Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 17 днів

Автор Тема: нова отрава для Калуша  (Прочитано 68708 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

нова отрава для Калуша
« Прочитано #60 : 02 Лютого 2011, 10:07:13 »

Якби мова йшла тільки про переробку тих 20 тисяч тонн гексахлорбензолу, які вже там є, то це ще половина лиха. А якщо побудуємо такий завод, до нас поїдуть десятки, сотні тисяч тонн хімікатів з усієї України. Вести це усе у гори Карпати абсолютно не можна.
Я в даному випадку  Вишиванюк зі мною згідний. Чи я з ним.  :)

ні, я не про Ваших конкретно, звичайно
А я саме про своїх, бо вони живуть тут, в Калуші.

мабуть коли я був дитиною гкхб заривали теж під слоганом "заради майбутнього наших дітей"
Коли я був дитиною, мій батько будував цех ЧХУ, потім працював в ньому. Там теж вироблявся ГХБ і його теж возили на полігон. Повірте, він мені зла не хотів. І тоді проблеми з ГХБ не було, все було під жорстким контролем. Проблему створили вже ми, "незалежні".
Відповідь від: 02 Лютого 2011, 09:58:42
чи Ви хочете сказати якщо в україні (ссср) не побудували якийсь завод, то неодмінно тому що не було технології?
У 70-х не було технології. Це я знаю точно.


Відповідь від: 02 Лютого 2011, 10:05:59
А там де області однієї, там і іншим, а далі буде вигідно привезти трохи зарази з інших країн, бо яка вже різниця, а так грошей зароблять.
Тут Насалик ляпнув дурницю, погоджуюсь :)
Записаний

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

нова отрава для Калуша
« Прочитано #61 : 02 Лютого 2011, 10:07:22 »

ну добре.

що Ви чітко доводите - це те що словами з владою не порозумієшся. зате є надія що хоч цей завод об"єднає калушан і навчить відстоювати свої права. я і сам знайду час щоб вийти на мітинг.

заради своїх дітей. хехе
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

нова отрава для Калуша
« Прочитано #62 : 02 Лютого 2011, 10:11:25 »

що Ви чітко доводите - це те що словами з владою не порозумієшся
З владою? Це Ви про що?

я і сам знайду час щоб вийти на мітинг
І я вийду. Якщо знатиму, що цей завод зашкодить моїй сім'ї. Поки що я про це не знаю.
Записаний

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

нова отрава для Калуша
« Прочитано #63 : 02 Лютого 2011, 10:14:57 »

Цитувати (вибране)
З владою? Це Ви про що?

Ви хіба не в команді ініціатора будівництва заводу і по сумісництву мера калуша?
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

нова отрава для Калуша
« Прочитано #64 : 02 Лютого 2011, 10:21:08 »

Ви хіба не в команді ініціатора будівництва заводу і по сумісництву мера калуша?
Перепрошую, я в команді Калуша. І завжди був в ній. Про ініціативу мера я прочитав в неті, як і Ви. І моя думка (яку я вже кілька сторінок пояснюю) наступна: спочатку треба розібратися досконало в питанні, а потім кричати "Ганьба!" і "Не дамо!". Саме в такій послідовності, а не навпаки.
Записаний

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

нова отрава для Калуша
« Прочитано #65 : 02 Лютого 2011, 10:24:01 »

Цитувати (вибране)
Перепрошую, я в команді Калуша.

Всі ми в команді Калуша. О. Сікора, наприклад, теж, та вона не в команді мера.
Ви теж не в команді мера?
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
нова отрава для Калуша
« Прочитано #66 : 02 Лютого 2011, 10:47:09 »

Сама тема названа автором некоректно :)
і це створює трохи провакаційний характер для обговорення.
Отравою можна назвати любе підприємство(майже любе) :)
і доколупатись можна і до стовпа :=)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30259
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:45:44

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
нова отрава для Калуша
« Прочитано #67 : 02 Лютого 2011, 10:51:53 »

Так-так. Бом-Бік мені тоже пахне і я тоже можу мати претензії. Але то не то саме  ;)

Коли мер міста робить заяви про будівництво у місті якогось заводу, то вже не ваніліном пахне.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


BanderiveC

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +351/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1542
  • Останні відвідини:
    26 Грудня 2023, 13:22:28

нова отрава для Калуша
« Прочитано #68 : 02 Лютого 2011, 11:16:05 »

А чого говорять: будуть звозити до Калуша всяку отруту ? Поки шо мова йде про єдину отруту - ГХБ. І говорили ніби про побудову заводу по переробці ГХБ, а не всяких різних цікавих отрут.

І в місті його будувати не будуть, а за n-кілометрів за містом. А якшо і побудують десь біля якогось села і скажуть, що люди з того села будуть получати вищу пенсію і 100 чоловік будуть забезпечені офіційною роботою - думаю жоден не відмовиться йти працювати на цей завод.
Записаний
Experientia est optima magistra...
  

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

нова отрава для Калуша
« Прочитано #69 : 02 Лютого 2011, 11:29:05 »

Цитувати (вибране)
А якшо і побудують десь біля якогось села і скажуть, що люди з того села будуть получати вищу пенсію і 100 чоловік будуть забезпечені офіційною роботою - думаю жоден не відмовиться йти працювати на цей завод.

угу. хоч не хоч мусиш тікати з калуша. роблять з нього помийну яму, уроди.
Відповідь від: 02 Лютого 2011, 11:21:02
Цитувати (вибране)
думаю жоден не відмовиться йти працювати на цей завод.

діти тих хто будує його заради дітей там працювати не будуть точно.
Відповідь від: 02 Лютого 2011, 11:21:53
недавно мусор з тернополя сюда возити хотіли. не вийшло, але наша песня хараша - начінай сначала. не вийшло з мусором, попробуєм з гкхб  =))
Відповідь від: 02 Лютого 2011, 11:24:58
боже, врятував ти киян від космоса, не обійди своєю увагою і калушан!
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

BanderiveC

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +351/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1542
  • Останні відвідини:
    26 Грудня 2023, 13:22:28

нова отрава для Калуша
« Прочитано #70 : 02 Лютого 2011, 11:32:46 »

боже, врятував ти киян від космоса, не обійди своєю увагою і калушан!
Жжжош  :D :D :D
Записаний
Experientia est optima magistra...
  

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30259
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:45:44

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
нова отрава для Калуша
« Прочитано #71 : 02 Лютого 2011, 11:41:23 »

А чого говорять: будуть звозити до Калуша всяку отруту ? Поки шо мова йде про єдину отруту - ГХБ. І говорили ніби про побудову заводу по переробці ГХБ, а не всяких різних цікавих отрут.

А який принцип переробки знаєш?
А який принцип для інших отрутохімікатів?
А яким чином і хто заборонить потім , коли перероблять (спалять) калуські відходи, спалювати інші?
А хто проконтролює температуру спалювання?
А куди дінуть то що залишиться після спалювання?
А куди дує вітер з того села де розташують завод? Та й взагалі, яке село? У нас же в промзоні порожнього місця, що космодром мож будувати.

Не буде все так просто!
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

нова отрава для Калуша
« Прочитано #72 : 02 Лютого 2011, 11:49:27 »

спалювати не будуть, та суті це не міняє.
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

нова отрава для Калуша
« Прочитано #73 : 02 Лютого 2011, 11:50:50 »

Ви теж не в команді мера?
Якщо провести аналогію з футболом - так, у мене клубна футболка і модний номер на ній, але я не виходжу на поле в основі і навіть в запасі мене нема. Щось типу дорогого легіонера, який не грає, бо не вписується в схему :)

Якщо серйозно - я завжди говорю що думаю, і будь-кому. Колись меру цього не було потрібно - ми розійшлись. Тепер потрібно - я зажди допоможу. Але я ніколи не підніму руку голосувати, якщо знатиму що від мого рішення місту стане гірше. Незважаючи ні на які команди чи клани.

А який принцип переробки знаєш?
А який принцип для інших отрутохімікатів?
А яким чином і хто заборонить потім , коли перероблять (спалять) калуські відходи, спалювати інші?
А хто проконтролює температуру спалювання?
А куди дінуть то що залишиться після спалювання?
А куди дує вітер з того села де розташують завод? Та й взагалі, яке село? У нас же в промзоні порожнього місця, що космодром мож будувати.
Ура! Нарешті і Юрко мене підтримав. Потрібно все-таки зважити всі за і проти, а вже потім мітинги організовуавати.
Записаний

BanderiveC

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +351/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1542
  • Останні відвідини:
    26 Грудня 2023, 13:22:28

нова отрава для Калуша
« Прочитано #74 : 02 Лютого 2011, 11:58:47 »

А який принцип переробки знаєш?
Не знаю - але якшо буде побудований під ГХБ, установки, сушилки і т.д., то думаю там переробляти шось інше не зможуть.

Цитувати (вибране)
А який принцип для інших отрутохімікатів?
Все залежить від того, шо ти хочеш з нього потім получити.

Цитувати (вибране)
А яким чином і хто заборонить потім , коли перероблять (спалять) калуські відходи, спалювати інші?
А хто казав шо будуть спалювати ? То ж не мусор... Говориться про переробку, на скільки я розумію. Буде продукт А, а з нього вийде продукт Б, в ході хімічної реакції.

Цитувати (вибране)
Не буде все так просто!
Ото ж бо й воно. Ніякого заводу тут не буде.
Відповідь від: 02 Лютого 2011, 11:53:22
Не забувайте в якій країні ми живем !
Відповідь від: 02 Лютого 2011, 11:55:09
Уже гольф є на височанці і трамваї туда тоже їздять, а - і ше чартерні рейси в Копанках. Моя думка - це шось з розряду того.
Не перероблять і не вивезуть. І так всі рано чи пізно помрем.
Записаний
Experientia est optima magistra...
  

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30259
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:45:44

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
нова отрава для Калуша
« Прочитано #75 : 02 Лютого 2011, 12:06:29 »

Справа у тому, що найпоширенішим і технологічно найпростішим способом є високотемпературне спалювання при темп. 1200 гадусів С.
Установці по барабану, чи то буде ГХБ, чи пестициди чи інші отрутохімікати.
Виділяються продукти горіння, що повинні проходити очистку а також залишаються тверді відходи, які потрібно десь захороняти.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


BanderiveC

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +351/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1542
  • Останні відвідини:
    26 Грудня 2023, 13:22:28

нова отрава для Калуша
« Прочитано #76 : 02 Лютого 2011, 12:08:37 »

Справа у тому, що найпоширенішим і технологічно найпростішим способом є високотемпературне спалювання при темп. 1200 гадусів С.
Установці по барабану, чи то буде ГХБ, чи пестициди чи інші отрутохімікати.
Виділяються продукти горіння, що повинні проходити очистку а також залишаються тверді відходи, які потрібно десь захороняти.
Ти говориш про утилізацію - а я про переробку. Шо має бути насправді - ні ти, ні я не знаєм. Тут говорилось, шо закопували в 70-ті, бо технології не було. Спалювання при 1200 С тоді уже було.
Записаний
Experientia est optima magistra...
  

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

нова отрава для Калуша
« Прочитано #77 : 02 Лютого 2011, 12:09:14 »

Цитувати (вибране)
Якщо провести аналогію з футболом - так, у мене клубна футболка і модний номер на ній, але я не виходжу на поле в основі і навіть в запасі мене нема. Щось типу дорогого легіонера, який не грає, бо не вписується в схему


все ж Ваша позиція "після" разюче відрізняється від Вашої позиції "до" по питанням діяльності/оцінці діючого мера.
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30259
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:45:44

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
нова отрава для Калуша
« Прочитано #78 : 02 Лютого 2011, 12:31:02 »

Крім спалювання є звісно інші, новітні технології.
Є навіть технології, що дозволяють робити нейтралізацію безпосередньо на полігоні.
Цитувати (вибране)
В НИИ технологий органической и неорганической химии (НИИТОНХ и БТ) разработан способ утилизации просроченных и запрещенных к применению хлорсодержащих пестицидов. Проведена лабораторная отработка технологии разложения образцов пестицидов путем воздействия на них. электрогидравлического удара (ЭГУ). ЭГУ - явление преобразования энергии высоковольтного импульсного электрического разряда в жидкости главным образом в механическую энергию ударных волн, сопровождающееся рядом вторичных процессов.  Показана возможность их утилизации с образованием нетоксичных продуктов. Незначительные выделения газообразного хлора нейтрализуются широко известным способом с получением гипохлорита. По утилизация пестицидов по предлагаемому НИИТОНХ и БТ способу в экономически более выгодна, т.к. существенно уменьшаются затраты на обслуживание системы улавливания отходящих газов, не используется дорогостоящее оборудование для создания высокотемпературных зон разложения, минимальное количество выбросов существенно снижает затраты на обеспечение экологической и промышленной безопасности. Кроме того, возможно создание мобильного комплекса (производительностью до 1 тонны в смену) для утилизации незначительных количеств пестицидов непосредственно в местах хранения, позволяя избежать перевозок пестицидов автомобильным транспортом, таким образом, ликвидируя возможность заражения автодорог при возможной аварии. Для создания промышленной установки необходимо проведение ОКР в ходе, которой будет создана опытно-экспериментальная установка утилизации пестицидов, проведено патентование полезной модели. Срок выполнения работы – 12 месяцев. Ориентировочная стоимость 16 млн. рублей.
Найшвидше просто ніякої переробки не буде. Те що розкопали зараз закинуть, гроші розкрали і розкрадатимуть, а згадані бідні діти так і будуть помирати. Все кришується. Я давно писав, що там все роблять як будь, а ви з мене насміхалися, що мовляв зрозуміло що нікого не допускають, бо РАБОТАЮТ ПРОФІ...
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58

нова отрава для Калуша
« Прочитано #79 : 02 Лютого 2011, 12:32:04 »

К СОЗ относятся 12 токсичных, способных к трансграничному распространению и к биоаккумуляции веществ, которые негативно воздействуют на здоровье человека и биоту в целом. Эти вещества разделяются на три категории — пестициды (алдрин, хлордан, ДДТ, диэлдрин, эндрин, гептахлор, мирекс, токсафен); промышленные продукты — полихлорбифенилы (ПХБ) и гексахлорбензол (также и пестицид); побочные продукты (полихлорированные дибензо-пара-диоксины и дибензофураны), часто объединяемые под общим названием диоксины.
Спектр токсического воздействия СОЗ включает в себя летальность, вредное влияние на репродуктивность и развитие, подавление иммунной системы, дерматологические заболевания, мутагенный и канцерогенныйэффект.http://forum.kalush.info/index.php?topic=5669.20Даже в промышленно развитых странах удаление тех или иных СОЗ осуществляют захоронением на полигонах или сжиганием особым образом. В некоторых странах разрешена закачка СОЗ в глубокие скважины. Высокотемпературное сжигание — основной метод уничтожения СОЗ, принятый в Европе, США и Канаде.
Параметры сжигания определяются из условия полного подавления образования диоксинов, т. е. температура должна быть не менее 1200° С, а время пребывания газов в камере сгорания не менее 2 с.
В последнее время эффективность высокотемпературного сжигания СОЗ подвергается сомнению, поскольку диоксины, побочные продукты горения, являються более токсичными веществами, чем хлорорганические соединения.
Записаний