Різне > Віра, релігія, філософія, світогляд

Церковні традиції та обряди

<< < (19/108) > >>

newroman:
А в Старому Завіті ієрархію  та інститут священства встановлено Богом через Мойсея.
Священники це особливі служетелі, які служать Богові і людям.

Так, я знаю, що це Огієнко, але над перекладом повинна працювати група людей, бо одна людина може допускати неточності.

doktor-maks:
Дякую за тлумачення інституту священства. Але ще раз наголошую, що такого різкого протиставлення священства мирянам у протестантизмі немає

doktor-maks:
В протестантській традиції рукопокладання служителів не возноситься в ранг Тайни Священства. Тобто кожен християнин покликаний на служіння, покликаний бути царем і священником у своїй сфері діяльності. Це і є однією з основних доктрин церкви "Посольство Боже". Тоді як в практиці Православної і Католицької Церкви робиться наголос на те, що мирянин є "негідним рабом Божим"

yurko:
Ну так, якби не було такого, то би і протестантизм мабуть і не з'явився би.
А взагалі все від апостолів ще пішло. Вже вони мвіж собою сварилися і старалися вирізнитися. Я мовляв улюблений учень, а я ще улюбленіший.
Таке враження, що й справді ми самі творці своєї долі і навіть Бог не мав ніколи наміру наводити порядок між людей, які постійно лише той порядок прагнуть порушити. Якась єдність і боротьба протилежностей виходить.
Сам Христос ніяких єпископів не рукопокладав. А вчення чи традиція священства (священництва) розроблена апостолами. І тут вже виникає питання. Якщо не ставити під сумнів те, що і 4 Євангелія і Діяння апостолів були написані під натхненням Святим Духом - тоді все має бути так як і є у церкві католицькій і православній. Якщо ж ми кажемо, що має бути інакше, то сміло можем відкидати частини Святого Письма, бо вони нам псують доктрину. Або тоді треба дописати щось своє, ну як у Мормонів, чи у Мусульман.
Як не крути, а виходить так, що без віри у істинність вчення, того чи іншого, важко довести правильність тої чи іншої позиції.
А якщо не приймати нововведення і зробити висновок, що істина була на початку, а потім її просто перекручували і змінювали?
Але тоді теж можна дійти до абсурду.
Набагато простіше тому, хто навіть не вникав і не замислювався, а прийняв на віру і з тим і живе. Бо тоді він вже має закон по якому повинен жити, якого повинен дотримуватися і за недотримання якого буде потім суждений. А той, що лише копає і дошукується не буде похвалений, бо ніякого конкретного закону не прийняв, а шукав собі вигоду, або поблажки.

Ну то моя думка. Ще хочу пояснити, що не вважаю, що не потрібно шукати істину у вірі. Але це не має бути процесом без кінця. Бо то буде так, як у деяких жіночок, що бігають від храму до храму, бо там бачиш, священник і гарніший і приємніший та і сам храм якийсь прикольніший.

yurko:
Хай пошуком істини займаються теологи. А нам простим мирянам доведеться прийняти те, що вони там навикопували. Бо як не крути, а церква, громада, чи секта - то все організації. А де організація, там порядок, якому члени тієї організації мусять підкорятися. А якщо не підкоряються, то вже нема порядку, виникає бунт і як не дивно призначення того  бунту(безпорядку) - закласти, заснувати новий порядок. Ну як наприклад з протестантизмом було.
Адам і Єва теж були проти встановленого порядку. Теж був бунт. Ну і теж є нові правила. 
Але то мабуть такі закони природи. Можливо в Раю закони вже досконалі і нема охочих їх не дотримуватися.

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії