Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Голосування

Чи покинули б Ви рідну землю (державу Україну) і виїхали до іншої країни?

Так, однозначно виїхав(-ла) би до іншої країни на постійне місце проживання за першої найліпшої нагоди
Так, виїхав(-ла) би до іншої країни на постійне місце проживання за певних умов як то матеріальна скрута і т.п.
Виїхав(-ла) би до іншої країни тимчасово на заробітки
Ні в якому разі не збираюсь покидати кордони своєї держави (не рахуючи поїздок на відпочинок, для навчання, лікування і т.п.)

Автор Тема: Чи покинули б Ви рідну землю і виїхали за кордон?  (Прочитано 137012 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Чи покинули б Ви рідну землю і виїхали за кордон?
« Прочитано #100 : 14 Листопада 2008, 19:02:06 »

я просто перепитав, бо задачу бути людиною ми можемо ставити тільки для себе і своїх дітей.
так але якщо її будть ставити для себе всі виграє держава і нація.
все вірно сказано, але повернусь до теми. Краще будемо прививати цінності нашим дітям тут і виховувати їх громадянами України? Чи поїдемо у світ і виховуватимемо їх громадянами іншої країни?
згідний але дитина хоче їсти вже а не тоді коли наші обранці нам дадуть цю можливість.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2024, 10:48:00

    Звідки: пр. Л.Українки
Чи покинули б Ви рідну землю і виїхали за кордон?
« Прочитано #101 : 14 Листопада 2008, 19:12:33 »

не знаю, поки я можу забезпечити своїм дітям принаймі мінімум - мої діти їсти мають що і ще й мені лишається :=) .
тому не збираюсь виїзджати. Як не зможу заробити тут, то можна поїхати закордон на роботу. Але виїзджати зовсім ... Поки такої думки у мене не виникало.
Відповідь від: 14 Листопада 2008, 19:05:44
виїзджають якраз переважно не ті, що їхні діти не мають що їсти. Принаймі ті, що я знаю, до такої категорії не належали.
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Чи покинули б Ви рідну землю і виїхали за кордон?
« Прочитано #102 : 14 Листопада 2008, 19:15:55 »

гггг та мої діти теж мають що їсти тому я і ще тут. але я хочеться кращого жття для свого сина. щоб він міг статити в житті тим ким хче!! чи космонавтом чи аквалангістом чи вченим чи депутатом.  і я хочу мінімум 3 дітей а наразі проце не може бути мови і я маю тільки одного синочка.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2024, 10:48:00

    Звідки: пр. Л.Українки
Чи покинули б Ви рідну землю і виїхали за ко&
« Прочитано #103 : 14 Листопада 2008, 19:25:09 »

але я хочеться кращого жття для свого сина
тут я солідарний, але шанси стати космонавтом у наших дітей, що тут що там одинакові. Це моя думка.
там нас теж не приймуть з обіймами, а вважатимуть людьми другого сорту. І хіба наші онуки стануть космонавтами, можливо... коли-небудь....  :=)
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
Чи покинули б Ви рідну землю і виїхали за кордон?
« Прочитано #104 : 14 Листопада 2008, 20:10:07 »

нас за кордоном поважають більше ніж наші ж співвдчизники!!!
Це звичайно приємно, що у Вас саме позитивний досвід в даному питанні, і Вас чи Ваших знайомих приймали за рівних за кордоном. Проте є і інші мабуть чисельніші випадки, коли до наших людей ставляться зверхньо, негативно і вважають їх низчою расою.(це мабуть так до всіх приїзджих:китайців, латиноамериканців...). Тільки вчора спілкувалась з дівчиною, яка працює в Чехії 10років, вона розповідала, що рівного ставлення немає. І вона за цих 10 років остаточно вирішила що ніколи б не залишилась назавжди. І таких випадків є більшість.
Проте вважаю, що людина має право на вибір. Держава має турбуватися про те, щоб зберегти свою націю цілісною і  з нормальними умовами для проживання. А ми з свого боку маєм вибрати відповідну владу, тобто коло замкнуте  :unknow Тому кожен має робити так як краще йому, і жити там де він відчуває себе комфортно морально і матеріально. Життя в нас одне і вибирати нам, відповідно до пріоритетів.
« Останнє редагування: 14 Листопада 2008, 20:17:24 від лалія »
Записаний

Хорс

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +99/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 776
  • Син України
  • Останні відвідини:
    07 Лютого 2010, 17:24:54

    Звідки: Станіслав
Чи покинули б Ви рідну землю і виїхали за кордон?
« Прочитано #105 : 14 Листопада 2008, 21:34:06 »

нас за кордоном поважають більше ніж наші ж співвдчизники!!!
 і в чому ти вимірюєш ту повагу шо так вийшло? :unknow

Відповідь від: 14 Листопада 2008, 21:27:19
все вірно про коло тому його тре розірвати, але так шоб  надійно то тре викинути певну ланку повністю
Записаний
Той, хто знайшов істину сотні років тому; той, хто віддав життя, омиваючи власною Кров'ю Рідну Землю... Той сьогодні попереду нас. Це світло квітучих ідеалів, що освітлюють нам довгий шлях серед духовних порожнеч.

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Чи покинули б Ви рідну землю і виїхали за кордон?
« Прочитано #106 : 17 Листопада 2008, 11:20:24 »

тут я солідарний, але шанси стати космонавтом у наших дітей, що тут що там одинакові. Це моя думка.
там нас теж не приймуть з обіймами, а вважатимуть людьми другого сорту. І хіба наші онуки стануть космонавтами, можливо... коли-небудь....
ну в м ене є знайомі які виїхали за кордон на навчання і вивчившись  працують в дуже відомих у всьому світі компаніях!!!
Це звичайно приємно, що у Вас саме позитивний досвід в даному питанні
можливо це дійсн субєктивне ставлення. зрештою я був і в словаччині в чехії і їх ставлення мене навпаки вразило. до нас ставились як до рівних і з повагою. правда це було на хвилі помаранчевої революції але я спілкуюсь регулярно з тими людьми все ніби нормально. а от поляків я не люблю хоч в мене є і польське коріння . поляки живуть нічим не краще за нас а  вимахуюються так ніби ми тільки з дерев позлазили!!
і в чому ти вимірюєш ту повагу шо так вийшло?
ну з власного досвіду. тому що в мене такий характер якщо людина ставиться до мене зверхньо я з цією люиною спілкуватись не буду!!! ну і досвід моїх друзів за кордоном. доречі навіть в росії наші наших попускають більше ніж самі росіяни!!! хоча це зновуж таки власний досвід!!! можливо комусь траплялось інакше!!!
все вірно про коло тому його тре розірвати, але так шоб  надійно то тре викинути певну ланку повністю
розумієш можна і самому потрапити в ту викинуту ланку!!!!
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

WikTor

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +161/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 931
  • Останні відвідини:
    27 Лютого 2016, 15:01:32

    Звідки: Одеса - Калуш, Калуш - Одеса
Чи покинули б Ви рідну землю і виїхали за кордон?
« Прочитано #107 : 17 Листопада 2008, 15:08:43 »

НІКОЛИ нікуда не віїхав би, тільки заради подорожі! І крапка! Але життя така штука...................... :pardon
Записаний

Хорс

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +99/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 776
  • Син України
  • Останні відвідини:
    07 Лютого 2010, 17:24:54

    Звідки: Станіслав
Чи покинули б Ви рідну землю і виїхали за кордон?
« Прочитано #108 : 17 Листопада 2008, 15:49:35 »

тому що в мене такий характер якщо людина ставиться до мене зверхньо я з цією люиною спілкуватись не буду!!!
тікати від проблеми неправильно
розумієш можна і самому потрапити в ту викинуту ланку!!
всеодно кому треба буде потрапити а особисто я скорше за все не попаду
Записаний
Той, хто знайшов істину сотні років тому; той, хто віддав життя, омиваючи власною Кров'ю Рідну Землю... Той сьогодні попереду нас. Це світло квітучих ідеалів, що освітлюють нам довгий шлях серед духовних порожнеч.

