Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 15 днів

Автор Тема: Проза  (Прочитано 101439 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Svit

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +239/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 864
  • Любов не мислить зла
  • Останні відвідини:
    21 Січня 2012, 06:11:35

    Звідки: Iзраiль
Проза
« Прочитано #60 : 29 Листопада 2007, 21:29:47 »

БЕЛАЯ СКАЗКА  ИмантЗиедонис

Вчера выпал снег, и теперь всё белым-бело. Так бело, что ничего не видно.

Белая курица снесла белое яйцо да и потеряла его в снегу!

 

Белый петух спел белую песню. Она взлетела под крышу да и примёрзла там. Висит себе, как белая сосулька.

У белки белой бельчата родились белые-пребелые. Попрыгали на белые ёлки. Белка бедная ищет — не найдёт. Деревья белые — бельчат не видно.

А я сам по лесу иду, не пойму, где дерево, где белый день.

Чернила у меня в чернильнице побелели. Пишу-пишу, а не вижу, что написал. Как это вы всё читаете?

Ладно, белого хлебца пожую, белым кофейком отопьюсь, ботиночки почищу белым гуталином и на речку пойду.

Речка наша, Гауя, сами понимаете, лежит белая в белых берегах.

Я кинул спиннинг — щуку белую тащу. Распорол ей брюхо, а в ней белый утёнок (обжора белая!).

Я утёнку в хвост эту сказку воткнул — пускай летит по белу свету.

Как поймаете утёнка, грейте ему живот белою грелкой! Каждый вечер! А яйцо снесёт белое — сразу мне пишите:

Белому Кроту на берегу Гауи.

Можете, конечно, всё это нарисовать, но только белилами, без единой чёрной чёрточки!

' Гауя — так называется речка в Латвии. Это слово я не умею перевести. Зато у нас в России есть речка, которая называется Белая. Я там живу. (Примеч. пер.)
Записаний

IxIXIxI

  • Модератор
  • *
  • Карма +259/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 696
  • (с) David Bengtsson
  • Останні відвідини:
    02 Червня 2019, 14:35:41

Проза
« Прочитано #61 : 01 Грудня 2007, 11:34:32 »

Gadde


Любви, которой нет!


   Сердце рискует вырваться из груди, если ты взглянёшь еще раз в эти бездонные глаза. Губы, улыбка, голос, руки, фигура… разве можно описать какими-либо словами, как они прекрасны? Летящая походка, завораживающий взгляд, убаюкивающий голос и   неповторимый шарм. Минута, проведённая вместе, стоит целой жизни. А если ёще и любовь с первого взгляда?
Он шёл теплым весенним утром по сияющему солнечному лучу, сквозь безликую толпу, пели птицы, росли деревья, крутилась планета Земля, а она вдруг возникла, словно из тумана, из брызг фонтана и детской мечты. Он искал ёё всю свою жизнь, он точно знал, что она будет именно такой, по-детски наивной, с живущим в волосах ветром, доверчивым взглядом и озорными глазами. Она   знала, что он смелый, добрый, весёлый, самый лучший, а как же иначе. Их глаза встретились, в воздухе пахло подснежниками и любовью.

   Очень хотелось бы, сказать, что они жили счастливо и умерли в один день, но вряд ли всё будет именно так. Если они не расстанутся, а поженятся, родят детей и начнут создавать семью, вряд ли им можно позавидовать. Любовное опьянение пройдёт, и в один прекрасный день- перед тобой будет сидеть человек, которого ты не знаешь, и на языке будет крутиться вопрос: Ты кто? А какой ты?

   Хорошо, если вы успели стать друзьями, а если нет. «Любовь прекрасна», - скажете Вы, она переборет всё. Согласна, но была ли Любовь?

   Он увидел ёё, сердце чуть не вырвалось из груди, а глаза ёё чёрные, бездонные - самые красивые глаза… в стаде. Бычок призывно замычал…
 
   Какие-то ферменты ударили в голову, при виде аппетитной девушки? Чтобы получить ёё необходимо поплясать вокруг нее ритуальные танцы? Сказать что-то хорошее, доброе, о любви?

   У девушек другие проблемы: нужно найти отца для будущих детей, кормильца для себя лично и неплохого любовника. Пока у него туман в голове, нужно затянуть петлю потуже, а потом куда он денется.

  Инстинкты…

   Они сидят на скамеечке, она смущённо прячет глаза, его руки нежно держат ёё ладошку. Он знает, что она ему сразу не даст, но заходит то так, то иначе. Она знает, что попытки с его стороны будут, и готова к обороне. Глаза горят, сердца трепещут… Она даёт повод полюбоваться ёё безукоризненной фигурой, умением танцевать, весёлым нравом… Скажет ли ему, что по жизни - неряха и терпеть не может детей? А он выпячивает свой мускулистый торс и новую мобилку, а то, что он дитё малое, вряд ли будет выставлено на первый план. Каждый из них купец, пытающийся подать товар с лучшей стороны.
   
   Но ведь не твари же, и обрастастает великий инстинкт «хочу» красивыми словами и высокими переживаниями.
Говорят, настоящая любовь редко бывает в жизни. Да, редко. Так же редко, как и люди, умеющие любить. Чтобы не ожидать взамен на вложенные в человека чувства силы, мысли, оплаты… Жить ради самого дорогого существа в мире – любимого человека.

  Прошу не путать с элементарными привязанностями. Мы в ответе за тех, кого приручили? Уверены… Ну и живите дальше несчастливо…
   
  Мало людей, способных по настоящему жить и любить, а чтобы встретились двое таких – фантастика, потому и гуляет по земле легенда «О настоящей Любви».

  А в реальности - разводы, скандалы, «нормальная семейная жизнь».

Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Проза
« Прочитано #62 : 01 Грудня 2007, 12:09:40 »

http://forum.kalush.info/index.php/topic,69.msg10897.html#msg10897
Одним словом - мізантропія!
Записаний
When doctors differ who is to decide?

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Проза
« Прочитано #63 : 01 Грудня 2007, 12:15:15 »

http://forum.kalush.info/index.php/topic,69.msg11257.html#msg11257
Стаття непогана, але закінчення - якесь безнадійне.
У автора - депресивний психоз  :(   :unknow
Записаний
When doctors differ who is to decide?

IxIXIxI

  • Модератор
  • *
  • Карма +259/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 696
  • (с) David Bengtsson
  • Останні відвідини:
    02 Червня 2019, 14:35:41

Проза
« Прочитано #64 : 01 Грудня 2007, 18:05:48 »

 Ну по-перше підсумків психоаналітика ніхто не просив, а по-друге – оскільки  ти ним не являєшся, то висловлювання на рахунок психозу варто було б залишити при собі. Хоча натура – діло тонке, проти неї не попреш… Мізантропія… ну якщо прочитавши ти зробив для себе єдиний висновок – право твоє, хоча стаття в цілому не про це.
 
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Проза
« Прочитано #65 : 02 Грудня 2007, 23:52:56 »

То я занадто різко висловився, але суті то не міняє. Тільки людина у пригніченому стані могла так завершити свою статтю. А назва яка - "Любви, которой нет!"
Записаний
When doctors differ who is to decide?

Lisa

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +84/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 231
  • Останні відвідини:
    15 Березня 2009, 17:21:08

Проза
« Прочитано #66 : 03 Грудня 2007, 18:02:06 »

Нy не знаю... а мені сподобались вище викладені статті. Так, не закінчується все по привичній схемі happy енду, але коли легка осінньо-зимова депресія, то якраз саме то що треба  ;)
Записаний
"Всем правит случай. Знать бы еще кто правит случаем" - Станислав Ежи Леу

yusmal

  • Користувач
  • **
  • Карма +57/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 76
  • Юля Смаль
  • Останні відвідини:
    11 Серпня 2009, 15:30:05

    Звідки: Луцьк
Проза
« Прочитано #67 : 12 Грудня 2007, 01:36:45 »

Паралельна реальність.
Приречені
Ось уже кілька днів війна… Воюють сусіди, але від нас до тих сусідів якихось вісімдесят кілометрів… Боротьба одних проти інших, незалежних проти залежних, слабких проти сильних. Не можна сказати, що ми так вже й осторонь від цього, дуже багато нас зв’язує. І ці кілька днів у всіх на вустах одне питання: бути чи не бути ядерному вибуху? Ну, правильно, найкращий спосіб боротьби з загрозою – стерти загрозу навіть з пам’яті, не те, що з карти. Легше залишити на цьому місці воронку розміром з державу, ніж кожного разу думати, чи, бува, не народився хтось новий, хто попре проти режиму… Про  таку ймовірність вирішення конфлікту повідомила по всіх каналах супутникового телебачення офіційна влада сусідів. За нас ніхто не заступиться. Простіше евакуювати, кого встигнуть: молодих і сильних, а решта і небажаючі хай лишаються.

Місто спорожніло, я приїхала сьогодні по продукти, бо ж, як би не було, а їсти люди мусять. Хоч в нашому селі залишилося від сили десять людей, але, чи з вибухом, чи без, той час поки можна, мусимо жити.

В село я перебралася тільки минулого літа. Про війну ще навіть ніхто не думав, а мене дуже приваблювала тиша і спокійні пейзажі. Сусіди, хоч і не слідкували за своїми курми, люди не погані, то ж, відчувши неймовірну насолоду від природи, там і залишилась. Аж тут, як грім серед ясного неба, - війна. Хтось хотів об’єднуватись, хтось цього не хотів. На бік не бажаючих стали наші і їхні, приєдналися кілька автономій і покотилось. І, хоч, насправді, до якогось часу не дуже переймалися тою війною, але зараз, напевно, вже за всіма правилами, ми - воююча сторона. Та яка там воююча?! В місті залишилося з десяток хіміків, кілька фізиків, біологів, програмістів, бабусі і пара родин, що не стигли виїхати. От і зараз, їду в машині, а по дорозі до університету йде Славік, найвидатніший студент мого рідного хімфаку. Іронія долі… Нас залишилося двоє з курсу, най-най. Відмінники, активісти… самі зголосилися до останнього спостерігати за процесом. Правда, у мене сьогодні вихідний, бо вже три доби ми з Валею просто не спали, досліджуючи біологію тих хімікатів, що вирішили вприснути в усіх, хто забажає спробувати. Спробувати вижити.

Нас не можна вже й до кінця назвати людьми. Хтось сказав, що найживучіші істоти -  таргани, вони переживають і зледеніння, і ядерні катастрофи. Ну, побачимо. У тарганів, як пояснила Валя короткий життєвий цикл, одна особина не встигає мутувати і пристосуватись до зміни умов, тому, якщо вплив не є поступовим, то цілком можливо, таргани вимруть. А люди… Люди теплокровні і достатньо легковажні, щоб кинути виклик навіть найстрашнішому. А що лишалося? Покинути всіх?

В місті залишилися всі магазини, кілька продавців, але, в основному, те, що треба, можна брати так, безкоштовно. Мародерів нема. Мародери бояться. А сусіди ні. Сьогодні по телевізору передавали, що вони перекидають всі сили до нас, спробують вижити. Інакше все не має сенсу. Вже пост-фактум хтось висуне якісь вимоги, умови, ультиматуми, але зараз всі бояться показати й носа. Ану, як і в них запустять боєголовкою, тоді в світі зацвіте не одна квітка ядерного вибуху, загине не якихось кілька мільйонів… ну, і ще там трохи від наслідків, а мільярд чи більше. Ні, зараз краще мовчати… мовчати і спостеріагати.

Страшно. Сонце не природним диском зависло в зеніті. Спека градусів сорок, не рятує навіть кондиціонер і холодна мінералка. Так тихо, що закладає вуха. Хіба може, сотня, ба, навіть тисяча, людей заглушити таку мертву тишу. Гул мого мотора аж відлунює від стін будинків центрального проспекту. Машина їде, лишаючи сліди на м’якому асфальті.

Але, я почала про Славіка. Для чого він повернувся? Тільки цієї весни він, нарешті, приїхав із своїх десятирічних мандрів світами. Був і в Європі, і в Америці, кругом працював і з нього вийшов солідний науковець. Високий, стрункий, розумний – мрія будь-кого, від п’яти до п’ятидесяти. Приїхав, щоб одружитись, нарешті, осісти тут, хоч і не на найкращій, але рідній землі. Емігрантом бути не солодко. Аж тут війна. Славік перебив мої роздуми, коли помахав рукою, щоб я зупинилась.

-         Ти куди? – усміхнувся він, вмощуючись на бокове сидіння.

Я їхала тихо, щоб не дуже шуміти мотором, так, щоб не дуже різало вуха його деренчання. Не могла з собою боротись.

-         Та, дома попросили по продукти змотатися, а я не можу сидіти на одному місці.

-         Хоч поспала? – питання було дурне, бо, судячи з усього, сам він не зімкнув очей ні на мить останні доби зо три.

-         Ні, тільки зранку вибралась додому, а там мене чекають, бо нема хліба, масла.

-         Гг, - реготнув Славік. – Ага, це те, що зараз найпотрібніше.

-         А що ти хочеш? Люди лишаються людьми, а я все-одно не зможу заснути.

-         Чому? – він стурбовано торкнувся до мого пульсу. – Є якісь побічні ефекти.

-         Смішний ти. А сам чого не спиш?

-         Питанням на питання відповідати не ввічливо, - пробурчав.

Руку з мого пульсу не знімав, одночасно спостерігаючи за хронометром. Я сама знаю, що пульс дуже частий, але це не заважає. Навіть спати хочеться не всеохоплююче, як би мало бути, а так, злегка, як після важкого дня. Славік заглянув в очі, ага, ага, в самого, дивлюсь, білки синіють. Ого, я сама взяла його за руку, нічого так серце б’ється. А сині райдужки вже зовсім сховалися у синіх білках. А що, цікаво, навіть симпатично так. Якщо наш експеримент вдасться, якщо не полізуть побічні ефекти, людство навчиться переживати ядерний вибух. Ні, не вибух. У вибусі вижити не можливо, а наслідки, те, що трапиться за сотні кілометрів…

-         Слав, ти б поспав сам. Ти на себе в дзеркало дивився?

-         Ага, цікавенький такий типчик. Чула, білоруси дружно рванули до нас?

-         Чула, але не знаю, чи вистачить в нас…

-         Вистачить, - перебив. – Вистачить. Я ще літрів зо тридцять поставив на перегонку. В твоєму селі всі?

-         Ні, дід-адвентист відмовився і вся його родина, донька з чоловіком, онуки.

-         Блін. Чого?

-         Каже, що ми його хочемо зомбувати, і якщо вони мають загинути, то на то воля Божа.

-         Ну, що ж. Так, то й так. А дітям скільки?

-         Десять і п’ятнадцять.

-         Дорослі…

-         Агресивні.

Розмова стихла. Кожен думав про своє. Бути чи не бути? Кинуть боєголовку чи, таки, побояться? Якщо кинуть, то коли? Що робити з білорусами? Хоча це питання турбувало мене найменше, жити тут є де і їсти є що, поки... Прийде їх кілька тисяч, це не багато, кілька діб протягнемо, а там побачимо.

По тротуару повільно, намагаючись не чіпляти підошвами асфальту йшла бригада робітників. Зо п’ять хлопців залишились на випадок чого: щось поремонтувати, забезпечувати безпербійну роботу. Очі в хлопців вже теж були сині, судячи з рухів, з ними все було гаразд. Виглядаю з вікна:


Відповідь від: 12 Грудня 2007, 01:36:32
продовження
-         Все нормально? Ви себе нормально почуваєте?

-         Так, так, все добре. Не спиться, правда, але не хочеться навіть. Там в нас трубу прорвало, то екскаватор вже на місці.

-         Не затримуйтесь надовго на відкритому місці, мало що. Трохи попрацюєте і розходьтесь.

-         Та, в курсі вже.

-         Ну, па!

Славік з закритими очима сперся на сидіння. Спить чи думає?

-         Світлана вже, напевно, в Нью-Йорку, я там їй свою кімнату залишив.

-         Ну то й добре.

-         Цікаво, як вона буде без мене.

-         Тьфу, холєра, про шо ти думаєш?

-         Юль, ну, ти ж маєш розуміти, що шанси малі, дуже-дуже малі.

-         В твоєму реченні, друже мій, є одне гарне слово "шанси". От, на них і будемо сподіватися. Давай, тобі пора. Я сьогодні не прийду. Роботи там вже нема, а ти в інтернеті подивись, що в світі робиться. Я ще трохи тут посоваюсь, в аську вилізу. - Славік вийшов з машини на розі, біля центрального входу в корпус.

-         Бувай.

-         Па!

Як же мене лякає тиша. Тепер точно знаю, що маю фобію. Я боюсь такою гнітючої, чекаючої тиші. Не відомо, що вона там з собою несе. Вицвіле блакитне небо не радувало, колір був якийсь… як після вибуху. Цей Славіків фаталізм трохи передався мені. Після якого вибуху?! Ще нічого не трапилося. Я б вже знала. Радіо увімкнене, з нього лине якась простенька минулорічна мелодія. Прислухалась, аааааааа, попса. Ну, хай краще попса, ніж погані новини. Відчуваю, що десь глибоко в душі, не вірю в можливість вибуху. Під’їхала до супермаркету.

-         Привіт, Тома! Як почуваєшся?

-         Та нічого, дякую, глянь, які маю гарні очі! – В Томи теж білки стали синіми, але її величезні зелені райдужки так симпатично гармонували з ними, що я аж позаздрила. Хоча, в принципі, мої чорні виглядають геть не гірше. Дивний ефект. Ми його не сподівалися. Ну, в щурів нема білків…

-         Добре, що тобі подобається, - весела, життєрадісна Тома, проста дівчина-продавщиця залишилася в місті з бабусею, не покидати ж стареньку! Тома сирота і бабуся доглядала її з дитинства. Уявити, що доведеться кудись їхати складно, от, вона й залишилась, розважаючи всіх посмішкою і жартами. В супермаркеті прохолодно, працюють кондиціонери, їх роботу добре чути, співає радіо, кілька людей перемовляються між собою біля стелажів. – Хочу трохи продуктів прикупити.

-         Бери, що треба.

-         Ок.

Тома не задає питань. Це добре, бо я не маю відповідей. Тома – гарна дівчина, дуже молода, гарна дівчина. Я обійшла вітрини, взяла рибу, сир, масло, хліб. Захопила зі стелажа книжку, чимось треба ж зайнятись, підійшла до каси. Валя округлила очі і замотала головою.

-         Ти що, платити збираєшся?

-         Ну, так, збиралась.

-         Та йди вже, мене люди засміють, якщо я з тебе гроші візьму. Бувай.

-         До побачення, - розгублено притискаючи пакет до грудей вийшла з магазину.

Все, додому. Славік і Валя роздадуть білорусам ампули, потім хлопці з міськради їх поселять, скажуть, куди за продуктами, а я на природу. Від мене вже нічого не залежить. Тільки чекати. Буду читати і сидіти в інтернеті. Продукти є, книжки теж, ноут стоїть, чекає, коли ж я повернусь.

Додому їхала швидко. За містом шумлять дерева, інколи проїде машина, мукають неприкаянні корови. Кілька днів їх вже ніхто не доїв, але випустили з ними й телят, то біди, в принципі, бути не повинно. Корови порозбрідалися по полях, ніхто ж вже не прожене з житнього поля. Корів ми теж трохи... захистили, хоча, хто зна, може, просто прискорили загибель. Корови добрі тварини, їм вистачає розсипаного над полями порошку, вони все самі з’їдять.

Біля двору чекала сусідка. Я їй віддала продукти, попросила, щоб вона ще дещо віднесла поштарисі і ковалю. Пішла в садок, набрала з собою холодного чаю, гарно вмостилася, цікава книжка. На годиннику третя тридцять. Задзвонив телефон. Славік.

-         Юль, білоруси приїхали, ампули отримали, я їх в бомбосховище відправив, поки подіє.

-         Це ще в те, часів другої світової?

-         Ага, а іншого в нас нема.

-         Там, по-моєму, була домівка туристів останнім часом.

-         Була, але ніхто не відмінив кількаметрового шару землі і бетону, так що хай сидять. Решта людей по хатах. Я теж дома, вилазь в аську.

-         Хотіла книжку почитати, ну, добре.

Поклала трубку, зібралася йти по ноут. Аж раптом волосся на голові стало дибки. Трапилось. Це таки трапилося. Десь далеко-далеко, на межі видимості, піднявся сірий гриб. Видовище було надзвичайне, небо тьмяніло на очах, вигораючи з того боку вибуху. Повітря завмерло. До нас вибухова хвиля не дійде, але землю трусне. Я схопила трубку.

-         Слав, вибух.

-         Знаю, знаю.

-         Ой, Славік, - схлип застряг десь посеред горла. – Що тепер буде?

-         Юля, ти де? Сиди на місці, я по тебе зараз приїду!

-         Та, не треба. Завтра зустрінемось... Завтра.

-         Його може й не бути, твого завтра! Сиди на місці, якщо не знайду тебе дома, своїми руками задушу!

-         Все, па!

Я роз’єднала звязок і дивилась, як виходять в поле сусіди, хитаючи головами, бачила, як старий адвентист вкривається опіками прямо на очах. Сонце пекло нещадно. Цікаво, родина адвентиста, таки, взяла ті ампули, чи ні? Хоча серед сусідів був і його онук, обернувся до мене, сині очі широко відкриті, бачив! Дід помирав. На деяких деревах жухло листя, повільно втрачало зеленість, обсипалося. Хоча, там, де літак зачепив з полем дерево, воно стояло зелене. Таких багато. Мої ялинки всі цілі. Аж усміхнулась, про що думаю. Що ж, ми витримали перший удар.

Голова гуділа, як мідний дзвін, я вибігла на дорогу і попрямувала до траси. Траса серед лісу, може, там не буде видно, як ховається сонце за темною, майже чорною хмарою, як швидко-швидко німіє світ. Сподіваюсь, люди здогадаються заховатись, бо не знаю, чи захистили ми їх від радіоактивного дощу. Наді мною шуміли пожухлі дерева, ледь встигла відсахнутися від обпеченого, вже майже мертвого коня, що на останньому подися зірвався кудись бігти.

І я біжу! Куди? Для чого? Не знаю. Масштаб лиха тільки тепер з усією потворною очевидністю став перед очима. Вже ніколи ніщо не буде таким, як раніше, вже ніколи ніщо... Сльози заливали обличчя, а за спиною наливалась і бубнявіла чорна, радіоактивна ніч. Зривався вітер. Вже ніколи, ніщо... Багряні заграви блискавок били в землю раз по раз, світ божеволів.

Я вибігла на трасу, біля мене зупинилась машина, вилетів Славік з дурними очима, перекошеним від злості обличчям, тряс, говорив щось, не чути... Вже ніколи, ніщо не буде таким, як раніше...

Кажуть, що таргани – найживучіші істоти на планеті. Не вірте, найживучіші істоти на планеті – це ми, люди. Бо ми достатньо легковажні, щоб кинути виклик найстрашнішому...
Записаний
Юля Смаль

yusmal

  • Користувач
  • **
  • Карма +57/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 76
  • Юля Смаль
  • Останні відвідини:
    11 Серпня 2009, 15:30:05

    Звідки: Луцьк
Проза
« Прочитано #68 : 02 Січня 2008, 23:58:51 »

Розчесую волосся біля дзеркала, зверху вниз, зверху вниз. У квартирі так самотньо, наче вмер хто... Я думаю... Рік якийсь такий же непрозоро сірий, як і ця дощова новорічна ніч. За вікном вибухають сотні салютів, петард і ракет, закладає вуха від звуків перехлопування: який район гучніше. Навіть не хочу думати, що ця укпа захоплених святом людей робить під дощем з петардами, щоб вони вибухали.
З дзеркала на мене дивиться малознайома блондинка. Експеримент вдався, навіть якщо не вдалося все попереднє життя, виявляється платиновий блонд личить до зелених очей. В кутку сиротливо притислася так і не прикрашена ялинка.
Ненавиджу свят!!! З неба ллє і ллє, ніби воно зі мною погоджується і з усіх сил намагається зіпсувати настрій всім, хто плюється в нього вогнем. Ех, люди, люди! Було б чому радіти! Накупили мандаринів з шампанським, нарізали грубими шматками олів’є і ковбасу і тішитесь тим, що ще рік минув, ще року не стало! Можна подумати, для вас рік – те ж саме, що для планети!!! Це ж цілих 365 днів... Для когось, до речі, останніх!!! Е-ех. Голова сама собою впала на руки, а з очей полилися гарячі сльози!
Хто скаже, може, мені пороблено? Ніби й не дурна, ніби й не бідна, ніби й не потворна!!! Чому тоді я досі сама? Чому біля мене не бігає двійко дітей і ввечері нема навіть кому налити тарілки борщу. Так хочеться зварити справжнього українського борщу, одягти гарну спідню білизну і спокушати його, найріднішого. Він би прийшов з роботи, поїв би мого готування і, навіть якщо не смачно, похвалив би, а потім би обійняв би і пестив... Або б побавилися у квача з дітворою, чи не так! сходили б у кіно. Схлипи затихали. Аж раптом...
Сам собою увімкнувся телевізор, якийсь чи-то блакитний вогник чи ще якась з тих диво-передач, де збираються натовпи попсових виконавців. Дивно, я ж ніби не програмувала телевізор. Проте, може, десь програма збилась. Від цієї китайської техніки можна чекати чого завгодно! "Дорогие мои, с Новым Вас всех годом!!! Желаю чтобы в этом году вы узнали, что такое настоящее чудо!". Якась гламурна дівиця у мінімумі одягу ще хотіла щось добавити, моя рука потялася за пультом, аж тут... у вікно постукали.
Взагалі, я не з лякливих, але по спині побігли мурашки і дихання зупинилося десь на півдорозі до горла. Обертаюсь,  А ТАМ... там ... ... ... ... Дід Мороз, чи як там його... Папа Ноель чи Санта Клаус. Згадався старий анекдот "Видихай, чебурашка, видихай!". Може, десь приходив горе-актор до сусідів і звалився, поплутавши зп’яну двері з балконом? Або просто від кохання вирішив закінчити життя самогубством.
Одним словом, на моєму підвіконні (четвертий поверх, між іншим) стояв, чіпляючись за ручки здоровенний мужик, з великим пивним барильцем у червоному пальто, з білою бородою і в дурнуватій червоній шапці з помпоном... Від шоку я зробила першу ліпшу дурницю, яка влізла мені в голову: пішла відчиняти вікно.
-   Охо-хо! – перевалився він, і одразу примостився біля батареї, чіпляючись за коліна.
-   Шановний, ви себе добре почуваєте? – запитала я, в душі закипав гнів, мене ж бо відірвали від улюбленого заняття – саможаління. Мало того, тепер мушу шкодувати когось іншого, поспівчувати йому. Ага, зараз. Може, хтось і забув, але я ж пам’ятаю, що це я тут на самоті зустрічаю новий рік.
-   Та нічого, дякую. - Від нього не несло перегаром і це вже давало надію на конструктивний діалог.
-   То, може, у вас є справи?
-   Ні, ні, вже ніяких справ! – перелякано вигукнув мій дід Мороз.
-   І що, ви збираєтесь далі тут сидіти?
-   А ви хочете мене щойно врятувавши, викинути під дощ??? – голос був молодий, не п’яний, не обкурений.
-   Друже, не пройшло й п’яти хвилин, як ми познайомились. Я поняття не маю хто ви і якого дідька заважаєте людям святкувати! Тим більше не уявляю, чому дорослій людині захотілося погуляти по стінах багатоповерхівки і забрести на вогник саме до мене!!!

Відповідь від: 02 Січня 2008, 23:58:17
-   Хм.
Цей нахаба, сперся на руки, встав і понахилявся в різні боки, ніби перевіряв, чи цілий. Холєра! А він справді не збирається звідси йти. Ну чому мені так не щастить? Я насторожено спостерігала за прийдою, ніякої агресії з його боку не було... Мені, взагалі, підозріло щастить на людей, які на мене не зважають... От така я тут вся прекрасна, розумієш, а він навіть не звертає на це уваги! Від образи я пішла на кухню готувати чай.
-   А як же ви святкуєте з неприкрашеною ялинкою, - запитав він, очевидно, зачепившись за коробку з іграшками. Там щось жалісно задзвеніло.
-   Ну, якщо ви ще раз перечепитись, то я, очевидно, і не матиму на це шансу.
-   Ну, я постараюсь проявляти більше зграбності, якщо ви дозволите ввімкнути світло.
-   Та вмикайте вже, вмикайте, - ледь чи не кричу з кухні.
-   Скажіть, ви там що робите?
-   Чаю хочу, - вже бурчу собі під ніс. – А що не можна?
-   Ну, чому ж, робіть, і мені заодно, якщо ви не проти.
-   Слухайте, а чому б вам не піти собі додому?

Він дивиться на мене з посмішкою. Високий-високий, за його шапкою і бородою видно тільки класичний ніс, трошки задовгий, як на мене, але рівний, породистий, як то кажуть. В плечах теж вдався на славу, кухня від його розмірів потихеньку стискається і я відчуваю себе бджілкою на квіточці поряд з бджолярем. Бррр. Асоціації.
-   Бо бачу, що вам теж нема з ким зустрічати новий рік. А це просто неймовірний злочин дозволити такій красуні переживати наодинці!
-   Може, б ви сіли, а то світло загорожуєте! – суворо тупаю на нього! – Скажіть, змилуйтесь, що ви робили на моєму вікні?
-   Ну, це довга історія.
-   Я не поспішаю. Вам не гаряче. Не хочете роздягнутися?
-   І втратити таку можливість до спілкування? З простим чоловіком ви б точно не спілкувалися довше трьох хвилин, а діда мороза рука не піднімається виставити за двері.
-   Виставиш вас, ага.
-   А як звати прекрасну пані? – починає сміятися, бо я якраз поклала в рот завеликий шматок морозива – і не виплюнеш, бо ж дивиться, і не ковтнеш. Зуби ниють, очі полізли на лоб. Коли, нарешті, ковтнула, хотілося тріснути його чимось важким по голові. Такого бажання давно не виникало.
-   Євгенія.
-   Женя – гарно.
-   Не Женя, Євгенія. Що ми в садочку?
Я налила чаю в горнятка, підібрала під себе коліна, загорнувши їх в теплий халат, він гість, хай терпить. Потім ми розмовляли. Виявилося, що вони десь з друзями святкували новий рік. Компанія хоч не випиваюча, але злегка божевільна – альпіністи. І вирішили вони зробити комусь сюрприз – покачати перед вікнами справжнього діда Мороза. Типу, і налякають, і порадують. Дах нашої п’ятиповерхівки плоский, кілька здорових, тренованих хлопців втримають на тросі одного... Коротше, не врахували вони тільки одного, що будинок – не гора, він плоский, і це двометрове нещастя застрягло на моєму вікні, бо до біди, трос заплутався в антені сусіда (а як обламати, то доведеться платити) – от, дійсно, сюрприз. Поки я робила чай, він вже встиг домовитися з друзями, що далі без нього, бо як хто, а він лишається (нічого так рішення, правда?). Костюма вперто не знімав, імені не називав, а я й не намагалася дізнатися. Ми, певно, з годину сиділи на кухні, випили з півтора літра чаю, запили його шампанським, що якимось дивом опинилося в моєму холодильнику (ну, диво було банальним, перед новим роком приволік вдячний колега, якому я налаштувала компа). Перейшли до кімнати.

Відповідь від: 02 Січня 2008, 23:58:34
- Слухай, давай, таки, прикрасимо твою ялинку, ну чого вона без діла має стояти.
- Ну, давай прикрасимо .
Я вже давно не прикрашала ялинок, цього року от, купила, бо продавалися прямо на розі мого будинку, а коробка з іграшками залишилася ще від попередніх власників квартири. Ми поставили ялинку прямо перед вікном, обгорнули електричною гирляндою. Ні, я, таки, певно, сподівалася сюрпризу, бо гирлянду я купила вже спеціально. Подумала: раз є ялинка і іграшки, то мусить бути й гирлянда, але сили це все причепити не знайшла. Ми розбирали старі запаси: зелені будиночки, золотисті білочки, яблучка, просто кульки, жабки... Я з задоволенням розвішувала іграшки на ялинці, а дід Мороз знайшов на дні коробки ще й подовжувач. Ялинка засвітилася, в мою оселю завітав новий рік!
Кілька хвилин я спостерігала за вогниками, а коли обернулася, виявилося, що мій новорічний сюрприз вже зняв бороду і шапку і уважно дивився на мене... Ой, мамо!!! Я ж його знаю! Ні, точніше, ми колись бачились, в когось з друзів... десь, ні, не пам’ятаю. Але таке обличчя, та й, взагалі, зовнішність не забудеш. Тоді я була не сама, а зараз от... Він помітив мою розгубленість, і посміхнувся:
-   Ну, не міг же я залишити тебе саму в свято...
-   Ага.
-   Ми спеціально робили сюрприз тобі, це Василь придумав.
-   Ага, – а що ще я можу сказати?
-    Ну, перестань, тобі ж було приємно до того, як ти взнала, що це я.
-   Та й зараз приємно, просто, не можу згадати, як тебе звати...
-   Андрій.
-   Точно. Василь - гірськолижний інструктор! Згадала!
-   З Новим роком, красуне! – він знову повернув мої думки в своєму напрямку. Протягнув мені бокал. – З новим щастям.
Я вихопила з його рук бокал, а він тим часом зняв і камуфляж – до червоного, підбитого ватою пальто підшите поролонове пузо. Без костюма переді мною постав височенний, з безпорадним поглядом очкарика, світло русий Андрій. Широкі плечі, сильні руки, трохи непричесаний.
- А де твої окуляри?
- В кишені, не можу ж я перед дамою стояти в своїх лінзах.
- Одягай! То ти не від темряви за коробку зачепився! Що за дитинство...
Замість полізти в кишеню по окуляри він ступив до мене. Зовсім навіть не зваблююче, бо я ввіткнулася поглядом в светр десь на рівні його пупа, ну, нехай, не пупа, але все-одно, в светр... Підозрюю, що зараз він захоче мене поцілувати, а для цього мені доведеться задерти до хрускоту голову, а йому зігнутися пополам. Стало смішно, а він... Взяв і поставив мене на диван, тепер я дивилась на нього трохи вниз. В його руках, відчула себе пір’їнкою. Приємно. Надійно. Такий не кине, бо йому не важко... Чого ж не цілуєш. А він все дивиться й дивиться. Я відчула, що щоки потихеньку починають палахкотіти. Нє, ну що це робиться?! Вже сто років не доводилося червоніти від поцілунків, а він же ще навіть не торкнувся. Цікаво, які в нього губи, я нахилилася і торкнулася легенько-легенько. М’які, дуже м’які. Але ж не відповідає, не хоче? Хм. Хоч крізь землю провалися, я вже думала зіскочити з дивана, нє, ну, справді, що за цирк? Андрій просто підхопив мене на руки і почав цілувати. Його руки були скрізь, втримуючи мене, втискаючи в себе, пестив волосся, гладив спину, живіт. Не помітила, як опинилася на килимі біля ялинки... Він все цілував, цілував, а я відповідала, голова йшла обертом. Кольорові вогники танцювали перед очима: "Дорогие мои! Желаю вам счастья в новом году".
Коли я прокинулася, на підлозі, замотана в ковдру, з відчуттям повного щастя, його не було поруч. Рвучко встала. Нема! На вулиці вже давно день, але першого січня день мало відрізняється від ночі, хіба тим, що менше людей... За вікном ішов сніг – білий, лапатий, справжній новорічний сніг. Скрипнули двері... На порозі стояв він... з величезним оберемком троянд.
Записаний
Юля Смаль

Кітка_Проня

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +303/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1027
  • Останні відвідини:
    20 Жовтня 2014, 15:37:10

    Звідки: Львів
Проза
« Прочитано #69 : 10 Січня 2008, 23:43:53 »

ГОЦІКА (с)

  То було до н.е. Він висів, немов сосиска і тішився. Його зуби, вже було давно промокли, та фарби ще ставало. До нього підплила Вона, проте Зія(так ЙОГО величали) продовжував висіти. Та вже не як сосиска, а як паралелепіпед. Мара(так величали ЇЇ) почала жадібно, немов простуджена касета, вербалізувати. Це не сподобалось Зія, і він вийшов з-під клавіші "F5", неначе неандерталець з електромережі. Йому не імпонувало лазити по землі, тому пострибав у Таджикистан копАти опеньки.
   Т.ч. Марі вклонилось п"ятеро гідростатичних парадоксів, які розчісували ноги, моя заліковка, яка фанатіла від парних чисел і чужий апендикс, якого ще не вирізали...
   Йому там страшно, бо у нього був піджак(від МІхаїла ВАроніна) і ложка. Чиїсь колготи зблідли, мов бідон з-під кришок від пластикових пляшок мінеральної води "Оболонська". Але всі замовкли - ніхто не хотів, щоб вовк постригся. Оскаженілий Зія разом зі своїми диференційованими додатками верещав, наче московська муха.
   Перша літера його обтягуючих штанів пригрозила станку для гоління, який з горя одягнув улюблені єврейські тапочки Адольфа Гітлера. Щелепа Мари пролежала в панчосі три цифри.....але що з того, якщо всі скретч-картки прокисли....
Після пережитого Він і Вона зв"язавшись шнурівками від взуття (у Неї - зеленого в горошок кольру, а у нього короткі), тріумфально пройшлись по ПорубанихЛівоюРукою осах ... Вони не знали, який фа-мінор на них чекає ("не шукай любов на світанні" Надія Шестак). І не бачити їм більш ніколи  Коня Вечірньої Зорі.... Бо вони не імо. The End.
Записаний


изюминку можно искать и в навозе, но что с ней потом делать?

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Проза
« Прочитано #70 : 17 Січня 2008, 11:05:16 »

Meнe з дитинcтвa пpитягaють pyїни‚ мiг би я пoвтоpити cлiдoм зa Дaнилoм Kiшeм. Meнe з дитинcтвa пpитягaють pyїни‚ цeй ocoбливий cлiд‚ ocoбливий caд кoлишньoro бyття. Я нe xoчy пoяcнювaти цьoro якимиcь aж нaдтo мeтaфiзичними чи poмaнтичними cxильнocтями. Moжe‚ пpичинoю тyт ycьoro лишe зaпax‚ a нiякий нe Geist. Гнилyвaтa вoпcicть, cyцiльнa тpeпeтнa фiзioлoгiя. Cтapi cтiни‚ тpyxлявi бaлки‚ нaпiвзiтлiлi peчi мaють cвoє влacнe‚ тiльки їм влacтивe диxaння - мoжe‚ я тoкcикoмaн?
Cлaвa Бoгy‚ лaндшaфт мoєї чacтини cвiтy дocтaтньo нacичeний цими oб'єктaми. Пepexняблeнi cтapi житлa‚ цiлi квapтaли в пacткax cepeдмicть, зaпyщeнi, oбдepтi, пpoпaxлi гpибкoм тa ypинoю зaкaпeлки двopiв‚ вcтeлeнi вiчним ociннiм лиcтям cxoдoвi клiтки - тpaпляєтьcя, тaм щe живyть якicь пияки‚ цiлi пияцькi кoмyни зi cвoїм peaльним внyтpiшнiм кoмyнiзмoм. Tpaпляєтьcя тaкoж‚ їx виживaюгь звiдти‚ лeraлiзoвaнa бypжyaзiя чимшвидшe cкyпoвyє нepyxoмicть, зaxoплює тepитоpiї, клacoвa бopoтьбa тpивaє‚ пepвicнe нaгpoмaджeння тeж‚ aнaxpoнiчнe життя зa Mapкcoм нaбyвaє нoвиx пocтмoдepниx poзв'язoк, aлe pyїни лишaютьcя pyїнaми.
Я виpocтaв y cвiтi циx мicтeчиoвиx двopiв i житeл‚ циx мoдниx cтo poкiв тoмy вepaнд i мaнcapд. Taк‚ дocлiвнo cтo poкiв - aджe йдeтьcя пpo минyлий fin de siёcle‚ пpo чacoвий злaм‚ y пpoвiнiцiяx вiдчyтний зaraлoм нe тaк дeмoнiчнo, як‚ нaпpиклaд, y Biднi‚ aлe вce ж. Бiльшa чacтинa тoro cвiтy лeжaлa в pyїнax вжe в мить мoгo нapoджeння, тож я нe мoжy пaм'ятaти цiлocти, aлe я пaм'ятaю щe тиx дивниx‚ пepeвaжнo згopблeниx cтapиx чoлoвiкiв i жiнoк‚ кoтpi пpoклинaли гaлицизмaми, знaли нaпaм'ять ґiмнaзiйнi лaтинcькi пpикaзки i в чacи Xpyщoвa тa Beatles oдягaлиcя тaк‚ нiби вийшли вiтaти epц-гepцora Фpaнцa Фepдинaндa. (Як вдaлocя їм збepeгти цeй oдяг - от питaння! Пoпpи вci чиcтки‚ oбшyки‚ вивeзeння, нaцioнaлiзaцiї? Heвжe вoни пpocто нe cкидaли йoгo пpотяroм ycix тиx дecятилiть? Heвжe тaк i cпaли oдяrнyтими в oчiкyвaннi нiчниx apeштiв?).
Я пaм'ятaю cтapeчий зaпax вiд ниx - нiчoro нaдзвичaйнoro, пpocтo зaпax cтaporo тiлa‚ вiн iнaкший. 3 poкaми в людинi нaзбиpyютьcя втoмa‚ xвopoби, пpикpoщi, a вiдтaк i цeй ocoбливий зaпax‚ cимптoм pyйнyвaнnя.
1нaкшicть визнaчaлa їx в ycьoмy - нa чac мoro дитинcтвa вoни вжe здaвaлиcь iнoплaнeтянaми, їx мopдyвaли cклepoзи, мiґpeнi, мaнiї. 3 гoлoвoю зpaджyвaлaїx пoгaнo oпaнoвaнa pociйcькa. Aбo цiлкoвитa дeзopiєнтaцiя в щoдeнниx cycпiльниx вiднocинax, в ycьoмy цьoмy cтoяннi нa вyxax.
Здaєтьcя, вoни тaки cтaнoвили якecь тaємнe тoвapиcтвo, якийcь eзoтepичний цicapcькo-кopoлiвcький клyб iмeнi Бpyнo Шyльцa‚ xoч ycя їxня тaємнicть бyлa нaдто oчeвиднoю, вiдвepто й бeзпopaднo вилaзипa нaзoвнi й тoмy вишядaлa цiлкoм нeфyнкцioнaльнoю, нiби вживaння згaдyвaниx yжe лaтинcькиx пpикaзoк. У дитинcтвi я любив пiдгпядaти зa ними‚ зa їxньoю птaшинoю мiмiкoю. Aбo
пepeкpивлювaти їxню мoвy‚ вci цi звyкoвi cпoтвopeння, iнтoнaцiйнi вивиxи‚ лeкcичнi кaзycи. Я тpoxи нeдoлюбпювaв їx‚ вoчeвидь, вiдчyвaючи внyтpiшнє пepeвaжaння cмepти вcepeдинi їxнix opгaнiзмiв, i цe вiдштовxyвaлo. Пiзнiшe вoни пoчaли з'являтиcя в мoїx кoшмapax - з мiшкaми й пaлицями, i cвoїм cтapeчим зaпaxoм.
Aлe я нaдтo зaxoпивcя цими тiнями. Hacпpaвдi мoя любoв дo pyїн нe oбмeжyєтьcя зoнaми cтapиx cepeдмicть.

Уривок з оповідання Юрія Андруховича "Центрально-східна ревізія"
Записаний
When doctors differ who is to decide?

отрута

  • Користувач
  • **
  • Карма +14/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 97
  • Останні відвідини:
    10 Червня 2009, 22:20:23

    Звідки: Франківськ наГггг
Проза
« Прочитано #71 : 30 Січня 2008, 22:37:33 »

інколи пробую себе в прозі... невеличкий уривок... який багато означає...


- Ти живеш, отже можеш жити, а значить усе гаразд, - почала вона, і я послухалась. – Роби, як тобі велено, скорися. Ти жертва. Тобою заплачено за життя інших. Не опирайся. Дай себе зв’язати і умертвити.
- Але заради чого? – запитувала я. Гіркий присмак тих слів, змішаний із слиною, проник у всі закутки свідомості, - Я не можу коритися твоїм наказам (власне, хто ти така?). Якщо жити, то принаймні не в ролі жертви. І не дарованою людьми радістю, насолодою чи захватом. Я сама хочу дарувати. Не хочу, щоб мене роздягали. Сама роздягнуся. Не хочу, щоб мною заволоділи, після того, як осліплять, оглушать, відберуть мову чи споять. Сама хочу заволодіти. Не хочу, щоб мене любили. Сама хочу любити…


то в років 15 я написала :) троха дитяче... троха доросле...

Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30258
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:03:23

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Проза
« Прочитано #72 : 30 Січня 2008, 23:10:37 »

Цікаве і дещо занадто доросле, як на 15 років.
Хоча...
 Життя не зважає на вік того, кого кидає у свій вир.
Цитата моя, сам щойно придумав  :-[
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


отрута

  • Користувач
  • **
  • Карма +14/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 97
  • Останні відвідини:
    10 Червня 2009, 22:20:23

    Звідки: Франківськ наГггг
Проза
« Прочитано #73 : 31 Січня 2008, 18:40:18 »

Життя не зважає на вік того, кого кидає у свій вир

Цікаве і дещо занадто доросле, як на 15 років.
Хоча...
 Життя не зважає на вік того, кого кидає у свій вир.
Цитата моя, сам щойно придумав 

 ;) файно=) хихи


а ось ще моє... це написала десь майже в 17 :)

« – Товаришу, чим пояснити,
 що ви в центрі всього ставите своє «Я»?
 – У центрі якось помітніше»


Мене було ув’язнено за шерехатими стінами. Я не могла ступити нікуди ні кроку, хоча десь підсвідомо і вірила в час. З дурного розуму вірила, вважала, що він плине поруч у буденному ритмі. Навіть думки не припускала, що він міг бути замкненим зі мною. Іноді навіть цікавилась: «Це ніч чи день?» - або думала: «Це я наближаюсь до кінця, чи кінець до мене?». Та насправді все було інакше. Коли час існує, все має початок і кінець, а от для мене не існувало нічого. Просто я завжди, постійно, перебувала тут, у цій в’язниці. Без будь-якого прояву часу, адже тут його не існує.

Я перестала відрізняти пробудження від сну. А тому не можу сказати, що, прокинувшись уранці цього дня, повністю звільнилась від темряви. Я розплющила очі - крізь щілини проникало тьмяне світло. Як вода перетікає згори вниз, а вогонь переходить на тонкий папір, так щось безформне в моїй свідомості з ранковим пробудженням (навіть цього разу) ледь-ледь мінялося. Бо, як вода чи вогонь, воно поволі набирало іншого вигляду, і навіть я не могла переконати себе, що прокидаюся зранку, а сплю вночі.

Я перестала мислити. Чому я раніше не докумекала, що можна так зробити? Тоді менше хвилювалася б. Все пішло б своїм плином. Як я не змогла додуматись до такої простої речі?? Якби зрозуміти це раніше, то не довелося б пережити стільки зайвих мук. Коли перестаєш думати, то ніби зрікаєшся себе. Серце порожніє, і тобі вже нічого не треба. Та його згодом заповнює, як водою, чужа воля, правда?

Я коли-небудь кохала? Кохала. Коли закохуєшся, то не вибираєш. Таке відчуття, наче в тебе влучає блискавка. Хм, я не занадто пишномовна? Але саме так було зі мною, і не має значення, чи це добре чи погано. Це була любов, яка заповнює всю душу. І все інше перестає існувати, під таким впливом людина може зробити все, що завгодно – стати злодієм, убивцею або піти на смерть. Так. А що далі? Кохання якось непомітно відійшло – так міліє річка на зиму. Щойно була глибока, та поволі вода сходить, залишаючи за собою берег, всіяний піском, мулом, камінням, слизькими водоростями, старим залізяччям і битим склом. Чому так сталось? Не знаю, але це факт. Коли я отямилася, не було вже нічого, навіть охоти до життя… Справді. А як же тепер? Невже я нікого не люблю? …

Коли любов проходить, то вже не вертається. Вона не річка, що наповниться водами навесні. Люди кажуть (про це і в книжках пишуть), що мине час і рани загояться, а тоді так легко знову можна захопитися. Але в мене це не так просто: спливли десятки тисяч секунд, а ніщо не міняє свого русла: почуття пішло, не залишивши нічого, крім болю та пустки. Тяжко і похмурої душевної пустки. Так існувати нестерпно!... А змінити щось у мене немає сил, адже рештки власної волі давно  обміняла на знеболююче… Тут, недалечко, в аптеці за рогом......


якшо чесно, сама не все розумію =) але то я так писала, як відчувала=)

Записаний

yusmal

  • Користувач
  • **
  • Карма +57/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 76
  • Юля Смаль
  • Останні відвідини:
    11 Серпня 2009, 15:30:05

    Звідки: Луцьк
Проза
« Прочитано #74 : 16 Квітня 2008, 21:46:17 »

Весна, або всім на світі керує любов
Весна. Радісно співають птахи. Вмите теплим дощиком небо ділиться з перехожими своєю усміхненою блакиттю...

- Стій, стріляти буду!

- Стою!

- Слухай, а, може, мені, правда, стрільнути?

- Не знаю, тільки давай швидше. Бо, якщо не стрілятимеш, у мене море справ.

- Ну, тоді я стріляю.

- Та стріляй вже, скільки можна?!

- Ти впевнена?

Втомлена щоденними справами душа підняла погляд на пухкенького рожевощокого хлопчика з туго натягнутим луком, стенула плечима і побігла далі.

- Ей, куди ти? А як же: "Стій, стрілятиму"?

- Ох, не до тебе зараз, хіба не бачиш? - махнула востаннє заклопотана субстанція. Якщо вона не встигне на роботу, можуть зняти премію за присутність...

Така от весна...

...

Хлопченя нервово махнуло крильцями, роззирнулось, почухало лоба стрілою з ефірним кінчиком. Вітерець красиво розгорнув кучерики.

- Ні, це все нікуди не годиться! - сплеснуло долоньками і рвонуло доганяти душу, по дорозі натягуючи тятиву.

Тьюіть –– тоненько тренькнула підступна колючка і душа завмерла на місці. Що ж це? На небі з'явились чарівні баранці, сонце засяяло весняною посмішкою, бруньки заспівали, напинаючись новим життям. "Та ну її, ту премію! Зателефоную, скажу, що запізнюсь", - подумала душа і різко повернулась в інший бік. А там, трошки на віддалі роззиралась інша, така ж розтріпана, знервована душа зі своїм крилатим хлопчиком позаду. Погляди зустрілись. От вона! Нарешті, весна!

Пустуни з луками щасливо засміялись: таки, в світі всім керує любов! Пурхнули крилами і полетіли у пошуках нових весняних жертв.
Записаний
Юля Смаль

Morrison

  • Старожил
  • ****
  • Карма +50/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 318
  • Останні відвідини:
    20 Травня 2013, 18:16:04

Проза
« Прочитано #75 : 04 Січня 2009, 14:15:28 »

   Ранок. Блакитне широке небо. Великі купчасті білі хмари. Яскраво світить сонце. Дерева зазеленіли. З’явились перші бруньки. Легенький прохолодний вітерець.
   Ти стоїш серед поля. Великого, неосяжного, чорного поля. Набираєш повні груди повітря. Яке воно чисте і легке! На тобі білі лляні штани і така ж сорочка. Вітер розвіває твоє довге, темне волосся. Як приємно відчувати його на обличчі. Сонце посміхається тобі, вітер пестить тебе. Як добре, що ти  тут. Навколо жодної живої душі. Тільки ти. Ти і природа. Широке блакитне небо, неосяжне, чорне поле, лагідне й усміхнене сонце, свіжий вітерець. Як приємно підставляти своє обличчя лагідним, теплим променям сонця. Як це приємно, коли вітер пестить твоє волосся.
   Небо вкрили великі, сірі хмари. Багато хмар. Блискавка. Грім. Дощ. Великі краплі. Ллє, як з відра. Ти смієшся. Піднімаєш голову вверх, підставляєш обличчя дощу. Посмішка не сходить з твоїх вуст. Це те, чого ти так довго чекала. Твоя одежа промокла. Пристала до тіла. Але це тебе не хвилює. Це була твоя мрія. І вона здійснилась!
   Що це? Ех… Будильник. Сон. Це тільки сон…
        P.S. на початку, там де дерева -  це просто опис природи, щоб стало зрозуміло, що це за пора року)
Записаний

ALANA

  • Користувач
  • **
  • Карма +22/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 56
  • Хочу снігу!!! І до снігу.............
  • Останні відвідини:
    28 Грудня 2011, 12:35:09

    Звідки: Калуш вул.Січових Стрільців
Проза
« Прочитано #76 : 04 Грудня 2009, 22:46:11 »

Сегодня меня разбудил не будильник....а телефонный звонок.....

и в телефонной трубке ,вдруг, раздались такие слова...
-Приветик!...спишь?...
- сплю...
-хочу тебя такую.....
-???
- такую тёплую...мягкую..,пахнущую сном...и карамелью...
-мммммм...
- хочу целовать твои волосы...шею..плечи...грудь..Всю тебя..от макушки до кончиков пальцев...хочу ласкать твои руки...ноги.....
Хочу делать это нежно...осторожно...чтобы не нарушить твой сон...
Пусть тебе кажется - что всё это во сне...Пусть тебе будет хорошо и спокойно....Люблю тебя, моя девочка.....Люблю......

Вот бы каждое утро слышать такие слова, вместо ненавистного будильника......
спасибо, милый...вот только кто ты....и как зовут тебя - я спросить не успела....да и надо ли было?....


« Останнє редагування: 04 Грудня 2009, 22:51:41 від ALANA »
Записаний
Ты поймёшь, что рядом с тобой тот самый идеальный во всём мире, когда ты перестанешь замечать других. Когда точно будешь знать, ощущать телом, что больше никогда не сможешь лечь в постель с кем-то другим. Ты поймёшь, что ты встретила своего мужчину тогда, когда почувствуешь значение слова "ВЕРНОСТЬ"

РЕАЛ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +242/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 644
  • Останні відвідини:
    31 Січня 2015, 20:22:03

Проза
« Прочитано #77 : 20 Лютого 2010, 00:29:37 »

                      Ідеальний звязок.

Він був камяним та холодним. Передавав свій холод всьому, чого торкався. Вода в його руках перетворювалась в брили леду. Зірвані ним квіти похиляли свої замерзлі голівоньки йому на долоні. Був завжди самотній,бо всі боялись його холоду. Погано було йому одному на цьому світі,бо його ніхто не любив. &&& Була собі дівчина з гарячими долонями та серцем. ЇЇ запалені очі не могли плакати і сумне було її гаряче життя. Вода тікала від неї, перетворюючись на пару, яку теплий вітр розвівав скрізь. Де ступала гарячими ногами - появлялась пустеля. Прекрасні зелені луки,квіткові та радісні перетворювались там,де вона пройшла, на зкамянілу ,гарячу,мертву землю. Джерела і ріки  висихали, дерева всихались від доторку дівчати. &&& І от зустрілись вони випадково,хоч давно вже мали зустрітись....  Знали,що повинні бути разом. І їх долоні - холодні та гарячі - сплелись назавжди. Життя змінилось ! Радісно тримаючись за руки,бігали вони по квітучих і зелених луках. Де ступали - там ставало красиво та миловидно. Квіти квітли по їхніх слідах. Обєдналися і разом були довершені. З того часу були завжди разом і більше ніколи не були самотніми.
Записаний

РЕАЛ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +242/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 644
  • Останні відвідини:
    31 Січня 2015, 20:22:03

Проза
« Прочитано #78 : 26 Лютого 2010, 22:33:02 »

Яко продовження  попередньої серії журналістського розслідування щодо вподобань Періс Хілтон та її колег-знаменитостей, публікуємо ексклюзивну інформацію про літературні смаки деяких українських зірок і політиків.

Тема, в принципі, майже ніколи не висвітлювалась, хіба що в інтерв’ю можна надибати сяких-таких розрізнених згадок про те, що полюбляє читати той чи інший предмет співаючої білизни, або ж спадають на думку кілька разів, коли журналісти пробіглися Верховною Радою, ставлячи незручні книжкові питання. Отож, уперед.

Порушуючи правило утримувати інтригу до кінця, цього разу викладімо найцікавіше спочатку (тим більше, що далі – тільки краще). Світлана Лобода - чи, зрештою, краще мабуть сказати зросійська, без нашого вкраїнського акценту, Лєбєда, саме так правильно звуться рослини родини Artiplex великим і могучим язиком – зізнавалася в чаті із своїми прихильниками в нестримній любові до буддизму для чайників у викладі Ошо. Цікавіше, однак, що в тому ж чаті Світлана повідомила, що її улюблена книжка – “Парфумер” (“Парфуми”) Патріка Зюскінда, яку вона читала (увага!) аж 7 (сім! sic!) разів. Застав Богу молиться… Чи мо’, вона її ще й написала?


Мадемуазель Лєбєда - мосье Гренуєві: "Постой, мущіна..."

 Віктор Янукович своїми книжковими інтересами не дуже славний. Хай хоч як злоститимуться поморочені читачі, і словом не прохоплюся про Анну Ахметову, Гулака-Артьомовського та інших. Натомість згадаю слова тодішнього прес-секретаря пана Януковича пані Ганни Герман, яка, спілкуючись із журналістами в році 2004 – 2005, сповістила: її шефу дуже подобається книжка, що її він тепер чита, і ця книжка – Who Are We: The Challenges to America’s National Identity, автор її – знаний Самюель Гантінгтон. Книжку присвячено гіпотетичному перетворенню американців на двомовне суспільство з розмитою ідентичністю. Цікаво, чи ВФЯ досі подобається ця книжка і чи він досі її читає.


То хто ж ви є, Вікторе Федоровичу?

Душа-чоловік і екс-депутат  Славко Вакарчук часто хвалився в своїх інтерв’ю, але тільки коли його запитували, що читає здебільша японську літературу, од класичного Місіми до популярного Муракамі. Було колись і таке, що признавався й до читання пресвятої трійці сучасної української: Андруховича, Забужко і Жадана. Натомість як найцікавішу для себе з прочитаних за останній час назвав наук-поп книжицю Мічіо Кайку “Гіперпростір”.


Славку Вакарчук: Кайку с'єл мой мосх...

Віктор Ющенко, хоч і не Джордж Буш-молодший, список куплених і прочитаних (?) книжок має не менший – більший! Є між українськими й американськими президентами й іще дещо спільне: дочка й дружина Буша написали були якось дитячу книжку, як і дружина президента українського. Ну а на Форумі видавців у Верховній Раді сам президент секретаріату Балоги купив: “12 обручів” Юрія Андруховича, “Ангели і тексти” Володимира Цибулька, “И в день седьмой” Пауло Коельйо, видання на історичну тематику, зокрема, “Західноукраїнська народна республіка: Історія держави і права”, “Битий шлях”, “Нариси з історії України” Наталі Яковенко та “Київська обитель Св. Кирила”, плюс купу книжок Малковича. Одно слово, різнобічність інтересів просто розмазує по стіні.


Ось вона, остання книжкова любов президента! Тільки чого в крилатої дівчини зачіска нагадує обкручену круг голови косу, ні? Та й "Книга воїнів світла" насторожує, Вікторе Івановичу!

Не згадуючи про культуртрегера серед міліціонерів Юрія Луценка, для якого “книжки те саме, що для Ющенка бджоли”, скажемо: на сайті Юлії Тимошенко можна знайти інформацію, що останні півроку вона читала переважно філософську літературу, оскільки тільки вона “дає розуміння, як розвиватися країні”. Яку таку філософську літературу – не уточнюють. Дуже жаль. Існує підозра, що й тут не обійшлося без Коельйо.

Олег Скрипка ділиться спогадами з важкого дитинства: “Так сталося, що я не вчився в українській школі й на початку розпаду Союзу вкраїнських книжок не читав. А оглядаючи тоді російські книжки, я собі склав враження, ніби уся літреатура завмерла — ідеї закінчилися, письменники розучилися писати. І раптом натрапляю на сучасну українську літературу: вишукана мова, гарний стиль, думки без спрощень”. З сучасних авторів Скрипка згадує Кожелянка, Шевчука й Винничука.


Країна мрій Скрипки межує, певне, із великою сміттяркою Винничука

Правду кажуть, що краще космос, ніж тормоз! Друг усіх киян Леонід Черновецький зізнається в потаємній пристрасті! Уже останні десять років він чита одну-єдину книгу – Біблію (усю класику-бо маленький Льоня двічі перечитав ще до 14 рочків). Підраховано, що для 1255 сторінок українського видання це складає 0,3438 сторінок на добу (без високосних років).
Записаний

Сонечко+

  • Модератор
  • *
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Проза
« Прочитано #79 : 03 Березня 2010, 22:42:35 »

Сьогодні в церкві читали сорокауст...а ось тепер я знайшла дещо серед казок 1998 року.
             
                       ПЛАЧ СВЕЧИ.

   Новый год. Новый день. Вернее 7 утра. По праздничному городу, вроде бы неприметная, но никак не вписывающаяся к убранству улиц, спешит в церковь девушка. По дороге ей то и дело встречаются радостные группы людей с отпечатками на счастливых лицах усталости от всенощного веселья. Они только возвращаются домой после празднования, брызгая в девушку хмельными улыбками, горящими задором взглядами, торжественно сверкая носами. Теперь, где-то до полудня, город  замрет в полупьяной дреме.
 
Но, у этой девушки есть особые заботы. Она торопится ко мне, подняв воротник черного полушубка, как бы укрываясь за ним от окружающего мира. Дня три назад она проходила уже этой дорогой, как обычно, размеренной уверенной поступью самостоятельной, знающей себе цену женщины. А наблюдательный прохожий, заглянув  в ее веселые  с хитрой искоркой глаза, легко мог увидеть вызов, иногда ложно принимаемый за призыв. Она шла, не пряча свой взгляд, с надеждой устремленный в завтрашний день. Давайте так и назовем ее – Надежда.
 
       Первое января. Таинственно-ритуальный треск свечей. По всему помещению витает запах хвои, такой любимый ею еще с детства. Но сегодня  он душит надежду, выжимая из нее жизненные соки,  и, подогнав их к глазам, пытается выплеснуть их во внешний мир. Но девушка сопротивляется этой слабости, она так и не заплачет.
       Мерцание свечей. Запах елки. Пение.
       Это пение называется отпеванием.
       За окнами раздается непринужденный смех  проходящей мимо молодежи. Я, встрепенувшись, роняю свой расплавленный воск Надежде на пальцы.
 
 … Все, пора. Девушка по одному собирает пахнущие елкой похоронные венки и отдает их в чьи-то руки. Она видит и не видит, и не понимает в чьи. Надежда просто чувствует, как сдавливается ее сердце. Нет,  это она сама сжимается  до размеров маленькой, беззащитной, глупой девочки, которая ничего не может или не хочет понимать. Даже того, что вот это бездыханное тело посреди церкви – тело ее мамы. Единственное, чего она сейчас так желает – это, чтобы кто-то подошел и обнял ее за плечи и защитил от внезапного холода. Но, почему – то, никто ни в тот момент, ни позже не сделал этого. Отчего Надежде начало казаться, что она осталась один на один со своей бедой. А раздавленная какой-то сверхчеловеческой закономерностью бутылка горя все ранила своими острыми осколками и пыталась вылить содержащуюся в ней боль наружу. Но она так и не найдет себе путей выхода.
   Распахнуты двери навстречу морозному дню. Меня задувает не то вздохом, не то ворвавшимся  ветром. Колючий воздух наполняет легкие. Как остро, как свежо ощущение огромнейшей  колото-рваной раны произошедшего.
  Во мне опять кто-то разжигает огонек.
  Надежда остается. Но, девушке кажется, что именно она исчезает. Переходит в иной мир, мир без ласки и заботы самого близкого  и незаменимого в жизни человека. Перед которым она навсегда остается в неоплатном долгу.
  Процессия уходит. А меня бросают догорать в пустеющем храме. Для вас всех я тоже – мертвая. Вы думаете, что я не чувствую вашего горя. И даже не знаете, что эти восковые капли – это мои слезы. А своим пламенем я пытаюсь, как умею осветить ваш темный от траурных мыслей путь. Ведь мое сердце зажжено, чтобы пролить хоть слабенький свет на надежду и веру в ваших сердцах.
  Для кого-то в эту ночь начался Новый год. Для кого-то закончилась обычная жизнь.

  Чуть попозже раздастся прощальный  стук молотка по головке гвоздя, безотчетно впившегося своим острием в крышку гроба. Мне этого уже не увидеть. Я необратимо становлюсь огарком.

   Но этот рассказ не о смерти, а о начале – как раз сегодня начинается 1998 год. Кто-то пособирал огарки. Их переплавили и создали новые свечи.
Записаний