Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

13 років 9 місяців 13 днів

Автор Тема: Місія журналіста — це говорити правду  (Прочитано 178828 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

ББА

 • Ветеран
 • *****
 • Карма +300/-11
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 15842
 • Останні відвідини:
  Сьогодні в 03:03:46

  Звідки: Льондон
Місія журналіста — це говорити правду
« Прочитано #1200 : 10 Квітня 2021, 15:42:30 »

Павло Жебрівський

НОВИЙ ДІАГНОЗ: «НАДВІРНІСТЬ»


Довибори на Прикарпатті, де влада «продавлює» перемогу Василя Вірастюка, стають знаковими для розуміння наступних політичних процесів у країні. Хід виборів та підрахунок голосів (а як відомо в Україні – це різні явища) дають важливі висновки про політичні тренди.

Політична система та інструментарій досягнення політичних цілей залишаються незмінними і за цього президента. Володимир Зеленський переміг на виборах, акцентуючи на прагненні змінити правила політичної боротьби. І саме це було ключовим аргументом для багатьох його прихильників. Але на виборах у Надвірній було використано арсенал технологій, відомих ще з часів Л. Кучми. Влада активно застосовувала адмінресурс. За кілька днів до голосування Зеленський провів нараду щодо епідеміологічної ситуації в Івано-Франківській області, на яку був запрошений лише один ыз кандидатів – В. Вірастюк. У день голосування голова держадміністрації та депутати «Слуг народу» провели пресконференцію з питань децентралізації та місцевого самоврядування. Була використана технологія «клонів». На окрузі зареєструвалися три кандидати із прізвищем Шевченко, які, за оцінками експертів, сумарно забрали у О. Шевченка приблизно 1000 голосів. Громадянська мережа ОПОРА відмітила низку проявів адміністративного впливу. Група депутатів «СН» намагалася вплинути на підрахунок голосів, а нардеп Тищенко потрапив у черговий скандал і вкотре замайорів правовим невіглаством. Попри озвучені дані кількох екзит-полів та паралельний підрахунок голосів, за якими попереду був О. Шевченко, переможцем виборів був оголошений В. Вірастюк. Після цього суд задовільнив уже два позови щодо скасування рішення ОВК про визнання виборів недійсними на дільницях, де переміг О. Шевченко. Його активність у судах ще може вплинути на остаточні результати виборів і показати важелі впливу одіозної олігархічної групи. 
Особливим соромом відзначилась СБУ, якій усе-таки доведеться пояснити, на яких підставах спецслужба залучалася до виборчого процесу, оточувала дільниці та виводила людей. Відповідно до чинного законодавства правопорядок на виборах – це функція Нацполіції. Ми знову маємо яскравий зразок російської політичної культури: «царь» велів взяти Надвірну, а «придворні» виконали.

Перевибори на окрузі дозволили б зберегти політичне реноме перед людьми, однак «слуги народу» вирішили не перейматися такими «дрібницями». «Піррова перемога» влади перекреслює очікування вагомої частини її прихильників щодо можливості політичних змін в Україні та «справедливого майбутнього» за каденції цього президента. 
«Ціль виправдовує засіб» – цей макіавеллівський принцип залишився стилем і цієї виборчої кампанії. Безпринципність у досягненні мети може допомогти отримати тактичні перемоги, але стратегічно це завжди програш. Очевидно, незабаром спрацює і друге правило – закон бумерангу. Зеленський уже не зможе врегульовувати внутрішньопартійні конфлікти та боротьбу за лідерство, тому втрачатиме важелі впливу. Висловлювання спікера ВРУ Разумкова щодо неконституційності останніх дій Банкової – черговий сигнал про його прагнення відмежуватися та вести свою «гру».     

The show must go on (шоу має продовжуватись). Понад 30% підтримки Вірастюка свідчить про те, що за два роки нової влади українці не захотіли зробити належні висновки. Виборець відмовляється поєднувати власний електоральний вибір з економічною та соціальною ситуацією у країні. Великим залишився попит на «видовища», як-от «силач у парламенті». Людина без освіти та відповідного професійного досвіду гратиме «роль» законодавця, а виборці будуть і далі нарікати на недолугі закони та несправедливу державу. Популізм та демагогія, якими прикриваються олігархічні групи, залишаються ефективним інструментом маніпуляції виборцем. Тому процес дорослішання суспільства буде тривалим та болісним.
Явний програш Руслана Кошулинського, кандидата від «Свободи», остаточно зруйнував стереотипну думку про «національно-свідомого виборця» на Заході України.
Результати виборів засвідчили не стільки дискредитацію самої ідеї патріотизму у країні, що воює, скільки показали реальний відсоток прихильників чинних національних структур. Та це не привід для суму. Історія показує, що кардинальні зміни в країні завжди здійснювала активна ціннісна меншість, а не пасивна більшість чи меркантильний натовп.
«Надвірність» як новий політичний діагноз навряд чи увійде у підручники з політології. Однак, із великою ймовірністю саме вибори на 87-му окрузі вважатимуть точкою неповернення довіри до чинної владі.

ББА

 • Ветеран
 • *****
 • Карма +300/-11
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 15842
 • Останні відвідини:
  Сьогодні в 03:03:46

  Звідки: Льондон
Місія журналіста — це говорити правду
« Прочитано #1201 : Сьогодні в 00:33:39 »

Андрей Шор

Кто-то из друзей прокомментировал кремлевского предателя Израиля бесноватого Яшу Кедми, и это говно вылезло у меня в ленте. Я возмутился, и оно полезло дальше...
В общем, не обижайтесь.

Пысы, надеюсь, вы в курсе, что его выгнали из агентства "Натив" за измену - он попытался создать разведывательную сеть из евреев на некоторых российских оборонных предприятиях, наивных, поверивших ему, ФСБ спалило и посадило на длинные сроки. Плюс в самом "Нативе" обнаружили пропажи очень больших сумм денег.
"Натив" переформатировали, лишив статуса спецслужбы, а Яшу, поскольку прямых доказательств не было, отправили в отставку.

Но теперь, если подумать, все становится более понятным.