Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 18 днів

Автор Тема: Заощадження тепла та енергоносіїв  (Прочитано 231720 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    Вчора в 16:02:49

Заощадження тепла та енергоносіїв
« Прочитано #20 : 10 Січня 2016, 13:11:04 »

І хай підвищують собі тарифи хоч до срачки.
nj То Юрко нинi зле поснiдав , тому такий емоцiйний пост видав. Але , як би ми не гризлись за полiтику , а заощадження енергоносiiв , то вiчна тема . Уряд все-таки колись тай помiняеться i мацкалi себе стануть вести по iншому , у них тоже уряд колись помiняеться , а утеплення хати , рiзни лiчильники i заощаджувальнi прибамбаси i т.д. все перейде твоему Мирончиковi. В майбутньому вiн тобi тiльки вдячний буде , за те що ти сам зробив i його чомусь правильному навчив.
Ви собi нагадайтесь , 15 рокiв тому в наших диких селах навiть i гадки не було про якесь утеплення , палили газ донесхочу.Тому ми зараз чомусь i вчимося , хоча свiт давно економить. Завтра щось змiниться на краще i газ впаде в цiнi , потиiм знову пiдоймуть  , а я уже утеплений i то мене нiяк не напуджае.
Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь

vover

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +200/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4880
  • Останні відвідини:
    Вчора в 18:04:30

    Звідки: Українська
Заощадження тепла та енергоносіїв
« Прочитано #21 : 10 Січня 2016, 13:35:34 »

Цитувати (вибране)
Газу нема взагалі.
ну чому, можна біогаз робити ;)
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30254
  • Останні відвідини:
    17 Березня 2024, 18:17:28

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Заощадження тепла та енергоносіїв
« Прочитано #22 : 10 Січня 2016, 13:44:32 »

Можна, але то по перше вимагає серйозно зайнятися СГ, чого я ні для себе ні для тебе наприклад ніяк не уявляю.
А от що я уявляю, так то, що газ в господарстві зручний лише для одного - газової кухонної плити.
Для всього іншого він просто не потрібен. (воду гарно нагрівають сонячний колектор, а як зимою його мало - котел на дрова). В ідеалі взагалі тепловий насос, але для нього і всього решти то вже треба серйозну площу покрити сонячними батареями.

А на саму плиту (дві конфорки) можна раз на місяць балон привезти  ;)  (від сусіда з біогазової установки ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    10 Березня 2024, 14:14:47

    Звідки: Льондон
Заощадження тепла та енергоносіїв
« Прочитано #23 : 10 Січня 2016, 13:58:29 »

15 рокiв тому в наших диких селах навiть i гадки не було про якесь утеплення , палили газ донесхочу

Ги ги ги . В ДИКИХ селах газу взагалі не було і немає . Там топлять лише два рази на день - зранку і ввечері .

vover

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +200/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4880
  • Останні відвідини:
    Вчора в 18:04:30

    Звідки: Українська
Заощадження тепла та енергоносіїв
« Прочитано #24 : 10 Січня 2016, 14:00:35 »

ну якщо поставити ще пару вітряків то і газу не треба, можна на електроплитах варити ;)
Записаний

vover

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +200/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4880
  • Останні відвідини:
    Вчора в 18:04:30

    Звідки: Українська
Заощадження тепла та енергоносіїв
« Прочитано #25 : 10 Січня 2016, 14:05:49 »

якби ще наш уряд справді заохочував різну альтернативну енергетику, то думаю за кілька років справді можна було б відмовитись від російського газу
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30254
  • Останні відвідини:
    17 Березня 2024, 18:17:28

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Заощадження тепла та енергоносіїв
« Прочитано #26 : 10 Січня 2016, 14:26:14 »

якби ще наш уряд справді заохочував різну альтернативну енергетику, то думаю за кілька років справді можна було б відмовитись від російського газу
Золоті слова.
Бо наразі зараз нема сенсу тратити власні кошти, як і так дадуть субсидію. І фактично (якщо не зменшать ліміти) то субсидія перекриє ото "страшне" подорожчання світла  :P
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30254
  • Останні відвідини:
    17 Березня 2024, 18:17:28

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Заощадження тепла та енергоносіїв
« Прочитано #27 : 10 Січня 2016, 14:27:05 »

В майбутньому вiн тобi тiльки вдячний буде
Думаю ні.
Він скаже, чого ж ти тату так звідси і не звалив???
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30254
  • Останні відвідини:
    17 Березня 2024, 18:17:28

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Заощадження тепла та енергоносіїв
« Прочитано #28 : 10 Січня 2016, 14:32:28 »

Юрко нинi зле поснiдав , тому такий емоцiйний пост видав. Але , як би ми не гризлись за полiтику , а заощадження енергоносiiв , то вiчна тема
Встановлення лічильників і розеток на таймерах не впливає на заощадження  ;)

Уряд все-таки колись тай помiняеться
Звісно. Це правда.
А це дуже влучно сказано
мацкалi себе стануть вести по iншому

Заміть, ти не написав, що вони поміняються теж, а написав, що просто стануть себе по іншому вести, вимушені обставинами,   то так буде лише поки нафта знов не подорожчає  ;)

Тому тема про заощадження справді важлива на рівні країни. Але щоб щось системно змінювалося (а не
поодиноко і стихійно) потрібна насамперед пробумана системна програма і її втілення урядом!!!
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    10 Березня 2024, 14:14:47

    Звідки: Льондон
Заощадження тепла та енергоносіїв
« Прочитано #29 : 10 Січня 2016, 14:45:17 »

Він скаже, чого ж ти тату так звідси і не звалив???

Ха ха ха . У мене є цікава історія ( справжня і можна сказати від "першої особи" ) . В одному будинку ( за яким я дивлюсь ) жила одна пара мадярів років десь так під 50 ( причому вони не є сімєю ) . І ось панянка попросила мене , чи я не маю  місце для її дочки і чоловіка її дочки . Місце було в іншому будинку , але вимагало певної роботи по "покращенню". Ну ось ця пара старих мадярів зробили невеликий ремонт , все почистили , більш менш облагородили . Приїхала дочка і її чоловік ( ВЗАГАЛІ НЕ РОЗУМІЛИ АНГЛІЙСЬКУ !!! )  . Заплатили гроші за проживання і ніби все ок і тд . Але через два тижні інший мадяр , який жив в тому ж будинку де ця дочка поселилась , попросив мене приїхати на розмову . Я приїхав і він в якості перекладача розповів , що дочка і її чоловік не бажають жити в Англії , бо їм це не подобається і попросили мене повернути певну суму грошей ( за час , який вони не прожили ) . Я не мав нічого проти , віддав гроші і вони через день чи два поїхали до себе додому . А ще через пару днів ця стара мадярка розповіла , як вона зла на свою дочку , яка тут підняла цих старичків на ноги зі своїм приїздом , а сама потім тупо втекла в мадярію . Так що не всім подобаються "закордони" . І таких чи подібних історій знаю немало .
 Тому утеплюй хату ,став лічильники , сонячні батареї , копай протитанковий рів , запускай там крокодилів . Одним словом насолоджуйся життям в Калуші , а Мирончик хай сам чухає де забажає    :)   

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30254
  • Останні відвідини:
    17 Березня 2024, 18:17:28

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Заощадження тепла та енергоносіїв
« Прочитано #30 : 10 Січня 2016, 15:36:03 »

став лічильники
Та я вже не пам'ятаю скільки років пройшло, як останні поставили на воду. Довго трималися, бо 2 стояки і тре 2 лічильники. тому тут нІчого ставити.

Тому утеплюй хату
З цим гірша справа.
По перше у хаті 4 квартири. Колгосп ще той. А хочеться ж щоб всі разом. Тобто хотілося.
Зараз вже ніхто нічого не хоче. Думаєш, аби на їду не зичити  ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30254
  • Останні відвідини:
    17 Березня 2024, 18:17:28

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Заощадження тепла та енергоносіїв
« Прочитано #31 : 10 Січня 2016, 15:44:21 »

сонячні батареї
Я на першому поверсі живу. Нема як. Багато труб  :(
(ну і тово, треба гроші  :-[ )

А життям я і так насолоджуюся. Навіть без крокодилів у рові  ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    10 Березня 2024, 14:14:47

    Звідки: Льондон
Заощадження тепла та енергоносіїв
« Прочитано #32 : 10 Січня 2016, 16:01:47 »

Ну тоді тобі треба ставити вітряка . І можеш ще страусів розводити на подвірї - всі собаки будуть тебе поважати

Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    Вчора в 16:02:49

Заощадження тепла та енергоносіїв
« Прочитано #33 : 10 Січня 2016, 16:32:57 »

Він скаже, чого ж ти тату так звідси і не звалив???
Може й таке статися . А iхaти чи нi то вирiшуе кожен сам . В мене в житти ,у родичiв , точно така самiсiнька була iсторiя , як писав ББА про мадярiв. Тiльки в моiй iсторii люди все попродали вдома i прийшлось повертатись на голе мiсце Люди рвуться в невiдоме мiсце , а потiм швидко розчаровуються i повертаються додому. Нас жеж там нiхто з розпростертими руками не чекае i особливоi допомоги не дае , крутись як зможеш.

Я на першому поверсі живу. Нема як. Багато труб 
(ну і тово, треба гроші 
ми ж не говоримо , що то треба негайно щось робити. Ми дiлимось думками , як краще зробити , а завтра зваляться з неба грошенята , а ти вже знаеш що i як то ся робить. Вже можна це питання ставити собi в приорiтети. Я от вже вирiшив влiтку зробити повiтряний сонячний колектор. Зараз пiдготую материали , а влiтку за пару днiв змонтую. А на слiдуючi холода випробую. Сказав би менi хтось 5 рокiв назад , що я буду такий зацiкавлений в цих агрегатах. Ото б я тодi погигикав   
Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30254
  • Останні відвідини:
    17 Березня 2024, 18:17:28

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Заощадження тепла та енергоносіїв
« Прочитано #34 : 10 Січня 2016, 16:56:20 »

