Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Чи потрібні людині посередники між нею і Богом крім Ісуса Христа?  (Прочитано 115140 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Цитувати (вибране)
– Якщо поза Церквою немає спасіння, то які межі Церкви – де Церква ще є, а де її вже немає?

Цитувати (вибране)
Бенедикт XVI, ще як кардинал Ратцінгер, у документі «Dominus Iesus» цілком виразно визначив, що subsistit означає межі Католицької Церкви. Але, знову ж таки, професійний теолог сперечатиметься щодо того, чи має більшу вартість учення Конгрегації віровчення, чи соборне вчення.

А ось цитата, яка підтверджує, на мою думку дуже чітко і яскрава, що посередники дійсно потрібні!
Цитувати (вибране)
– Наша розмова йде у напрямку з’ясування формули, висловленої св.Кипріаном у ІІІ ст.: «Extra Ecclesiam nulla salus» – «поза Церквою немає спасіння». Але треба пам’ятати, в якому контексті Кипріан вимовив ці слова. То був час переслідування християн, багато хто полишав Церкву, побоюючись за своє життя. Кипріан сказав і ще одну дуже важливу фразу, яка багато що пояснює: «Не може мати Бога за Отця той, хто не має Церкву за матір». Ось тільки – увага! – це висловлювання не стосувалося тих, хто поза Церквою, а тих, хто належав до неї. Сімнадцятьма століттями пізніше конституція «Lumen gentium» скаже, що до Церкви належать серцем, а не тілом. І виразно розрізнить: є такі, хто офіційно не вступив до Церкви, але й так до неї належить – то ті, хто виконує закон Божий і завдяки цьому є ближчий до спасіння. Але є й такі люди в Церкві, які перебувають у ній лише тілом, а не духом; і такі – конституція ясно це каже, цитуючи, зрештою, св.Августина, – спасіння не осягають. Тобто можливо бути в Церкві й не осягнути спасіння. Це – драма, насамперед драма Бога, бо Він не нав’язує спасіння комусь, хто цього не хоче.

Відповідь від: 30 Січня 2013, 13:45:09
І ще
Приховано: Показати
– Чим є ходіння до церкви? Ми, певно, не до кінця це розуміємо. Історія спасіння, яку знаходимо в Біблії, це опис двох ситуацій: Бога, який шукає людину, й людини, яка шукає Бога. Але не будь-якого бога, а тільки Бога Єдиного! Оце таємниця обраності Ізраїля, якого було покликано вшановувати Єдиного Бога й бути у світі Його знаком. У певний момент історії з’являється Христос, із якого виростає Церква, а в цій Церкві йдеться докладно про те ж саме! У розмові з самарянкою Ісус каже, що істинні поклонники Бога поклонятимуться Йому в дусі й правді (пор. Йн 4,21-23), і наше ходіння до храму є, власне, здійсненням культу Єдиного Бога. Це має сенс виключно тоді, коли ми не визнаємо інших божків у нашому житті. В іншому разі ми лиш «реєструємо картку перебування» у храмі, навіть якщо під час св.Меси побожно приймаємо Святе Причастя. Неймовірно важливо для нас є відкрити, що до церкви ми йдемо для того, щоб віддати шану Єдиному Богові у спільноті тих, хто вірує так само, як ми. Коли св.Кипріан каже «поза Церквою немає спасіння», це означає, що людина не знайде щастя поза тією ситуацією, в якій здійснює культ Єдиного Бога. А це не таке просте.

Відповідь від: 30 Січня 2013, 13:45:19
Цитати звідси http://www.credo-ua.org/2012/10/70172
Відповідь від: 30 Січня 2013, 13:47:19
І ще цікавий коментар після тієї статті
Цитувати (вибране)
Не знаю, може я й старомодна. Улюбленими словами і фразами нашого пароха на проповіді є " Пофіг, нафіг, придурки, ідіотка, довбана парафія, довбані прихожани, якого хрена ви сюда ходите ,дурна бабо, кислі морди, наче я вас ізнасілував" -- мені не зрозумілі такі новшества.

Чи хтось скаже, що і один і інший священник однаково "посередник".
Останній на мою думку то вже диверсант!

А перший просто необхідний!
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58


А ось цитата, яка підтверджує, на мою думку дуже чітко і яскрава, що посередники дійсно потрібні!
Не бачу тут ні чітко,ні яскраво :unknow
Відповідь від: 30 Січня 2013, 14:33:33
«Не може мати Бога за Отця той, хто не має Церкву за матір».
Питаю ще раз ,скажіть будь -ласка яку церкву???
католицьку ?греко-католицьку?православну? київського,московського патріархату,чи ще якусь з великої кількості тільки християнських церков.
Відповідь від: 30 Січня 2013, 14:34:27
Хіба умовою спасіння є ходіння до церкви?чи приналежність до якоїсь конфесії? Хіба не чітко написано хто є Той єдиний посередник.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Не бачу тут ні чітко,ні яскраво

То не всім однаково.
Я з того інтерв'ю побачив мудрого і доброго пастора, до якого можна звернутися з питаннями і сумнівами і він не пошле тебе (не забанить, не заклеймить і не застрашить), а пояснить і розтлумачить.
Відповідь від: 30 Січня 2013, 15:08:07
Питаю ще раз ,скажіть будь -ласка яку церкву???

Неуважно читаєш. Прочитай ціле інтерв'ю.
Відповідь від: 30 Січня 2013, 15:09:51
Цитувати (вибране)
Бенедикт XVI...- означає межі Католицької Церкви.
...  Я (ж) прихильник розширення меж Церкви, але не до краю неможливого!

Відповідь від: 30 Січня 2013, 15:15:08
Та взагалі то неможливо кількома цитатами пояснити. Треба перечитати і вдуматися.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58


означає межі Католицької Церкви.
А тобто ця справжня церква то католицька церква.
 :) Всі інші відповідно такими не є,бідні прихожани інших церков,а вже такі що самі читають Слово Боже то чисто нещасні.Ні спасіння їм,ні правильного розуміння кому які пожертви платити.І взагалі було,  забороняла церква,здається та  сама спражня, людям Святе письмо в  руки брати,а то нещасні неспасенні здогадались би ,що індульгенції то не для Бога. :(
« Останнє редагування: 30 Січня 2013, 15:25:32 від DVania »
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

До Тебе Ваня наступне питання, у розрізі того, до яких висновків Ти прийшов досліджуючи релігійні течії.

Як Ти здіснюєш Євхаристію? Як часто за яких обставин? З яких продуктів?

Адже здійснювати необхідно, бо

Цитувати (вибране)
„Сказав же їм Ісус: «Я — хліб живий, що з неба зійшов. Коли хто їсть цей хліб, житиме повік, а хліб, що я дам, це — тіло моє, що я дам за життя світу». Змагалися тоді учні між собою, говорячи: Як може він дати нам тіло їсти? Сказав же їм Ісус: «Істино, істино кажу вам: Як не їсте тіла Сина чоловічого і не п'єте Його крові, не маєте життя в собі… Тіло моє — справді їжа, а кров моя справді напиток. Хто їсть тіло моє і п'є кров мою, в мені пробуває, і я в ньому…»“ (Ів. 6:51-56)

"Ісус взяв хліб, поблагословив, переломив і дав учням, кажучи: Беріть споживайте – це є Моє Тіло. Потім взяв чашу, віддав хвалу і дав їм кажучи: Це є Кров Моя Нового Завіту, що за многих проливається на відпущення гріхів” (Мт. 26.26-28). "Це чиніть на Мій спомин” (Лк.22.19)

Відповідь від: 30 Січня 2013, 15:27:26
А тобто ця справжня церква то католицька церква.

Тобто бачиш лише те, що хочеш бачити.
Відповідь від: 30 Січня 2013, 15:28:36
Звісно він, як на його місці і православний священник, і пастор будь якої протестантської общини і тим більше пресвітер свідків, мусить казати що найправильніша його.
Але читай решту!
Важливі цитати я наводив. Там і далі є.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58


„Сказав же їм Ісус: «Я — хліб живий, що з неба зійшов. Коли хто їсть цей хліб, житиме повік, а хліб, що я дам, це — тіло моє, що я дам за життя світу». Змагалися тоді учні між собою, говорячи: Як може він дати нам тіло їсти? Сказав же їм Ісус: «Істино, істино кажу вам: Як не їсте тіла Сина чоловічого і не п'єте Його крові, не маєте життя в собі… Тіло моє — справді їжа, а кров моя справді напиток. Хто їсть тіло моє і п'є кров мою, в мені пробуває, і я в ньому…»“ (Ів. 6:51-56)
Юра ти їж тіло і п'єш кров в прямому розумінні?Чи розумієш ,шо це символічне дійство.?Скажи як ти розумієш,що воно означає?
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Цитувати (вибране)
є такі, хто офіційно не вступив до Церкви, але й так до неї належить – то ті, хто виконує закон Божий і завдяки цьому є ближчий до спасіння. Але є й такі люди в Церкві, які перебувають у ній лише тілом, а не духом; і такі – конституція ясно це каже, цитуючи, зрештою, св.Августина, – спасіння не осягають. Тобто можливо бути в Церкві й не осягнути спасіння. Це – драма, насамперед драма Бога, бо Він не нав’язує спасіння комусь, хто цього не хоче.

Відповідь від: 30 Січня 2013, 15:33:10
Юра ти їж тіло і п'єш кров в прямому розумінні?Чи розумієш ,шо це символічне дійство.?Скажи як ти розумієш,що воно означає?

