Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Генеральний план розвитку і забудови центральної історичної частини міста Калуш  (Прочитано 54114 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    Вчора в 12:56:27


Тут трошки почало турбувати . Зрозуміло , що в незалежній країні від нас мало що залежить , але ... Нова міська рада , нові люди - є надія .
Я ось про що - генеральний план розвитку і забудови центральної історичної частини міста Калуш. До цих роздумів мене наштовхнули нові панорамні фото з Гуглу , і ББА підкинув карту земельних ділянок (дякую).
Тому думаю так : у всій Європі , старі середньовічні міста являють собою історичну , туристичну памятку . І для центру Калуша це також єдиний правильний шлях. Вдивляючись в що сьогодні перетворюють центр , стає шкода наших дітей і онуків . Чого тільки варто отой ультра сучасний будинок навпроти Галичанки
https://www.google.ru/maps/@49.0244488,24.3684328,3a,75y,242.13h,84.51t/data=!3m6!1e1!3m4!1sWv4hqmkn3ZBZ8ET22T0B_A!2e0!7i13312!8i6656?hl=ru

Адже хтось дозволив таке збудувати тут . Я прекрасно розумію , що кожен підприємець хоче привабити до себе покупців , виглядом , рекламою , тощо. І в районі "кольца" або "п'ятака" ця споруда була би фист. Та й годі , вже не знесуть , бабло вже поділили - милуйтеся калушани.
Подивися карту земельних ділянок і зрозумів , що якщо громада міста не візьме під свій контроль концепцію забудови центру , то подібні архітектурні витвори будуть і на місці автостоянки напроти Галичанки і на місці вже легендарного кінотеатру . А рік , два , п'ять і всі жидівські хати посипляться . Я нікого не звинувачую , бо нікого за руку не хапав , але тут без головного архітектора міста і міського голови аж ніяк не могло обійтись.
Так от , критикувати і насміхатись може кожен , особливо якщо ти живеш далеко від Калуша , як я. Тому я пропоную такий варіант , нічого мудрого - звернутись до нової міської ради (влади) з пропозицією про створення генерального плану розвитку і забудови центральної частини міста Калуша  (  з терміном дії такого плану мінімум 50 років) , з відображення в ній всіх критеріїв які  б могли дійсно сформувати , в майбутньому історичний вигляд центру міста , а це й поверховість  , стиль , колір фасадів і т. Д. А вже розроблений план виставити на обговорення громади  в СМІ і затвердження . Думаю тоді ми хоч якось зможемо зберегти історичний вигляд центру міста для наших нащадків.
Це все що я написав - моя думка і потребує обговорення . А як дальше діяти , думаю разом розберимося.
До речі , може такий план і існує ? Може я й не знаю ? Тоді може варто хоч одним оком глянути на то цудо і зрозуміти , що чекає наших онуків .
Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Відповідь буде проста і коротка:
-Ми звісно за, але то вимагає коштів, а ми весь бюджет пускаємо на медицину, тому прутпру...
А як вам сі не подобає - воюйте з бабусями, пробуйте їм довести, що архітектура їм важливіша за безоплатну медицину.  А вони нас вибирали. І дасть Бог ще виберуть.

Чого я і був за Очкура, бо була малюсінька надія, що питаннями архітектури і будівництва трішки займуться  :(

А пан Руско на своїй площі де зараз стоянка в центрі, вже давно планує будувати щось типу готелю.
Але роки йдуть, а будівництво штука затратна і непевна...  :(

Хлопці з чорного акваріуму теж сіли в калюжу. Набралися кредитів, недобудували і розбіглися. Тепер ніхто в оренду не захоче брати, бо бачу, що навіть найстійкіший бізнес (продавання їди) а-ля "Фуршет"-"Рукавичка" - ДУУУУУЖЕ легонько дихают останнім часом і до ліпшого не йде.
То ж спробуй відбий на оренді (яка все дешевшає) гроші на будівництво.

Добре Таде, що маєш гроші і спокійне жтиття, бо у Калуші ні першого ні другого  :(

Слава Яценюку!  :towall
« Останнє редагування: 06 Листопада 2015, 13:47:46 від yurko »
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    Вчора в 12:56:27


Я все прекрасно розумію , що зараз не до того . Але все переходяще , тай я не кажу про завтра , якщо ми сьогодні не замислимся на цим питанням , то через 10 років будемо жити в ультрасучасному циганському таборі. Можна було би по-кроково вимагати від влади створення такого плану. Бо дійсно , таку роботу робить проектний інститут і бере величезні гроші. Але якщо громада не затведить сценарні умови для розробки такого плану то і фахівці проектанти ваваяють чудеса . Тут хоча би концептульні умови на забудову центру . Наприклад - земельна ділянка у твоїй власності , будуй що заманеться , але не більше 3-4 поверхи з мансардою , стиль класичний ( а не хайтек) кількість вікон і балконів які виходять на центральну площу або вулицю , оздоблення фасаду , колир фасаду ( аби не було дзеленого і яскраво фіялкового, думаю зрозуміло про що я), ну і обмеження по потудності споживання води , каналізації , електро і теплоенергії , якщо це не регулювати , то буде клопіт з розширенням мереж води , каналізаціі , тепла і т.д. А також матеріал і колір даху споруди. Я ж не говорю по генплан всього Калуша , така робота потягне на мільйони , я лише про центр і лише про концептальні умови . Тут інститут не потрібен , тут потрібна лише воля громади . 
Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

якщо ми сьогодні не замислимся на цим питанням , то через 10 років будемо жити в ультрасучасному циганському табор
Але гроші на виготовлення генплану треба виділити вже сьогодні!  ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Я ж не говорю по генплан всього Калуша , така робота потягне на мільйони , я лише про центр
Тут інша проблема, ментальна і виховна.
І я не прихильник того, що то все через те, що в основному населення то понаїхавші чи селюки. Сам по собі факт народження у місті нічого не дає.
Але реально була ота когорта "народжених в СРСР" в 60-ті-70-ті. Вони були  носіями своєї субкультури (радіо VEF, "голубі кристали", "Золота осінь" і т.п.). І чогось вони якось мають у собі ото відчуття потреби в історії, архітектурній спадщині і  іншому.
Серед молоді таких на все місто може чоловік 100.
Всім іншим на стільки вже звично жити в бардаку, що вони про то навіть не замислюються.

Я чесно пробував розмовляти з людьми за 50 і з людьми яким зараз до 30.
ГЛУХО!

Люди, за дуже рідкісним виключенням слухають суто із ввічливості (як свідків Єгови) але далі дають зрозуміти, що то не їхнє і їх не цікавить. От якби хтось вже зробив - то вони б прийняли і похвалили, але пробувати навіть подумати, що мабуть потрібно виділити гроші...
А як хтось скаже, що на ліки не вистачає і є загроза втратити медицину...


Ми в меншості. У значній і мізерній меншості.

Але пробувати все одно варто. Принаймні будемо знати які вони нинішні депутати.
Правда раніше був свій депутат від району, а зараз... До кого з них звертатися?  :unknow
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    Вчора в 12:56:27


Добре , ви мене не розумієте .
Попробую інакше . Сьогодні є відділ архітектури , який скадається з доброго десята фахівців і начальника (головного архітектора) , які займаються суто поточною роботою - узгоджують різні рішеня , розраховують якісь кошториси і видать людям довідки на землю , спруди і так дальше. Але ніхто не мішає міському голові , чи міській раді дати завдання цим фахівцям з відділу архітектури трошки подумати про завтрашній день центру і розробити ці концептуальні умови забудови. Роботи там , для фахівця ,на  тиждень . Далі обговореня , внесееня змін до документу і затвердження.Все досить просто.
А тепер про гроші . Наприклад - завтра я відкуплю автостоянку в центрі , і маючи фінанси збудую там 9ти поверхівку в суперсучасному стилі . А перед забудовою , звісно занесу гол.архітектору , ну і як без мера. Розпродам кватири людям і все "довольние ". Крім пересічних калушан, яким нанесе збитків ця 9ти поверхівка( моральних , матеріальних і естетичних) Все , далі буде іменно так   :towall :facepalm:, "паравоз ушел". А якщо буде документ , про який я говорю , то вже ні мер , ні гол. архітектор не дозволять того свавілля і цуда , яке и маємо зараз.
Ну якось так.
Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь

Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    Вчора в 12:56:27


Тут ти правий про ментальність мого покоління , але й ми колись вимремо , а Калуш залишиться. А такий документ дуже потрібен місту , справжньму європейському. Тому його й нема , що який чиновник буде бити себе по рукам , тут можлива тільки ініціатива знизу. Можна підключити місцеві ЗМІ , і офіційно вимагати створення такого документу.
Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Добре , ви мене не розумієте .
 :D :D :D
А тепер перечитай що с сам написав  :dopovid

Але ніхто не мішає міському голові
Ніхто може так, але не ніщо. Де ґєшефт???  :!!

Думаю Ти ж в курсі, що голова у нас після виборів не змінився ;) Як був Насалик - так і залишився.
Якось він за дві каденції не особо в той бік рухався, то і зараз не буде. (тут я не злорадствую, мені теж шкода :( )

чи міській раді

їм би зараз виконком поділити ;)
(Нє да ґрібоф мнє сєчас Пєтька!..)


