Різне > Людська поведінка

Про гру в карти

<< < (10/10)

Кітка_Проня:

--- Цитата: сонечко я від 17 Січня 2010, 03:39:42 ---символізували листок конюшини
--- Кінець цитати ---
мде.. а в Ірландії трилистник- це символ Святої Трійці)))  :)

newroman:

--- Цитата: Сонечко+ від 17 Січня 2010, 02:39:42 ---Пам"ятаю років з 20 назад читала про карти. Виникли вони і гра в них, здається у Франції із сратегічною метою під час бойових дій. Зокрема "хресті" - символізували листок конюшини. Мета їх - нагадувати воєначальнику по фураж, корм для коней.
--- Кінець цитати ---

В сучасному вигляді карти зявилися у Європі в ХІVст. Відомо, що гральні карти було створено в 1392 р. для короля Франції Карла VI, що був у житті безумною людиною. Колода карт отримала відтоді назву як «диявольська біблія». Теж у 17 ст. її називали "книгою диявола". Постійно картами користуються різні ворожбити, маги.
Напевно звичні у наш час назви мастей гральних карт не викликають підозри. Але їхнє походження досить антихристиянське. Карти – це богохульна гра. І не тільки тому, що вона азартна. Ця гра хулить головні християнські символи.
Всі чотири картярські “масті” розуміють не що інше, як Хрест Христовий разом з іншими рівно вшанованими у християн священними предметами: списом, губкою і цвяхами, тобто все те, що було знаряддями страждань і смерті Господа нашого Ісуса Христа.
Отже, “трефи” або “хрести” – це хула на спеціально для цього зображувані хрести. Це символ Хреста, на якому був розп'ятий небесний Спаситель.  слово «трефи» («хреста») з ідиш перекладається як… (язик не повертається) «нечисть», «мерзота». І цим словом називають в картярській грі Хрест, хулячи найголовнішу святиню християнства, Хреста, через якого прийшло спасіння для роду людського і на якому було розіпято Христа.  Виходить, люди котрі називають себе християнами, фактично ганьблять самих себе, бо ганьблять Хрест  та Ісуса Христа  свого Спасителя і Бога.
 «Бубни» символізують цвяхи, котрими були пробиті пречисті руки і ноги Христа Спасителя. Картярська масть “бубни” насміхається над євангельськими кованими чотиригранними зазубреними цвяхи, якими були прибиті руки і ноги Спасителя до дерева Хреста.
 Картярська масть “віні”, або “піка”, спотворює євангельську піку, тобто ту, яка проколала бік Христа Спасителя (Ін 19:34). Це спис римського воїна Лонгіна, котрий пробив ребро Господа.
Картярська масть «черви» хулить євангельську губку на тростині. …: “один з них взяв губку, напоїв оцтом і , наклавши на тростину й давав Йому пити “(Мф. 27:48).
Структура карткової колоди всім відома: король, дама, валет, ще нижче по достоїнству десятки, дев’ятки, і так до шісток або до двійок в повній колоді – типова ієрархічна драбина від вищих до нижчих. Наприклад, королева (дама) – це насправді Марія, Мати нашого Господа, однак у мові карт її представлено замасковано як нечисту й розбещену жінку... Типу повії
«Валет» символізує розбещену та хтиву людину, яка тільки живе для задоволення своєї низької гріховної природи.
“Туз” – слово польського походження від німецького Daus і означає гральну карту в одне очко. Німецько-російський словник вказує й інше значення слова: Daus – диявол. Цілком можливо, що Daus – варіант спотворення грецького “діаболос” – розсіювач наклепу.. Іноді в колоду додається ще одна карта – Джокер. Легковажна фігура в трико, ковпак блазня, бубонці … А в руках – скіпетр з нанизаною на нього головою людини, який зараз гуманними художниками замінений на музичні “тарілки”. У дореволюційних сценічних дійствах схожий персонаж називався Фрадьяволо. Карта “Джокер” вище всіх, вона не має масті і в грі вважається найсильнішою. На вершині піраміди, в будь-якому розкладі, перебуває зовсім не монарх, а той самий Daus, від якого тільки хресним знаменням і молитвою можна загородитися. Таким чином, ієрархія в картковій колоді підпорядковується князю світу цього, він же, князь темряви. Отже, коли в компанії хтось запропонує зіграти в карти, згадайте: хто вище карткового короля.
. А слово «козир» походить від взятого із Талмуда слово «кошер» (жертвоприношення). Тепер, знаючи це, картярі нехай задумуються, в якому жертвоприношенні вони беруть участь, коли в розпалі гри з розмаху вдаряють об стіл картою і кричать: «Козир!» - нібито висловлюючи в своєму серцю ту чорну радість, яка переповнювала серця боговбивць при вигляді того, як вбивають цвяхи в руки Спасителя… Таким чином, люди, які грають в карти, стають в один ряд із Кайяфою, книжниками і фарисеями…
Як це все виглядатиме, особливо на фоні гри "В дурня" серед послідовників Христа? Між іншим Христос ще стверджував раніше: "Хто ж скаже братові: Нікчема! - той підпаде під верховний суд. А хто скаже: Дурень! - той впаде у вогонь пекельний" (див. Мт. 5, 22). Не все так просто!
Карти несуть в собі багато бід, недарма ж говорять: «Нечисть всіх мастей». Не випадково і те, що найпоширеніша гра в карти називається «в дурня». В дурнях залишаються всі учасники гри, а біси цьому тільки радіють… Ось чому гра в карти – це не безневинне проводження дозвілля, а молитва сатані
Один церковнослужитель якось казав, що скоріш усього дозволив би своїм дітям бавитись біля гнізда гримучої змії, ніж із колодою карт... Гру в карти придумали противники християнства з метою висміяти важливі християнські символи. Тому може не варто займатися свідомо чи несвідомо такими слизькими святотатськими речами на рівні богохульства? Тим, у кого вдома є карти, потрібно швидше викинути їх геть, а квартиру окропити святою водою. А всім, хто коли-небудь грав в карти, - покаятися в цьому гріху.

