Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Російська мова - проблема реальна чи надумана?  (Прочитано 232195 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

doktor-maks

  • Модератор
  • *
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #360 : 05 Червня 2009, 21:51:56 »

Росія ще й назву нашу древню собі привласнила...
Але це не привід, що Київ треба приєднати до Росії  :!!
Записаний
When doctors differ who is to decide?

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #361 : 05 Червня 2009, 22:02:05 »

ЯЯ, перепрошую за те, що подав лише одну статтю - даю повний перелік:

1.http://nacija.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=2410&Itemid=13
2.http://nacija.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=2420&Itemid=13
3.http://nacija.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=2435&Itemid=3
4.http://nacija.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=2448&Itemid=13
5.http://nacija.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=2460&Itemid=13

І ще одна:
1.http://nacija.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=2531&Itemid=13
2.http://nacija.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=2541&Itemid=13

Читайте на здоров'я :)
Відповідь від: 05 Червня 2009, 22:01:08
Але це не привід, що Київ треба приєднати до Росії
А хто про це казав?
Глюки мордують?... :)
Записаний

ЯЯ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +522/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1249
  • Останні відвідини:
    05 Лютого 2015, 01:57:43

    Звідки: Независимости
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #362 : 06 Червня 2009, 01:28:02 »

Але це не привід, що Київ треба приєднати до Росії
Ага, а Львів - Польщі.  :fool
Відповідь від: 06 Червня 2009, 00:39:33
Цитата: ЯЯ від Вчора в 22:19:38
В той час, як Київська Русь (за визначеням чи то Костомарова, чи то Карамзіна - штось із них назвав першу Руську державу саме Київською Русю) датується 9-13 столітям
Зауважте саме Київська Русь, зі стольним градом Києвом, як тепер... а не Московська, Рязанська чи Курська... Росія ще й назву нашу древню собі привласнила....
Ігоре, так стародавню Русь назвали історики, що досліджували ті часи. А в 9-13 столітті вона такої назви не носила й була собі Русю, але аж ніяк не Україною.
Відповідь від: 06 Червня 2009, 00:43:28
За посилання - спасибі - вже встигла поверхнево переглянути.
Я не філолог та не історик за освітою, тому неспроможна надати професійну оцінку тому що там написано. Але небайдужа до питань що стосуються історії, а тимпаче України (на мій погляд тут багато крайнощів в оцінках постатей та подій), вважаю за потрібним дивитися у історію нашого народу із широко розплющиними очима, а не впадати в крайнощі. Тому не пошкодую часу задля детального розгляду тих статей, та надання власних коментарів із обгрунтуванями.
(Можливо пані Люся знову ж таки почне звинувачувати мене у зверхності - "Та хто вона така, ота ЯЯ, що намірена коментувати й критикувати такі хороші статті" - але навіть поверхневого перегляду мені вистачило для виявленя фактичних помилок, тому вважаю за потрібне коментувати те, що там написано)
Сподіваюсь Вашиму товариству будуть цікавими мої коментарі - хоча й надруковані з граматичними помилками. :-[
Відповідь від: 06 Червня 2009, 01:06:39
Ігоре

Ого! Звідки така впевненість, що межує із самовпевненістю?!

так прошу ознайомитися - для Вашої зручності, аби сторінки не гортати

Люсю - сумніви? А що мені залишилося, коли більшість із вас не здатьні адекватно сприйняти думку іншої людини лише тому, що вона виказана російською мовою.

На Ваше твердження про застосування місцевого діалекту, я дозволила собі відповісти Вам з точко зору російського шовінізму тому, що добре ознайомлена з їхніми позиціями - а НЕ тому що то була моя власна точка зору (передивіться оте моє звернення), й за текстом далі є зрозумілим, що я й НЕ поділяю таких поглядів. Адже який російський шовініст чи імпериаліст стане закликати вас, вельмишановні, до використання літературної української мови, спозбавленої русизмів у побуті задля відродження та укоріненя її на території України, на те аби не згинула наша мова, а із нею держава вцілому.

Комплекс по відношенню до російської держави я також відношу до загальних (Коли не погоджуєтеся, тоді поясніть мені повсякчасне бажання порівнювати себе із ними та таке упереджене ставлення до носіїв російської) - тому й використала "МИ", але в тому що це усвідомлює загал - сумніваюся й написала:"Вам же зрозуміло було сказано - Україна не Росія. Української мови це також стосується." Чому? А тому, що наша мова була "законсервована" й не одержувала належного розвитку у часи стрімкого індустріального прогресу (то я маю на увазі радянські часи, а до радянщини? скільки років було заборонено друкувати українською? навіть назви музичних творів у нотних збірках!), що несе за собою з'яву новітніх понять які потребують назв та визначень у кожній із мов, й спризводить до природньої еволюції мови та є нармальним для кожної із них. Українська була спозбавлена такої можливості. (Мені обгрунтовувати цю свою думку?)
Отож, я особисто вважаю недозволенним для кожного свідомого українця спілкуватися діалектами задля рятування мови у цілому. Ще й тому, що таке поняття як діалект в нашій країні надто розмивчасте (так само власна думка), чи є діалектом мова що сповнена визначенями запозиченими із іншої мови в той час як у власній є рівноцінне визначеня та не використовується? А послухайте жителів Хмельничини, чи Київщини, чи Одещини - мені язик не повернеться назвати їхню мову діалектом, бо нажаль, оте не діалект - а невтішний результат радянського володарювання. На мій погляд ми не можемо дозволити собі роскоші спілкуватися діалектами - задля рятування мови.

То є моя думка, котру я намагалася донести до загалу, з одним невеличким АЛЕ... російською мовою.
Й завдяки чому мені вдалося розкритий власний погляд на одну із складових проблеми - "Російська мова - проблема реальна чи надумана?", вона на мою думку полягає в тому, що українці які послуговуються українською мовою (чи вважають, що послуговуються такою і на цьому я наполягаю) й мають певні націоналістичні погляди не завжди здатні адекватно сприймати носіїв російської мови. Хіба я цього не довела Вам та тутешньому загалу - зверніть увагу - дослідним шляхом?

Всештаки, Ігоре, а то мій сленг.  :=)
Записаний

ЯЯ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +522/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1249
  • Останні відвідини:
    05 Лютого 2015, 01:57:43

    Звідки: Независимости
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #363 : 06 Червня 2009, 02:41:05 »

Ігоре, ось ще (пригадувала що десь-колись читала) щодо назв Русь та Україна.
Французький вельможа, що готував звіт для Генріха Валуа про Польську країну (якого у 1573 році польський сейм обрав на престол короля Польщі - доречі без його відома) Блез де Віженер у своїй праці під назвою "Опис Польської держави від Одеру на кордоні Бранденбургу до прославленої ріки Борисфен й від  берегів Понта Ексінгського, якого досягає крайня частина Подоліі, до Північного океану біля берегу Померанії, Прусії, Жмудії й Лівонії" (ото назва) - землі, що сьогодні належать Україні називав Руськими, що входять до складу Польщі.

У Європі на прикінці 16 столітя були відомими нотатки німецького мандрівника Сигизмунда Герберштейна, що писан: "Руссю володіють на сьогодні три государі: більша її частина належить великому князю московському, другим є великий князь литовський, третій - король польський, зараз володіючий як Польщею, так й Литвою"

Одним з перших назвав Україну Україною француський інженер Боплан, навідавший наші землі у другій чверті 17 сторічча, він же залишив свої спогади й про Запорізьких козаків.

У 1663 році ще один француз Пьєр Шевальє видав "Історію війни козаків проти Польщі" де йдеться про Україну та змальвуються наші козаки. Там він пише, що країна козаків зветься Україною, що означає "окраїна" - то вся тереторія, що простяглася за землями Волині та Подолії, й яка входить до складу Київського та Брацлавського воєводств. Але в останні роки козаки стали самі господарями тих областей.

І ще один мандрівник того часу - посол Венеції до Богдана Хмельницького - Альберто ді Віміна писав, що жителі України ходять до корчми частіше ніж до церкви. (правдиво, чи не так?) Він же пише, що у козаків немає іншої письменості окрім народно русинської, та мало хто нею займається.
Записаний

ЯЯ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +522/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1249
  • Останні відвідини:
    05 Лютого 2015, 01:57:43

    Звідки: Независимости
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #364 : 06 Червня 2009, 07:10:48 »

Читала, усю ніч читала - як можете переконатися, й навіть більше
http://oglyadach.com/author/201.htm
Панове - якщо вам такі публікації додадуть наснаги в усвідомлені себе Українцями з великої літери - то Боже Вам помагай, й мої коментарі - до суперечливих аргументів у статтях Олександра Палія - Вам будуть, щонайменш шкідливі. Тому надам такі лише за Вашим висловленим бажаням.
Поясню свою позицію. Мені, як людині, що цікаветься історією - як наукою - відомо, що написаня історії, то є справа політична (як у середньовічні часи складання мап та зображеня князівств чи королівств на них). До сьогоднішнього дня можна зіштовхнутися із грубими протирічами у висвітлені історичних подій, що свого часу були сфальсифікованими з політичних причин - яскравий приклад тому Петро ІІІ та Катерина ІІ в історії Російської Імперії. Навмисно пропоную саме ці історичні постаті державних можновладців. Маленькій дослід для Вас самих - а саме для тих кому цікаво.
Одже: питаня перше - Петро ІІІ, як Ви його собі уявляєте (зовнішність, характер, манери, інтелектуальні здібності), який то був цар, які цілі переслідував у своєму недовгому правлінні.
Питаня друге - Катерина ІІ, (як Ви собі уявляєте її, насамперед) хто вона? (І вже потім...) Яке місце при дворі займала під час правліня Єлизавети, а яке при царствувані Петра.
(дійсно, не кваптеся - дате волю власній фантазії)
Усім відомо, що Катерина здобула владу шляхом державного заколоту, в наслідок якого змістила із трону законого правителя Російської держави, й таке! було необхідно обгрунтувати, адже за династійним престолонаслідуваням вона до Російського трону немала жодного відношеня, а бажання його займати - було. Й яке до неї могло бути відношеня з боку дворян? Це ми тепер знаємо, яку величезну й корисну роль вона відіграла у розквіті Російської імперії, а тоді... тоді у 1762 році, вона була лише чужинкою, що народила (незнамо від кого!) спадкоємця російського престолу.
Відтак, Катерині довелося прикласти дуууже багато зусиль на "переконання" дворянства у недоумкуватості Петра.
цитата «Записки императрицы Екатерины Второй» "Я очень хорошо видела, что великий князь меня совсем не любит; через две недели после свадьбы он мне сказал, что влюблен в девицу Карр, фрейлину императрицы. Он сказал графу Дивьеру, своему камергеру, что не было и сравнения между этой девицей и мною. Дивьер утверждал обратное, и он на него рассердился; эта сцена происходила почти в моем присутствии, и я видела эту ссору. Правду сказать, я говорила самой себе, что с этим человеком я непременно буду очень несчастной, если и поддамся чувству любви к нему, за которое так плохо платили, и что будет с чего умереть от ревности безо всякой для кого бы то ни было пользы.
Итак, я старалась из самолюбия заставить себя не ревновать к человеку, который меня не любит, но, чтобы не ревновать его, не было иного выбора, как не любить его. Если бы он хотел быть любимым, это было бы для меня нетрудно: я от природы была склонна и привычна исполнять свои обязанности, но для этого мне нужно было бы иметь мужа со здравым смыслом, а у моего этого не было."
І мало хто собі уявляє, що керувалася вона сугубо особистими мотивами, а не задля рятування Російської гвардії - а відтак країни вцілому від царя - божевільного деспота. Мало кому відомо, що усі державні реформації та накази видані нею у перші роки правління, то є особисті розробки Петра ІІІ, що були запроваджені ще за час його правліня.
цитата: Мыльников А. С. Пётр III.2002. "Законодательная активность правительства Петра III была необычайной. За время 186-дневного царствования, если судить по официальному «Полному собранию законов Российской империи», было принято 192 документа: манифесты, именные и сенатские указы, резолюции и т. п. (В их число не включены указы о награждениях и чинопроизводстве, денежных выплатах и по поводу конкретных частных вопросов)"
Отакій собі недоумок, яким нам його оповідали Катерина ІІ із своєю компаньонкою Катериною Дашковою.
Записаний

doktor-maks

  • Модератор
  • *
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #365 : 06 Червня 2009, 11:16:01 »

Глюки мордують?... :)
Ой, мордують, кляті глюки
Біси, одним словом

А у деяких людей глюки від втоми. Отож, причини різні.

Стосовно теми. Про мову вже забули, почали досліджувати історію Російської імперії або наводити вислови сумновідомого Б. Резуна. Ось де глюки. Від надлишку інформації і розумового перенавантаження  ;)
Записаний
When doctors differ who is to decide?

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #366 : 06 Червня 2009, 14:17:30 »

Зауважте саме Київська Русь, зі стольним градом Києвом, як тепер... а не Московська, Рязанська чи Курська... Росія ще й назву нашу древню собі привласнила....
Ігор_О ви також не зовсім праві. термін Київська РУсь введений сучасними істориками для розуміння того чи іншого періоду на Русі і саме РУсью називали ті землі. але з початку Руссю називали саме Киівщину Чернігівщину і Переяславщину якщо не помиляюсь. і тільки після обєднання здається Олегом кількох князівств в одну державу адже до того це були тільки князівства, по мірі приєднання інших князівств і Новгород і Суздаль(куди і відносилось село Москва) і Мурманськи , Галицько Волинське князівство та інші. тільки тоді ці землі почали називати Русь. і на мою думку Росія і росіяни просто привласнили собі цю назву що б показати своє визначне значення в історії Русі.
звідси і русскій язик і русскіє. хоча правильно російскій і росіянє.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2024, 10:48:00

    Звідки: пр. Л.Українки
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #367 : 08 Червня 2009, 15:14:23 »

ого, скільки тексту.
а все ж до суті теми. То таки є проблема з російською мовою в Україні чи її спеціально роздувають певні сили?
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

Хорс

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +99/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 776
  • Син України
  • Останні відвідини:
    07 Лютого 2010, 17:24:54

    Звідки: Станіслав
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #368 : 08 Червня 2009, 15:18:16 »

давайте голосування робити
Записаний
Той, хто знайшов істину сотні років тому; той, хто віддав життя, омиваючи власною Кров'ю Рідну Землю... Той сьогодні попереду нас. Це світло квітучих ідеалів, що освітлюють нам довгий шлях серед духовних порожнеч.

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #369 : 08 Червня 2009, 17:30:31 »

роздувають для того що б підняти свої рейтинги. а в результаті ніякого діла до мови ім нема. хоча такі люди як Вакарчук дійсно думають про мову тільки чи їх хтось слуха.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Ассоль

  • Старожил
  • ****
  • Карма +202/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 335
  • Останні відвідини:
    12 Вересня 2012, 23:00:28

    Звідки: Калуш
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #370 : 08 Червня 2009, 18:41:38 »

реальна чи надумана?
надумана.
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #371 : 09 Червня 2009, 10:28:22 »

надумана правильно підібране слово.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #372 : 10 Червня 2009, 17:09:00 »

   Проблема російської мови однозначно НАДУМАНА. Більше того, якби вона була реальною, тобто, якби Росія мала реальні підстави претендувати на т. звану "російськомовну частину України" то вона б не фінансувала роздмухування цієї проблеми, а перейшла б уже давно від слів до діла, як у Чечні. А так, вони просто час від часу то в Севастополь навідуються, то наших амбітних але безперспективних політиків підгодовують, з метою " а раптом саме сабою получиться" Це ж ясно, як Божий день! Їм же в Прибалтиці "вікно в Європу" закрилося, то хоч би в Україні "форточку" відкрити.
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

