Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

10 років 1 місяці 20 днів

Голосування

Чому я на форумі розповсюджую тексти російською мовою?

Я не розповсюджую на форумі тексти російською мовою,за рідкісним виключенням (коли краще передати мовою оригіналу)
Тому,що я росіянин.
Тому,що я не українець.
Тому,що я рагуль.

Автор Тема: Чи будемо ми господарями в себе вдома? А чи не хворе у нас суспільство? Чи відчуваємо МИ себе УКРАЇНЦЯМИ?  (Прочитано 123910 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

Tad

• Ветеран
  • Карма +40/-7
  • Стать: Чоловіча
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:45:35

Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь

Tad

• Ветеран
  • Карма +40/-7
  • Останні відвідини:

https://zbruc.eu/node/69145
«За яку Україну боровся Степан Бандера?»

З центру вертаюся через квартал хрущовок, зовнішні добудови надали їм вигляду потворних slums. Це вже не радянська вбогість, це щось інше – третій світ, в який прибуваєш експресом першого класу. Не варто шукати винних, ніхто нас такими не зробив – ми самі такими стали. Скільки разів я бачив, як наші громадяни, перетнувши кордон на Захід, акуратно збирали сміття, викидаючи його на паркінґах у смітники, і як ті самі наші громадяни, перетнувши кордон в Україну, викидали все це сміття з вікна, мовби кажучи: «Ми вже не в цивілізованому світі. Ми в себе вдома». Відповідно, такий наш дім. Одного такого водія я попрохав зупинитися і вийшов з автомобіля. Він не зрозумів мого демаршу, а я нічого не пояснював. Сторіччя рабства на власній землі виплекали в нас зневагу до неї.
Мою увагу привертає гурт. Хлопці й дівчата україномовні; втім, половину їхнього вокабуляру становлять матюки. На вигляд їм у середньому пʼятнадцять-сімнадцять, старші з-поміж них курять, найстарші – цмулять з пляшок легкий алкоголь, молодші туляться до них з помітним визнанням. На призначеному для шахів, нещодавно встановленому столику товариство ріжеться в карти і слухає музику, кримінальний російський шансон; давно я його вже не чув. Хлопці й дівчата підспівують. На найстаршому з них, якому не більше двадцятки, чорна футболка з написом I love SU, «love» має форму червоного серця. Згадую, як за останнього мого приїзду директор крамнички з сувенірами і патріотичною символікою скаржився, що ніхто вже не купує футболок, у нього їх великий вибір: з державним прапором, з тризубом, з різними правильними гаслами – короткий сплеск зацікавлення хутко згас.
«Ми ненавидимо християнство і християн. Навіть найкращих з-поміж них ми мусимо вважати найгіршими ворогами. Вони навчають любови до ближнього і милосердя, що суперечить нашим засадам. Християнська любов є перешкодою для поширення нашої революції. Геть із любовʼю до ближнього! Те, чого ми потребуємо, – це ненависть. Ми мусимо навчитися ненависти, бо тільки тоді ми можемо здобувати світ!»

Десь я це вже зустрічав, нещодавно, до того ж фактично дослівно. Саме оце про ненависть. В котромусь із блогів Ірини Фаріон, однієї з найактивніших речниць «Свободи». На УП. Чи деінде. Як і купу антисемітських випадів і «невинних» жартів про нацистські концтабори частини рядових і нерядових членів цього політичного проекту, котрі чи не найнаполегливіше бачать себе спадкоємцями Степана Бандери, в якого обоє братів загинули в Аушвіці, а самого Бандеру чотири роки протримали в Заксенгаузені під Берліном. Про обидва нацистські концтабори знають всі, хто бодай трохи цікавився історією двадцятого сторіччя. В цитатах, якими рясно пересипана брошурка, я не зустрів жодного антиєврейського випаду. Жодного випаду проти жодної нації чи культури поготів.

Бандера не висловлює нічого, чого б не висловлювали Нельсон Мандела чи Магатма Ґанді. І так само, як Мандела в своїй біографії, всякчас вказує на вимушений характер збройної боротьби, а в пізніх інтервʼю мріє про демократичне майбутнє незалежної України.

Я перегорнув останню сторінку брошурки. Експрес наближався до Львова. Тієї миті, як я подивився у вікно, я побачив бузька, який змахнув крилами, здіймаючись в небо. Я супроводжував поглядом елегантний політ великого шляхетного птаха.
Записаний

yurko

• Адміністратор
  • *
  • Карма +1188/-13
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 11:09:45

Так.
З матюками і шансоном то москалі нас однозначно вграли і то мабуть вже назавжди.
Бо дивлюся на поляків і бачу, що хоч там і нема шансону, але матюки і до них пролізли. І не вимирають...
Записаний
Cпочатку приходить російська культура, російська мова, а вже за ними – російські війська!

Tad

• Ветеран
  • Карма +40/-7
  • Останні відвідини:

Евгений Мураев
20 ч ·
Договор о дружбе между Болгарией и Македонией остался почти незамеченным, а зря. Пример этих двух стран отлично подходит нам, поскольку история их ссоры стоит на таких же националистических, мелочных и злобных нападках, что и наши проблемы. Так в Болгарии никогда не считали македонцев отдельной нацией. Нет такого народа, нет такого языка - это просто немного спятившие болгары. Их территория исторически принадлежит Болгарии. Соответственно, македонцы за это страшно не любили соседей и даже подавали в суд по поводу того, что популярный болгарский певец Слави Трифонов "спел нашу, македонскую песню". По крайней мере, так нам рассказывали местные жители. Не стоит забывать, что в очереди еще стояли сербы и греки, которые тоже считали Македонию частью своей территории. Однако тамошние "сепары" боролись за свое и даже в составе союзной Югославии у них все было все свое, персональное. На это, считают македонцы, у них есть все права, поскольку Македония - родина слонов, а Кирилл и Мефодий использовали македонский язык. Соответственно и славянская письменность на самом деле - тоже македонская.
Мы с высоты своего исторического величия можем посмеяться над амбициями жителей крохотной страны. Однако войны начинались из-за меньшего. И уж кому-кому, а Украине тут смеяться грех. Тем более, что в итоге Болгария и Македония в лице своих премьеров признали право другого на чудачества и решили сотрудничать и жить вместе не смотря на старые споры. Я надеюсь, что в один прекрасный день именно так же произойдет и у нас, и стараюсь делать все, чтобы этот день быстрее настал. ;)
Записаний

ББА

• Ветеран
  • Карма +275/-11
  • Останні відвідини:
    Вчора в 22:43:54

. І так само, як Мандела в своїй біографії, всякчас вказує на вимушений характер збройної боротьби, а в пізніх інтервʼю мріє про демократичне майбутнє незалежної України.

А тут хтось на Бандеру бочку котить періодично . Не треба гнатись за двома зайцями : спочатку треба щоб кацапи поздихали за те ,що приповзли зі своїм бурятій і зажопінсків вбивати українців , а потім займатись іншими справами .

Tad

• Ветеран
  • Карма +40/-7
  • Останні відвідини:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=7vB3XkzpTjw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=7vB3XkzpTjw</a>

Соціолог: Кожен 6-ий громадянин України - проросійський // Час. Підсумки дня - 03.08.2017

I що з ними робити ? В передачi пропонують насильно виселити , а краще розстриляти аби iншi боялись . КНДР отдихаэт  :facepalm:
Записаний

romashkin

• Admin
  • *
  • Карма +722/-5
  • Останні відвідини:
    Вчора в 21:12:59

Записаний

ББА

• Ветеран
  • Карма +275/-11
  • Останні відвідини:

таких як він тоді було дуже багато . Деякі навіть відкрито звали хйла з його рюцкє міром і обіццяли знищити всіх українців

Tad

• Ветеран
  • Карма +40/-7
  • Останні відвідини:

Записаний

ББА

• Ветеран
  • Карма +275/-11
  • Останні відвідини:

А гроби для ватки ? та думаю що ватку краще просто палити і попелом удобрювати землю Донеччини

ББА

• Ветеран
  • Карма +275/-11
  • Останні відвідини:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=DXTroO0d5js" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=DXTroO0d5js</a>

Tad

• Ветеран
  • Карма +40/-7
  • Останні відвідини:

Файний мультик , основна ідея на 5 хв 35 сек . ТО що , знову черговий майдан ?  ;) Де тих ангелочків набрати ?
Записаний

ББА

• Ветеран
  • Карма +275/-11
  • Останні відвідини:

ТО що , знову черговий майдан ?

