повинно, але він є.
     А щодо Сковороди, то Шикула Олександра Петрівна у своїй праці "Екзистенційний вимір духовності людини у творчості Григорія Сковороди написала:
"Важливими для Сковороди були такі екзистенціали, як відчай, гріх, страх і самотність. Саме вони були сфокусовані на філософію життя мандрівного філософа. Подолання цих небажаних, але неминучих у житті людини станів є важливим кроком у вдосконаленні духовності." А щодо Сковороди і Соломона, то справді вони закликали людей не падати у відчай, але не стверджували, що його не повинно бути. Ось наприклад:
     Немає бiльшоi муки, як хворiти думками, мучитись серцем, мерзнути душею вiд холодного скрежету і відчаю. О, коли б ми цього морозу хоча б вполовину боялись! (Григорій Сковорода).
     По-мудрому поступає той, хто над згубною пропастю відчаю дивиться вверх! ... але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9) ...

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії