Різне > Віра, релігія, філософія, світогляд

Церковні традиції та обряди

<< < (21/108) > >>

doktor-maks:

--- Цитата: newroman від 06 Лютого 2008, 00:09:20 ---Отож , новозавітнє священство встановлене самим Господом, Нашим Ісусом Христом для нашого спасіння та визволення від гріховного рабства. Амінь.
--- Кінець цитати ---
Амінь. Зауважте, для спасіння усіх вірних християн. А ви із священників зробили, вибачте на слові, касту. Точніше попи самі себе проголосили єдиними, хто відає таємницею церкви. Через те і понавигадували Тайну Священства, Тайну Єлеєпомазання. Не треба дурити народ!

doktor-maks:
Щось я занадто різко висловився  :-[ . Спробую пояснити.
Мав на увазі не Тайну Єлеєпомазання, що є святою Тайною для хворих християн, що вони її приймають у часі тяжкої недуги, а Тайну Миропомазання коли "у Тайні Священства вибрані Богом християни поставляються на посередників між Богом і людьми та розподільників св. Тайн... Св. Тайнами завідує св. Церква через покликаних на це людей - священників..."
Це дає мені підставу стверджувати, що в Церкві Католицькій і Православній існує принципове розділення вірних християн на клір і мирян

doktor-maks:
Клір — у християнській церкві узагальнена назва священнослужителів. Християнське духовенство спочатку обиралося жеребкуванням, а пізніше священнослужителі поставлялись шляхом рукопокладення (таїнства священства - хіротонії), а церковнослужителі (читець, півчий, іподиякон) - шляхом посвяти (хіротестії).

Я вважаю, що священство належить усім вірним християнам. На це є вказання у Святому Письмі. Виникає питання: навіщо ускладнювати стосунки між людиною і Богом?

newroman:
Чого ви всі так стрепенулися.
Я тільки пояснив позицію Святої Церкви, з якою я солідарний (інакше не може бути) щодо священства у ній.
У вашій церкві може, щось по-іншому, ну і хай собі.
Я не збираюся тут вам щось доказувати, а тільки стою на захисті Святої Церкви.

У вас, напевно інакше трактуються цитати зі Святого Писання про священство, ну це є ваше. У вас тлумачення Святого Писання своє.

newroman:

--- Цитувати (вибране) ---І обгрунтуйте на основі Біблії поняття "церква" і  "секта".
--- Кінець цитати ---


Так це просто. Початок Христової Церкви на землі це сходження Святого Духа на Апостолів Христових. Це перша проповідь Петра, після якої хрещення приняли декілька тисяч народу. Це перші християни. Церквою на землі керували спочатку святі апостоли.(Звісно головою Церкви Є Христос). Владу у керуванні справами Церкви апостоли передали єпископам церков, які самі апостоли і заснували. Ті наступникам своїм....і так до сьогоднішніх днів. Клір з мирянами становлять Церкву Христову на землі. Вони збирали Вселенські Собори, встановлювали догмати, правила, Символ Віри. Бо вже з перших років христянства, ще за життя апостолів вже зявилися єресі та відхилення від віри. Зявилися різні течії, які почали по своєму трактувати Святе Письмо, це і були перші секти.

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії