Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 25 днів

Автор Тема: Про Бюджет міста і все, що з ним пов'язано  (Прочитано 57589 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Про Бюджет міста і все, що з ним пов'язано
« Прочитано #100 : 22 Травня 2010, 18:54:22 »

Пройдем по дохідній частині. Загальний фонд - закріплені доходи:

План-2009 - 48135.9 тис.грн.
Факт-2009 - 44142.1 тис.грн.
Бюджет-2010 - 58643.3 тис.грн. (!)

Найсмішніше (вже не дивуюсь, лише сміюсь) в цьому розділі виглядає позиція по податку з доходів фізичних осіб:

План-2009 - 42567.9 тис.грн.
Факт-2009 - 39595.0 тис.грн.
Бюджет-2010 - 54152.8 тис.грн. (!!!)

В країні продовжується криза, підприємства продовжують скорочувати працівників (або ФОП)... А у Калуші - розвиток!  :) Хоча наші ж цифри за минулий рік показують падіння (див. План і Факт 2009).
"Любо, братцы, любо! С нашим атаманом не приходится тужить!" :)
Відповідь від: 22 Травня 2010, 18:52:00
З рештою показників по закріплених доходах все більш-менш реально.

Далі буде....
« Останнє редагування: 22 Травня 2010, 19:34:43 від Ігор_О »
Записаний

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Про Бюджет міста і все, що з ним пов'язано
« Прочитано #101 : 22 Травня 2010, 20:03:45 »

Ігор,хрен мну ті цифри,іх на хліб не намастишь,по ділам треба судити :)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка
Про Бюджет міста і все, що з ним пов'язано
« Прочитано #102 : 22 Травня 2010, 20:47:39 »

Згідний з Александром. Що вже руками махати. Маємо вже те що маємо. Давай слідкувати за виконанням бюджету.
Але і Ігор має рацію (ще би кулемет 8)), щоб проконтролювати виконання бюджету потрібно висвітлити та проаналізувати, що ж таки прийняли.
 Ігор, давай видаткову частину бюджету 2010, а ми вже всі разом, час від часу, в цій темі будемо дописувати зауваженя, щодо ходу його виконання. :drink
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Про Бюджет міста і все, що з ним пов'язано
« Прочитано #103 : 22 Травня 2010, 21:56:24 »

Ігор,хрен мну ті цифри,іх на хліб не намастишь,по ділам треба судити
По-перше, ця тема почалася з питання про конкретні цифри Бюджету міста. Не полініться перечитати.
По-друге, у Вас і так все "гуд" і "йде лише вгору" - що Вам турбуватись?  :)
По-третє, чим більше людей яким хочеться тільки "хліба і видовищ", тим краще самі знаєте кому. Для тих, кого цікавить не лише це - буду продовжувати давати цифри.

Ігор, давай видаткову частину бюджету 2010
Не спіши. Вже спішили, коли затверджували...  :)
Відповідь від: 22 Травня 2010, 21:50:58
Продовжимо. Загальний фонд - власні доходи:

План-2009 - 40205.6 тис.грн.
Факт-2009 - 31702.2 тис.грн.
Бюджет-2010 - 65697.5 тис.грн. (!)

Особливої уваги тут заслуговує показник "плата за землю":

План-2009 - 36140.1 тис.грн.
Факт-2009 - 29155.0 тис.грн.
Бюджет-2010 - 62993.6 тис.грн. (!!!!!)

"Это просто праздник какой-то!" (Карабас Барабас")
Записаний

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Про Бюджет міста і все, що з ним пов'язано
« Прочитано #104 : 23 Травня 2010, 01:47:32 »