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Чи покинули б Ви рідну землю і виїхали за кордон?
« Прочитано #109 : 17 Листопада 2008, 16:52:18 »

тікати від проблеми неправильно
а хто тікає. я просто видаляю цю проблему з списку проблем!!!!! ;)
всеодно кому треба буде потрапити а особисто я скорше за все не попаду
я тобі цього щиро бажаю.... :)
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
Чи покинули б Ви рідну землю і виїхали за кордон?
« Прочитано #110 : 17 Листопада 2008, 16:56:18 »

Цитата: Хорс від Сьогодні в 16:49:35
тікати від проблеми неправильно
а хто тікає. я просто видаляю цю проблему з списку проблем!!!!!
 :good Навіщо боротися з "вітряними млинами" якщо проблему не можна змінити, треба змінити відношення до неї  ;)
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Чи покинули б Ви рідну землю і виїхали за кордон?
« Прочитано #111 : 17 Листопада 2008, 19:21:43 »

Дозволю і собі вставити 5 копійок. От читаю цю тему і бачу: всі суперечки від того, що пробуємо обговорювати відношення до різних по суті речей - країна проживання і Батьківщина, населення і народ (нація), виїхати за кордон і зрадити Вітчизну... Це ж зовсім різні категорії! Давайте для початку визначимо поняття!
Адже, що таке КРАЇНА  (не обов'язково наша) по своїй суті?
Записаний

Хорс

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +99/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 776
  • Син України
  • Останні відвідини:
    07 Лютого 2010, 17:24:54

    Звідки: Станіслав
Чи покинули б Ви рідну землю і виїхали за кордон?
« Прочитано #112 : 17 Листопада 2008, 21:30:56 »

тобто держава??чи країна?
Записаний
Той, хто знайшов істину сотні років тому; той, хто віддав життя, омиваючи власною Кров'ю Рідну Землю... Той сьогодні попереду нас. Це світло квітучих ідеалів, що освітлюють нам довгий шлях серед духовних порожнеч.

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Чи покинули б Ви рідну землю і виїхали за кордон?
« Прочитано #113 : 18 Листопада 2008, 00:12:06 »

Однаково. Країна і Держава - одне і теж, в цілому. А от БАТЬКІВЩИНА, ВІТЧИЗНА - це вже інші поняття. Для початку - що таке КРАЇНА (Держава)?
Записаний

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Чи покинули б Ви рідну землю і виїхали за кордон?
« Прочитано #114 : 18 Листопада 2008, 13:23:46 »

Для початку - що таке КРАЇНА (Держава)?
 Особисто я повністю не ототожнюю поняття КРАЇНА та ДЕРЖАВА. Останнє має більш виражений політико-правовий характер, КРАЇНА, на мою думку, це більше зі сфери соціальної-літературної.

Не шукаючи в неті, отак на вскид скажу, що ДЕРЖАВА це суспільно-політичне утворення, наділене такими ознаками як зовнішній та внутрішній суверенітет, наявність публічної влади, території, населення, загальнообовязкових норм поведінки та механізму забепечення їх втілення.

Разом з тим, зауважте, що у назві теми йде мова про "рідну землю". ;)
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Чи покинули б Ви рідну землю і виїхали за кордон?
« Прочитано #115 : 18 Листопада 2008, 13:47:06 »

Для мене держава і країна теж трохи різниться в уяві. Але рідна земля поглинає обидва поняття.
Ну і Україна - теж таке поняття як рідна земля.
А ще мала батьківщина - Калуш.
Для мене виїхати на постійно з Калуша, ну майже тотожне виїзду з України на ПМП.
Бо я дуже швидко звикаю до нових обставин, але "вдома", то для мене означає "в Калуші". А якщо не в Калуші, то не велика різниця де. За кордоном правда дуже відчуваєш брак земляків і чим більше мучить ностальгія, тим більше харять чужаки, а коли ностальгії нема, то і німець нормальний.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Чи покинули б Ви рідну землю і виїхали за кордон?
« Прочитано #116 : 18 Листопада 2008, 15:02:10 »

Особисто я повністю не ототожнюю поняття КРАЇНА та ДЕРЖАВА. Останнє має більш виражений політико-правовий характер, КРАЇНА, на мою думку, це більше зі сфери соціальної-літературної.
Все правильно, обидва слова, в принципі, означають одне і те ж.

Не шукаючи в неті, отак на вскид скажу, що ДЕРЖАВА це суспільно-політичне утворення, наділене такими ознаками як зовнішній та внутрішній суверенітет, наявність публічної влади, території, населення, загальнообовязкових норм поведінки та механізму забепечення їх втілення.
Я чекав, що саме це хтось в неті і знайде. Грубо кажучи, Державу (чи Країну) можна визначити як певну обмежену територію, на якій проживає обмежена кількість людей - населення (не плутайте з Народом, Нацією), це населення має свої правила поведінки і життєустрою (Закони), вирішує свої спільні проблеми у різних галузях, як то - оборона від зовнішнього агресора (Армія), внутрішній порядок (Поліція), охорона здоров'я, освіта, спорт, культура і т.д. Все це забезпечується збором податків і їх менеджментом. Населення має владу, яку собі обирає.
Якщо питання стоїть у зміні однієї такої формації на іншу - я вважаю, що тут кожен має мати вільний вибір. Адже людину неможливо, та й неправильно заставляти жити саме там, саме так і саме за такими правилами, як живе населення Країни, де вона народилась! Якщо устрій у вашій Державі вас не влаштовує, є два варіанти: 1. пробувати міняти устрій. 2. шукати країну з кращим устроєм.