Почекаємо . Куди спішити ?  :=)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=xM1ZHbgAc_Q" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=xM1ZHbgAc_Q</a>

Tad

• Ветеран
  • Карма +40/-7
  • Останні відвідини:

Розкіш умирання
https://zbruc.eu/node/69453
Коли пухлини і метастази виходять за межі окремого організму, коли вони стосуються захворювань місць і екотопів, наші землі взагалі можуть слугувати бездоганним навчальним матеріалом. Один Чорнобиль чого вартий. А кілька років тому у  Карпатах з'явилася ще одна зона, яка несподівано швидко перейшла із початкової стадії злоякісної пухлини у розвинену. Якраз тепер є той критичний момент, коли можна її виявити і наважитися спробувати щось зробити, бо ще через кілька років буде вже зовсім пізно.
Записаний

ББА

• Ветеран
  • Карма +275/-11
  • Останні відвідини:

Розкіш умирання

Цікава думка . А яким чином функціонують аналогічні курорти за кордоном ? Та в принципі достатньо подивитись на Славське .

Tad

• Ветеран
  • Карма +40/-7
  • Останні відвідини:

Записаний

Tad

• Ветеран
  • Карма +40/-7
  • Останні відвідини:

В Одессе памятник Дюку де Ришелье одели в вышиванку

Подробности читайте на УНИАН: https://www.unian.net/society/2085549-v-odesse-pamyatnik-dyuku-de-rishele-odeli-v-vyishivanku-fotogalereya.html

:fool
Записаний

Tad

• Ветеран
  • Карма +40/-7
  • Останні відвідини:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=mnaH7mqaJG0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=mnaH7mqaJG0</a>
Записаний

Tad

• Ветеран
  • Карма +40/-7
  • Останні відвідини:

http://report.if.ua/lyudy/margynalna-moya-ukrayina-znamenytyj-tekst-sashka-kryvenka-aktualnyj-i-nyni/
Маргинальна моя Україна.

Любити міфічну Україну легко у стані юнацького максималізму. Варто ж статус одержимого героя мимохідь змінити на статус пересічного гречкосія, як зміниться шкала цінностей.

Любов до абстрактної стражденної України поступається місцем прив’язаності (може, і любові) до конкретного ландшафту, міста, квартири, дітей, кулінарних виробів, цигарок, сусідів, приятелів, автомобіля тощо. Не випадково саме гречкосії завжди будували державу, залишаючи героям гинути за її побудову.

Не мною сказано, що в одну річку зайти двічі важкувато. Можна, звичайно, спробувати відродити кобзарську традицію, але тоді випускникам консерваторії треба виколювати очі. Воно, звичайно, нескладно, от тільки чи потрібно?

Можна згадати традиції Івана Гонти і різати ляхів (жидів, москалів) задля побудови Української держави. От тільки як бути з тим фактом, що ті ляхи (жиди, москалі) є громадянами вже існуючої держави?

Якщо сьогодні хтось голосить “Україна для українців”, то йому слід би уточнити – для політичних українців. Бо етнічних українців залишилося, мабуть, чоловік сорок, враховуючи всі кровозмішення з часів половецьких.

Якщо обстоювати ідею етнічної України, то треба насамперед відмовитися від колонізованих українцями Донбасу, Криму, південних степів, Слобожанщини, частини Буковини, а про Кубань і Зелений Клин взагалі слід забути.

Чомусь жоден із безкомпромісних апологетів формування нації та держави на етнічному принципі подібні думки не висловлює. Побоюючись, мабуть, за своє реноме правовірного націоналіста.

Між тим, і націоналізм – як засіб здобути національну державу – після грудня 1991 року потребує переосмислення. Сьогодні на часі не виборювання держави як такої, а її захист – політичний, військовий, економічний, культурний, соціальний, екологічний. Захист не лише від Росії, а й від Заходу. Захист як зміцнення, розвиток, збагачення.

Мало би йтися не про вимушену агресивність поневоленої нації, а про органічну агресивність державної нації. Не про націоналізм, а про щось ближче до шовінізму. Українська культура й духовність, українське інтелектуальне й матеріальне багатство мають втрутитися в усталену ієрархію світових авторитетів.

Хлопчаки, які волають “Україна для українців”, нагадують мені дідусів на дискотеці. Люди з молодою кров’ю мислять інакше – “Світ для України”.

“Зрівняємось з вами, хлоп’ята”,- думаю я, дивлячись на американців чи німців. Маємо вже досить маргінальної, забиченої, вузьколобої України. Я люблю іншу.

Написано в 1993 році для газети “Поступ”. :good :good :good
Записаний