Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 19 днів

Автор Тема: Російська мова - проблема реальна чи надумана?  (Прочитано 235003 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58

Російська мова - проблема реальна чи надум
« Прочитано #320 : 29 Травня 2009, 15:36:49 »

Полиглоты менее подверженны старческому слабоумию.У людей большую часть жизни говорящих на 2 или более языках,наступление старческого слабоумия задерживается на несколько лет по сравнению с людьми,знающими и практикующими только 1 язык.К такому выводу пришли исследователи из Йоркского университета(Торонто).Эксперты полагают,что использование разных языков улучшает кровоснабжение мозга и стимулирует нервные связи между клетками."Переход с языка на язык вовлекает в работу те области мозга,которые обычно остаются пассивными,и обеспечивает всем им здоровую умственную активность",-комментирует профессор Элен Белосток.  А вот здесь   http://www.expres.ua/articles/2009/05/19/32211   информация о том как мучительно тяжело некоторым государственным деятелям даже представить,что их и не только их дети могли вы знать еще и ГОСУДАРСТВЕННЫЙ ,горяче проклятый ими украинский.Проблема даже не в языке,проблема в "великорусском шовинизме".
« Останнє редагування: 29 Травня 2009, 16:12:13 від yurko »
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30260
  • Останні відвідини:
    Вчора в 11:08:11

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #321 : 29 Травня 2009, 16:25:12 »

Ну от. Так собі думаю, там же самі  :moskali  , то ж ми заставляємо таким чином їх вчити українську мову! То ж насильство над людьми! Чому вони мають вчити чужу їм мову?!


Відповідь від: 29 Травня 2009, 16:20:10
Але з іншого боку ті  :moskali  проживають у державі Україна і якби вони проживали у державі скажімо Естонія то спокійно би вчилися у естонській школі на естонській мові. Звісно у них би викладали і російську мову як предмет.
Відповідь від: 29 Травня 2009, 16:23:27
Чому я пишу  :moskali а не росіяни? Бо там, серед них, росіян то може і не більшість, а може і зовсім мало.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


ЯЯ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +522/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1249
  • Останні відвідини:
    05 Лютого 2015, 01:57:43

    Звідки: Независимости
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #322 : 30 Травня 2009, 00:10:19 »

Я, будь моя воля, ввів би обов'язкове вивчення російської мови у школах так, як то було при союзі, з 4-го по 9-й клас. І щоб вчили грамотні філологи (бажано правдиві росіяни). Щоб вимоги були жорсткі, а в результаті наші діти знали б російську мову краще від російських. У нас же все роблять на виворіт. Від вивчення мови у школі кількість російськомовних не збільшиться, зате ті що будуть хоч будуть більш грамотними.

  :good  :frend  :frend  :frend  :frend  :frend
І доречі, скорочення годин викладання російської мови й літератури у школах відбулося за прем'єрства Януковича. Як на мою думку, то був політичний хід задля утворення проблеми російської мови в Україні. Адже, хто відмінив вивчення російської у школах - не пам'ятають, а своє незадоволення висловлюють українським націоналістам, хоча ті - ніякого відношення до створення цієї проблеми - немають.

На мою думку, саме знання російської мені допомагає говорити не суржиком чи діалектом, а українською, з притаманними їй особливостями у вимові та звуками. Хоча над цією стороною мені довелося, свого часу, окремо працювати та мені допомагав Степан Пушик (коли знаєте хто такий), саме він звернув мою увагу на різність вимови в російській та українській мовах, та був одним з тих - хто надихнув мене до зацікавлення українською літературою.

Щодо імперіалістичних поглядів росіян, то Ви, Юрко, ще мало з ними знайомі. Не втримаюся, бо маю на меті в подальшому розглянути цю тему набагато ширше, лише скажу: глибину укоріненості таких поглядів я зрозуміла коли почула одну фразу з інтерв'ю В.Б.Резуна, більше відомого як "Виктор Суворов" (не буду зараз продовжувати Вас знайомити із цією постаттю, це довго, хоча корисно для розуміння його слів, а коротко - на території Росії є дійсним смертний вирок В.Б.Резуна). Так ось він бува висловився:"Когда играет Русский еврей с Русским армяном в шахматы - это уже чемпионат мира".
« Останнє редагування: 30 Травня 2009, 00:17:03 від ЯЯ »
Записаний

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    Вчора в 12:30:50

    Звідки: пр. Л.Українки
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #323 : 30 Травня 2009, 06:44:54 »

На мою думку, саме знання російської мені допомагає говорити не суржиком чи діалектом, а українською, з притаманними їй особливостями у вимові та звуками
жіноча логіка?
Якраз тотальна русифікація, свого часу, заважає нам нормально розмовляти своєю мовою. Той прес, що пережили ми у рад. часи тисне на нас і досі. Адже кожен з нас може згадати такий момент, коли швидше знаходить у розмові потрібне слово російською, ніж українською. від чого би це? як думаєте?
і де в Калуші знаходиться вул. "Независимости" ?

зі. звичайно мову російську, а особливо англійську вчити потрібно. тут питань нема думаю ні в кого.
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #324 : 30 Травня 2009, 13:11:17 »

на сході і в Криму вважають що українську насильно насаджують а на заході що навпаки українська розвиваеться слабо. але думаю все значно простіше . думаю що років за десять що б отримати нормальну посаду буде вимога знання української. хочеш вчи хочеш не вчи але все офіційне і ділове мовлення виключно українською. а Крим буде свого роду анклавом де будуть російські школи і садочки. але незнання української не дасть змоги далі розвиватись. і думаю самі ж кримчани захочуть вчити українську. і доречі татарин Чубаров якщо не помиляюсь розмовляе на українській чисто.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30260
  • Останні відвідини:
    Вчора в 11:08:11

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #325 : 30 Травня 2009, 15:43:11 »

Татари взагалі до речі чогось до українців краще ставляться і купу разів коли у них щось купляєш в кінці казали дякую. та й не доводилося їм по 10 разів повторювати 9ми ж бо українською розмовляли). Зате у магазині ( та ще й від санаторію Львівський залізничник) де всі продавці "російськомовні" був великий ризик залишитися голодним, бо тебе тупо ігнорили і казали "слєдующій".
Бідна Рибка мусіла казати "Дайте пожалуста кілаграм цукара"  :D
А коли я у святій наївності попросив пачку сірників, то на мене подивилися так якби я сказав що хочу "сильфон зворотнього звязку".  :(
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #326 : 30 Травня 2009, 19:19:44 »

Тут все зрозуміло,татари належать до тих народів які відчули велику"любов"росіян.У татар не мову,дім рідний відібрали!Ще в 1988 мої друзі були в Литві.І сталось так,що випадково попали на день народження до литовців,на друзів дивились як на ворогів.Але коли дізнались,що хлопці з заходу України,відношення помінялось кардинально.А найсмішніще те що наші литовської зовсім не знали і тому всі чудово спілкувались російською.Всі хто відчув оцю "братню"радянську чи ще царську "любов"стали ніби союзники поневолі.Якби Росія на протязі століть не проводила  колонізаторську політику,не було би до "языка"такої відрази.По суті мова не винна.Українська ж мова як гілка калини присипана снігом,прийшла весна і гілка піднімається,сніг тане.
Записаний

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #327 : 31 Травня 2009, 00:03:20 »

Якраз тотальна русифікація, свого часу, заважає нам нормально розмовляти своєю мовою. Той прес, що пережили ми у рад. часи тисне на нас і досі. Адже кожен з нас може згадати такий момент, коли швидше знаходить у розмові потрібне слово російською, ніж українською
100%
мені допомагав Степан Пушик (коли знаєте хто такий
В.Б.Резуна, більше відомого як "Виктор Суворов" (не буду зараз продовжувати Вас знайомити із цією постаттю, це довго, хоча корисно для розуміння його слів,
Почему-то мне кажется, что в этих словах сомнение в том, что человек разговаривает с равными себе. Вы по-моему сомневаетесь не только в том, что мы, украинцы, не только способны разговаривать на своем родном языке, но даже не знаем элементарных вещей. Это не я вас обижаю, это Вы все время обижаете нас, прямо выражая сомнения в том, что мы способны даже догадываться о том как много Вы знаете,  и как много не знаем мы. Вы все время обещаете нам рассказать об этом. Это я на вашем языке, чтобы Вы не говорили больше, что я пытаюсь Вас дискриминировать. В отличии от Вас я также не думаю, что знание русского языка мне помогает знать украинский. Вот это действительно маразм так маразм. Не буду спорить, знание языков полезно. (к стати, это заразно, я тоже могу похвастаться - я свободно разговариваю кроме родного еще на трех языках и на этих же трех иностранных языках, я не только разговариваю, но и веду деловодство - такая моя работа). Я хочу только уточнить Вам. Тема нашей дискуссии - нежелание "русскоговорящего" населения страны, или неспособность, выучить украинский язык, хотя бы, чтобы уметь им пользоваться для того, чтобы заполнить документ или прочитать инструкцию для лекарства. То, что для поступления в государственный ВУЗ нужно владеть государственным языком - это же понятно? Если же человек не способен изучить язык страны, в которой он живет, разве может он претендовать на высшее образование? Замечу одно наблюдение - я окончила университет более 10 лет назад. Моя учеба пришлась на время перемен. Переходили с истории СССР - на историю Украины, с русского языка - на украинский, с одной концепции - на другую. Учебников, научной литературы, конечно, - ноль. Приходилось по крупицам собирать материал, для того, чтобы подготовится к семинару. И мне, уроженке западных "бандеровских" областей, даже иногда было трудно вспомнить - на каком языке была книга, которую я только что прочитала. Мне не составляло трудности никогда читать и понимать прочитанное будь - то на русском, будь-то на украинском языке. Но у меня были одногрупники уроженцы восточных областей. Тоже вроде-бы украинцы. Как я не училась в русской школе ,но у меня были уроки русского языка, так и у них были уроки украинского. Но они почему-то не брали книгу в библиотеке, потому, что она на украинском. На весь курс был один учебник на русском и все, кто был из восточных "русскоговорящих" областей делились этим учебником (их было 20 чел). Обьясните, почему? Почему так трудно? По Вашим постам я понимаю, что для "русскоговорящих" не только трудно выучить еще один, кроме своего, язык (для этого вы этот другой язык даже готовы назвать диалектом своего (к стати тут и есть состав преступления - неуважение государственных символов, коим является также и государственный язык, а так же я здесь вижу и унижение моей чести - так как Вы называете мой родной язык - язык моей свободной страны - диалектом языка чужой для меня страны - статью я Вам не скажу, я не юрист, а если Вам нужна статья, вы и так продемонстрировали отличное умение пользоваться "гуглом" - вот и "погуглите".) Вы даже не поняли, что дискуссия здесь не о том, кто лучше, а кто хуже знает свой язык. Вы не заметили, что здесь главная мысль- "все свободны в своем выборе языка общения, но удивляет желание русского меньшинства сделать Украину русской страной." А что до дискриминации - я не слышала, чтобы в Калуше кого побили, или даже игнорировали в кафе или магазине за общение на русском. Почему вы, русские, думете, что все люди такие же расисты как вы? Почему вы всех хотите сделать русскими? Вам Игорь_О правильно сказал - Вы сильно ошибаетесь считая русский язык мировым языком. Им даже в России не все население владеет. До Урала - да, не спорю, но за Уралом - ой ли?! Да, отдам Вам должное, Вы сознаете "глибину імперських поглядів росіян". Только сказав это - Вы стали сами себе перечить. Действительно осознавая эти "имперские взгляды" Вы должны были бы и понять смысл нашей дискуссии. Нет проблемы русского языка в Украине - нет преград для его изучение теми, кто его хочет изучать - есть проблема неспособности "русскоговорящего" населения выучить ГОСУДАРСТВЕННЫЙ язык их страны проживания, которая (я имею в виду неспособность) мягко говоря, УДИВЛЯЕТ (пока  ;)) И еще, вы также не поняли смысл моих слов о болезни . Вашей болезнью  я  назвала не Вашу  "двомовність", болезнью я назвала "комплекс старшего брата",  от которого очень трудно избавится русским. Будьте внимательней. Я, по крайней мере, когда цытирую Вас не целиком, то хотя бы не перекручиваю смысл Ваших слов. И я Вас не дискриминирую из-за того, что у Вас иные взгляды на обсуждаемую проблему - ради Бога, Вы имеете право иметь свое мнение. Меня возмущает Ваш тон, котрым Вы обращаетесь к нашему сообществу  - поучительно - снисходительный - " вот вы ничегошеньки не знаете, даже своей "мовы" не знаете, ну ничего, ЯЯ вас научу, ЯЯ вам расскажу, ЯЯ вас просвещу, темных таких, ЯЯ-то над собой много работала, у меня были в учителях известные люди, куда ж вам, темным-то! Но вам повезло - у вас теперь есть ЯЯ! ЯЯ Вам все расскажу, но маленькими порциями, так сказать "в следуюющий раз", а то для ваших маленьких умишек слишком много будет - не поймете, вам же с элементарного надо начинать - например, что уменьшительное от имени Степан - Степа. Нет, это не неуважение к вашему национальному герою, Боже упаси, это вам просто надо знать, дети! Знайте - Михаил -это Миша. А в следующий раз мы перейдем к более сложным вещам - например как звали "в миру" Лесю Украинку. Потом ЯЯ вам расскажу вашу историю. Вы же ее не знаете! Вы же не знаете, что ваша "мова" - это всего лиш один из многих диалектов "великого и могучего"!

   Тьху! Аж самій гидко стало!
Сподіваюся, голубонько, тепер,коли я до Вас Вашою мовою звернулася, Ви вже мене зрозумієте і не будете перекручувати зміст! Я не маю за що у Вас просити пробачення, і у Вас я його не вимагаю, воно мені не потрібне! Ви просто продемонстрували дійсний стан речей в мовному питанні нашої даржави. Видко, що нам, українцям ще є над чим багато працювати. Видко, ми не позбулися ще паразита. Гість в домі твердо не бажає почувати себе "в гостях" Що ж діагоноз поставлено - пацієнт важко хворий - потрібне радикальне лікуання ( цього разу мушу пояснити, бо бачу, що Вам важко розуміти  ЗА ПАЦІЄНТА Я НЕ ВВАЖАЮ ВАС, ЯЯ, -ПРО ВАС УЖЕ МОВА НЕ ЙДЕ,  а нашу державу Україна, діагоноз у неї - важке ураження паразитами. Потрібне лікування. Пропоную шановне товариство викладати свої рецепти. Нам треба спільно виробити метод лікування
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #328 : 31 Травня 2009, 02:13:00 »

Люся +1.
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #329 : 31 Травня 2009, 08:39:54 »

+100
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30260
  • Останні відвідини:
    Вчора в 11:08:11

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #330 : 31 Травня 2009, 09:43:05 »

Ґрунтовно :D     
З рецептами дійсно біда. Мабуть варто їх тут збирати, а потім оформити і написати у відкритому листі до ВР, КМУ, та секретаріату.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #331 : 01 Червня 2009, 18:08:58 »

"комплекс старшего брата"

На днях дивилася фільм Єжи Гофмана "Украина - Становленння нації". Це незалежна думка. Поляк висловлює свою думку, засновуючись на дослідженнях історії. Варто і росіянам і українським "москалям" подивитися. І все стане зрозуміло: хто чий "старший брат".
Відповідь від: 01 Червня 2009, 17:59:55
Пропоную шановне товариство викладати свої рецепти.

Моя думка така: в Україні має бути лише одна державна мова - українська, з усіми витікаючими наслідками (діловодство, іспити...все інше українською). Обмеження росіських шкіл в Криму та на Сході країни і збільшення кількості українських шкіл та шкіл з мовою національних меншин (таких як татари). В українських школах в обов`язковому порядку має викладатися російська мова (2 години на тиждень). В російських школах та школах з мовою національних меншин обов`язково має викладатися українська мова (3-5 години на тиждень).
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30260
  • Останні відвідини:
    Вчора в 11:08:11

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #332 : 01 Червня 2009, 20:29:47 »

Джулі, Вас як не розіпнуть то скажуть що Ви просто тупа бандерівка.  :(

Не ображайтеся, я такий самий  ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #333 : 01 Червня 2009, 21:22:56 »

Джулі, Вас як не розіпнуть
Руки короткі  :)  не дотягнуться.
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #334 : 02 Червня 2009, 11:46:35 »


А як на мене - не требе обмежувати кількості російських шкіл. Як не можуть росіяни вчитись українською - то хай вчаться - хоч китайською. Просто для поступлення на роботу , у ВУЗи і т д - вимагається знання державної мови. Тоді вони не матимуть підстав верещати, що їх дискримінують. Просто життя їх заставить вивчити мову і все. А в побуті - хай ловлять собі "тарілкою" російські канали, хай читають російські газети скільки влізе, а в Україні - державна мова - українська, територія держави - непорушна. А кому важко вивчити мову - ніхто не тримає. Росія навіть підйомні дає тим, хто хоче переїхати з України. Правда поселяють не в Москві і навіть не в Петербурзі - та яка різниця для того, хто хоче чути навколо себе тільки "родной великий и могучий"! Патріоти Росії - вперед піднімати Росію, а то її китайці скоро захоплять. І будете ви розмовляти не російською, не українською, а китайською.
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #335 : 02 Червня 2009, 12:10:00 »

Колись давно, у далекому травні 1993-го доля занесла мене у естонське містечко Тарту... Історія була напів-детективна... я це опущу... :) ...... але познайомився я зі "смотрящими" місцевого ринку - українцями :) Група з 4-х мужиків років під 30-ть, родом з Косова і Верховини працювали на різних роботах (ну щоб десь офіційно), а окрім того "тримали порядок" на ринку, "охороняли" за окрему плату наших "туристів" з України, що привозили на продаж цукор... а також переганяли на "реекспорт" ВАЗи зі Скандинавії на Росію... Але суть не в тому... Побув я у них "в гостях" 3 дні... У всіх жінки - росіянки чи білоруски. Всі - отримали громадянство Естонії з обов'язковим екзаменом з естонської мови! Лише "шеф" групи Василь не мав ще громадянства - через мову. Тому посилено вчив її. Плювався, але вчив! Бо в країнах, які поважають себе - навіть бандити мусять знати її мову :) А якщо не хочуть - прошу дуже, на вихід... Коли повертався на Псков, робив пересадку на малесенькому полустанку в сосновому бору, біля кордону... один мужичок також чекав... нас було лише двоє, розговорились... виявилось - військовий, служив в Естонії, одружений був з естонкою, дочка 8 років... Після відділення Естонії - не захотів в ній залишатись і перевівся до Росії.... А жінка з ним розвелась через це, бо захотіла залишитись на батьківщині (!)... Так от він приїхав розвідати що до чого, щоб викрасти дитину!... Поговорили і роз'їхались ми з ним, як в пісні Макаревича... Але ці історії добре змальовують різницю в менталітетах різних народів... мені здається...
Записаний

ЯЯ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +522/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1249
  • Останні відвідини:
    05 Лютого 2015, 01:57:43

    Звідки: Независимости
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #336 : 02 Червня 2009, 17:47:02 »

bornslippy, така вимога, як знання української до посадовців - дійсна вже сьогодні та є обов'язковим, бо уся документація українською.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30260
  • Останні відвідини:
    Вчора в 11:08:11

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #337 : 02 Червня 2009, 17:50:46 »

Ага. то у Естонії дійсна, а у нас просто є  :(
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


ЯЯ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +522/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1249
  • Останні відвідини:
    05 Лютого 2015, 01:57:43

    Звідки: Независимости
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #338 : 02 Червня 2009, 18:06:42 »

Моя думка така: в Україні має бути лише одна державна мова - українська, з усіми витікаючими наслідками (діловодство, іспити...все інше українською). Обмеження росіських шкіл в Криму та на Сході країни і збільшення кількості українських шкіл та шкіл з мовою національних меншин (таких як татари). В українських школах в обов`язковому порядку має викладатися російська мова (2 години на тиждень). В російських школах та школах з мовою національних меншин обов`язково має викладатися українська мова (3-5 години на тиждень).

 :frend  :good  :frend  :good  :frend  :good

Підтримую, тому як вважаю, що вивченя російської в наших школах необхідно задля уникнення мішанини російських та українських слів. Коли не взмозі (маю на увазі фінансування) запровадити уроки мови й літератури, то хоча б предмет російської літератури, тому як вчити Пушкіна українською в областях де більшість говорить російською (хоча нам й сумно таке визнати), то є кумедним.
Відповідь від: 02 Червня 2009, 17:59:00
Ага. то у Естонії дійсна, а у нас просто є

Юрко, якраз після запровадження цього закону, усіх посадовців що не володіють українською направляли на три місячні курси вивчення державної мови й на роботі вони змушені спілкуватися державною (це перевіряється). Знаю що у Харкові, за рік після такої практики, у місцевих до української змінилося ставлення на краще, що не можу сказати про самих посадовців.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30260
  • Останні відвідини:
    Вчора в 11:08:11

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #339 : 02 Червня 2009, 18:19:17 »

Досить хоч раз на добу подивитися Верховну зраду, або будь-які новини у яких будуть інтерв'ю з посадовцями зі східних областей  і одразу буде видно, що всі вони розмовляють українською  :!!
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.