Я в 2000-му вперше побачив колектор (водяну сонячну батарею) у Німеччині. То просто бомбезна штука. Правда та була не саморобна. Площа десь всього 3,5х2,5 метра, може 3х4.
З тієї батареї забезпечувалося гарячою водою двоповерховий особнячок. По наших мірках невеликий, десь так 8х10 метрів.
Вода йшла і на нагрів батарей і на кухонно-ванні справи.
Влітку вода нагрівається до 75-80  градусів. Взимку вроді до 35 (пам'ять підводить).
Ну і взимі відповідно доводиться йти у підвал і кидати 3-5 чвертьполін в твердопаливний котел.
Котел працює автоматично (розгорається чи пригасає) у залежгості від температури.
Як вже там автоматика регулює його взаємодію з колектором - не знаю, але більшість часу дрова ніхто не підкидає.

Тепер сувора правда життя на заході

Купатися - не частіше ніж раз на тиждень!
Попісяв - не зливай воду! Зіллєш, коли підеш какати!
Посуд миється у пластмасовій квадратній мисці, у яку наливають гарячу воду (нагріту в баняку на печі, що палиться дровами іноді навіть влітку, хоч жара). Туди капається миючий засіб і там бовтаються всі підряд баняки і миски. Після того ту воду виливають, наливають літну з крана і ще раз бовтають 9то сі називає полоскання). Фсьо. Ніякої проточної води!

Вода - найдорожчий ресурс. Світло дешевше, але лампочка просто так теж горіти не повинна! збирають дощівку. Причому практично всі у селах!
Не розумію, чого не роблять помп. Мабуть там все продумано і змусять ще на помпу ставити лічильник, бо каналізація дорожча за водопостачання. А каналізація з очисними є навіть в селі на 100 хат!

ТОТАЛЬНИЙ КОНТРОЛЬ І ЕКОНОМІЯ!
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    10 Березня 2024, 14:14:47

    Звідки: Льондон
Заощадження тепла та енергоносіїв
« Прочитано #35 : 10 Січня 2016, 17:01:16 »

Купатися - не частіше ніж раз на тиждень!
Попісяв - не зливай воду! Зіллєш, коли підеш какати!
Посуд миється у пластмасовій квадратній мисці, у яку наливають гарячу воду (нагріту в баняку на печі, що палиться дровами іноді навіть влітку, хоч жара). Туди капається миючий засіб і там бовтаються всі підряд баняки і миски. Після того ту воду виливають, наливають літну з крана і ще раз бовтають 9то сі називає полоскання). Фсьо. Ніякої проточної води!

Вода - найдорожчий ресурс. Світло дешевше, але лампочка просто так теж горіти не повинна! збирають дощівку. Причому практично всі у селах!


Явно не про Англію . Тут миються кожен день , воду зливають коли забажають , правда посуд інколи миють по ідіотськи : набирають цілу раковину води , дають миючий засіб і потім то кисне трохи часу . Після чого все миється-змивається . Правда все частіше і частіше у будинках появляється посудомойка .

Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    Вчора в 16:02:49

Заощадження тепла та енергоносіїв
« Прочитано #36 : 24 Січня 2016, 10:34:01 »

Свiжа стаття У "Вiкнах" http://vikna.if.ua/news/category/world/2016/01/24/48099/view#ad-image-1

Як на мою думку , то що там пропонуеться , затратити купу тисяч евро аби зекономити копiйки ,  подiбно як один мiй знайомий , при грошах , повiсив у залi люстру з 20ти Айпадiв . Тобто використовуе високотехнологiчний пристрiй , як джерело свiтла .  :facepalm:
Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30254
  • Останні відвідини:
    17 Березня 2024, 18:17:28

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Заощадження тепла та енергоносіїв
« Прочитано #37 : 24 Січня 2016, 11:48:59 »

То рекламна стаття!

Там текст для затравки. Іноді ті тексти можуть навіть бути вигаданими
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    Вчора в 16:02:49

Заощадження тепла та енергоносіїв
« Прочитано #38 : 08 Лютого 2016, 09:09:32 »

Пропоную провести легоньке опитування , хто скiльки тратить енергоносiiв на квадратний метр житла в день . В розрахунках немае нiчого складного , замiряти за добу розхiд газу i електрики i подiлити на квадратнi метри свого житла . Подивимось у кого якi показники , для тих у кого квартира з центральним опаленням тiльки електрика.

Так от у мене по газу 0,066 м3 за добу на м2

електроенергия 0,044 кВт за добу

До чого я це , а от в 2010 роцi у мене газ складав  0,102 м3 за добу , а електрика 0,094 кВт за добу на м2
Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь

vover

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +200/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4880
  • Останні відвідини:
    Вчора в 18:04:30

    Звідки: Українська
Заощадження тепла та енергоносіїв
« Прочитано #39 : 08 Лютого 2016, 09:47:03 »

а смисл рахувати електрику на квадратні метри? ну ше на людей ладно
а газу то ще залежно який місяць, і яка погода на вулиці, і чи є газові опалювальні прилади чи нема
Записаний