Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 25 днів

Автор Тема: Проза  (Прочитано 101515 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

РЕАЛ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +242/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 644
  • Останні відвідини:
    31 Січня 2015, 20:22:03

Проза
« Прочитано #80 : 05 Березня 2010, 21:36:14 »

  НЕСПИННЕ...
Драма в одній дії з трьома дійовими особами.
Дійові особи: Мишко, мишкова Душа, Сторонній
Час та місце дії: п’ятниця, 17.35, за комп’ютером після 10 хвилинного сну на робочому столі.
Мишко: Може годі вже!
Душа: Що годі?
Мишко: Знущатися над собою!
Душа: Ти нічого не розумієш!
Мишко: Чого це я не розумію. У нормальних людей зазвичай є час на відпочинок, на спокій, на розваги... А ти постійно несешся мов навіжений!
Душа: Тобі 10 хвилин не достатньо???
Мишко: Звісно, що ні. Я хотів би відпочити, побайдикувати, спробувати усі прояви ліні, відчути себе справжньою лінивіцей, забути про всілякі турботи-роботи! А ти, заховавши совість десь у печері, завжди прокидаєшся о 7, по 12 лягаєш спати. Я хочу спокійного життя! Повалятися у ліжку!!
Душа: Це не допустимо!
Мишко: Чому це???
Душа: “Жити спішити треба,
Кохати спішити треба,
гляди ж не проспи”.
Мишко: От уже ж! Начиталася літератури, тепер оце моднічає.
Душа: Не моднічає, а живе на повну!
Сторонній: Ви часом не божевільні???
Мишко: Це вона божевільна! Постійно кудись спішить!!!
Душа: Це він божевільний. Якщо витрачати час на марнотратсво, багато цікавого прогавиш.
Мишко: Аякже! І загнешся через пару років.
Душа: Не дочекаєтесь!
Мишко: Як це не дочекаєтесь? От бачиш у п”ятницю вже не стало сил. Ха-ха, навіть до суботи-неділі не дотягнув. Слабак!
Душа: Від такого чую. Це все твої хитрі і підступні злодіяння.
Сторонній: Ви часом не божевільні???
Мишко: Сам ти божевільний!
Душа: Сам ти божевільний! Не заважай, нам бити горщики!
Мишко: У мене останнє питаннячко на сьогодні: “То коли скінчиться цей неспинний марафон???”
Душа: ги-ги. Дай подумати хвильку! Ще ж скільки всього цікавого і непізнаного попереду. Мабуть.... Мабуть... Мабуть, ніколи! “Жити спішити треба!”
Записаний

yarana

  • Користувач
  • **
  • Карма +55/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 54
  • Я - виняток із правил :-)
  • Останні відвідини:
    27 Грудня 2014, 23:37:54

    Звідки: проспект
Проза
« Прочитано #81 : 06 Березня 2010, 10:57:18 »

Пісні.

   Вона швидко залопотіла японською. Вона завжди переходила на японську, коли гнівалась. Хоч і знала, що я нічого не розумію. Надмірно жестикулюючи, кляла мене, мабуть, на чім світ стоїть, а чорне смолясте волосся розсипалося по плечах, прикритих тоненьким шифоном білої блузки.
   Хто вона? Звідки тут узялась? Така тонкоброво-смугла і розкосоока? Чому я її знаю?
    Я сидів у кріслі, як належить справжньому мачо. В сірому костюмі, навіяному останнім вітром модних тенденцій самого Парижа, і пошитому там же на замовлення. При краватці, вузол якої манірно приспущено трохи на лівий бік. І посміхався. Доти, поки не отримав ляпас.
   Я не терплю ляпасів.
   Її тонкі зап’ястя мало не переломились в полоні моїх долонь, мов пересушені патички. Я трусив нею, як діти яблунею восени, щоб поласувати досхочу медовими плодами. Я потім відпустив і вона пішла. Пішла назавжди, вдарившись головою до кута журнального столика, і залишила від себе один-однісінький спогад – червону пляму крові на зеленому килимі.
   А у нас, напевне, були і найкращі хвилини.
   Я пам’ятаю, як вперше подарував їй мокрі від дощу квіти. Здається, це були орхідеї. Так, тигрові. Я взагалі люблю орхідеї. І вони їй теж подобаються. Мабуть. Я купив їх тоді у жінки, яка забула накрити свій товар від грози великою парасолею.
   А подарував квіти на тому місці, де ми мали необережність познайомитись.
   Такі дивні обставини! Вона потрапила під мою машину, коли переходила дорогу. На самому перехресті чотирьох вулиць цього міста. Суцільна неуважність з її боку.
   Ні. Я все розумію.
Я відшкодував кошти на лікування. Всі до останньої копійки. Навіть декілька разів навідував у лікарні. Їй призначили окрему, але якусь чудернацьку, палату. З рожевими стінами, розмальованими великими зеленими листками. Я довго дивувався, та мені потім пояснили, що це кольоротерапія для заспокоєння нервової системи пацієнтів.
Я не проти, хай вона буде спокійною.
   Врешті мені набридло дивитись на ті зелені листки і я забрав її звідти. Звісно ж до себе додому.
   Я твердо знаю, що мене тоді в ній зачарувало. Вдячність. Вдячність  мені, яка наскрізь пронизувала усе її: посмішку, погляд, жести і вчинки.
   Вона варила каву божественного смаку, а чайну церемонію ще з дитинства відшліфувала до автоматизму.
   А голос! Звісно, що живучи тут, у цьому місті, у цій країні, вона говорила моєю мовою. Щоправда, з легким акцентом, проте це не відбирало від її голосу тієї природної мелодійності. Зате співала тільки на своїй. А мені подобалось слухати ті пісні. Оксамитові. Тембрально та тонально довершені. Насичені особливим почуванням душі, яка знаходиться далеко від батьківщини.
   Одного разу я запитав, про що вона співає.
   Це була історія одного мужнього воїна. Він, захищаючи свою країну, перейшов усі жахіття війни. Та коли повернувся додому, побачив, що вороги люто та безпощадно замордували його кохану, а її кров волала про помсту. Та він настільки  кохав дівчину, що навіть звершена помста не заспокоїла його пристрасної душі. Цей мужній воїн, якого не брали ворожі кулі, був зломлений споконвічним почуттям. Тому вирішив якнайскоріше з’єднатися з коханою бодай на тому світі.
   Так я дізнався про самурайський звичай сеппуку .
   А ще вона вміла замотуватись в одіяло, наче в кокон. Стягувала його з мене і замотувалась так, що я не міг розмотати. Тому довелося придбати ще одне. А те, що було спільним для нас до того моменту, віддати їй. Спочатку вона образилась, а потім почала розкриватися в сні. Не знаю, чи від того, що відчула повну свободу володарювання тим одіялом, чи тому, що в місті нарешті закінчився сезон дощів. Тепер вулиці заливала собою нестерпна червнева спека.
   Її улюблені кольори – це червоний і білий. Кольори прапора країни сонця, що сходить.
    Одного разу вона була дуже сумною. Занадто сумною, як для мене. І для того, щоб не терпіти того суму, я запросив її до ресторану. Найкращого та найдорожчого ресторану міста.
    Та біла сукня простого покрою і червоний шарф на тонкій шиї. Зібране волосся в хвіст на  затилку. Мила біжутерія замість дорогоцінних прикрас… Вона ніколи не була красивішою та принаднішою за тих жінок, з якими я раніше приходив до цього елітного закладу. Вона це знала. Можливо, навіть ображалась. Та я завжди замовляв те, що вона бажала скуштувати і її сум щезав.
    Але  не цього разу. Сьогодні він чомусь переріс у гнів.
   А мені подобалось, коли вона гнівалась. Розпашіле обличчя набирало тоді особливого відтінку, а очі горіли неймовірним вогнем. Тіло ставало пластичним і гнучким. Вона тараторила без угаву, втілюючи ієрогліфи у звук. Та я ніколи не звертав уваги на ті крики. Я просто впивався її темпераментом, сидячи в кріслі в розслабленій позі, і посміхався у відповідь.
   До сьогодні.
   Чи кохав я її? Важко сказати.
   Я НІКОЛИ НІКОГО НЕ ЛЮБИВ, ОКРІМ СЕБЕ.
   Я дивився і дивувався, як вона посміла отак мене покинути, лежачи на килимі з розкинутими вбік руками та ногами, зігнутими в колінах. І ту до мене прийшло деяке усвідомлення. Несподівано для себе я зрозумів, навіщо вона співала ті пісні про хороброго воїна.
   Вона все знала наперед. Навіть те, що саме в цю мить я згадаю той день, коли успадкував від батька «Берету» повоєнного зразка в ідеальному стані з повним магазином набоїв. Вона знала також, що я знову до болю і щему захочу почути її пісенну тугу за батьківщиною.
   Вона вочевидь це знала.

         Калуш, 22.09.2009р.

 Кажуть, що трохи сумненько. цікава ще чиясь думка ))
Записаний
У всіх країнах мови як мови, інструмент спілкування, у нас це фактор відчуження. Л. Костенко.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Вчора в 14:59:00

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Проза
« Прочитано #82 : 06 Березня 2010, 11:12:39 »

 :o :o :o

А ще є???

Дивно лише що розповідь йде від "нього". Відчувається твій певний (скажімо так) дуалізм.

Загалом якби мене запитали чи чоловік написав це чи жінка, я б не зміг відповісти однозначно і впевнено  ;)
 
Але то не критика, а приємне здивування. :-[
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yarana

  • Користувач
  • **
  • Карма +55/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 54
  • Я - виняток із правил :-)
  • Останні відвідини:
    27 Грудня 2014, 23:37:54

    Звідки: проспект
Проза
« Прочитано #83 : 06 Березня 2010, 11:28:46 »

Маю. Для тебе, хоч зірку з неба )))) Читай на здоров*ячко )))

Тоді  в місті перестали б іти дощі.

   Життя змусило мене зненавидіти дощ – цю млойку масу небесної води в усіх її проявах: зливи, громи, блискавиці, тупо нудне гупання, хлюпання і хлипання крапель по шибах, дахах, відливах вікон, водостічних канавах, калюжах, парасолях, куртках, руках, очах, волоссі, телефонних будках, клейонках, натягнутих на газетні палатки, кіоски та лотки на базарах. І мжичка, яка в’їдається в саме тіло навіть через щільний шкірний покрив та осідає там у вигляді холодної роси. Він завжди наглюком вривається в мою особисту спеку і зачиняє або вдома на сім засувів урагану, або в душній кав’ярні наодинці з зеленими стінами під пильним наглядом зелених стін та старого бармена, який за роки роботи тут зумів напрочуд гармонійно зростись із дерев’яним шинквасом.
   А ще буває, що ці, так невдало передбачувані метеорологами, погодні умови ув’язнюють мене глибині чужих очей.  Не торкаючись один одного, я і чужі очі завжди сидимо навпроти. Ніколи разом, тільки навпроти. Ніколи не торкаючись, тільки дихаючи тяжко в ще нерозпізнаних почуттях не то страху, не то захоплення. Страху, що дощ залишить мене в тому полоні навіки. Захоплення… хіба що переплетенням ароматів дешевого коньяку в дорогій каві з терпким цигарковим димом.
   А тут вже головне не зациклюватись.
   Тому  я відвертаю голову в намаганні все ж таки знайти ту лінію зрощення бармена з деревом шинквасу. Та для цього треба, щоб він вийшов за межі того куцого простору, заповненого пляшками з алкогольними етикетками, дзеркалами, які обов’язково створюють ілюзію подвійності всього, що знаходиться на полицях, автоматом, який вряди-годи вихлюпує зі свого металево-пластмасового нутра сурогат «італійського» еспрессо та комп’ютером, який вас ніколи не обдурить при розрахунку вартості запропонованого і спожитого, враховуючи навіть ті краплі кави, що падають з ложечки на накрохмалену скатертину.
Я так давно ніде не зустрічала накрохмалених скатертин!
Та бармени – не волхви, думок читати не вміють. Вони здатні лише посміхатись посмішкою Бельмондо та до блиску вичищати бокали, стакани, келихи, стопки, рюмки, поверхню шинквасу та буклети меню.
Отак і цей. Помітивши мій тимчасово-нездорово-надмірний інтерес до його персони, який, мабуть, вповні читався в моєму погляді, показав, як демонструє художник  картини на виставці, пожовклі від часу чи тютюну тридцять два і вчепився за наступний келих. Ця робота йому явно подобалась. По колу. По колу. По колу. Знову і знову. Чистота і блиск.
Мене заїло, як то кажуть. Я мусила знайти ту межу вростання людини в лаковане дерево. Ну мусить же бути хоч якийсь спосіб це дізнатись. Та на мої безсоромні та наглі спроби примусити цього пристаркуватого типа в чорній жилетці та білому метелику поверх бордово-малинової сорочки принести мені відполіроване меню, він лиш відпрацьовано посміхнувся і жестом відіслав до мого столика офіціантку.
Шкода.
Не вдалося.
Мушу тепер пити другу каву.
За останні п'ятнадцять хвилин.
І повертатись в полон чужих очей.
Які не торкаються, лише дихають.
Дощем.
Холодом мжички.
Зачиняють вікна і двері, не даючи можливості для втечі.
Втечі…
Що я тут роблю з ними?
Що вони роблять зі мною?
Зіжмакані купюри аж ніяк не вписувались в загальну картину блискучої шкіри книжечки рахунку.
Ми нічого один одному не сказали.
Просто сиділи.
Я за одним – столиком, він – за іншим.
Я – в товаристві зелених стін, він – красивої жінки в зеленій сукні.
Ми завжди приходимо сюди, коли дощ. І, можливо, десь серед інших думок, завжди пробуємо вгадати, що було б, якби я не курила, а він був самотнім одинаком, який втомився від надміру порожнечі світу в ньому?
Тоді в місті перестали б іти дощі.

                                                                                             22.07.2009 р. Калуш.



Відповідь від: 06 Березня 2010, 11:27:05
А це я так Іздрика та Андруховича начиталась )))

Корінням до неба.

   Якось я раптово сама для себе збагнула, що чудес не буває. Бувають прості закономірності, які подекуди трапляються з людьми всупереч їхній волі.
   Отак от.
   Чудес нема.
   Не було навіть чуда в тому, що прийшло це раптове переконання з самого ранку, коли надворі лише сіріло, а мені захотілось в туалет. Закономірність, яка з’явилась у вигляді переповненого сечового міхура недоспаною ніччю серед сну, який не встигла доснити.
   Шпортаючись об усі пороги та розтягнуті по цілій хаті телевізійні та інтернетні дроти, дочвалала (таки досунула) до бажаних дверей, які розперло від надміру вологи у повітрі за останніх два тижні. Тому вони не закривалися і не відкривалися. Я навмисне залишала їх трохи привідкритими, бо одного разу вже на них молилась. А потім прийшов столяр і пояснив мені, що молитва тут зайва.
Дійсно. Двері ж не святі.
Тому чудес нема.
Кожна людина знає, або хоча б раз в житті відчула, що найрозумніші думки нас відвідують у тій кімнаті, де організм зазвичай звільняється від зайвого. Ну і правильно – шлаки вийшли, а на їхнє місце прийшов розум. От тільки тоді стає незрозумілою поведінка Архімеда, який саме у ванні під волання: «Еврика!» - відкрив закон співвідношення маси тіл. Чи, для прикладу, обставини формулювання Ньютоном закону всесвітнього тяжіння. Пам’ятаєте? Йому ще в той момент яблуко на голову впало. З усієї сили, мабуть,бухнуло. І, безперечно, цілком несподівано.
Я знаю, що знайдуться такі, що обов’язково зважаться заперечити мою теорію про розумні думки. І неодмінно скажуть, що все це цілковита дурня та єресь. Та вони завжди забувають, що вчені мужі такі ж люди, як і решта шість з гаком мільярдів індивідів. І нічого ТАКОГО в цьому немає. Тому доречними будуть два запитання: 1) хіба ніхто і ніколи не пісяє у ванні? 2) а вам коли-небудь яблуко з усієї дурі на голову падало, коли ви найменше цього чекаєте?
От і я про то же.
Поспорю, що навряд чи хтось тоді звернув на штани Ньютона.
Моя розумна думка теж прийшла до мене, коли я сиділа на унітазі і обіймала коліна, досинаючи розпечатаний сон.
Чудес нема.
Друга думка не уступала першій: усі бачать тільки те, що хочуть бачити і на тому крапка.
До прикладу, я бачу посеред свого маленького міста сталеве творіння Ейфеля. Не більше і не менше. І пристрельте мене за це моє бачення!
Так, так. Саме посеред цього міста, де люди тільки намагаються бути культурними, розкидаючи на газони обгортки від цукерок, морозива, пляшки від води, використані пачки від цигарок, протизаплідної гуми та іншої лабуди, без якої не уявляє собі своєї сірої буденщини ні одна нормально-цивілізована людина.
А, може, всі так засівають та захаращують землю в надії, що воно проросте? Адже ж існує пляшкове та хлібне дерево. Чому тоді не може бути морозивного, жуйкового, презервативного, цигаркового, пакетного, пивного, горілчаного, чіпсового, сухарикового та інших таких, привабливих за своєю суттю, дерев? Ну хоча б кущика? Отоді би був справжнісінький рай! Рви скільки хочеш, скільки зможеш донести у душну комірчину чи розпихай за пазухи! Їж, гризи, пий, запивай, кури, грайся! Скільки забажає захланна душа. Дякуємо тобі, рідна плането, що ти маєш такі родючі землі, що ти така щедра до нас і віддаєш сторицею нам все те, що ми на тобі висаджуємо! Краса!
Але чудес не буває.
Бо ми живемо у світі-деспоті, який диктує умови і примушує все-таки працею отримувати бажане. Навіть оте просте бажання засмітити усі вулиці відходами науково-технічного прогресу замість того, щоб просто викинути в смітник, який помаранчево стовбичить собі за півметра від тебе. А для чого? Смітники видумали консерватори, а гальма – боягузи. Тому не гальмуй – «снікерсуй». Ми – прихильники всього нового. Що для нас традиції та здоровий глузд? Зрештою, якщо усі раптом перестануть смітити, то двірники ризикують залишитися без роботи. А в них теж вдома голодні діти плачуть. Мабуть.
А цей аспект до чудес взагалі не відноситься.
Та зараз мені це все по барабану. Головне, що я сповзу скоро з унітаза, доплентаюсь із закритими очима до ліжка, знову перечіпаючись ногами за пороги та дроти, намацаю рукою в ліжку твоє тепле тіло і, підсунувшись до нього ближче, примушу себе додивитись той сон, який я не додивилась, бо завадили розумні думки (хай їм грець, знали коли з’явитись – удосвіта).
До речі, я могла б ще годину розписувати твоє тепле тіло, загорілу шкіру, ніжний доторк уст до мого тіла, руки, очі і т.д. я могла б в пориві екстазу описувати, яке прекрасне почуття любові, як надихаєш мене на добро, якого так мало серед брудного натовпу, наскільки мало мені тебе. Я могла б говорити без угаву і не знайшлось таких, які зуміли б закрити мені писок, бо слова та панегірики самі вилітали б з мене, наче дорослі ластів’ята з гнізда, яке звила навесні пара ластівок над моїм вікном. Я сиділа б серед подружок і млосно зітхала б, згадуючи ті пестощі на межі двох діб та мої несамовиті стогони на заздрість усім сусідам. Я багато чого змогла б, тому що любов перевертає серце догори дригом, як торнадо дерева-велетні корінням до неба.
Але це теж не чудо. Це – закономірність.

                                                                        19.07.2009 р. Калуш.
« Останнє редагування: 06 Березня 2010, 14:23:24 від yarana »
Записаний
У всіх країнах мови як мови, інструмент спілкування, у нас це фактор відчуження. Л. Костенко.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Вчора в 14:59:00

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Проза
« Прочитано #84 : 06 Березня 2010, 12:43:52 »

Фист!
Правда треба виправити декілька помилок, які винишпорило моє зовсім не мистецьке око  :)
1. Якщо слюсар прийшов лагодити двері - то він столяр  :) А якщо кран, що протікав і від нього розперло двері - то він таки слюсар.
2. З законом Архімеда не зовсім про співвідношення мас тіл  :-[, але то так, придирка з мого боку.
3. Ластівки, принаймні у Калуші гнізд не в'ють. Вони їх ліплять, або роблять дірку у високому березі над рікою. Але вислів "Вити гніздо" щодо ластівок все ж вживають. Тим більше це допустимо у літературі. тому тут я зовсім не можу наполягати на правильності своїх суджень але можеш прийняти до відома.

А загалом я приємно вражений. І враження, що друге оповідання є якимось калькуванням Іздриковичів у мене не виникло.
Чомусь більше емоцій викликало саме друге оповідання. Мабуть через те, що я іноді милуюся дощем і навіть колись називав Калуш "Респіблікою дощів".
А ще у мене виникла думка-пропозиція створити на сайті (калуш.інфо) сторіночку "твори калуських митців" де би були фото художніх робіт та збірки віршів та прози). Бо ж видаватися дорого, а так то було би своєрідне видавництво-виставка.
Так що збирай і систематизуй твори, а ми з Ромашкіном оформимо. І всім буде добре  :drink 
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Проза
« Прочитано #85 : 06 Березня 2010, 12:49:41 »

Такі усі три різних твори, дуже настроєві і колоритні...Ви дуже гарно пишите :)
Перше не сумне, але далеке ..у такиїх коротких нарисах такий стрімкий перебіг подій і думок і закінчення такі ніби тобі справді з усієї дурі пало на голову Яблуко :)
І три зовсім різних кохання чи навіть різноманіття різних кохань...
Дуже гарно, відпочила за вашими творами зранку :)  :bouquet:
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Вчора в 14:59:00

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Проза
« Прочитано #86 : 06 Березня 2010, 12:58:42 »

А я ще згадав і зрозумів, що останнє мені близьке, бо нині о 5:25, я переступаючи через пороги... :-D :-D :-D
Відповідь від: 06 Березня 2010, 12:56:26
І двері у туалет у мене теж трохи перекошені, і аби вони закривалися ми зробили псевдопоріг, в результаті чого його тепер доводиться переступати, а іноді ігнорувати, після чого з глухим викриком "Ой, бля.." йти досинати свій сон про аватароподібні ліси Височанки... :drink
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Проза
« Прочитано #87 : 06 Березня 2010, 13:03:31 »

 :D :D :D :D :D :D
ну звісно "намацуєш рукою в ліжку її тепле тіло і, підсунувшись до нього ближче, примушуєш себе додивитись той сон, про автароподібні ліси Височанки, який ти не додивився"
Записаний

yarana

  • Користувач
  • **
  • Карма +55/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 54
  • Я - виняток із правил :-)
  • Останні відвідини:
    27 Грудня 2014, 23:37:54

    Звідки: проспект
Проза
« Прочитано #88 : 06 Березня 2010, 14:34:53 »

 =)) =)) =))
Відповідь від: 06 Березня 2010, 13:49:28
2. З законом Архімеда не зовсім про співвідношення мас тіл
  :unknow можливо, я й сама не зовсім була впевнена, коли писала, просто згадалась легенда )))

Відповідь від: 06 Березня 2010, 13:55:37
Дякую за хороші слова )))
Відповідь від: 06 Березня 2010, 13:56:56
А ще у мене виникла думка-пропозиція створити на сайті (калуш.інфо) сторіночку "твори калуських митців" де би були фото художніх робіт та збірки віршів та прози). Бо ж видаватися дорого, а так то було би своєрідне видавництво-виставка.
- Ідея супер! підтримую руками і ногами!!!!

Відповідь від: 06 Березня 2010, 13:58:53
А це так, по-приколу написано )))

Слідопит.

Відкрий мої очі, щоб я міг тебе бачити.
Де ти?
Скільки я перейшов доріг. В  багатьох країнах зустрічав неповторних та єдиних. Усі пропонували свої очі, руки, аромат, вигини тіла, водоспади природно-фарбованого волосся. Говорили зі мною на різні теми довгими зимовими вечорами, намагаючись відігріти мене теплими, солодкавими словами.
Хто взагалі сказав їм, що я змерз?
Від гарячого укутування сексуально-забарвленими фразами я задихався.
Всі вони навперебій з жертовною готовністю пригощали теплими пампушками з духмяним борщем і варили каву по-турецьки, по-віденськи і ще хтозна по якому.
А я люблю чай з лісовим медом.
Вони пили Бренді та Мартіні, наївно гадаючи, що мені подобається, коли жінка трохи напідпитку. А потім танцювали стриптиз прямо на столі, оголюючи не лише принади тіла, а й душу.
Та ніхто з них навіть не подумав подарувати мені її.
Відкрий мої очі, щоб я зміг тебе знайти.
Я слідопит.
Я розрізняю сліди стомлених і пригнічених, бадьорих та веселих, п’яних та не в собі, закоханих і злих.
Я бачив сліди на снігу, на стежках, на мокрому від дощу тротуарі. Я знаю сліди в думках, снах, видіннях, віршах та мемуарах. В SMS-ках, в годинах чекання, в хвилинах несподіваних зустрічей серед вуличної юрби, в секундах пронизуючого щастя, у вічності безкінечного розчарування і мокрих від сліз подушок.
Я сам їх не раз там залишав.
Та ніде я не бачив твоїх.
Ти могла бути моєю мрією, густою кров’ю у венах, легким подихом морського бризу на устах серед спеки дня, світлом у вікні чи в кінці тунелю. Я без тебе, як чай без заварки.
Відкрий мої очі, щоб я міг тебе відчути.
Вдихати те повітря, яким ти дихаєш. Замилувано слідкувати, як ти пересаджуєш вазони. Проводжати та зустрічати тебе зі щоденної праці. Набирати у ванну теплої води і збовтувати ароматну піну, щоб твоє тіло відпочивало від повсякденного пилу. Носити твої турботи в голові і слухати, як ти говориш уві сні.
P.S. 169/72/45. Овен. Без шкідливих звичок. Тимчасово безробітний. Шукаю жінку для спільного проживання, можна з дітьми. Згоджуся на переїзд в сільську місцевість. Одружений не був, дітей не маю.

Записаний
У всіх країнах мови як мови, інструмент спілкування, у нас це фактор відчуження. Л. Костенко.

yarana

  • Користувач
  • **
  • Карма +55/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 54
  • Я - виняток із правил :-)
  • Останні відвідини:
    27 Грудня 2014, 23:37:54

    Звідки: проспект
Проза
« Прочитано #89 : 06 Березня 2010, 15:49:18 »

240º за Фаренгейтом.