дати завдання цим фахівцям з відділу архітектури
Стоп, стоп... Хто тут врємєнниє?!
Там людиска роками нічого не роблять. Змусити їх робити щось на громадських засадах?!
Легше зразу забути  :dopovid
Але то тільки пів справи, бо як Ти сам написав:
Цитувати (вибране)
А перед забудовою , звісно занесу гол.архітектору
А тепер Ти кажеш, що вони САМІ заріжуть курочку???
Цитувати (вибране)
“Адже, якщо є система, в якій вказано, що тут має бути зелена зона, значить мер тепер не зможе виділити ділянку своєму “колезі”. А якщо такого документа немає, то є можливість ловити рибу в мутній воді”

Та вже краще хрін на ту Європу!  :=)

Але насправді справа трохи рухається. Щось таке я чув.
Буду щось ще знатиму - напишу ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    Вчора в 12:56:27


Я навіть можу собі уявити яка розмова відбудеться між меро и гол.архітектором :
Мер - ну що , я вже більше тягнути не можу , тоті ЗМІ вже дістали , треба щоб твої хлопці розробили той клятий план з тими долбаними умовами.
Арх- то як , то що , я тепер третій поверх не скінчу ?
Мер - скінчиш , давай так : я тобі дам на виконання 3 місяці , потім ще два рази зможу перенести термін виконання , потім ще з півроку буде обговорення , ну і на затведження в міській раді я протяну ще з пів року. Всього на все маємо 2 роки. Так що за роботу , треба попередити своїх клієтів , що якщо хочуть дешеві "стікляшкі" в місті то в них максимум 2 роки. Потім все халява скічиться . Не зря мене пацани тут поставили . Давай працюй , задолбала мене та громада з своїми ЗМІ
От такої . Завіса  :P
Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь

Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    Вчора в 12:56:27


Змусити їх робити щось на громадських засадах?!
Я більш ніж впевнений, що робота на перспективу розвитку міста це одне з головних завдань відділу архітектури. А от чим вони там справді займаються то вже питаня друге
Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

У нас є лише одне ЗМІ - "Вікна", інші - комунальні. То так, як у вас телеканал "Дождь"  ;)
Ніби і є, а ніби і толку. Всі вже і так знають, що "ті журналюги за гранти лише сенсації і скандали з пальця висмоктують".

Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    Вчора в 12:56:27


Юрко , я розумію твою позицію . І в більшості ти правий . І не час , і не місце . А може , а вдруг ? Проба грошей не куштує , тут треба тільки ініціативу і звязки з ЗМІ. Як ти колись казав - людей треба періодично штуркати в одне місце . От я і пропоную штуркнути нову місцеву владу в одне місце. Доречі це питання може добре пропіарити любого депутата міського рівня. Правда я нікого не знаю
Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Єдина надія на нових депутатів.
А ще є така штука, що той генплан можуть так зробити, що ми потім плакати будемо і скажуть:
-Фсьо! Поєзд ушол! Хтіли - маєте.

Треба добиватися не лише щоб на нього гроші виділяли, а і щоб перед затвердженням було громадське обговорення!
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

А може , а вдруг ?
Думаю, (через те, що ми нині так бурно тут писали і якщо ще хтось до ранку подописує) є ймовірність відсотків 60-70, що Вікна можуть нашу писанину оформити у статтю.
От тоді вони напишуть, я на сайт скопіюю, УКРнет то на всю державу покаже, потім ми якось то повторимо, можна буде сформулювати запит на ім'я Матвійчука і от тоді...

Будєм пасматрєть!  :prapor:
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    Вчора в 12:56:27


Мене на це питання наштовхнула ситуція з моїм файним зайомим . Купив собі хлоп напіврозвалену віллу 18століття і 50 соток землі при ній , в Потофіно Італія , за 3 млн дол. Рахуй купив землю і думав що забабахає собі хатинку як на Рубльовці . Не пройшло - місцева комуна ( по нашому сільрада) заставила його діяти в рамках їхнього документу . І от сволота - гроші не беруть , а давав він порядно. Чим скінчилось - заставили його зберегти фасадну стіну , решта прибудував нове, в рамках старого фундаменту , і тільки з тих материалів і тими сертифікованими підрядниками які були в тому документі. А він думав що привезе таджиків і за копійки відгрохає палац. У нього вже плюсом пішло ще 5 млн і то не кінець. А чому так ? Тому що місцева комуна підтримує автентичний вигляд свого містечка. 
Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Тому що місцева комуна підтримує автентичний вигляд свого містечка.
і тому у них все ще є
вілла 18століття
а у нас скоро не буде і яток початку 20-го  :(
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    Вчора в 12:56:27


Думаю ББА підтведить моі слова , бо в Англії ще суровіше , там не тільки фасад залишають , а й всі зовнішні стіни і дах має бути покритий тим самим матеріалов , тильки новим.
Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

купив землю і думав що забабахає собі хатинку як на Рубльовці
От не розумію я, чим йому рускій мір не підійшов, що його аж на той кірзак потягнуло?  :duvno
 :)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    Вчора в 12:56:27


Очкуют пацани , не всьо так гладко в етом мірє  :facepalm:
Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь

Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    Вчора в 12:56:27


Тай всі Київські хлопці тоже шукають собі "втарую родіну"
Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь