Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Чи потрібні людині посередники між нею і Богом крім Ісуса Христа?  (Прочитано 115149 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Сонечко+

  • Модератор
  • *
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика

Що тут не зрозуміло? Христос - Архипастир пастирів.
Отож. Що кожен це розуміє по-своєму чомусь.
Навіть у мене виникли зараз запитання - Ісус Архипастор лише пасторам
Цитувати (вибране)
Архипастир пастирів
????
Так пастор чи священник? Ви вважаєте,що при перекладі з івріту мало бути саме пастир? Пастор та священник у вашому розумінні це ідентичні поняття? Які обов"язки священників, а які пастирів? Пастирі пасуть отару без ритуалів і оплати за це. Саме так як наказав Ісус.

Цитувати
Mat 23:8 А ви вчителями не звіться, бо один вам Учитель, а ви всі брати.

Mat 23:9 І не називайте нікого отцем на землі, бо один вам Отець, що на небі.

Mat 23:10 І не звіться наставниками, бо один вам Наставник, Христос.

Mat 23:11 Хто між вами найбільший, хай слугою вам буде!

Mat 23:12 Хто бо підноситься, буде понижений, хто ж понижується, той піднесеться.

Mat 23:13 Горе ж вам, книжники та фарисеї, лицеміри, що перед людьми зачиняєте Царство Небесне, бо й самі ви не входите, ані тих, хто хоче ввійти, увійти не пускаєте!

Mat 23:14 Горе ж вам, книжники та фарисеї, лицеміри, що вдовині хати поїдаєте, і напоказ молитесь довго, через те осуд тяжчий ви приймете!
Чи повинні люди чинити так як чинить їх взірець\їх пастор\священник? І хто вони все ж такі є, раз не "звіться вчителями", "не звіться наставниками". "не звіться отцями" і т.д. Які їхні функції? Що значить пасти отару? Чи повинна отара йти за своїм пасторем, коли він явно "підноситься над іншими", "використовує вдовині гроші" на свої цілі, купує не одну одежину, а 101? Чи може отара прозріти і підти до Бога через Ісуса без посередників чи може обрати собі іншого? При нашому менталітеті навряд чи. Оправдання - за ним йшли наші батьки, і священник відповість за занапащені душі перед Богом, а не нами. Звісно, що так. Але може ми самі в стані не занапастити свої душі, щоб за них не прийшлось відповідати збоченому священослужителю?Бо Павло попередив, що
А ще апостол Павло казав, що серед самих апостольських послідовників (єпископів-старійшин) постануть вчителі, які казатимуть ПЕРЕКРУЧЕНЕ:
"Пильнуйте себе та всієї отари, в якій Святий Дух вас поставив єпископами, щоб пасти Церкву Божу, яку власною кров’ю набув Він.Бо я знаю, що як я відійду, то ввійдуть між вас вовки люті, що отари щадити не будуть... ІЗ ВАС САМИХ навіть мужі постануть, що будуть казати перекручене, аби тільки учнів тягнути за собою..." Дії 20: 28-30
"Пильнуйте себе та отари". А якщо пастир перестав пильнувати себе і став служити мамоні? Що тоді робити отарі? Може і справді
Чи не краще в такій ситуації робити так як казав Господь  
Цитувати
Ты же, когда молишься, войди в комнату твою и, затворив дверь твою, помолись Отцу твоему, Который втайне; и Отец твой, видящий тайное, воздаст тебе явно.
?
Що тут ще не зрозумілого? Чому священники самі вигадують свої обов"язки собі, посилаючись на додані ними ж книги, незважаючи на попере
19 А коли хто що відійме від слів книги пророцтва цього, то відійме Бог частку його від дерева життя, і від міста святодженняго, що написане в книзі оцій.

(Об.22:18-19)
Священство мое в том и состоит, чтобы возвещать Евангелие.
Ось це я розумію - справжнє призначення пастора. Він ширить Слово Боже, а не вигадує ритуали освячення будівлі, машини і т.д. Що робили апостоли? - ширили християнство...Це моя така думка на основі Нового Заповіту. Але і вона може бути хибною, бо скільки людей, стільки і своїх понять.
Записаний

Lyolik

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +268/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1098
  • Останні відвідини:
    04 Жовтня 2016, 14:32:28

    Звідки: Проспект

Як Христос Архипастир, в іншому місці - священник за чином Мелхіседека. Я не писав пастор.  :)
Цитувати (вибране)
Які їхні функції?
Послання апостола Якова
14 Нездужає хтось між вами? Хай прикличе пресвітерів церковних і хай вони помоляться над ним, помазавши його олією в ім'я Господнє, 15 і молитва віри спасе недужого, та й Господь його підійме; і як він гріхи вчинив, вони йому простяться.

Про отцівство-батьківство -  Апостол Павло пише:5 Бо хоч би ви мали тисячі учителів у Христі, та батьків не багато; бо я вас породив через Євангелію в Христі Ісусі. (1Кор.)
Розумію також, що моральний стан священників ставить багато запитань щодо відношення до обрядів, їх потреби і т.д.....
... але є потреба спасіння в Церкві, поза цЕрквою спасіння нема. Апостоли на рахунок згіршень чи упадків священників теж мають повчання, але про це пізніше.

гарні питання ви підняли і вправду, не для хизування знаннями Святого Письма. Багато покликаних, але вибраних мало, і це здається деколи великою істиною.

 Щодо служіння деяких пресвітерів, і деколи думається, що то якась помилка, що та чи інша особа стає священником... :unknow
Думаю повинне бути особливе покликання...
Я наводив цитату зі Старого Завіту з книги Самуїла :".......а хлопчик зостався служити Господеві під доглядом Елі священика. 12 Сини ж Елі були ледащі: про Господа не дбали, 13 ні про священичі права щодо народу: щоразу було, коли хтось приносив жертву, і м'ясо ще варилось, а вже слуга священика з трьозубою виделкою в руці приходив, 14 і запускав її в казан чи в чавун, чи в котел, чи в горщок, і все, що ті виделки наверх витягали, священик брав для себе. Отак вони з усім Ізраїлем чинили, який туди, в Шіло, приходив. 15 Ба навіть перш, ніж пустять жир з димом, прийде священиків слуга й тому, хто жертвує, бувало, каже: «Давай священикові м'яса на печеню! Не прийме він від тебе вареного м'яса, а лиш сире.» 16 І коли той йому відповідав: «Перш нехай пуститься жир із димом, а тоді бери, що тобі любо», -слуга йому відповідав: «Ні, давай зараз, а не даси, то візьму силоміць!» 17 І гріх тих молодиків був вельми тяжкий перед Господом, бо вони ставилися зневажливо до Господньої офіри."
З Божої волі служили і такі люди, і за їх служіння, Ізраїльтян порзбавили Кивоту Завіту!!
Видно Божий промисел не завжди можемо розуміти.
І Церква, якій понад 2000 раків, яка живе Євангелієм,  є для мене ВЕЛИКИМ авторитетом, в якій спаслося багато душ, в якій діються чуда , оздоровлення, навернення і т.д. Тому довіряю ЇЇ авторитету, бо її авторитетом, і той на кого вона чекає, і хто в ній є - ЦЕ ХРИСТОС!, по всі дні, аж до кінців віку  :).

Можливо, коли малися на увазі важкі останні часи, хто зна, може такі згіршення і зіпсуття священства маюли би  бути, то розумію, що для того, щоб вірні витримали до кінця і .... отримали свою нагороду покликаних і вибраних.

час близько. 11 Неправедний хай ще неправду чинить, і скверний нехай ще скверниться, і праведний ще творить правду, і святий ще освячується. 12 От, приходжу скоро, і відплата моя при мені, щоб віддати кожному, яка робота його. 13 Я - Альфа і Омега, початок і кінець, перший і останній. 14 Блаженні ті, котрі одяг свій перуть, щоб було право їм на дерево життя і через брами ввійти в місто. 15 Назовні - пси і чарівники, і розпусники і вбивці, і ідолопоклонники, і всі, що люблять і чинять лжу. 16 Я, Ісус, послав ангела мого засвідчити вам про це в церквах. (Одк.22)
Записаний
Найбільша проблема Культури - це її відсутність

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Як щодо целібату?
Чи то не є добрий фільтр?
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Lyolik

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +268/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1098
  • Останні відвідини:
    04 Жовтня 2016, 14:32:28

    Звідки: Проспект

Як щодо целібату?
Чи то не є добрий фільтр?
 Суперовий фільтр., а ще римокатолики практикують, що на одному місці священник надовго не затримується, як і в монахів, щоб не "приростали" до того місця, щоб не розслаблялись. Думаю, так дієвіше і розумніше, краще дбається про Проповідування Царства Божого, а не про капітали і т.д.

І ще про целібат:
 В людей тяжко, але з Богом все можливо.
Ось що говорить про це Ісус: 12 Бувають бо скопці, що з матернього лона такими народились; бувають і скопці, що їх люди оскопили; бувають і скопці, що самі себе оскопили задля Небесного Царства. Хто може збагнути, нехай збагне.”
Десь інше читав, мовляв тайна, не кожен збагне. Шкода, що спекулюють цією темою через упадки священників :(
Записаний
Найбільша проблема Культури - це її відсутність

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Звісно є і педофіли але то не через те, що їм там медом помазано, а просто тому, що вони всюди є. І от така одна паршива ввівця псує таку хорошу ідею.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Lyolik

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +268/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1098
  • Останні відвідини:
    04 Жовтня 2016, 14:32:28

    Звідки: Проспект

Не буду створювати тему типу - "Моральний стан священників":
Цікава  стаття  :unknow

Чому люди радіють з упадків священиків?
 

В наш час можна дуже часто зустріти насмішки, кепкування та яскраве висвітлення упадків чи гріхів духовенства. Звісно, залишила свій гіркий слід на свідомості людей радянська епоха, яка воднораз не дала змоги належно підготувати Церкві кілька поколінь духовенства, проте помітно, що бажання злорадствувати над упадком свого ближнього, а ще більше - духовного наставника у багатьох людей сидить ніби в крові. У цій статті протоієрей Михайло Мельник на прохання порталу розповість, чому трапляється так, що люди радіють з упадків духовенства.


"В останні часи буде багато священиків, але мало духовних отців"

св. Серафим Саровський



Люди насміхаються, бо не знають, може ніколи не чули, можливо ніхто їм не говорив, не вчив і не пояснював, що за наукою Спасителя ніколи і нікому жодним чином не припустимо не те, що радіти чиїмось упадкам, а й навіть бути байдужим до будь-якої біди (великої чи малої) свого ближнього. Так, кожен упадок в гріх – це велике горе, бо таким падінням зневажаємо і ображаємо свого Творця. І такій людині крайнє необхідно не лише співчувати (це найпростіше і найлегше), а співстраждаючи, щиро жаліти за її проступок, молитися і просити Бога прощення за її провини.

Та є ще одна сторона цієї важливої і великої проблеми духовного життя християн. Це коли духовні отці надмірно строго поводяться зі своїми парафіянами по відношенню до їхніх упадків. А їм, як і всім, без жодного сумніву, хочеться до себе милосердного і співчутливого відношення з приводу своїх упадків. Тому, коли явно і відкрито падають у гріх священики (духовні батьки і вчителі, наставники, провідники і лідери) віряни чуються і усвідомлюють себе не найгіршими, не пропащими, а, отже, мають і плекають надію на своє спасіння. А в цьому, власне, велика небезпека, загроза і біда для священнослужителів. Бо бути причиною і спонукою до гріха, це не рятувати, а підставляти ногу і штовхнути людину до падіння. Як бути і що ж тоді робити священнослужителеві (єпископові, священикові, монахові), який підштовхнув людину до падіння? Як йому каятися і відпокутувати гріх, щоб мати для себе надію на Боже прощення, а також врятувати людину, яку спокусив до падіння у гріх? Без жодного сумніву, мусить бути явне і відкрите перепрошення за свою провину і рівноцінна важкості гріха відповідна покута.

Ось до теми кілька історій.

В одному місті був єпископ, який був спокушений дияволом і впав у смертний гріх. Усвідомивши важкість свого душевного стану, він вирішив привселюдно розкаятися. Тож одного разу у велике свято, коли в храмі було багато людей, він перед всім народом щиро, з душевним болем і зі сльозами на очах сповідав свій гріх. Потім зняв з себе омофор, положив його на престол і мовив до народу: «Простіть мене, брати і сестри! Тепер я вже не можу бути у вас єпископом». Бачивши велике смирення і сокрушення свого пастиря, всі, хто був у храмі, з плачем вигукнули: «Нехай гріх твій на нас впаде, отче, тільки не залишай нас свого пастирства». Та добрий батько не піддавався на сльози і умовляння своїх духовних дітей. Але й вони не відступали і не переставали благати його залишитися в них. Тоді єпископ голосно промовив: «Ну, добре! Якщо ви так дуже бажаєте, щоб я залишився у вас, то погоджуся тільки за однієї умови і якщо ви дасте мені слово, що беззаперечно виконаєте те, що я повелю вам». Всі дали слово. Тоді єпископ наказав зачинити двері храму і мовив: «Знайте тепер, той з вас не буде мати частини від Бога, хто зараз не потопче мене своїми ногами». Із цими словами він простягнувся ниць на землі. Всі злякалися, але боячись порушити дану обіцянку, переходили через нього. Та коли останній чоловік переступив через єпископа, в храмі залунав голос з неба: «Так, велике смирення у єпископа і тому Я простив йому гріх!». Всі почули цей голос і зі сльозами радості на очах прославили Господа. (Алфавітний патерик. Л. 194.).

Так, зло і гріх часто приходять через спокуси. Тому більшою мірою винуватцем є та людина, яка спричинилася, тобто підштовхнула словами чи своїм поганим прикладом до падіння. Навіть байдужий, не засуджуючий погляд, не зупиняє, а навпаки дозволяє на зло і він також є причиною до падіння. Тому Господь строго виголошує: «Горе тій людині, через яку спокуси приходять!» (Мт. 18, 7).

Мені багато разів приходилося від людей похилого віку чути (та ще й в наш час іноді переповідають), як у сусідньому селі ще у 30-х рр. минулого століття один священик відмовив у звершенні похорону бідного селянина, бо його син не мав грошей, щоб заплатити. Він сказав: «Продай корову і будуть гроші». «Але ж чим я тоді буду своїх дітей годувати?», – відповів селянин. «Це твоя справа», – сказав духовний батько.

Та ні, це не були слова духовного батька – Христового пастиря, який мав би душу покласти за своїх духовних дітей. Це промовляв обрядомаг, требовиконавець, найманець, заробітчанин, або – пан. Власне, як світські пани, в той час поводилися священики. А чому? (До речі, чому всесвітньовідомий письменник В. Стефаник у своїх новелах ніколи не згадував роль Церкви в особах Її священнослужителів та ще й в той час, коли йшлося про смерть з голоду?).

І як іноді тоді бувало, складну ситуацію з похороном врятував місцевий жид-корчмар. Він охоче, з відповідними відсотками або з умовою фізично відпрацювати на його господарстві, дав селянину необхідні гроші. При тому жид з великим задоволенням насміявся зі священика і віри. Та найбільша біда була в тому, що цією історією були згіршені сотні, а то й тисячі людей не тільки цього села, але й навколишніх. Її, в Радянські часи часто згадували і радо переповідали безбожники, комуністи та комсомольці.

А ось ще одна сумна історія яку нещодавно переповів мені один священик.

У час Великого посту до нього підійшла його парафіянка і з острахом сказала: «Отче, я зважаючи на ваші постійні глибокозмістовні духовні науки і бачачи вашу доброту, щирість, намагання допомогти кожній людині для спасіння її душі, довіряю вам і прошу прийти посповідати мого батька, якому вже за 80 років. Останній раз він був у сповіді ще перед війною з німцями, коли було йому 8-9 років. Тоді священик повівся з ним дуже грубо, звинувативши його в тому, в чому він не мав ніякої провини. Це підірвало батькові довіру до священиків. Не знаю чи він погодиться сповідатися. Просто я маю надію, бо він багато разів чув від людей про вас тільки добре і це його захоплювало. А коли я сказала йому, що запрошу вас, він не одобрив моє намірення, але й не заперечив».

Коли духовний отець увійшов до хати, дідусь зі страхом в очах запитав:

– Ви направду будете мене сповідати? Не будете сварити, кричати?

– Ні! Чому? Я вам не караючі органи! Я не слідчий, не прокурор і не суддя! Я відповідатиму перед Богом за спасіння вашої душі. Сам Христос вчив, що небо дуже радіє, коли каються і навертаються до Бога грішники. Тому щиро бажаю допомогти вам очистити сумління і душу…

Близько години тривала щира сповідь. Сльози радості і вдячності дідуся до глибини душі зворушили духовного отця і були для нього найбільшою віддякою та нагородою. Він, як воістину духовний батько, спричинився до очищення і зцілення ще однієї грішної душі, і вона вже не чулася загубленою і пропащою. Їй відкрилася дорога, яка невдовзі приведе її, як дитину, до свого Небесного Батька у вічне і щасливе життя.

Протоієрей Михайло МЕЛЬНИК
Записаний
Найбільша проблема Культури - це її відсутність

Сонечко+

  • Модератор
  • *
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика

Як щодо целібату?
Думаю, скопець і целібат - то різні речі. Дотримуватись целібату може не лише скопець. Скопець - це той, кому провели кастрацію. А целібат - "безшлюбність", відмова від подружнього життя. Про целібат згадується у Біблії тут:
Цитувати (вибране)
" Дух ясно говорить, що від віри відступляться дехто в останні часи, ті, хто слухає духів підступних і наук демонів,
хто в лицемірстві говорить неправду, і спалив сумління своє,
хто одружуватися забороняє, наказує стримуватися від їжі, яку Бог створив на поживу з подякою віруючим та тим, хто правду пізнав.
Кожне бо Боже твориво добре, і ніщо не негідне, що приймаємо з подякою, воно бо освячується Божим Словом і молитвою". 1 Тим.4:1-5
і не лише про целібат, а ще й про піст. До речі, чи правильний такий довгий піст? Навіщо таке? Якщо у Біблії чітко сказано як треба постити - я уже наводила цитати з Біблії - це короткотривале утримання від їжі повністю, а не від скоромного довго :unknow
Які точні передбачення нам дав Господь
Відповідь від: 29 Січня 2013, 00:41:39
Чому люди радіють з упадків священиків?
Люди не радіють, вони навпаки від цього засмучуються і розчаровуються.
« Останнє редагування: 29 Січня 2013, 01:01:56 від Сонечко+ »
Записаний

chuck

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +249/-9
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1382
  • Мачете не sms-ить...
  • Останні відвідини:
    21 Грудня 2018, 21:54:27

    Звідки: Тут не дуже далеко =)

Скопець - це той, кому провели кастрацію.
Ти ж бачиш, що в тому контексті, скопець це не той, хто "без хозяйства", а той, хто керує своїми бажаннями (або віддав це керівництво комусь ще) -- статевий потяг майже нічим не поступається спразі та голоду, тому підкорення цього бажання може дати хороший результат. А може й не дати.
До речі, так само, як і піст. Який по суті абсолютно не є утриманням від вживання їжі та питва (ну звідки ця нісенітниця?!).

До речі, чи правильний такий довгий піст? Навіщо таке? Якщо у Біблії чітко сказано як треба постити - я уже наводила цитати з Біблії - це короткотривале утримання від їжі повністю, а не від скоромного довго
Христос був у пустелі без їжі, води і (напевно) без інших допоміжних речей 40 діб. Серед дикої природи (звіри в тому числі )).
Але на самому початку, коли в Євангелії згадується цей момент, там є дуже важливий "нюанс": "Був покликаний духом ..."

Люди, ви взагалі розумієте, що намагаєтеся розібратися в "неземних" речах використовуючи абсолютно не відповідні "інструменти": логіку побутового рівня?

Як ви узгодите такі вислови з Біблії як: "Шануй батька та мати твою ..." і "Вороги людині домашні його" + "А хто моя мати й брати? ..."
Чи припускає, хтось з вас, що взагалі не розуміє про що йдеться в біблійних текстах?
Що ті слова, які там є — не правила і не закони, це свого роду, пардон за порівняння, мантри, що відкривають нам інший погляд на життя і вже в світлі того погляду набувають абсолютно іншого змісту. (хто чув про змінені стани свідомості — це щось типу того)

Саме про це весь час говорить Христос, згадуючи про Царство Небесне: стан сприйняття, стиль життя людини, коли світ навколо тебе змінюється докорінно, в ньому щезають добро і зло в тому розумінні, в якому ми звикли про них думати. Вчинки, слова і думки реально матеріальні і їхні наслідки настільки видимі і відчутні, що щиро жєль тих людей, які чинять, говорять і міркують як "мерці" або сліпці. І нічого не можна зробити окрім лиш того, щоб самому дотримуватись "законів" Царства Божого за будь яку ціну.

Бажаю успіхів.
Записаний
Живя, будь жив, будь совершенно жив. И делай все, что хочешь. Всё будет хорошо. Учитель
Не спрашивай, по ком звонит колокол: он звонит по Тебе. Эрнест Хемингуэй
Есть только миг, между прошлым и будущим — именно он — называется «жизнь»! © Леонид Дербенёв

Lyolik

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +268/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1098
  • Останні відвідини:
    04 Жовтня 2016, 14:32:28

    Звідки: Проспект


. До речі, чи правильний такий довгий піст? Навіщо таке? Якщо у Біблії чітко сказано як треба постити - я уже наводила цитати з Біблії - це короткотривале утримання від їжі повністю, а не від скоромного довго
Сонечко  :) ви себе декларуєте яу православну парафіянку, гадаю, цим тішитесь  :bouquet:, чесно кажучи трохи дивує ваше ставлення до посту, думаю, що то скоріше не ваші думки, а їх відсутність через незнання.
Рекомендую вам, почитайте "Великий Піст" Олександра Шмемана.
Кращого православного тлумачення мети посту, його сенсу в житті Церкви,  в житті християнина я не зустрчав, та й тепер може і не треба. отож рекомендую  :good. Піст це не тільки харчова складова, а щось інше.
Записаний
Найбільша проблема Культури - це її відсутність

Сонечко+

  • Модератор
  • *
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика

Піст це не тільки харчова складова, а щось інше.
Звичайно. З цим ніхто не сперечається. І я пояснювала, що саме для мене було "включено" у поняття "постити". Але "харчова складова" є його обов"язвовою частиною.
ви себе декларуєте яу православну парафіянку,
Не декларую. Я позиціоную себе як християнку (а поділ на конфесії - то для мене щось штучне). Льоліку:
Приховано: Показати
Православна церква мені ближча, а Морозу, як я писала, я "довіряю і ввіряю свою відвертість". Щиро тішуся тим, що у Калуші є такий священник як отець Григорій, то правда. Раніше я пояснила, що відвідую і ту і інші церкви - прислухаюсь, порівнюю, стараюсь зрозуміти та відчути. Коли писала про дитячі служби, подавала інформацію і про недільні школи у православній і служби у католицькій. Гадаєте, що цим тішуся? Гадайте, хто ж заважає - кожна думка має право на життя :). Я зачепила Ваші почуття, пов"язані з позиціюванням\декларуванням - прошу вибачення, це вийшло не навмисно якось. Просто процитувала слова, які мені сподобались і на мою думку були слушними.
що то скоріше не ваші думки, а їх відсутність через незнання.
Це мої думки, а також і їх відсутність через незнання - тому і задаю питання. Знала б - не запитувала.
Який по суті абсолютно не є утриманням від вживання їжі та питва (ну звідки ця нісенітниця?!).
З Біблії. Крім молитви та упокорення тіла і Духу піст включає і таку частину як утримання від їжі (і інколи пиття)
Христос був у пустелі без їжі, води
Мені треба перечитати те місце, бо без їди, знаю, що точно був. А от на рахунок - не пив - не упевнена.
Чи припускає, хтось з вас, що взагалі не розуміє про що йдеться в біблійних текстах?
Звичайно. Інакше, не виникали б запитання і різноманіття думок.
Саме про це весь час говорить Христос, згадуючи про Царство Небесне: стан сприйняття, стиль життя людини, коли світ навколо тебе змінюється докорінно, в ньому щезають добро і зло в тому розумінні, в якому ми звикли про них думати.
Цікаве пояснення...Так, коли людина піднімається по тону, безперестанно наближаючись по Духу до Бога, то звичайно, що все починає сприйматися інакше. Змінюється і свідомість і підсвідомість, бо людина налаштовується на віддачу і поступки свої співставляє уже не з описаними Законами і правилами, а тому, що інакше уже не може собі уявити. Це уже стає сутністю людини і станом її душі. І після цього, як каже ДДК, відкривається канал для сприйняття Вищого, Божого, Безмежного.
Ти ж бачиш, що в тому контексті, скопець це не той, хто "без хозяйства"
У вирваній цитаті з контексту справді бачу інше -
Бувають бо скопці, що з матернього лона такими народились; бувають і скопці, що їх люди оскопили;

Рекомендую вам, почитайте
Я зрозуміла чому так багато конфесій. Біблію писали люди натхненні Богом, тобто інформація передавалась із уст в уста. І в ній є УСЯ необхідна для нас інформація, тільки розуміємо ми її по-своєму. А передання - записувались звичайними людьми, в них часто було додано щось від себе. Тому часто передання не співпадає із Святим Писанням і навіть інколи протирічить Біблії...
Хоча, я не хочу поглиблювати цю тему саме у такому напрямку, бо вона набуває міжконфесійного забарвлення. А вияснення відносин(чия церква правильніша) - не те, чого я хочу у ній - з цим я сама в стані розібратись. Пардон, сама таке спровокувала. :-[

У підсумку я зрозуміла одне - посередник між Богом і людьми один - Ісус Христос. А священники\пастирі\вчителі\наставники - потрібні  на початковому етапі пізнання та ознайомлення з Богом. А далі - кому як, в залежності від того, в якому стані знаходиться душа людини і як вона може сприймати Святе Писання і уявляти свій шлях до Вищого\до Бога.
« Останнє редагування: 30 Січня 2013, 01:38:01 від Сонечко+ »
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Біблію писали люди натхненні Богом, тобто інформація передавалась із уст в уста. І в ній є УСЯ необхідна для нас інформація, тільки розуміємо ми її по-своєму. А передання - записувались звичайними людьми, в них часто було додано щось від себе.

Я Тебе трохи розчарую.
Відкрий зміст Нового Заповіту. Там 4 (канонічних Євангелія), діяння апостолів і Апокаліпсис.
Неканонічні Євангелія писали теж люди.
Які з них канонічні (передавалися з вуст в уста), а які ні - вирішували церковні собори, так само і інші тексти, які увійшли або і не увійшли до Нового Заповіту.

Так що з таким ситом Ти воду від олії не відділиш ;)
Відповідь від: 29 Січня 2013, 16:06:24
Приховано: Показати
5.1. Канонічні Євангелія

    Євангеліє від Матвія
    Євангеліє від Марка
    Євангеліє від Луки
    Євангеліє від Іоанна

5.2. Апокрифічні Євангелія

    Євангеліє від єгиптян
    Євангеліє від есеїв
    Євангеліє від євреїв
    Євангеліє від евіонітов
    Євангеліє Єви
    Євангеліє від Петра
    Євангеліє від Марії
    Євангеліє від Никодима
    Євангеліє від Пилипа
    Євангеліє Іуди
    Євангеліє від Фоми
    Папірус з Оксірінхе (неканонічний уривок з синоптиків)
    Папірус Еджертона (неканонічний уривок з Євангелія від Іоанна)
    Таємне Євангеліє від Марка

Також:

    Євангеліє від Варнави (середньовічна містифікація, написана з мусульманських позицій)


5.2.1. Євангелія дитинства

    Євангеліє дитинства від Фоми
    Протоєвангеліє Якова
    Євангеліє Псевдо-Матфея
    Арабське Євангеліє дитинства Спасителя

Відповідь від: 29 Січня 2013, 16:15:39

Цитувати (вибране)
З точки зору Православної церкви вивчення новозавітних апокрифів дозволяє зробити висновок про богонатхненну мудрість Церкви, що відокремила «кукіль» від «пшениці».
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


chuck

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +249/-9
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1382
  • Мачете не sms-ить...
  • Останні відвідини:
    21 Грудня 2018, 21:54:27

    Звідки: Тут не дуже далеко =)

Біблію писали люди натхненні Богом, тобто інформація передавалась із уст в уста. І в ній є УСЯ необхідна для нас інформація,
не факт
А священники\пастирі\вчителі\наставники - потрібні  на початковому етапі пізнання та ознайомлення з Богом.
не факт
Христос казав священнникам: Вивчайте Писання! З Його допомогою, ви сподіваєтесь спадкувати Царство Боже. А воно свідчить про Мене. Але ж ви не хочете прийти до Мене, щоб мати життя (а далі сперечаєтесь про те, що написано в Писанні)
Відповідь від: 29 Січня 2013, 17:21:24
У підсумку я зрозуміла одне - посередник між Богом і людьми один - Ісус Христос.
Він не посередник. Він — Господь, власною Персоною.
Записаний
Живя, будь жив, будь совершенно жив. И делай все, что хочешь. Всё будет хорошо. Учитель
Не спрашивай, по ком звонит колокол: он звонит по Тебе. Эрнест Хемингуэй
Есть только миг, между прошлым и будущим — именно он — называется «жизнь»! © Леонид Дербенёв

Сонечко+

  • Модератор
  • *
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика

Він — Господь, власною Персоною.
Так - Господь. Мені вартувало додати - людина Ісус Христос.
Чак, Ви не могли б подавати посилання на місця Біблії, які цитуєте, щоб легше можна було знайти? Бо я ще погано орієнтуюся у ній.
Які з них канонічні (передавалися з вуст в уста), а які ні - вирішували церковні собори,
Угу. Церковні собори. А може вартувало не змінювати нічого? Нехай би люди самі розбиралися з Божою поміччю, що праведне, а що грішне
    Євангеліє від Варнави (середньовічна містифікація, написана з мусульманських позицій)


5.2.1. Євангелія дитинства

    Євангеліє дитинства від Фоми
    Протоєвангеліє Якова
    Євангеліє Псевдо-Матфея
    Арабське Євангеліє дитинства Спасителя
:( у мене в Новому Заповіті їх немає. Крім соборного послання Якова
Відповідь від: 29 Січня 2013, 22:12:11
Але ж ви не хочете прийти до Мене, щоб мати життя (а далі сперечаєтесь про те, що написано в Писанні)
Таке справді є у Біблії? Тобто - Писання просто свідчить про Господа, але не є Його настановою нам?
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

у мене в Новому Заповіті їх немає
Неуважно читаєш
Відкрий зміст Нового Заповіту. Там 4 (канонічних Євангелія), діяння апостолів і Апокаліпсис.

Відповідь від: 29 Січня 2013, 22:39:12
а то я подав перелік (неповний) неканонічних текстів. Що цікаво багато з них навіть не протирічать прямо тому, що описано у канонічних.
Відповідь від: 29 Січня 2013, 22:40:25
Нехай би люди самі розбиралися з Божою поміччю, що праведне, а що грішне
Ага. Вже.

Візьмемо для початку такий історичний факт, як поголовна неграмотність і мови якими було перекладено біблійні тексти, а ще скільки сторіч не було друкованих книг.
Божої помочі довелося б ще довго чекати. Та і не знати чи до того часу були б ще зацікавлені тією тематикою.

Тому як Ти Сонечко не крути, а без посередників не обійшлося ще за життя Христа.
Не варто шукати чорного кота... ;)

Інша справа чи справді то кіт? І чи дійсно він чорний?
Ці питання і цікавіші і важливіші ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Ось, Сонечко, цитата, яка відповідає на деякі Твої питання. Це цитата з підручника, а не якоїсь теологічної книги, тому там незаангажовані думки, а лише констатація історичних фактів.
Там про Протестантизм.
Правда, як я і казав, про непотрібність "посередників" годі й говорити. Принаймні в рамках Християнства - це неможливо. А виходячи за рамки Християнства Тобі доведеться взагалі відкинути Біблію. І який тоді сенс тих пошуків підтвердження непотрібності "посередників"?
Цитувати (вибране)
У християнстві не викликає сумнівів положення про те, що основним джерелом його віровчення є Біблія. Але в Біблії багато суперечностей, що потребують тлумачень і пояснень. У католицизмі право такого тлумачення належить тільки церкві, а мирянам навіть заборонено без керівництва з боку духовенства читати Біблію. З приводу тлумачення останньої "отцями церкви" і богословами-схоластами написано величезну кількість творів, прийнято безліч визначень і постанов церковними соборами, а римські папи обнародували цілу бібліотеку булл і всіляких непогрішних, на їхню думку, послань. Всю цю літературу в сукупності з тим, чого навчають у проповідях і усних настановах служителі церкви, названо Священним Переказом. Згідно з ученням католицизму, Святе Письмо можна правильно розуміти лише у світлі Священного Переказу. Цілком зрозуміло, яку силу надавало папству таке вирішення питання про джерела віровчення. Щоб ослабити папство, протестантизму було необхідно позбавити його монопольного права тлумачити Біблію за допомогою Священного Переказу і власного свавілля. Для цього він і проголосив право кожного віруючого не тільки самостійно читати, а й тлумачити Біблію. Щодо Священного Переказу, то протестантизм повністю відмовився визнавати його джерелом віровчення. "Тільки Біблія!" — стало основним його гаслом. Дозволяючи використовувати філософське мислення як своєрідний додаток до віри, протестантизм вважає останню єдиним критерієм істинного сприйняття біблійного одкровення. Віра, що її протестантизм поставив у центр свого вчення, перетворилась у нього на особисте переживання, що за своєю суттю не піддається поясненню і контролю.

Протестантське вчення завдало удару католицькому духовенству і в тій сфері, що стосувалася впливу його молитов на земні долі людей. Якщо віруючому-католику, щоб уникнути якоїсь неприємності або, навпаки, досягти життєвого успіху, досить було помолитися за допомогою священика Богородиці або будь-якому святому, то, згідно з протестантизмом, людська доля не залежить ані від молитви, ані від діяльності людини, і тому вся величезна споруда католицького культу не має, по суті, ніякого життєвого сенсу.

Культові нововведення протестантизму здійснювалися, в основному, у напрямі "здешевлення" церкви і церковного ритуалу. Шанування біблійних святих залишалося непорушним, але було позбавлене тих фетишистських за суттю політичних форм, що їх взагалі набув культ святих у католицизмі. Протестантизм відмовився і від інших елементів культу — поклоніння мощам, реліквіям, хресту, скульптурам, іконам. Він вважає таке шанування ідолопоклонством.

Серед різних відгалужень протестантизму не було єдності стосовно певних питань, пов'язаних з культом, зовнішнім убранням церков і т. ін. Лютерани, наприклад, зберегли у своїх церквах розп'яття, вівтар, свічки, органну музику; кальвіністи від усього цього відмовились. Месу відхилили протестанти майже всіх напрямів. Богослужіння стали вести національною мовою; воно тепер складалося з проповіді, співу молитовних гімнів і читання тих або інших розділів Біблії, переважно Нового Завіту.

