Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Фото подорожі рідним містом  (Прочитано 146997 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

kocmoc

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-25
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 695
  • Останні відвідини:
    05 Січня 2013, 15:15:35

    Звідки: Українки
Фото подорожі рідним містом
« Прочитано #140 : 04 Січня 2012, 22:05:25 »

Хто може нафотографувати вечірній Калуш? Хотілось би побачити якісні фото. :bouquet:
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Фото подорожі рідним містом
« Прочитано #141 : 04 Січня 2012, 23:45:33 »

Так, то теж був дім Фельчинських. Так, Сушко за часів мерства більшу частину (якраз там де шпиль з флюгером) прихватизував.
Зараз вже вроді перепродав іншому власнику.
Звісно пасувало якщо не віддати Фельчинським (Нащадкам з Польщі) то хоч зробити там музей, але нащо?..
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Winston_Nebel

  • Новачoк
  • Карма +8/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 20
  • Останні відвідини:
    14 Лютого 2024, 16:24:45

    Звідки: Хмельницького
Фото подорожі рідним містом
« Прочитано #142 : 05 Січня 2012, 01:07:01 »

Пропоную одну річ - свого часу я задумав поповнити статтю в вікіпедії про калуш фотками (з моїх там фото підїзду, а також монумент ВВВ), а разом з тим розширити й текстову складову. може оголосити конкурс на фото, а потім обрані або посилання позакидати в статтю? таким чином можна зібрати повну колекцію архітектурних памяток, памятників, меморіальних дошок і так далі...
та й стаття про ратушу - не блискуча... (там мої фото - Вікно колишньої Калуської ратуші та Ратуша всередині)
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Фото подорожі рідним містом
« Прочитано #143 : 05 Січня 2012, 09:11:28 »

Гарна ідея.
Я б казав просто скласти перелік і тоді фоткати. Думаю влітку я до цього долучуся.  ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Winston_Nebel

  • Новачoк
  • Карма +8/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 20
  • Останні відвідини:
    14 Лютого 2024, 16:24:45

    Звідки: Хмельницького
Фото подорожі рідним містом
« Прочитано #144 : 05 Січня 2012, 15:02:58 »

можна й так. але перелік не аж такий великий. http://kalusz.io.ua/s113881/pamyatki_arhitekturi - тут є дещо (а може й все, не знаю :unknow), лиш назви вулиць деяких неграмотно написані :ganba
Фоткаєм хто може, кидаєм в тему й потрохи обираєм найкращі. а я потрохи почну набирати й текстові матеріали - коли буде щось гідне, закину (лиш скажіть, куди). Фотозвіт по Калушу буде готовий десь в середині січня.
« Останнє редагування: 05 Січня 2012, 15:18:27 від Winston_Nebel »
Записаний

Winston_Nebel

  • Новачoк
  • Карма +8/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 20
  • Останні відвідини:
    14 Лютого 2024, 16:24:45

    Звідки: Хмельницького
Фото подорожі рідним містом
« Прочитано #145 : 07 Січня 2012, 00:39:02 »

Сьогодні таки спромігся вибратись з дому на розминку перед звітом. Знайшов той дітсадочок колишній та шахту. Свідчення цьому (усі фото без обробки):

І напис, який мене порадував)))

По дорозі, на Чорновола, зустрілось графіті суперське (скажіть, хто звідти, коли намальовано):

Глянув і на ратушу всередині (публікую одне з трьох фото):


До речі, фото з Домбровського та городів поруч - тут:http://forum.kalush.info/index.php?action=mgallery;sa=album;id=93
« Останнє редагування: 07 Січня 2012, 01:08:42 від Winston_Nebel »
Записаний

vujko

  • Новачoк
  • Карма +3/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 24
  • Останні відвідини:
    03 Березня 2024, 22:39:42

    Звідки: Калуш/Загробище
Фото подорожі рідним містом
« Прочитано #146 : 08 Січня 2012, 10:56:37 »

Щодо піднятої вище теми старих будинків Калуша. По вул.Грушевського 51 (зліва від маг.Рожевий фламінго) є сіренький неприглядний будинок. Цікавий хіба вхідними дверима,зокрема ініціалами SH на віконцях. Можливо комусь відома історія того будинку,й зокрема власника тих ініціалів.

[smg id=2384]
« Останнє редагування: 08 Січня 2012, 11:14:25 від Tandylight »
Записаний

Winston_Nebel

  • Новачoк
  • Карма +8/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 20
  • Останні відвідини:
    14 Лютого 2024, 16:24:45

    Звідки: Хмельницького
Фото подорожі рідним містом
« Прочитано #147 : 08 Січня 2012, 20:52:23 »

Щодо піднятої вище теми старих будинків Калуша. По вул.Грушевського 51 (зліва від маг.Рожевий фламінго) є сіренький неприглядний будинок. Цікавий хіба вхідними дверима,зокрема ініціалами SH на віконцях. Можливо комусь відома історія того будинку,й зокрема власника тих ініціалів.

[smg id=2384]
Справді, кому належав цей будинок? Добре, що Ви підняли це питання :good

Обіцяна перша частина фотозвіту. (як Ви пам*ятаєте, ми повинні поповнювати галерею у статті про Калуш у Вікіпедії новими світлинами.)

Отож, сьомого січня, в суботу, я з друзями вирушив у черговий похід Калушем. Нам пощастило - хоч не було законного снігу, який цілком би змінив тональність кожного знімку, погода була, як на мене, чудовою. Фотомандрівка розпочалась не з театру, як раніше, а з індустріальних руїн TESP (у Стебнику будівля "Саліни" чимось в подібна архітектурному плані).

Поряд, наскільки я зрозумів - знесена будівля (судячи зі всього, належала до цього комплексу).


Далі ми вирушили до "будинку з Лялею і Раммштайном".

По дорозі сфотографував ще одне графіті (1), та старовинний будиночок (2) (я не взяв із собою записника, тому я не пригадаю точно, що за вулиця: напевне, Банянська, 24).

Піднявшись на підвищення, на яке підіймались до мене десятки дітей, йдучи до садочку, я побачив щонайменше три будинки зі старовинними архітектурними прикрасами, проте не було часу йти ще й до них.

Спустившись вниз, минувши вулицю Чорновола, ми вийшли на майдан Шептицького. Мене чекав неприємний сюрприз - вкінець обвалився дах на колишній адміністративній будівлі, викупленій кілька років тому якимсь бізнесменом. Десь зникла табличка з охоронним номером (1), на другому фото бачимо колишній дах. Роблячи третю світлину, я думав, що мені вдасться засняти досить великий підвал будівлі, а двері - вже за традицією...


А тепер настав час спостерігати розмаїття емоцій калушан (звертаєм увагу на розділові знаки коло слова ПИВО):


Йдем далі: вул. Шевченка - площа Героїв (ПЕРЕЙМЕНУВАТИ ЇЇ НА ПЛОЩУ РИНОК!!!11111 :ganba :ganba :ganba) - до Народного дому. В одному з будинків, де я хотів сфотографувати малюнок і дату (1933) на підлозі, мені завадив якийсь дядько. Я розслабився, заходжу в під*їзд, і тут - така несподіванка неприємна. Не бажаючи розізлити дядька, що не любить історії (винуваті вчителі чи просте міщанство?) і не розуміє фанатів старовини, я вийшов... Але сфотографував будинок, де жив Сапунков (в одній з наступних оповідей закину світлину з його надгробком), кілька будинків на площі та поряд із нею.


До цього ж - невеличкий контраст (так я і не дізнаюсь, чи магазин чи ФК ненавидів аффтар напису):


Народний дім, як вказано на табличці, побудований у 1880 році. Меморіальна дошка говорить, що в 1884 році там виступав Франко. З чим же пов*язана дата на прапорі - 1907 рік?


Ще раз зайшов у ратушу... Фото 1, 2 - в кімнатах, 3 - дах, 4 - внутрішній дворик ратуші.


А по дорозі назад зробив світлини костьолу, реконструйованого театру, руїн за третьою школою (вул. Фегонівка?) та на вул. О. Пчілки (щодо двох останніх - коли вони збудовані?).


P.S. Звісно, що все це до мене сказано, проте я намагався бути якнайбільш корисним (щодо інформативності - не мені судити). Більшість фото - оброблені, перша частина їх завантажена на радикал. Але радикал почав тупити, і я перейшов на інший сайт. Коментуєм, критикуєм. І пишем, чи має зміст ще одна моя фотомандрівка. Дякую за увагу :frend
« Останнє редагування: 08 Січня 2012, 22:38:23 від Winston_Nebel »
Записаний

gaar

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +179/-52
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3240
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 19:31:38

    Звідки: korotka
Фото подорожі рідним містом
« Прочитано #148 : 08 Січня 2012, 21:40:10 »

Ясний пень.А за радикал взагалі окрема подяка.
Записаний
ІНТЕРНЕТ створює ІЛЮЗІЮ,неможливості одержати в МОРДУ

$t@$

  • Користувач
  • **
  • Карма +6/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 82
  • Останні відвідини:
    24 Серпня 2016, 19:45:05

Фото подорожі рідним містом
« Прочитано #149 : 08 Січня 2012, 21:46:42 »

Народний дім, як вказано на табличці, побудований у 1880 році. Меморіальна дошка говорить, що в 1884 році там виступав Франко. З чим же пов*язана дата на прапорі - 1907 рік?
Споруда побудована в 1907 році. Таблиця і меморіальна дошка "брешуть" :)
Франко справді виступав у 1884 році в Калуші, тільки народний дім, на скільки я чув з переказів, був дерев'яним і знаходився десь на Дзвонарській коло ливарні Фільчинських, і був знесений ще на початку минулого століття. Чому така явна помилка не виправлена дотепер - не ясно.

І ще одне, що я чув про цю споруду. Вона постраждала внаслідок бомбардування, а один з снарядів знайшли тільки під час ремонту чи то вже за совітів, чи в 90-х...
Записаний

Winston_Nebel

  • Новачoк
  • Карма +8/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 20
  • Останні відвідини:
    14 Лютого 2024, 16:24:45

    Звідки: Хмельницького
Фото подорожі рідним містом
« Прочитано #150 : 08 Січня 2012, 22:21:25 »

ця помилка збила з пантелику датувальників фото Народного дому (вони припускають як 1905, так і 1906 рік) http://www.lvivcenter.org/uk/uid/picture/?pictureid=4236
я їм написав про це. можливо виправлять на 1907-1914.

І ще одне, що я чув про цю споруду. Вона постраждала внаслідок бомбардування, а один з снарядів знайшли тільки під час ремонту чи то вже за совітів, чи в 90-х...
Хм, цікаво, навіть і не чув... Дякую :)
Ясний пень.
В плані чого? :unknow
« Останнє редагування: 08 Січня 2012, 22:32:55 від Winston_Nebel »
Записаний

informator

  • Користувач
  • **
  • Карма +19/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 79
  • Бережи совість. Все інше збереже вона.
  • Останні відвідини:
    01 Серпня 2018, 12:20:59

    Звідки: Малицької
Фото подорожі рідним містом
« Прочитано #151 : 08 Січня 2012, 23:15:29 »

Фотомандрівка чудова! Але скоро не буде чим мандрувати. Як бачимо більшість споруд в плачевному стані. Варто б підняти питання про їх реконструкцію. Якщо міська влада на це ніколи кошти не виділить (а вона не виділить, бо їх і так постійно не вистачає), то треба подумати про передачу цих споруд у приватну власність (в оренду на 49 років) із певним набором вимог (наприклад: історичний вигляд зовнішнього фасаду повинен залишитися, якщо реконструкція не проводиться 2 роки споруда переходить знову у власність міста). Тут відразу скажуть, що ніхто за це не візьметься, бо треба купу грошей. Візьметься, потрібен підхід. Наприклад якби ці споруди передали в оренду безкоштовно, а майбутнього власника звільнили від орендної плати на 5 років, то, думаю, знайшлося б чимало охочих на такий ласий шматочок в центрі міста як ратуша. Хто б там не хотів офісних приміщень чи торгових залів. Це не найкраще майбутнє наших історичних пам’яток, але це майбутнє. А так у них залишилося тільки минуле.
Записаний
Заробляю, пишучи статті.

лесик

  • Старожил
  • ****
  • Карма +120/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 289
  • Перемога або смерть
  • Останні відвідини:
    19 Грудня 2021, 21:36:20

Фото подорожі рідним містом
« Прочитано #152 : 08 Січня 2012, 23:32:15 »

Спробую і я впхати свої 5 копійок стосовно Народного дому.
1. Як було сказано вище цього народного Дому в Калуші ще не було в помині. Можливо він бував тут вже після того як він був побудований, то треба вияснити вже в музеї родини Франків. Але до справи, перші згадки про бажанні побудувати Народний дім задокументовані вилізають датованими 1 січня 1985 році за підписами Михайла Бачинського- нотаріуса в Калуші, отця Володимира Петрушевича, і отця Дмитра Романовського-грекокатолицького працівника в Калуші. Цей документ є першим своєрідним закликом на збір коштів для побудови Народного дому.
2. Також зустрічались мені марки видані у 1902 році з закликом на будову Народного дому в Калуші.( Одну з них приводжу як наглядний приклад) Наразі зустрічались марки лиш двох номіналів- 1 кор.она, і 10 с(чогось). В каталозі Хомяка представлена взагалі одна марка 1 Кор
Відповідно можемо робити висновки що Народний дім або РБК зданий в експлуатацію не швидше 1903 року, від чого можемо зробити висновок що надпис на флюгері є правдивим, так як на мене він є ще з тих часів)))
Записаний
Терпи, терпець тебе шліфує

Winston_Nebel

  • Новачoк
  • Карма +8/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 20
  • Останні відвідини:
    14 Лютого 2024, 16:24:45

    Звідки: Хмельницького
Фото подорожі рідним містом
« Прочитано #153 : 09 Січня 2012, 00:14:58 »

Фотомандрівка чудова!
Дякую ;) Завжди радий поділитись матеріалом!
Наприклад якби ці споруди передали в оренду безкоштовно, а майбутнього власника звільнили від орендної плати на 5 років, то, думаю, знайшлося б чимало охочих на такий ласий шматочок в центрі міста як ратуша.

Скоріш за все так. Але існує велика ймовірність, що первісний вигляд будівлі буде втрачений, пристосований до ділового чи комерційного призначення. Тим більше, це лише плани, а реальність доволі сумна...

Також зустрічались мені марки видані у 1902 році з закликом на будову Народного дому в Калуші.
Дуже цікаве зображення. Ніколи не зустрічав раніше.
« Останнє редагування: 09 Січня 2012, 01:02:15 від Winston_Nebel »
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Фото подорожі рідним містом
« Прочитано #154 : 09 Січня 2012, 11:10:26 »

Поряд, наскільки я зрозумів - знесена будівля (судячи зі всього, належала до цього комплексу).

То була будівля ТЕЦ. Колись у розділі "Старовинні фото" були ч/б фотки з відкриття ТЕЦу (за Польщі). Нажаль посилання вели на польський сайт, який видно вмер і зараз фото пропали. Навіть в кеші Гуглу не збереглися :(
Відповідь від: 09 Січня 2012, 11:08:09
та старовинний будиночок (2) (я не взяв із собою записника, тому я не пригадаю точно, що за вулиця: напевне, Банянська, 24).

То Вітовського 24  (колишня Пархоменка)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Фото подорожі рідним містом
« Прочитано #155 : 09 Січня 2012, 14:00:38 »

Хто може нафотографувати вечірній Калуш? Хотілось би побачити якісні фото.
як буде добрий сніг, я попробую :) штатив є, якогось воділу знайду :)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

лесик

  • Старожил
  • ****
  • Карма +120/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 289
  • Перемога або смерть
  • Останні відвідини:
    19 Грудня 2021, 21:36:20

Фото подорожі рідним містом
« Прочитано #156 : 09 Січня 2012, 22:47:54 »

Нажаль посилання вели на польський сайт, який видно вмер і зараз фото пропали. Навіть в кеші Гуглу не збереглися
На привелику радість у мене ті фото є, При нагоді як буду вдома обовязково викладу))) :-D
Записаний
Терпи, терпець тебе шліфує

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Фото подорожі рідним містом
« Прочитано #157 : 10 Січня 2012, 08:40:00 »

Супер!!!!  :horovod
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


ksenya

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +303/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1102
  • Останні відвідини:
    12 Лютого 2020, 21:00:36

    Звідки: Калуш
Фото подорожі рідним містом
« Прочитано #158 : 10 Січня 2012, 10:36:31 »

По дорозі, на Чорновола, зустрілось графіті суперське (скажіть, хто звідти, коли намальовано):
Та не так давно, але рік уже є
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Фото подорожі рідним містом
« Прочитано #159 : 10 Січня 2012, 11:51:56 »

А-ди-ди  ;)

То ми що, майже сусіди? чи Ти моніториш графіті?
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.