Ти відповів питанням на питання, чи то мені здалося???  :=)

Давай попорядку ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58


Звісно він, як на його місці і православний священник, і пастор будь якої протестантської общини і тим більше пресвітер свідків, мусить казати що найправильніша його
Чому мусить ,бо церква його так хоче ,якби вони справді служили Господу то навпаки не казали б так.

Відповідь від: 30 Січня 2013, 15:34:15
Ти відповів питанням на питання, чи то мені здалося??? 
Не здалося ;)Юра я тобі скажу як я розумію,це символічне дійство і воно повинно спонукати пам'ятати що і якою ціною Господь зробив для нас,повинно спонукати перебувати в Його науці,Духу і спонукає нас бути "причасними" до Нього ,Його справ.Тобто перебувати з ним у молитвенному зв'язку,думати як Він би думав,робити як Він би зробив,так щоб Його було твоїм,щоби ти робив добрі справи і не робив злих не тому що Бога боїшся,а тому ,що любиш ЙОГО і тоді та ноша не важка.Це і має бути справжнім причастям,до якого ритуал повинен навернути.
Відповідь від: 30 Січня 2013, 15:40:32
Пам’ятаєш це місце в письмі?
Цитувати (вибране)
Надходить же жінка з Самарії води взяти. Ісус до неї каже: «Дай мені напитися».
.................

 
Цитувати (вибране)
А Ісус їй у відповідь: «Кожен, хто оту воду п’є, знову захоче пити. 14. Той же, хто нап’ється води, якої дам йому я, – не матиме спраги повіки. Вода, бо що дам йому я, стане в ньому джерелом такої води, яка струмує в життя вічне».
Там хіба йшла мова про воду в прямому розумінні???
« Останнє редагування: 30 Січня 2013, 15:55:01 від DVania »
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Чому мусить ,бо церква його так хоче ,якби вони справді служили Господу то навпаки не казали б так.
Мусить, бо така церква як організація. І крім того, що Ти від нього вимагаєш?
Чоловік свято вірить у правильність канонів та ін. саме своєї католицької церкви. Що він по Твоєму має казати?
Що його релігійна формація має неправильні погляди на питання віри?

Але саме цей священник по перше ВЖЕ сказав, що ця умова не є достатньою.
Тобто ти можеш не бути у церкві і спастися і можеш бути у ній і ніц з того.



Відповідь від: 30 Січня 2013, 15:56:08
Юра я тобі скажу як я розумію,це символічне дійство

Ну це я і так знав, але ж Ісус не натяками казав, а прямо давав вказівку:

Цитувати (вибране)
"Ісус взяв хліб, поблагословив, переломив і дав учням, кажучи: Беріть споживайте – це є Моє Тіло. Потім взяв чашу, віддав хвалу і дав їм кажучи: Це є Кров Моя Нового Завіту, що за многих проливається на відпущення гріхів” (Мт. 26.26-28). "Це чиніть на Мій спомин”

Він не сказав щось інше.
Ну і Ти сам написав
до якого ритуал повинен навернути
От тому я і запитав, як Ти здійснюєш цей ритуал, як часто, у якій обстановці, з якими продуктами і приналежностями?
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58


Тобто ти можеш не бути у церкві і спастися і можеш бути у ній і ніц з того.
Думаю ця фраза більшості священників,пасторів,пресвітерів не дуже б сподобалась  ;)

Відповідь від: 30 Січня 2013, 16:01:12
Я не ставлю виконання ритуалів на перше місце,коли я буваю в  церкві(уточню це може бути і православна і католицька і протестанська для мене то немає значення),але це буває рідко то виконую такий ритуал.Але вважаю що важливіше виконати саме те до чого він спонукає.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Ісус не сказав: збирайтеся в пам'ять про мене, читайте священні книги, співайте гімни, читайте псалми, думайте як я і робіть як я.

От чомусь Він сказав так, як сказав. Ні додати ні відняти.
Тому щонайменше, якщо не визнавати Євхаристію тайною, то принаймні МУСИШ здійснювати ритуал. Хоч як свідки, раз на рік  ;)
Відповідь від: 30 Січня 2013, 16:05:10
Я не ставлю виконання ритуалів на перше місце

Згідний.
І все булоб добре, якби не:
Цитувати (вибране)
„Сказав же їм Ісус: «Я — хліб живий, що з неба зійшов. Коли хто їсть цей хліб, житиме повік, а хліб, що я дам, це — тіло моє, що я дам за життя світу». Змагалися тоді учні між собою, говорячи: Як може він дати нам тіло їсти? Сказав же їм Ісус: «Істино, істино кажу вам: Як не їсте тіла Сина чоловічого і не п'єте Його крові, не маєте життя в собі… Тіло моє — справді їжа, а кров моя справді напиток. Хто їсть тіло моє і п'є кров мою, в мені пробуває, і я в ньому…»“ (Ів. 6:51-56)
Як то пояснити?
Відповідь від: 30 Січня 2013, 16:08:04
Перед тим Ісус говорить, що
Цитувати (вибране)
хліб, що я дам, це — тіло моє, що я дам за життя світу
і ніби тут ясно, що то не в прямому сенсі, але
Цитувати (вибране)
Тіло моє — справді їжа, а кров моя справді напиток
тут вже не ясно.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58


Юра вище де я про жінку писав,Він сказав дам,але ж буквально не дав.Бо про іншу воду говорив.Коли Він сказав їжте тіло Моє ,то і Сам там був ,але ж ніхто не почав Його буквально кусати(Господи прости за порівняння)
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Ти щойно сказав те, що і апостоли
Цитувати (вибране)
Змагалися тоді учні між собою, говорячи: Як може він дати нам тіло їсти? Сказав же їм Ісус: «Істино, істино кажу вам: Як не їсте тіла Сина чоловічого і не п'єте Його крові, не маєте життя в собі… Тіло моє — справді їжа, а кров моя справді напиток. Хто їсть тіло моє і п'є кров мою, в мені пробуває, і я в ньому…»“ (Ів. 6:51-56)

Відповідь від: 30 Січня 2013, 16:16:10
А пізніше на Вечері Він доповнив
Цитувати (вибране)
Матв. 26:26—29 (Хом.): «Якже вони їли, Ісус узяв хліб, поблагословив, розламав і дав учням, кажучи: «Беріть, їжте: це моє тіло». Потім узяв чашу, воздав хвалу і подав їм, кажучи: «Пийте з неї всі, бо це кров моя (Нового) Завіту, яка за багатьох проливається на відпущення гріхів. Кажу вам: Не питиму віднині з цього виноградного плоду [«не буду пити вина», «Єрусалимська Біблія», англ.] аж до дня того, як питиму його новим з вами в Царстві Отця мого».

Відповідь від: 30 Січня 2013, 16:19:02
Ну от як не крути, а от ніяк не в'яжеться Твоя теорія.

Ну от щонайменше Ісус заповів послідовникам здійснювати такий обряд.

І тоді дивує інше. Чому стільки уваги до деталей?
Чому Він не сказав, щоразу як будете їсти і пити - згадуйте мене?
Відповідь від: 30 Січня 2013, 16:21:55
Ось тлумачення УГКЦ
Приховано: Показати
Цитувати (вибране)
Щоб правильно зрозуміти Його (ми знову наголошуємо на прочитанні євангельського уривку вказаного на початку), подивімося на реакцію тих, хто тоді слухав Ісуса. Спочатку вони стали «сперечатися між собою, кажучи: Як отой може нам своє тіло дати їсти» (Ів. 6.52). Це свідчить про те, що вони зрозуміли Христа буквально, інакше вони не здивувалися б так. Потім, коли Ісус ніяк не вказав на те, що його слова треба розуміти символічно, а навпаки ще більш конкретно сказав про необхідність споживати його Тіло і Кров – слухачі його ще більше знітились: «Жорстока ця мова! Хто може її слухати?» (Ів. 6.60). Тобто, вони і далі розуміли Його буквально. В результаті все закінчилось дуже драматично: «Від того часу численні з-поміж його учнів відступилися від нього і більше з ним не ходили» (Ів. 6.66). І знову ж таки, Ісус ніяким чином не дав зрозуміти, що слова його – символічно сказані. Тобто Ісуса залишили учні саме тоді, коли він висловив вчення про Євхаристію (!) яке завжди є найбільш таємниче та незрозуміле для невіруючих і тих, хто живе за тілесним розумом.

Слід обов’язково задуматись, якщо б Христос говорив образно (символічно), то як слухачі могли так спокуситись Його словами та відійти від Нього? Адже коли Ісус говорив про себе образно (порівнював себе до чогось) наприклад казав: Я виноградна лоза (Ів. 15.1), Я двері (Ів. 10.7), Я дорога (Мт. 7.13) і т.д., то ніхто із Його слухачів не спокушався його словами і не відходив від Нього кажучи «хто може це слухати…?», бо всі тоді розуміли в якому значенні Він говорить.

А коли Його символічну мову не розуміли, то Ісус, зазвичай, пояснював про що Він говорить. Так, коли Никодим зрозумів буквально символічні Христові слова про народження згори, то Ісус Йому пояснив, що не потрібно знову входити в утробу матері і народжуватись знову, а мається наувазі народження від води і Духа (Ів. 3.3-5). Коли ж Ісус образно назвав юдеїв рабами, а вони зрозуміли Його буквально, то Він також пояснив, що мав на увазі не звичайне рабство, а рабство гріха (Ів. 8.32-34). Або коли Ісус сказав учням про поживу образно, а Його зрозуміли прямо, то Він, знову ж таки, виправи їхнє неправильне розуміння: «Моя їжа є творити волю того, хто послав мене і завершити діло його» (Ів. 4.31-34). Також є й інші місця Писання, де Його розуміють буквально, але Ісус вказує на символічність своїх слів: Мт. 16.6-12; Ів. 11.11-14. Тут же (у гл. 6), незважаючи на те, що Його все більше і більше не розуміють, Ісус нічого не говорить про символічність своїх слів. Навпаки, усіма силами підтверджує, що говорить буквально, а не символічно. Тобто, після непорозуміння, він не говорить що Його неправильно зрозуміли, а навпаки – стверджує буквальність: «Істинно, істинно говорю вам, як не споживатимете тіло Чоловічого Сина і не питимете його кров, не матимете життя в собі» (6.53). Тут Ісус застосовує вислів «Істинно, істинно говорю вам», який Він використовував лише у найважливіших випадках для ствердження основних істин  віри.http://www.dyhdzvin.org/index.php/chomu-my-tak-virymo/85-khlib-i-vyno-symvoly-chy-diisne-tilo-i-krov-khrysta
[/cut]
Відповідь від: 30 Січня 2013, 16:30:00
Вертаючись до питання "де є Церква?", подаю погляд українських лютеран

Цитувати (вибране)
Українська Лютеранська Церква належить до так званої консервативної гілки – не підтримує новацій у релігійному житті, зокрема, висвячення жінок. До інших християнських Церков ставиться толерантно, окрім таких релігійних організацій як: Свідків Єгови, мормонів, Адвентистів Сьомого Дня. «Там, де є віра в Христа, у Триєдиного Бога, у спасаючу жертву Христа, – там присутня Церква Христова», – говорить священнослужитель.

Відповідь від: 30 Січня 2013, 16:37:48
Ось що ще вони говорять про інші церкви
Цитувати (вибране)
Приховано: Показати
Стосовно відношення до інших Церков, то, як говорить пастор Микола Бендус, – «один Бог і одне Хрещення – так каже апостол Павло», і цього треба триматись. Не сприймають, за його словами, лише Свідків Єгови, харизматів.

«Нещодавно ми молились разом із греко-католиками на Янівському цвинтарі, де поховані жертви радянської і німецької влади», – розповідає священнослужитель.

Ця гілка лютеран не сприймає жіночого священства. Як говорить пастор М. Бендус, «жінки можуть вести тільки недільні школи, але не проповідувати».

Відповідь від: 30 Січня 2013, 16:47:15
Знайшов тут http://risu.org.ua/ua/index/exclusive/kaleidoscope/37138/
Відповідь від: 30 Січня 2013, 16:48:09
От як то роблять Баптисти
Приховано: Показати
Цитувати (вибране)
В неділю 19 серпня понад 3 тисячі християн з усієї України разом звершили святе причастя. Це стало кульмінацією фінального четвертого дня IV Конгресу євангельських християн-баптистів України.

Перед звершенням хліболамання президент Українського Біблійного Товариства Григорій Комендант доносив Слово Боже. У проповіді він говорив про сім благословінь дорогою на Голгофу, наштовхуючи кожного на думки про значення смерті Ісуса Христа і бажаючи «зростаючи вірою, палати, молитись, брати приклад з Ісуса Христа».
Конгрес баптистів України закінчився масовим причастям і проголошенням головних пріоритетів служіння

Голова ВСЦ ЄХБ єпископ В’ячеслав Нестерук назвав хліболамання кульмінацією служіння: «Ось тут ми можемо відчути Царство Боже, згадати смерть і страждання Ісуса Христа через видимі знаки». Зачитавши Матвія 26:26, він звершив молитву над хлібом, а Григорій Комендант – над чашею. Після цього всі члени Церкви взяли участь у святині.   тут треба дати зрозуміти, що ті чоловіки на фото то їхні священники. Просто багато людей причащалося ;) http://www.religion.in.ua/news/vazhlivo/17924-kongres-baptistiv-ukrayini-zakinchivsya-masovim-prichastyam-i-progoloshennyam-golovnix-prioritetiv-sluzhinnya-foto.html
[/cut]
Відповідь від: 30 Січня 2013, 16:51:56
Під Ванині погляди підходить Баптизм
 
Цитувати (вибране)
Визнаючи загальнохристиянські догмати, зокрема Символ віри, баптисти заперечують роль церкви як посередника між Богом і людьми й проповідують принцип «Спасіння особистою вірою». Визнають можливість безпосереднього спілкування віруючих із Богом через молитву
Нікого нікуди не посилаю  :-D
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58


Я так особливо в цю тему багато не писав.бо для мене то немає аж такого значення.Мені в принципі все одно до якого "изму"(конфесії,церкви)належить людина .Головне щоби пам'ятала і старалась дотримуватися цього:
Цитувати (вибране)
“І спитався один із них [із фарисеїв], учитель Закону, Його [Ісуса] випробовуючи й кажучи: «Учителю, котра заповідь найбільша в Законі?» Він же промовив йому:«Люби Господа Бога свого всім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією своєю думкою». Це найбільша і найперша заповідь. А друга однакова з нею: «Люби свого ближнього, як самого себе». На двох оцих заповідях увесь Закон і Пророки стоять...” (Мф. 22.35-46).
А посередником вважаю одного Того про якого так і сказано,що Він є тим посередником.

