Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Виконання заповідей - свобода чи рабство?  (Прочитано 49532 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Виконання заповідей - свобода чи рабство?
« Прочитано #40 : 17 Листопада 2008, 21:32:13 »

Ух ти !!!  А раніше ви джулі не те співали:
"Ці "сектанти" є біблейними християнами - протестантами і складають разом 600 млн. людей, що проживають в основному в США, Великій Британії, Німеччині, скандинавських країнах (Норвегії, Швеції, Фінляндії), Голландії, Швейцарії, Австралії, Канаді, країнах Балтії (Естонії, Латвії). Всі ці країни є економічно розвиненими, чи не так?
Для довідки: загальна чисельність православних сягає 182 млн. Переважно в Росії, Україні, Сербії, Румунії. Переважно голих і босих"
http://forum.kalush.info/index.php/topic,25.msg16404.html#msg16404
Неправда, то я "співав", може Джулі десь підспівувала, але посилання на моє повідомлення. Я пам'ятаю ці слова і шкодую, що так казав. Якесь запаморочення, маячня, навіювання від сектантського оточення і літератури
Записаний
When doctors differ who is to decide?

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ
Виконання заповідей - свобода чи рабство?
« Прочитано #41 : 18 Листопада 2008, 15:05:23 »

Я завжди виступаю за виконання заповідей Божих.
Щодо Євросоюзу, то якщо ви помітили я написала: "..не лише здобутком, а й проблемою" - я намагаюся об`єктивно дивитися на речі.
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Виконання заповідей - свобода чи рабство?
« Прочитано #42 : 18 Листопада 2008, 18:19:15 »

пробачте спутав автора слів.  :pardon
Але думаю, ви підтримували тоді доктора.  :)
Записаний

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ
Виконання заповідей - свобода чи рабство?
« Прочитано #43 : 19 Листопада 2008, 17:57:25 »

Ми з Доктором відрізняємося суттєво: по-різному мислимо, маємо різні погляди на життя - це, я думаю, не помітить хіба що сліпий і глухий. Тому, його думки - це не мої думки. Я підтримую істину, яка є Слово Боже, незалежно від того з чиїх уст вона сходить.
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Виконання заповідей - свобода чи рабство?
« Прочитано #44 : 02 Грудня 2008, 01:09:09 »

Ми з Доктором відрізняємося суттєво: по-різному мислимо, маємо різні погляди на життя - це, я думаю, не помітить хіба що сліпий і глухий.
Безумовно маємо різні погляди. Ви - свята "зріла християнка і маєте плоди", а я - грішник і митар, який через усвідомлення власної гріховності прагне очищення і освячення.
Але повернемось до теми...

Що таке свобода в християнському розумінні?

Будь-яке міркування про свободу в християнстві мають починатися із твердження того, що людина, крім тілесного, має ще й духовне начало. Тому перш, ніж говорити про свободу, слід визначити таке поняття як воля. У християнстві ми розуміємо волю як прагнення людського духу до буття, руху, до життя, з метою втілення своїх природних можливостей. У цьому сенсі природна воля людини у прийнятті рішень повністю є вільною. Християнство стверджує, що людина здатна відкинути будь-яку мотивацію і піднятися над важливішими життєвими інстинктами і матеріальними благами заради вищих духовних цінностей.

У практичному духовно-моральному сенсі свобода виражається у владі людини над своїм егоїзмом, пристрастями, гріховними почуттями та бажаннями, а також у тому, що людина може робити добро усвідомлено.
Записаний
When doctors differ who is to decide?

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ
Виконання заповідей - свобода чи рабство?
« Прочитано #45 : 27 Січня 2009, 15:23:27 »

Свобода, в християнському розумінні, означає відсутність стримуючих факторів у виконанні волі Божої. Якщо людина не виконує волю Божу, вона не може назвати себе вільною, в християнському розумінні цього слова.
Коли ми говоримо про свободу вибору, ми повинні зрозуміти, що людина може вибрати на чиїй вона стороні. І все!!!! з усіми витікаючими наслідками. Або людина з Богом, або ні: "Итак, кто хочет быть другом миру, тот становится врагом Богу."(Иак.4:4)  "...ибо, кто кем побежден, тот тому и раб."(2Пет.2:19)
 "Неужели вы не знаете, что, кому вы отдаете себя в рабы для послушания, того вы и рабы, кому повинуетесь, или [рабы] греха к смерти, или послушания к праведности?"(Рим.6:16) Якщо ми вибрали бути з Богом, то це означає, що ми прийняли Його умови. Так само, як ви влаштовуєтеся на роботу: ви належите до певної структури, за умов виконання певних правил і завдань.
Тому називатися християнином і не виконувати Божі заповіді, Його волю - це те саме, що не бути християнином. "Пустишка" - форма без змісту.

 "Иисус сказал ему: возлюби Господа Бога твоего всем сердцем твоим и всею душею твоею и всем разумением твоим:
сия есть первая и наибольшая заповедь;
вторая же подобная ей: возлюби ближнего твоего, как самого себя;
на сих двух заповедях утверждается весь закон и пророки."
(Матф.22:37-40)


Наша любов до Бога проявляється в тому, наскільки ми виконуємо заповіді, в яких в концентрованому вигляді викладена Божа воля в питаннях поведінки людини, її стосунках з Творцем і ближніми. В послуху заповідям формується і вдосконалюється християнський характер.
Становлення християнського характеру – це посвячення себе Богу і освячення. Коли воля людини співпрацює з Божою волею, вона стає всемогутньою. Отець Небесний дав нам числені обітниці, щоб ми могли стати схожими на Ісуса. У апостола Петра був складний і нестійкий характер, але він зрозумів істину, згодом написавши, що через Божі обітниці ми стаємо причасниками Божого єства, віддалившись від пануючої в світі розбещеності похіттю. (2Пет.1:4). Звичайно, щоб виконувати заповіді, формувати християнський характер, потрібно ламати себе, а це боляче. Та характер – це і є сила терпіти біль. Це також бездоганна поведінка, сила лишатися благочестивим і богобоязливим, порядним, коли поруч нікого немає, коли ніхто тебе не бачить і ніхто нічого не скаже, щоб ти не зробив. Це також сила тримати слово, обіцянку, навіть якщо це невигідно. Людина з характером живе переконаннями, а  не вигодами чи обставинами. 

"Иисус сказал ему: возлюби Господа Бога твоего всем сердцем твоим и всею душею твоею и всем разумением твоим:
сия есть первая и наибольшая заповедь;
вторая же подобная ей: возлюби ближнего твоего, как самого себя;
на сих двух заповедях утверждается весь закон и пророки."
(Матф.22:37-40)

"Итак во всем, как хотите, чтобы с вами поступали люди, так поступайте и вы с ними, ибо в этом закон и пророки."
(Матф.7:12)
- це  Золоте Правило поведінки між людьми. Саме це хотіли донести нам старозавітні пророки, тому що діючи так, людина може виконати закон. На перший погляд все просто. Щоб це правило стало для нас більш зрозумілим, його можна перефразувати так: «живіть для інших», або «сійте в людей те, що ви мрієте отримати від життя самі».

Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2024, 10:48:00

    Звідки: пр. Л.Українки
Виконання заповідей - свобода чи рабство?
« Прочитано #46 : 03 Березня 2009, 07:50:29 »

щодо Заповідей і їх виконання.  я уже колись питав, не можу правда знайти де, але все ж. У Біблії є багато різних настанов і Заповідей. Наприклад,
http://www.jesus-web.de/biblia/buch/le020.htm
Приховано: Показати
Цитувати (вибране)
20:1 И сказал Господь Моисею, говоря:
20:2 скажи сие сынам Израилевым: кто из сынов Израилевых и из пришельцев, живущих между Израильтянами, даст из детей своих Молоху, тот да будет предан смерти: народ земли да побьет его камнями;
20:3 и Я обращу лице Мое на человека того и истреблю его из народа его за то, что он дал из детей своих Молоху, чтоб осквернить святилище Мое и обесчестить святое имя Мое;
20:4 и если народ земли не обратит очей своих на человека того, когда он даст из детей своих Молоху, и не умертвит его,
20:5 то Я обращу лице Мое на человека того и на род его и истреблю его из народа его, и всех блудящих по следам его, чтобы блудно ходить вслед Молоха.
20:6 И если какая душа обратится к вызывающим мертвых и к волшебникам, чтобы блудно ходить вслед их, то Я обращу лице Мое на ту душу и истреблю ее из народа ее.
20:7 Освящайте себя и будьте святы, ибо Я Господь, Бог ваш, [свят].
20:8 Соблюдайте постановления Мои и исполняйте их, ибо Я Господь, освящающий вас.
20:9 Кто будет злословить отца своего или мать свою, тот да будет предан смерти; отца своего и мать свою он злословил: кровь его на нем.


20:10 Если кто будет прелюбодействовать с женой замужнею, если кто будет прелюбодействовать с женою ближнего своего, --да будут преданы смерти и прелюбодей и прелюбодейка.
20:11 Кто ляжет с женою отца своего, тот открыл наготу отца своего: оба они да будут преданы смерти, кровь их на них.
20:12 Если кто ляжет с невесткою своею, то оба они да будут преданы смерти: мерзость сделали они, кровь их на них.
20:13 Если кто ляжет с мужчиною, как с женщиною, то оба они сделали мерзость: да будут преданы смерти, кровь их на них.
20:14 Если кто возьмет себе жену и мать ее: это беззаконие; на огне должно сжечь его и их, чтобы не было беззакония между вами.
20:15 Кто смесится со скотиною, того предать смерти, и скотину убейте.
20:16 Если женщина пойдет к какой-нибудь скотине, чтобы совокупиться с нею, то убей женщину и скотину: да будут они преданы смерти, кровь их на них.
20:17 Если кто возьмет сестру свою, дочь отца своего или дочь матери своей, и увидит наготу ее, и она увидит наготу его: это срам, да будут они истреблены пред глазами сынов народа своего; он открыл наготу сестры своей: грех свой понесет он.
20:18 Если кто ляжет с женою во время болезни [кровоочищения] и откроет наготу ее, то он обнажил истечения ее, и она открыла течение кровей своих: оба они да будут истреблены из народа своего.
20:19 Наготы сестры матери твоей и сестры отца твоего не открывай, ибо таковой обнажает плоть свою: грех свой понесут они.
20:20 Кто ляжет с теткою своею, тот открыл наготу дяди своего; грех свой понесут они, бездетными умрут.
20:21 Если кто возьмет жену брата своего: это гнусно; он открыл наготу брата своего, бездетны будут они.


20:22 Соблюдайте все уставы Мои и все законы Мои и исполняйте их, --и не свергнет вас с себя земля, в которую Я веду вас жить.
20:23 Не поступайте по обычаям народа, который Я прогоняю от вас; ибо они всё это делали, и Я вознегодовал на них,
20:24 и сказал Я вам: вы владейте землею их, и вам отдаю в наследие землю, в которой течет молоко и мед. Я Господь, Бог ваш, Который отделил вас от всех народов.
20:25 Отличайте скот чистый от нечистого и птицу чистую от нечистой и не оскверняйте душ ваших скотом и птицею и всем пресмыкающимся по земле, что отличил Я, как нечистое.
20:26 Будьте предо Мною святы, ибо Я свят Господь, и Я отделил вас от народов, чтобы вы были Мои.
20:27 Мужчина ли или женщина, если будут они вызывать мертвых или волхвовать, да будут преданы смерти: камнями должно побить их, кровь их на них.
[/cut]
бачите, мені, людині, яка має сумніви, трудно зрозуміти. І ніби там все правильно написано, але спосіб покарання вражає, чи не так.
З Новим Завітом кардинально змінюється сам принцип і відношення до покарання. Питання ЧОМУ?
Бог переосмислив, що був не правий? Чи просто такі принципи уже були недієві на той час, що і стало причиною появи більш ефективного Нового Завіту. (як у відомому вислові "на жалость дави")
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Виконання заповідей - свобода чи рабство?
« Прочитано #47 : 03 Березня 2009, 08:13:15 »

Ти так говориш ніби дивився американську кінокомедію, де Мойсей збігає з гори із скрижалями і ще не добігши до євреїв починає кричати:
"Мій народе, Бог дав вам 15..."
Тут він спотикається об камінь, паде і розбиває одну скрижаль  :o
Встає і продовжує:
"Ні, 10 заповідей..!"

І від себе додає:
"Ай,
ви і так їх не будете виконувати."
 :-D
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2024, 10:48:00

    Звідки: пр. Л.Українки
Виконання заповідей - свобода чи рабство?
« Прочитано #48 : 03 Березня 2009, 09:55:21 »

не бачу нічого смішного.  :duvno
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Виконання заповідей - свобода чи рабство?
« Прочитано #49 : 03 Березня 2009, 10:54:49 »

Стосовно твого питання "Чому".
Я звісно пожартував, але у тому жарті була і доля правди.

Якщо не з релігійної точки зору. Глянь на скільки геніально зробив Ісус, коли залишив своїм послідовникам лише 2 заповіді замість 10. З одного боку то ніби дивне полегшення, але ж нічого не змінилося, бо виконуючи ті 2 заповіді люди автоматично мусять дотримуватися всіх 10. Але ж простіше жити за двома ніж за десятьма.
Стосовно того, чому релігія з приходом Христа стає більш "людяною" і не жорстокою, то що дивного у тому, що Бог змінив гнів на милість? Ми ж за Його подобою створені. От конкретно ти хіба ані разу мене не вибачав?
Якби Бог не любив людей і не вибачив їм первородний гріх і всі інші які вони встигли від потопу наробити, то чи послав би він на смерть власного сина, щоб той змив своєю кров'ю наші гріхи?

Так направду, то християнство - релігія добрих і праведних. Звісно то стосується ідеї, але не завжди її втілення  :(
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ
Виконання заповідей - свобода чи рабство?
« Прочитано #50 : 24 Червня 2009, 14:13:50 »

Цитувати (вибране)
Виконання заповідей - свобода чи рабство?

Справжня свобода накладає більше законів, вимагає більше праці і передбачає більше відповідальності, ніж рабство.
Бути вільною може лише відповідальна людина.
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Виконання заповідей - свобода чи рабство?
« Прочитано #51 : 06 Жовтня 2009, 00:21:58 »

Притча сьогодення

Сатана созвал вceмирный съезд бесов. В своей речи по поводу открытия он сказал:

  “Мы не можем помешать христианам ходить в церковь. Мы не можем удержать их от чтения Библии. Мы даже не можем не позволить им сформировать близкие личные отношения с их Спасителем. Как только они устанавливают связь с Иисусом, мы лишаемся власти над ними.

  Так пусть ходят в свои церкви, пусть устраивают дружеские встречи с обедами, но мы украдём их время, так что они не смогут развивать свои отношения с Иисусом Христом.”

  “Вот что я хочу, чтобы вы сделали,” - сказал дьявол. “Помешайте им войти в общение с их Спасителем и поддерживать эту связь в течение дня.”

  “Как нам это сделать?” - закричали демоны.

  “Займите их пустяками и изобретите бесчисленное количество способов, чтобы занять их умы” - ответил он.

 “Искушайте их тратить, тратить, тратить и брать, брать, брать в долг.

  Убедите их жён задерживаться на работе, а мужей - работать б-7 дней в неделю, 10-12 часов вдень, чтобы им была пo карману их пустая жизнь.

  Не давайте им проводить время со своими детьми.

  Когда их семьи развалятся, а это будет скоро, их дома больше не будут убежищем от давления на работе.

  Стимулируйте сверх меры их умы так, чтобы они не могли слышать этот тихий, спокойный Голос. Соблазните их включать радио и плейеры, куда бы они не ехали.

  Сделайте так, чтобы телевизоры, видеомагнитофоны, CD-плeйepы и компьютеры в их домах работали постоянно, следите за тем, чтобы в каждом магазине и ресторане мира постоянно звучала не христианская музыка. Это заблокирует их разумы и разрушит их единство со Христом.

  Разложите на столах в кафе множество журналов и газет. Бомбардируйте их разумы новостями 24 часа в сутки. Пусть пo пути им бросается в глаза море рекламных щитов. Наполните их почтовые ящики рекламой, каталогами для заказа товаров пo почте, всевозможными иформационными бюллетенями и предложениями бесплатных товаров, услуг и ложных надежд. Показывайте в журналах и пo телевизору тощих, хорошеньких моделeй, так чтобы их мужья поверили, что внешняя красота - самое главное и стали бы недовольны своими женами.

  Сделайте так, чтобы их жёны были слишком усталыми, чтобы любить своих мужей ночью. Дайте им к тому же головную боль! Если они не дадут своим мужьям любовь, в которой они нуждaютcя, мужья начнут искать её в других местах. Это быстро разрушит их семьи!

  Отвлеките их Санта-Клаусом, чтобы они не учили своих детей истинному значению Рождества. Дайте им пасхального кролика, чтобы они не говорили о Его воскресении и власти над грехом и смертью.

  Пусть даже отдыхая, они доходят до крайности. Пусть из отпуска они возвращаются измождёнными.

  Сделайте так, чтобы они были слишком заняты, чтобы поехать на природу и полюбоваться Божьим творением. Вместо этого отправьте их в парки развлечений, на спортивные мероприятия, игры, концерты и кино. Пусть они будут заняты, заняты, заняты! А когда они встретятся для духовного общения, навяжите им сплетни и слухи, так чтобы они уходили в смущении. Наводните их жизни таким количеством хороших дел, чтобы у них не было времени искать силы у Иисуса. Скоро они будут работать, полагаясь на себя, жертвуя своим здоровьем и семьями ради очередного дела.

  Это сработает! Это сработает!”

  Это был отличный план! Бесы с радостью отправились на своё задание, заставляя христиан повсюду быть всё более занятыми и спешить туда и сюда oставляя мало времени для своего Бога и семей. Не имея времени рассказать другим о силе Иисуса, способной изменять жизни.

  Вопрос в том, удался ли дьяволу его замысел? Вам судить! Передайте это другим, если Вы не очень ЗАНЯТЫ.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Виконання заповідей - свобода чи рабство?
« Прочитано #52 : 06 Жовтня 2009, 23:35:55 »

І що би то мало бути?

Тактика "Від супротивного"?
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58

Виконання заповідей - свобода чи рабство?
« Прочитано #53 : 07 Жовтня 2009, 21:12:35 »

Якщо сутність людини противиться заповідям,то це для неї рабство,якщо  ж ні, то свобода.
Записаний

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Виконання заповідей - свобода чи рабство?
« Прочитано #54 : 13 Жовтня 2009, 21:00:47 »

Тут на землі ми по-любому є гріхами когось чи чогось. Питання тільки в тому кому служити ?

А ось відповідь:
16 Хіба ви не знаєте, що кому віддаєте себе за рабів на послух, то ви й раби того, кого слухаєтесь, або гріха на смерть, або послуху на праведність?
17 Тож дяка Богові, що ви, бувши рабами гріха, від серця послухались того роду науки, якому ви себе віддали.
18 А звільнившися від гріха, стали рабами праведности.
19 Говорю я по-людському, через неміч вашого тіла. Бо як ви віддавали були члени ваші за рабів нечистості й беззаконню на беззаконня, так тепер віддайте члени ваші за рабів праведности на освячення.
20 Бо коли були ви рабами гріха, то були вільні від праведности.
21 Який же плід ви мали тоді? Такі речі, що ними соромитесь тепер, бо кінець їх то смерть.
22 А тепер, звільнившися від гріха й ставши рабами Богові, маєте плід ваш на освячення, а кінець життя вічне.
23 Бо заплата за гріх смерть, а дар Божий вічне життя в Христі Ісусі, Господі нашім!
(з послання ап. Павла до Римлян)
Записаний