Більшість українців чекають лише заклику на барикади. Або емігрують
28.08.2011 12:44
56,9% молодих українців та 49,8% людей середнього віку погодилися, що настав час піднімати народ на боротьбу проти влади.
Серед українців збільшується частка тих, хто вважає, що слід піднімати народ на боротьбу
Більше половини (56,9%) молодих українців погодилися з тезою, що настав час піднімати народ на боротьбу проти влади, неспроможної керувати країною. Також цю ідею підтримали 49,8% людей середнього віку і 46,3% старших, свідчать результати соціально-психологічного опитування Інституту соціальної та політичної психології НАПН України.
Найменше незгодні з цим молоді – лише 16,4%. І завагалися з відповіддю 26,6% молодих.
"Молодь завжди більше готова йти на барикади. Старші люди зважують, що можуть втратити, а чого - досягти, вдаючись до протестних дій. Проте й серед них висока частка тих, хто вважає, що слід піднімати народ на боротьбу", - прокоментував доктор психологічних наук, завідувач лабораторії психології мас і спільнот Інституту соціальної та політичної психології Вадим Васютинський в інтерв'ю ZN.UA.
"Якщо до цього справді дійде, то реальна кількість людей, які вийдуть на вулиці, буде в кілька разів меншою. Але відомо, що для здійснення революції достатньо й 5% населення", - підкреслив він.
Васютинський зазначив, що дані опитування не є репрезентативними для всього суспільства. Було опитано мешканців лише шести міст - Донецька, Києва, Львова, Одеси, Севастополя, Харкова.
"Ми не мали на меті визначити точні відсотки, а йшлося, радше, про виявлення основних соціально-психологічних тенденцій розвитку масових настроїв", - пояснив експерт.
Однак нагадаємо, що дані інших досліджень побічно підтверджують висновки вчених. Так, за даними Інституту соціології НАН України, більшість українців визначають сьогодення як час "злодіїв та шахраїв" (48%), "політиканів" (44%) і "жебраків" (40%).
За такого сприйняття сучасності не дивують результати іншого опитування - 50,4% українців у віці від 18 до 29 років висловлюють бажання емігрувати з країни. Пишаються Україною і вважають її найкращою у світі країною тільки 17,8% респондентів.
Експрес