Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Нові лічильники електроенергії  (Прочитано 21392 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Нові лічильники електроенергії
« : 19 Червня 2011, 19:18:20 »

Не так давно в Калуші РЕМ почав проводити заміну старих лічильників ел. енергії на сучасні цифрові пристрої, зокрема такі як на фото типу:NP-06 TD MME 1F 1SM-U (Smart-IMS).
Згідно паспортних даних лічильника це досить складний, порівняно із старими лічильниками, багатотарифний прибор. Зокрема в ньому встановлений таймер чи годинник котрий відраховує дату і час. Ось витяг з паспорту:
2.5. Функциональные особенности
Приховано: Показати
Cчетчик поддерживает информационный обмен с устройством сбора и передачи данных – маршру-
тизатором по PL-магистрали.
Cчетчик отсчитывает текущее время и определяет календарную дату. Абсолютная погрешность
часов счетчика не превышает ± 5 s в сутки во всем температурном диапазоне. Стандартный уход часов
при 25°С – ± 0,5 s в сутки.
Cчетчик фиксирует нарастающим итогом значение общего энергопотребления, а также значения
энергопотребления в четырёх тарифных зонах, в зависимости от времени суток и с учетом рабочих,
выходных и специальных дней. Время действия тарифной зоны может быть настроено.
Cчетчик хранит в энергонезависимой памяти:
• значения общего энергопотребления;
• значения потребления по тарифным зонам;
• список тарифных зон;
• список специальных дней;
• состояние баланса потребителя;
• ряд дополнительных параметров.
При отключении питания канал учета хранит все имеющиеся в памяти данные и возобновляет свой
рабочий режим при восстановлении питания.
Счётчик осуществляет самоконтроль и мониторинг качества связи по PL-магистрали.


Виходячи з цього цей лічильник повинен би вміти рахувати денні та нічні тарифи ел. енергії, що дало би змогу економити на нічних тарифах.
Може хтось  володіє інформацією з цього приводу, поділіться  :)

« Останнє редагування: 19 Червня 2011, 20:40:02 від newroman »
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Нові лічильники електроенергії
« Прочитано #1 : 20 Червня 2011, 06:52:51 »

Знаю, що люди встановлювали собі зональні лічильники, але чи то саме такий, не знаю  :unknow
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Sunny

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +181/-0
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 583
  • Останні відвідини:
    31 Травня 2019, 13:52:21

Нові лічильники електроенергії
« Прочитано #2 : 20 Червня 2011, 13:34:17 »

цікавилася темою. встановлення двотарифного лічильника (включно із вартістю самого лічильника) коштує близько 1800 гривень.
Записаний

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Нові лічильники електроенергії
« Прочитано #3 : 06 Вересня 2011, 11:53:03 »

 Можу поділитись досвідом, бо в мене вже два роки стоїть зональний двотарифний лічильник, але не український СМАРТ, а російський МЕРКУРІЙ 200. Взагалі то такі лічильники можуть бути як однозональними, так і дво- і трьохзональними, тобто все залежить від прошивки самого лічильника (як його запрограмують так він і буде рахувати). Ще зі слухів я чув, що СМАРТ сам передає дані в РЕМ показники використаної електроенергії. Мій лічильник такого точно не вміє, бо до мене приходять ремовці кожного місяця знімати показники так сказати "вручну".
 Два роки назад я робив ремонти в коридорі і вирішив винести лічильник на вулицю, а оскільки вже і так треба було платити за роботу, то я одним махом і поставив собі (РЕМ сам до цього дуже спонукав) новий лічильник запрограмований на облік двох тарифів: денного (від 7-00 до 23-00), де рахується коефіцієнт 1 до 1, і нічного (23-00 - 7-00), де рахується коефіцієнт 0,7. Тобто за електроенергію намотану в день я плачу без переплат, а от за нічну я економлю. Трьохтарифні лічильники вигідні хіба що підприємцям, які можуть виконувати основну роботу в непіковий час, тобто в ночі, наприклад, пекарні. Бо такі лічильники рахують в піковий час (рано і ввечері) з коефіцієнтом 1,5, в ночі - 0,5, а решта - 1 до 1. (цифри орієнтовні, бо можу змилитись)
 Для переходу на дво- чи трьохтарифний обрахунок електроенергії необхідно писати в РЕМ відповідну заяву. Два роки назад за роботу майстру я заплатив приблизно 300 грн. і лічильник коштував десь 700-800 грн.
 Станом на сьогодні за два роки мій лічильник намотав денного тарифу 2775 і нічного тарифу 865, таким чином мені ше довго і нудно треба чекати поки той лічильник окупиться. А от за умови що при плановій заміні лічильник дістанеться задарма, то обовязково переходьте на двотарифний облік електроенергії.
А ще я активно користуюсь Інформаційно-платіжною системою для населення. Там можна простежити історію нарахувань та платежів за електроенергію, оплатити за неї та ін.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Нові лічильники електроенергії
« Прочитано #4 : 06 Вересня 2011, 12:10:31 »

Дуже цінна інформація.
Відповідь від: 06 Вересня 2011, 11:57:29
Ну да. Років за 7-8 відіб'єш.
Відповідь від: 06 Вересня 2011, 12:04:10
Це якщо прати завжди з 23 00. Решту накручує холодильник.
Відповідь від: 06 Вересня 2011, 12:05:15
Шкода, що газовий теж не вміє передавати дані у ГК  :=)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


enkala

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +22/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 143
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2023, 15:44:40

    Звідки: Калуш
Нові лічильники електроенергії
« Прочитано #5 : 07 Вересня 2011, 08:54:46 »

Вигідно коли встановлене електричне опалення
Записаний

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Нові лічильники електроенергії
« Прочитано #6 : 07 Вересня 2011, 09:58:36 »

Це якщо прати завжди з 23 00.
а моя жінка так і робить - закладає прання на ніч, бо в день в нас бувають сильні скачки напруги в нижчу сторону (буває напруга падає до 160-170 В). Також буває, що ми допізна дивимось кіно на компі, а ще я рано до 7.00 кипячу воду в електрочайнику.
Відповідь від: 07 Вересня 2011, 09:07:56
Вигідно коли встановлене електричне опалення
І не просто опалення, тобто електрокотел, а ще плюс є добре продумана теплоакумулююча система. Маю на увазі, що котел в ночі нагріває велику кількість рідини, яка міститься в якомусь баку, а в день невеличкий моторчик лише ганяє ту нагріту рідину по батареях. :) Та врахуйте стан наших ліній електропередач, трансформаторів, підстанцій... і чи витримають вони таку нагрузку, якщо люди почнуть переходити на електричні котли. :unknow
Записаний

enkala

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +22/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 143
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2023, 15:44:40

    Звідки: Калуш
Нові лічильники електроенергії
« Прочитано #7 : 07 Вересня 2011, 10:04:45 »

Навіть без теплоакомулюючої системи при нормальному утепленні будинку, електрикою не буде дорожче чим газом, а затрати на установку нижчі
Записаний

bodya

  • Новачoк
  • Карма +7/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14
  • Останні відвідини:
    06 Листопада 2014, 18:41:01

    Звідки: калюш
Нові лічильники електроенергії
« Прочитано #8 : 01 Листопада 2012, 11:13:11 »

Слава Ісусу Христу. Все що пишуть про ці лічильники правда та непишуть що при аварійній ситуації (пропала напруга, коротке замикання, ітд) необхідно викликати спеціаліста з КРЕМу в місті це як правило на наступний день два а от віддалені села нашого району де пішки пройти важко чекали тиждень. При тому, що в хаті все працювало від електроенергії.
Записаний

italyano

  • Користувач
  • **
  • Карма +7/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 82
  • Останні відвідини:
    09 Липня 2017, 12:41:46

    Звідки: Дзвонарська
Нові лічильники електроенергії
« Прочитано #9 : 22 Січня 2013, 00:01:38 »

А які це нові лічильники ? Це ті на які можна призупиняти, чи ті які неможна о_О
Записаний

Отаман

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +435/-41
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2464
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2020, 20:51:10

    Звідки: Бандерівська
Нові лічильники електроенергії
« Прочитано #10 : 18 Липня 2013, 21:00:02 »

прикольна тема.сам би хотів такий лічильник.(в швагра дані таки передає в рем по 2220)
 та й іноді явно набридають інспектори зі звірки.
 цікаво як часто їх впускають в садиби на території скажімо царського села :=)
Записаний
кращий курс.знай ресурс.стабільно тут купую вмз
https://obmen.cc/user/ref/3225

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    24 Березня 2024, 06:01:42

    Звідки: Льондон
Нові лічильники електроенергії
« Прочитано #11 : 10 Листопада 2017, 09:22:20 »

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=xNewFFfMGb4" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=xNewFFfMGb4</a>

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=Rbh_i42CjM0" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=Rbh_i42CjM0</a>