Bob

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +47/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 154
  • Останні відвідини:
    31 Серпня 2011, 17:33:34

    Звідки: Київ
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #373 : 10 Червня 2009, 17:35:16 »

Вони в Севастополь не навідуються - вони там живуть... Недавно приїхав з Севастополя- там всюди російські прапори, більшість населення - росіяни...І севастопольці вважають себе російським містом а не укр.
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #374 : 10 Червня 2009, 21:09:25 »

росіяни вважають, а татари і українці ні ;) а те що росіян більше то це правда
Цитувати (вибране)
Особливістю складу населення Автономної Республіки Крим є його багатонаціональність. За даними Всеукраїнського перепису населення 2001, на території АРК проживали представники понад 125 національностей і народностей (росіяни — 58 %, українці — 24 %, кримські татари — 12 %).
http://uk.wikipedia.org/wiki/Автономна_Республіка_Крим
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #375 : 10 Червня 2009, 23:56:05 »

Так, але вони громадяни України, росіяни за національністю.
Тому  Росія і придумала хід конем і роздає їм російські паспорти, що є не просто провокацією, а я не побоюся цього слова, волюнтаризмом !  :-D
сміху мало. готують плацдарм для захоплення території, а наші спецслужби пасьянси розкладують на компі.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


ЯЯ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +522/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1249
  • Останні відвідини:
    05 Лютого 2015, 01:57:43

    Звідки: Независимости
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #376 : 11 Червня 2009, 19:26:03 »

Проблема російської мови однозначно НАДУМАНА. Більше того, якби вона була реальною, тобто, якби Росія мала реальні підстави претендувати на т. звану "російськомовну частину України" то вона б не фінансувала роздмухування цієї проблеми, а перейшла б уже давно від слів до діла, як у Чечні.
Люсю, вони (Російска влада) не мають наміру претендувати на частину, лише на усю територію, а Крим то таке, лише розминка - Ви забуваєте про проросійськи погляди Донечини, Луганщини, Харківщини, Одещини, Дніпропетровщини й т.д. адже там не просто сепаратизм.
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #377 : 11 Червня 2009, 22:49:36 »

Тому  Росія і придумала хід конем і роздає їм російські паспорти, що є не просто провокацією, а я не побоюся цього слова, волюнтаризмом ! 
сміху мало. готують плацдарм для захоплення території, а наші спецслужби пасьянси розкладують на компі.
те саме можна сказати і про Румунію але ж цю проблему ніхто не помічає. але ти правий проблема в тому що саме наша влада не звертає уваги на ці дії. якто кажуть злочинна бездіяльність. такщо треба не перевчати національних росіян а питати наших чиновників. аросіяни якщо захочуть здобути освіту і зробити карєру змушені будуть вивчити українську.
Люсю, вони (Російска влада) не мають наміру претендувати на частину, лише на усю територію, а Крим то таке, лише розминка
для чого Росії така проблема на голову Крим це поперше стратегічний обєкт ну і імперсткі спогади. а Україна цікавить тільки в якості транзитера тобто як труба. більше Росії від нас поки що нічого нетреба.
Ви забуваєте про проросійськи погляди Донечини, Луганщини, Харківщини, Одещини, Дніпропетровщини й т.д. адже там не просто сепаратизм.
ви глибоко помиляєтесь якраз єдине що обєднує українців це незалеженість. так там підтримують політику російського лідера. але ж у нас свобода вибору?!
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

doktor-maks

  • Модератор
  • *
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #378 : 20 Червня 2009, 16:16:35 »

Якби Росія на протязі століть не проводила  колонізаторську політику
в чому полягала колонізаторська політика Россії по відношенню до України?
Записаний
When doctors differ who is to decide?

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #379 : 20 Червня 2009, 18:11:43 »

в чому полягала колонізаторська політика Россії по відношенню до України?
Варто протий заново курс історії України, хоча для того, хто не вміє чи не бажає робити висновки, то і це може не допомогти. :punish
Записаний