Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 28 днів

Автор Тема: Сланцева смерть  (Прочитано 101048 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:11:33

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


TRITONOS

  • Вісник благих новин
  • *
  • Карма +600/-8
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 944
  • Останні відвідини:
    14 Жовтня 2023, 16:46:45

Сланцева смерть
« Прочитано #41 : 25 Лютого 2013, 14:43:10 »

Трошки затравки для ненависників сланцевого газу  :dopovid
Коротко про масову думку і можливе маніпулювання нею на прикладі Болгарії:

У світі ХХІ століття має місце енергетичне протистояння між глобальними гравцями, де зброєю одних є енергоресурси та трубопроводи, а інших — глобальні компанії, технології й інвестиції. І Болгарія вже кілька років залишається одним із театрів європейської енергетичної гри, де актори завдають превентивних ударів і отримують удари у відповідь.

У червні 2011-го уряд Болгарії видав ліцензію «Шеврону» на розвідку покладів нетрадиційного газу. 1:0 на користь янкі — так це сприйняли у Москві і в той же момент організували справжню підпільну війну на чужій території у вигляді "антисланцевої кампанії".

На Варшавському саміті з питань видобутку нетрадиційного газу та нафти наприкінці березня цього року експерти детально розглянули болгарський прецедент. Раптовість, швидкоплинність і скоординованість антисланцевої кампанії впадають в око. Не встигло, образно кажучи, чорнило висохнути під ліцензією уряду Болгарії американській компанії «Шеврон» на розвідку родовища в районі містечка Нові Пазар 16 червня 2011 року, як уже через сім місяців компанію її позбавили внаслідок рішення парламенту, викликаного «масовими протестами», перший з яких мав місце вже 2 липня.

Так звані масові акції, на думку болгарських експертів, мали замовний і щедро проплачений характер. За легендою, спонтанні протести зародились у соціальних мережах, а потім вирвалися з віртуального у реальний простір. Протести виглядали масовими завдяки телевізійній картинці, хоча насправді такими не були. Усього було зафіксовано 26 акцій. Кількість учасників найбільших із них дещо перевищувала 300 осіб. Таких акцій було лише чотири. П’ять акцій віднесено до середніх — кількість учасників коливалася від близько 100 до понад 300 осіб. Основними були дрібні акції з числом учасників не більш як сто — їх було 17. Якщо поглянути на час проведення заходів, то акції відбулися двома хвилями. Після одиночних нечисленних виступів у липні та серпні перша хвиля з дев’яти акцій пройшла по всій Болгарії 1 вересня, а другу, з 13 акцій, було проведено 14 січня 2012 року в 13 містах країни в один і той же час — об 11-й за три дні до розгляду у парламенті питання про сланцевий газ.

18 січня парламент Болгарії 166 голосами «за» при шести «проти» і трьох, що утрималися, наклав безстрокову заборону на розвідку та розробку покладів нетрадиційного газу.

«Газпром» отримав подвійний подарунок: Болгарія не розроблятиме покладів сланцевого газу, а замість цього буде збудовано теплову електростанцію, що працюватиме на газі, який, як розраховують, буде газпромівським.

Показово, що навіть деякі російські аналітики зауважили, що Болгарія обійшла всі європейські країни за кількістю необґрунтованих протестів проти сланцевого газу. Окремі болгарські оглядачі відразу назвали «спонтанні протести» діями російської «енергетично-кагебістської мафії».
Записаний

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Сланцева смерть
« Прочитано #42 : 25 Лютого 2013, 19:01:01 »

Трошки затравки для ненависників сланцевого газу
Та країна, яка політику ставить вище за економіку, добробут і екологію приречена на таке керівництво яке має - криміналістичне і загарбницьке. Ми завжди будемо свої землі віддавати чи під президентські маєтки чи під сміттєзвалища. Щоб потім мати привід понити як "ххх керівництво", обране з-поміж нас до такого призвело. Ми любимо плакати ПОТІМ, а не відстоювати СВОЮ ЗЕМЛЮ. Бо ЗЕМЛЮ ми не звикли цінувати. Лише гроші і політичні ігри. Тому наша така багата країна бідна. І сланцевий газ нас також не спасе, як тут дехто вважає...Час покаже яка буде "вдячність" наших дітей за це і які наслідки.
Ця стаття також замовна. Одні статті проплачує Росія, напевно, інші - Америка. Ми боїмося за дупу, а голову пхаємо у Г...Жаль, але думаю, ми,українці, справді заслужили на те, щоб перетворити родючі і заповідні землі на розробки...Недарма, стільки українців виїжджає звідси і НЕ ПОВЕРТАЄТЬСЯ.
Цікаво як заспівають мешканці Вістової, коли у їхньому селі знайдуть поклади цього газу і саме там почнуть розробку його? Поки півень не клюне, людина не відчує болю.
І треба почати розрізняти поняття "ненависники газу" і "ті, у кого болить душа за РІДНУ ЗЕМЛЮ і МАЙБУТНЄ\ЗДОРОВ"Я СВОЇХ ДІТЕЙ". Ніякі гроші і родовища, кошти за які все-одно осядуть не у кишенях простих українців, не варті рідного перетоптаного подвір"я, на якому повзають  приречені дітки-інваліди і винищення заповідників.
Читаючи таких українців-"патріотів" (я чомусь впевнена, що коли він власноруч зведе хату, власноруч виростить сад і народить дитину - він думатиме і матиме інші цінності) хочеться проголосувати за розробку газу на Прикарпатті і відразу почати пакувати валізи до "проангажованої" Болгарії. Жаль, що ми не уміємо все-таки цінувати те, що маємо. І берегти ці природні багатства. Істинні багатства воліємо розтоптати заради ілюзорних паперових багатств.
як розраховують, буде газпромівським.
що навіть деякі російські аналітики
Окремі болгарські
Дуже обгрунтована і конкретизована стаття :=)!Ні одного факту і ні одного імені чи доказу. Трітонус, скільки отримуєш за пропаганду ;)? Шукай сильніші статті, а не дитячий лепіт. Їх, думаю, можна нарити на благо батьківщини. Тільки чиєї? За що ти так ненавидиш місце свого проживання і його красу та святість?
Записаний

TRITONOS

  • Вісник благих новин
  • *
  • Карма +600/-8
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 944
  • Останні відвідини:
    14 Жовтня 2023, 16:46:45

Сланцева смерть
« Прочитано #43 : 25 Лютого 2013, 20:06:30 »

Трітонус, скільки отримуєш за пропаганду
Чесно - ні копійки не отримав :) Статтю стягнув з "Ми-патріоти України"(колишня "За ЕХ.ЮА")
Я дедалі більше і більше розчаровуюсь у владі а ще більше - в людях. Влада не зацікавлена в майбутньому рядового інженера чи то науковця,чиновники роблять вигляд що працюють (а вони дійсно працюють (!) тільки в зворотню сторону від народу), бізнесмена душать, олігархи з бандитськими корнями процвітають,вільні ніші для бізнесу зайняті а якщо і зявляється "вискочка" то діло доходить до сильного саботажу з подальшим злиттям до контори постарше,гівняна економіка від якої зарубіжний інвестор шарахається як чорт від ладана і не прагне ризикувати життям і грошима і так далі по списку. А люди. Молодь особливо добиває. На шкідливі звички я вже навіть не дивлюсь (сам палю і буває випиваю, хоч і зарано). Мене більше добиває духовна сторона. Мало читають (якщо читають), багацько наріду видів які писати навіть не вміють, деякі індивіди в свої 18 читають по складах (переважно з гір і їх я не виню). Мені з начитаною людиною приємно поспілкуватись (таких зі всього кола спілкування можу виділити чоловік 10, не більше). Всі решта тупо слухають коли я щось розповідаю а мені не охота монологами займатись. Мені вцілому тут по легки надоїдає жити але коли в Афінах жив то мало не молився на українські землі щоб повернутись. Мав мрію займатись реставрацією старовинних будинків. Правда кому то треба. Я певне як закінчу коледж то прямо з дипломом піду реєструватись безробітним (на яку задницю комусь здався диспетчер на АТП) або виробляти карту поляка і дути туди на заробітки ну і зрештою залишатись там. Багацько моїх знайомих хлопчаків які ще в школі вчаться говорили що як закінчать школу тут то махнуть в Європу жити а я їх все переконував мовляв "Буде ще добре на цій землі" але відчуваю що патріот в мені помалу помирає і хочеться спокійного життя і не боятись що вечерком пару відморозків проламають голову. Мені вже стає якось пофігу що тут буде і як. В статті просто описано як маніпулюють громадською думкою. Я хотів стати щирим патріотом але щось не виходить....
Записаний

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"
Сланцева смерть
« Прочитано #44 : 25 Лютого 2013, 22:03:30 »

не охота монологами займатись
Воно і видно ;)

економіка від якої зарубіжний інвестор шарахається
Молодий чоловіче, Ви собі уявляєте якогось ідеального зарубіжного інвестора, який не може ні їсти ні спати, а лише думає, як інвестувати гроші в закордонну колонію. Причому, "не корысти ради, а токмо" для процвітання України чи іншої бананової республіки. Це утопія, таких нема.
В статті просто описано як маніпулюють громадською думкою
- лишнє закреслено, імхо. Ви і не замітили, як стали жертвою маніпуляції.
хочеться спокійного життя і не боятись що вечерком пару відморозків проламають голову.
А були такі часи, правда давно, в чєтирнадцатом вєкє, до "пєрєстройки", коли пізно ввечері було не страшно вийти на вулицю. Ну, хто старший, і кому не промили мозги, може пригадати.
Записаний
Следи за контекстами!

TRITONOS

  • Вісник благих новин
  • *
  • Карма +600/-8
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 944
  • Останні відвідини:
    14 Жовтня 2023, 16:46:45

Сланцева смерть
« Прочитано #45 : 26 Лютого 2013, 22:49:41 »

Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Сланцева смерть
« Прочитано #46 : 27 Лютого 2013, 12:18:32 »

вже всьо. підписали з шевроном угоду. я чесно признаюсь теж більше схильний оцінювати істерію проти сланцевого газу, як пропаганду гебешників. бо до того як з'явились конкретні домовленості, про той газ ніхто погано не говорив, були лиш розмови чому досі не розробляємо?! моя думка розробляти потрібно, з кількох причин, незалежність від москви, робочі місця, і зрештою якщо якісь шкідливі умови і є , то в процесі розробки потрібно лиш тиснути на розробника, і напрягати на удосконалення. адже я не вірю що розробка сланцю не має не шкідливих варіантів. все залежить від волі влади та розробника. і тут починаються проблеми, владі розробка потрібна лиш для того аби мати козир проти москви, і якщо москва поступиться то і розробку завершать. з іншого боку владі накласти на екологію, а розробнику тим паче. варіанти? розробляти! так чи інакше розробка це не день не тиждень і не місяць, можливо за час поки готуватимуть видобуток, щось зміниться. а інвестиції нам потрібні так чи інакше.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

ДДК

  • Старожил
  • ****
  • Карма +55/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 306
  • ДДК
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 01:36:29

    Звідки: Росія
Сланцева смерть
« Прочитано #47 : 28 Лютого 2013, 01:26:00 »

Ви напевно маєте куди втікти, коли тут стане нестерпно. А можливо, справді не розумієте всю трагедію того що коїться. Шкода...
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Сланцева смерть
« Прочитано #48 : 28 Лютого 2013, 09:25:15 »

я тікати не збираюсь. але переконливих доказів того що це погано, мало. і кажу чомусь наявні докази з'явились акурат після того як почались перемовини з шевроном. хіба не підозріло? і я вважаю що москва якраз здатна на дезу такого рівня. повторюю розробляти потрібно але під контролем екологів. чуть шо бити по руках. головне аби було бажання. у всіх видів альтернативної енергії є аргументи проти, але життя ставить такі умови. я взагалі за то аби розвивали напрямок альтернативних джерел енергії. та наші зеки звикли красти і руйнувати а не створювати.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:11:33

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Сланцева смерть
« Прочитано #49 : 28 Лютого 2013, 10:12:26 »

А як на вашу думку, чому саме Свобода так розпинається проти?
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


TRITONOS

  • Вісник благих новин
  • *
  • Карма +600/-8
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 944
  • Останні відвідини:
    14 Жовтня 2023, 16:46:45

Сланцева смерть
« Прочитано #50 : 28 Лютого 2013, 11:57:18 »

А як на вашу думку, чому саме Свобода так розпинається проти?
Комуністи "Рускій вибор" і регіони проплачують акції проти сланцевого газу ібо це невигідно Расеі а якщо точніше то Газпрому.
http://blogs.pravda.com.ua/authors/voznyak/4f38f0a297e49/
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:11:33

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Сланцева смерть
« Прочитано #51 : 28 Лютого 2013, 13:03:47 »

Ото ж бо.
Якщо ще згадати сплановану провокацію на 9-те травня у Львові, то виглядає те ж саме шило  ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


scorpy

  • Новачoк
  • Карма +5/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8
  • Останні відвідини:
    29 Грудня 2013, 19:32:00

    Звідки: Калуш
Сланцева смерть
« Прочитано #52 : 28 Лютого 2013, 18:30:11 »

При чому тут Росія та ФСБ. Он корінний американець Джош Фокс зняв документальний фільм "Газленд" про наслідки видобування сланцевого газу в Америці. А в Америці сланцевий газ видобувають вже досить довго. В тих районах, де його видобувають - екологія повністю зруйнована на століття. Просто Америка має величезні малозаселені території, де від екології вже нічого не залишилось, а ми не маємо. І шукаємо завжди якийсь слід Москви і т. д. Правильно, Москва зацікавлена, щоб ми у неї купляли газ, а не розробляли власні родовища. Але наш народ як завжди щось десь шукає якісь "сліди", "руки", а не бачить очевидного - видобування сланцевого газу в густонаселеній Україні це страшний злочин проти природи та людства. Я не думаю, що Джош Фокс є агентом Москви, просто він є ПАТРІОТОМ своєї Батьківщини! На відміну від нас (зазомбованих телебаченням)!!!
Записаний

klaus_frank

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +45/-7
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 150
  • Останні відвідини:
    08 Липня 2017, 20:35:08

    Звідки: вулиця
Сланцева смерть
« Прочитано #53 : 28 Лютого 2013, 19:41:48 »

А були такі часи, правда давно, в чєтирнадцатом вєкє, до "пєрєстройки", коли пізно ввечері було не страшно вийти на вулицю. Ну, хто старший, і кому не промили мозги, може пригадати.

Так-так. Згадала баба як дівкою була. Саме в ті часи комуністичним мудакам було весело і вони бадьоро ходили по вулицям вечорами. Цим скотам не промивали мозок, це вони промивали іншим. А люди з совісттю милувались довгими полярними ночами, безкрайніми просторами сибіру, витонченими вирубками і заготівльою деревини.
Щоправда зараз цей совковокомуністичний непотріб безмірно банує за тими часами і всіма силами намагається, при будьякій можливості, вислужитись перед московськими бонзами, навіть інкогніто.  :D
Відповідь від: 28 Лютого 2013, 19:37:02
При чому тут Росія та ФСБ. Он корінний американець Джош Фокс зняв документальний фільм "Газленд" про наслідки видобування сланцевого газу в Америці. А в Америці сланцевий газ видобувають вже досить довго. В тих районах, де його видобувають - екологія повністю зруйнована на століття. Просто Америка має величезні малозаселені території, де від екології вже нічого не залишилось, а ми не маємо. І шукаємо завжди якийсь слід Москви і т. д. Правильно, Москва зацікавлена, щоб ми у неї купляли газ, а не розробляли власні родовища. Але наш народ як завжди щось десь шукає якісь "сліди", "руки", а не бачить очевидного - видобування сланцевого газу в густонаселеній Україні це страшний злочин проти природи та людства. Я не думаю, що Джош Фокс є агентом Москви, просто він є ПАТРІОТОМ своєї Батьківщини! На відміну від нас (зазомбованих телебаченням)!!!

Скорп, а я от думаю що Джош Фокс є агентом Москви  ;)
І ще я впевнений що він НЕ ПАТРІОТ своєї батьківщини.   
Ваше слово проти мого  :P
Записаний

ДДК

  • Старожил
  • ****
  • Карма +55/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 306
  • ДДК
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 01:36:29

    Звідки: Росія
Сланцева смерть
« Прочитано #54 : 28 Лютого 2013, 22:16:22 »

Я сьогодні пройшовся по магазинам. Ходив по продукти. Ціни, які я побачив, це просто жахіття якесь, бо на 35-50% більше за ті що були лише минулого тижня! Це теж "рука Москви"? Панове, ніякий газ не виправить ситуацію, бо гроші підуть! Невже ви ще й досі цього не розумієте? А Газпрому "по барабану" чи будуть тут щось видобувати. Газпром "відмиває" свої брудні гроші через український криміналітет. І не лише український!
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:11:33

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Сланцева смерть
« Прочитано #55 : 01 Березня 2013, 08:35:16 »

в густонаселеній Україні
 :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
Відповідь від: 01 Березня 2013, 08:28:23
У густозагадженій - згідний, але густонаселеній...
Відповідь від: 01 Березня 2013, 08:29:03
А Газпрому "по барабану" чи будуть тут щось видобувати.

Неправда!

Не мішайте мухи з котлетами.

Те, що то брудна технологія - факт.
Але як вже тут писали, будь яка бурова вишка теж чистотою не блистить.
Не вірите - поїдьте гляньте.

Питання друге. Чи варто його добувати, якщо і так розкрадуть?
Ну але якщо так, то взагалі треба брати вузлика і манджеляти на захід!

Питання трете. Чи видобуток сланцевого газу хоча б щось здешевить для простого українця?
Ага-вже!  Навіть не розкочуйте губу!


Так що не варто напружуватися і нагнітати. Буде так як буде. Приїдуть америкоси, пробурять, побачать що там фігня того газу є насправді (або лише так заявлять) і помаленьку видобуватимуть його далі.
Нічого не зміниться.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Сланцева смерть
« Прочитано #56 : 01 Березня 2013, 14:21:22 »

100% так і буде :good
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

ДДК

  • Старожил
  • ****
  • Карма +55/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 306
  • ДДК
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 01:36:29

    Звідки: Росія
Сланцева смерть
« Прочитано #57 : 02 Березня 2013, 02:06:58 »

Ще раз звертаю увагу: Газпрому байдуже Україна. Вона цікавить лише у якості кримінального посередника! Вся Європа, половина Азії, Китай, Японія (!) - це все зони інтересів Газпрома! Просто смішно - маленька Україна робить погоду (чи негоду?) у газовій бійці. Вся газова проблема - це є брудна спекуляція корумпованих кіл з їх боротьби за неймовірні прибутки, більш нічого! А тепер для довідки: ви всі даремно сварите "руку Москви" разом з Путіним, бо я добре знаю що майже вся Східна Україна готова аж бігом перейти "під Путіна", а так звана автономна республіка Крим відверто про це торочить вже давно! 
« Останнє редагування: 02 Березня 2013, 03:13:41 від ДДК »
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:11:33

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Сланцева смерть
« Прочитано #58 : 02 Березня 2013, 13:21:09 »

Та хай під нього йдуть так, на пряму, без переходу. Кожен охочий поодинці  :drink
Відповідь від: 02 Березня 2013, 13:04:44
Хочете ви чи не хочете, якщо підтвердяться великі поклади того газу - їх розроблятимуть!
Росія тут направду ніяк не допоможе і не завадить. Звісно Газпромові то не вигідно. Але то ситуація у якій наркоман знайшов у себе в дома мішок зілля, а його дилер пробує проводити виховні лекції про шкоду героїну  :=)
БЕЗПОЛЄЗНО!
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


TRITONOS

  • Вісник благих новин
  • *
  • Карма +600/-8
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 944
  • Останні відвідини:
    14 Жовтня 2023, 16:46:45

Сланцева смерть
« Прочитано #59 : 03 Березня 2013, 22:35:54 »

Народна творчість! Ще хотів дізнатися чи це той самий "Газленд".
Записаний