Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 18 днів

Автор Тема: Нововведення в місті. Міське будівництво. (Інфраструктура та благоустрій міста Калуш)  (Прочитано 442158 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18181
  • Останні відвідини:
    11 Квітня 2024, 18:23:30

    Звідки: Льондон

О ! Хоча б в одному Україна йде в ногу зі світом     :good   :good 

Брюссельський аеропорт використовує овець замість газонокосарок



+

Овцы борются с борщевиком в Жямайтийском национальном парке



+

В парке Мадрида за газонами стали следить овцы



+

БОЛЕЕ 200 КОЗ РАБОТАЮТ НА КОМПАНИЮ COMED

Helgi

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +48/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1116
  • Фанурбан
  • Останні відвідини:
    13 Вересня 2023, 10:47:27

    Звідки: Калуш

О ! Хоча б в одному Україна йде в ногу зі світом
Вівці не винні :D
Записаний

Helgi

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +48/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1116
  • Фанурбан
  • Останні відвідини:
    13 Вересня 2023, 10:47:27

    Звідки: Калуш

Так було задумано? Я не про нішу якщо що.

Записаний

Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14966
  • Останні відвідини:
    Вчора в 18:24:11


А шо , якщо зіграють на контрасті то може щось і получиться людське. Онди "Весьолку" як забацали  ;)
Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь

Helgi

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +48/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1116
  • Фанурбан
  • Останні відвідини:
    13 Вересня 2023, 10:47:27

    Звідки: Калуш

А шо , якщо зіграють на контрасті то може щось і получиться людське. Онди "Весьолку" як забацали  ;)
Ну контраст то таке. А от, що з плиткою - чому так виглядає ніби вона після землетрусу?
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30260
  • Останні відвідини:
    Вчора в 13:37:03

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Купили на чорну п'ятницю  :=)

То так буває.
Брали за порядком, а  в кожному ящику колір трохи інший.
Треба було вперемішку - було б супер.
Але за рік то все засмальцується, дощем і піском витреться і буде непомітно.

Свого часу перша школа вся була списана клинописом випускників. Я спеціально дивився. Нема практично жодного чіткого напису (із старих).
Теперішні ж діти на стільки ліниві, що вже навіть по стінах не пишуть  :D
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Helgi

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +48/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1116
  • Фанурбан
  • Останні відвідини:
    13 Вересня 2023, 10:47:27

    Звідки: Калуш

Брали за порядком, а  в кожному ящику колір трохи інший.
Треба було ближче підійти щоб роздивитись як різновідтінкова плитка дає такий 3D ефект :o
Записаний

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18181
  • Останні відвідини:
    11 Квітня 2024, 18:23:30

    Звідки: Льондон

Теперішні ж діти на стільки ліниві, що вже навіть по стінах не пишуть

а хто тоді весь Калуш замалював різними "тагами" ?  :o

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18181
  • Останні відвідини:
    11 Квітня 2024, 18:23:30

    Звідки: Льондон

Для Helgi - відео з одного з найбільш відомих базарів Лондона ( відео було знято на початку січня - коли майже немає торгівлі і народу в тому числі ) . Якби це відео було знято весною - літом , то вулиці би були забиті сміттям . Я на тому базарі торгував років з 10 і можу підтвердити , що вулиці забиті сміттям по повній програмі ( правда після базару їх прибирають довго і нудно ) . А якщо він піде в бокові вулиці - то буде просто по тому сміттю топтатись

оранжевий магазин на 3:01 став  оранжевим десь років з 7 тому

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=8Fj_0f4Lp9k" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=8Fj_0f4Lp9k</a>

Walking Through the Streets of London, United Kingdom

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30260
  • Останні відвідини:
    Вчора в 13:37:03

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


vover

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +200/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4880
  • Останні відвідини:
    12 Квітня 2024, 16:37:06

    Звідки: Українська
Записаний

Helgi

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +48/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1116
  • Фанурбан
  • Останні відвідини:
    13 Вересня 2023, 10:47:27

    Звідки: Калуш

вулиці забиті сміттям по повній програмі
Це єдина проблема - сміття, яке потім прибирають? Порівняй/те на Панормах хоча би тротуарно-дорожнє покриття на калуському і лондонському базарах. А як щодо вигляду самих споруд, в яких проводиться торгівля? Є ж різниця між облізлими, обриганими, обліпленими рекламою калуськими МАФами і лондонськими точками торгівлі (або перші поверхи, або тимчасові збірні конструкції). А ще собаки, які зграями вечорами риються в сміттєвих баках
і просто живуть на ринку (нібито у вас там білки, єноти і ще щось з дичини, але щось їх на панорамах не видно, мабуть є,  але дуже мало, бо наші пси присутні в google street view ,мабуть, тому що популяції більші). А ще у нас спалюють сміття на базарі як органіку так і поліетилен, шини, пляшки, пінопласт. Сморід такий, що дай дорогу. А літом неприбрані купи гнилих овочів гниють на сонці, правда не всі на базарі, деякі вивозять на об'їздну, але не суть, бо саме по собі це явище є.  Ну якщо Лондон і Калуш і далі  співпадають то у вас серйозні проблеми...

Ще у нас є одна унікальна річ яка має спірне відношення до благоустрою, але це надає з однієї сторони колориту, а з іншої сторони якоїсь дикої провінційності не лише базару , а й місту. Це плаксидри (некрологи). На ринку є спеціальне дерево зване в народі "липа". Воно й справді є липою, старою і товстезною. На ній ці некрологи і чіпляють. Для нас це звичне явище, але, думаю, якщо б я приїхав сюди з іншого міста, я би був неприємно вражений. Фотографії померлих з хрестиком це свого роду навіть екзотика, правда дещо моторошна. Грубо кажучи, плаксидри - це запрошення до публічного огляду трупа, який в народі називають "прощанням з померлим"". Ще така традиція є в Болгарії і в Сербії, правда цих некрологів там в рази більше ніж у нас і вони на листках а4 з великими фотками і розвішані по всіх вулицях, так ніби це масова виборча агітація.

"Наші пси присутні в google street view ,мабуть, тому що популяції більші " - не врахував, що нічні тварини рідко зустрічаються на денних панорамах Лондона, бо вони вдень не гуляють.
« Останнє редагування: 19 Грудня 2019, 18:41:20 від Helgi »
Записаний

gaar

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +179/-52
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3241
  • Останні відвідини:
    Вчора в 21:06:47

    Звідки: korotka

  Ну якщо Лондон і Калуш і далі  співпадають то у вас серйозні проблеми...
 :D
Записаний
ІНТЕРНЕТ створює ІЛЮЗІЮ,неможливості одержати в МОРДУ

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18181
  • Останні відвідини:
    11 Квітня 2024, 18:23:30

    Звідки: Льондон


Це єдина проблема - сміття, яке потім прибирають? Порівняй/те на Панормах хоча би тротуарно-дорожнє покриття на калуському і лондонському базарах. А як щодо вигляду самих споруд, в яких проводиться торгівля? Є ж різниця між облізлими, обриганими, обліпленими рекламою калуськими МАФами і лондонськими точками торгівлі (або перші поверхи, або тимчасові збірні конструкції). А ще собаки, які зграями вечорами риються в сміттєвих баках
і просто живуть на ринку (нібито у вас там білки, єноти і ще щось з дичини, але щось їх на панорамах не видно, мабуть є,  але дуже мало, бо наші пси присутні в google street view ,мабуть, тому що популяції більші). А ще у нас спалюють сміття на базарі як органіку так і поліетилен, шини, пляшки, пінопласт. Сморід такий, що дай дорогу. А літом неприбрані купи гнилих овочів гниють на сонці, правда не всі на базарі, деякі вивозять на об'їздну, але не суть, бо саме по собі це явище є.  Ну якщо Лондон і Калуш і далі  співпадають то у вас серйозні проблеми...

Ще у нас є одна унікальна річ яка має спірне відношення до благоустрою, але це надає з однієї сторони колориту, а з іншої сторони якоїсь дикої провінційності не лише базару , а й місту. Це плаксидри (некрологи). На ринку є спеціальне дерево зване в народі "липа". Воно й справді є липою, старою і товстезною. На ній ці некрологи і чіпляють. Для нас це звичне явище, але, думаю, якщо б я приїхав сюди з іншого міста, я би був неприємно вражений. Фотографії померлих з хрестиком це свого роду навіть екзотика, правда дещо моторошна. Грубо кажучи, плаксидри - це запрошення до публічного огляду трупа, який в народі називають "прощанням з померлим"". Ще така традиція є в Болгарії і в Сербії, правда цих некрологів там в рази більше ніж у нас і вони на листках а4 з великими фотками і розвішані по всіх вулицях, так ніби це масова виборча агітація.


Тут в Лондоні все таки капіталізм був весь час - без совка , тому і порядок трохи кращий . Але срачу на денних базарах більш ніж достатнь . Відносно спалення сміття - так можу дати фотку одного такого базару ( причому постійного ) , де сміття спалювали ще пару років тому ( хоча це заборонено і штрафи досить таки добрі за це ) . Я якраз на даний момент маю доступ до території того базару, так як базар уже закритий і на його місці хочуть будувати щось ( ще не вирішили і не отримали дозволи )  . А про сміття ( промислове і продуктове ) на базарах - то повір мені , що ситуація АНАЛОГІЧНА . Правда в кінці робочого дня все прибирається комунальниками ( підмітається і сміття вивозиться ) . Якось на слідуючий рік ( коли буде тепліше ) буду на базарі - то спеціально зроблю відео для тебе , щоб ти не дуже думав , що Калуш засраний по повній системі .
 Собак по Лондоні не побачиш - але лисиці і щурі є повними власниками вулиць і територій вночі . Майже завжди біля тебе десь живе лисиця - ти її не бачиш , так як вона нічний звір . А вночі вони бродять і шукають їжу по смітникам .

Відносно УНІКАЛЬНОСТІ . Тут дуже популярні такі речі , як створення таких собі "памятних місць" на місці , де хтось загинув . Тобто якщо тебе збила якась машина насмерть коли ти їхав на ровері - то на тому місці ( поряд , а не посеред дороги звичайно ) буде "встановлений" старий перекрашений ровер з квітами і надписом " Любимому сину чи брату чи другу" . А ще квіти і твоя фотка . Якщо просто ти йшов - то на стіні будуть надписи і квіти біля стіни . Ось між іншим була історія , як  один пенсіонер убив бандита , який заліз в його будинок , то потім сімя того бандита несла квіти до будинку того пенса і дуже "вазмущалась" , що сусіди ті квіти викидали на смітник ( той бандит був з так званих "тревелерс" або "джіпсі" - тобто ми перекладаємо це як "цигани" або "бродяги" - вони живуть в трейлерах чи вагончиках і в основному займаються або крадіжками або інколи працюють на будовах ) . Поліція там чергувала і тд .


Ось можеш подивитись на цю традицію

https://www.dailymail.co.uk/news/article-5598961/Dead-burglars-friends-hit-vigilante-ripped-shrine.html

тому та липа - то є ЗНАЧНО КРАЩЕ , так як страждає лише одне дерево , а не все місто

Helgi

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +48/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1116
  • Фанурбан
  • Останні відвідини:
    13 Вересня 2023, 10:47:27

    Звідки: Калуш

От ці floral tributes це бачу там норма. Після того як я переглянув відео з віниками в клійонці квітами на паркані мені видало ще схожі відео. Там теж те саме, лише інші міста. Питання - люди, які так роблять в більшості британці? Чи це лише мігранти таке тут практикують?

Доречі, наші похоронні вінки набагато потворніші ніж те, що я побачив на відео. Взагалі то я побачив на відео квіти в целофані, але, мабуть, у вас воно виконує ту саму функцію, що у нас громіздкі вінки з металічним каркасом, і пластмасовим декором (а-ля-хвоя, а-ля-квітка, а-ля-листок). Навіть вінком це важко назвати, це якась суміш гігантизму і пафосу. Це потворно і недоречно. Правда, останнім часом є зміни, на похоронах все менше вінків, часто не більше двох-трьох. Все більше несуть родичам гроші, а біля померлого ставлять живі квіти. І це прогрес. Не останню роль в цьому зіграла церква, яка останнім часом проводила кампанію проти пластикових вінків.

Так як згадали про похоронні атрибути, в Західній Україні ще є обряд встановлення громіздких пам'ятників. Кого не слухаю, всі ЗА звичайні бетонні плити (а то навіть і урни з попелом) та газончик як в американских фільмах, але коли приходе діло викидають останні гроші і споруджують гранітний монументальний комплекс з гранітними вазами, підлампадниками і навіть гравіюванням всіх можливих зображень  - від діви марії до покійного в повний ріст на капоті автомобіля. Створюються цілі поховальні комплекси з клумбочками, кущиками, лавочками, забрукованими доріжками. Це ті випадки коли похорони важливіші від покійників, а пам'ять про померлого перетворюється у паломництво до культового місця в святкові дні. І ця обрядово-показова шана насправді може бути далека від реального ставлення до померлого за його життя. Знову ж це нас об'єднує з румунами, болгарами, сербами чи навіть з циганами. Нам до них в цьому плані ближче ніж до своїх ближчих сусідів - поляків чи словаків (у них теж є гранітно-мармурові поховання, але значно скромніші).

Пропозиція наступна - прийняти Правила благоустрою та утримання місць поховань для нового міського кладовища, ще перед його відкриттям. Тільки там можна буде вже з нуля запровадити одинакові могили, заборону на обкопування клумб, закидування клумб купами польських пластикових вінків. Це питання місцевого значення, міська влада вправі таке прийняти, а ритуальна служба як комунальне підприємство організує це все і буде стежити за дотриманням. Так, можливо, це все ще фантастика.  Враховуючи хоча би склад нинішніх представників депутатського корпусу (типовий провінційний світогляд вихідців з завоїв і грабівок з нотками шароварщини і ПГМ).  Але теоретично це можливо.
« Останнє редагування: 19 Грудня 2019, 22:43:59 від Helgi »
Записаний

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18181
  • Останні відвідини:
    11 Квітня 2024, 18:23:30

    Звідки: Льондон

як мені пояснили - це є  "чіста" БРИТАНСЬКА ТРАДИЦІЯ . логічно , що мігранти можливо теж будуть таке робити ( ну щоб доказати , що вони уже "обританились" )

ось цікава історія про одного ворюгу , який крав у людей телефони на мотоциклі . за ним погналась поліція і він здох . так на тому місці уже цілий меморіал відкрили . Народ тут навіть демонстрації проводив ( ЩОБ ВАССТАНАВІТЬ СПРАВЄДЛІВАСТЬ ДЛЯ БАНДИТА - це вааще піпєц  >:(   )



так ось - я біля того місця проїжджаю раз в пару тижнів : там до цього часу квіти і фотки . між іншим - ці мудаки один з плакатів фірми , на яку я працюю , замалювали надписами "справедливість для хікса" . як на мене , то мєнти правильно роблять , що виловлюють це лайно . Ще би вбивали ( як це буває в штатах чи лат америці ) - то би було ваащє супер

ось між іншим місцева газета з того часу

https://www.islingtongazette.co.uk/news/growing-unrest-across-islington-after-teen-s-moped-death-1-3908397

Helgi

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +48/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1116
  • Фанурбан
  • Останні відвідини:
    13 Вересня 2023, 10:47:27

    Звідки: Калуш

"справедливість для хікса"
В таких людей завжди слабка аргументація, або взагалі відсутня. Емоції і стадні інстинкти беруть гору над розумом і адекватним аналізом ситуації.
Записаний

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18181
  • Останні відвідини:
    11 Квітня 2024, 18:23:30

    Звідки: Льондон

я не хочу тут нічого про це казати ( так як тема про нововведення в місті ) , але Лондон таки добряче засраний "своїм англійським" сміттям . Туристи це не дуже бачуть , а мені просто лінь робити фотки

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30260
  • Останні відвідини:
    Вчора в 13:37:03

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Helgi

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +48/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1116
  • Фанурбан
  • Останні відвідини:
    13 Вересня 2023, 10:47:27

    Звідки: Калуш

Перша вартісна подія за останній час. Шкода, що місто не хоче створити відповідне КП і повноцінно цим зайнятись, беручи приклад з Франківська хоча би.

http://vikna.if.ua/news/category/kl/2019/12/20/105389/view
Записаний