Відповідь від: 30 Січня 2013, 17:25:44
Чому Він не сказав, щоразу як будете їсти і пити - згадуйте мене?
Ще на рахунок цього ,бо ця подія сталася не "щоразу".
А взагалі я так думаю що і щоразу при тому "як будете їсти і пити"треба Господа згадувати і дякувати Йому ,але то вже інша причина.
« Останнє редагування: 30 Січня 2013, 17:48:31 від DVania »
Записаний

Сонечко+

  • Модератор
  • *
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика

Як Ти здіснюєш Євхаристію? Як часто за яких обставин?
Читаючи Біблію, ДДК часто повторює - "так у ній описані всі магічні обряди, які виконували колись жреці", "Біблію потрібно читати "підготовленим", бо там описані серйозні обряди і дається ключ до таїнств"...
Приховано: Показати
Навіть вважає,що не всі священники правильно проводять той обряд. Ой, як важко з людиною, яка пам"ятає свої минулі життя :=) :)

Вам з ДДК в Лютеранство
У ДДК зі мною також є розходження суттєві :). Певно нас з ним потрібно "відсилати" у різні конфесії. Це я віджартовуюсь. Чому питання не коректне? Мене цікавило саме посередництво і функції священників. Тобто, я розглядала священників як помічників, а не посередників. Тому більше цікавили саме функції та істинне призначення тих, кого Ісус поставив пасти отару, а не їх потрібність ВЗАГАЛІ.  А зараз, можливо започаткую іще одну тему.
е здалося Юра я тобі скажу як я розумію,це символічне дійство і воно повинно спонукати пам'ятати що і якою ціною Господь зробив для нас,повинно спонукати перебувати в Його науці,Духу і спонукає нас бути "причасними" до Нього ,Його справ.Тобто перебувати з ним у молитвенному зв'язку,думати як Він би думав,робити як Він би зробив,так щоб Його було твоїм,щоби ти робив добрі справи і не робив злих не тому що Бога боїшся,а тому ,що любиш ЙОГО і тоді та ноша не важка.Це і має бути справжнім причастям,до якого ритуал повинен навернути.
 :good
От чомусь Він сказав так, як сказав. Ні додати ні відняти.
Чим наші ортодоксальні церкви успішно займаються - додають і віднімають. А Ісус казав: "Будьте уважні..."
Моя думка більш схиляється до того - у конфесії чи поза нею - досягнути Царства Небесного можливо. Тільки треба знати "методику" ( :pardon за таке слово). Якою для нас і є Біблія (повна, без від"єднання канонічного від не канонічного).
Записаний

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36


Євхаристія не ритуал, а таїнство встановлене самим Господом. Якби Христос говорив в переносному значенні про Тіло і Кров то Апостоли б не творили цього щоразу. А що Апостол Павло каже про це то я вже було, але ще нагадаю :
Приховано: Показати
16 Чаша благословення, яку ми благословляємо, чи не є приєднання Крови Христової? Хліб, який
     ми переломлюємо, чи не є приєднання Тіла Христового?
17 Один хліб, і нас багато - одне тіло: бо всі причащаємось від одного хліба.(1Кор.10.16-17)

23 Бо я від Господа прийняв те, що і вам передав, що Господь Ісус у ту ніч, коли був зраджений, узяв хліб
24 і, віддавши хвалу, переломив і сказав: прийміть, споживайте, це Тіло Моє, яке за вас ламається;
    це творіть на спомин про Мене.
25 Також і чашу після вечері взяв, промовивши: ця чаша є новий завіт у Моїй Крові, це творіть, коли тільки
     будете пити, на спомин про Мене.
26  Бо кожного разу, коли ви споживаєте хліб цей і п'єте чашу цю, смерть Господню сповіщаєте, доки він           прийде.
27 Тому-то, хто їстиме хліб цей або питиме чашу Господню недостойно, винний буде супроти Тіла і Крови
     Господньої.
28  Нехай же випробовує себе людина, і так нехай їсть від хліба цього і п'є від чаші цієї.

