Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 15 днів

Автор Тема: нова отрава для Калуша  (Прочитано 68699 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

нова отрава для Калуша
« Прочитано #40 : 01 Лютого 2011, 23:47:43 »

А якщо спеціалісти не переймаються яким чином буде знешкоджена бомба
Які у Вас є підстави так вважати?

Домогосподарки в даному випадку більш заінтересовані особи.
Коли у дитини температура під 40 - мама теж найбільш зацікавлена особа. Проте викликає швидку допомогу (спеціаліста). Бо лікувати повинен не той, хто більше любить, а той, хто краще вміє. Але це лише моя особиста думка.

Подвійна політика: "А що ви робите? Організовуйтесь самі, вирішуйте протестуйте."
І тут же "Там на "горі видніше" спеціалісти ж бо.
Відділяйте мухи від котлет. Щодо "хімії" - це одне. Щодо протестів - нема чого скиглити " нема кому нас організувати". Це перекликається з камланням: "погана влада... дістали вже, уроди.. ще трохи і народ повстане... візьме вила... ого-го... ага-га..." і ніхто нікуди не йде... І не піде. Оганізатора чекатиме. Звикли бути організованими.

Та думаю, ніхто не здивувався. Ми вже звикли.
Ще й не до такого звикнете.

Ви ведете мову про калуський, а чи можете Ви бути певні на 100%, що так і буде коли побудують завод?
Не можу. Для цього мені треба переглянути документацію по заводу. Оскільки я її не бачив (думаю, її й немає ще) - говорити про щось занадто рано. Читайте вище.

Всі ми знаєм як можна вірити нашим політикам.
Не можна вірити політикам. А також чиновникам, мєнтам, суддям, прокурорам, митникам, податківцям, медикам, вчителям, інженерам, військовим, соціальним працівникам, залізничникам, інтернетчикам, продавцям в ларьку, офіціянтам в кафе, повіям при дорозі. Нікому не треба вірити. Мені - можна :)
Записаний

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
нова отрава для Калуша
« Прочитано #41 : 01 Лютого 2011, 23:57:20 »


Не можна вірити політикам. А також чиновникам, мєнтам, суддям, прокурорам, митникам, податківцям, медикам, вчителям, інженерам, військовим, соціальним працівникам, залізничникам, інтернетчикам, продавцям в ларьку, офіціянтам в кафе, повіям при дорозі. Нікому не треба вірити. Мені - можна
Так і запишем  ;) :prapor:

А про лікарів Ви даремно. Не кожному можна довірити дитину навіть в випадку високої температури.  :( Так як і спеціалістам-екологам.

Записаний

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

нова отрава для Калуша
« Прочитано #42 : 02 Лютого 2011, 00:04:48 »

Які у Вас є підстави так вважати?

думаю закопували гкхб в землю теж на підставі думки спеціалістів. Тільки тоді тимчасово було вигідно щоб спеціалісти сказали "копати". Тепер навіть домогосподарка бачить що це було помилкою. А ті кому було вигідно "копати" зараз вже далеко. Зараз комусь вигдіно щоб спеціалісти сказали "ставити" завод. Коли гівно спливе черговий раз цей "хтось" буде вже далеко слухати дифирамби про те який він успішний бізнесмен
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

A.L.V

  • Старожил
  • ****
  • Карма +104/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 287
  • Останні відвідини:
    08 Липня 2023, 23:51:50

    Звідки: S.S
нова отрава для Калуша
« Прочитано #43 : 02 Лютого 2011, 00:13:55 »

що будуть привозити чужу отруту

 :duvno будувати новий завод,щоб переробити ще 20 тонн ? А далі ? закрити завод ?
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30258
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:03:23

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
нова отрава для Калуша
« Прочитано #44 : 02 Лютого 2011, 08:16:46 »

Звичайно ніхто не будуватиме дорожезний завод лише аби утилізувати то що є у Калуші.
Говорити "де я то говорив" п. Ігоре ... А де хтось казав шо Ви то говорили?
То говорив Вишиванюк, але навіть якби того ніхто не говорив то само собою зрозуміло.
Ніхто не знищуватиме новенький заводик і не дасть йому просто так простоювати.
Гидоти на утилізацію назбиралося у державі мільйони тон.
Якщо питання про будівництво заводу і далі буде підійматися - треба буде піднімати крик.
Поки ж думаю то ще все лише фантазії Насалика, на тему "А було би прикольно і навіть вигідно..."
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

нова отрава для Калуша
« Прочитано #45 : 02 Лютого 2011, 08:32:42 »

А про лікарів Ви даремно. Не кожному можна довірити дитину навіть в випадку високої температури.
Звісно. Дехто йде до бабки-ворожки. Але це справа особистого вибору.

думаю закопували гкхб в землю теж на підставі думки спеціалістів. Тільки тоді тимчасово було вигідно щоб спеціалісти сказали "копати".
І що, у Вас є претензії до тих спеціалістів? Ті, хто хоронив ГХБ на полігоні - зробили все грамотно і по науці. Між іншим. Ви в курсі?

Тепер навіть домогосподарка бачить що це було помилкою.
Та ну?! І відколи вона це побачила? З "референдуму"?

Зараз комусь вигдіно щоб спеціалісти сказали "ставити" завод.
Комусь вигідно ставити... Комусь вигідно возити "гівно" містом... Мені особисто вигідно щоб воно щезло і з найменшим ризиком для моїх дітей! А хто і скільки заробить на цьому - не моя проблема!

будувати новий завод,щоб переробити ще 20 тонн ? А далі ? закрити завод ?
Маєте на увазі 20 тисяч тон? А чому б і ні? Нирка мені підказує, що знайдуть ще... Крім того, якщо йдеться про безпеку - економіка має відійти на другий план.

Звичайно ніхто не будуватиме дорожезний завод лише аби утилізувати то що є у Калуші.
Звідки така впевненість?

Говорити "де я то говорив" п. Ігоре ... А де хтось казав шо Ви то говорили?
То говорив Вишиванюк
Коли Ви написали "Самі собі суперечите" -  я подумав, що то до мене. А то було до Вишиванюка...

Поки ж думаю то ще все лише фантазії Насалика, на тему "А було би прикольно і навіть вигідно..."
Саме так. До заводу так само далеко, як і до тролейбусів з іподромом :)
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30258
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:03:23

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
нова отрава для Калуша
« Прочитано #46 : 02 Лютого 2011, 08:42:21 »

Ті, хто хоронив ГХБ на полігоні - зробили все грамотно і по науці. Між іншим. Ви в курсі?
А то як так? Так грамотно, що все просочилося у землю?
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

нова отрава для Калуша
« Прочитано #47 : 02 Лютого 2011, 08:58:17 »

все просочилося у землю
Юра, якби так було - ми б з Вами вже не розмовляли тут.
Щойно Ви ще раз переконали мене, що приймати рішення слід на основі висновків фахівців, а не рішення громади. Бо громада ще й не таке наговорить...
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30258
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:03:23

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
нова отрава для Калуша
« Прочитано #48 : 02 Лютого 2011, 09:16:16 »

Громада не брала проб грунту і не писала висновків  ;)
Я, правду кажучи теж думаю, тепер знаючи як то вивозилося, що краще було той полігон правильно законсервувати. Бо у контрольних свердловинах вже був ГХБ, а то означає, що за рік-два його там було б значно більше, а тоді був би вже всюди.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

нова отрава для Калуша
« Прочитано #49 : 02 Лютого 2011, 09:28:38 »

Цитувати (вибране)
І що, у Вас є претензії до тих спеціалістів? Ті, хто хоронив ГХБ на полігоні - зробили все грамотно і по науці. Між іншим. Ви в курсі?

я не вважаю відкладення проблеми вирішенням її грамотно і по науці.
я не вважаю закопування безлічі відходів в землю (дороге закопування), потім відкопування цієї безлічі (дороге відкопування) вирішенням грамотно і по науці.
грамотно і по науці проблема вирішується раз і назавжди, а не відкладається з супутнім створенням нових проблем.
Відповідь від: 02 Лютого 2011, 09:27:21
Цитувати (вибране)
Та ну?! І відколи вона це побачила? З "референдуму"?

ні. вона це побачила з того що відкопують те що закопували.
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

нова отрава для Калуша
« Прочитано #50 : 02 Лютого 2011, 09:29:40 »

Юра, полігон проектувався, будувався і експлуатувався грамотно! Тому то з полігону і витоків не було! І ще міг він простояти довго, при правильному підході. Але виникла проблема, що з розпадом "хімії" він став обузою для всіх і фактично нічийним. І ніхто ним не займався, так як треба.
Щодо оонівських висновків... Я би відніс це до того ж розряду, що й насаликовий завод. Треба було "підсилити позицію" для прийняття Урядом рішення - от і підсилили, тим більше, що існували чутки про захоронення ГХБ в кар'єрі. Якби він на Долинській був насправді - там була б вже друга Чорнобильська зона. На весь Калуш і район.
Записаний

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

нова отрава для Калуша
« Прочитано #51 : 02 Лютого 2011, 09:33:42 »

Цитувати (вибране)
Комусь вигідно ставити... Комусь вигідно возити "гівно" містом... Мені особисто вигідно щоб воно щезло і з найменшим ризиком для моїх дітей!

ну ось ми прийшли до спільного інтересу. мене правда крім вічно страждущих дітей цікавить і свій добробут і здоров"я та менш з тим.

і того маємо.

1. 100% вирішення проблеми. нема отрути - нема загрози. так вивіз отрути створює проблеми але вони тимчасові - вивезуть і все.
2. якесь незрозуміле будування заводу, який хто зна коли буде побудований і чи буде побудований взагалі, і чи буде працювати і куда буде дівати свої відходи і звичайно ніхто не може бути впевнений що туди не будуть звозити нову отруту з усієї країни (вічно возити "гівно" містом) і т. д.

що вибирає незацікавлена фінансово людина?

в якому випадку людина може обрати другий варіант? питання риторичні, можете не відповідати.
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

нова отрава для Калуша
« Прочитано #52 : 02 Лютого 2011, 09:36:53 »

я не вважаю відкладення проблеми вирішенням її грамотно і по науці.
я не вважаю закопування безлічі відходів в землю (дороге закопування), потім відкопування цієї безлічі (дороге відкопування) вирішенням грамотно і по науці.
грамотно і по науці проблема вирішується раз і назавжди, а не відкладається з супутнім створенням нових проблем.
Біда лиш в тім, що у 70-х роках не було технології утилізації цих відходів. Тому й робили захоронення. Але не просто закопали-і-забули, а з подальшим контролем і майбутньою переробкою. Доречі, і в теперішній час є маса речовин, які хороняться "на майбутнє", до тих часів. коли наука зрозуміє, що з ними робити.

ні. вона це побачила з того що відкопують те що закопували.
Коли закопували - передбачали, що колись відкопають. Але домогосподарка тоді на партійні курси ходила і тим не переймалася. А тепер демократія. Всі мудрі.
Записаний

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

нова отрава для Калуша
« Прочитано #53 : 02 Лютого 2011, 09:44:41 »

Цитувати (вибране)
Біда лиш в тім, що у 70-х роках не було технології утилізації цих відходів.

Був би вдячний, якщо Ви підтвердили б Ваші слова.

гкхб не є якоюсь інертною речовиною (інакше він би не був ядом), 
Цитувати (вибране)
сравнительно легко вступает в реакции нуклеоф. замещения, обменивая один атом хлора. например, на группы СН3О, ОН, SH.

Просто з утилізацією весь процес виробництва ставав би ще більш дорогим, от і вирішили зекономити. так би мовити взяти безпроцентний кредит.
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

нова отрава для Калуша
« Прочитано #54 : 02 Лютого 2011, 09:46:06 »

в якому випадку людина може обрати другий варіант? питання риторичні, можете не відповідати.
Чому ж? Я відповім. Я оберу другий варіант у випадку, якщо цей завод дасть більшу безпеку з утилізації ГХБ і після повного закінчення робіт він буде зупинений. Наразі я ще не бачив документів по заводу, не знаю де і коли він буде розміщений. не знаю потужності і інших речей - тому я ні ЗА, ні ПРОТИ нього. Про що написав ще кількома сторінками раніше.

крім вічно страждущих дітей
Чиїх дітей Ви мали на увазі? Я писав про своїх.
Записаний

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

нова отрава для Калуша
« Прочитано #55 : 02 Лютого 2011, 09:47:35 »

Цитувати (вибране)
Доречі, і в теперішній час є маса речовин, які хороняться "на майбутнє", до тих часів. коли наука зрозуміє, що з ними робити.

Легально знаю тільки ядерні відходи. ну з ними нічого і не зробиш. ніяка хімічна реакція не зніме радіоактивність тут все зрозуміло.
Хімічні отрути які легально так захоронюють не знаю, хоча і такі повинні бути, але поки не чув.
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

enkala

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +22/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 143
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2023, 15:44:40

    Звідки: Калуш
нова отрава для Калуша
« Прочитано #56 : 02 Лютого 2011, 09:48:48 »

Сьогодні голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк висловив свою позицію щодо будівництва заводу з переробки гексахлорбензолу у Калуші. За його словами, відкриття в екологічно чистій, туристичній зоні підприємства, пов'язаного з хімічними відходами – злочин.
«Якби мова йшла тільки про переробку тих 20 тисяч тонн гексахлорбензолу, які вже там є, то це ще половина лиха. А якщо побудуємо такий завод, до нас поїдуть десятки, сотні тисяч тонн хімікатів з усієї України. Вести це усе у гори Карпати абсолютно не можна. Я категорично проти такого заводу. Поки я буду в області, підпису там мого не буде», — заявив Вишиванюк.

Михайло Вишиванюк розповів журналістам про те, що відходи після переробки отрутохімікатів зберігають у глибоких шахтах під землею. Якщо у такі шахти потрапить вода (а це можливо з урахуванням повеней минулих років), то може трапитися непередбачувана за своїми наслідками ситуація. Тож в області і надалі працюватимуть над тим, щоб вивезти гексахлорбензол за межі Прикарпаття, передає прес-служба ОДА.

Будівництво заводу з переробки гексахлорбензолу на території Калуша ініціює його міський голова Ігор Насалик. Про це він заявив 28 січня на нараді за результатами роботи МНС Івано-Франківської області у 2010 році, що відбулася за участі міністра МНС України Віктора Балоги. За словами Ігоря Насалика, таке підприємство вирішило б проблеми з переробкою токсичних відходів не лише Калуша, а й усієї області.

Газета Репортер
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

нова отрава для Калуша
« Прочитано #57 : 02 Лютого 2011, 09:50:38 »

Був би вдячний, якщо Ви підтвердили б Ваші слова.

гкхб не є якоюсь інертною речовиною (інакше він би не був ядом),
Підтвердженням цього є те, що його й сьогодні (у 2011-му) на переробку везуть аж до Великобританії. Машинами, вагонами, кораблями...
Записаний

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

нова отрава для Калуша
« Прочитано #58 : 02 Лютого 2011, 09:55:06 »

Цитувати (вибране)
Чиїх дітей Ви мали на увазі? Я писав про своїх.

ні, я не про Ваших конкретно, звичайно. Але це вже стільки раз чуєш цей слоган "для дітей, заради дітей, пожалійте дітей", що якщо не знати що це не більш ніж риторичний прийом то складеться враження що діти вічно страждають і знаходяться в постійній небезпеці. сам себе ловлю що щоб не говорив хочеть додати в кінці "заради дітей"   =))

мабуть коли я був дитиною гкхб заривали теж під слоганом "заради майбутнього наших дітей"  =))
Відповідь від: 02 Лютого 2011, 09:52:48
Цитувати (вибране)
Підтвердженням цього є те, що його й сьогодні (у 2011-му) на переробку везуть аж до Великобританії. Машинами, вагонами, кораблями..

це підтвердження тільки того що в україні такого заводу немає. чи Ви хочете сказати якщо в україні (ссср) не побудували якийсь завод, то неодмінно тому що не було технології?
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
нова отрава для Калуша
« Прочитано #59 : 02 Лютого 2011, 09:56:54 »

А про лікарів Ви даремно. Не кожному можна довірити дитину навіть в випадку високої температури.
Звісно. Дехто йде до бабки-ворожки. Але це справа особистого вибору.
Тільки до бабки  :P, ну як варіант, ще мож на форумі спитати.  :=)

Гексахлорбензол
http://www.chemport.ru/chemical_substance_1056.html



Відповідь від: 02 Лютого 2011, 09:55:11
За словами Ігоря Насалика, таке підприємство вирішило б проблеми з переробкою токсичних відходів не лише Калуша, а й усієї області.
А там де області однієї, там і іншим, а далі буде вигідно привезти трохи зарази з інших країн, бо яка вже різниця, а так грошей зароблять.  :hot
Записаний