Який зміст планувати їсти лобстерів, дивлячись на пательню смаженої картоплі? Для нагонки апетиту? Більше, ніж надійде до Бюджету місто не витратить.
для чого взагалі щось планувати (затверджувати Бюджет) якщо все-одно фінансувати будемо по реальних доходах? Бюджет тоді не потрібний взагалі, ні класичний, ні профанований.
Я наведу інший приклад.
Сім'я (тато, мама і дитина) планують купити цього року взуття. Причому взуття для тата є А-витратою (найнеобхіднішою), оскільки воно протікає і ходити в ньому вже не можна. Взуття для мами є В-витратою (менш важливою), бо в цих чоботах вона вже 3 сезони відходила. Взуття для донечки ще добре, але деякі дівчата в класі  мають ТАКІ (!) чобітки, а дитина дуже гарно вчиться...Хочеться зробити їй приємне. Це буде С-витрата, що може, в принципі, зачекати. Та й грошей на неї не стане... Але, якщо татові дадуть премію або бабуся з дідусем "підкинуть грошенят", то дитина нові чобітки отримає. Це наш бюджет, створений на початку року. А восени зясувалось, що татові премія аж ніяк не світить, бабуся захворіла і грошей зайвих не має, а у дитини за літо ніжка виросла і її чобітки стали А-витратою, татове взуття, відповідно, стало В-витратою, а мама походить в старих чоботах четвертий сезон і нічого з нею не станеться.
Мій приклад більше підходить до нашого міського бюджету?
От і будуть люди казати - при Насалику те зроблено, і інше... А наступні "влади" лише віддаватимуть
Що Вас дивує? Це наша державна політика. При любій владі.

Але сказавши "Зараз розплачусь... Бідні депутати... Особисто знаю декількох. Вони безкоштовно працювати не будуть." - Ви таким чином образили ВСІХ депутатів. Бо таким чином, під підозру попадає кожен.
Ні в якій мірі не хотіла б нікого образити. Якщо Ви так сприйняли мої слова - перепрошую.

Відповідь від: 23 Травня 2010, 00:59:03
Відчувається, що Ви фінансист за освітою, чи я помиляюсь?
Ви помиляєтесь. За освітою я технолог харчових виробництв. :)
Тому не бажання викривати публічно  відомі Вам факти, я підозрюю, що причина в тому що Ви боїтесь, що викриті фігури певно будуть сприйматись, як оточення голови нашого міста. 
 А це Вам певне дуже б не хотілось. Бо так хочеться, як в дитинстві, по довше вірити в казку.
Ви знову помиляєтесь, коли вважаєте мене фанаткою Насалика. Я добре бачу недоліки його керівництва, проте не бачу особистості, яка керувала би значно краще. На жаль. У мене бувають ситуації, коли я волію помилятися, але час показує, що помиляюсь я не часто.
До речі, люди, яких я мала на увазі, "знаходяться по обидві сторони барикад".


Відповідь від: 23 Травня 2010, 01:14:21
Найсмішніше (вже не дивуюсь, лише сміюсь) в цьому розділі виглядає позиція по податку з доходів фізичних осіб:

План-2009 - 42567.9 тис.грн.
Факт-2009 - 39595.0 тис.грн.
Бюджет-2010 - 54152.8 тис.грн. (!!!)

В країні продовжується криза, підприємства продовжують скорочувати працівників (або ФОП)... А у Калуші - розвиток!
Не треба так перейматись.  :) Якщо врахувати, що в бюджеті країни ситуація ще гірша і незабаром нас потішать змінами в податковій сфері, то теоретично дохідна частина може значно збільшитись. Вивід із зони дії єдиного податку декількох значних сфер діяльності збільшить базу оподаткування, а заплановане зростання суми єдиного податку в 5 разів (максимально до 1000грн. на місяць) збільшить надходження до місцевих бюджетів. Я не помиляюсь? За винятком відрахувань у Пенсійний фонд, решта іде у місцевий бюджет? А оскільки грошей уряду не стає катастрофічно, то можна очікувати, що такі податкові новації вступлять у дію з моменту опублікування, а не з початку нового бюджетного року.
Може наш мер ці доходи вже запланував? :)
А щоб дохідна частина збільшилась треба для початку оформити найманих працівників і платити за них податки. Мені і в податковій і на біржі розказували, що у Чумичкіна більшість  продавців оформлені підприємцями. Всі про це знають і ніхто нічого не робить. І це ще не найгірший варіант, бо принаймні єдиний податок сплачується. А більшість своїх працівників взагалі не оформляє.Так, наші закони дикі і недолугі, але починати з чогось треба.
Записаний

ЯЯ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +522/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1249
  • Останні відвідини:
    05 Лютого 2015, 01:57:43

    Звідки: Независимости
Про Бюджет міста і все, що з ним пов'язано
« Прочитано #105 : 23 Травня 2010, 10:24:39 »

мене на біс не викликали? ... та ЯЯ сама прийшла

тут у "Мерсікому віснику" вичитала
http://zahidonline.com/news/article/gor_nasalik_hlba_nema_konservv_nemapatronv_tezh_nema/
Цитувати (вибране)
63-тю позачергову сесію міської ради мер довго не міг розпочати через відсутність кворуму. Таке важливе для життєдіяльності громади питання, як затвердження міського бюджету, чомусь проігнорувала більша частина депутатів.
...
Сесія мала розпочати свою роботу о другій годині по обіді, але о пів на третю ще не було кворуму. Міський голова Калуша Ігор Насалик зазначив, що в сесійній залі присутні 23 народних обранці з 50. Мер подякував фракції БЮТ за постійну високу явку депутатів, але не зважаючи на це, кворуму для проведення сесії немає.
Серед журналістів почалися здивовані перешіптування: сесії не буде? Це що – умисне блокування прийняття бюджету? Чи це політична акція частини депутатського корпусу, спрямована проти Ігоря Насалика?
Але, шановні читачі, журналісти ой як помилялися! Ніякої «засади» міському голові депутати й не думали організовувати. Була звичайна недисциплінованість та нехтування своїми депутатськими обов’язками, які «народним обранцям» делегували їх виборці.
Кворуму як не було, так і не стало. Мер оголосив перерву на 15 хв.
Голови фракцій почали судорожно обдзвонювати депутатів, які не з’явилися на пленарне засідання, і умовляти їх приїхати...
Після перерви нарешті зібрався 31 депутат, сесію оголосили від­критою.
Присутні заспівали «Ще не вмерла Україна» і нарешті приступили до роботи.
Найголовніше питання порядку денного – затвердження бюджету Калуша на 2010 рік... ...

а хтось тут каже, що депутати у міській раді - ПРАЦЮЮТЬ

Ще арзок роз"ясню власну думку з приводу безкоштовної праці депутатів у місцевій раді.
Я усвідомлюю, що особисто немаю змоги працювати безкоштовно - тому й не беру на себе подібних обов"язків чи повноважень, простіше кажучи - ніде не пхаюся. Бо, такі вже реалії - "не потягну" робити ту роботу як слід - елементарно не вистачить часу та сил. А як-небудь - вважаю для себе - негідним.

Ігоре_О, Ви колись то "блиснули" висловом - що наче треба "Соизмерять шаг с размером штанов" - я ж мислю як жінка - тому надаю перевагу одягу власного розміру, аби не відволікатися на незручності при його носінні.
« Останнє редагування: 23 Травня 2010, 10:31:33 від ЯЯ »
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Про Бюджет міста і все, що з ним пов'язано
« Прочитано #106 : 23 Травня 2010, 11:38:35 »

Дякую за цікаву відповідь, Мілано! Оскільки сьогодні велике свято, продовження нашої дискусії  пропоную перенести на вівторок, ОК? Тільки ті, кому зозуля в голові не дає спокою, можуть нині про святі перейматися політикою, депутатами, мером чи бюджетом...
Записаний

ЯЯ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +522/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1249
  • Останні відвідини:
    05 Лютого 2015, 01:57:43

    Звідки: Независимости
Про Бюджет міста і все, що з ним пов'язано
« Прочитано #107 : 23 Травня 2010, 19:35:09 »

Оскільки сьогодні велике свято, продовження нашої дискусії  пропоную перенести на вівторок, ОК? Тільки ті, кому зозуля в голові не дає спокою, можуть нині про святі перейматися політикою, депутатами, мером чи бюджетом...
проте таке велике свято не стало Вам на заваді в черговий раз безпідставно ображати інших
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Про Бюджет міста і все, що з ним пов'язано
« Прочитано #108 : 25 Травня 2010, 11:05:11 »

Мій приклад більше підходить до нашого міського бюджету?
Ні, на мою думку Ваш приклад не зовсім підходить до ситуації з міським Бюджетом. Спробую пояснити.
Ваш приклад нормально спрацює, якщо "тато" адекватний. Але він не дає відповіді на питання ХТО буде вирішувати пріоритетність видатків (А,В і С)? Тато сам? Колегіальний орган (рада сім'ї)? Якщо тато сам вирішує - розумієте ризики, які з цим пов'язані? Ок, тато - адекват. Чобітки для дитини справді стали потребою А, у маминого взуття підошва відпала раптом - вона вже стає В... Але ж татові теж не хочеться в старому ходити! Він йде в крамницю, яку тримає його сусід і бере всій сім'ї взуття, і не просто всій - а ще й по дві пари! А чого ж ні, бюджет сім'ї обіцяє бути високим... Взяли всім взуття, а суми на борг записали - сусід же добрий... І тато добрий, молодець, сім'я в захваті від мудрого тата!... А потім прийде час розплати...
Насправді, ситуація ще відмінніша від описаної Вами. Насправді - бюджетом нашої уявної сім'ї розпоряджається навіть не тато і не мама, а той же СУСІД. Тато з мамою і донькою (громада) обирають від себе представником маму (міська рада), яка має контролювати ефективність використання коштів сім'ї (громади) сусідом (найманим менеджером, міським головою). Сусід мамі (раді) на початку року голову задурить, розкаже в яких красивих чоботах буде вся сім'я, як часто вони мінятимуть взуття і т.д. І кого буде цікавити, що взуття це він буде носити з свого магазину, по своїй ціні, та ще й в борг під заставу городньої ділянки (землі) ...

Що Вас дивує? Це наша державна політика. При любій владі.
В чому тут державна політика???

Не треба так перейматись.   Якщо врахувати, що в бюджеті країни ситуація ще гірша і незабаром нас потішать змінами в податковій сфері, то теоретично дохідна частина може значно збільшитись.
Звичайно, може. Але для цього потрібні підстави. Основною підставою для росту надходжень по закріплених доходах є ріст мінімалки. Але, зверніть увагу - мінімалка росла і минулого року - а надходження впали... Це означає, що в абсолютному співвідношенні підприємства скорочують свої ФОП швидше, ніж росте зарплата. Які є передумови, щоб ця ситуація змінилася цього року? Я їх не бачу, криза в країні продовжується.

Вивід із зони дії єдиного податку декількох значних сфер діяльності збільшить базу оподаткування,
Це мізер.

а заплановане зростання суми єдиного податку в 5 разів (максимально до 1000грн. на місяць) збільшить надходження до місцевих бюджетів. Я не помиляюсь?
Не помиляєтесь. Тільки зростання суми в 5 разів не дасть зростання надходжень в стільки ж разів. Дай Бог, щоб зменшення не було. Наразі ми отримали в 2009р. від єдиного податку 2473.9 тис.грн., на 2010 запланували 2500 тис.грн. Як бачимо, тут зростання не планується.

За винятком відрахувань у Пенсійний фонд, решта іде у місцевий бюджет? А оскільки грошей уряду не стає катастрофічно,
То кому грошей не вистачає - Уряду чи місцевим бюджетам??

Окрім того, Ви звернули увагу на наведені мною цифри по податку з фізичних осіб, а аналізуєте надходження по єдиному податку. Це різні речі і різні стрічки Бюджету.

Може наш мер ці доходи вже запланував?
По єдиному податку - не запланував, я вже написав вище.

А щоб дохідна частина збільшилась треба для початку оформити найманих працівників і платити за них податки. Мені і в податковій і на біржі розказували, що у Чумичкіна більшість  продавців оформлені підприємцями. Всі про це знають і ніхто нічого не робить. І це ще не найгірший варіант, бо принаймні єдиний податок сплачується. А більшість своїх працівників взагалі не оформляє.Так, наші закони дикі і недолугі, але починати з чогось треба.
В Калуші кілька років діє чи не єдина в Західній Україні диференційована система сплати єдиного податку від кількості працюючих. Вроджена скромність не дозволяє мені писати хто був розробником цієї системи :) Але її ефективність вже майже досягла максимуму.
Відповідь від: 25 Травня 2010, 10:51:17
Продовжимо. Загальний фонд - дотація вирівнювання:

Факт-2009 - 38805.1 тис.грн.
Бюджет-2010 - 46611.2 тис.грн.

Що таке дотація вирівнювання я писав на початках теми. Слід згадати, що у 2007-му році ця дотація складала не більше 10 млн.грн. Зараз ми бачимо, що "європейське місто" з Бюджетом, "який дає змогу розвиватися" все більше і міцніше сідає на шию Держави...

Продовжимо. Спеціальний фонд (бюджет розвитку) - Всього:

План-2009 - 52883.1 тис.грн.
Факт-2009 - 46782.5 тис.грн.
Бюджет-2010 - 76291.8 тис.грн. (!)

Найбільш цікаві пункти - Кошти від приватизації майна:

План-2009 - 4550.0 тис.грн.
Факт-2009 - 4163.8 тис.грн.
Бюджет-2010 - 6000.0 тис.грн.

Надходження від продажу землі:

План-2009 - 8670.6 тис.грн.
Факт-2009 - 1688.4 тис.грн.
Бюджет-2010 - 18000.0 тис.грн. (!!!)
Записаний

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Про Бюджет міста і все, що з ним пов'язано
« Прочитано #109 : 25 Травня 2010, 16:32:59 »

Пане Ігоре, Ви все гарно змалювали, але в занадто темних фарбах.
Можливо, я трохи  замало смайликів поставила... Я писала з великою долею іронії.
бюджетом нашої уявної сім'ї розпоряджається навіть не тато і не мама, а той же СУСІД.
Ніколи би не додумалась, що мер міста в цьому прикладі може асоціюватись з сусідом. Все таки це має бути представник сім'ї.
мамі (раді) на початку року голову задурить
А що, рада у нас така нетямуща? Їй хто-небудь голову може задурити? Навіщо нам така рада?
бере всій сім'ї взуття, і не просто всій - а ще й по дві пари!
А де здоровий глузд нашої мами? Це ж вона має представляти інтереси сім'ї, її для цього обрали.

В чому тут державна політика???
Я мала на увазі, що це політика вищого керівництва нашої держави. Якщо це твориться в Києві, то чому Вас дивує такий підхід в Калуші?
До цього вже можна було звикнути. Найгірше, що нічого не змінюється при зміні влади. Всі йдуть протореною доріжкою:" Після мене хоч потоп".
зверніть увагу - мінімалка росла і минулого року - а надходження впали... Це означає, що в абсолютному співвідношенні підприємства скорочують свої ФОП швидше, ніж росте зарплата.
Я би розділила ваш пессимізм, якби не знала декількох випадків, коли працівників не звільняли, а просто знімали людей з реєстрації, щоб не платити податків. Думаю, що це непоодинокі випадки. А ФОП мусить зрости цього року хоча би за рахунок запуску хімічних виробництв. Сьогодні говорила з працівником олефінового. Всіх перевели на повну ставку. Правда, я дуже скептично ставлюсь до планів швидкого введення в експлуатацію після 2 років зупинки. На виробництві такі номери рідко проходять.
То кому грошей не вистачає - Уряду чи місцевим бюджетам??
Ви перекрутили мою фразу . Я писала:
А оскільки грошей уряду не стає катастрофічно, то можна очікувати, що такі податкові новації вступлять у дію з моменту опублікування, а не з початку нового бюджетного року.
Я думаю, так буде зрозуміло.
Окрім того, Ви звернули увагу на наведені мною цифри по податку з фізичних осіб, а аналізуєте надходження по єдиному податку. Це різні речі і різні стрічки Бюджету.
Ви маєте рацію. Я не довела думку до логічного закінчення. Мені здається, що підняття ставки єдиного податку призведе до того, що буде невигідним реєструвати найманих працівників підприємцями на єдиному податку. Відповідно зросте ФОП. Це ж стосується і фіксованого податку.
Правда, є ще пессимістичний варіант. Підприємці взагалі офіційно розрахують найманих працівників (про що вже писала раніше). Ну, тут вже все в руках наших шановних контролюючих органів.
В Калуші кілька років діє чи не єдина в Західній Україні диференційована система сплати єдиного податку від кількості працюючих. Вроджена скромність не дозволяє мені писати хто був розробником цієї системи
Бачу, що піаритись і Ви трохи вмієте! :D
Так, ця система досить розумно придумана. :good Але вона не компенсувала в повній мірі ні витрат, які несе підприємець за найманих працівників, ні подання звітності в наші фонди. На даний момент простіше все-таки оформити працівників підприємцями (коли це можливо), або не оформляти взагалі.
Пане Ігоре, я не сперечаюсь з Вами по суті. Так, бюджет нереальний. Я просто заради справедливості показую, що є теоретичні шанси збільшити дохідну частину відносно минулорічної. А що буде практично - час покаже.
Записаний

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Про Бюджет міста і все, що з ним пов'язано
« Прочитано #110 : 25 Травня 2010, 19:43:06 »

Я мушу сказати, що дуже приємно читати вашу дискусію...відчутно, що Ви обидва володієте питанням...І стиль розмови дуже толерантний :) Навіть не дискуссія в просто думки в доповнення :) Респект :bouquet:
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Про Бюджет міста і все, що з ним пов'язано
« Прочитано #111 : 25 Травня 2010, 21:24:15 »

Ніколи би не додумалась, що мер міста в цьому прикладі може асоціюватись з сусідом. Все таки це має бути представник сім'ї.
А як назвати людину, яка наразі в Калуші навіть не прописана (не на реєстрації)?
Все-таки, сім'я - це сім'я, а відносини громади і найманого менеджера трохи інші. У нас всі чиновники, по суті, "члени сім'ї". Тільки це не заважає їм тягнути в "родичів" з кишені.

А що, рада у нас така нетямуща? Їй хто-небудь голову може задурити? Навіщо нам така рада?
Пан голова в приватних розмовах гонорує 90% підтримкою громади міста. Нащо нам така сім'я (громада) за Вашою логікою?

Всі йдуть протореною доріжкою:" Після мене хоч потоп".
Не всі. Але більшість, погоджуюсь.

Я би розділила ваш пессимізм, якби не знала декількох випадків, коли працівників не звільняли, а просто знімали людей з реєстрації, щоб не платити податків. Думаю, що це непоодинокі випадки.
Ви самі підтверджуєте мої слова - загальний розмір ФОП впав. Це не мій песимізм, це наш з Вами реалізм  :)

А ФОП мусить зрости цього року хоча би за рахунок запуску хімічних виробництв. Сьогодні говорила з працівником олефінового. Всіх перевели на повну ставку. Правда, я дуже скептично ставлюсь до планів швидкого введення в експлуатацію після 2 років зупинки. На виробництві такі номери рідко проходять.
А якби Ви знали реальну долю "хімії" у надходженнях по податку з фізичних осіб - Ваш скепсис був би ще більшим. Ця доля найбільша, але не ключова. Тому не буде росту за рахунок "хімії" на 15 млн.грн.

Ви перекрутили мою фразу . Я писала:
Ви писали так:
заплановане зростання суми єдиного податку в 5 разів (максимально до 1000грн. на місяць) збільшить надходження до місцевих бюджетів. Я не помиляюсь? За винятком відрахувань у Пенсійний фонд, решта іде у місцевий бюджет? А оскільки грошей уряду не стає катастрофічно, то можна очікувати,
Тобто, Ви ув'язали надходження до місцевих бюджетів з катастрофічною нестачою грошей в Уряду. Повірте, Уряду до місцевих бюджетів наразі "глибоко фіолетово".

Ви маєте рацію. Я не довела думку до логічного закінчення. Мені здається, що підняття ставки єдиного податку призведе до того, що буде невигідним реєструвати найманих працівників підприємцями на єдиному податку. Відповідно зросте ФОП.
А ви думаєте, що після цього єдинщики підуть оформляти "найманців"?! Та вони при 200 грн. (max) цього не роблять, а при 1000грн. і поготів!  :)

Правда, є ще пессимістичний варіант. Підприємці взагалі офіційно розрахують найманих працівників (про що вже писала раніше).
О! Все ж Ви знаєте!  :) Погоджуюсь.

Ну, тут вже все в руках наших шановних контролюючих органів.
А ще нам треба "контролерів за цими контролерами". І ще "перевіряючих контролерів за контролерами".  :=)

Бачу, що піаритись і Ви трохи вмієте!
Так. Я не витратив цілий рік роботи з Насаликом дарма  :=)

вона не компенсувала в повній мірі ні витрат, які несе підприємець за найманих працівників, ні подання звітності в наші фонди.
Ми і не могли цього зробити, не наші повноваження на жаль...

Пане Ігоре, я не сперечаюсь з Вами по суті. Так, бюджет нереальний. Я просто заради справедливості показую, що є теоретичні шанси збільшити дохідну частину відносно минулорічної. А що буде практично - час покаже.
Погоджуюсь, курчат восени рахують!

:bouquet:
Записаний

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка
Про Бюджет міста і все, що з ним пов'язано
« Прочитано #112 : 25 Травня 2010, 22:50:07 »

А що, рада у нас така нетямуща? Їй хто-небудь голову може задурити? Навіщо нам така рада?
А де здоровий глузд нашої мами? Це ж вона має представляти інтереси сім'ї, її для цього обрали.
 Вживаючи Ваші аналогії мушу дати коментар, хоч так не хочеться вклинюватись у майже лебедину пісню про формування бюджету.
 1. Якщо тато шурік, то все знайде спосіб, як маму надурити, тим паче мамі щоб прийняти якесь рішення потрібно порадитись з сусідками, проконсультуватись у коліжанок,  потім пару раз подивитись на себе в дзеркало, щоб тато адекватно сприйняв можливі зауваження. Так, що мудра мама, щоб зберегти сімю, все дасть можливість порулити неуправляємому татові, але контролючи і невидимо (щоб десь тато в позу не став) направляє тата, але при умові що витрати татової енергії підуть на благо сім'ї.
2. Ви щось знов  помиляєтесь Мілано, щодо представництва інтересів. Можливо Вам би так хотілось, але інтереси сім'ї обоє представляють однаково. Тільки тата сімя вибрала пахати, а маму контролювати, щоб татко бува не підірвався і не втратив  бажання працювати, та не мав спокуси никати грошики від сім'ї.  :frend :)
« Останнє редагування: 25 Травня 2010, 23:55:42 від Gorec »
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Про Бюджет міста і все, що з ним пов'язано
« Прочитано #113 : 25 Травня 2010, 22:56:23 »

Gorec
Ну і сімейка у Вас з паном Ігорем вималювалась. Жах! :D
А у мене все так чинно починалось... :)
Записаний

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка
Про Бюджет міста і все, що з ним пов'язано
« Прочитано #114 : 25 Травня 2010, 23:10:35 »

Не спіши. Вже спішили, коли затверджували.
 Цікаво, по чому судиш про спішку? Я ще не бачив ради, щоб у такий короткий термін від ознайомлення до прийняття  втискувалась в одну добу. Може десь і живуть віртуози фінансисти, які за одну ніч вникнуть у не малий фінансовий документ та будуть спроможні прийняти якісь суттєві зауваження. А саме так і відбувалось у нашій раді (тато ж креативний технолог, ще той...): - перший раз проект бюджету мама побачила у ніч перед сесією і то в скороченому варіанті (без прогнозованих цифр КМУ, без  факту виконання минулих періодів) Так що тато все зробив, аби мама менше гризлася бюджетом, бо не дай Боже якісь заначки ще б познаходила. Навіщо ж скандалу у сім'ї?
  Але в амбіційного  тата все була спокуса розвестись з прикрою постійно бажаючої контолю мамою. Так що бажання виставити маму в недолугому вигляді в тата все присутнє. А от глянь і це поможе женитися в другий раз на більш лояльній та слухнянішій мамі. І заживе наш тато по повній програмі...  Добре, що сім'я ще молода, не буде гризтись проблемами тата й мами, а то, не дай Боже з пайка знімуть.  :frend :bouquet:

