Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Російська мова - проблема реальна чи надумана?  (Прочитано 232164 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Пиво

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +377/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1740
  • Останні відвідини:
    17 Січня 2024, 22:34:32

    Звідки: Калуш
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #60 : 05 Вересня 2007, 21:10:33 »

+1 Ми всі обєднані :)
Записаний


doktor-maks

  • Модератор
  • *
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #61 : 06 Вересня 2007, 12:23:01 »

  Я пригадую,як о.Мороза з церкви вигнали,для мене це завжди було жахом...! чому?Бо Православна церква...(руська церква)
Не зрозумів. Поясніть, будь ласка
Записаний
When doctors differ who is to decide?

Svit

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +239/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 864
  • Любов не мислить зла
  • Останні відвідини:
    21 Січня 2012, 06:11:35

    Звідки: Iзраiль
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #62 : 06 Вересня 2007, 15:19:53 »

о.Мороз -православний священник з Калуша...За Радянського Союзу в наш1й Греко-Католицьк1й церкв1 була православна...З яких час1в,я не знаю...Але коли п1шла боротьба,за укра1нц1в 1 Укра1ну(це ще до проголошення Незалежност1,але точно не знаю роки,тому вибачаюсь,якщо це не в1рно),то о.Мороза з церкви просто вигнали.На ск1льки пригадую,то це не так просто було...Потм о.Мороз перейшов в костьол,а вже пот1м прихожани з1брали грош1 1 почали будувати церкву...Моя перша зустр1ч з о.Морозом була в садочку...В1н туди прийшов перед початком року,благословити...ви не уявляете,як д1ти на ньому вис1ли,в прямому зм1ст1...на руках,на кол1нах...В1н приходив 1 до нас додому,до мами мое1...але ще пригадую,як при1хала на Паску в Калуш,жила з чолов1ком в Криму 1 п1шли ми з мамою святити,а мама вже хворенька тод1 була,померла вона...От сто1мо ми,а в1н мимо проходить 1 з ус1ма не просто в1таеться,а по йменн1,питае про с1м ю,про д1тей.Мимо нас пройшов,з мамою прив1тався 1 питае:*Це донька?Не пригадую 11...*
  Благословив мене...
  Знаете,я не проти церков,навпаки...але це так явно показало мен1 духовн1сть о.Мороза,його зац1кавлен1сть паствою 1 т.д.
   Написала я це тут,бо вигнали чому?Що таке православна церква?Кому вона п1двластна?
Думаю знаете...
Записаний

Svit

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +239/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 864
  • Любов не мислить зла
  • Останні відвідини:
    21 Січня 2012, 06:11:35

    Звідки: Iзраiль
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #63 : 06 Вересня 2007, 15:30:20 »

Ну, ми тут ж культурні усі.  ;)  :drink
Тому мен1 це 1 подобаеться... 8)
Записаний

doktor-maks

  • Модератор
  • *
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #64 : 06 Вересня 2007, 15:58:22 »

  Знаете,я не проти церков,навпаки...але це так явно показало мен1 духовн1сть о.Мороза,його зац1кавлен1сть паствою 1 т.д.
   Написала я це тут,бо вигнали чому?Що таке православна церква?Кому вона п1двластна?
Думаю знаете...
Тому що новітні фарисеї так "люблять" своїх братів в Христі Ісусі. Напевно, місцева влада увиділа в православній церкві руку Москви. В особі отця Мороза
Записаний
When doctors differ who is to decide?

Svit

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +239/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 864
  • Любов не мислить зла
  • Останні відвідини:
    21 Січня 2012, 06:11:35

    Звідки: Iзраiль
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #65 : 06 Вересня 2007, 16:12:02 »

Точно...Це показуе в1дношення до рос1ян...Але це ще й духовний в1руючий народ...Об1дно...
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #66 : 06 Вересня 2007, 22:10:41 »

З Морозом і церквою було і так як ви пишете і трохи по інакшому. Радість від усихання "рука Москви" викликала загальну ейфорію на фоні якої робилося те, що мало робитися, але не так як мало робитися. Це все одно якби ми зараз осуджували ОУНівців за некоректне ведення боротьби. Думаю ніхто не буде заперечувати, що треба було повертати Греко-Католицький храм Греко-Католицькій громаді. Як і ніхто не скаже, що повернення було зроблено культурно і толерантно. У с. Довпотів Калуського району до нині дві громади мирно ділять один храм. Маю на увазі не друть на двоє, а проводять служби почергово. Знаю, що є така штука, як Українська рада церков. Мені завжди подобалася ідея духовного єднання, але то мабуть неможливе, як і мир між євреями і арабами.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Svit

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +239/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 864
  • Любов не мислить зла
  • Останні відвідини:
    21 Січня 2012, 06:11:35

    Звідки: Iзраiль
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #67 : 07 Вересня 2007, 06:42:00 »

З Морозом і церквою було і так як ви пишете і трохи по інакшому. Радість від усихання "рука Москви" викликала загальну ейфорію на фоні якої робилося те, що мало робитися, але не так як мало робитися. Це все одно якби ми зараз осуджували ОУНівців за некоректне ведення боротьби. Думаю ніхто не буде заперечувати, що треба було повертати Греко-Католицький храм Греко-Католицькій громаді. Як і ніхто не скаже, що повернення було зроблено культурно і толерантно. У с. Довпотів Калуського району до нині дві громади мирно ділять один храм. Маю на увазі не друть на двоє, а проводять служби почергово. Знаю, що є така штука, як Українська рада церков. Мені завжди подобалася ідея духовного єднання, але то мабуть неможливе, як і мир між євреями і арабами.
Повн1стю зг1дна з тобою,Юрко...Я ж не засуджую церкву,а говорю про те,чим це було визвано....Так що все правильно,як ти 1 кажеш...А еднання можливе...Я в минулому форум1 писала...! воно вже е,на Укра1н1 також....
Записаний

Lisa

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +84/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 231
  • Останні відвідини:
    15 Березня 2009, 17:21:08

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #68 : 16 Вересня 2007, 19:43:26 »

А я теж хочу висловити свою думку.... Я як і більшість не хочу щоб російську мову робили державною мовою, але я проти того що її виключили повністю з программи деяких шкіл... Бо чому люди вчать англійську, іспанську, польську, німецьку... як іноземну і не можуть вчити на такому ж рівні і російську? У мене через таку націоналістичність дуже постардав гаманець цього літа, скільки грошей мені пішло на репетитора рос.мови---це жах, як згадаю то погано робиться... А цього всього можна було б уникнути якби він (предмет рос.мова) був у шкільній програмі.
Я зразу наперед пишу що дуже люблю українську мову і нею розмовляю, але нажаль у світі російська має більший авторитет і є багато іноземних інститутів де викладається ця мова (і вона вважається досить престижною) і де про українську ніхто не чув і не хоче чути... Хоч це і погано звучить але це правда... Нажаль бути перекладачем з якоїсь мови на українську це майже безполєзно, а ось на українську і російську---толковіше...
Записаний
"Всем правит случай. Знать бы еще кто правит случаем" - Станислав Ежи Леу

TS-Labs

  • Гість
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #69 : 15 Жовтня 2007, 15:03:45 »

А тут я зберіг свіжу статтю з газети "Експрес", про те, що українці і росіяни генетично мають дуже мало спільного. Тому не дивно, що ми різні.
http://onysko.mylivepage.com/file/?fileid=2542

Читав, поки не дійшов до лінгвістики. Отут вже взяло за живе!
"....У Тверській області були цілі повіти, де взагалі не знали російської мови, а для письма використовували фінно-угорські ієрогліфи. "Всеросійський староста" Михайло Калінін, уродженець тих місць, згадував, що в дитинстві дуже дивувався, чому літери "А" і "Б" не є окремими словами, а буквами. ......."
Карельські канджі - привіт анімешникам! ^_^
Ось стаття про фіноугорські РУНИ (якщо для автора статті це те саме, що ієрогліфи, тоди звиняйте!), які в угорській звуться "роваш", і означають букви, аж ніяк не ідеограми.
http://en.wikipedia.org/wiki/Old_Hungarian_script
Автор явно користується методами проф. Выбегалло!  :ganba
« Останнє редагування: 15 Жовтня 2007, 15:11:19 від TS-Labs »
Записаний

TS-Labs

  • Гість
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #70 : 15 Жовтня 2007, 15:47:42 »

Дозволю собі підвести висновок прочитанного в цій гілці та розкласти все по своїм місцям. Напевно знову всіх поображаю, так що sorry in advance!
На західній Україні ніколи не любили і не будуть любити нічого, що пов"язано з російськістю. Населення ЗУ виховано в дусі вибіркової ксенофобії. Неприхованої. Виплекуваної в поколіннях. Росіян тут завжди будуть називати москалями, євреїв - жидами. (Навскидку можу навести цитати з цього вельмишановного форуму - думаю нема потреби, чи є?) При цьому взявши будь-якого індивіда і спитавши його прямо: ти ксенофоб?, ЧЕСНОЇ відповіді не отримаєш ніколи. Ксенофобами вони себе не вважають. При цьому їздять в "кляту Московію" за баблом (де звичайно розмовляють російською, а як же - для маскіровки), а в себе вдома із радістю дивляться російське ТВ. (Га? Скільки народу до мене ломилося за карточками НТВ+ - порахувати??? Отож бо!)
Ну, висновки. Кінцева мета такої поведінки мені незрозуміла. Національну думку таким чином не піднімеш. Економіку - тим більше. Виглядають з боку Європи, куди вони ломляться зі своїм ксенофобством, і яка давно перестала розбирати, на якій мові говорить, як діти з невиліковним комплексом образи.
Де я неправий?..
Записаний

Svit

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +239/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 864
  • Любов не мислить зла
  • Останні відвідини:
    21 Січня 2012, 06:11:35

    Звідки: Iзраiль
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #71 : 15 Жовтня 2007, 21:26:55 »

TS-Labs ,правий,це 1 боляче,але м1нятись ж треба...
Записаний

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #72 : 15 Жовтня 2007, 22:30:20 »

Читаю слова TS-Labs, закриваю очі і мені уявляється Сергій Притула-Тернопільський-Сірий в українській вишиванці. Правда цього разу в словах сарказму замало та й образ явних нема. :unknow А головне шось дуже на правду змахує.
Бачу Ти, TS-Labs, людина не без вищої освіти і власного світосприйняття. Може спробуєш вилікувати нас тута від тої ксенофобії. Я серйозно. ;)
Записаний

Svit

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +239/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 864
  • Любов не мислить зла
  • Останні відвідини:
    21 Січня 2012, 06:11:35

    Звідки: Iзраiль
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #73 : 15 Жовтня 2007, 22:34:57 »

Розкусив ти, tywkanchuk ,TS-Labs.
Правда...На правду не просто змахуе...
Записаний

IxIXIxI

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +259/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 696
  • (с) David Bengtsson
  • Останні відвідини:
    02 Червня 2019, 14:35:41

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #74 : 16 Жовтня 2007, 01:06:46 »

+1
Записаний

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2024, 10:48:00

    Звідки: пр. Л.Українки
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #75 : 16 Жовтня 2007, 10:39:46 »

Є велика різниця між росіянином і москалем, та між українцем і хохлом.

До речі, в Європі аналогічне ставленні між націями. Завжди є щось таке, за що одна нація недолюблює іншу. І на те є об'єктивні причини, які складались віками.

Ось дуже, на мою думку, влучна стаття про визначення поняття  :moskali
http://www.pravda.com.ua/news/2007/3/5/55361.htm
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #76 : 16 Жовтня 2007, 10:55:29 »

До речі, в Європі аналогічне ставленні між націями. Завжди є щось таке, за що одна нація недолюблює іншу. І на те є об'єктивні причини, які складались віками.
Пригадалась остання ситуація навко турків і вірменів.
Записаний

doktor-maks

  • Модератор
  • *
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #77 : 16 Жовтня 2007, 12:11:54 »

Запалив tywkanchuk моцно. Знайшов "європейців" ! :D
Записаний
When doctors differ who is to decide?

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2024, 10:48:00

    Звідки: пр. Л.Українки
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #78 : 16 Жовтня 2007, 13:11:18 »

 :)
звичайно, кожна нація має свої особливості, які відрізняють її від інших. Це не завжди сприймається відповідно, а інколи викликає і глузування, в гірших випадках нерозуміння. 

Ось цікава підбірка - "Путеводители ксенофоба"  ;)
http://www.langust.ru/lang-c.shtml
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #79 : 16 Жовтня 2007, 13:29:34 »

Та турки вже давно в Європі, куди нам ще сапати і сапати. Все таки, ми їдемо до них відпочивати, а не вони до нас. Вони настільки сильно себе позиціонують на міждержавній арені, що готуються проводити військові дії на півночі Іраку. А ми навіть молдаванам не змогли дати відпору як ті захопили нашу ГЕС. :(
Записаний