29  Бо хто їсть і п'є недостойно, той їсть і п'є на судження собі, не думаючи про Тіло Господнє.
Записаний

ДДК

  • Старожил
  • ****
  • Карма +55/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 306
  • ДДК
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 01:36:29

    Звідки: Росія

 Чи потрібні людині посередники... Комусь потрібні, бо не спроможний самостійно розібратися. Комусь не потрібні, бо людина незалежна й розважлива. Але у будь-якому випадку, зауважте, що посередники завжди будуть проштовхувати свою позицію за допомогою будь-яких методів. А ще я вважаю некоректним постійно спиратися на Біблію. Це нагадує ситуацію, коли хтось каже що не хоче їсти снікерси, але йому у відповідь: "Не гальмуй! Снікерсуй!" Біблія - це серйозний документ. Хочу бути відвертим - Коран, Талмуд та інше теж. Людей, які можуть грамотно підійти до вивчання таких документів, небагато. Тому люди йдуть до тих, хто може їх наставити. Проте, давайте будемо чесними: існує багато таких, хто вірує в Бога, але не причисляє себе до жодної конфесії. Таких, хто каже: "віруючий але не релігійний". Віра в Бога не вимагає належності до певних конфесій і звена посередників (в тому числі священства) у якості атрибутів конфесій. Віра в Бога передбачає перш за все чистоту та волю сумління. Вступ у будь-яку конфесію та згода розділити з кимось (священик, паства) свое признання Бога є результатом особистої усвідомленності але не того, що без посередників аж ніяк не можна обійтися.
Відповідь від: 30 Січня 2013, 22:18:40
Євхаристія не ритуал, а таїнство встановлене самим Господом. Якби Христос говорив в переносному значенні про Тіло і Кров то Апостоли б не творили цього щоразу.  Чаша благословення, яку ми благословляємо, чи не є приєднання Крови Христової? Хліб, який
     ми переломлюємо, чи не є приєднання Тіла Христового?
17 Один хліб, і нас багато - одне тіло: бо всі причащаємось від одного хліба.(1Кор.10.16-17)

Це завуальований дохристиянський обряд споріднення. Після нього чужі люди стають рідними. І взагалі у християнстві магічні обряди зовуться Таїнствами чи Святодіями. Але їхня сутність та методи не відрізняються від ведичних або єгипетських. Нічого дивовижного: кожна релігія має свої терміни й своє зовнішне оформлення обрядів. Згодом забуваються секрети обрядів, бо тільки вищим ієрархам Церкви відомі їх справжні джерела. На сьогодні більшість тих обрядів ми маємо у суто символічному вигляді. В тому числі і цей обряд рідства, тобто - приєднання до Тіла і Крові Христової. Навіть атрибути часто беруться чисто символічно. Хліб(сквира) повинен пройти 7 стихій під час його приготування і бути виготовленим спочатку і до кінця ВЛАСНОРУЧ(що і зробив Ісус - це найважливіша умова для стовідсоткової тотожності даної речі з тим, хто її надає і тоді справді можна казати, що хліб стає наче тіло його),... а про кров, яку замінили на вино, також промовчу (не для слабонервних  прихильників Біблії). Біблія пройшла не один Собор і не одну зміну людьми, які вважали себе обраними для цього. А чи були такими? Просто хотіли пристосувати даний документ до конкретних умов (суспільства, часів).

Відповідь від: 30 Січня 2013, 22:54:08
Питаю ще раз ,скажіть будь -ласка яку церкву???
Будь-яка, яка є обрана ВАМИ. Саме Вашим серцем та свідомістю, а не нав'язана ззовні.
Церква (в перекладі з арійської) - то місце де зціляються хвороби (фізичні та душевні) і людина стає очищеною наче наново народжена. Вона наче материнське лоно, тому її і можна називати Матір'ю. Знайдіть для себе таку церкву, в якій Ви це відчуєте - тоді для Вас уже не буде питання чи приєднуватись до якоїсь конфесії чи залишатись незалежним від конфесій. Споруда церкви, так само, як наприклад, мечеті, є інженерною спорудою, яка виконує певні психофізичні функції. Вона модулює енергетичні потоки, що йдуть з землі і ті, які з космосу...Навіть не знаю як пояснити простіше. Низькочастотний потік з надр землі модулюється людськими молитвами, підсилюється і концентрується куполами та відправляється у космос (до Бога). А звідти приходить високочастотний гармонічний потік і за допомогою куполів розсіюється на всю присутню паству і оточуючий простір. Це і є звана нами Божа Благодать. Обидва потоки врівноважені і взаємозалежні. Тобто, чим більше щирих молитв - тим більше отримуєш від Бога.
« Останнє редагування: 30 Січня 2013, 23:32:07 від ДДК »
Записаний

Lyolik

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +268/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1098
  • Останні відвідини:
    04 Жовтня 2016, 14:32:28

    Звідки: Проспект

Одному Богу тут і Слава!
Всі прерозумності наші варті одного - знайти Бога. Пишу це, щоб не зупинити тему ні в якому разі.

