Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Голосування

Коли постане храм Св. Володимира та Ольги на пр. Л.Українки?

через 25 років
через 50 років
через 100 років
ніколи
невже до 25 років?

Автор Тема: Коли постане храм Св. Володимира та Ольги на пр. Л.Українки???  (Прочитано 129075 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Speranza

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +60/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 183
  • Останні відвідини:
    30 Серпня 2016, 19:21:33

    Звідки: Винниченка

Вже якось собі ставила питання: "Як має функціонувати парафія? Хто має право розпоряджатися церковними грошима? Хто і як вирішує куди їх потратити і що робити?"
Як на моє розуміння, то церква (як будівля) належить зареєстрованій церковній громаді. І в цієї громади мали би бути керівний орган, наприклад, церковний комітет. Він мав би обиратися громадою, приймати рішення і звітувати перед церковною громадою. Ці звіти можна було б публікувати.  Тоді багато питання би відпало, або навпаки, появилось би.  :unknow
В парафії, до якої належу я тепер, в кінці року в "Парафіяльному листку" друкують звіт: скільки грошей було на початок року, скільки і звідки отримали пожертв, скільки і на що потратили, і залишок на кінець року. По найбільших доброчинних акціях друкують статті і вивішують фотографії на інформаційній дошці, що було зроблено.
Повірте, кількість пожертв при такому підході значно збільшуються. Бо люди мають певність, що все пішло на добру справу. :)
Записаний

Podorognyj

  • Користувач
  • **
  • Карма +10/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 56
  • Останні відвідини:
    13 Лютого 2013, 22:02:52

    Звідки: місцевий

люди мають певність, що все пішло на добру справу.
Оце ж бо й воно. І так повинно бути - щиро, відкрито, прозоро!!! І тоді буде зростати храм і розширюватись парафія!
Відповідь від: 16 Січня 2013, 12:05:54
і люди будуть горнутись до церкви, і бачити, що їхня пожертва пішла за призначенням - на побудову храму, чи ремонт, чи на бідних і т.д. Але за все мали б священики прозвітувати перед людьми.
Записаний

Speranza

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +60/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 183
  • Останні відвідини:
    30 Серпня 2016, 19:21:33

    Звідки: Винниченка

Але за все мали б священики прозвітувати перед людьми.
Не священики повинні звітувати, а церковний комітет та касир.

Бракує нам демократичних навиків для організації життя громади. Бо демократія потрібна не тільки при державному управлінні, під час виборів, а також в громадських організаціях. Бо щоб попередити зловживання потрібна прозорість і звітність.

І ще. Священники на парафії можуть змінюватися, а громада залишиться. Це більше усвідомлюють церковні громади в селах, бо розуміють, що це їхня церква (церква села), а не священника. Хоч до думки священника прислухаються.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

То вулиця з двостороннім рухом.
Там де є демократичні традиції священник може бути змінений навіть на вимогу громади!

Але Ви праві ще й у тому, що наші люди ЗА, аби їм звітував священник, але ПРОТИ самому увійти чи очолити той комітет і потратити сили і час на організацію "відкритості". Як правило коли доходить до справи то охочих не зразу знайдеш.
А як навіть знайдеться, то відразу така людина дістає клеймо "продався".

І так на всіх рівнях. 
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


americano

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +158/-41
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 584
  • Останні відвідини:
    11 Серпня 2021, 22:33:01

    Звідки: UKRAINE

Довго батюшка буде для свого сина строити там церкву :) котловани як пид бункер по виривав )))
Казав був в церкви так сердито давно ... та що ви копийки кидаете,кидайте паперови. :)
З.Ы
Пару рокив назад приижав до мене батюшка один, паркет заказував,на тойоти прадо :)Файна цина була )))
Та и в новинах видно яки батюшки зараз у нас :) То на лексуси,то на брабусах издять :)
Знаем куда гроши идуть.И хочуть щоб писля такого люди кидали на пожертвування им :)
Записаний

Podorognyj

  • Користувач
  • **
  • Карма +10/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 56
  • Останні відвідини:
    13 Лютого 2013, 22:02:52

    Звідки: місцевий

скільки був у Калуській греко-католицькій церкві Св.Михаїла, то й не помічав особливої діяльності церковного комітету (хіба лиш збір пожертв на службі). А так складається враження, що комітет лиш формальний на папері і ніякої авторитетної влади він не має. Натомість заправляє всім декан Бігун. А куди? скільки? й на що? коштів виділилось ніхто не знає... нажаль.

