Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 28 днів

Автор Тема: Російська мова - проблема реальна чи надумана?  (Прочитано 232524 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #160 : 05 Липня 2008, 16:01:01 »


Потрібно розуміти, що так є через те, що всі фільми і хороші книжки свідомо перекладалися і озвучувалися лише російською, от всі ми і звикли, що українська - то десь вдома, а герої фільму чи книги (у нас в голові) говорять російською. Якраз це зараз і пробують зінити, даючи можливість україномовним отримувати інформацію рідною мовою.
нажаль причина не в цьому!!!! а врозвитку. !!!! ны украънська лытература ны кыно ы взагалы мистецтво не мали того розвитку яке мало росыйське. выдполвыдно росыйське краще, але в цьому э своъ плюси в украънському мистецтвы менше попси!!!!
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2024, 10:48:00

    Звідки: пр. Л.Українки
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #161 : 05 Липня 2008, 16:01:32 »

А дідусь зробив собі висновок, що не конче, бо мєня і так все понімают...
тобто не все життя?  ;)
який на Західній Україні все життя прожив
якщо б усе, то йому теж з дітками прийшлось би спілкуватись.  :P

Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

WikTor

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +161/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 931
  • Останні відвідини:
    27 Лютого 2016, 15:01:32

    Звідки: Одеса - Калуш, Калуш - Одеса
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #162 : 01 Жовтня 2008, 17:27:05 »

Дуже сподобалось! Ось мені і здається це і є відповідь на всі питання! Не головне мова, - головне людина!

Я не люблю сало, не ношу вышиванку и не знаю слов украинского гимна.
Я не переплывал Днепр и не умею танцевать гопак.
На моем столе не лежит "Кобзарь", а на стене не висят рушники.
Моя кровь красная, а не желто-голубая.
Я не склоняю "пальто" и "кино", и три самых важных слова я сказал на
русском языке.
Я - украинец?

Я болею за "Динамо", за Кличко и Клочкову.
Я видел эту землю из иллюминатора Боинга, но я вернулся.
Мне не нужны неоновые города и силиконовые женщины.
Я не буду жить там, где улицы без имен, а люди без отчеств.
Я останусь здесь.
Здесь земля еще не остыла от огня, и еще не стерлись на плитах имена
незабытых предков.
Здесь девушки читают в метро и пишут стихи на парах по термодинамике.
Здесь на деньгах поэты, а не президенты.
Здесь шутят смешно и улыбаются честно. Из сердца не вычеркнуть пятую
графу.
Я - украинец.

Я люблю узкие улицы Львова и Харьковские проспекты.
Мне стали родными беззаботная Одесса, деловитый Донецк и легендарная
Полтава.
Я не верю патриотам на трибунах, но верю патриотам в окопах.
Я верю в эту страну: я доверяю этому воздуху - он держит купол,
этим горам - они держат страховку, этим людям - они держат слово.
Я люблю стук каблучков по плитке Крещатика, скрип снега в Карпатах и
шуршание крымской гальки.
Мне никогда не забыть украинской колыбельной и поцелуя на Андреевском.
А еще: Мне часто снится необъятное небо и поле подсолнухов.
И мой сын родится здесь.
Я - украинец!
Здравствуйте!!!
Записаний

GaLaCa

  • Новачoк
  • Карма +9/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 8
  • Калуський БОГАТИР :)
  • Останні відвідини:
    11 Жовтня 2008, 18:03:59

    Звідки: вул.Будівельників
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #163 : 01 Жовтня 2008, 17:51:49 »

От будьласка Вам декілька прикладів,як розвивалася російська і як нищилася українська мова  :(
І це лиш приклади після війни  :(  і до війни відбувалося те саме  :(

Цитувати (вибране)
1961 р., жовтень — Прийняття нової програми КПРС її XXII з'їздом, яка проголошувала політику «злиття націй» і подальшу русифікацію союзних республік.
1963 р. — Підпорядкування національних Академій наук союзних республік московській Академії наук СРСР.
1964 р., 24 травня — Умисний підпал Державної Публічної Бібліотеки АН УРСР у Києві; протест громадськості (самвидавний матеріал «З приводу процесу над Погружальським»).
1978 р., 11 листопада — Директива колегії Міністерства освіти УРСР «Удосконалювати вивчення російської мови в загальноосвітніх школах республіки» (посилення русифікації).
1979 р., 29 травня — Ухвала Ташкентською конференцією нових русифікаторських заходів щодо неросійських народів СРСР.
1983 р. — Постанова ЦК КПРС про посилення вивчення російської мови в школах і виплату 16% надбавки до платні вчителям російської мови та літератури («Андроповський указ») та директива колегії Міністерства освіти УРСР «Про додаткові заходи по удосконаленню вивчення російської мови в загальноосвітніх школах, педагогічних навчальних закладах, дошкільних і позашкільних установах республіки», спрямована на посилення русифікації.
1989 р. — Постанова Пленуму ЦК КПРС про єдину офіційну загальнодержавну мову [російську] в СРСР.
1990 р., квітень — Постанова Верховної Ради СРСР про надання російській мові статусу офіційної мови в СРСР.

І звичайно,що тепер за пару років не можливо,усе і усіх зробити українським і українцями :(
Записаний

doktor-maks

  • Модератор
  • *
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #164 : 01 Жовтня 2008, 17:54:26 »

Мне никогда не забыть ... поцелуя на Андреевском.
Є хороша пісня:
Киевлянка, киевлянка, киевля-а-а-а-ночка,
Не путана, не воровка, не цыга-а-а-а-ночка!
А простая украиночка красивая,
Киевлянка, киевляночка стропти-ва-я!
Ла-ла, ла-ла-ла, лай-лулай!  :moskali

Мені найбільше подобається ця пісня:

А ну скорее, брат, налей  :drink
За бизнесменов и врачей,
За музыкантов и воров
И за ливийских докторов!  ;)  :drink

Мой номер двести сорок пять -
На телогреечке печать.
А раньше жил я на Таганке,
Учил босоту воровать.

Стосовно мови в мене нема проблем  :drink
Пишіть ще, поспіваємо  :)
Записаний
When doctors differ who is to decide?

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #165 : 01 Жовтня 2008, 18:38:59 »

-як називається людина, що володіє двома мовами?
- двумовна!
- а як, що володіє трьома мовами?
- тримовна!
-а якщо знає більше трьох мов?
- поліглот!
- а людина ,олодіє однією мовою ?!
- треба подумати... а : МОСКАЛЬ !!!

Це і моя думка.
Поважаю людей, що знають багато мов і застосовують їх відповідно. В Україні українську, в Англії англійську ...
Потрібно починати з маленьких діток - дитячі мультфільми, телепередачі, підручнки. А то приходиться для дитини шукати це українською мовою в нас на Заході, а в інших регіонах взагалі мабуть нема.
Вважаю проблема реальна і глобальна, що це за народ без рідної мови?
Записаний

яничар

  • Старожил
  • ****
  • Карма +24/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 257
  • Останні відвідини:
    13 Липня 2014, 14:09:02

    Звідки: закордон
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #166 : 18 Жовтня 2008, 19:36:22 »

на жаль не памятаю номери партійних зїздів, але на одному з них на початку 80-х обговорювались проблеми асиміляції на Україні. саме проблеми і саме небезпеку знищення народу.
Про патріотизм хороший вірш у нашого земляка І.Я.франка. Його, здаеться, не було в шкільній програмі, але з збірників віршів не викидали.
"Ти брате любиш Русь,
я ж не люблю, сарака.
Ти,брате, патріот,
а я собі собака"
от я тоже такий собака (хто  не знає який, нехай прочитає вірш. Переконаний, що всі знають. бо ж тут всі гонорові українці.).Тільки вже і не гавкаю. Шароварників не переношу. Ти сміття в урну кидай, а не оселедця відрощуй, якщо ти українець. Не памятаю (пробачте) чи той же Франко, чи інший з наших (австро-угорських, румунських) письменників казав, що освідчена людина повинна знати дві-три мови не рахуючи української та російської.
Якщо Рибка з усіма розмовляє українською (не розуміють- їх проблема), то мені це противно чути. А ти подумала, що це можуть бути приїжджі?
Мені соромно, що я не знаю більше мов, а не за те, що вільно володію російською.
А друга школа була не тільки "російською", але й престижною. нова (на той час), обладнана. Чому не стимулювати вивчення української мови таким же шляхом? Не залишили жодного класу з викладанням на росїйській мові!!! Демократи. Це, на мою думку, псевдопатріотизм.
Другу державну мову ввести можна, але де? на заході- нема потреби, на сході, де люди не можуть себе ідентифікувати за національною ознакою, бо розмовляють суржиком?
Дайте людям вільно вчитися і спілкуватися зручною, зрозумілою для них мовою. І кримсько-татарською. І, якщо є потреба, іншими. Діти закордонних дипломатів вчаться не українською мовою. А всі жителі України мають однакові права і обовязки (крім права обирати і бути обраними....). Зробіть престижним користування українською мовою. Заборона (не виправдана)- насильство. Насильство породжує насильство.
Проблема надумана. Є проблема загальної культури.
Пропоную заборонити показ російських (відбірково) і американських фільмів, як таких, що нищать українську мову і культуру.
Записаний
краще з мудрим загубити, чим з дурним знайти
Прогноз погоди по Калушу

