Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Болгарія Країна сонця :)  (Прочитано 51699 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Болгарія Країна сонця :)
« Прочитано #60 : 06 Березня 2014, 08:07:38 »

Звісно цікаво  ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Hawaets

  • Старожил
  • ****
  • Карма +72/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 344
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2020, 01:11:36

    Звідки: Хотінь
Болгарія Країна сонця :)
« Прочитано #61 : 06 Березня 2014, 23:53:30 »

Іхали своїм авто, перед самим кордоном остання заправка, заправив повний бак, в ЄС соляра дорожча. Митниці пройшли з 2 год, в принципі претензій ніяких. О, раджу купити на румунській митниці віньєтку - плата за користування дорогами - друкують якийсь папір, на 2 тижні, коштує точно не пригадую - коло 7 євро. Вигідніше поміняти трохи грошей на румунські леї, оскільки з  10 євро здачі може не бути. Далі Румунія. Мову незрозуміти, англійську теж не розуміють, або мені не попадались такі. Дуже багато в Румунії заправок Лукойл. Ціни на пальне звісно вищі. До Болгарії розглядав дві дороги. Вибрав через м.Сілістра По дорозі вирішив трохи скоротити дорогу, щоб не робити гак на м.Браіла, і за 10-20 км пожалів, почались українські дороги+ через циганські села. Перед Сілістрою поромна переправа - ще румунська - теж варто мати леї, за поромом митниця - 20 хв, теж раджу купити там віньєтку. Ця вже клеїться на лобове шкло. З болгарами вже можна порозумітись - з старшими на російській, з молодшими на англійській. В Болгарію вїхав вночі десь коло 3-4 год. З Сілістри пішов на м.Шумен і м.Карнобат і до Буграса. Між Шуменом і Карнобатом важка вузька дорога через гірський хребет+ недавно постелений асфальт, немає розмітки,+ ранок, сонце сходить+ я ніч без сну. Короише важкувато було той хребет, але за Карнобатом вже стало веселіше. з Карнобата йде автобам до Бургаса, якщо його так можна назвати. Тобто автобам, але якийсь вузький. Але там вже я притиснув поза 100. Бургас. Це обласний центр Не курортне місто. Вїхали в Созополь коло 8 год. Виявилось що найбільша проблема - це безплатна парковка. Всі місця на дорозі, де можна поставити авто відділені голубою лінією, і всі заняті. Жінка і дочка вже прокинулись, і всі ми були голодні. Пробував заїхати на декілька платних парковок в центрі, однак мені відмовляли, бо немає вільних місць, тим більше я на Спринтері, довжина якого 6,5 метрів. Знайшов одну стоянку, де попросив болгарина що лишу на годину, щоб поміняти гроші і поснідати. Канторів досить, курси мало де відрізняються, поміняли гроші і в ресторанчик. До речі в них ресторан - це маленька або не дуже кафешка. Є офіціанти і великий вибір страв, набагато більший ніж в нас. Іда дешева і дуже смачна, порції великі. Повернувся на стоянку через 1,2 год, дав охоронцю 3 лева (1 лев приблизно 5 грн.) і поїхали шукати де жити. Перед поїздкою через гоголя вибрав декілька готелів з парковкою, однак  вільних місць не було. Тому вирішив відштовхуватись від парковки. Знайшовши парковку поблище до центу Созополя (5 левів доба) пішли в готель на березі моря. До речі готелі в більшості там тризіркові. Теж місць не було. Спитав охоронця на парковці - той за руку відвів в готель, що за 30 метрів від парковки там ми й оселились. Номер мені сподобався - велика студія - зала по їхньму з розкладним диваном, ТВ в куті кухня- ел плита, посуд, мікрохвильовка, холодильник, вел стіл і кондиціонер , окремо спальня, двоспальне місце, + туалет і душ. З студії вихід на балкон. На балконі 2 плетених з лози крісла + такий же столик. Ціна номера 40 євро за добу, але згодились на 35. При виборі місця проживання рекомендую уточнювати наявність холодильника і кондиціонера. До речі, щоб ви уявили, зайдіть на яндекс карти м. Созополь останній будинок по лівій стороні - в напрямку пляжу по вул ulitsa Tsar Svetoslav Terter. Оті всі будиночки - то все готелі. Як наш називався не пригадую. До пляжу - 3 хв пішки, до центру - 10 хв, парковка між готелем і пляжом попри саму дорогу.
 Продовжу наступного разу.
Записаний

Hawaets

  • Старожил
  • ****
  • Карма +72/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 344
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2020, 01:11:36

    Звідки: Хотінь
Болгарія Країна сонця :)
« Прочитано #62 : 07 Березня 2014, 14:44:00 »

В перший день одразу віддались спокусі і пішли на пляж. Там є багато лежаків і шезлонгів, проте вони платні, ціни не пригадую, хоча можна купити собі бамбуковий коцик і маленький шезлонг, чи то правильно велику парасолю і відпочивати поряд, ніхто й слова не скаже. Погода була вітряна, тому дальше 40-60 метрів від берега рятувальники не пускали. Рятувальники сидять на своїх постах що 70 приблизно метрів. Я перепробував 3-4 сорти болгарського пива. Біра налівна - по-їхньому ціна 3 лева. Пообідали в ресторанчику, яких на березв - 30-50 м від пляжу цілий ряд. На вечерю купили в місцевому магазинчику круасанів і кісяле мляко - їх кефір. Надзвичайно смачний і корисний. Болгарка з магазину розказувала, що коли в жвнки що годує грудьми закінчується молоко можна кефір розвести кипяченою водою і цілком безпечно давати дитині. Так, тепер звязок. В Созополі бачив 2-3 переговорних пункти, в перший раз дзвонив додому, що добре доїхали. Ціна за хв недорого вроді 0,3 лева за хв. Точно не пригадую. Але потім купив їх стартовий і дзвонив додому по 1,25 грн на наші гроші за хв. В кожному ресторанчику є вайфай. Офіціант скаже пароль якщо ви там щось замовите. Швидкість достатня для скайпу. Так само є вайфай в кожному готелі. Хочу сказати що практично всі болгари що проживають в курортних містах і селах здають частину житла в оренду про це свідчать вивіски "вольни стаі" - вільні кімнати. Ціни помірні, варіантів безліч,торгуватись можна всюди. раджу перед поселенням не поспішати, походити подивитись варіанти в готелях і в простих болгар. Я цінами на житло в людей не цікавився, хоча дуже здивувався, коли побчив вивіску з ціною коло обяви "вольні стаі" - 10 лева за добу, - це 50 грн. Не скажу скільки кімнат здавалось, які умови, але це було в центрі нової частини міста, до пляжу - максимум 70 метрів.
Наступного дня погода була вітряна, тому вирішили поїхати в найбільший в Болгарії аквапарк, що в м.Несебр, що за 60 км від Созополя Інформацію про нього підказав Гоголь. Добре, що взяли з собой ноутбук. В неті є сайт аквапарку. Дуже сподобалось, особливо дочці. Коли повертались, заїхали в супермаркет Жанет, що на околиці Несебра. Ціни набагато, а на дещо і в два рази менші ніж в нас дешеві продукти, мясо, а вина "Кадарка" Кагор, якась там кров чи то бича чи ведмежа - по 1.8-2 лева - коло 10 грн за пляшку. Я був в шоці. Горілка є, але купляв їхню Мастіку і Ракію. Про сорти і смаки теж пише в неті. Купив рекомендовану в неті болгарську приправу - "Шарена сол" - мені сподобалась і хвалене варення з пелюстків роз. От воно мені не дуже. Наше домашнє смачніше. Але як сувенір, подарунок комусь дома варто купити. Затарились продуктами -і додому, тобто в готель. Тут і виявилось, що холодильник незамінимий. Добре, що все влізло. Зранку круасани з маслом і кавою, варені німецькі сердельки дуже смакують Сердельки по їхньому - кринвіріши. Цікаве слово. Коли повертались стався цікавий інцидент за м.Бургас стоїть стаціонарний пост поліції, правда все був закритий, але перед ним знаки обмеження швидкості я не звернув уваги і мене зловив на фару поліцай. цікаво, що він не ховався в кущі, як наші гайдони, стояв собі коло машини біля поста. Радар-детектор запищав та було пізно. Поліцай підійшов показав мені пристрій, перевищення було 65 при дозволених 48 км за год я почав по українськи мовляв вибачте, не звернув уваги на знак і т.д. той побачив, що я не болгар, спитав віньєтку, я показав пальцем на неї. Поліцай переконався, що вона дійсна і пояснив, що я можу їхати. Слава болгарській поліції. До речі в неті вичитав, що в них немає допусків як в нас 19 км перевищення. Ось, перед поїздкою почитайте в неті відгуки про ПДР Румунії і Болгарії. Виявляється в авто повинні були 2 світловідбивні жилети. Далі буде...
Записаний

Hawaets

  • Старожил
  • ****
  • Карма +72/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 344
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2020, 01:11:36

    Звідки: Хотінь
Болгарія Країна сонця :)
« Прочитано #63 : 08 Березня 2014, 00:20:14 »

Ще їздили в Бургас на закупи, там є дві вулиці де багато різних магазинів, типу шопінг-стріт. І ресторанчиків досить. Одразу сказав жінці, що з собою взяв тільки 200 євро, і ще треба авто заправити. Ходили по Бургасі півдня. В парку якраз було свято якесь. Нагадаю, що Бургас не курортне місто і там туристів я не зустрічав. Так от в тому парку всюди було багато дітей з батьками, мабуть було якесь свято дітей, чи що. Побачили, що більшість дітей ходять з розмальованими обличчями, тобто на одній з сторін лиця були намальовані різноманітні квіти, узори і т.д. Дочка собі захотіла, знайшли два столи, за якими сиділо коло 8-12 дівчат віком 20-30 років і всім діткам розмальовували фарбами обличчя. Безплатно, так само стояли люди, і роздавали дітям кульки, ще були атракціони, і знайшли, де катають дітей на поні. І все задурно... треба тільки чергу постояти. Оце Європа...
   В Созополі декілька разів ходили по старій частині міста, катались на кораблі, на атракціонах в парку - тут вже за гроші. Цікаво, що де небуло поблизу туалетів , йшли в кафе, і там пускали задурно. Один раз під час прогулянки в міському парку дочка з жінкою пішли на атракціониа я пішов в ресторанчик, що знаходився поряд на пиво. "Замовив біра налівна" коло стійки чоловік років 50, що порався коло офіціантів запитав чи не хочу я поїсти, я сказав українською, що не хочу, і пішов за столик на вулиці коло дерев. Пиво мені приніс цей же чоловік, і запитав російською чи можна коло мене присісти. Виявилось - це власник ресторанчика. Ми розговорились, він добре володів російською, хоча акцент досить сильний. Він багато мене розпитував про Україну, Росію, Білорусь, оскільки я там часто буваю. Розказував сам за Росію., де там був. Потім сказав, щоб я приходив ввечері, що буде багато молоді і жива музика. І ща при мині покликав офіціанта і сказав йому, щоб за пиво з мене не брав, і що я можу ще випити 2 пива безплатно, якщо ще прийду сьогодні. І запросив прийти ще завтра на пиво, оскільки я цікавий співрозмовник, бо сьогодні він буде занятий. Отакі вони - болгари.
     Ще ми їздили коли повертались додому в храм Аладжі, колись там був монастир, в скелі - подивіться в неті є інфо і фото. Нарив в неті ще багато інформації про цікаві місця Болгарії. Шкода, що ми приїхали тільки на 6 днів, не мав багато часу на відпочинок. Цього року сподіваюсь знову поїхати в Болгарію. Якщо хто надумає їхати туди, і що кому цікаво, пишіть - відповім усім. Категорично не рекомендую брати путівку. Так ви привязані до готелю, готельної кухні, і пляжу. Ну це ж не Єгипет, мовного барєру практично немає. А так своїм авто їдете куди хочете, зупиняєтесь в будь-якому красивому місці, живете де сподобається - варіантів безліч. Обовязково домовляйтесь щоб був холодильник. На машині їдете в супермаркет за продуктами вибір великий, ціни дешеві. До речі в Созополі супермаркету немає, тому треба їхати в Бургас в Лідл, або ін. Бо на узбережжі ціни на продукти в маленьких крамничках вищі, і асортимент малий. Соляра в Болгарії недорога порівняно з ін Європейськими країнами в перерахунку на гривні була 13-14 грн. Та й взагалі дуже цікаво побувати в тих місцях, де туристи не ходять, Нарили ввечері в неті куди поїхати наступного дня - поїхали. Ми робили так - один день пляж, пиво-вино, наступний -екскурсія. До речі хто бажає в центрі Созополя багато екскурсійниз агенцій пропонує тури на 1-2 дні по різних місцях. Кому що до вподоби. Але як на мене - тільки своїм авто. Куди хочеш. Коли повертались я поїхав не центральною дорогою, а знову через перевал, через прості села, зупинились в коло сільського магазину. Продавщиця дуже зраділа, оскільки вчила в школі російську, та й місцеві хлопці коли зайшли теж посміхались, туристи мабуть туди не заїзджають. Дуже було приємно. Та продавщиця відпускати не хотіла все розпитувала, все її цікавило. Ще був такий цікавий випадок, на другий день відпочинку, коли повертались з Несабра з аквапарку, на розвязці Созополя на узбіччі продавали кавуни, я зупинився купити. Вже сонце зайшло, починало смеркатись. Коло купи кавунів сиділо два діда, ну, ще не на паличці, але вже старших, і "пили чвертку". Я вибрав кавун, почав розраховуватись один з тих дідів почав мене розпитувати чи я з Росії, якажу з України. Дідо тоді а-а-а - Клічко... Кажу так. почали говорити, дідо російської майже незнав, англійської теж, але ми порозумілись. Дає мені стакан наливає трохи з той чвертки і каже "за Украйна,за Клічко" кажу , що за кермом, той відмахується. Питаю що то він налив, чи то водка, дідо наже не, това є така ракія і показує на місце яким колись гордився, і піднімає вказівний палець вгору каже а водка і показує пальце вниз. Випив Напій називався Ракія Карнобатська 40 градусів, смак ніби настій горілки на мяті. Кажу добра ракія. Дідо дає кусок хліба з ковбасою і  пояснює мені щоб ставив машину і повертався до них. Відмовляюсь пояснюю жестами, що я з жінкою і дитиною. Дідо пояснює, що він тут кожен день, щоб я приходив. Дякую, і їду в готель поки не торкнуло. Потім купив собі додому отої ракії карнобатської. Довгих літ життя отому дідові. Так що рекомендую всім якщо в Болгарію то тільки на своєму авто. Не забудьте страхівку на авто, медичну на кожного члена, і навігатор, ну і бабло звичайно. Колись був у Криму. Небо і земля.
Записаний

chelentano

  • Користувач
  • **
  • Карма +18/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 60
  • Останні відвідини:
    16 Серпня 2017, 06:32:37

    Звідки: Бульвар
Болгарія Країна сонця :)
« Прочитано #64 : 08 Березня 2014, 08:26:53 »

Якщо не секрет, який бюджет поїздки?
Записаний

Hawaets

  • Старожил
  • ****
  • Карма +72/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 344
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2020, 01:11:36

    Звідки: Хотінь
Болгарія Країна сонця :)
« Прочитано #65 : 08 Березня 2014, 10:59:23 »

Давайте підрахуємо
1. Пальне З Калуша в Созополь коло 1000 км Відповідно туди-назад 2000 + якщо ще кудись поїздити В мене бак на 80 л і розхід максимум 10л на 100 км, з Калуша до митниці коло 130 км. тобто туди я доїхав на солярі, купленій в Україні. Звідти на Болгарській + я ще катався коло 300-350 дол.
2. Проживання. 35 євро доба - на 7 днів - 6 ночей 35 на 6 = 210 євро, хоча були і дешевші варіанти.
3. Харчування ситно поїсти в ресторанчику на наші 120-160 грн на трьох, але то не все. Снідали вдома, тобто в готелі, обідали в ресторані, коли було ліньки йти в готель, вечеряли теж в готелі. Продуктів купляли багато різних і моя дуже хотіла готумати різні страви з їх продуктів. Була і ел. плита і мікрохвильовка.  Тобто звичайно, що борщ не варила, але готвули в основному з напівфабрикатів. Мені дуже смакували відварені німецькі сердельки з пивом Каменіца. не підраховував але думаю в дол 300 вклалися, враховуючи те багато продуктів і вина привезли додому. Бачив, що багато ресторанчиків готують комплексні обіди - ставили рекламу коло входу - за 7-8 лева тобто 35-40 грн
4. Розваги. Ну тут що кожному до вподоби і на скільки вистачить.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Болгарія Країна сонця :)
« Прочитано #66 : 30 Травня 2014, 08:17:55 »

Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Hawaets

  • Старожил
  • ****
  • Карма +72/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 344
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2020, 01:11:36

    Звідки: Хотінь
Болгарія Країна сонця :)
« Прочитано #67 : 30 Травня 2014, 20:09:50 »

http://www.turizmsuper.com/?p=294
Заманливо
Щось воно задуже заманливо. Якесь кидалово 100%.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Болгарія Країна сонця :)
« Прочитано #68 : 31 Травня 2014, 08:51:50 »

То мені в розсилці прийшло від Львівської турфірми.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


vover

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +200/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4880
  • Останні відвідини:
    26 Березня 2024, 15:07:23

    Звідки: Українська
Болгарія Країна сонця :)
« Прочитано #69 : 31 Травня 2014, 09:10:23 »

ну типу як гаряча путівка, все можливо :=) тим більше що ще явно не сезон)
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Болгарія Країна сонця :)
« Прочитано #70 : 31 Травня 2014, 09:16:41 »

Так, саме гаряча і була
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.