Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Калуські хвостосховища і загроза, яку вони несуть  (Прочитано 66735 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01


Сьогодні я мав розмову з людиною, яка має безпосереднє відношення до МНС. Він каже, що якщо б в Калуші пустили сучасний "Калійний" завод, то екологічна ситуація в місті звернула б в кращу сторону. По-перше, це й завод добував би калійні солі із землі (а там їхні запаси на 50 років), а по-друге, в нагрузку, можна було б і використовуваит розсоли із хвостосховищ. І рівень води там би зменшувався, і вода виходила б віндосно чистою (принаймні в межах допустимих номр) і якась корись від того була б. А то за совєтів добували лиш ті елементи, на які були потрібні невеликі затрати, а решту насичених розсолів спускали в хвостосховища! :o
« Останнє редагування: 20 Березня 2008, 16:16:17 від WikTor »
Записаний

Deputat

  • Користувач
  • **
  • Карма +8/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 61
  • Останні відвідини:
    09 Лютого 2009, 14:46:51

    Звідки: Kalush
Re: Калуські хвостосховища і загроза, яку вони несуть
« Прочитано #1 : 18 Березня 2008, 09:08:39 »

Дорогі мої! Проблеми з екологією у Калуші просто ВЕЛИЧЕЗНІ! Проблема можливих провалів існує і вона серйозна. Але вона не є зараз ключовою і найнебезпечнішою. Провали в районі розробок старого калійного можливі, карти знають дуже мало людей, це точно. Корінь є один із них і з владою він розмовляв. Але ці провали, не дай Бог щоб були, не будуть катастрофічними. У нас зараз є набагато більша небезпека, яка нависла над містом. Про це вже писала місцева преса, цим серйозно займаються депутати міської ради Іваницький і Довбенчук. Тому вони ініціювали спеціальну екологічну сесію ради, щоб запросити туди губернатора, міністра мінпромполітики, директорів інститутів і інших. На жаль, Насалику це пофіг і швидше за все не приїде ніхто.  :(
Я можу не дуже точно говорити по цій темі, бо нею особисто не займався. Але по словам заступників мера Петріва і Очкура які по службі це ведуть, ситуація критична. Після одної наради зі спецами Очкур назвав навіть орієнтовний час можливої катастрофи, якщо ніяких заходів не приймати. Але це було не для преси і він просив паніку не піднімати. Я прсто в шоці від того. Але ми нічого з вами зробити не зможемо самі. Бо для вирішення проблеми треба більше 3 мільярдів гривень. Таких грошей нема ні в Калуші ні в області. Вся надія на Кабмін і Прем'єра.
Записаний
Справедливість є, за неї варто боротися! Ю.Тимошенко.

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Re: Калуські хвостосховища і загроза, яку вони несуть
« Прочитано #2 : 18 Березня 2008, 10:19:21 »

То я так і не поняв до кінця про яку більшу проблему ведеш мову? :unknow
Про хвостосховиша?
Записаний

Deputat

  • Користувач
  • **
  • Карма +8/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 61
  • Останні відвідини:
    09 Лютого 2009, 14:46:51

    Звідки: Kalush
Re: Калуські хвостосховища і загроза, яку вони несуть
« Прочитано #3 : 18 Березня 2008, 12:27:48 »

Так. Хвости і кар'єр. І ще загроза провалля на "хотинському полі".
Записаний
Справедливість є, за неї варто боротися! Ю.Тимошенко.

Medved

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 657
  • Останні відвідини:
    28 Вересня 2016, 09:02:31

    Звідки: Kalush City
Re: Калуські хвостосховища і загроза, яку вони несуть
« Прочитано #4 : 19 Березня 2008, 09:50:42 »

На жаль, Насалику це пофіг і швидше за все не приїде ніхто. 
- ти і цей топік вдало використав, молодець  :agressive
Шановний Депутат. Просвіти нас будь-ласка конкретно по цій "можливій катастрофі" , якщо це звичайно не піар для вас депутатів.
Очкур назвав навіть орієнтовний час можливої катастрофи
Очкур перекваліфікувався на спеціаліста по катастрофам.
Записаний
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженный!"

Deputat

  • Користувач
  • **
  • Карма +8/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 61
  • Останні відвідини:
    09 Лютого 2009, 14:46:51

    Звідки: Kalush
Re: Калуські хвостосховища і загроза, яку вони несуть
« Прочитано #5 : 19 Березня 2008, 16:29:35 »


- ти і цей топік вдало використав, молодець 

Використав? Я сказав так як є. Ми вимагали провести чисто екологічну сесію ще 28-го лютого. Вимагали, щоб Насалик запросив міністрів, губернатора іт.д. З його зв’язками в Києві то ж не важко. Якщо ті зв’язки дійсно є. А голова зробив сесію „референдумну”. Тому ми зняли це питання тоді і вирішили спробувати ще раз 24-го березня. З одним лише питанням екології. А сьогодні Боднарчук каже, що голови певно не буде взагалі. Не говорячи вже про міністрів. То йому не пофіг? Запереч мені.

Шановний Депутат. Просвіти нас будь-ласка конкретно по цій "можливій катастрофі" , якщо це звичайно не піар для вас депутатів.

Кажуть спеціалісти що по масштабам це може бути не слабше Чорнобиля. Тільки Чорнобиль бахнув несподівано, а про це певні люди знають і розуміють що діється, але нічого не можуть зробити. Біда не в проваллі а в розсолах. Дехто помилково каже що може прорвати дамбу на хвостосховищах і змити пів-Калуша. Цього не може статися, кажуть специ. А от то, що розсоли уже попадають в підземні води це факт. Напрям руху забруднення йде в сторону Хотіня і Лімниці. Як лава з вулкану. Ми це не бачимо, але воно вже є, це вже відбулось. Хто хоче може первірити, в криницях хат на Каракая і Українській вже вода солона. Кажеш що піар? Та я тут живу і жити буду, як і ти напевно. Нащо мені піаритись? Щоб потім ящо станеться біда казати – а ми попереджали? Та нам всім калушанам, не лише депутатам треба в дзвони бити і кричати караул. Бо дядьку не то що з Києва, навіть з Франківська наші з тобою проблеми в одному місці.

Очкур перекваліфікувався на спеціаліста по катастрофам.

Не знаю чого його викликали на ті наради. Петрів відповідає за надзвичайні ситуації. Напевно щодо калійного заводу. Але мені розказував якраз Очкур. Казав що волосся дибом стало як побачив карту забруднення. Ще казав, що до попадання в Лімницю лишилося не більше року. Там були експерти з різних інститутів.
Записаний
Справедливість є, за неї варто боротися! Ю.Тимошенко.

WikTor

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +161/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 931
  • Останні відвідини:
    27 Лютого 2016, 15:01:32

    Звідки: Одеса - Калуш, Калуш - Одеса
Re: Калуські хвостосховища і загроза, яку вони несуть
« Прочитано #6 : 19 Березня 2008, 17:05:19 »

Странно но у нас начинают что то делать только после того когда наступает катастрофа и деньги появляються и лопаты для президента, а причину устранить не могут - наверное денег нет в этот момент!!!
Записаний

Medved

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 657
  • Останні відвідини:
    28 Вересня 2016, 09:02:31

    Звідки: Kalush City
Re: Калуські хвостосховища і загроза, яку вони несуть
« Прочитано #7 : 19 Березня 2008, 17:09:00 »

Твої слова Депутат звучать переконливо.
Я працюю за сто метрів від соляного озера , що за вінісіном.(Депутат,ти теж мав на увазі це місце?) Декілька раз вибирався на гору. Масштаби вражають.
Якщо б ці води добрались до річок, це би був  :censore
Як збираєтесь вирішити проблему?
Записаний
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженный!"

Рибка

  • Активіст
  • *****
  • Карма +962/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 2922
  • Останні відвідини:
    11 Липня 2020, 23:31:29

    Звідки: Калуш
Re: Калуські хвостосховища і загроза, яку вони несуть
« Прочитано #8 : 19 Березня 2008, 21:56:22 »

і я не зрозуміла про яку саме проблемо йде мова, якщо про хвостосховище, то це зле. :o
Я жити хочу і не люблю трагедій, ну як це Насалику пофік, треба якось йому пояснити що мирні жителі можуть загинути. :'(
Записаний
І все буде добре, для кожного з нас.  І все буде добре, настане наш час.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Re: Калуські хвостосховища і загроза, яку вони несуть
« Прочитано #9 : 19 Березня 2008, 23:10:45 »

Та ніхто зразу не загине. Але розсоли попадуть у ріки, а звідти у море. У ріках все живе виздихає, вспливе догори пупцем і попливе до нашого улюбленого моря у район Коблево. Прикидуєте запах мертвої риби? А місто і околиці будуть виглядати так, як зараз виглядає карєр, бо все живе висохне.
А на рахунок страхів, що водою з хвостосховищ залиє весь Калуш, то звичайно неправда, але від того не дуже спокійніше стає.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Deputat

  • Користувач
  • **
  • Карма +8/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 61
  • Останні відвідини:
    09 Лютого 2009, 14:46:51

    Звідки: Kalush
Re: Калуські хвостосховища і загроза, яку вони несуть
« Прочитано #10 : 20 Березня 2008, 09:37:34 »


Як збираєтесь вирішити проблему?

Проблему може вирішити лише Держава. Є варіанти скидати аварійно надлишки розсолів у шахти, але то спірний вихід. Ще не знати як вони себе там поведуть. А взагалі то їх треба переробляти. Але на то треба час і гроші. Часу нема. І таких грошей нема в місті і в області. Тому в понеділок збираємо екстрену сесію в Мінералі на 10.00. Будемо звертатись до Кабміну. Якщо не буде реакції то поїдемо в Київ, будемо там проводити сесії і пікетувати. А що робити? Треба шум піднімати на всю Україну.

Та ніхто зразу не загине.

Так, ніхто не загине. Але жити в Калуші буде непросто. Місто може перетворитися на одну велику Солянку. А крім екології може статися і економічний колапс. Хати і квартири, які люди будували роками будуть коштувати копійки, люди почнуть тікати з міста, зупиняться підприємства. Пів-району лишиться без води. Не хотів нікого лякати, але ситуація дійсно серйозна. Будемо надіятись, що такого не станеться.
Записаний
Справедливість є, за неї варто боротися! Ю.Тимошенко.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Re: Калуські хвостосховища і загроза, яку вони несуть
« Прочитано #11 : 20 Березня 2008, 09:50:11 »

Правильна реакція, добрий план дій. А ще дійсно "-" Насаликові, якщо не буде присутній.
Підтверджу зі свого боку правдивість того, що він екологією Калуша не надто переймається, хоча мав би (хоч би через ЕКО).
Особисто знайомий з п. Ігором Корчинським, директором заводу калійних добрив.
Вже майже рік тому відбулася наша розмова. Я запитав його, а чого він до мера не звертався.
Він відповів, що звісно ж звертався, хотів поїхати з ним на місця, показати наглядно ситуацію, але Ігор Степанович просто і коротко відповів, що йому ситуація добре знайома. і мовляв, я вас більше не затримую.

Поживемо побачимо.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


beauty

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +87/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 243
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2021, 21:27:23

    Звідки: Калуш
Калуські хвостосховища і загроза, яку вони несуть
« Прочитано #12 : 20 Березня 2008, 17:11:50 »

Я і не підозрювала, що проблема настільки серйозна :o
І для чого, питається нам, та  ілюмінація, якщо в нас такі екологічні проблеми :unknow
Правильно, Насалик цим не сильно переймається, йому ж тут не жити, це ж не його рідне місто. Дай Бог, щоб депутатам вдалось чогось добитись, вони ж як не як теж тут живуть і будуть жити, а Насалик зараз є, а завтра не буде.
Записаний
If one doesn't have what one loves one must love what one has

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Калуські хвостосховища і загроза, яку вони несуть
« Прочитано #13 : 31 Березня 2008, 08:29:29 »