Найперше, що кинулось мені в очі – це неправдоподібність. Скоріш правильніше сказати – неможливість того, що я побачив.
Це був білий день … року Божого. Якось особливо світило сонце з неба, пропалюючи ультрафіолетом діри в атмосфері та шкірі. Озвірілий від спеки фонтан розбризкував обабіч себе дрібні бризки, як і належить фонтанові..
І все.
Все.
Я стояв сам посеред площі, а наді мною нависала густа і липка товща водяних випарів у вигляді недосмаженого повітря, такого собі напівсирого біфштекса з кров’ю.
Надворі, мабуть, 240º за Фаренгейтом, бо я бачив, як плавився і витікав темно-сірими потічками з-поміж цегол будинків цементно-пісковий розчин, що, зазвичай, і тримає, і скріплює оці безрозмірні конструкції, які ми звикли називати будинками. Ось уже таке цегельно-бетонно-скляне творіння похилилось на декілька градусів вліво. Йому назустріч, наче коханець до коханки для поцілунку, потягла свій корпус інша будівля. Задля синхронної гармонії, мабуть, так вчинили і інші конструкції. Окрім ратуші, яка нахилила гострий шпиль в мій бік, намагаючись ним мене проштрикнути. Ніби в повітрі мало липкої вологи. Так ще бракує гарячої крови на бруківці, яка і так скоро закипить у жилах, а, доторкнувшись до розпеченої землі, неодмінно б зварилась, звурдилась, як білок в оцті. Хоч, відчуваю, і так ще недовго лишилось.
Але чому  я сам? Де всі? Я, наче той чувачок з «Чародіїв», що блукав пустими коридорами і волав: «Люди!!!»
А відізвався лише один пес. Білий. Волохате чудовисько з червоними очиськами, колоноподібними лапами, роззявленою пащекою і зубами в три ряди, наче в акули, рогоподібними кігтями та настовбурченим хвостом. І от оте Мефістофільське створіння, висолопивши чорного спухлого від спеки та голоду язика, мчало просто до мене.
Напевно отак виглядає смерть.
І я побіг. Перебирав щосили ногами, допомагав руками, падав, дер лікті та пальці об бруківку. З мене злилось дванадцять потів, безжалісно виїдаючи очні яблука. Продирався крізь вологу товщу, шматував її, вгризався зубами і викушував цілі шматки, спльовуючи на землю суміш слини і крові з пошкоджених слизових ротової порожнини. Я залишав позад себе тунель в людський зріст на ширину розмаху рук. Метр за метром.
 Та чомусь, як в поганому сні, не просунувся ні на йоту. А моя біла волохата червоноока смерть невідступно наближалась.
Зрозумів – мені не втекти. Тоді я покинув спроби скалічити повітря. Як і личить чоловікові, в якого в родоводі одні безстрашні вояки, повернувся обличчям до небезпеки. Якщо ж не судилось врятуватись, то хоч помру в спробі зламати ворогові хребта.
Я завмер в очікуванні потужного удару від стрибка велетенського м’язистого тіла. І вже на рівні підсвідомості відчував, як тріскає шкіра на шиї під натиском гострих кликів. Як густа червона кров витікає з сонної артерії та змішується з піною зі скаженої пащі.
Я навіть заплющив очі і увімкнув зворотній відлік.
«До зіткнення залишилось дві, одна, півхвилини, п'ятнадцять секунд, три, одна… Час вичерпано. The end. »
Але нічого не сталось.
Та я не квапився розплющувати повіки. А, може, моя смерть, неначе гоголівський Вій, перед тим, як проковтнути, бажає подивитись мені в очі? Щоб я здурів остаточно і більше не пам’ятав себе.
Тоді я забуду, що таке біль і, таким чином, муки стануть не такими вже й страшними?
Будь, що буде. Подивлюсь бодай одним оком.
Це зробити виявилось не так вже й легко. Повіки набрякли, поважчали, немов залиті клеєм.
Щось пішло не так. Псяча морда, яку очікував побачити перед собою, кудись поділась. Щезла.
Я уважно огледів площу міста, вихоплюючи з навколишнього простору найменші дрібниці.
Шерстобіла маса лежала біля фонтану і, швидше за все, уже й не дихала.
Тепер мені вже не було так лячно. Вирячені очі втратили червоний відблиск і погасли. На мить я уявив, що це людина, взяв лапу до рук для перевірки пульсу. Господи! Скільки ж має важити ця груда м’яса, якщо кінцівку я ледве підняв?
І тут щось боляче обпекло. На руках, спині з’явились червоні цятки опіків, які моментально перетворювались на пухирці.
«Бризки!» - промайнуло в голові. Вода у фонтані поволі закипала.
«Бідолаха пес. У нього, мабуть, всі нутрощі зварені», - мій останній вияв жалості до когось стороннього перервало шалене тріщання десь збоку. Це у ратуші відпадала голова, а шпиль гостроверхого ковпака, проколовши наскрізь чорний граніт фонтану, наче шило пачку масла, мало не насадив на себе і моє нужденне тіло.
Верхні поверхи будівель загрозливо нахилились і свердлили бетон пустим поглядом пустих вікон.
Пора.
Я йшов крізь розпечене місто, а позаду залишались руїни. Австрійські та польські будинки епохи бароко з ліпниною та атлантами, готичні скульптури крилатих бісів на чотирьох кутах костелів, золоті бані церков, строгі лінії та прямі стіни класицизму, новітні породження урбанізації та хай-теку зі скла, металу та бетону. Усе летіло шкереберть, до ґрунту, плавилось і текло потоками в киплячу ріку за межами міста. Ноги вгузали в дорогу. Тепер цю смолу за сто років не відшкребти від підошов. Простіше викинути і купити нове взуття.
І я йшов, бо розумів, що зупинятись не можна. Бо  місто поховає під собою без найменшого натяку на жалість. А в розплавленому металі і пластику вікон, дверей, труб, підвіконників, відливів, опор, замків, покрівель, кухонного начиння, радіаторів, техніки, прикрас, прилавків, комп’ютерів, чайників, люстр, ручок, легкових, вантажних, поїздів, літаків…(цей перелік можна продовжувати до безкінечності) є шанс зваритись так само, як і нутрощі білого пса, який, вочевидь, став останнім, хто пив воду з того фонтану.
І я йшов. Примушував себе переставляти ноги, переступати з одного сектору спеки в інший, не помічаючи 240-ка Фаренгейтів і того, що світ застиг в німому очікуванні.
Із заходу насувався шторм…

Січень 2010р., Калуш.
Записаний
У всіх країнах мови як мови, інструмент спілкування, у нас це фактор відчуження. Л. Костенко.

РЕАЛ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +242/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 644
  • Останні відвідини:
    31 Січня 2015, 20:22:03

Проза
« Прочитано #90 : 06 Березня 2010, 16:26:35 »

 Цікаве продовження після затишшя.  :good  Найбільше захопило "Слідопит" та "Корінням до неба". Дякую.  :)
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Вчора в 14:59:00

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Проза
« Прочитано #91 : 06 Березня 2010, 17:29:09 »

Мдя. Аж дах зашевелився  :o
Відповідь від: 06 Березня 2010, 17:18:30
У тебе фантазії, на чотирьох!
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yarana

  • Користувач
  • **
  • Карма +55/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 54
  • Я - виняток із правил :-)
  • Останні відвідини:
    27 Грудня 2014, 23:37:54

    Звідки: проспект
Проза
« Прочитано #92 : 06 Березня 2010, 21:22:49 »

 :-[ стараюсь )))
Відповідь від: 06 Березня 2010, 21:20:54
А спробуйте вгадати, панове, про яке місто йде мова )))
Відповідь від: 06 Березня 2010, 21:22:20
у 240 за Фаренгейтом
Записаний
У всіх країнах мови як мови, інструмент спілкування, у нас це фактор відчуження. Л. Костенко.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Вчора в 14:59:00

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Проза
« Прочитано #93 : 06 Березня 2010, 21:38:34 »

Мабуть про Франик. Там фонтан такий що бризкається. І ратуша є.
Відповідь від: 06 Березня 2010, 21:36:31
А ще там є бруківка, що просить крові і атланти тримають балкони  ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


РЕАЛ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +242/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 644
  • Останні відвідини:
    31 Січня 2015, 20:22:03

Проза
« Прочитано #94 : 07 Березня 2010, 16:40:18 »

авт. МИХАЙЛО.


Ти - мій глухий кут:
не треба думати, куди йти далі,
не треба дивитися, що жде далі,
не треба шукати, твій дім - тут.

Так добре і затишно
сидіти в глухому куті,
бути самим собою
без старого дзеркала.

Довго не всидиш
на одному місці,
ждучи благу вість
від надії на тебе.

 Блаженна весна
виведе мене звідси,
бодай у безлюдне місто:
там - є перспективи.

ПРОСТО СПОДОБАЛОСЬ  :)     
Записаний

yarana

  • Користувач
  • **
  • Карма +55/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 54
  • Я - виняток із правил :-)
  • Останні відвідини:
    27 Грудня 2014, 23:37:54

    Звідки: проспект
Проза
« Прочитано #95 : 08 Березня 2010, 00:04:09 »

Цікаво   :)
Записаний
У всіх країнах мови як мови, інструмент спілкування, у нас це фактор відчуження. Л. Костенко.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Вчора в 14:59:00

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Проза
« Прочитано #96 : 08 Березня 2010, 08:19:09 »

Цікаво то цікаво, а про місто я відгадав?
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yarana

  • Користувач
  • **
  • Карма +55/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 54
  • Я - виняток із правил :-)
  • Останні відвідини:
    27 Грудня 2014, 23:37:54

    Звідки: проспект
Проза
« Прочитано #97 : 08 Березня 2010, 09:17:04 »

І як воно тобі вдалось? )))))
Записаний
У всіх країнах мови як мови, інструмент спілкування, у нас це фактор відчуження. Л. Костенко.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Вчора в 14:59:00

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Проза
« Прочитано #98 : 08 Березня 2010, 10:16:04 »

Урааааааааааааа!!!

Я просто декого з людей бачу як рентгеном  :-[
Відповідь від: 08 Березня 2010, 10:15:25
Жарт.

Інколи вдається.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yarana

  • Користувач
  • **
  • Карма +55/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 54
  • Я - виняток із правил :-)
  • Останні відвідини:
    27 Грудня 2014, 23:37:54

    Звідки: проспект
Проза
« Прочитано #99 : 08 Березня 2010, 16:52:18 »

То таке буває, то не страшно. От тільки такі випадки вже не лікуються ))) тоже жарт )))
Записаний
У всіх країнах мови як мови, інструмент спілкування, у нас це фактор відчуження. Л. Костенко.