Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Голосування

Чому я на форумі розповсюджую тексти російською мовою?

Я не розповсюджую на форумі тексти російською мовою,за рідкісним виключенням (коли краще передати мовою оригіналу)
Тому,що я росіянин.
Тому,що я не українець.
Тому,що я рагуль.

Автор Тема: Чи будемо ми господарями в себе вдома? А чи не хворе у нас суспільство? Чи відчуваємо МИ себе УКРАЇНЦЯМИ?  (Прочитано 435103 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    Вчора в 12:56:27


Брехня  :=) тому що в той час перепис вели не по національності , а по віросповіданню . Іудеї , лютерани, православні. А ти дибіл , віриш у всяку хірню. :P
Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    24 Березня 2024, 06:01:42

    Звідки: Льондон

 :o  :o  :o   і до кого себе записували українці і кацапи ( що їх могли порахувати окремо )  ? Особливо в Києві чи в Одесі чи в Дніпрі і Запоріжжі ?  Кацапи себе дружно в мусульмани записали чи в "вєрюющіх в рюцкє говнобога кремля"  ?    :o   :o   :o  Греко католики явно були на Галичині . Ти хоча би усвідомлюєш наскільки ти отупів ?   :o    :o   :o   

От чесно - перечитай сам все те що ти постиш і подивись на себе з сторони .

Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    Вчора в 12:56:27


От чесно - перечитай сам все те що ти постиш і подивись на себе з сторони .
Самокритика то дуже добре  :good
Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    24 Березня 2024, 06:01:42

    Звідки: Льондон

повторю питання , бо бачу що ти як дитина реагуєш лише на лампочки і шарики

----------------------


:o  :o  :o   і до кого себе записували українці і кацапи ( що їх могли порахувати окремо )  ? Особливо в Києві чи в Одесі чи в Дніпрі і Запоріжжі ?  Кацапи себе дружно в мусульмани записали чи в "вєрюющіх в рюцкє говнобога кремля"  ?    :o   :o   :o  Греко католики явно були на Галичині .

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    24 Березня 2024, 06:01:42

    Звідки: Льондон



На фото жінки з околиць Смокі Лейк, Альберта, Канада. 1925 р. ( Власність провінційного архіву Альберти)

Ustia Stefanchuk

Студентом мій чоловік винаймав помешкання в старшої пані, чиї батьки приїхали з Буковини. Та пані розповідала йому різні історії з життя своїх батьків і ділилася споминами про їх перші роки в Канаді.

 Ще вона робила найсмачніші пироги з маслом і шкварками, які готувала в старому пєці, збудованому її мужем.

       Пані-господиня розповідала, що коли її родичі приїхали до Едмонтону (а це були 1920- ті рр.), то мали з собою одежу зі Старого краю, таку простішу, на щодень і красиве, багато вдекороване вбрання, яке носилося на свята. Увесь той одяг був саморобний. Від обробки льону і конопель до ткання, до вибілювання, до кольорування ниток, і аж до вишиття.
Так от, мама оповідачки в перший же рік намагалася позбутися усього вишитого, народного одягу. Те, що вдалося - вона виміняла на виставці на Клондайк Дей ( таке велике святкування з атракціонами, розвагами, базаром), продала, а решту пустила на "стирки" ( ганчірки). Вона пояснювала, що причиною було бажання виглядати як всі, не виділятися, злитися з людьми в крамній одежі, яка вважалася панською, цивілізованою,  напротивагу "мотлоху" , привезеному з дому, який був приводом цькування і тицяння пальцями. Так з 10 з лишком сорочок, які родина привезла до Канади залишилася лише одна (яку вона подарувала М., до речі) А були ж ще обгортки, і крайки, і кожухи, як належить заможній родині з Кіцманщини чи Заставни.

     Я до чого це все, до того, що інколи, коли подумаю, скільки української автентики було знищено в Україні і поза її межами, скільки зразків безповоротно втрачено, відповідно, скільки ми не знаємо про крої, стіби, про взори і кольористику нашої народної ноші - стає дуже сумно. Радянська влада створила штучний конструкт "украиночки-хохлушки" в кокошникоподібному вінку і стилізованому костюмі в кращих традиціях УРСР і це на десятиліття затерло уявлення про автентичне, про справжнє, про цінність того правдивого.

Мабуть, саме тому сьогодні все так, як є,  в сенсі ( не) розуміння і ( не) пошани до своєї культури.  Бо розуміння того справжнього, правдивої традиції так і не відродилося в широкому сенсі. Натомість, навіть освічені, здавалося б, люди, не бачать нічого такого в нищенні тих залишків, які якимось дивом дійшли до наших часів. А дійшли дійсно лише крихти, які ми продовжуємо нищити, різати, перешивати. Якась пошесть з тими покромсаними сорочками  і нема на то ради.

Думаю про це багато, коротше, читаю недолугі аргументи людей, які цим промишляють, які купують спотворені чиєюсь хфантазією речі, що в минулому житті були унікальними  сорочками, рушниками, а в майбутньому просто підуть в смітник.

Чесно, постійно маю оце відчуття, як залишки моєї, і так нефартової, культури вислизають крізь пальці і я ні чорта не можу з цим зробити. Залишається дивитися на старі фото і уявляти.
     

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2024, 10:48:00

    Звідки: пр. Л.Українки

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=En2QChNkFdA" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=En2QChNkFdA</a>
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2024, 10:48:00

    Звідки: пр. Л.Українки

захист свободи слова в Україні за кацапські гроші.  :censore
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=KU-5ygMiKZk" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=KU-5ygMiKZk</a>
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=QzkxDKTqIAE" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=QzkxDKTqIAE</a>
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    Вчора в 12:56:27


<a href="https://www.youtube.com/watch?v=ZeMwC4A2NHc" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=ZeMwC4A2NHc</a> :prapor:
Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=PGvcynipniU" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=PGvcynipniU</a>

Цитувати (вибране)
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку
А вже літ більш двісті «Вже більше років двісті» — українська народна пісня про народну тугу за козацтвом і за правами України за часів існування Гетьманщини. Демонструє глибокий народний народний сум за булими вольностями, констатує невільне і скрутне положення українців в складі Російської імперії. Пісня складена в кінці 18 століття. Правильне виконання цієї пісні передбачає гнівний і «не примиренний» голос. Традиційно виконується в три голоси.


Цитувати (вибране)
Ще й гострі шаблюки
На ножі змінили.
Гей, ти, козаче, хапай ніж,
Де побачиш вороженька, там й ріж.



Мій праді, якого я ще дуже добре пам'ятаю - співав цю пісню!

 :butcher :russin

СМЕРТЬ КАЦАПСЬКИМ ОКУПАНТАМ!
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    Вчора в 12:56:27


СМЕРТЬ КАЦАПСЬКИМ ОКУПАНТАМ!
 28 апреля 1943 года во Львове начался набор в стрелковую дивизию "Галичина".

На Западной Украине народ радостно приветствовал эту инициативу, оккупационной власти было рекомендовано не препятствовать украинцам украшать населенные пункты сине-желтыми флагами на время вербовочной акции. К 3 июня 1943 года количество добровольцев, вызвавшихся служить в рядах дивизии, достигло 80 600 человек.

12-22 июля 1944 года дивизия СС "Галичина" под командованием бригаден-фюрера Сильвестра Штадлера в составе 4-й танковой армии группы "Северная Украина" генерал-фельдмаршала Вальтера Моделя участвовала в боях против Красной армии.

После войны около 12 000 дивизионников до 1947 года содержались в лагере для интернированных в Северной Италии, откуда при содействии украинского общества и Папы Римского почти все были перевезены в Англию. Избежав репатриации в СССР, они прошли процесс люстрации на предмет причастности к военным преступлениям и получили право поселиться в Великобритании, откуда большинство эмигрировало в Канаду.
А парад сьодня у вас буде ?  ;)
Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    24 Березня 2024, 06:01:42

    Звідки: Льондон

дивно , що німці чекали аж до 1943 року щоб організувати українську дивізію , а ось кацапчиків набирали з перших днів війни . САУПАДЄНІЄ ? і якщо учасники дивізії "Галичина" можуть сьогодні  заради тебе святкувати "початок набору в дивізію" , то кацапи можуть святкувати КОЖЕН ДЕНЬ , так як ваньок набирали в сотні різних дивізій полків і тд і тп . Все таки сралін був любімім братом гітлєра ДО вєлікой гражданской рассєянской вайни 1941-1945 років


Основные коллаборационистские формирования россиян на стороне гитлера во времена второй гражданской войны россиянского народа 1941-1945 годов

Батальон Муравьёва
Боевой союз русских националистов
Братство Русской Правды
Бригада Асано — русские подразделения Квантунской армии
Бригада вспомогательной полиции порядка «Зиґлинґ»
Высшая немецкая школа для русских офицеров
Дивизия «Руссланд» (Дивизия «Россия»)
Добровольческий полк СС «Варяг»
Добровольческий полк СС «Десна»
Зелёная армия особого назначения
Кавалерийский дивизион «Фюрст фон Урах»
Казачий Стан (а также: 15-й казачий кавалерийский корпус СС, 1-я казачья дивизия, 3-я казачья пластунская дивизия, казачья кавалерийская бригада генерала Туркула, казачья пластунская бригада полевой полиции, 1-й Донской казачий полк, 2-й Донской казачий полк, 360-й казачий гренадерский полк, 454-й казачий полк кавалерии, казачий кавалерийский полк «Платов», казачий полк особого назначения Абвергрупы-201, казачий кавалерийский полк «Юнгшульц», 1-й Кубанский конный полк, 1-й атаманский казачий полк, 1-й Синегорский казачий атаманский полк, 5-й Кубанский казачий пластунский полк, 7-й сводный казачий полк, 37-й казачий полицейский стрелковый полк, казачий егерский дивизион «Бем», 403-й восточный казачий дивизион, 580-й восточный кавалерийский дивизион, 82-й казачий эскадрон, 622-й казачий батальон, 623-й казачий батальон, 624-й казачий батальон, 625-й казачий батальон, 631-й казачий батальон, 444 казачий кавалерийский дивизион, 68-й казачий конный батальон вспомогательной полиции, 69-й казачий батальон, 72-й казачий охранный дивизион, 73-й казачий охранный дивизион, 74-й казачий охранный дивизион, 82-й казачий эскадрон, 638-я казачья рота, 5-й казачий Симферопольский эскадрон, казачий эскадрон 4-го охранного велосипедного полка, казачий разведывательный дивизион)
Комитет освобождения народов России (КОНР)
Локотская республика
Народная Социалистическая Партия
Народно-трудовой союз российских солидаристов
Организация Цеппелин
Республика Зуева
РННА
РОНА
РОА
Российский Имперский Союз-Орден
Российская фашистская партия
Русская гражданская вспомогательная полиция, Севастополь
Русская караульная рота «Гомель»
Русская национально-трудовая партия
Русский корпус
Русский отряд 9-й армии вермахта
Русский ост-батальон «Шелонь»
Русская вспомогательная полиция (шуцманшафт)
Русский личный состав в дивизии СС «Валлония»
Русский личный состав в дивизии СС «Дирлевангер»
Русский личный состав в дивизии СС «Шарлемань»
Хиви
1-я Русская национальная армия
1-я русская национальная бригада СС «Дружина», известна также как 1-й Русский национальный отряд СС
29-я гренадерская дивизия СС (русская Нр.1)
30-я гренадерская дивизия СС (2-я русская)
ВВС КОНР (ВВС РОА)
1-я дивизия РОА / ВС КОНР (600-пехотная дивизия вермахта)
2-я дивизия РОА/ВС КОНР (650-я пехотная дивизия)
1-й восточный запасной полк «Центр»
600-я русская дивизия вермахта
600-й ост-батальон
601-й ост-батальон «Березина»
602-й ост-батальон
645-й батальон
654-й ост-батальон
581-й батальон полевой жандармерии
РОНД/РНСД
Гвардия русской фашистской партии[
Корпус русской монархической партии
«Russen» (Россия) — агентство новостей и пропаганды
Русские на службе японских и маньчжурских спецслужб Маньчжоу-Го

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    24 Березня 2024, 06:01:42

    Звідки: Льондон

Все, що ви НЕ хотіли знати про рубки лісу в Чорнобилі

Існує таке уявлення, що Чорнобильська зона відчуження – це напівлегендарна територія, де людська діяльність майже зупинилася, а серед смертельно небезпечних лісів вільно бігають вовки, ведмеді та малочисельні сталкери.

Важко уявити, що протягом останніх двох років держава офіційно зрубала у зоні майже 80 тисяч кубометрів деревини, яка роз’їхалася по всій Україні, а також була експортована в Китай та Європейський союз.

І що частина цієї деревини отримана незаконно, а частина, що ще більш дивно, – абсолютно законно. І що жодного контролю за тим, наскільки радіаційно забруднена чорнобильська деревина, не проводиться.

Як так сталося?

Давайте розбиратися.

Почнемо з історії. 1992 рік. Радіаційно-забруднені ділянки площею більше двохсот тисяч гектарів передаються в управління спеціальному органу – Адміністрації зони відчуження.

Фактично, Чорнобильська зона відчуження (ЧЗВ) стає такою собі державою в державі, адже на цій території порядки зовсім інші, ніж на решті території України.

З плином часу керівництво ЧЗВ змінює свою назву, аж доки в 2011 році не утворюється Державне агентство з управління зоною відчуження (ДАЗВ), яке управляє зоною і понині.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Я тут (хоч-нехоч) мушу щодень вислуховувати оповіді 90-річної тітки. І з тих оповідей я вже знаю, як наші пенсіонери примудряються з мізерної пенсії ще гроші відкладати.

І хочу сказати, що мабуть воно все до купи анігілюється, бо:

- з одного боку, наші виробники "харчової" продукції останнім часом масово випускають "замінники їжі" а ля "сирок" за 5 грн, чи "паштет м'ясний" за ціною тирси... А пісьонери то активно купляють і вживають. Відповідно це мабуть доволі сильно підкошує їх здоров'я і відповідно вкорочує віку.

- але з іншого боку, ті ж виробники окрім того ще й продають товари у шахрованих пакуваннях, а ля "масло" по 180гр/пачка, той же "сирок" - 70 гр, пляшка молока 870гр. чи олії -820гр.  Ну а як показали останні дослідження, якщо регулярно недоїдати - це сприяє довголіттю.

А от якби так не було - то їх треба було б всіх вистріляти за геноцид.
А так просто треба сажати за обманювання покупця.
 :=)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2024, 10:48:00

    Звідки: пр. Л.Українки

ніц не поняв. пенсіонери не доїдають бо менші упаковки?
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

так.

Вони думають, що випивають літр молока, а в пляшці 870 грам.

Думають що їдять цілий сирок, а то на 22% менше бо упаковка шахрована.
Ну і ще вони банально менше всього купляють - бо дороге  :=)

От моїй тітці вже пояснюють що то є сирок "справжній" і "підробний. Тому підробний коштує 5 грн.

А вона ні в яку.
Талдичить:
- І там "Дружба" і там "Дружба. І смак однаковий.
(коли тобі 90 - то вже мабуть смак може і однаковим відчуватися. Тобто не відчуватися  :=)  )
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=YbyEquRDOp4" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=YbyEquRDOp4</a>
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2024, 10:48:00

    Звідки: пр. Л.Українки

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=wNXLTQMK2cU" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=wNXLTQMK2cU</a>
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Тему можна закривати.
відповідь однозначна - НІ!!!
В цім злодійськім кодлі ніколи порядку не буде.


http://kalush.info/page/u-kalushi-peremig-pidrjadnik-jakij-zaproponuvav-najvishhu-cinu-za-rekonstrukciju-vodoprovodu


Лише пряме західне зовнішнє управління може зробити з України нормальну державу.

Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    24 Березня 2024, 06:01:42

    Звідки: Льондон

Лише пряме західне зовнішнє управління може зробити з України нормальну державу.


ти повторюєш слова мого покійного діда .

Приховано: Показати
він був спочатку в концлагері в Польші ( на вуглерозробках ) , а потім йому повезло , тому що приїхали німці і вони могли собі вибирати робочих на свої господарки ( так як типу їхній син пішов на війну ) і одна сімя вибрала мого діда . Так дід і спасся ( бо казав що на тих вугільних шахтах люди дохли як мухи ) . І коли після війни та німецька сімя пропонувала діду залишитись у них ( їхній син загинув на війні ) , але дідо вирішив повернутись в Україну і забрати мою бабу , щоб поїхати потім в Німеччину . Але реальність була трохи інша - баба навідріз відмовилась кудись їхати і тд і тп .


Дідо весь час казав . що в Україні НІКОЛИ НЕ БУДЕ порядку аж до того часу поки німці не будуть керувати Україною на всі 100% .

зі .  Про совків чи кацапів навіть не хочу згадувати , що казав дідо