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #167 : 18 Жовтня 2008, 20:01:38 »

Все ніби нічо, пане з закордону, але може ви замість того аби нас рагулів учити їхали б назад і показували як саме треба "робити престижним користування українською мовою".
З рештою згідний.
P.S. А якщо Рибка у Криму чи напр. у Києві йде у магазин чи скажімо у банк, то їй вважати всіх оточуючих приїжджими?
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Рибка

  • Активіст
  • *****
  • Карма +962/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 2922
  • Останні відвідини:
    11 Липня 2020, 23:31:29

    Звідки: Калуш
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #168 : 18 Жовтня 2008, 21:47:17 »

Якщо Рибка з усіма розмовляє українською (не розуміють- їх проблема), то мені це противно чути. А ти подумала, що це можуть бути приїжджі?
 а мені противно чути, коли українець за національністю, живе у столиці України, і каже що він не розуміє рідної мови, невже це нормально. :ganba :ganba :ganba :ganba :ganba
чи у такому випадку я маю до нього звертатись російською? :moskali :moskali :moskali
Записаний
І все буде добре, для кожного з нас.  І все буде добре, настане наш час.

яничар

  • Старожил
  • ****
  • Карма +24/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 257
  • Останні відвідини:
    13 Липня 2014, 14:09:02

    Звідки: закордон
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #169 : 18 Жовтня 2008, 23:23:00 »

Цитувати (вибране)
може ви замість того аби нас рагулів учити їхали б назад і показували як саме треба "робити престижним користування українською мовою".
А зараз, шановний, і вищу освіту через інтернет одержують. то може ми в мережі спільно знайдемо засоби для підвищення престижу державної, а для багатьох і рідної, мови. І рагулями я вас (нікого з форумчан) не називав
А якщо Рибка їде в Росію? Скільки ще "якщо"?
Цитувати (вибране)
а мені противно чути, коли українець за національністю, живе у столиці України, і каже що він не розуміє рідної мови, невже це нормально. чи у такому випадку я маю до нього звертатись російською?
Ні, Це не нормально. Особисто я користуюсь двома мовами і коли до мене звертаються російською часом просто не помічаю як переходжу на російську. Які почуття у вас викликає вигляд жебрака? Не людини яка дійсно тимчасово попала в складне становище, а для якої це природний стан? Я б порівняв ці відчуття з тими, що викликає людина яка не знає рідної мови (української, російської,німецької....), при тому що всі умови є щоб знати. Коли я бачу, що людина розуміє легко українську мову, то говорю по українськи (поки не "зіскочу"). А в Києві багато людей з задоволенням переходять на українську мову коли до них звертаєшся українською.



Записаний
краще з мудрим загубити, чим з дурним знайти
Прогноз погоди по Калушу

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #170 : 19 Жовтня 2008, 12:21:01 »

Почну з цього,що питання мови це питання самоповаги.Абсолютно логічно,що росіянин хоче розмовляти російською мовою,АЛЕ так само логічно українець мав би хотіти розмовляти своєю.В армії я служив з українцями з Казахстану які взагалі ніколи не були в Україні але вони знають свою мову,кума моя все життя прожила в Нижнєвартовську в сибирі,а таке враження,що в Калуші.Добре знати багато мов,але не знати своєї встидно.Коли біля мене зупиняється авто з рос.номерами і питають як наприклад проїхати на вокзал.Я спочатку відповідаю українською ,а якщо бачу що вони дійсно іноземці то можу пояснити і російською.чому не зразу ?тому що ми не прислуга з бананових курортів.І вони також повинні з повагою до нас відноситись.Якщо ж людина ігнорує моє право розмовляти українською я ігнорую її.Багато хто з нас знає інші мови,але що буде як я напишу польською,а хтось англійською і т.д.Це Україна давайте поважати її і самих себе і тоді нас будуть поважати інші.
Записаний

Kalosha

  • Новачoк
  • Карма +0/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 5
  • Останні відвідини:
    03 Грудня 2008, 11:06:14

    Звідки: Kyiv
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #171 : 22 Жовтня 2008, 10:40:17 »

давайте сами будем выбирать, на каком языке разговаривать, да хоть на китайском, лишь бы только понимать друг друга
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #172 : 22 Жовтня 2008, 11:35:19 »

Цікава позиція, але не нова. У нас уже таке було, але не довго. Все дуже швидко закінчилося після того, як я почав писати всі свої повідомлення польською мовою. Чогось не вийшло, "лишь бы только понимать друг друга", а от "давайте сами будем выбирать, на каком языке разговаривать, да хоть на китайском" було.
Ну і ми не обговорюємо проблему розвитку китайської мови в Україні, (скоро правда і таке можливе), а питання полягає у тому, чи дійсно є реальні утиски російськомовного населення в Україні? Те, що людина може не знати мови країни у якій живе, хоча б на рівні розуміння, що до неї говорять, я особисто навіть не припускаю. Маю на увазі наступне, якщо людина хоче прийняти громадянство України, то повинна би здавати екзамен на володіння українською мовою (так є у всіх РОЗВИНЕНИХ країнах світу), то це нормально, а якщо власні громадяни не бажають вивчити - то це нормально?
Як на мене, то як на теперішній час, питання мови зовсім не є головним і нагальним. Лише 2 пункти. Недопустиме прийняття 2-ї державної мови, просто по тій причині, що при теперішньому стані речей і співвідношенні російськомовні/україномовні, матимемо одну державну мову - РОСІЙСЬКУ, для УКРАЇНЦЯ такий варіант не може бути допустимим бо тоді він стає  :moskali.
І другий момент. Потрібна НОРМАЛЬНА і ПРОДУМАНА політика розвитку і популяризації української мови. І не починати з Криму і Луганщини, атам, ще є хоч якісь носії хоч якоїсь української мови (бодай суржика). І не бабців переучувати, а дітей призвичаювати.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Хорс

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +99/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 776
  • Син України
  • Останні відвідини:
    07 Лютого 2010, 17:24:54

    Звідки: Станіслав
Російська мова - проблема реальна чи надум
« Прочитано #173 : 22 Жовтня 2008, 15:39:44 »

давайте сами будем выбирать, на каком языке разговаривать, да хоть на китайском, лишь бы только понимать друг друга
а я тебе не розумію
 тепер переклав перекладачем
це УКРАЇНСЬКА ЗЕМЛЯ, ЗЕМЛЯ НАШИХ ПРЕДКІВ, ЯКІ ЗАХИЩАЛИ ЇЇ ДО ОСТАННЬОГО ПОДИХУ, ЗАХИЩАЛИ СВОЮ КУЛЬТУРУ І СВОЮ МОВУ, НЕВЖЕ ВОНИ ПОЖЕРТВУВАЛИ СВОЇМИ ЖИТТЯМИ НА МАРНО????ВОНИ ПЕРЕДАЛИ СВОЮ МОВУ, КУЛЬТУРУ І ЗЕМЛЮ НАМ У СПАДОК!!! І НАШИМ ОБОВ'ЯЗКОМ Є ПРОДОВЖУВАТИ ЇХ ЗАХИЩАТИ НЕ ШКОДУЮЧИ СВОЇХ ЖИТТІВ!! а ти таке  :censore недороблене мало того шо зрадив свій обов'язок, так шей відрікся від своєї Мови Культури і Землі  :ganba :ganba :ganba
« Останнє редагування: 22 Жовтня 2008, 16:47:43 від romashkin »
Записаний
Той, хто знайшов істину сотні років тому; той, хто віддав життя, омиваючи власною Кров'ю Рідну Землю... Той сьогодні попереду нас. Це світло квітучих ідеалів, що освітлюють нам довгий шлях серед духовних порожнеч.

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #174 : 23 Жовтня 2008, 10:47:35 »

Дуже сподобалось! Ось мені і здається це і є відповідь на всі питання! Не головне мова, - головне людина!

Я не люблю сало, не ношу вышиванку и не знаю слов украинского гимна.
Я не переплывал Днепр и не умею танцевать гопак.
На моем столе не лежит "Кобзарь", а на стене не висят рушники.
Моя кровь красная, а не желто-голубая.
Я не склоняю "пальто" и "кино", и три самых важных слова я сказал на
русском языке.
Я - украинец?

Я болею за "Динамо", за Кличко и Клочкову.
Я видел эту землю из иллюминатора Боинга, но я вернулся.
Мне не нужны неоновые города и силиконовые женщины.
Я не буду жить там, где улицы без имен, а люди без отчеств.
Я останусь здесь.
Здесь земля еще не остыла от огня, и еще не стерлись на плитах имена
незабытых предков.
Здесь девушки читают в метро и пишут стихи на парах по термодинамике.
Здесь на деньгах поэты, а не президенты.
Здесь шутят смешно и улыбаются честно. Из сердца не вычеркнуть пятую
графу.
Я - украинец.

Я люблю узкие улицы Львова и Харьковские проспекты.
Мне стали родными беззаботная Одесса, деловитый Донецк и легендарная
Полтава.
Я не верю патриотам на трибунах, но верю патриотам в окопах.
Я верю в эту страну: я доверяю этому воздуху - он держит купол,
этим горам - они держат страховку, этим людям - они держат слово.
Я люблю стук каблучков по плитке Крещатика, скрип снега в Карпатах и
шуршание крымской гальки.
Мне никогда не забыть украинской колыбельной и поцелуя на Андреевском.
А еще: Мне часто снится необъятное небо и поле подсолнухов.
И мой сын родится здесь.
Я - украинец!
Здравствуйте!!!


 підтримую на 100%. я краще буду спілкуватись з нормальною російськомовною людиную. ніж з україномовним "справжнім українцем" . і поваги відповідно більше!!!
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #175 : 23 Жовтня 2008, 21:34:36 »

ніж з україномовним "справжнім українцем" . і поваги відповідно більше!!!
Ніколи не думала, що "справжній українець" це негативна постать, ненормальна людина  :=) ... Щиро вважаю себе справжньою українкою!!!  :P
Записаний

Medved

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 657
  • Останні відвідини:
    28 Вересня 2016, 09:02:31

    Звідки: Kalush City
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #176 : 24 Жовтня 2008, 09:11:01 »

ніж з україномовним "справжнім українцем" . і поваги відповідно більше!!!
Ніколи не думала, що "справжній українець" це негативна постать, ненормальна людина  :=) ... Щиро вважаю себе справжньою українкою!!!  :P

 
 Bornslippy скоріш за все мав на увазі "щирих українців" . Це такі наприклад що разом зі всіма стояли на майдані і кричали "ющенко" а потім лупили на базарі з нас втридорого. Це такі що ходять і розказують сусідам як їм зле бо грошей не вистачає а самі купляють меблі до хати за 1,5тони $ і одягаються тільки в Пассажах. Прикладів можна наводити багато.
 На мою думку , щоб ввійти в Європу нам крім "пострадянської" ментальності потрібно позбутись ще і "щироукраїнської".
 
 
Записаний
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженный!"

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #177 : 24 Жовтня 2008, 11:02:26 »

Та все зрозуміло, просто, так можна писати будь-що, а "мати на увазі інше". Невже тільки українці мають певні недостойні риси, а в росіян, поляків... їх немає?  До вашої колекції поганих рис українців: хвалити чуже і ганьбити своє, краще ставитись до чужих ніж до своїх  :P
Записаний

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2024, 10:48:00

    Звідки: пр. Л.Українки
Російська мова - проблема реальна чи надум
« Прочитано #178 : 24 Жовтня 2008, 11:51:21 »

Це такі наприклад що разом зі всіма стояли на майдані і кричали "ющенко" а потім лупили на базарі з нас втридорого.
трохи офф.
Глянь в тему про нерухомість, там Ігор_О пояснив, що ціну визначає тандем попит-пропозиція.  :D
тому тут щирі українці ні до чого. Просто закони економіки.  ;)

а якщо  серйозно, мені видається що деякі особи спеціально вимальовують такий собі образ "щирого українця".
Я вважаю, що ті риси, що описані вище характерні людям взагалі і не мають національності.

А спеціально споганювати образ українця-патріота якраз можуть "нещирі українці", або люди, що ненавидять все українське.
До вашої колекції поганих рис українців: хвалити чуже і ганьбити своє, краще ставитись до чужих ніж до своїх
не вважаю тих, що ганьблять своє, українцями.  не конче це стосується  українців. Людина, що ганьбить свою націю не може вважатись її представником.  :evil

Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

Хорс

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +99/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 776
  • Син України
  • Останні відвідини:
    07 Лютого 2010, 17:24:54

    Звідки: Станіслав
Російська мова - проблема реальна чи надум
« Прочитано #179 : 24 Жовтня 2008, 13:17:44 »

Людина, що ганьбить свою націю не може вважатись її представником.  :evil
 100% +1  ;)
Записаний
Той, хто знайшов істину сотні років тому; той, хто віддав життя, омиваючи власною Кров'ю Рідну Землю... Той сьогодні попереду нас. Це світло квітучих ідеалів, що освітлюють нам довгий шлях серед духовних порожнеч.