Різне > Віра, релігія, філософія, світогляд

Глосолалія - що це таке?

<< < (12/15) > >>

yurko:
Лише те, що саме по собі говоріння мовами не є необхідною і достатньою ознакою сходження на людину Святого Духа.
Пишу сходження, а не хрещення, бо якщо чесно ще не маю у голові чіткої картини щодо хрещення (якщо базуватися суто на Біблії, без вчення тої чи іншої церкви).

Тобто З біблії видно, що були випадки коли Дух сходив і до хрещення (водного) і в процесі і після. Та й зі слів Павла мені особисто зрозуміло, що людина, що прийняла Ісуса Христа своїм Паном і живе (справді щиро) щоденно виконуючи 2-і його основні заповіді, не обходиться без сприяння і участі СД.
І молиться вона при тому мовами, чи явно словами своєї мови, чи подумки - неважливо. Головне щоб то було щиро, а не по фарисейському.   
Відповідь від: 04 Лютого 2013, 14:04:10А ще мені дуже не до вподоби лукавство і честолюбство, яке добре видно на одному з викладених мною відео (диспут православних і протестантів).
Хто дивився той мабуть теж то відчув.
Якщо конкретніше, то там є місце, де священник розповідає як він вивів на чисту воду п'ятидесятника, котрий вдавав, що має дар тлумачення мов (саме мов, а не ангельської мови).
Я потім випадково знайшов інше відео, навіть не одне, де той же отець розповідає ту ж історію вже суто серед православних, а не протестантам. І за інтонацією, насмішками і т.д. добре видно його "братню любов".
Порівняння сильна штука ;)


Відповідь від: 04 Лютого 2013, 14:10:56Властиво він тим забив гол у власні ворота, бо п'ятидесятники заборонили тому чоловікові проповідувати демонструючи "дар", а отець і далі вихваляється.

Skelya:

--- Цитата: yurko від 04 Лютого 2013, 14:12:30 ---Пишу сходження, а не хрещення,
--- Кінець цитати ---
А чим по вашому ці слова відрізняються, може ми про те саме говоримо?
Відповідь від: 04 Лютого 2013, 21:06:56
--- Цитата: yurko від 04 Лютого 2013, 10:46:38 ---З цієї причини він доходить висновку про те, що говоріння на мовах не є доказом прийняття хрещення Духом Святим .
--- Кінець цитати ---
А що є доказам?
Відповідь від: 04 Лютого 2013, 21:07:33
--- Цитата: yurko від 04 Лютого 2013, 10:46:38 ---38. А Петро до них каже: Покайтеся, і нехай же охриститься кожен із вас у Ім'я Ісуса Христа на відпущення ваших гріхів, і дара Духа Святого ви приймете!
39. Бо для вас ця обітниця, і для ваших дітей, і для всіх, що далеко знаходяться, кого б тільки покликав Господь, Бог наш.
40. І іншими багатьома словами він засвідчував та вмовляв їх, говорячи: Рятуйтесь від цього лукавого роду!
41. Отож ті, хто прийняв його слово, охристилися. І пристало до них того дня душ тисяч зо три!
42. І вони перебували в науці апостольській, та в спільноті братерській, і в ламанні хліба, та в молитвах.
43. І був острах у кожній душі, бо багато чинили апостоли чуд та знамен.
44. А всі віруючі були вкупі, і мали все спільним.
(Дії Апостолів 2:38-44)
--- Кінець цитати ---
Це місце лише говорить про обіцянку. І спростовує слова newroman що ця обіцянка була лише до 3 століття.
Відповідь від: 04 Лютого 2013, 21:10:46
--- Цитата: yurko від 04 Лютого 2013, 10:46:38 ---12. Та коли йняли віри Пилипові, що благовістив про Боже Царство й Ім'я Ісуса Христа, чоловіки й жінки охристилися.
13. Увірував навіть сам Симон, і, охристившись, тримався Пилипа; а бачивши чуда й знамена великі, він дуже дивувався.
14. Як зачули ж апостоли, які в Єрусалимі були, що Боже Слово прийняла Самарія, то послали до них Петра та Івана.
15. А вони, як прийшли, помолились за них, щоб Духа Святого вони прийняли,
16. бо ще ні на одного з них Він не сходив, а були вони тільки охрищені в Ім'я Господа Ісуса.
17. Тоді на них руки поклали, і прийняли вони Духа Святого!
(Дії Апостолів 8:12-17)
--- Кінець цитати ---
Ви навмисне далі не цитували, чи у баптистів вичитали? Читаємо далі:
18 Як побачив же Симон, що через накладання апостольських рук Святий Дух подається, то приніс він їм гроші, 19 і сказав: Дайте й мені таку владу, щоб той, на кого покладу свої руки, одержав би Духа Святого!
1. спочатку охрестили, а потім отримали Д.С.
2. Що таке міг побачити Симон? Думає як вони почали говорити іншими мовами? Чи є інший варіант?
Відповідь від: 04 Лютого 2013, 21:14:23
--- Цитата: yurko від 04 Лютого 2013, 10:46:38 ---17. І Ананій пішов, і до дому ввійшов, і руки поклавши на нього, промовив: Савле брате, Господь Ісус, що з'явився тобі на дорозі, якою ти йшов, послав ось мене, щоб став ти видющий, і наповнився Духа Святого!
18. І хвилі тієї відпала з очей йому ніби луска, і зараз видющий він став… І, вставши, охристився,
19. і, прийнявши поживу, на силах зміцнів.
20. І він зараз зачав у синагогах звіщати про Ісуса, що Він Божий Син…
(Дії Апостолів 9:17-20)
--- Кінець цитати ---
Знову бачимо що спочатку він отримав Д.С, а потім охрестився.
Але читає що посланях Павла, він дуже багато вчить про говоріння іншими мовами, От він говорить :1Кор.14:18 Дякую Богові моєму, розмовляю я мовами більше всіх вас. Порівняти це що він просто говорить із людьми не логічно, саме скоріше він говорить що молиться саме більше від усіх.

Відповідь від: 04 Лютого 2013, 21:18:54
--- Цитата: yurko від 04 Лютого 2013, 10:46:38 ---27. І ви тіло Христове, а зосібна ви члени!
28. А інших поставив Бог у Церкві поперше апостолами, подруге пророками, потретє учителями, потім дав сили, також дари вздоровлення, допомоги, управління, різні мови.
29. Чи ж усі апостоли? Чи ж усі пророки? Чи ж усі вчителі? Чи ж усі сили чудодійні?
30. Чи ж усі мають дари вздоровлення? Чи ж мовами всі розмовляють? Чи ж усі виясняють?
31. Тож дбайте ревно про ліпші дари, а я вам покажу путь іще кращу!
(1 до Коринтян 12:27-31)
--- Кінець цитати ---
Якщо ви хочете підкреслити що не всіх дано інші мови, то ви праві, у нас не всі  мають

Відповідь від: 04 Лютого 2013, 21:20:39
--- Цитата: yurko від 04 Лютого 2013, 10:46:38 ---До Римлян 8, 9. Згадується Святий Дух, не згадується дар мов. Та й взагалі потім більше не згадується.
Відповідь від: 04 Лютого 2013, 10:43:35
Цитувати
13. У Ньому й ви, як почули були слово істини, Євангелію спасіння свого, та в Нього й увірували, запечатані стали Святим Духом обітниці…
(До Ефесян 1:13)

--- Кінець цитати ---
Тут смисл зовсім інший. Та й не може завжди згадуватися про інші мови.


yurko:
Щоб ви мене не мучила змушуючи відповідати на питання, приймаємо що я погодився з усіма вашими доказами.

--- Цитата: Skelya від 04 Лютого 2013, 21:20:39 ---Якщо ви хочете підкреслити що не всіх дано інші мови, то ви праві, у нас не всі  мають
--- Кінець цитати ---
Ви хочете сказати, що може бути і так, що хрещення СД відбулося але дар мов не проявився?


Відповідь від: 04 Лютого 2013, 21:39:48
--- Цитата: Skelya від 04 Лютого 2013, 21:27:47 ---А чим по вашому ці слова відрізняються, може ми про те саме говоримо?
--- Кінець цитати ---
Слова звісно відрізняються, якщо трактувати хрещення СД так

--- Цитувати (вибране) ---Хрещення Святим Духом вважається одним із семи християнських таїнств і називається миропомазанням. Православні церкви здійснюють миропомазання одразу після хрещення, католицькі як правило після семи років.
--- Кінець цитати ---

Відповідь від: 04 Лютого 2013, 21:44:57
--- Цитата: Skelya від 04 Лютого 2013, 21:27:47 ---Що таке міг побачити Симон? Думає як вони почали говорити іншими мовами? Чи є інший варіант?
--- Кінець цитати ---
Однозначно щось, з чого міг би мати вигоду, рукопокладаючи інших людей.
Чи хтось заплатив би йому за те, щоб почати говорити незрозумілою навіть самому собі мовою?
Я б не заплатив.
Значить то були інші прояви СД.

--- Цитувати (вибране) ---13. Увірував навіть сам Симон, і, охристившись, тримався Пилипа; а бачивши чуда й знамена великі, він дуже дивувався.
(Дії Апостолів 8:13)
--- Кінець цитати ---

Skelya:

--- Цитата: yurko від 04 Лютого 2013, 21:50:18 ---Щоб ви мене не мучила змушуючи відповідати на питання, приймаємо що я погодився з усіма вашими доказами.

--- Цитата: Skelya від 04 Лютого 2013, 21:20:39 ---Якщо ви хочете підкреслити що не всіх дано інші мови, то ви праві, у нас не всі  мають
--- Кінець цитати ---
Ви хочете сказати, що може бути і так, що хрещення СД відбулося але дар мов не проявився?
--- Кінець цитати ---
Ні, такого не може бути.


--- Цитувати (вибране) ---
Відповідь від: 04 Лютого 2013, 21:39:48
--- Цитата: Skelya від 04 Лютого 2013, 21:27:47 ---А чим по вашому ці слова відрізняються, може ми про те саме говоримо?
--- Кінець цитати ---
Слова звісно відрізняються, якщо трактувати хрещення СД так

--- Цитувати (вибране) ---Хрещення Святим Духом вважається одним із семи християнських таїнств і називається миропомазанням. Православні церкви здійснюють миропомазання одразу після хрещення, католицькі як правило після семи років.
--- Кінець цитати ---

--- Кінець цитати ---
Тоді ми про різне говоримо.


--- Цитувати (вибране) ---
Відповідь від: 04 Лютого 2013, 21:44:57
--- Цитата: Skelya від 04 Лютого 2013, 21:27:47 ---Що таке міг побачити Симон? Думає як вони почали говорити іншими мовами? Чи є інший варіант?
--- Кінець цитати ---
Однозначно щось, з чого міг би мати вигоду, рукопокладаючи інших людей.
Чи хтось заплатив би йому за те, щоб почати говорити незрозумілою навіть самому собі мовою?
Я б не заплатив.
Значить то були інші прояви СД.

--- Цитувати (вибране) ---13. Увірував навіть сам Симон, і, охристившись, тримався Пилипа; а бачивши чуда й знамена великі, він дуже дивувався.
(Дії Апостолів 8:13)
--- Кінець цитати ---
Ну, якщо так, думати значить тоді має бути якись дар Д.С., а не просто поклали руки і сказали що отримали ви уже Д.С.
--- Кінець цитати ---

newroman:

--- Цитата: Skelya від 04 Лютого 2013, 22:22:33 ---Хрещення Святим Духом вважається одним із семи християнських таїнств і називається миропомазанням. Православні церкви здійснюють миропомазання одразу після хрещення, католицькі як правило після семи років.
Тоді ми про різне говоримо
--- Кінець цитати ---
 Саме про одне і те ж.

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії