Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 28 днів

Автор Тема: Чи потрібні людині посередники між нею і Богом крім Ісуса Христа?  (Прочитано 115206 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Сонечко+

  • Модератор
  • *
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика

Поштовхом до відкриття даної теми був пост ДДК:
Але як на мене, не потрібні посередники (священики, місіонери і т. і.). Я знаю літери, вмію читати слова, мозок мій, слава Богу!, поки що працює. Тому напевно сам спроможний прочитати та ЗРОЗУМІТИ Біблію (Коран, Талмуд - в залежності від обраної конфесії). А наявність посередників розцінюю як те, що мені хтось щось хоче нав'язати, до чогось залучити, та ще й зібрати гроші. Колись люди, які НЕ ХОТІЛИ брати на себе будь-яку відповідальність, радісно казали: "Фюрер думає за нас!"  Інші люди підкірливо волали:"Партія - наш кермовий!". Сьогодні існує багато людей, які мають атрофію мозку, та щасливі тоді, коли їм кажуть: "Не міркувати! Виконувати!"... Хоча, кожний САМ робить свій вибір-жити за своїми рішеннями або бути слухняним й безперечним виконавцем чужих наказів.
і деякі відповіді:
Якраз духовні вожді нам зараз і потрібні але справжні а не ті що за гроші. та як їх відрізнити як знайти. зрештою справді духовні люди не люблять показуху.
може тому, і маємо  стільки сект?
Що цікаво, християнство якраз і ширилося з послухом і любовю в серці, а не одноосібними бажаннями, без провідників...
І так давайте спробуємо обговорити питання - чи потребує Новий Заповіт священиків та посередників.

Згідно з Біблією, у Старому Заповіті Бог встановив релігійно-обрядовий інститут священства. Священики виконували дві важливі функції:
1.     До приходу Ісуса Христа вони були посередниками між Богом і людьми.
2.     Основна місія посередництва полягала у жертвоприношеннях Богові, які були прообразом жертви Ісуса. ("Бо кожний першосвященик, з людей вибраний, для людей настановляється на служіння Богові, щоби приносити дари і пожертви за гріхи"(євр.5:1), "Усякий першосвященик настановляється для приношення дарів і пожертв." (Євр.8:3)
З часом на зміну старому заповіту прийшов Новий Заповіт. Цитую знайдене мною пояснення:
Цитувати (вибране)
Ісус приніс себе у жертву, закінчивши епоху жертвоприношень і став єдиним Посередником між Богом і людьми, замінивши собою обидві функції старозавітних священиків:
Тим.2:5 «Один бо є Бог, і один Посередник між Богом та людьми, людина Христос Ісус».
Хтось знає інші місця у Новому Заповіті, які цьому протирічать?
« Останнє редагування: 10 Січня 2013, 03:36:20 від Сонечко+ »
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

«Один бо є Бог, і один Посередник між Богом та людьми, людина Христос Ісус».

Це взагалі цікава цитата.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58


Цікава вона якщо розглядати її окремо.Якщо в цілому то тоді мені все зрозуміло.Гріх прийшов на рід людський через чоловіка Адама і відповідно через чоловіка мав бути знищений.Що в такій ситуації сталося.Бог дав людям закон ,давав багато можливостей щоби самим виправити цю ситуацію.НЕ ЗМОГЛИ,чи не дуже хотіли,але про це не зараз.Що міг зробити люблячий Господь?дати загинути тим кого Він любить.З одного боку він дав закон-не виконали!ВСЕ він нічим нам більше не зобов'язаний! АЛЕ БОГ Є ЛЮБОВ.І тому ЙОМУ прийшлося стати людиною Йому прийшлося понизитися до рівня нижчого ніж у ангелів.І прожити Своє  життя,витерпіти всі спокуси і померти за нас .Виконати таким чином те, що як через людину Адама гріх прийшов,так через людину Христа гріх був знищений.І я особисто дуже вдячний ЙОМУ за це.Це тим більше цінне тим ,що коли Він помирав на хресті то помирав як людина і коли Його били і катували то Його боліло по справжньому .Він знає як нам,Він пройшов це.Він зробив це за нас! Нам лишилося всього лиш вірити Йому,дякувати Йому,жити як Він вчив ,любити Господа,любити ближнього.Любов це взагалі головне,прочитайте в Євангелії.що пише про любов.Здогадуюся ,що будуть писати наші богослови у відповідь.Але мені це не важливо.Важливо те ,що я знаю Його і це змінило на краще моє життя.Це допомагає мені жити!Дякую Господу Ісусу Христу за те що Він для мене зробив,моєму Спасителю,Батьку і Другові.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Дуже гарно написав. Не думаю, що богослови заперечуватимуть. Тим більше, що лінія "не треба посередників" виражена дуже неявно  ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58


Про посередників я дійсно упустив.Мабуть людині яка невіруюча,не знає нічого про Бога,потрібний посередник,потрібна церква для підтримки духовної,та і в життєвих ситуаціях.Але скажу як я думаю.Коли тих посередників море,коли вони ведуть всі в різні сторони не забуваючи при цьому здирати мзду для себе,забуваючи про вдів,сиріт,хворих.Коли в містах чи селах стоїть велика кількість сяючих золотом храмів,і в той же час там вбивства,розпуста і інше не буду вдаватись в подробиці.То чи не є ці посередники тими "сліпими"які самі ідуть в яму і інших туди ведуть?Мені наприклад якось важко порівняти "посередників"утопаючих в розкошах ,в золоті, і посередника людину Ісуса Христа який не мав нічого,ходив як кажуть босий і голови навіть часто не мав де прихилити.Але будучи невинним ні в чому ,з любові своєї і милосердя пішов на хрест.Краще майте собі за посередника Його.Бога якого ми знаєм як Ісуса з Назарету,учителя,людину яка відповіла за наші провини,знаєм Його як сина Божого.Бо все створено Ним і для Нього і ми живемо в Ньому і Він в душах наших.Навіть у атеїстів які знають Його як совість.
« Останнє редагування: 10 Січня 2013, 13:45:42 від DVania »
Записаний

Сонечко+

  • Модератор
  • *
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика

Тим більше, що лінія "не треба посередників" виражена дуже неявно 
Ось ще пост Чака з теми "Про віру":
"... один у вас вчитель — Христос..." (с) Новий Заповіт
В апостольських посланнях також є пояснення щодо посередників і священників:
Цитувати (вибране)
«12 Коли бо священство зміняється , то з потреби буває переміна й Закону.
13 Бо Той, що про Нього говориться це, належав до іншого племени, з якого ніхто не ставав був до жертівника.
"14 Бож відомо, що Господь наш походить від Юди, а про це плем’я, про священство його, нічого Мойсей не сказав.
15 І ще більше відомо, коли повстає на подобу Мелхиседека Інший Священик,
16 що був не за законом тілесної заповіді, але з сили незнищального життя.
17 Бо свідчить: Ти Священик навіки за чином Мелхиседековим.
18 Попередня бо заповідь відкладається через неміч її та некорисність.
19 Бо не вдосконалив нічого Закон. Запроваджена ж краща надія, що нею ми наближуємось до Бога.
20 І поскільки воно не без клятви,
21 вони бо без клятви були священиками, Цей же з клятвою через Того, Хто говорить до Нього: Клявся Господь і не буде Він каятися: Ти Священик навіки за чином Мелхиседековим,
22 то постільки Ісус став запорукою кращого Заповіту!
23 І багато було їх священиків, бо смерть боронила лишатися їм,
24 але Цей, що навіки лишається, безперестанне Священство Він має.
25 Тому може Він завжди й спасати тих, хто через Нього до Бога приходить , бо Він завжди живий, щоб за них заступитись.
26 Отакий бо потрібний нам Первосвященик: святий, незлобивий, невинний, відлучений від грішників, що вищий над небеса,
27 що потреби не має щодня, як ті первосвященики, перше приносити жертви за власні гріхи, а потому за людські гріхи, бо Він це раз назавжди вчинив, принісши Самого Себе.
28 Закон бо людей ставить первосвящениками, що немочі мають, але слово клятви, що воно за Законом, ставить Сина, Який досконалий навіки! "
(Євр.7: 12-28)
«11. І кожний священик щоденно стоїть на служінні і багато разів приносить одні й ті самі пожертви, котрі ніколи не можуть винищити гріхи» .(Євр.10:11,12)
12. Але Він, принісши одну пожертву за гріхи, назавжди сів праворуч Бога,
«Але Сей Першосвященик одержав служіння тим пречудовіше, чим кращого Заповіту Він посередник , котрий утверджений на кращих обітницях» (Євр.8:6)
«13. Кажучи: Новий показав ветхість першого; а те, що стає непридатним і старіє, близьке до зотління. » Євр.8:13
«15. І тому Він є Посередник Нового Заповіту , щоб смертю Його, для покути від злочинів, учинених за першого Заповіту, вони, що прикликані, могли одержати обіцянку вічного спадку. 16. Бо, де є заповіт, там необхідно, щоб настала смерть заповідача.» Євр.9: 15,16
 
(останню фразу я щось не дуже зрозуміла щодо необхідності смерті заповідача. Ще подумаю потім).

Чому все-таки Ісус обирав апостолів не серед священників? І чому не зробив священниками їх? Чи зробив?
З цим можна ще розбиратись. Але точно знаю, що всіх апостолів звали по іменам, а ніхто не звеливував їх серед інших людей і не звертався "отче ...", "ваша святість..." чи ще якось по-особливому і рук їм точно не цілували. Чи справді такого ставлення до священників хотів Ісус Христос і взагалі що Він говорив про священників, про їх необхідність? Хто вони оті, кого звуть чи можна назвати священниками?
« Останнє редагування: 10 Січня 2013, 16:55:15 від Сонечко+ »
Записаний

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58


Цитувати (вибране)
Mat 23:8 А ви вчителями не звіться, бо один вам Учитель, а ви всі брати.

Mat 23:9 І не називайте нікого отцем на землі, бо один вам Отець, що на небі.

Mat 23:10 І не звіться наставниками, бо один вам Наставник, Христос.

Mat 23:11 Хто між вами найбільший, хай слугою вам буде!

Mat 23:12 Хто бо підноситься, буде понижений, хто ж понижується, той піднесеться.

Mat 23:13 Горе ж вам, книжники та фарисеї, лицеміри, що перед людьми зачиняєте Царство Небесне, бо й самі ви не входите, ані тих, хто хоче ввійти, увійти не пускаєте!

Mat 23:14 Горе ж вам, книжники та фарисеї, лицеміри, що вдовині хати поїдаєте, і напоказ молитесь довго, через те осуд тяжчий ви приймете!

Mat 23:15 Горе вам, книжники та фарисеї, лицеміри, що обходите море та землю, щоб придбати нововірця одного; а коли те стається, то робите його сином геєнни, вдвоє гіршим від вас!


Цитувати (вибране)
«Кругом неправда і неволя,
Народ замучений мовчить.
І на апостольськім престолі
Чернець годований сидить
Людською кровію шинкує
І рай у найми оддає!
Небесний царю! суд твій всуе,
І всує царствіє твоє.
Розбойники, людоїди
Правду побороли,
Осміяли твою славу,
І силу, і волю.
Земля плаче у кайданах,
Як за дітьми мати.
Нема кому розкувати,
Одностайне стати
За євангеліє правди,
За темнії люди!
Нема кому! боже! боже!
Чи ж то і не буде?
Ні, настане час великий
Небесної кари.
Вірш Шевченко, Єретик весь текст http://svatovo.ws/shevchenko_verses_eretik.html

Пройшло багато з того часу,але багато що актуальне і в наш час і не тільки для тієї церкви,справедливості ради треба сказати ,що теперішні протестанти нічим не кращі.
Майже всі знайшли собі свого бога ,тільця золотого йому і служать.
« Останнє редагування: 10 Січня 2013, 19:35:36 від DVania »
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

Чому все-таки Ісус обирав апостолів не серед священників?
я думаю, що Він засновував новозавітню церкву
хоча один професійний священник був - перший єпископ Єрусалимський Яків
Відповідь від: 10 Січня 2013, 19:37:20
І чому не зробив священниками їх? Чи зробив?
А якому апостолу Він казав, що збудує Церкву Свою?
Записаний
When doctors differ who is to decide?

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36


Але скажу як я думаю.Коли тих посередників море,коли вони ведуть всі в різні сторони не забуваючи при цьому здирати мзду для себе,забуваючи про вдів,сиріт,хворих.Коли в містах чи селах стоїть велика кількість сяючих золотом храмів,і в той же час там вбивства,розпуста і інше не буду вдаватись в подробиці
 Як тільки мова заходить за релігійність і церкву відразу ж йже атака на священників. Навіщо та церква там же такі страшні люди ті ксьондзи, які обдирають бідних людей, а самі розкошують, що там можна навчитись доброго. Так доля правди в цьому є, бо всі ми люди і далеко не вся чоловіки ідуть, як то кажуть на ксьонза відчуваючи поклик служити Богу, але і з корисливих мотивів. І виходять з них такі батюшки через яких багато людей відвертається від Бога. Хоча якщо людина зустріла Христа всередині себе то зовсім іншими очима починає дивитися на всі речі якщо відбуваються навколо і в церкві.
Починає дивитися духовними очима на світ розуміючи той плачевний стан в якому знаходяться людина гріха і себе бачить такою же ураженою гріхом людину розуміючи, що в кожного свої спокуси.
Яким би не був священник - поганим чи добрим, він служить Богу, він пастир і буде відповідати перед Господом за паству. Ми живемо зараз у такий непростий час про який в Писанні написано, що " і вибрані спокусяться". Так є багато пастирів, що спокусилися принадами світу цього, але, як написано, давайте віддамо суд Господу. Священник є служтель Бога от хай і Бог його судить за те як він несе службу. Бо пастир відповідає і за себе і за стадо.  Священники не є посередниками, а служителями Бога яких поставив Христос починаючи з Апостолів, а вони в свою чергу ставили єпископів і священників в тих церквах які вони засновували проповідуючи слово Боже. Є багато цитат в св. Писанні про інститут священства.
І позолочують храми не священники, а прості віруючі і вдячні Богу люди, і традиція ця тягнеться ще із старозавітнього храму Соломона того першого храму Богу. Людина приносить все найкраще Богу виражаючи свою вдячність і любов до Бога.

Записаний

Сонечко+

  • Модератор
  • *
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика

Є багато цитат в св. Писанні про інститут священства.
Наприклад. Поки що там написане протилежне. Дивіться вищі посилання на Біблію (Новий Заповіт).
І позолочують храми не священники, а прості віруючі і вдячні Богу люди, і традиція ця тягнеться ще із старозавітнього храму Соломона того першого храму Богу.
Точно - із старозавітного. А тепер глянемо, що нам сказав Ісус через апостолів.
Майже всі знайшли собі свого бога ,тільця золотого йому і служать.
На жаль. А кому служимо ми, якщо вони служать золотому тельцю і є посередниками між нами і (ким?)?
Церковний бізнес зараз самий прибутковий і не вимагає своїх власних грошових вкладень.
Більше того, мені здається, що наші священники часто користуються саме старим заповітом. Це старозавітні священики кров’ю тварин освячували жертівник. Це була символіка і прообраз жертовної крові Ісуса. Сьогодні подібна практика «освячення» водою помешкань, машин і т.д., яку придумали «отці», стала прибутковим бізнесом. Хіба є щось подібне у Новому Заповіті?А з допомогою якого «духа» і з якою метою\результатом ті «пречесні отці» «освячують» все і вся, і на якій підставі за це беруть гроші? Ні, не вимагають, просто БЕРУТЬ! Апостоли з допомогою Духа Святого СПРАВДІ допомагали людям (уздоровлювали, воскрешали). Але чи брали за це гроші?
«Уздоровляйте недужих, воскрешайте померлих, очищайте прокажених, виганяйте демонів. Ви дармо дістали, дармо й давайте. НЕ БЕРІТЬ ані золота, ані срібла, ані мідяків до своїх поясів, ані торби в дорогу…» Матв. 10: 8-10.
Про посередників я дійсно упустив.Мабуть людині яка невіруюча,не знає нічого про Бога,потрібний посередник,потрібна церква для підтримки духовної,та і в життєвих ситуаціях.
Тут я також згідна. То християнину крім Христа посередника не потрібно. А тому, хто ще на шляху до Бога необхідна підтримка і пояснення. Де їх взяти як не у церкві?
Відповідь від: 10 Січня 2013, 21:41:50
що збудує Церкву Свою?
Збудує у значенні збудує як будинок? Зараз спрбую знайти. Бо я зустрічала про Церкву як Храм Душі.
Відповідь від: 10 Січня 2013, 21:43:54
Є багато цитат в св. Писанні про інститут священства.
Шукаючи таку інформацію натрапила на таке пояснення:
Цитувати (вибране)
У Новому Заповіті кожен християнин, який (на відміну від старозавітніх священиків, що приносили жертовні дари Богові), приносячи ДУХОВНІ дари, автоматично наділюється священством , але вже не у значенні посади, а у духовному значенні як результату духовної святості (1 Пет. 2:5, 9; Об. 1:6; 5:10; 20:6). Серед апостолів були старійшини, яких називали єпископами. Слово означає «наглядач» і тоді не мало поняття як духовного сану. Апостоли себе священиками не називали і інші християни їх так не називали. Апостоли були простими і скромними і не любили почестей. Вони не дозволяли іншим ставитись до них по-особливому.

Яким би не був священник - поганим чи добрим, він служить Богу,
Тобто, яка б не була людина (не обов"язково священник) - добра чи погана - вона все одно служить Богу? І яка б не була грішна вона все одно буде і є з Богом? Чи священників будуть судити інакше ніж всіх інших людей? Тож, хто такі священники?
він пастир і буде відповідати перед Господом за паству.
А як бути з цим:
Ісус приніс себе у жертву, закінчивши епоху жертвоприношень і став єдиним Посередником між Богом і людьми, замінивши собою обидві функції старозавітних священиків:
Тим.2:5 «Один бо є Бог, і один Посередник між Богом та людьми, людина Христос Ісус».
Я би просила вас прокоментувати пояснення Павла про зміну священства у Євр. (8.9 розділи). Тут про зміну священиків як посадових осіб. А надалі у Біблії використовується значення священників як "служник" Божий, якими ми після приходу Ісуса стали.
Прошу прокоментувати також Євр.(8 і 9 розділи) і відповісти на питання:
1. З якою метою Бог встановив священиків? Які функції вони мали здійснювати? Чи були вони посередниками між Богом і людьми ?
2. Чи змінилось священство у Новому заповіті? Якщо так, то яким чином?
Хто у Новому Заповіті виконує ті функції , які на священиків були покладені Богом? Чи Ісус виконує зараз ті функції? Чи є Ісус посередником між Богом і людьми? Чи замінив Ісус собою священиків як посередників між Богом і людьми? Чи є ще хтось крім Ісуса посередниками?
3. Чи апостоли називали себе священиками? Чи називали їх так інші християни?
І висновок: Чи потребує Новий Заповіт священиків?

Відповідь від: 10 Січня 2013, 22:24:59
І ще трішки додам.
Поганий чи хороший священник\слуга Бога\християнин судити не нам. "Не суди і не судим будеш". Річ не у поганий\хороший, а у потрібна така ієрархія\такі посередники чи нам Бог через свого Сина уже надав усе необхідне для того, щоб ми могли бути християнами, слугами Бога?
Цитувати (вибране)
" Терміни пресвітер і священик не слід уважати абсолютними синонімами , у перекладах слід зберігати таку відповідність: πρεσβύτερος, presbyter — пресвітер,
ίερεύς, sacerdos — священик (див. Катехизм Католицької Церкви, 2002, 1536-1568).
і коментар тлумачника Святого Писання:
Цитувати (вибране)
Тобто тут католики намагаються ототожнити зі словом "священик" лише одне слово грецького походження: ієрей, що буквально означає "жрець".
Стосовно сучасної складної піраміди ієрархії (вищий-нижчий духовницький сан), то це придумано вже у позаапостольські часи.
Знайшла ще місце де йдеться про священництво - наприклад про Тимофія. Він, як і інші християни, був служителем\священником (служником, слугою) і приймаючи Тимофія на служіння Ісусу Христу, на нього було покладено руки, з допомогою чого посилався Дух святий (як це робилось і з багатьма іншими християнами): "Як будеш оце подавати братам, то будеш ти добрий служитель Христа Ісуса, годований словами віри та доброї науки, що за нею слідом ти пішов". "Не занедбуй благодатного дара в собі, що був даний тобі за пророцтвом із покладенням рук пресвітерів".
Отже, Тимофій, ставши на шлях християнства, із покладанням рук прийняв благодать святого Духа, а благодать Духа не є ексклюзивною прерогативою лише певної касти. Про священицтво як сан тут не йдеться.
Записаний

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36


Наприклад. Поки що там написане протилежне. Дивіться вищі посилання на Біблію (Новий Заповіт).
Ну добре, ось деякі:
28   А інших поставив Бог у Церкві поперше апостолами, подруге пророками, потретє учителями, потім дав сили, також дари вздоровлення, допомоги, управління, різні мови.
29   Чи ж усі апостоли? Чи ж усі пророки? Чи ж усі вчителі? Чи ж усі сили чудодійні?
30   Чи ж усі мають дари вздоровлення? Чи ж мовами всі розмовляють? Чи ж усі виясняють?
(1-е до коринтян 12:28-30) отже одних Бог поставив для керівництва і навчання та наставлянні в істині, а інші повинні слухати керівників, пастирів та вчителів.

старозавітня цитата про Новозавітнє священство.
18   І Я знаю їхні вчинки та їхні думки, і прийду, щоб зібрати всі народи й язики, і прийдуть вони й Мою славу побачать!
19   І знака на них покладу, і пошлю урятованих з них до народів, у Таршіш, Пул, і Лул, в Мешех і Кос, у Тувал та Яван, в острови предалекі, що звістки про Мене не чули й не бачили слави Моєї, і звістять мою славу вони між народами!
20   І вони приведуть усіх ваших братів із народів усіх у дарунок для Господа на конях та на колесницях, і на фурах та мулах, та на верблюдах, на гору святу Мою, до Єрусалиму, говорить Господь, як приносять синове Ізраїлеві дарунка в посудині чистій до дому Господнього.
21   І візьму Я із них за священиків та за Левитів, говорить Господь.
(Iсая 66:18-21)

Христос для Своєї Церкви протягом трьох з половиною років готував  керівників, священноначаліє. Він призначав не всіх віруючих в Нього, а тільки деяких:
Багато хто, каже євангеліст, бачачи чудеса, які Він(Христос) творив, вірили в імя Його. Але сам Ісус їм не ввірявся, бо знав усіх, і не мав потреби, щоби хтось свідчив про людину: бо Сам знав, що в людині.
Ін.2,23-24

13 Потом взошел на гору и позвал к Себе, кого Сам хотел; и пришли к Нему.
14И поставил [из них] двенадцать, чтобы с Ним были и чтобы посылать их на проповедь,
15и чтобы они имели власть исцелять от болезней и изгонять бесов;
Мр.3,13

отже Христос сам вибрав учеників для Церкви. В чому виражалася ця турбота?
Вони завжди були разом з Христом під час Його земної проповіді і Спаситель в основному навчав їх. Про народ
передає євангеліст. що Спаситель многими притчами проповедивал им слово, сколько они могли слышать. Без притчи же не говорил им; а ученикам наедине изьяснял все
Мр.4.33_34 передавая избранным Своим ученикам тайны царствия Божия (Мр.4.11) Господь готував їх для всесвітньої проповіді посилаючи спочатку в міста та села "загиблих овець дому Ізраїля" Мф.10.5-7.11
навіть після воскресіння Господь все ще піклувався про наставляння Своїх учеників Апостолів, в продолжении сорока дней являясь им и говоря о царствии Божием (Деян.1.3)

Христос також заповів Апостолам перед своїм Вознесінням щоб будували і берегли Церкву Його на землі. Не всім віруючим, але тільки їм, Апостолам сказав :
19Итак идите, научите все народы, крестя их во имя Отца и Сына и Святаго Духа,
20уча их соблюдать всё, что Я повелел вам; и се, Я с вами во все дни до скончания века. Аминь.
Мф. 28,19-20
Цим Господь доручає Апостолам - идите, научите все народы пропровідь Християнства. Словами, крестя их во имя Отца и Сына и Святаго Духа, - Апостолам доручається священнодійство в Церкві. І ще словами : уча их соблюдать всё, что Я повелел вам- Апостолам доручаєтья керівництво Церквою і навчання.








Відповідь від: 10 Січня 2013, 22:48:29
Справа ця яка доручена Апостолам продовжуєтсья в їхніх приємниках священства. Господь, знаючи, що Апостоли не будуть жити вічно і хтось продовжить їхню справу каже:
се, Я с вами (тобто з тими хто навчає і хрестить) во все дни до скончания века. Тут ясно видно, що Господь говорив не тільки про самих Апостолів, але і про їх приємників, які будуть продовжувати справу священства в Церкві.
Відповідь від: 10 Січня 2013, 22:55:34
Тимофій був поставлений єпископом через рукоположення в священники: с возложением рук священства (1Тим.4.14). В цьому священнодійстві брав участь Ап. Павло про що і нагадує Ап. Тимофію:
    6 По сей причине напоминаю тебе возгревать дар Божий, который в тебе через мое рукоположение;
Відповідь від: 10 Січня 2013, 23:06:33
Потім, коли Ап. Павло доручає єпископу Тимофію поставляти пресвітерів, вказує, що це священнодійство звершується з покладанням рук:
22Рук ни на кого не возлагай поспешно, и не делайся участником в чужих грехах. Храни себя чистым.
1Тим.5.22

Відповідь від: 10 Січня 2013, 23:09:51
також про рукопокладання священників:
23Рукоположив же им пресвитеров к каждой церкви, они помолились с постом и предали их Господу, в Которого уверовали
Відповідь від: 10 Січня 2013, 23:11:27
Ап. Павло, звертаючись до Ефеських священників, каже: Дух Святый поставил вас (Деян.20.17)
Відповідь від: 10 Січня 2013, 23:14:02
сам собою ніхто не може зробитися ні єпископом ні священником ні дияконом  тому:
что никто сам собою не приемлет этой чести, но призываемый Богом, как и Аарон (Евр.5.4)

Апостолам Господь сказав: не вы Меня избрали, а Я вас избрал и поставил вас (Ін. 15.16)
Єп. Тимофій був поставлений не мирянами, але : с возложением рук священства (1Тим.4.14) Рукопокладати пресвітеру було доручено єп. Тимофію, не мирянам. Це до того, що священників мають право рукопокладати тільки єпископи.
Відповідь від: 10 Січня 2013, 23:20:13
Про послух священноначальникам в Церкві Христос сказав:
16Слушающий вас Меня слушает, и отвергающийся вас Меня отвергается; а отвергающийся Меня отвергается Пославшего Меня (Лук. 10.16)
Відповідь від: 10 Січня 2013, 23:23:40
Ап. Павло пише:
17Повинуйтесь наставникам вашим и будьте покорны, ибо они неусыпно пекутся о душах ваших, как обязанные дать отчет; чтобы они делали это с радостью, а не воздыхая, ибо это для вас неполезно.(Євр.13.17)

Відповідь від: 10 Січня 2013, 23:25:55
Ап. Павло пише:
12Просим же вас, братия, уважать трудящихся у вас, и предстоятелей ваших в Господе, и вразумляющих вас,
13и почитать их преимущественно с любовью за дело их; будьте в мире между собою.
1Фес.5.12-13

Відповідь від: 10 Січня 2013, 23:27:51
Чи священників будуть судити інакше ніж всіх інших людей
При здійсненні таїнства Священнства(рукопокладання) чоловік отримує особливу благодать від Бога. Отже згідно притчі про таланти за цей особливий Дар Божий прийдеться дати звіт. Мирянин не має цього дару і не буде відповідати так як священник.
Записаний

Сонечко+

  • Модератор
  • *
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика

19Итак идите, научите все народы, крестя их во имя Отца и Сына и Святаго Духа,
20уча их соблюдать всё, что Я повелел вам; и се, Я с вами во все дни до скончания века. Аминь. Мф. 28,19-20
Цим Господь доручає Апостолам - идите, научите все народы пропровідь Християнства. Словами, крестя их во имя Отца и Сына и Святаго Духа, - Апостолам доручається священнодійство в Церкві.
Доручається бути вчителями, апостолами - ідіть і навчайте. А не священниками (я скількох не запиувала - ніхто не підтвердив, що Ісус називав апостолів священниками) - ідіть і нехай люди вам поклоняються і руки цілують, і за релігійні священнодійства платять....
И поставил [из них] двенадцать, чтобы с Ним были и чтобы посылать их на проповедь,
15и чтобы они имели власть исцелять от болезней и изгонять бесов;
Мр.3,13

отже Христос сам вибрав учеників для Церкви.
Так. Щоб проповідувати, зціляти і виганяти бісів. Чи мають цей дар наші священослужителі? Одиниці. Інакше не їхали б паломники\хворі по різним церквам і різним областям. А приходили у свою за цим.
Тимофій був поставлений єпископом через рукоположення в священники: с возложением рук священства (1Тим.4.14). В цьому священнодійстві брав участь Ап. Павло про що і нагадує Ап. Тимофію:
    6 По сей причине напоминаю тебе возгревать дар Божий, который в тебе через мое рукоположение;
І це лише підтверджує написане вище мною
Знайшла ще місце де йдеться про священництво - наприклад про Тимофія. Він, як і інші християни, був служителем\священником (служником, слугою) і приймаючи Тимофія на служіння Ісусу Христу, на нього було покладено руки, з допомогою чого посилався Дух святий (як це робилось і з багатьма іншими християнами): "Як будеш оце подавати братам, то будеш ти добрий служитель Христа Ісуса, годований словами віри та доброї науки, що за нею слідом ти пішов". "Не занедбуй благодатного дара в собі, що був даний тобі за пророцтвом із покладенням рук пресвітерів".
Отже, Тимофій, ставши на шлях християнства, із покладанням рук прийняв благодать святого Духа, а благодать Духа не є ексклюзивною прерогативою лише певної касти. Про священицтво як сан тут не йдеться.
Рукопокладати пресвітеру було доручено єп. Тимофію, не мирянам. Це до того, що священників мають право рукопокладати тільки єпископи.
Я вище передала переклад з Катахизесу значення слів пресвітер і єпископ.
16Слушающий вас Меня слушает, и отвергающийся вас Меня отвергается; а отвергающийся Меня отвергается Пославшего Меня (Лук. 10.16)
І знову ж таки УСІ приведені цитати - про те, що Бог обрав собі проповідників\учителів, яких мають слухати. А НЕ ПОСЕРЕДНИКІВ\СВЯЩЕННИКІВ. Руки пресвітери накладали на усіх мирян, які приймали в свої серця Ісуса, а не обраним бути над ними.
Записаний

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36


Доручається бути вчителями, апостолами - ідіть і навчайте. А не священниками (я скількох не запиувала - ніхто не підтвердив, що Ісус називав апостолів священниками
все просто. Коли Апостоли стали "справжніми" Апостолами і священниками ? 
Коли на них зійшов Дух Святий. Дух же Святий зійшов на них після Вознесіння Спасителя на пятдесятий день. Зішестя Святого Духа на Апостолів.
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

Наприклад. Поки що там написане протилежне. Дивіться вищі посилання на Біблію (Новий Заповіт).
6. їх поставили перед апостолів, і, помолившись, вони руки поклали на них.
7. І росло Слово Боже, і дуже множилося число учнів у Єрусалимі, і дуже багато священиків були слухняні вірі.
(Дії Апостолів 6:6,7)
Записаний
When doctors differ who is to decide?

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36


ідіть і нехай люди вам поклоняються і руки цілують, і за релігійні священнодійства платять....
Ну давайте знову про ГРОШІ  :=)

У Христа Спасителя і Апостолів був грошовий ящик, и люди давали туди свої пожертви. (Ін.12.6). Також багато жінок служили Христу своїм майном. (Лук.8.3)
Апостол Павло так вчив:  наставляемый словом делись всяким добром с наставляющим Гал.6.6
В іншому місті: Вот мое защищение против осуждающих меня. Или мы не имеем власти есть и пить?.... Или один я и Варнава не имеем власти не работать ? Какой воин служит на своем содержании? Кто, насадив виноградину не ест плодов его? Кто пася, стадо, не пьет молока от стада? По человеческому ли только рассуждению я это говорю? Не то же ли говорит и закон ? Ибо в Моисеевом законе написано:  не заграждай рта у вола молотящего (Втор. 25.4) О волах ли печется Бог?
.... ибо кто пашет, должен пахать с надеждою, и кто молотит, должен молотить с надеждою получить ожидаемое.
Если мы посеяли в вас духовное, велико ли то, если пожнем у вас телесное. Если другие имеют у вас власть, не паче ли мы ? Однако, мы не пользьвались сею властью. но все переносим, дабы не поставить какой преграды благовествованию Христову. Разве не знаете, что священнодействующие питаются от святилища? Что служащие жертвеннику берут долю от жертвенника?

Ось так і Господь звелів проповідачам Євангеліє жити від благовіствування (1Кор.9.3-4. 6-14)
Записаний

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58


newroman,у Вас дуже гарний підпис.
Цитувати (вибране)
Один парень спросил священника: - Если Бог везде, то для чего мне ходить в церковь? На что тот ответил: - Во всей атмосфере есть вода; но когда тебе хочется пить, ты должен идти к источнику или колодцу.
Але мені чомусь здається :) що там мався на увазі трошки інший "істочник",згадайте бесіду Христа з самарянкою.
Цитувати (вибране)
Иисус Христос сказал ей в ответ: "всякий, кто пьет эту воду, возжаждет опять (т. е. опять захочет пить); а кто будет пить воду, которую Я дам, тот не будет жаждать во век. Потому что вода, которую Я дам, сделается в нем источником воды, текущей в жизнь вечную".
Може тут малося на увазі Слово Боже?Ви напевно скажете ,що це так і Слово потрібно шукати в церкві,дозвольте спитати Вас в якій?я їх тільки в Калуші декілька і всі мають Слово Боже.
Може краще робити так-
Цитувати (вибране)
Но настанет время и настало уже, когда истинные поклонники будут поклоняться Отцу в духе и истине, ибо таких поклонников Отец ищет Себе.
Бо ті церкви всі хоть і мають Слово Боже,але вчать по різному.І чи не ризикуємо ми попасти до таких про яких говориться
Цитувати (вибране)
Лицемеры! хорошо пророчествовал о вас Исаия, говоря: приближаются ко Мне люди сии устами своими, и чтут Меня языком, сердце же их далеко отстоит от Меня…
Чи не краще в такій ситуації робити так як казав Господь  
Цитувати (вибране)
Ты же, когда молишься, войди в комнату твою и, затворив дверь твою, помолись Отцу твоему, Который втайне; и Отец твой, видящий тайное, воздаст тебе явно.
?
Відповідь від: 11 Січня 2013, 00:13:36
Хоть якщо чесно,відповідь я передбачаю.
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

(я скількох не запиувала - ніхто не підтвердив, що Ісус називав апостолів священниками)
А тих, кого Ви питали, свідки тих подій?
Відповідь від: 11 Січня 2013, 00:16:01
Але мені чомусь здається Посмішка що там мався на увазі трошки інший "істочник",згадайте бесіду Христа з самарянкою.
Не треба блукати в часі, те було ще до заснування церкви, тобто до П'ятидесятниці
навіть ще до Тайної вечірі
Записаний
When doctors differ who is to decide?

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36


Руки пресвітери накладали на усіх мирян, які приймали в свої серця Ісуса, а не обраним бути над ними.
Так, але це не рукопокладання в священники, а древнє миропомазання, яке тепер здійснюєтья під час хрещення, печать дара Духа Святого.
Все я спати. :)
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

Отже, Тимофій, ставши на шлях християнства, із покладанням рук прийняв благодать святого Духа, а благодать Духа не є ексклюзивною прерогативою лише певної касти.
І де тут ексклюзив?
Відповідь від: 11 Січня 2013, 00:32:07
мова йде тільки про благодать Святого Духа для проходження служіння Церкви,
а дари Святого Духа доступні всім, хто увірував в Господа нашого Ісуса Христа
Відповідь від: 11 Січня 2013, 00:43:43
Назва теми
Цитувати (вибране)
Чи потрібні людині посередники між нею і Богом крім Ісуса Христа?
то феєричний млинець.
Ісус Христос - то і є одвічний Бог
Записаний
When doctors differ who is to decide?

Сонечко+

  • Модератор
  • *
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика

что священнодействующие питаются от святилища? Что служащие жертвеннику берут долю от жертвенника?
Я і не заперечую. Звичайно, у апостольській церкві були певні витрати, допомога бідним і відповідно пожертвування самих членів громади :
Цитувати (вибране)
«Отож, я надумався, що треба вблагати братів, щоб пішли перше до вас та приготували заздалегідь оголошений ваш щедрий дар, щоб був він приготований, як щедрий дар, а не річ примусова. А до цього кажу: Хто скупо сіє, той скупо й жатиме, а хто сіє щедро, той щедро й жатиме!   Нехай кожен дає, як серце йому призволяє, не в смутку й не з примусу, бо Бог любить того, хто з радістю дає! «2 Кор. 9: 5-7
«А тепер я йду до Єрусалиму послужити святим, бо Македонія й Ахая визнали за добре подати деяку поміч незаможним святим, що в Єрусалимі живуть». Рим.15:25,26.
А чи брали гроші апостоли за "релігійні послуги"? Звичайно, що НЕ БРАЛИ.
Я би просила вас прокоментувати пояснення Павла про зміну священства у Євр. (8.9 розділи). Тут про зміну священиків як посадових осіб. А надалі у Біблії використовується значення священників як "служник" Божий, якими ми після приходу Ісуса стали.
Прошу прокоментувати також Євр.(8 і 9 розділи) і відповісти на питання:
Добре, сама спробую.
- З якою метою Бог встановив священиків? Які функції вони мали здійснювати?
Цитувати (вибране)
«Бо кожний першосвященик, з людей вибраний, для людей настановляється на служіння Богові, щоби приносити дари і пожертви за гріхи , « (євр.5:1)«Усякий першосвященик настановляється для приношення дарів і пожертв . Євр.8:3)
- Чи були вони посередниками між Богом і людьми ?
Цитувати (вибране)
"Твій батько був перший згрішив, і відпали від Мене твої посередники ,тому Я позбавив священства священиків, і Якова дав на прокляття, і на зневагу Ізраїля!"
Ісаї 43:27,28

2. Чи змінилось священство у Новому заповіті?
"Коли бо священство зміняється , то з потреби буває переміна й Закону". Євр.8:12
-Якщо так, то яким чином? Хто у Новому Заповіті виконує ті функції , які на священиків були покладені Богом? Чи Ісус виконує зараз ті функції? Чи є Ісус посередником між Богом і людьми? Чи замінив Ісус собою священиків як посередників між Богом і людьми?
"Бо Той, що про Нього говориться це, належав до іншого племени, з якого ніхто не ставав був до жертівника. Бож відомо, що Господь наш походить від Юди, а про це плем’я, про священство його, нічого Мойсей не сказав. І ще більше відомо, коли повстає на подобу Мелхиседека Інший Священик, що був не за законом тілесної заповіді, але з сили незнищального життя. Бо свідчить: Ти Священик навіки за чином Мелхиседековим. Попередня бо заповідь відкладається через неміч її та некорисність. Бо не вдосконалив нічого Закон. Запроваджена ж краща надія, що нею ми наближуємось до Бога. І поскільки воно не без клятви, вони бо без клятви були священиками, Цей же з клятвою через Того, Хто говорить до Нього: Клявся Господь і не буде Він каятися: Ти Священик навіки за чином Мелхиседековим, то постільки Ісус став запорукою кращого Заповіту! І багато було їх священиків, бо смерть боронила лишатися їм, але Цей, що навіки лишається, безперестанне Священство Він має . Тому може Він завжди й спасати тих, хто через НЬОГО до Бога приходить , бо Він завжди живий, щоб за них заступитись. Отакий бо потрібний нам Первосвященик: святий, незлобивий, невинний, відлучений від грішників, що вищий над небеса, що потреби не має щодня, як ті первосвященики, перше приносити жертви за власні гріхи, а потому за людські гріхи, бо Він це раз назавжди вчинив, принісши Самого Себе. Закон бо людей ставить первосвящениками, що немочі мають, але слово клятви, що воно за Законом, ставить Сина, Який досконалий навіки! " (Євр.7: 12-28)«І кожний священик щоденно стоїть на служінні і багато разів приносить одні й ті самі пожертви, котрі ніколи не можуть винищити гріхи» .(Євр.10:11,12)Але Він, принісши одну пожертву за гріхи, назавжди сів праворуч Бога, «Але Сей Першосвященик одержав служіння тим пречудовіше, чим кращого Заповіту Він посередник , котрий утверджений на кращих обітницях» (Євр.8:6)«Кажучи: Новий показав ветхість першого; а те, що стає непридатним і старіє, близьке до зотління. » Євр.8:13 «І тому Він є Посередник Нового Заповіту , щоб смертю Його, для покути від злочинів, учинених за першого Заповіту, вони, що прикликані, могли одержати обіцянку вічного спадку. Бо, де є заповіт, там необхідно, щоб настала смерть заповідача.» Євр.9: 15,16. Бо, якби перший Заповіт був бездоганний, то не було б потреби шукати місця іншому (Євр.8:7)

-Чи є ще хтось крім Ісуса посередниками?
"1 Тим.2:5 «Один бо є Бог, і ОДИН Посередник між Богом та людьми, людина Христос Ісус »." "І тому Він є Посередник Нового Заповіту" Євр.8:15

- Чи апостоли називали себе священиками? Чи називали їх так інші християни?
Ні.

А тих, кого Ви питали, свідки тих подій?
 Я справді не коректно виразилась - треба було додати "...чи є десь цьому підтвердження у Біблії"
Коли Апостоли стали "справжніми" Апостолами і священниками ? 
Якщо не важко дайте мені будь-ласка посилання де їх називають справжніми священниками, щоб довго не блукала?
І де тут ексклюзив?
І я написала, що благодать Духа не є ексклюзивом.
мова йде тільки про благодать Святого Духа для проходження служіння Церкви,
правда ;)?
Назва теми...то феєричний млинець. Ісус Христос - то і є одвічний Бог
Йшлося про людину Ісуса Христа. От, млинець, певно апостол Павло, просто записався уже ;): Тим.2:5 «Один бо є Бог, і ОДИН Посередник між Богом та людьми, людина Христос Ісус »." "І тому Він є Посередник Нового Заповіту" Євр.8:15
А ще апостол Павло казав, що серед самих апостольських послідовників (єпископів-старійшин) постануть вчителі, які казатимуть ПЕРЕКРУЧЕНЕ:
"Пильнуйте себе та всієї отари, в якій Святий Дух вас поставив єпископами, щоб пасти Церкву Божу, яку власною кров’ю набув Він.Бо я знаю, що як я відійду, то ввійдуть між вас вовки люті, що отари щадити не будуть... ІЗ ВАС САМИХ навіть мужі постануть, що будуть казати перекручене, аби тільки учнів тягнути за собою..." Дії 20: 28-30
Записаний