Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Відродимо, очистимо і підтримаймо наші українські культурно-духовні традиції  (Прочитано 36700 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Сонечко+

  • Модератор
  • *
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика

В сьогоднішній "християнській проповіді" йшла розмова про петарди. Пояснювалось, що традиція їх використання прийшла до нас з Китаю. Там таким чином відлякували злих духів. В українців, у християн же традиційно була коляда. Саме прославляючи новонародженого Сина Божого, ми радіємо і визнаємо Його перевагу над усим злом без якихось додаткових засобів. Тож,чи варто використовувати чужі традиції, засмічуючи власні українські? Ще й при цьому провокуючи поранення, ушкодження від тих петард.
А ще і справді жаль, що в основному колядники співають по кілька куплетів "Нової радості" і все...Я, пам"ятаю, як років так 15 назад ми в кожній хаті співали по 3-4 колядки повністю, а по дорозі зустрічали 1-2 театралізованих вертепи.
Записаний

asin

  • Старожил
  • ****
  • Карма +130/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 489
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2017, 01:07:16

    Звідки: бпм

Правильно правильно підтримую .+1 до карми.
Записаний

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58


 Ну от,будь-ласка  :(  Вибух феєрверків у Маріуполі позбавив житла мешканців 11 квартир (відео)

http://expres.ua/digest/2012/12/30/79689
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City

петарди і феєрверки то добре але тема то відродження українських традицій. і в першому ж пості помилка коляда була ще за довго до християнство. християни просто вкрали цю традицію і підлаштували під себе.
Коляда — слов'янський міфологічний персонаж
Коляда – слов’янське свято зимового сонцевороту
Цитувати (вибране)
У давні часи, ще до християнства, в день зимового сонцестояння слов’яни знали, що це переломний період у природі. В цей час йде гостра боротьба добра та зла, стають поруч кінець та початок, так як  22 грудня день найкоротший, а ніч – найдовша. Наші предки вважали, що за народними легендами в цю ніч відкриваються світи: світ богів – небесний, світ людини – земний, світ підземних багатств та померлих – підземний. 22 грудня сонце (Коляда) вмирало, але потім знову народжувалося.
http://viza.vn.ua/carol-slowianskie-swieto-przesilenie-zimowe.html
вгадайте чому народження Христа підлаштували під  25 грудня по старому календарю.
наші традиції значно древніші.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Сонечко+

  • Модератор
  • *
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика

Тема навіть не про християнські традиції, а саме як у темі - наші українські культурно-духовні...
Звичайно, що християни "запозичили" це свято у наших предків. Люба релігія виникає не на порожньому місці, а на підґрунті попередніх релігій, вірувань і знань. Як і всі християнські храми будують на місцях ведичних капищ (як писав уже ДДК). Але, які не були б назви і мотиви - це все наше, українське.
Тому для зацікавлених у відродженні і продовженні наших традицій відкрию нову тему із сценаріями вертепів і дам тут на неї ссилочку.
http://forum.kalush.info/index.php/topic,7542.msg140826.html#msg140826
« Останнє редагування: 06 Січня 2013, 21:57:10 від Сонечко+ »
Записаний

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"

Файно:
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=VfwBN7VH1uk" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=VfwBN7VH1uk</a>
Записаний
Следи за контекстами!

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

Я, пам"ятаю, як років так 15 назад ми в кожній хаті співали по 3-4 колядки повністю
і я пам'ятаю. А тепер деякі знайомі навіть двері не відкривають
перевірено сьогодні, тобто на Свят-вечір від 20:00
Записаний
When doctors differ who is to decide?

Сонечко+

  • Модератор
  • *
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика

На жаль так. А раніше не відкрити коляднику вважалось неповагою до Христа, бо діти приходили прославити Бога, з благою вістю.
Записаний

Глінтвейнович

  • Початківець
  • *
  • Карма +3/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 34
  • Останні відвідини:
    28 Липня 2013, 20:05:25

    Звідки: тутешній

Ну відкривав двері, а в "Новій радасті" і далі більшість дітей співає: "У бога повився"  :o, взагалі не розумують, що співать, роблю зауваження, а в ответ - тишина  :=), а скільки чув,що дорослі так співають?, та й ви теж чули. або - "Йосиф діву потішає, повивати помагає Марію  :=) :=)" - капець!
Записаний

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush

і далі більшість дітей співає: "У бога повився"
в орігіналі звучить - «ЯК ЧОЛОВІК, ПЕЛЕНАМИ УБОГО ПОВИВСЯ»
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

Lyolik

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +268/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1098
  • Останні відвідини:
    04 Жовтня 2016, 14:32:28

    Звідки: Проспект

То якось в церкві щось дяки замріялись і таке співали  :D


сто відсотків!

Відповідь від: 23 Січня 2013, 09:31:32
Ми то знаєм, але й насправді заучують так, а батьки тішаться, що хоч вивчили, і то їм гордість  і радість.
Записаний
Найбільша проблема Культури - це її відсутність

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush

трохи тексту :)

Знання синонімічного багатства нашої мови допомогло б колядникам, особливо юним, уникати помилок. Погодьтеся, прикро вражає господарів недбалість деяких дітей, які, з гарним наміром прибувши до  них на Різдво, без потреби переінакшують слова давніх текстів. Найразючіший приклад – відома усім коляда «Нова радість стала». До речі, фахівці стверджують, що в оригіналі тексту було «Нова рада стала», а вже пізніше упорядники кантичок-колядників (збірників коляд) замінили слово рада на радість.  Але одна річ, якщо спеціалісти осучаснюють давні тексти народних пісень, а інша – коли кожен з нас мінятиме слова на свій розсуд. Звернімо увагу на те місце в коляді «Нова радість стала», яке останнім часом колядники вже геть бездумно перекручують, спотворюючи зміст оригіналу: «Як чоловік, пеленами убого повився».  Цей уривок із тексту коляди виявився занадто складним, незрозумілим для багатьох наших сучасників – і вони почали тлумачити його по-своєму: «Як чоловік з пеленами у Бога повився» або «Як чоловік з пеленами в Бога оповився».  Гарненько вдумаймось у значення чотирьох слів. По-перше, чоловік. Це слово в  мові має не тільки значення «особа чоловічої статі, мужчина» і «муж», а й «людина». Саме в цьому значенні вжито його у коляді: не як Бог, а як людина, адже Ісус Христос має ці дві іпостасі. По-друге, ще донедавна люди повивали немовлят. Як спитаємо: чим повивали чи з чим? Звісно, що чимось повивають: пеленами, пеленками, а не з чимось. Пригадаймо зі школи таке поняття, як дієслівне керування. Отже, тут – орудний відмінок без прийменника: повивають чим? – пеленами ( так само, як витирають чим? – рушником; підперізують чим? – поясом, повивачем). Треба, щоб наші юні колядники відучилися від отого  « з пеленами», бо прийменник з тут недоречний. Уявіть, що хтось казав би: «витерся з рушником» чи «копає з лопатою» або «пише з олівцем». По-третє, повився.  Пасивна дієслівна форма на -ся – це архаїзм. Витлумачимо по-сучасному – Його повили (сповили) пеленами.  По-четверте – убого. Це синонім до слова бідно. Знаємо, що Сина Божого все життя супроводжували убогість, приниження та страждання, і для новонародженого Дитяти не знайшлось багатої одежі, як належало б Цареві світу: Його повито як звичайного чоловіка, як людину, – скромно, убого, та ще й у холодній стаєньці, де «Йосиф старенький пелени гріє», де звірята хухають, зігрівають своїм диханням Боже Дитя, убого повите пеленами.

Олександра ЗАХАРКIВ.
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

Сонечко+

  • Модератор
  • *
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика

а скільки чув,що дорослі так співають?
Так, особливо ріже вухо і дивує, коли таке лунає із ЗМІ.

Відповідь від: 23 Січня 2013, 21:36:55
Сьогодні у церкві прозвучало пояснення, про те, що правитись повинно не на старослов"янській, а на сучасній українській мові. І не підлягати ні Московському патріархату, ні Риму та молитись ми повинні за здоров"я українського Філорета, а не, наприклад, Римського Папи чи російських "святійшин".
Записаний

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36


кожна Церква молиться за свого предстоятеля. Многая літа патріарху Філарету! який на днях відзначив своє 84 ліття.
Записаний

Lyolik

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +268/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1098
  • Останні відвідини:
    04 Жовтня 2016, 14:32:28

    Звідки: Проспект

кожна Церква молиться за свого предстоятеля. Многая літа патріарху Філарету! який на днях відзначив своє 84 ліття.
Молюся за Папу, ноги мої та й серце, як і хрищення в  УГКЦ. А патріарха Філарета особливо поважаю, в т.ч. як патріота . Многая йому літа!  :bouquet:
Відповідь від: 27 Січня 2013, 23:19:55
та молитись ми повинні за здоров"я українського Філорета, а не, наприклад, Римського Папи чи російських "святійшин".
До чого це в такій темі?  :unknow ви не вірите, що ми поряд з вами десь щось та й відроджуємо? Ви ж модератор, не тягайте ковдру  :), що буде з форуму?  :unknow Поділ на конфесії? Думав що тут  Калушани, які є різними, справді цікаво  :good

Справді, не у тій темі. Зараз перенесу.
« Останнє редагування: 28 Січня 2013, 00:02:44 від Сонечко+ »
Записаний
Найбільша проблема Культури - це її відсутність

Сонечко+

  • Модератор
  • *
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика

Перенести у тему "На рахунок всього Українського" не можу, так як не являюсь там модератором.
Lyolikу:
Справа не у конфесіях чи поділі на них, який справді існує де факто, не треба до того вести - я про ментальність українців.
Приховано: Показати
Ковдру тягнути не збираюсь. Але, те що я модератор не значить, що я не можу уже висловлювати свою думку чи згоду з думкою інших. Я ж не блокую "неугодні" мені відповіді :) і ніколи такого не робила - кожна думка має право на життя.


Хоча, я підтримую, що українці мали би в першу чергу молитись за українських настоятелів. Бо ми уже звикаємо до вшанування іноземного у всіх сферах свого життя.
 Чи вірю я, що ми своїми силами можемо щось відродити? Звичайно! Бо ми того варті.
« Останнє редагування: 28 Січня 2013, 00:27:57 від Сонечко+ »
Записаний

Lyolik

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +268/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1098
  • Останні відвідини:
    04 Жовтня 2016, 14:32:28

    Звідки: Проспект

Не мав на увазі перенести тему, щоб виконати ф-цію модератора, а навпаки , як модератор не висвітлювати інфу односторонньо вданій темі, традиція ж у нас не одноконфесійна. 
Тема на своєму місці - однозначно. Трохи не порозумілись, певно вже пізно було  :) У всякому разі дякую  :bouquet:
Записаний
Найбільша проблема Культури - це її відсутність

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36


І не підлягати ні Московському патріархату, ні Риму та молитись ми повинні за здоров"я українського Філорета, а не, наприклад, Римського Папи чи російських "святійшин
це вроді Збігнєв Бзежинського слова: що народ, духовний центр якого розташований за межами держави приречений на повільний духовний занепад.
Та все ж таки більшість сильних світу цього хочуть  бачити Україну розділеною і народ поділеним, щоб легше керувати тим народом. А ми повинні шукати те, що нас обєднює і бути одним народом хоч і багатоконфесійним.
« Останнє редагування: 28 Січня 2013, 21:03:07 від newroman »
Записаний

ДДК

  • Старожил
  • ****
  • Карма +55/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 306
  • ДДК
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 01:36:29

    Звідки: Росія

А у мене виникає інше питання - поясніть мені чому ми - нащадки аріїв повинні сповідати єврейську релігію? Мусульмани сповідують свою, китайці - також свою, а ми чомусь допустили, що нашу рідну справжню релігію спотворили, розтоптали, заплювали заради того, щоб проштовхнути єврейський бренд. Я нікого не хочу образити ні в якому разі, але це мені дуже нагадує заміну "Байкала" і "Тархуна" отрутою на назву "Пепсі-кола" і "Фанта, Кола, Спрайт". Просто поясніть мені в чому тут сенс? Добре, що Володимир Великий, коли обирав на яку релігію нам змінити свою, занадто любив сало, щоб прийняти мусульманство. Тільки не кажіть мені, що це завдяки тому, що Ісус Христос єдиний Бог. Бо тоді я змушений буду заперечити Вам і нагадати наприклад за Мухамеда чи Будду.
Записаний

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36


єврейська релігія якій абсолютна більшість євреїв противиться.
Мухамед і Будда ніколи не були Богом навіть в їхніх релігіях.
На який час припав найбільший розквіт Київської Русі як держави? Це час християнської Русі.
До часу офіційного прийняття християнства Руссю на її території вже декілька століть жили християнські родини і були храми.
Володимир Великий любив не тільки сало, а і вино, що теж заборонено в ісламі.
Записаний