Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 28 днів

Автор Тема: Нововведення в місті. Міське будівництво. (Інфраструктура та благоустрій міста Калуш)  (Прочитано 438704 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Helgi

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +48/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1116
  • Фанурбан
  • Останні відвідини:
    13 Вересня 2023, 10:47:27

    Звідки: Калуш

Цитувати (вибране)
Шановні форумці - не знаєте? наскільки достовірними є позначення заторів Яндексом по Калушу?
я думаю то стан доріг позначено зеленим і червоним :)
Теж помітив що проблемні ділянки доріг позначені червоним кольором - там і швидкість руху відповідно набагато менша ніж на решті.
Записаний

Richi

  • Старожил
  • ****
  • Карма +121/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 490
  • Борітеся й поборете....
  • Останні відвідини:
    06 Січня 2017, 15:49:42

    Звідки: Там де всі молоді))

От яндекс і думає що там завжди страшенні затори

Helgi

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +48/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1116
  • Фанурбан
  • Останні відвідини:
    13 Вересня 2023, 10:47:27

    Звідки: Калуш

Вуаля! Доробив статтю про храми (тепер є фотки і каплички) у Вікіпедії і ще створив дві про каплички - тепер залишається ще 1 капличку і зо 4 храми обзавести сторінками:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Храми_Калуша
https://uk.wikipedia.org/wiki/Каплиця_Святої_Анни
https://uk.wikipedia.org/wiki/Каплиця_Св._Андрія_Первозванного

А то відстаємо від Станіславова, Дрогобича...
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Ну каплиць насправді більше ніж 1 залишилася.
На Чорновола (коло моста) є стара капличка. Тобі доведеться якось у неділю чи краще перед Зеленими святами виловити людину, що там відкриває двері, прибирає і т.д. і випитати, до якої парафії вона зараз належить, як називається і можливо будуть знати  скільки їй років. Думаю,  що їй вже біля 100 років, або і більше.

А ще є капличка Св. Юди Тадея, на Вітовського, про яку інфа є у неті.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Helgi

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +48/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1116
  • Фанурбан
  • Останні відвідини:
    13 Вересня 2023, 10:47:27

    Звідки: Калуш

Ну каплиць насправді більше ніж 1 залишилася.
На Чорновола (коло моста) є стара капличка. Тобі доведеться якось у неділю чи краще перед Зеленими святами виловити людину, що там відкриває двері, прибирає і т.д. і випитати, до якої парафії вона зараз належить, як називається і можливо будуть знати  скільки їй років. Думаю,  що їй вже біля 100 років, або і більше.

А ще є капличка Св. Юди Тадея, на Вітовського, про яку інфа є у неті.
Я забув про каплицю на Чорновола, згадав коли виключив комп'ютер. Зразу подумав, що ти згадаєш.
Обов'язково про неї напишу.
« Останнє редагування: 18 Травня 2015, 13:38:44 від Romeo »
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Але то буде не легко виловити ту жіночку (я навіть не знаю точно чи то саме жіночка).
Переважно в неділі і свята там відкрито і можна зайти помолитися.
От якраз треба застати, коли вона відкриває чи закриває.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Helgi

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +48/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1116
  • Фанурбан
  • Останні відвідини:
    13 Вересня 2023, 10:47:27

    Звідки: Калуш

Але то буде не легко виловити ту жіночку (я навіть не знаю точно чи то саме жіночка).
Переважно в неділі і свята там відкрито і можна зайти помолитися.
От якраз треба застати, коли вона відкриває чи закриває.
А в Грабовецького про капличку нема?
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Helgi

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +48/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1116
  • Фанурбан
  • Останні відвідини:
    13 Вересня 2023, 10:47:27

    Звідки: Калуш

Я ледве в себе в фотоальбомах знайшов фотку тої каплички) Як хоч вона називається? Хочу хоч в таблицю її внести

І нові статті:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Каплиця_Св._Юди_Тадея
https://uk.wikipedia.org/wiki/Михайло_Наконечний_(калуський_будівничий)

Статті газети десь потім загубляться, а Вікіпедія залишиться)
« Останнє редагування: 18 Травня 2015, 16:51:34 від Romeo »
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Там ще нема згадки, що попередня каплиця стояла всього за якихось 50 метрів від теперішньої, але назва мабуть була іншою.


(якщо з фото не ясно .то це кут теперішньої стоянки машин, на повороті, або навіть теперішній тротуар)


Відповідь від: 18 Травня 2015, 17:05:22
Розташування каплиці може вказувати на те, що до неї ходили шахтарі і якщо то так - то це каплиці Св. Варвари

Цитувати (вибране)
Свята Варвара - покровителька гірників

Свята Варвара – одна з християнських святих, покровителька гірників всього світу. Її художні і скульптурні зображення можна зустріти не тільки в численних храмах, але і в шахтах (рудниках) багатьох європейських країн, а також серед культурної спадщини предметів гірничого мистецтва. Св.Варвара народилася в Іліополі у часи правління римського імператора Максиміана (240-310 рр.), розумом і душею прийняла християнство, відмовившись від богів і багатств батька свого Діоскора. Перенесла важкі муки і жорстоку страту (306 р.), але не відреклася від своєї віри. У 4-му ст. мощі святої великомучениці Варвари були перенесені в Константинополь, де зберігалися як святиня протягом багатьох віків. Візантійський імператор Лев Мудрий (886-912 рр.) побудував на її честь знаменитий храм Св. Варвари. У 1108 р. дочку імператора Олексія Комніна (1048-1118 рр.) Варвара вийшла заміж за Київського Великого князя Святополка Ізяславовича (1050-1113 рр.). Вона перевезла святі мощі Св. Варвари з Константинополя в Київ в Золотоверхий Михайлівський монастир. Там вони зберігалися до руйнування храму більшовиками (1939 р.). Віруючі кияни врятували реліквію і перенесли її в Кафедральний Собор Святого Володимира, де вона покоїться нині. Разом з тим, католицька церква припускає, що святі мощі можуть знаходитися в Іспанії, куди потрапили після пограбування хрестоносцями Константинополя через Венецію (1202 р.). Св. Варвара в очах гірників є прикладом мужності, нескореності і твердості у вірі. Ці якості, які властиві і самим гірникам, зробили Св. Варвару їх покровителькою і захисницею. Щорічно 4 грудня (17 за новим стилем) в день пам'яті Св. Варвари гірники вшановують свою покровительку, посвячують молодих в свою професію.

Найбільше мені подобається саме це її зображення
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


$t@$

  • Користувач
  • **
  • Карма +6/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 82
  • Останні відвідини:
    24 Серпня 2016, 19:45:05


Як хоч вона називається? Хочу хоч в таблицю її внести

Цитувати (вибране)
Перед мостом — каплиця Івана Хрестителя, колишня — святої Варвари, яку у першій половині ХХ століття збудували гірники калуського комбінату. Свята Варвара є покровителькою гірництва, тому, йдучи на роботу, працівники віддавали себе під опіку цієї святої.
Це — єдина збережена до сьогодні з початку ХХ століття каплиця міста. А за часів радянської влади цій споруді приписували страшні легенди про привидів. Мабуть, щоб віддалити від храму вихованців сусіднього дитячого садочка.
http://vikna.if.ua/news/category/history/2011/08/26/6001/view
Записаний

Helgi

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +48/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1116
  • Фанурбан
  • Останні відвідини:
    13 Вересня 2023, 10:47:27

    Звідки: Калуш

Я про це давно думав - і таки зробив - колаж для статті про Калуш у Вікіпедії - так як у великих міст є: https://www.google.com.ua/#q=%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D1%83%D1%88+%D0%B2%D1%96%D0%BA%D1%96%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D1%96%D1%8F&spell=1
Якщо вам не подобаються фото - я можу інші підібрати)
Відповідь від: 18 Травня 2015, 17:22:12
Як хоч вона називається? Хочу хоч в таблицю її внести

Цитувати (вибране)
Перед мостом — каплиця Івана Хрестителя, колишня — святої Варвари, яку у першій половині ХХ століття збудували гірники калуського комбінату. Свята Варвара є покровителькою гірництва, тому, йдучи на роботу, працівники віддавали себе під опіку цієї святої.
Це — єдина збережена до сьогодні з початку ХХ століття каплиця міста. А за часів радянської влади цій споруді приписували страшні легенди про привидів. Мабуть, щоб віддалити від храму вихованців сусіднього дитячого садочка.
http://vikna.if.ua/news/category/history/2011/08/26/6001/view
Дякую - будемо працювати)))
Відповідь від: 18 Травня 2015, 17:25:19
А роки будівництва знаєте? Ну хоч приблизні десятиліття зведення?
Записаний

$t@$

  • Користувач
  • **
  • Карма +6/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 82
  • Останні відвідини:
    24 Серпня 2016, 19:45:05


Ну хоч приблизні десятиліття зведення?
Читав про ту каплицю колись, і тепер не можу згадати, де саме. Може була якась стаття в газеті, але давно, тому її немає в інтернеті. На скільки пам'ятаю (але можу помилятися), то збудована вона десь у 1920-х роках. До речі, думав, що каплиця відноситься до пам'яток архітектури місцевого значення, але в переліку немає, значить ні. А вартувало б, мабуть.
Записаний

Helgi

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +48/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1116
  • Фанурбан
  • Останні відвідини:
    13 Вересня 2023, 10:47:27

    Звідки: Калуш

Ну хоч приблизні десятиліття зведення?
Читав про ту каплицю колись, і тепер не можу згадати, де саме. Може була якась стаття в газеті, але давно, тому її немає в інтернеті. На скільки пам'ятаю (але можу помилятися), то збудована вона десь у 1920-х роках. До речі, думав, що каплиця відноситься до пам'яток архітектури місцевого значення, але в переліку немає, значить ні. А вартувало б, мабуть.
Цікаво це вона пережила Союз - чи це вже нова?
Відповідь від: 18 Травня 2015, 19:10:10
Поки нема інфи ні про каплички ні про церкви - я взявся за свою стару недороблену роботу - статтю про Вулиці Калуша - тоді був текст і таблиця, а тепер фотки(всі мої - не крадені):
https://www.google.com.ua/#q=%D0%B2%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%86%D1%96+%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D1%83%D1%88%D0%B0
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Так. то єдина каплиця, що збереглася. Дивно, що її не знесли.
Також тоді залишається питання, якщо та, що перед мостом, була Св. Варвари, то як могла називатися та, що біля калійного?
Попри неї мабуть теж люди йшли на роботу у шахту, правда не з центру чи Загіря, а з Нового Калуша.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Helgi

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +48/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1116
  • Фанурбан
  • Останні відвідини:
    13 Вересня 2023, 10:47:27

    Звідки: Калуш

Так. то єдина каплиця, що збереглася. Дивно, що її не знесли.
Також тоді залишається питання, якщо та, що перед мостом, була Св. Варвари, то як могла називатися та, що біля калійного?
Попри неї мабуть теж люди йшли на роботу у шахту, правда не з центру чи Загіря, а з Нового Калуша.
Так скільки там каплиць було? одна біля річки, друга навпроти Меркурію, 3-я - там де Тадея - 3?
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Та нє. Читай уважно. Тадея, той чоловік побудував там, де зміг, де дозволили, тобто у себе на подвір'ї. А та ,яку знесли була на парудесять метрів далі, на повороті.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


$t@$

  • Користувач
  • **
  • Карма +6/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 82
  • Останні відвідини:
    24 Серпня 2016, 19:45:05


то як могла називатися та, що біля калійного?
У Грабовецьго є таке:
Цитувати (вибране)
У 1884 р. сучасник писав про калуський костьол: "На пів­ніч від руської (української) церкви возноситься на незначно підвищенім горбі латинський костел року 1830 за панщини руськими людьми в готичнім стилю з цегол збудований. При будуваню єго положено злі фундаменти, крім того попукані дві стіни нави костельної, зіставляючи широку щелину, у котру і руку упхати можно. Обі фронтові муровані вежі, котрі в собі дзвіницю містили, мусили бути для щоденного грозячого подання перед двома літами знесені, а на місцю їх встановлено дві спічасті, нсфоремні бляхові покриті де­рев'яні вежі, котрі костелові якісно дивно смішний вид нада­ють. До костела стоїть помешканє лат. "пробоща", до котро­го кілька сот латино-русинів належать. Кромі того находять­ся на території міської дві латинські каплиці: одна менша при улиці проводячої на калуські "сількі жупи, над рікою Сівкою, Св. Йвана Непомука і Св. Антонія Подевського на роздоріжу за Калушем, новійшими часами ревністю викарія від­будована друга" .
Усі будівлі, як у місті, так і на передмістях, будувалися в кінці XIX—на початку XX століття. Це змінило не лише старовинну загальну панораму Калуша, але й вигляд вулиць, які були в більшості забруковані. На головних вулицях сто­яли газові лампи.
Про яку то каплицю може йти мова?
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Молодець!
Значить над рікою Сівкою, Св. Йвана Непомука  :good
От як би мала виглядати його статуетка чи ікона


Відповідь від: 18 Травня 2015, 21:43:38
Бо Антонія то відомо яка http://vikna.if.ua/news/category/culture/2013/10/10/14787/view
Відповідь від: 18 Травня 2015, 21:46:55
Відповідно та, що була коло Саліни - то була СантаБарбара  :drink
Відповідь від: 18 Травня 2015, 21:47:31
І ще.
Тепер зрозуміло, чого капличка майже на самому мості

Цитувати (вибране)
Ян умер от мучительных пыток. После этого тело его сбросили в мешке с Карлова моста во Влтаву

Цитувати (вибране)
По преданию, в том самом месте, где тело святого погрузилось во Влтаву, над водой возникло свечение в виде 5 звезд, с тех пор Непомуцкий изображается с пятью звездами над головой. Место, возле которого Яна сбрасывали через перила, можно увидеть по правую руку на пути по мосту в сторону Мала Страны, это место отмечено вмурованным в перила моста крестом и двумя медными гвоздями неподалеку от креста.

Скульптура св. Яна Непомуцкого на Карловом мосту в Праге
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Helgi

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +48/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1116
  • Фанурбан
  • Останні відвідини:
    13 Вересня 2023, 10:47:27

    Звідки: Калуш

Значить у 19 ст. було 3 основні каплиці:
1) Св. Антонія Падевського - теперішня Св. Андрія Первозванного і капличка-статуя Антонія з дзвоном(вул. Козоріса-Долинська);
2) каплиця на куті колишньої автостоянки(вул. Чорновола-Вітовського) - тепер - через дорогу каплиця Св. Юди Тадея(вул. Вітовського) яка назва старої каплиці?
3) каплиця Св. Йвана Непомука - тепер....  - на березі р. Сівка(вул. Чорновола) яка назва нової каплиці?

Записаний