Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 24 дні

Автор Тема: Громада вимагає звільнення чиновника за образу гідності калушан  (Прочитано 165060 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ

Може вже не актуально, алу тут ще детльнігк про брифінг, якось у кожній газеті все нові деталі :)
Маю віддати належне Дзвонам, вони мають гарну звичку переповісти просто факти і пряму мову, з чого можна робити якісь свої висновки, хоч вон не силно змінюють картину але все ж свої ;) Назва така аж абосолютно й не здогдаєшся про що :) і така щоб не дай Боже не була провокацією, але подробиць багато :)

Сім штучних нирок і системи очистки до них — це найбільший подарунок у моєму житті

4 травня у залі засідань міськвиконкому прес-конференцію для місцевих журналістів провели заступник міського голови з питань медицини Віталіна Радецька та голова Калуської РДА Василь Дзундза. На ній також були присутні інші представники владних структур, депутати та головні лікарі медзакладів міста.

Приховано: Показати
На самому початку В.Радецька повідомила, що незабаром Калуська ЦРЛ матиме сучасне відділення гемодіалізу з дванадцятьма штучними нирками. Сьогодні, наголосила вона, хронічна, а також гостра патологія нирок — це дуже серйозна проблема для Калуша і району. 34 хворих на цю недугу один раз у дві доби проходять процедуру гемодіалізу. Існуючі п’ять штучних нирок цілодобово працюють в одній кімнаті реанімаційного відділення ЦРЛ. Це величезне навантаження і на медперсонал, і на пацієнтів. Динаміка збільшення кількості хворих з нирковою патологією постійно зростає. За даними на 2010 рік, на обліку в кабінеті нефрології перебуває ще 1396 осіб. 37 із них вже на рівні п’ятої стадії хвороби, які в будь-який момент можуть потребувати гемодіалізу. Решта — в групі ризику, і навіть перенесений банальний ГРВІ може значно погіршити їхній стан аж до четвертої-п’ятої стадії хвороби.

Зараз наявні штучні нирки функціонують у не зовсім пристосованому для цього приміщенні. Показники якості очистки води залишають бажати кращого. А якісні фільтри і система очистки — це найважливіше у проведенні гемодіалізу. Наскільки він якісніший — настільки довшим і якіснішим буде життя пацієнта. Саме тому медики терміново стали шукати шляхи виходу з цього становища. Довелося, — наголошує В.Радецька, — поїхати в Київ і провести переговори щодо поставки систем очистки з шведською фірмою, яка поставляла штучні нирки в Калуську ЦРЛ. Адже сьогодні в ЦРЛ система очистки води іншої фірми, вона працює неякісно, часто виходить з ладу. Шведська фірма виставила дуже великі рахунки. Крім того, на поставку цих систем очистки потрібно було від двох до шести місяців на проведення тендерів. У зв’язку з цим довелося скористатися порадою івано-франківського медика і звернутися безпосередньо у шведську фірму з проханням про допомогу. Це було зроблено. І ось 28 квітня до нас надійшла інформація, що шведи, враховуючи ситуацію в Україні і нашому місті зокрема, а також наше бажання допомогти хворим, готові подарувати нам сім штучних нирок і чудову систему очистки на дванадцять нирок. Як сказала В.Радецька, це, напевно, найбільший подарунок у її житті. Вона також продемонструвала наказ, підписаний головним лікарем Калуської ЦРЛ Іваном Красійчуком, про створення в ЦРЛ міжрайонного центру штучної нирки.

Після цього В.Радецька прокоментувала публікацію газети «Західний вісник» за 29.04.2011 р. (до речі, день її народження) з приводу конфліктної ситуації, що склалася в Калуській ЦРЛ. Вона підкреслила, що «будь-які новації, зміни, які торкаються якихось приватних інтересів, якихось функціонерів, зрозуміло, призводять до стану емоційної нестабільності і йдуть всупереч потребам жителів Калуша». Тому, незважаючи на будь-які публікації, проблеми, у нас є основне завдання. Це створення дитячої реанімації, реабілітаційного центру, удосконалення роботи хірургічного відділення та ін. Словом, роботи багато і відволікатись на статті просто недоцільно.

