Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Образа (обіда) що це і як з нею справитись?  (Прочитано 28803 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Сонечко+

  • Модератор
  • *
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика

Мене зацікавив погляд на образу і образливість людини не лише з точки зору духовного(релігійного), але і психологічного та практичного. Бачила кілька роликів з назвою "Не все можна пробачати" (правда, так і не подивилась їх). Є у мене фільми з поясненнями християнських священників (пізніше викладу). Але ось цей фільм досить чітко розбирає причини і сенс образи. Чому? Для чого? І що робити? І для кого потрібне вибачення?
Скажу правду - мене цікавило питання як мислити так, щоб не допустити образи. Бо пробачати я умію, але не умію не ображатись взагалі. Вірніше, не завжди спроможна розтоптати образливі емоції ще у зародку. Якщо у когось також є така проблема - давайте ділитись позитивним досвідом тим, хто як з нею справляється.
Переконувати себе, що якісь слова чи вчинки мене не стосуються - не діють на мене. Бо таки зачіпають часто :). То уже потім мені самій може бути смішно, якщо образа невиправдана чи дрібнична...
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=S35aWV4kM6w" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=S35aWV4kM6w</a>. Не пробачати і не попускати обідчику - різні речі? Для всіх? "Не залишати образу безкарною" - то таки по-християнськи (дивись спершу фільм)?
Записаний

ksenya

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +303/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1102
  • Останні відвідини:
    12 Лютого 2020, 21:00:36

    Звідки: Калуш
Образа (обіда) що це і як з нею справитись?
« Прочитано #1 : 10 Березня 2013, 23:02:24 »

Так. Шкода, що не можна себе "запевнити", що ображатись не варто, що це дрібниця і т.п. Ну іноді так бувае, що розумом розуміеш, що не варто (та і нема чого ;) ), але емоції "вже все зробили".. ;) не знаю, як навчитись, Сонечко..але, скоріше за все, завжди керуватись логікою і розумом людині не під силу (і, певне, не варто :) ) вміння прощати теж важливо, можливо, і .. важливіше. Тут без розуму і доброти не обійдеться ;)
Записаний

Сонечко+

  • Модератор
  • *
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Образа (обіда) що це і як з нею справитись?
« Прочитано #2 : 11 Березня 2013, 00:06:06 »

А от священник у наступному ролику каже, що той, хто ображається - той дурний :) і гоноровий ;).
Чому я не подала спершу фільм-бесіду православного священника? Тому, що мені його казання здаються дуже перебільшеними, алегоричними і трішки відірваними від реалій.
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=51B76C5iveo" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=51B76C5iveo</a>. http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=51B76C5iveo&NR=1 Він говорить про "закінченого" образливого типа, який ображається на весь світ. В основному, таких крайностей образа не набуває. І його доводи, що треба боротись з таким явищем, бо ображатись "глупо" і треба пам"ятати про Ісуса - то лише слова для розправи з образою\злістю потім, а не "миттєва методика". На багатьох середнього рівня християн вони не діють. Потрібно все таки розуміти корені образи, а не списувати все на диявола. Психолог більш конкретно і практично висловила свою позицію щодо цієї проблеми...(і тим більше наші священники також ображаються, а лише потім оволодівають тим негативним проявом). А чи можна ВІДРАЗУ не образитись, коли, наприклад, хуліган б"є кулаком твою маму\бабцю і плює тобі\комусь в лице, бо у нього сьогодні поганий настрій, чи називає немитими циганами ще зранку вмитих (пардон, не стрималась від іронії) санітарів?
Може гідність і гордість - то таки різні речі? Священник пропонує завжди судити про себе як про щось маленьке і недостойне чогось. Але чи справді так треба? Від психологів, я чула як раз протилежне. Смирення і знецінення себе не рівнозначні\ідентичні. Відчувати себе Людиною(творінням Бога, не рабом, а другом\дитиною Бога(як пропонується у НЗ, наприклад)) не значить бути гордим, напевно?
...Хтось уміє не ображатись зовсім, навіть короткочасно? Мені здається таке вдається лише Александру (дуже вже він уміє лояльно ставитись до різних людей і подій).
Відповідь від: 11 Березня 2013, 00:02:28
вміння прощати теж важливо, можливо, і .. важливіше.
Згідна :), що також важливе. Без почуття образи не навчишся і пробачати.
« Останнє редагування: 11 Березня 2013, 15:25:54 від Сонечко+ »
Записаний

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
Образа (обіда) що це і як з нею справитись?
« Прочитано #3 : 11 Березня 2013, 13:30:55 »

Как перестать обижаться?

 Итак, рецепт №1
 Хотите навсегда избавиться от чувства обиды, досады, разочарования – запомните: никто вам ничего не должен. Попробуйте вспомнить какую-нибудь последнюю обиду, проиграть в памяти ту ситуацию, но уже со знанием, что вам никто ничего не должен. Ну как, еще обидно? Чем чаще практиковать, тем легче будет получаться. А потом и в голову не придет, что на такое можно обижаться. Откуда еще появляются обиды? От нашей привычки все эмоционально окрашивать, а иногда и преувеличивать, драматизировать. Вот, например, начальник сорвался на подчиненного, да еще в присутствии коллег. Что в мыслях у обиженного сотрудника? «Какое он имел право повышать на меня голос, да еще при всех?!! Он же унизил меня, оскорбил!» А если отбросить все эмоции и просто сухо констатировать факты - что произошло? Начальник громко разговаривал с подчиненным, рядом стояли люди. Уже не так обидно? У шефа, может, и в мыслях не было унижать сотрудника. Просто он вначале делает, а потом думает, к тому же не умеет контролировать свои эмоции. А это уже его проблемы, пусть сам с ними разбирается. И потом, помните рецепт №1? Вовсе он не должен заботиться о чувствах своих подчиненных. Это его выбор. А у нас есть свой.

 Запоминаем рецепт №2
 Отбрасываем все эмоции, разбиваем событие на несколько мелких и смотрим, что получается в сухом остатке. Обычно это совершенно нейтральные действия, на которые и обижаться-то несерьезно. Попробуйте проиграть таким образом еще какую-нибудь обиду. Практика, практика и еще раз практика.

 Рецепт №3
 Похож на предыдущий. Здесь также необходимо отбросить эмоции свои и собеседника, а еще запастись виртуальным переводчиком. Например, если в толпе кто-то бросил вам вслед «Куда прешь!», нужно выставить режим перевода с хамского на интеллигентный. Тогда получится что-то вроде «Прошу прощения, но это была моя нога, и мне очень больно». На что здесь обижаться? Наоборот, можно посочувствовать.

 Рецепт №4
 Если обидой вы реагируете на колкие замечания в ваш адрес, самое время вспомнить известную фразу «Хочешь избежать критики – ничего не делай, ничего не говори и будь никем». Так что те самые колкости – скорее всего, признак того, что вы не стоите на месте и чего-то добились в жизни. А чем выше будете подниматься, чем успешнее станете, тем больше услышите критики. И обижаться здесь не на что, гордитесь собой!

 В той же ситуации поможет рецепт №5
 Просто представьте, что ваши обидчики – маленькие дети. Они хотят позлить вас или привлечь к себе внимание. Будете на детей обижаться? Вы же взрослый человек. Разве вам не кажутся их попытки забавными и смешными?

 Рецепт №6
 Постарайтесь посмотреть на обиду как бы из будущего. Подумайте, будет ли она также задевать вас за живое лет через пять, десять? А много ли давних обид можете сейчас вспомнить? Так вот и эта скоро покажется пустяковой на фоне главных событий вашей жизни. Стоит ли тогда переживать?

 И, пожалуй, самый важный рецепт №7
 В следующий раз прежде, чем обидеться, задумайтесь, зачем вы это делаете и что таким образом получите. Решится ли ваша проблема оттого, что будете переживать? Или все-таки терзания вкупе с испорченным настроением подавят ясные мысли? А возможно, вы используете обиду как средство манипуляции, чтобы добиться желаемого..
Записаний

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Образа (обіда) що це і як з нею справитись?
« Прочитано #4 : 11 Березня 2013, 14:23:36 »

ми все знаємо, але не робимо :)

Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

Lyolik

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +268/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1098
  • Останні відвідини:
    04 Жовтня 2016, 14:32:28

    Звідки: Проспект
Образа (обіда) що це і як з нею справитись?
« Прочитано #5 : 11 Березня 2013, 18:02:28 »

А чи ми відчуваємо образу на самих себе? Бо часто бувають ситуації життєві, що відчуваєш, що мусиш собі простити щось в своєму житті самому собі, так би мовити відпустити... Але відпускаючи (або не відпускаючи) це, не в повній мірі   відчуваю образу, я ж зробив щось не те - причому самому собі, в своєму житті? ...   Чи це значить, що нам легше самим собі прощати, ніж нашим кривдникам?
Записаний
Найбільша проблема Культури - це її відсутність

Сонечко+

  • Модератор
  • *
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Образа (обіда) що це і як з нею справитись?
« Прочитано #6 : 11 Березня 2013, 18:12:19 »

Собі пробачати найважче,в тому-то і справа. Ми з кривдником можемо "вияснити відносини" і з полегкістю(чи не дуже) вибачити. А щодо себе - повертаєшся до неприємної ситуації\вчинку\бездіяльності раз у раз протягом досить довгого періоду часу. Але пробачати собі - не менш потрібне, а може і більш важливе уміння.
Записаний

Lyolik

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +268/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1098
  • Останні відвідини:
    04 Жовтня 2016, 14:32:28

    Звідки: Проспект
Образа (обіда) що це і як з нею справитись?
« Прочитано #7 : 11 Березня 2013, 18:25:58 »

То так, хоч мав на увазі що іменно в прцесі прощення самого себе, знаю, що маю простити ситуацію чи що інше, а матерії образи як такої не дуже відчуваю :-[
Записаний
Найбільша проблема Культури - це її відсутність

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Образа (обіда) що це і як з нею справитись?
« Прочитано #8 : 11 Березня 2013, 18:27:41 »

Але пробачати собі - не менш потрібне, а може і більш важливе уміння.
так  :) Те, що людина придушує в своїх думках або діях, то, що він заперечує в собі, в самий невідповідний момент здатне вивергнутися назовні.
Потрібно прийняти свої думки і почуття, а не придушувати і не накопичувати їх у собі.
Прийміть себе, прийміть що вам не подобається в собі, не критикуйте себе
Прийняття, визнання заперечуваного в собі сприяє внутрішньому зростанню.
Це дозволяє жити йому повним життям.
Ми прагнемо знайти втрачену єдність :)
я вже це постив десь тут))

Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

Сонечко+

  • Модератор
  • *
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Образа (обіда) що це і як з нею справитись?
« Прочитано #9 : 26 Березня 2013, 23:26:35 »

А що робити коли саме вас не хочуть пробачати інші? Випрошувати пробачення чи знов прийняти себе таким і "наплювати" на чиюсь образу?
Записаний

Yana

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +971/-6
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1946
  • Останні відвідини:
    06 Травня 2018, 21:38:53

    Звідки: Калуш
Образа (обіда) що це і як з нею справитись?
« Прочитано #10 : 27 Березня 2013, 00:08:34 »

Тема така цікава й актуальна!!!!!!!
Відповідь від: 27 Березня 2013, 00:05:09
А що робити коли саме вас не хочуть пробачати інші? В
Тут взагалі все просто. Ми маємо просити вибачення. Насправді, найважче пробачити собі погані вчинки щодо інших. Ті люди Вас  давно пробачили й забули то. А "щось" стоїть між Вами. Робиться стіною. Гризе. Потім стає соромно і не можеш вже спілкуватись з людиною по-старому.....Навіть після сповіді.
Записаний

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Образа (обіда) що це і як з нею справитись?
« Прочитано #11 : 27 Березня 2013, 07:44:49 »

Тут взагалі все просто. Ми маємо просити вибачення.
 :good
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

Сонечко+

  • Модератор
  • *
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Образа (обіда) що це і як з нею справитись?
« Прочитано #12 : 27 Березня 2013, 09:16:38 »

Ми маємо просити вибачення.
Це ясно. Я питаю - якщо людина, у якої ти попросив пробачення пробачати не хоче. Наприклад, каже - у тебе було 2 чоловіки, а у мене 1(чи ні одного), значить ти така-сяка і я тебе не поважаю за це і не пробачу. Чи: ти жила краще за мене, могла б і мені допопмагати\більше помагати - я тепер з тобою навіть говорити не хочу і не йде на контакт ні в яку. Коли підходиш  - утікає:) :(.
Ми маємо просити вибачення.
А, якщо нам не дають такої можливості? Чи відповідають "аякже, ще чого"? :)
Тобто - все одно маємо "добивати " ту людину своїми вибаченнями? Бігти і вибачатись у спину, бо в лице не дають?
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Образа (обіда) що це і як з нею справитись?
« Прочитано #13 : 27 Березня 2013, 09:34:39 »

Тоді забий!
Чи раз таке було у житті. Пояснюєш людині, що ти не винен, що через те, що сталося не так як їй гадалося все вийшло навіть на краще, а вона ніяк.
Пройде час, розставить всі крапки над "і" і все вляжеться саме собою.
А будеш гризти себе, то нікому від того ліпше не буде.
Та людина може вже давно то відпустила і майже забула, але коли ти починаєш знову мучити її проханнями прощення, то вона вже просто для форми (як завчену роль) повторює тобі слова образи.  ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Yana

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +971/-6
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1946
  • Останні відвідини:
    06 Травня 2018, 21:38:53

    Звідки: Калуш
Образа (обіда) що це і як з нею справитись?
« Прочитано #14 : 27 Березня 2013, 09:47:44 »

А, якщо нам не дають такої можливості? Чи відповідають "аякже, ще чого"?
Тобто - все одно маємо "добивати " ту людину своїми вибаченнями? Бігти і вибачатись у спину, бо в лице не дають?
Я колись з отцем говорила на цю тему. Десь 17 було мені. Не треба надокучати людині. Раз попросити вибачення щиро, якщо є можливість. В Бога й на сповіді покаятись. Відпустити. А ще молитись за ту людину
Записаний

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Образа (обіда) що це і як з нею справитись?
« Прочитано #15 : 27 Березня 2013, 11:26:05 »

що ти не винен
а якшо винен :)

Сонечко :) ти якась вся на запереченнях
а чому,..... а якшо..... ;)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Образа (обіда) що це і як з нею справитись?
« Прочитано #16 : 27 Березня 2013, 11:42:03 »

а якшо винен Посмішка

То навіщо тоді перепрошувати???  :=)

Зразу забити та й усе!

А якщо серйозно - то не розумію суті питання.
Образив людину свідомо, з попереднім наміром, продумано і успішно.
І що? Совість тепер загризла?
Ну то покайся і пробуй вибачатися.
А далі, за рецептом священника від Яни ;)

Звісно так краще взагалі не робити, але вже як вчудив - то або шкодуєш, або злорадствуєш.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Образа (обіда) що це і як з нею справитись?
« Прочитано #17 : 27 Березня 2013, 12:13:40 »

А якщо серйозно - то не розумію суті питання.Образив людину свідомо, з попереднім наміром, продумано і успішно.
Юрко,  якщо серйозно - ти в більшості ми ображаємо інших людей без наміру, невимушено, неосвідомленно
і тільки з часом ми це розуміємо.
Але наше ЕГО каже - забий та й усе :)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

Сонечко+

  • Модератор
  • *
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Образа (обіда) що це і як з нею справитись?
« Прочитано #18 : 28 Березня 2013, 00:53:40 »

Приховано: Показати
Та людина може вже давно то відпустила і майже забула,
Ні, не забула і не пробачила. А сильно затялася, бо життя до неї несправедливе. І вона вирішила, що їй або "пороблено", або інша людина поступає ганебно, раз їй дається у житті тепер більше ніж їй. І поговорити по душам не хоче. Уже не важливо винувата інша людина перед нею чи ні(хоча - раз дується і скрипить зубами - то таки завинила по-любому), хочуть перед нею вибачитись, щоб просто зняти напругу хоча б. Бо, "забити" не можна - то родичі. І тому ситуацію потрібно розрулювати, та людина вперто не хоче йти на контакт, бо вважає іншу недостойною її...
...За неї моляться. Але поки що толку мало...може таки молитва не зовсім щира буває...[/cut]
Прийняття, визнання заперечуваного в собі сприяє внутрішньому зростанню.
Визнання чи виправлення? Хіба просто визнання - то уже зростання?
Тут взагалі все просто. Ми маємо просити вибачення.
Такої можливості не дають. Людина, що називається - тікає в прямому і переносному сенсі.
ти якась вся на запереченнях
на запитаннях ;)
а чому,..... а якшо
так хочу ж зрозуміти і знати як правильно і як людям\і мені розрулювати різні ситуації.
Записаний

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Образа (обіда) що це і як з нею справитись?
« Прочитано #19 : 28 Березня 2013, 09:31:53 »




Визнання чи виправлення?
Визнання Сонечко :) тільки визнання, чесне визнання :)
Перша річ, яку потрібно точно знати, - це в чому полягає проблема, тому що насправді в проблемі знаходиться її рішення.
Якщо ти знаєш точно, в чому полягає проблема, -половина проблеми вирішена, навіть якщо ти нічого толком не робила.
Саме чесне визнання проблеми дає половину рішення, - тому що проблема сама містить ключі


Хіба просто визнання - то уже зростання?
Якщо ти зрозуміла, що у тебе спрага,
  то тепер ти можеш шукати воду, а не солену тюльку :=)
А вода доступна всюди, дістати її неважко


Відповідь від: 28 Березня 2013, 09:25:49
І ще важно :) запам"ятай Сонечко, шо життя весь час забезпечується
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..