Щодо Євхаристії, виділю те, чого не помічають особливо свідки Єгови, в цих підкресленнях, зрештою протестанти теж вважають це символізмом  - "Ісус взяв хліб, поблагословив, переломив і дав учням, кажучи: Беріть споживайте – це є Моє Тіло. Потім взяв чашу, віддав хвалу і дав їм кажучи: Це є Кров Моя Нового Завіту, що за многих проливається на відпущення гріхів” (Мт. 26.26-28). "Це чиніть на Мій спомин” . Чітко, без логіки зрозуміло - не ""вважайте це моїм тілом"", чи "майте на увазі", чи "хай буде цей СПОМИН СИМВОЛІЧНИМ" ??? - НІ В ЯКОМУ РАЗІ!!!
Уважно почитайте І Послання Апостола Павла до Корінтян від 17 вірша є багато пояснень, навіть :бо мусять бути у вас єресі, щоб виявилися випробувані між вами.
але як такими, що йдуть за Господом.. що Його шукають. 
.
 А ще я вважаю некоректним постійно спиратися на Біблію.   
Спокуси Ісуса в Пустелі закінчувалися тільки Біблійними цитатами з псалмів  і т.д. Ісус від себе абсолютно нічого не говорив.Тільки "Написано........"

Записаний
Найбільша проблема Культури - це її відсутність

chuck

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +249/-9
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1382
  • Мачете не sms-ить...
  • Останні відвідини:
    21 Грудня 2018, 21:54:27

    Звідки: Тут не дуже далеко =)

Споруда церкви, так само, як наприклад, мечеті, є інженерною спорудою, яка виконує певні психофізичні функції. Вона модулює енергетичні потоки, що йдуть з землі і ті, які з космосу...Навіть не знаю як пояснити простіше. Низькочастотний потік з надр землі модулюється людськими молитвами, підсилюється і концентрується куполами та відправляється у космос (до Бога). А звідти приходить високочастотний гармонічний потік і за допомогою куполів розсіюється на всю присутню паству і оточуючий простір. Це і є звана нами Божа Благодать. Обидва потоки врівноважені і взаємозалежні. Тобто, чим більше щирих молитв - тим більше отримуєш від Бога.

Значить мені, як всемогутньому богу не пофіг де ви молитеся? З підвалу, з під завалу, з тюрьми, з лікарні, з поля бою Я вас не почую?
Як казав Христос про те, що треба зайти до кімнати своєї і помолитися в тайні?
Не вже Мені не головніше чисте серце і щира молитва?
Що таке поруч з цим споруди і частотні потоки?
Серце людини — це все що Мені треба, щоб її почути.
Не забувайте, що Я серед вас є всюди і завжди.

Цитувати (вибране)
Хліб(сквира) повинен пройти 7 стихій під час його приготування і бути виготовленим спочатку і до кінця ВЛАСНОРУЧ(що і зробив Ісус - це найважливіша умова для стовідсоткової тотожності даної речі з тим, хто її надає і тоді справді можна казати, що хліб стає наче тіло його),...

Угу... А, як тоді пояснити, що з одним куснем такого хліба один з учнів, так сказать ... ?
Записаний
Живя, будь жив, будь совершенно жив. И делай все, что хочешь. Всё будет хорошо. Учитель
Не спрашивай, по ком звонит колокол: он звонит по Тебе. Эрнест Хемингуэй
Есть только миг, между прошлым и будущим — именно он — называется «жизнь»! © Леонид Дербенёв

ДДК

  • Старожил
  • ****
  • Карма +55/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 306
  • ДДК
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 01:36:29

    Звідки: Росія

Значить мені, як всемогутньому богу не пофіг де ви молитеся?
Богу, справді все одно. Але мені - ні. Тому, що ніде мої молитви не будуть такими діючими як у церкві.
Як казав Христос про те, що треба зайти до кімнати своєї і помолитися в тайні?
Насправді там було сказано - до келії своєї. Причому початково такою келією була каплиця. Каплиця має такі ж властивості як і церква, тільки у міні варіанті.
Не вже Мені не головніше чисте серце і щира молитва?
Богу справді це важливіше за все. Це є першою і головною умовою мого звертання до Бога.
Що таке поруч з цим споруди і частотні потоки?
Те, що підсилює і те, що допомагає моєму діалогу з Богом.
Серце людини — це все що Мені треба, щоб її почути.
Не забувайте, що Я серед вас є всюди і завжди.
Це правда.
Але не дарма були сказані і інші слова: "Бо де двоє чи троє в Ім'я Моє зібрані, там Я серед них" (Матвія 18:20). Сигнал в такому випадку помножується.
так сказать ... ?
Якщо чесно - тут я Вас не зрозумів.
Записаний