А тепер визначимось, що таке Батьківщина (Вітчизна)?
Записаний

Хорс

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +99/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 776
  • Син України
  • Останні відвідини:
    07 Лютого 2010, 17:24:54

    Звідки: Станіслав
Чи покинули б Ви рідну землю і виїхали за кордон?
« Прочитано #117 : 18 Листопада 2008, 16:35:37 »

Рідна земля -  то для мене не більш навіть духовне ніж матеріальне, це память про предків, це її історіяце кров що на неї пролита це загублені душі, а матеріально це та територія на якій жили і боролись мої предки
держава - це сукупність влади Рідної землі та самої землі
народ - це сучасне покоління нації, тобто нація це як рід, а народ як сімя
і ше один цікавий аспект такий як національність - я вважаю що вона передається по батьківській лінії і вона може змінитись  не менше ніж приблизно за 10-15 поколінь
Відповідь від: 18 Листопада 2008, 16:29:12
а батьківщина це майже те саме шо й рідна земля, точно розмежувати я не можу
Записаний
Той, хто знайшов істину сотні років тому; той, хто віддав життя, омиваючи власною Кров'ю Рідну Землю... Той сьогодні попереду нас. Це світло квітучих ідеалів, що освітлюють нам довгий шлях серед духовних порожнеч.

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Чи покинули б Ви рідну землю і виїхали за кордон?
« Прочитано #118 : 19 Листопада 2008, 16:28:27 »

Для мене держава і країна теж трохи різниться в уяві. Але рідна земля поглинає обидва поняття.
Ну і Україна - теж таке поняття як рідна земля.
Звичайно поняття "рідна земля" може охоплювати поняття держава, країна, Батьківщина, Вітчизна... Разом з тим, тут ключове слово "рідна", тобто щось таке що має в собі частинку тебе, і в тобі частинку себе. Звичайно коли ставити питання чо громадянин Х. покине державу Україна, то це звучить якось сухо і ніяких патріотичних почуттів не викликає, але для мене - сина українського народу, Україна є Батьківщиною, а моя Батьківщина - це Україна.

Якщо питання стоїть у зміні однієї такої формації на іншу - я вважаю, що тут кожен має мати вільний вибір. Адже людину неможливо, та й неправильно заставляти жити саме там, саме так і саме за такими правилами, як живе населення Країни, де вона народилась!
Ніхто тут нікого ні до чого не змушує. Дана тема носить агітаційний характер і кожен вправі визначатись чи він син свого народу, чи може йому де інде краще.

  Загалом, прошу звернути увагу, що автор даної теми при її створенні задав їй іншої назви. Правда ні з назви, ні з поставленого питання, принаймні для мене, не була зрозуміла мета запропонованого голосування. Тому я на правах модератора і з метою надати дискусії більш загостреного питання перейменував тему. ;) А намагання Ігора_О уточни окремі поняття є логічним продовженням мого зачинання.
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Чи покинули б Ви рідну землю і виїхали за кордон?
« Прочитано #119 : 20 Листопада 2008, 08:26:19 »

Ніхто тут нікого ні до чого не змушує.
Хіба я казав, що хтось когось до чогось ТУТ змушує? Я мав на увазі, що людина є вільна у виборі місця свого проживання. Хоче - може вибрати одну країну (державу, суспільно-політичне утворення, формацію, громаду...), не сподобалась вона (її правила, закони, влада, принципи...) - має право обрати іншу (за умови, що інша країна її прийме)! Свобода пересування є одним із основних принципів свобод і прав людини, це визнано всім цивілізованим світом. Намагання засудити когось за його вибір, звинувативши у зраді Батьківщини - як мінімум нерозумно. Зрадити Вітчизну можна і перебуваючи в Києві, чи Одесі, чи Львові. А можна все життя прожити в Канаді і бути справжнім патріотом.
Записаний