Невеличкий екскурс в недалеку історію зробив голова Калуської РДА Василь Дзундза. Він зазначив, що ще у 1999 році у нас було утворене ТМО. Медицину міста і району об’єднали для того, щоб краще було для людей. Але тоді не було Ігоря Насалика. Не було коштів, які сьогодні завдяки йому з’явилися у Калуші. Зараз всі бачать, що у медичній сфері справи поліпшуються. Але не все так просто. Проводяться якісь заходи, перестановки. Люди телефонують. Інколи доводиться виїжджати на місце, розбиратись. Ось нещодавно 33 людей підписали листа з проханням якнайшвидше поліпшити роботу відділення гемодіалізу — життєво важливої для них процедури. І, схоже, таки вдасться це зробити. Сприяння буде всім змінам, які робитимуться задля покращення медичного обслуговування людей. — Мене вразила публікація у «Західному віснику», — додав також В.Дзундза. — Головне, аби від критики була користь. Щоб медицина ще краще розвивалась. Якщо є якісь непорозуміння, то потрібно їх вирішувати у вузькому колі. А не помиляється лише той, хто нічого не робить. Головне — щоб не страждала від усіх цих непорозумінь справа.

Перше питання журналістів, адресоване В.Радецькій, стосувалося того, чому вона як державний службовець не спілкується українською мовою, і чи не має вона наміру вибачатися перед медиками і калушанами загалом за свої висловлювання, опубліковані у «Західному віснику». На це В.Радецька зазначила, що взагалі вона спілкується українською мовою, але перед прес-конференцією попросила дозволу у присутніх спілкуватися російською, на якій їй легше оперувати медичними термінами, і не отримала заперечень. Щодо написаного в газеті, то, на думку заступника міського голови, на парканах теж пишуть. І додала, що кореспондент, який написав статтю, повинен був зустрітися з нею і одержати відповіді на питання, які його цікавлять. Інакше можна про будь-кого написати будь-що. Крім цього, В.Радецька сказала, що вона українка, її мати теж українка, а батько — родом із Західної України. Тому, згідно з елементарною логікою, вона не могла такого сказати.

Про забезпечення хворих медикаментами у стаціонарі журналістам докладно розповів головний лікар Калуської ЦРЛ Іван Красійчук. А керуюча справами міськвиконкому Наталія Бабій, продовжуючи тему конфліктної ситуації, наголосила, що радикальні зміни, можливо, не завжди популярні, але влада змушена вдаватися до дій, що не подобаються людям. За її словами, вона на власному досвіді не раз у цьому переконалася. І тому не вірить, доки не почує, не переконається.

І ще одне запитання В.Радецькій стосувалося приватної клініки патології легень. Оскільки її існування у матеріалі «Західного вісника» теж викликало певний сумнів, її попросили показати документи, які б пітверджувати наявність такої установи. В.Радецька на це повідомила, що клініка патології легень нова, ліцензія на діяльність видана у грудні 2010 року. Роботу почала у січні 2011 року. Медики, які приїжджають у Калуш, це висококваліфіковані спеціалісти, які першу половину дня працюють у науково-дослідних медінститутах, а другу (законодавство це дозволяє) — у приватній клініці патології легень. Усі документи, які підтверджують її слова, якщо потрібно, вона надасть.

Олександр Зуб


Дзвони Підгір♥я
Записаний

pulsar

  • Користувач
  • **
  • Карма +13/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 69
  • Останні відвідини:
    13 Квітня 2014, 20:33:01

    Звідки: Крайня хата

ПОгоджуюсь, лише за сам факт друку - респект

Я б також погодився коли б це виплило в іншій газеті, не цього власника газети.

Тут вже закликають як у Франції палити міліцейські відділки.., чи навіть пів міста як у Афінах...
Думаю так громадянське суспільство ми не збудуємо, коли будемо теке робити не розібравшись до кінця у справі.
.... приходила і у "Вікна" - можна попросити Санні підтвердження
Справді давайте попросимо підтвердження

Так потрібно щоб влада служила народу і поважала його, а не народ служив для влади!
Так потрібно приходити на "День Гніву" і висловлювати свою позицію,
але також потрібно вважати щоб нас просто не використали для якихось  своїх цілей.
Записаний
----------------------------------
Моя хата з краю, першим ворога зустрічаю!

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь

Тут вже закликають як у Франції палити міліцейські відділки.., чи навіть пів міста як у Афінах...
Розуміти сказане надто буквально - не є ознакою дуже великого розуму. Вам було показано приклад реакції ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА. В реаліях України і Калуша можна надати і іншу реакцію, але реакція типу - "це медиків образили, а не мене, або я цього особисто не чув, тому і не вірю" на реакцію ГРОМАДИ не тягне....
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

DJ Kardan

  • Старожил
  • ****
  • Карма +113/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 327
  • Accipe Dee pro medicamento!
  • Останні відвідини:
    02 Липня 2016, 10:32:21

    Звідки: Dzvonars'ka street

Ага і взагалі не в нашій країні працює
Бубна Роман, якщо це Вас влаштує... Але з таким "настроєм на корупцію" Ви тільки її духовно підтримуєте і підживлюєте.
А люди, котрі стверджують, що "всі нечесні" - визнає й себе такою, вибачте...

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь

люди, котрі стверджують, що "всі нечесні" - визнає й себе такою, вибачте...
А це така громадянська позиція - дуже легка для виконання - "Все погано, всі погані, я один хороший, але один в полі не воїн, тому моя хата скраю і я нічого робити не буду, бо.......  і читати спочатку - всі погані...... і так по колу, доки не набридне читати.
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ

Справа в тому, що газети зазвичай не публікують анонімок! Бо у випадку судового позову - газета автоматично програє справу.
Просто не всі були впевненні що "ЗВ" про це знає :) тому й сумнівались, виявлось що вони написали це єдині з усіх і не анонімку :) Ну тут Респект і лікарям що зважились і вибачення, що ми в тому сумнівались, і "ЗВ", що надрукували теж респект, але звісно можна було це зробити по журналістськи а не так...Але судячи з усього "давня любов до мера" засліпила емоційно, тому було стільки епітетів, які не личать журналістам...
Останні пояснення Радецької свідчать про обрання саме такого сценарію.
Мені теж здалось, бо вийшла вона з положення справді в стилі ... "Усіх кого образила - прощаю" дуже влучно ВІКНА назвали :)
До закінчення вакації наскільки я розумію ще далеко, тому позачергової сесії поки не буде, ще кілька брифінгів про досягнення медицини на яких усі мають дивитися в вічі коли наважуються задати питання, кілька пресконференцій про успішне реформування, а там і дисант прибуде...
Записаний

Ігорко

  • Початківець
  • *
  • Карма +19/-0
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 46
  • Останні відвідини:
    08 Квітня 2015, 07:13:34


Мав (хотілося би сказати честь, але скажу) нагоду балакати з г. Радецкой на власні писок, вуха і очі. По-моєму IQ у неї на рівні курки. Яскраво підкреслений пластмасовий дзьоб цієї птахи подвоїв моє враження від спілкування. На мою думку, курка набралася відомостей про немитих і нечесаних циган і про зековський генофонд не з Інтернету, а з вуст того самого Півня, який розпускав перед нею хвіст, а потім пустив поза чергою до КОРИТА. І коли красень-Півник розтягує своїх тридцять два зуба, вітаючи нас із Великодніми святами з кожного стовпа (цікаво, чи оплачено і чи не з нашої з Вами кишені?), то чомусь виникає думка, що він нас усіх має в дупі. Звичайно з білборда то не так чутно, але з вуст курки дуже навіть ріже слух.
Записаний

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка

Але судячи з усього "давня любов до мера" засліпила емоційно, тому було стільки епітетів, які не личать журналістам...
 Шкода і таке є. Емоції та відчуття "крові" проглядуються, але за тим всім факт залишається не спростованим. :frend
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01


Тут вже закликають як у Франції палити міліцейські відділки.., чи навіть пів міста як у Афінах...
Думаю так громадянське суспільство ми не збудуємо, коли будемо теке робити не розібравшись до кінця у справі.
По-перше, я Вас не закликав щось палити. Свою позицію можна висловити і в інший спосіб. Головне - мати її, цю позицію і не боятись її озвучити.

Приклади Франції чи Греції лише ілюстрація того, що звичка стояти один за одного горою і не давати своїх ображати - це частина національної ментальності, віками вироблена. В українців такої "звички" майже немає, на жаль. Хто мав щастя служити в Радянській Армії добре знає, що так чеченські, туркменські чи узбецькі земляцтва. Представники цих народів не думаючи вступляться за свого. А українці будуть довго "розбиратися до кінця". Мєнт згвалтував калушанку, а мені довелось чути - а нащо вона в машину сіла, а може вона сама дала і т.д. Завжди знайдеться привід "розбиратися".

Доречі, Росія останнм часом активно культивує у себе т.зв. "патріотичний шовінізм". Починаючи з "Брат 1,2" (Русские своих на войне не бросают!) і закінчуючи Осетією. І правильно роблять.
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City

Може спробувати зібрати підписи громадян ?
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка

На мою думку, курка
Це діагноз.Для мене ця так потрібна усім птиця, символ тупості - машина для переробки їди -  щось дзьобнула та спорожнилась,  дзьобнула та спорожнилась, і так постійно. І все це робиться з очима,які абсолютно нічого не виражають.   :=)
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01


Може спробувати зібрати підписи громадян ?
Я думаю, цим будуть займатися різноманітні політичні сили, ЯЯ в блозі правильно написала - це зараз їх шанс. БЮТ, наприклад, вже встиг видати заяву з вимогою відставки Радецької. Причому і від обласної організації, а не лише міської. Сікора відчула свій час. Інших не чути, але будуть і вони щось робити, напевно.
А для "неполітичних", але небайдужих громадян День Гніву - саме то.
Записаний

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь

ашина для переробки їди -  щось дзьобнула та спорожнилась,  дзьобнула та спорожнилась, і так постійно. І все це робиться з очима,які абсолютно нічого не виражають.
класно!!!! мені сподобалась алегорія.... Не мала нагоди поспілкуватися з предмето даної дискусії, тому вірю на слові, що це саме підходяща алегорія, але... ну дуже розвеселило...  :good  Прсто не могла втриматися, щоб не написати про свої емоції , пробачте за флуд.
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

pulsar

  • Користувач
  • **
  • Карма +13/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 69
  • Останні відвідини:
    13 Квітня 2014, 20:33:01

    Звідки: Крайня хата

Так, шановні.
Що зараз ми маємо по цьому конфлікту:
        з однієї сторони - публікацію в газеті і подальше її тиражування
        з іншої - брифінг і спростування цих слів...



Самим логічним було б зараз голові міста зібрати у телестудії одну і іншу сторону, послухати їх та їхні доводи.


Нам не на росію потрібно дивитись а на Польщу, там також патріотизм і національна свідомість на високому рівні.

« Останнє редагування: 08 Травня 2011, 13:56:13 від pulsar »
Записаний
----------------------------------
Моя хата з краю, першим ворога зустрічаю!

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь

з іншої - брифінг і спростування цих слів...
А Ви побачили спростування? Я тільки "заговорювання"....
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01


Самим логічним було б зараз голові міста зібрати у телестудії одну і іншу сторону, послухати їх та їхні доводи.
Так. Але його немає. Тому основні дії будуть після 11 травня, по його приїзді.

Нам не на росію потрібно дивитись а на польщу, там також патріотизм і національна свідомість на високому рівні.
В Росії якраз пробують за 10 років досягти того, що у Польщі вироблялося віками. І вони це роблять. А ми лише дивимося то на одних, то на других.
Записаний

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка

Інших не чути.
Ігор.О. почитай з чого починалась ця тема.  Щось я там не бачу підписів ні БЮТу, ні Свободи, ні РУХу, ні самої Української партії. Навіть комуністи і то підписали, хоча можливість мали всі, усі чули про заяву і були присутні на відповідному засіданні. Дивина тай годі.  А що повязує цих не підписантів? А не вони складають основну масу теперішнього складу міської ради? А не вони віддали свої голоси за даного скандального заступника? Дивина тай годі, от взяли тай не підписали. :agree
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01


Ігор.О. почитай з чого починалась ця тема.
Так-так, вибач. А стосовно інших - таки не чути.
Записаний

pulsar

  • Користувач
  • **
  • Карма +13/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 69
  • Останні відвідини:
    13 Квітня 2014, 20:33:01

    Звідки: Крайня хата

Ага і взагалі не в нашій країні працює
Бубна Роман, якщо це Вас влаштує... Але з таким "настроєм на корупцію" Ви тільки її духовно підтримуєте і підживлюєте.
А люди, котрі стверджують, що "всі нечесні" - визнає й себе такою, вибачте...

Зауважте я писав тільки про категорії які були виділені жирним, а не про всіх.
якщо Ви подивитесь всі мої повідомлення на цьому форумі, то побачете моє ставлення до корупції і хабарництва!
Записаний
----------------------------------
Моя хата з краю, першим ворога зустрічаю!

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка

Так. Але його немає. Тому основні дії будуть після 11 травня. по його приїзді.
 Дивна тендеція, або талант. Постійно не бути на свому робочому місці коли якесь ЧП чи пахне жареним. Видно тактично такі дії оправдані. :)
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»