yurko:
Я не знаю хто автор цього тексту, але мабуть той самий, що написав "Шлях аріїв".
Відповідь від: 01 Жовтня 2014, 10:08:34Так для загального розвитку можна почитати.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8B%D0%B5_%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D1%8B


--- Цитувати (вибране) ---Традиция пышно украшать пиковый туз пошла от того, что во времена правления короля Якова I Английского (1566-1625) был издан указ, согласно которому на тузе пик (поскольку эта карта первая в колоде) необходимо было печатать сведения о производителе и его логотип. На этот же туз ставили особую печать, свидетельствующую о выплате особого налога на карты. - See more at: http://ta-vi-ka.blogspot.com/2012/07/blog-post_06.html#sthash.VWwoqxLk.dpuf
--- Кінець цитати ---

Хто не знає - може прочитати чим відомий той король. Мабуть той ще сатанист  ;)
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B8%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D1%8F_%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BB%D1%8F_%D0%AF%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0
Відповідь від: 01 Жовтня 2014, 10:19:47
--- Цитувати (вибране) ---Карточные масти

Привычные нам масти карт - пики, трефы, бубны, черви, - тоже имеют свою историю. Они были придуманы во Франции и вместе с "французской колодой" получили теперь всемирное распространение, практически вытеснив два других основных типа игральных карт - "итальянскую и "немецкую" колоды.

Масти первоначально символизировали атрибуты рыцаря - копье (пики), меч (трефы), щит (черви) и герб (бубны).
Эти масти - результат трансформации старинных мастей "итальянской колоды" - "мечей", "кубков" (чаш), "пентаклей" (монет, динариев, дисков) и "жезлов" (дубинок, палиц). Похоже, как и в Индии, они символизировали сословия: дворянство, духовенство, торговцев и стоящую над ними королевскую власть.


Во французском варианте "мечи" превратились в "пики", "кубки" - в "черви", "пентакли" - в "бубны", а "жезлы" - в "кресты", или "трефы" ("трефы" по-французски означает "лист клевера" или "трилистник").
В разных странах названия мастей сейчас звучат по-разному.
Во Франции  они дословно переводятся так: пики (копья), трилистники, сердца, плитки (мостовой).
В Италии - пики (копья), цветы, сердца, квадраты.
В Испании сохранились первоначальные названия -мечи, дубинки, чаши (кубки), монеты.



В Германии и Англии - лопаты, дубинки, сердца, бриллианты.
Кроме того, на немецких картах (южные и восточные регионы Германии) и сейчас можно встретить старинные обозначения: желуди, бубенцы, листья, сердца. Они также употребляются в Австрии, Швейцарии, Чехии, Словакии, Словении. Хорватии, Венгрии и Румынии.



- See more at: http://ta-vi-ka.blogspot.com/2012/07/blog-post_06.html#sthash.VWwoqxLk.dpuf
--- Кінець цитати ---

Відповідь від: 01 Жовтня 2014, 10:25:08Ототі "дубочки", "листочки" я був з Баварії привіз. Гарні були карти, пластикові.
Але їхали з кумами у Крим поїздом і коли грали, якраз зається піковий туз залетів між лавку і стінку, та так, що ми вже його витягнути не змогли.
От через те москалі нам Крим і забрали!  :punish

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії