Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 23 дні

Автор Тема: Російська мова - проблема реальна чи надумана?  (Прочитано 235078 раз)

0 Користувачів і 3 Гостей дивляться цю тему.

ЯЯ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +522/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1249
  • Останні відвідини:
    05 Лютого 2015, 01:57:43

    Звідки: Независимости
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #340 : 02 Червня 2009, 18:41:38 »

Юрко, влучно пожартували у 95 кварталі - "У Італії мафія безсмертна, на Україні - недоторкана".
Відповідь від: 02 Червня 2009, 18:30:47
Люсю - сумніви? А що мені залишилося, коли більшість із вас не здатьні адекватно сприйняти думку іншої людини лише тому, що вона виказана російською мовою.

На Ваше твердження про застосування місцевого діалекту, я дозволила собі відповісти Вам з точко зору російського шовінізму тому, що добре ознайомлена з їхніми позиціями - а НЕ тому що то була моя власна точка зору (передивіться оте моє звернення), й за текстом далі є зрозумілим, що я й НЕ поділяю таких поглядів. Адже який російський шовініст чи імпериаліст стане закликати вас, вельмишановні, до використання літературної української мови, спозбавленої русизмів у побуті задля відродження та укоріненя її на території України, на те аби не згинула наша мова, а із нею держава вцілому.

Комплекс по відношенню до російської держави я також відношу до загальних (Коли не погоджуєтеся, тоді поясніть мені повсякчасне бажання порівнювати себе із ними та таке упереджене ставлення до носіїв російської) - тому й використала "МИ", але в тому що це усвідомлює загал - сумніваюся й написала:"Вам же зрозуміло було сказано - Україна не Росія. Української мови це також стосується." Чому? А тому, що наша мова була "законсервована" й не одержувала належного розвитку у часи стрімкого індустріального прогресу (то я маю на увазі радянські часи, а до радянщини? скільки років було заборонено друкувати українською? навіть назви музичних творів у нотних збірках!), що несе за собою з'яву новітніх понять які потребують назв та визначень у кожній із мов, й спризводить до природньої еволюції мови та є нармальним для кожної із них. Українська була спозбавлена такої можливості. (Мені обгрунтовувати цю свою думку?)
Отож, я особисто вважаю недозволенним для кожного свідомого українця спілкуватися діалектами задля рятування мови у цілому. Ще й тому, що таке поняття як діалект в нашій країні надто розмивчасте (так само власна думка), чи є діалектом мова що сповнена визначенями запозиченими із іншої мови в той час як у власній є рівноцінне визначеня та не використовується? А послухайте жителів Хмельничини, чи Київщини, чи Одещини - мені язик не повернеться назвати їхню мову діалектом, бо нажаль, оте не діалект - а невтішний результат радянського володарювання. На мій погляд ми не можемо дозволити собі роскоші спілкуватися діалектами - задля рятування мови.

То є моя думка, котру я намагалася донести до загалу, з одним невеличким АЛЕ... російською мовою.
Й завдяки чому мені вдалося розкритий власний погляд на одну із складових проблеми - "Російська мова - проблема реальна чи надумана?", вона на мою думку полягає в тому, що українці які послуговуються українською мовою (чи вважають, що послуговуються такою і на цьому я наполягаю) й мають певні націоналістичні погляди не завжди здатні адекватно сприймати носіїв російської мови. Хіба я цього не довела Вам та тутешньому загалу - зверніть увагу - дослідним шляхом?
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30264
  • Останні відвідини:
    Вчора в 15:06:02

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #341 : 02 Червня 2009, 19:14:11 »

Єдине, з чим можу погодитися, то з тим, що ми теж винні у тому, що наші чиновники не хочуть вчити мову. бо нам здебільшого байдуже. А їх потрібно цькувати нещадно і як не допомагає - гнати з посади.
Відповідь від: 02 Червня 2009, 19:04:44
Я був у Німеччині і бачив як баварця, що говорив на діалекті не міг зрозуміти інший німець. Щось нема проблеми у них з мовою від наявності і живучості діалектів. А щоб отримати громадянство, потрібно здати екзамен із знання мови. Надто ми толерантні до гостей.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8368
  • Останні відвідини:
    21 Квітня 2024, 11:31:18

    Звідки: пр. Л.Українки
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #342 : 02 Червня 2009, 19:25:21 »

українці які послуговуються українською мовою... мають певні націоналістичні погляди не завжди здатні адекватно сприймати носіїв російської мови
бачите, то "носителям русского" здається, що неадекватно. Значить, проблема таки у тих "носіїв російської".  Тому, чи не простіше "носіям" навчитись розмовляти державною мовою, ніж переробляти "неадекватних українців"?
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30264
  • Останні відвідини:
    Вчора в 15:06:02

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #343 : 02 Червня 2009, 19:29:15 »

Та звісно ж простіше хохлів затуцькати.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


ЯЯ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +522/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1249
  • Останні відвідини:
    05 Лютого 2015, 01:57:43

    Звідки: Независимости
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #344 : 02 Червня 2009, 19:49:45 »

Юрко, тобто Вас ніскільки не зжолобило чи то не збентежало те, як Ви відреагували на мій російськомовний відгук. Після якого, як на мене - це Ви з іншими мене цькували. Та за що? За цитату, що могла здатися суперечливою? Та коли б вона Вам здалася такою, то можна ж було утотожнити її зміст та дізнатися думки, що була висловленна.
Відповідь від: 02 Червня 2009, 19:48:52
перепрошую - затуцькували.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30264
  • Останні відвідини:
    Вчора в 15:06:02

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #345 : 02 Червня 2009, 20:08:35 »

Ну, я Вас не цькував. Але коли мені хтось тицяє носом у каку і каже що я сам така ж кака, то я ще й не повинен реагувати? То би було дивно і неадекватно, а не то, що людиска бунтують.
Я відчув на власній шкурі проблему моєї рідної мови у моїй рідній країні. Мене болить, що мою двоюрідні брат і сестри розмовляють російською навіть вдома (хоч виросли у Калуші). Ні вони набагато краще говорять українською ніж російською (їх засмічена діалектизмами українська виглядає майже перфект порівняно з тим Сердючківським суржиком із зміненими наголосами, мяким "г" і т.д. і т.п.), але вони все одно говорять російською, бо щодня, в транспорті, на роботі, та всюди перебувають у російськомовному середовищі. Що змінилося? Нічо! Як була мовою селюків, так і залишилася. Як якась цікавіша передача чи концерт - то на двох мовах, як співак естрадний - то москаль. Лише Пономарьов і Скрябін тримають свою мірку, решта змоскалилися і тим пишаються.
То не думка моя така, то відчуття мої такі і від того, що хтось називає мої відчуття і думки неадекватними мене не змоскалити і не змусити почувати себе винним незнати в чому.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


ЯЯ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +522/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1249
  • Останні відвідини:
    05 Лютого 2015, 01:57:43

    Звідки: Независимости
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #346 : 02 Червня 2009, 20:18:39 »

бачите, то "носителям русского" здається, що неадекватно. Значить, проблема таки у тих "носіїв російської".  Тому, чи не простіше "носіям" навчитись розмовляти державною мовою, ніж переробляти "неадекватних українців"?
Ромашкин, Ви нажаль не приймали участі у тій частині обговореня де виявилася уся упередженість загалу у цьому питані.
 :)
Відповідь від: 02 Червня 2009, 20:11:47
Щодо методів русифікації України (й не тільки), то можу вас "потішити" вона не припинилася з часу здобутя нашої держави незалежності. Яскравим прикладом є висловленя власної думки на цю тему Путіним, котрий сказав: "Росія закінчується там - де перестаєш чути російську мову". Керуючись саме таким принципом з дев'яностих років російська держава усіма можливими засобами підтримує роботу та розвиток власних типографій та видавництв (безкоштовне кредитування та мінімалізація податків у цих галузях). Власне тому продавці книг нам пропонують саме російськомовну літературу на будь який смак, а україномовну - зась. (Бо немеє в Україні подібних програм розвитку видавничої галузі, тимпаче на державнону рівні). Й до речі, коли про політичні наміри росіян (маю на увазі лише офіційні, прийняті на державному рівні), то хочу звернути вашу увагу ще на один "хороший" сьогоднідіючий закон, що населеня будь якої територіальної одиниці, будь якої країни після висловлення бажаня належити та підпорядковуватися Російській Федерації на референдумі проведеному на тій території, автоматично стає населеням Росії, а територія на котрих проживає той народ - Російською.

Таким чином стає зрозумілою мовна політика РФ, чи є інші думки?
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30264
  • Останні відвідини:
    Вчора в 15:06:02

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #347 : 03 Червня 2009, 09:22:48 »

У Криму пройде фестиваль "Велике російське слово"
Приховано: Показати


Міжнародний фестиваль «Велике російське слово» пройде з 6 по 12 червня в Криму. Захід проходить в автономії вже третій рік підряд.

Як передає кореспондент УНІАН, голова оргкомітету, перший віце-спікер кримського парламенту Сергій ЦЕКОВ на прес-конференції в Сімферополі повідомив, що фестиваль обіцяє стати масштабнішим, ніж в попередні роки.

Урочисте відкриття «Великого російського слова» відбудеться в Ялті 6 червня. Раніше цього ж дня в Сімферополі гості фестивалю візьмуть участь в святкових зборах, присвячених 210-річчю від дня народження поета Олександра Пушкіна.

У програмі фестивалю – концерти, творчі зустрічі, круглі столи, свято російської книги, гоголівські, пушкінські та чехівські читання.

Зокрема, в Ялті пройдуть всеукраїнський семінар викладачів російської мови і літератури, міжнародна науково-практична конференція «Російська мова в полікультурному світі», круглі столи «Україна і Росія – духовна і культурно-історична спільність» і «Молодь в російському світі – чинник майбутнього», в Севастополі відомі журналісти зберуться на міжнародний круглий стіл «ЗМІ України і Росії – кроки назустріч».

«Велике російське слово» триватиме до 12 червня, Дня Росії. У Сімферополі цього дня влаштують мітинг «прихильників східно-слов`янської, спільноруської єдності» і святковий гала-концерт.

Загальний кошторис фестивалю перевищує 1 млн. грн., з них близько 700 тис. – кошти бюджету Криму. Організаторам заходу також допомагає комісія при уряді Російської Федерації у справах співвітчизників за кордоном, уряд Москви і фонд «Російський світ».

Влада України не бере участі у фінансуванні заходу. «Нинішнє керівництво Української держави впритул не бачить фестиваль. Третій рік не виділяється ні копійки з державного бюджету (України) на заходи «Великого російського слова», - заявив перший віце-спікер Криму.

З боку Російської Федерації у фестивалі очікується участь делегацій Держдуми, Міністерства закордонних справ, регіонів РФ. З українського боку про готовність взяти участь у фестивалі заявили керівники ряду обласних і міських рад південного сходу країни.

Фестиваль організований Російською громадою Криму і владою автономії.

 
постiйна адреса статтi:
http://www.unian.net/ukr/news/news-318965.html

Відповідь від: 03 Червня 2009, 09:21:09
...Влада України не бере участі у фінансуванні заходу. «Нинішнє керівництво Української держави впритул не бачить фестиваль. Третій рік не виділяється ні копійки з державного бюджету (України) на заходи «Великого російського слова», - заявив перший віце-спікер Криму...

А треба було б мабуть щоб ще за наші бабки собі той шабаш робили  :evil
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58

Російська мова - проблема реальна чи надум
« Прочитано #348 : 03 Червня 2009, 12:36:32 »

Национальная терпимость-за счет нацменшинств  http://forum.tatar.info/lofiversion/index.php/t3354.html  варто почитати "Урок Косово,или Кто угрожает Украине" http://smi.liga.net/articles/IT081071.html
« Останнє редагування: 03 Червня 2009, 13:00:39 від DVania »
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30264
  • Останні відвідини:
    Вчора в 15:06:02

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #349 : 03 Червня 2009, 13:49:58 »

Ой і гарна стаття (поки прочитав лиш другу). Мудро все розписано, навіть рецепти є.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


ЯЯ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +522/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1249
  • Останні відвідини:
    05 Лютого 2015, 01:57:43

    Звідки: Независимости
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #350 : 03 Червня 2009, 23:19:11 »

"Урок Косово,или Кто угрожает Украине" http://smi.liga.net/articles/IT081071.html
 :good  Благодарю, что нашел такую статью.  :frend
Відповідь від: 03 Червня 2009, 23:13:22
Сьогодні зробила маленький дослід - завітала до місцевої бібліотеки та попросила у них "книгу українською мовою, художню літературу за будь якою тематикою, лише аби була написана згідно сучасних правил правопису" - ви б бачили вирази їхніх облич -  :o
Та може я знову незрозуміло виказую свої думки?
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #351 : 03 Червня 2009, 23:28:35 »

Сьогодні зробила маленький дослід - завітала до місцевої бібліотеки та попросила у них "книгу українською мовою, художню літературу за будь якою тематикою, лише аби була написана згідно сучасних правил правопису" - ви б бачили вирази їхніх облич - 
Та може я знову незрозуміло виказую свої думки?
Це означає, що саме українську мову і потрібно підтримувати....
Ви би попросили у них аналогічну книгу, написану російською - подивилися б на вирази....
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30264
  • Останні відвідини:
    Вчора в 15:06:02

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #352 : 04 Червня 2009, 08:14:23 »

Щодо нового правопису, то це бредок сивої кобили. Я би тих графоманів що його придумували вигнав би з роботи без права займати посади за колишнім фахом.
Ну ще парфумерія і неподвоєння приголосних у іншомовних то допустимо "по дєлу", але решта  :o :fool :help

Чилі, метра, пальта. Дебілізм.
А ще є проблеми і без нового правопису. З наголосами наприклад: "випустити пАру", замість парУ, або  "ти прАва" замість правА (про рацію не говорю бо для незахідних то смішно звучить.
По телевізору взагалі таке говорять, що жах. Один лише "Форт Буаяр" подивитися, то на сторінку можна записати кальок з російської і перекручування як завгодно. Напр. "покладіть гроші на ваги" і кладуть на вагу (калька з весы). І ще багато, багато.
Ой роботи непочатий край.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


ЯЯ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +522/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1249
  • Останні відвідини:
    05 Лютого 2015, 01:57:43

    Звідки: Независимости
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #353 : 04 Червня 2009, 16:00:08 »

Ігоре, як добре, що Ви мені нагадали про себе.
(Інколи мені так і кортить встрягти в суперечку, а Ви із своїми відгуками... якби то сказати... надто "ласий шмат" на те аби проігнорувати, такий привід.)  :-[
Сподіваюся Ви вже ознайомлені з моїми позиціями, які оприлюднині вище та зрозуміли, що зробили невірні висновки стосовно моїх поглядів, тим не менше... я прошу Ваших обгрунтувань, до вислову:

ЯЯ, я Вам відповім тоді з точки зору українського націоналізму: російська мова, якою Ви послуговуєтесь - є нічим іншим, як угро-мордовсько-татарським діалектом древньокиєвської української мови північно-східних степів Євразії... І спробуйте оспорити!
 :D
Розумію - зловтішаюся,  :-[ однак - переслідую певну мету. Тому й вимагаю обгрунтувань.
Адже із свого боку немаю жодного наміру обгрунтовувати позиції російського шовінизму, тому як не поділяю іх поглядів. Внатомість Ви надали відповідь із точки зору українського націоналізму... тобто - як на мене - або здатні обгрунтувати свою україно-націоналістичну позицію у даному контексті, або не підтримуєте (як я російську) чи не поділяєте такі погляди (українського націоналізму).
 :D
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #354 : 04 Червня 2009, 16:23:08 »

Сподіваюся Ви вже ознайомлені з моїми позиціями, які оприлюднині вище та зрозуміли, що зробили невірні висновки стосовно моїх поглядів
Ого! Звідки така впевненість, що межує із самовпевненістю?! :)

Розумію - зловтішаюся,   однак - переслідую певну мету. Тому й вимагаю обгрунтувань.
Адже із свого боку немаю жодного наміру обгрунтовувати позиції російського шовінизму, тому як не поділяю іх поглядів. Внатомість Ви надали відповідь із точки зору українського націоналізму... тобто - як на мене - або здатні обгрунтувати свою україно-націоналістичну позицію у даному контексті, або не підтримуєте (як я російську) чи не поділяєте такі погляди (українського націоналізму).
На відміну від Вас - я своїх поглядів не приховую... Тому - прошу:

http://nacija.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=2448&Itemid=13

http://www.personal-plus.net/forum/read.php?1,1228,19156 - зверніть особливу увагу на походження назви столиці Росії :)
Записаний

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #355 : 05 Червня 2009, 13:51:59 »

  П. Ігор_О! Дякую за посилання!  Якщо дочитати ВСЕ до кінця, то там не тільки походження назви Москва важливо. Там просто на основі документальних джерел доведено, що Росія, це ніяка не Русь. Цю назву вона собі вкрала, щоб долучитися до спадку великої історії Київської держави. Тобто, як сказав К. Маркс - "пришила собі цю історію білими нитками", те саме і про походження російської мови. Панове форумці, кому це цікаво - не полінуйтесь, прочитайте ВСЕ. Там із десяток статей, але повірте, дуже змістовних.
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30264
  • Останні відвідини:
    Вчора в 15:06:02

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #356 : 05 Червня 2009, 13:54:11 »

Дійсно. Підтверджую. Читав.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #357 : 05 Червня 2009, 13:56:50 »

 "У Росії російська мова виникла насамперед на основі церковнослов'янської мови, створеної просвітниками Кирилом і Мефодієм та привнесеної князями з династії Рюриковичів та їхніми нащадками після християнізації тубільців, й адаптованої змішаним слов'яно-фіно-угорським населенням.
Україні українська мова створена на базі місцевих стародавніх слов'янських діалектів. Українська зберегла більш тісні зв'язки з іншими живими слов'янськими мовами. Саме тому пересічні українці розуміють і поляків, і болгар, і хорватів. Натомість, пересічні росіяни з Росії часто не розуміють навіть української"
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

ЯЯ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +522/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1249
  • Останні відвідини:
    05 Лютого 2015, 01:57:43

    Звідки: Независимости
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #358 : 05 Червня 2009, 21:19:38 »

Ігоре, підкажіть, будь Ваша ласка, на сторінці Часопису Конгресу Українських Націоналістів "Нація і Держава" - де знаходиться номерація виданя? Тому як стаття на яку Ви надали посиланя є лише однією із серії статей, а мені хотілося б прочитати усю збірку за цією темою.
Завчасно дякую.

І ще, всештаки, як Ви обгрунтовуєте свій вислів - "древньокиївської України" в той час коли така назва, як UKRAINE на мапах виданих у західній Європі (я навмисно орієнтуюся на джерела західно-Европейського походженя), вперше з'явилася у 1643 році (можу й помилитися на два-три роки, але, здається, то вірне датування), й була назвою невеличкої території у міжріччі Дніпра й Росі (це точно). В той час, як Київська Русь (за визначеням чи то Костомарова, чи то Карамзіна - штось із них назвав першу Руську державу саме Київською Русю) датується 9-13 столітям.
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #359 : 05 Червня 2009, 21:44:38 »

І ще, всештаки, як
Розуміючи, що у Вас не було хороших вчителів, дозволю собі поправити - слова "всештаки" в ураїнській мові не існує...

В той час, як Київська Русь (за визначеням чи то Костомарова, чи то Карамзіна - штось із них назвав першу Руську державу саме Київською Русю) датується 9-13 столітям
Зауважте саме Київська Русь, зі стольним градом Києвом, як тепер... а не Московська, Рязанська чи Курська... Росія ще й назву нашу древню собі привласнила....  :)
Записаний