Таїнства, що вважалися у католицизмі ядром богослужіння, протестантизм піддав рішучому перегляду. Так, лютеранство залишило із семи таїнств лише два — хрещення і причастя, а кальвінізм — тільки хрещення. При цьому тлумачення таїнства як обряду, в процесі здійснення якого відбувається чудо, у протестантизмі стало дещо спрощеним. Лютеранство зберегло певний елемент чудодійного у витлумаченні причастя. У вирішенні питання: "Чи відбувається під час обряду чудодійне перетворення хліба І вина на плоть і кров Спасителя?", воно зайняло середню позицію між католицизмом, з одного боку, і цвінгліанством та

кальвінізмом — з іншого. Щодо хрещення, то протестантизм не прийняв позицію анабаптистів (від гр. — знову занурюю, тобто охрещую вдруге), залишивши таїнство хрещення немовлят. Особливе значення мала відмова протестантизму від таїнства освячення і поділу суспільства на духовенство і мирян. Вчення про те, що будь-яка людина може безпосередньо спілкуватися з Богом, стало підставою для утвердження ідеї "всезагального священства" віруючих.

Отже, протестантизм ґрунтується на трьох нових для християнства принципах.

По-перше, на принципі спасіння особистою вірою. Догматика протестантизму дотримується положення, що первородний гріх спотворив природу людини, позбавив ц здатності творити добро, тому вона може забезпечити собі спасіння не папськими "добрими справами", не таїнствами, не аскетизмом, а тільки особистою вірою у спокутну жертву Христа.

По-друге, на принципі священства всіх віруючих християн. Священство отримує кожний із них, тобто має можливість надприродного спілкування з Богом. Право на проповідування божественного одкровення і здійснення богослужіння без духовенства і церкви теж має кожен із віруючих. Це є ознакою того, що протестантизм не розрізняє священиків і мирян, змушує священиків звітувати громаді, позбавляє їх права сповідати і відпускати гріхи, скасовує церковну ієрархію, догмати про чистилище і целібат.

По-третє, на принципі виняткового авторитету Біблії. Переклад Біблії державними мовами, її вивчення і тлумачення визнаються у протестантизмі найпершим обов'язком віруючих, а не гріхом, як у католиків.

Загалом суть протестантизму виявляється у тому, що божественна благодать дарується без посередництва церкви, а спасіння людини відбувається лише через її особисту віру у спокутну жертву Ісуса Христа. Миряни не відрізняються від духовенства, священство поширюється на всіх віруючих. Із таїнств визнаються тільки хрещення і причастя. Віруючі не підкоряються Папі Римському. Протестанти не визнають культ Богородиці, заперечують чернецтво, хресне знамення, священне убрання, ікони.http://pidruchniki.ws/16330826/religiyeznavstvo/protestantizm_yogo_zmist_riznovidi

Відповідь від: 30 Січня 2013, 11:03:17
Крім того додам, що у цитаті йдеться про протиставлення Протестантизму і Папства. Не треба думати, що раз у той час вже існувала відокремлена Православна церква, то там все було набагато краще ніж у "Папстві". Єдине що не було торгівлі індульгенціями.
Відповідь від: 30 Січня 2013, 11:06:33
Вам з ДДК в Лютеранство ;)
Цитувати (вибране)
Сучасне лютеранство продовжує стверджувати, що людину врятує тільки особиста віра в Бога, а не надприродні діяння святих і добрі справи на користь церкви; заперечує наділення духовенства благодаттю посередника між Богом і людиною; скасовує чернецтво, поклоніння святим і їхнім мощам, надмірну розкіш в облаштуванні й убранні церков.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58


Вам з ДДК в Лютеранство
Цитувати
Сучасне лютеранство продовжує стверджувати, що людину врятує тільки особиста віра в Бога, а не надприродні діяння святих і добрі справи на користь церкви; заперечує наділення духовенства благодаттю посередника між Богом і людиною; скасовує чернецтво, поклоніння святим і їхнім мощам, надмірну розкіш в облаштуванні й убранні церков.
Чому,я наприклад хоть і дотримуюсь подібних поглядів,але не ходжу взагалі ні в яку церкву,в тому числі і протестанську.Це мій вибір після того як дуже хотів дізнатися багато про Бога про церкви.І не один рік пройшов і не одну церкву відвідав.Та дійшов такого висновку ,що людям властиво помилятися а деяким навіть і зловживати.Тому вірю тільки Богу (див перші мої пости в цій темі).
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

То був жарт.

Бо по перше ,я їх туди не "посилаю", а по друге їх і нема у Калуші.

Я лише пробую довести, що сама постановка питання про "посередників" не є правильною. І якщо вони зробили висновок подібний до Твого, то напрошується питання про можливість спасіння за межами певної конфесії. А посередники хай собі будуть з миром. Все одно Ти ж не виключаєш можливості послухати думок чи навіть настанов когось кого вважатимеш досвідченішим у тому питанні (чисто теоретично логічно уявити, що такі можуть існувати) ;) Мабуть навіть будеш йому вдячний.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58


напрошується питання про можливість спасіння за межами певної конфесії
у мене не напрошується  ;) спасіння і конфесія це різні речі.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Ну не скажи. Того Вову якраз через то забанили ;)
Відповідь від: 30 Січня 2013, 13:33:51
http://www.credo-ua.org/2012/10/70172
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58


ГГ ,я розумію на що ти натякаєш .Ні Юра я згідний ,вільний форум міста Калуш найдемократичніший.
Записаний