Вчора мідбулася "міні зустріч форуму", до мене приїздили Vlasim і Miron з дружиною. Ми всі разом з Рибкою ходили у кар'єр.
Пізніше на вас чекає маленький фотозвіт, а поки скажу, що ми брали із собою побутовий дозиметр і заміряли ним радіаційний фон (бо ж ходять чутки, що у кар'єрі страшна радіація).
Так от, ніякої страшної радіації там нема. Більше того, у тому відношенні там навіть чистіше ніж у мене у хаті і у місті в цілому.
Ми робили контрольні заміри вдома і всю дорогу до карєру.
Результати були такі:
-вдома -10-15 мілігентген
-в місті - 10-20 мілірентген (найбільше було за обїздною, перед кар'єром)
- у кар'єрі - 7-13 мілірентген.
Чекаємо на фотки від Мирона  ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Калуські хвостосховища і загроза, яку вони несуть
« Прочитано #14 : 31 Березня 2008, 08:54:08 »

Зате, сказати, що у кар'єрі взагалі чисто і екологічно безпечно - не можна. Бо туди час від часі якісь сво від нашої хімії виливають і висипають різний непотріб. І добре, коли то просто сміття, як куски лінолеуму, старі шланги, бита цегла і бетон. Але буває, що туди викидають і хімічні відходи. тому там часто чути неприємний запах "хімії". Ось вам фотофакт:

      
Відповідь від: 31 Березня 2008, 08:49:06
Видно, що речовина відразу попадає у струмок, який потім можливо потрапляє не у кар'єрне озеро, а у Сівку чи грунтові води.
Також видно, як речовина реагує і випаровується утворюючи жовтий дим, а на землі якусь подобу скляної ємалі.
Ще можна бачити, що поруч з машиною стоїть водій без протигаза, значить то хоча б не той злощасний гексахлорбензол. Але ті, хто відзняв ці кадри розповідали, що воняло досить сильно
От такі от злочини проти мирного населення.
« Останнє редагування: 03 Травня 2010, 20:21:17 від yurko »
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Калуські хвостосховища і загроза, яку вони несуть
« Прочитано #15 : 31 Березня 2008, 09:30:13 »

А от пара фоток для тих хто ніколи не бачив озер за фвостосховищем






Відповідь від: 31 Березня 2008, 09:28:21
Таку фотку можна було бачити у останніх "Вікнах"


Тут видно як розсоли просочуються крізь аварійну дамбу.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Калуські хвостосховища і загроза, яку вони несуть
« Прочитано #16 : 31 Березня 2008, 20:32:04 »

А тепер обіцяні у іншому розділі фотки.

1. Гості прибули не з пустими руками, а з дозиметром



2. На карєрі нас вже чекали аборигени



3. Рівень води помітно підвищився



4. Утворилися нові карстові провалля

   

5. Відважні дослідники безстрашно обстежували неприступні терени

   

6. А довкола така краса!

      

   
« Останнє редагування: 15 Квітня 2008, 16:05:49 від tywkanchuk »
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Калуські хвостосховища і загроза, яку вони несуть
« Прочитано #17 : 01 Квітня 2008, 10:33:27 »

Юра навів конкретні факти, а висновки повинні робити всі. Та краще щоб це зробила влада і не тільки місцева.
Записаний

Deputat

  • Користувач
  • **
  • Карма +8/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 61
  • Останні відвідини:
    09 Лютого 2009, 14:46:51

    Звідки: Kalush
Калуські хвостосховища і загроза, яку вони несуть
« Прочитано #18 : 01 Квітня 2008, 14:42:45 »

Yurko і компанія - ви просто МОЛОДЦІ! +100  :)
Записаний
Справедливість є, за неї варто боротися! Ю.Тимошенко.

miron

  • Старожил
  • ****
  • Карма +280/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 292
  • Останні відвідини:
    17 Жовтня 2013, 12:32:21

Калуські хвостосховища і загроза, яку вони несуть
« Прочитано #19 : 01 Квітня 2008, 15:28:02 »

Відважні дослідники безстрашно обстежували неприступні терени
А на цій фотографії зображений самий Головний дослідник нашої групи - ось та чорна цятка на схилі  :)

Записаний