Священники на парафії можуть змінюватися, а громада залишиться. Це більше усвідомлюють церковні громади в селах, бо розуміють, що це їхня церква (церква села), а не священника.


В селі бабуся так і розказувала: комітет висуває пропозицію і разом з священиком, або й цілою громадою радяться і вирішують церковні питання. Так має бути в ідеалі, але в Калуській парафії такого не спостерігається... нажаль.

Відповідь від: 16 Січня 2013, 13:24:54
Всім заправляє Бігун (недарма кажуть, що церква Бігуна), а ціни на відправи ставить європейські!
Казав був в церкви так сердито давно ... та що ви копийки кидаете,кидайте паперови.
це так постійно - мало і мало. А де ж те все дівається? Щось не видно  :offense
Записаний

ARNI

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +71/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 675
  • Останні відвідини:
    10 Березня 2024, 11:24:01

    Звідки: Ukraine

Цитата: americano від Сьогодні в 13:15:29
Казав був в церкви так сердито давно ... та що ви копийки кидаете,кидайте паперови.
це так постійно - мало і мало. А де ж те все дівається? Щось не видно
Як де? На потреби свої.
Бачив як син Бігуна в Фуршеті розраховувався за покупки - ціла купа по 1-2 грн.
Відповідь від: 16 Січня 2013, 13:36:17
А я думаю - де вони взяли стільки коштів. Людський ресурс був, але ж не настільки. В нас взагалі не прийнято ходити в церкву московського патріархату.
Коштів влили там цілу хмару. Дизайнер з хімії малював проект. Знайомий з тієї ж хімії паркет там бив.  :=)
Постійно той батюшка приходить до генерального директора з проханнями, то те йому треба то те.
Записаний

Podorognyj

  • Користувач
  • **
  • Карма +10/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 56
  • Останні відвідини:
    13 Лютого 2013, 22:02:52

    Звідки: місцевий

Бачив як син Бігуна в Фуршеті розраховувався за покупки
З бідних бабусь нащибав та й на крутій тачці у...в (поїхав)  :)
Записаний

Speranza

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +60/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 183
  • Останні відвідини:
    30 Серпня 2016, 19:21:33

    Звідки: Винниченка

Мені особисто дуже шкода, що не побудували церкву Святих Володимира та Ольги. З нею були пов"язані мої надії.
В мене син називається Володимир. І коли йому був майже рочок на Володимира (28 липня) ми ходили на відправу на місце майбутньої церкви. Думалося, що хоч живемо в центрі, а на іменини будемо щороку ходити до цієї церкви, започаткуємо для дитини таку традицію, щоб глибше відчула духовний звязок зі своїм Святим... Але потім, водити дитину на ті руїни якось не випадало. Бо що вона там навчиться?.. :unknow

Знаю, що проект будівлі погоджувався з різними установами і був досить модерним і амбіційним. Мала бути і катехизаційна школа, приміщення для зібрань, їдальня для бідних. Що далі з ним сталося, то не знаю. Можливо, вносили зміни, спростили...
Записаний

From Kalush

  • Новачoк
  • Карма +1/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 15
  • Останні відвідини:
    06 Лютого 2013, 13:04:22

    Звідки: From Kalush

А хто точно знає, скільки років стоїть фундамент?, я вже не кажу про початок будови, здається мінімум десятиліття. Все ж думаю, багато років, але цікаво скільки???
Бо біля "Барвінку" вже давно збудована і діє, біля "Юності" давно вже діють дві церкви, на Рубчака МП - без питань, на височанці - взагалі,квіточка, не скажеш наввіть, що там було раніше.... Я вже не кажу про дві Православні церкви КП, біля пошти і на Хмельницчького...значить можна! не всім же помагав Чмихалов? :unknow
Тема як на мене - резонанс, і про неї давно треба говорити, принаймі вияснити, в чому причина, і куди дівати "освячений" і осквернений бетон. :( Місто одні храми прикрашають, а ця -  :duvno
Записаний

Podorognyj

  • Користувач
  • **
  • Карма +10/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 56
  • Останні відвідини:
    13 Лютого 2013, 22:02:52

    Звідки: місцевий

Знаю, що проект будівлі погоджувався з різними установами і був досить модерним і амбіційним. Мала бути і катехизаційна школа, приміщення для зібрань, їдальня для бідних. Що далі з ним сталося, то не знаю. Можливо, вносили зміни, спростили...

Але що тепер з тим проектом? і який він в новому викладі, я так розумію, ніхно не знає. Чув, що перше розроблявся проект якимись американцями чи канадійцями (заплачено велику суму за розробку), а потім його забракували за великі габарити і пологий дах, що передбачав підігрів. І далі фундаменту робота не пішла... Проте розказують, що десь у Войнилові розростаються апартаменти Бігуна і мабуть всі кошти спершу спрямовуються туди!? Комусь-щось відомо достовірніше про це?
Записаний

vover

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +200/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4880
  • Останні відвідини:
    26 Березня 2024, 15:07:23

    Звідки: Українська

Та немає ніякого церковного комітету, є "брати і сестри" які просто приходять помагати прибирати церкву або гроші збирати, або ще щось. Але ніякого контролю за церквою та грошима нема. Є звичайно офіційна бухгалтерія, через яку частина грошей проходить і яку можна проконтролювати. На кожній службі і в різні скринькі по різному гроші розподіляються, і про це знає тільки обмежене коло людей. Незнаю, треба йти з плакатами під церкву чи що...
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Ну та так. Ще досі ніхто і не писав, що там є комітет
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Speranza

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +60/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 183
  • Останні відвідини:
    30 Серпня 2016, 19:21:33

    Звідки: Винниченка

Та немає ніякого церковного комітету, є "брати і сестри" які просто приходять помагати прибирати церкву або гроші збирати, або ще щось.

А цікаво, на основі якого закону організовуються релігійні громади? Там би мали би описані всі процедури пов"язані з реєстрацією, організацією роботи та звітністю.
Розумію, що це бюрократія та формальність, але маємо привчитися виконувати закони і вимагати виконання від інших.

Немає побудованого храму, тому мабуть і не зареєстровано громаду.  :(
Хоч  нас всякі випадки можуть бути. :unknow Священик ж є.
Записаний

Podorognyj

  • Користувач
  • **
  • Карма +10/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 56
  • Останні відвідини:
    13 Лютого 2013, 22:02:52

    Звідки: місцевий

Незнаю, треба йти з плакатами під церкву чи що...
"Свобода" дає тепер шпрайсу у Верховній Раді та й тут мабуть треба зібратись і спитати "декого" на місцях про діяльність в церкві!
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Там би мали би описані всі процедури пов"язані з реєстрацією, організацією роботи та звітністю.

Да кто его посадит?! Он же памятник! (Джентельмены удачи)  :=)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Podorognyj

  • Користувач
  • **
  • Карма +10/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 56
  • Останні відвідини:
    13 Лютого 2013, 22:02:52

    Звідки: місцевий

Да кто его посадит?! Он же памятник! (Джентельмены удачи) 

Чи є за що, чи нема в нас можна посадити кожного! :) Приклади загальновідомі
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Ну то хіба якщо Бігун закликав не голосувати за ПР.  :=)

А могло таке бути  :-D
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


ARNI

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +71/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 675
  • Останні відвідини:
    10 Березня 2024, 11:24:01

    Звідки: Ukraine

А хто точно знає, скільки років стоїть фундамент?, я вже не кажу про початок будови, здається мінімум десятиліття. Все ж думаю, багато років, але цікаво скільки???
В 2012 році в газеті "Калуський нафтохімік" була стаття про не побудований храм Св. Володимира та Ольги на пр. Л.Українки. Може хто зберігає цю газету - там є інфа.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Я особисто звертався з листом до головного редактора тієї газети з пропозицією передруку їх матеріалів на нашому сайті.
Відповіді не отримав.

Мабуть не зацікавлені або вони або (і) вище начальство.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.