Відповідь від: 25 Травня 2010, 23:07:51
Ну і сімейка у Вас з паном Ігорем вималювалась. Жах!
 Не знаю яка в Ігора, але я в чужу сімю не лізу. В мене своя. Тай у Вас бачу инша чим у нас.  :hot :bouquet:
« Останнє редагування: 25 Травня 2010, 23:58:10 від Gorec »
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Про Бюджет міста і все, що з ним пов'язано
« Прочитано #115 : 25 Травня 2010, 23:32:05 »

Ну і сімейка у Вас з паном Ігорем вималювалась. Жах!
"Не у нас, а у Вас!... Не нам, а Вам!..." ("Операция "Ы" и другие приключения Шурика", Трус (Г.Вицин))

А у мене все так чинно починалось...
Хотіли, як краще. Вийшло, як завжди...  :)

А взагалі-то, Горець, правильно описав все...
Записаний

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка
Про Бюджет міста і все, що з ним пов'язано
« Прочитано #116 : 25 Травня 2010, 23:46:24 »

А восени зясувалось, що татові премія аж ніяк не світить, бабуся захворіла і грошей зайвих не має, а у дитини за літо ніжка виросла і її чобітки стали А-витратою, татове взуття, відповідно, стало В-витратою, а мама походить в старих чоботах четвертий сезон і нічого з нею не станеться.
Ну і сімейка у Вас з паном Ігорем вималювалась. Жах!
 А у Вас сімейка якась вийшла нещасна та не прогнозована. Для таких, важко прогнозованих сімей, створюється резервний фонд  і у Вашому випадку чималий. Так, про вся випадок, хто знає що в кому в голову стрілить. Сімя то не прогнозована. :) :bouquet:
« Останнє редагування: 26 Травня 2010, 00:00:33 від Gorec »
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Про Бюджет міста і все, що з ним пов'язано
« Прочитано #117 : 25 Травня 2010, 23:54:21 »

Досить про сім'ї... Втрачаємо темп... Завтра перейдемо до другої частини "марлєзонського балету" - до видаткової частини Бюджету-2010.
Записаний

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка
Про Бюджет міста і все, що з ним пов'язано
« Прочитано #118 : 26 Травня 2010, 00:06:35 »

 То такий собі ліричний відступ перед серйозною роботою.
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Про Бюджет міста і все, що з ним пов'язано
« Прочитано #119 : 26 Травня 2010, 22:12:56 »

Шановний пане Ігоре. Ми вже прояснили практично всі розбіжності в думках. Залишилось тільки це:
Тобто, Ви ув'язали надходження до місцевих бюджетів з катастрофічною нестачою грошей в Уряду. Повірте, Уряду до місцевих бюджетів наразі "глибоко фіолетово".
Цілком погоджуюсь, що Уряд питання  місцевих бюджетів не цікавить . Але я писала трохи інакше:
 
Якщо врахувати, що в бюджеті країни ситуація ще гірша і незабаром нас потішать змінами в податковій сфері, то теоретично дохідна частина може значно збільшитись.
А оскільки грошей уряду не стає катастрофічно, то можна очікувати, що такі податкові новації вступлять у дію з моменту опублікування, а не з початку нового бюджетного року.
Поясню. Ви і самі в курсі, що за законодавством України всі зміни в оподаткуванні не можна запроваджувати у поточному році, а тільки в новому бюджетному році. Але я більше ніж впевнена, що цією нормою закону наш вельмишановний Уряд просто знехтує і запровадить свої новації ще цього року. Думаю, що в першу чергу це мають бути міри по наповненню Пенсійного фонду і державного бюджету, а в пакеті з ними підуть і інші фіскальні заходи, в т.ч. ті, які збільшать надходження до місцевих бюджетів ("гулять так гулять"). Це моє бачення ситуації. Побачимо, чи так все відбудеться.
 Цікаво буде почитати на що будуть  витрачатися гроші. Бажано вказати найцікавіші статті конкретніше, якщо маєте таку інформацію. Чекаю.
Записаний