Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

10 років 9 місяців 20 днів

Автор Тема: Спадкування малолітніми  (Прочитано 2568 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Liby

  • Новачок
  • Карма +0/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1
  • Останні відвідини:
    12 Листопада 2012, 20:58:44

    Звідки: Київська
Спадкування малолітніми
« : 08 Жовтня 2012, 17:53:31 »

Запитання до юристів  :) Якщо не важко - дайте, будь ласка, хоч коротку відповідь, бо я в тому геть не тямлю, а в знайомих з тим купа проблем...
Замість (від імен, точніше) малолітньої дитини спадщину 13 років тому прийняла її опікун. До складу спадщини входить і нерухомість. Нині дитині вже 21 рік. Як їй отримати можливість розпоряджатися своїм майном? Чи треба щось оформлювати/переоформлювати, і взагалі що варто зробити щоб, наприклад, дитина могла продати нерухомість?
Дякую за Вашу увагу!
Записаний

syddia

  • Модератор
  • *
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Спадкування малолітніми
« Прочитано #1 : 23 Грудня 2012, 22:46:02 »

лювати/переоформлювати, і взагалі
Ну 21 рік то вже явно не дитина, а для того, щоб була можливість продати нерухомість, то треба бути власником цієї нерухомості, тобто має бути документ, який підтверджує право власності на нерухомість + право власності на нерухомість реєструється в БТІ.

Замість (від імен, точніше) малолітньої дитини спадщину 13 років тому прийняла її опікун.
Що ви маєте на увазі під словом "прийняла"? Наприклад, подання заяви нотаріусу про прийняття спадщини це і є прийняттям спадщини (ст. 1269 ЦК України), але це ще не оформлення права на спадщину, а згідно ст. 1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно. Крім того, згідно ч. 4 ст. 1268 ЦК України малолітня дитина вважається такою, що прийняла спадщину, тобто подання будь-яких додаткових заяв нотаріусу не є обов'язковим. :zakryto

Ймовірно, у вас така ситуація, що після смерті спадкодавця право власності на нерухомість ще так ніхто із спадкоємців на себе не оформив. Можливо вашій двадцятиоднорічній "дитині" достатньо зараз отримати в нотаріуса свідоцтво про право власності на спадщину в складі якої є нерухомість.
Загалом ви надали дуже мало інформації і дати конкретну та правильну відповідь неможливо. :unknow
Записаний