Різне > Віра, релігія, філософія, світогляд

Церковні традиції та обряди

<< < (35/108) > >>

doktor-maks:
Я теж недавно був на похороні. Священник УГКЦ тільки відслужив панахиду разом з дяком (дяк дуже файно співав),
потім попросив попрощатися з тілом покійної, кинув землі в могилу, забрав гроші через помічника-дяка і поїхав.
Біблію ніхто не цілував і руку священника також. Вважаю, що чин похорону та прощальне слово було виголошено згідно канону

Juli:
Ритуал, який я описала відбувався не на кладовищі, а в будинку трауру. Там в центрі стоїть труна, навколо якої всі ходили. :o
А те, що кидали землю, означає зв`язок тіла з прахом (землею).

newroman:

--- Цитувати (вибране) ---Я недавно була на похоронах і спостерігала там таку православну традицію: отець, обходить навколо гроба, за ним гроб обходять інші люди, потім цілують Біблію, цілують покійника і цілують руку священника і хрест. Що це означає і навіщо це потрібно? Адже, цілувати покійника зовсім не гігієнічно, бо вже почався процес розкладу. Цілувати хрест також не гігієнічно, бо люди можуть бути хворі те саме й з Біблією. Це нагадувало якісь язичницькі ритуали.
--- Кінець цитати ---

Христос Воскрес !
Рідні, близькі, знайомі востаннє прощаються з тілом покійника. Цілують тіло в основному рідні люди, ті, котрим він був найближчим, ті що з ним жили: діти, жінка, мати, сестри, браття. Цілувати зовсім необовязково, можна просто покласти руку на труну і подумки попрощатися. Цілують Євангеліє, напевно незнаю, треба пошукати інф. саме навіщо цілують, та думаю традиційним християнам це не виглядає дивним. Напевно як вияв своєї віри у те,про що йдеться у Євангеліє. Що Спаситель приніс цю благу звістку для нас, для нашого спасіння і життя вічного, що Він став Людиною, проповідував, терпів муки, помер, і головне - Воскрес. Бо Він має життя Сам у Собі, і своїм Воскресінням дав нам життя вічне, відкрив Рай.
Цілуючи руку священника, ми цілуємо руку самого Спасителя, котрого в Церкві прообразує священник. На ньому є особлива благодать Духа Святого. Нехтувати навіть найнедостойнішим священником є хулою на Духа Святого. Бо благодать священства є незгладимою, тобто перебуває до смерті. Тут можна порівняти наприкладі посуду для вина  :=)  Дороге, якісне вино, в якій би посуді воно не знаходилося все одно воно є дорогим вином чи у півлітровому слойку, ви у вишуканій пляшці, чи в глечику.  Так само і священник є носієм благодаті і заа свої поступки буде відповідати більше як мирянин, бо йому дана влада "пасти овець".  :)    А чому цілують хрест, думаю, і так зрозуміло.
Ще не чув аби в Церкві хтось заразився від когось через цілування ікон чи христа.

Juli:


--- Цитата: newroman від 27 Квітня 2008, 22:40:53 ---Цілуючи руку священника, ми цілуємо руку самого Спасителя
--- Кінець цитати ---

--- Цитата: newroman від 17 Квітня 2008, 22:31:13 ---Ну ви загнули. Прирівняли ближнього до Бога
--- Кінець цитати ---

 Як це зрозуміти? :unknow

newroman:
Так і розуміти.

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії