Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Російська мова - проблема реальна чи надумана?  (Прочитано 232210 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"
Записаний
Следи за контекстами!

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2024, 10:48:00

    Звідки: пр. Л.Українки
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #561 : 10 Вересня 2012, 18:15:57 »

Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #562 : 10 Вересня 2012, 18:40:15 »

Ну у нас в Криму майже так де-факто і було. А зараз вже і де-юре.  :(
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Perehinjak

  • Новачок
  • Карма +4/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 2
  • Останні відвідини:
    13 Жовтня 2012, 18:35:49

    Звідки: S.Uhryniv
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #563 : 10 Вересня 2012, 20:41:20 »

Публікація по темі:
http://h.ua/story/359543/
""Русский язык": діалект чи мова мігрантів...?!"
Записаний

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #564 : 12 Вересня 2012, 20:12:45 »

[smg id=3484]
Мовний проект - це не лише "просто для того, щоб відволікти від інших питань, що приймалися у ВР", він може бути першою сходинкою на шляху до "єдиного русского і могучого в Малоросії".
Погано, що нездатність вивчати рідну мову є в тисячу разів сильнішою ніж почуття національної свідомості (невже воно так глибоко вирізано з голів "українців" збайдужінням, пропито, проколото і спаплюжено чоловічими ногами у жіночих спідничках?) і громадянської гідності. І це страшно, що мало кому потрібно відчувати себе УКРАЇНЦЯМИ, так і хочемо підсвідомо бути під кимось у якості гостьового чи статтевого м"яса (пардон, за таку грубість) та так щиро гордитися цим :(.
Статус нездатності уже поставлено в Одесі, Запорожжі, Севастополі, Харькові, Луганську, Миколаєві, Херсоні і Днеіпропетровську, а також у Одеській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській, Луганській, Харьківській, Миколаївській і Дніпропетровській областях...Список, напевно ще буде продовжуватись :(.
Закон про регіональні мови хитро сформульований. Берегово заявило про надання статусу венгерської мови у Берегово.
Та регіонали не хочуть підвищувати статус ні однієї іншої мови окрім русского язика
Цитувати (вибране)
- В Партии регионов не хотят повышать статус ни одного языка, кроме русского

В то же время, сразу после подписания закона о языках была создана группа по его доработке. Ее возглавила вице-премьер-министр здравоохранения Раиса Богатырева. В состав группы вошли 42 участника, которые разделились на две подгруппы — под руководством экс-президента Леонида Кравчука и ректора Киевского национального Университета имени Шевченко Леонида Губерского.

29 августа они одобрили новый вариант документа, который сохраняет за украинским языком статус государственного и содержит меры по его защите.

- Янукович не уверен, что языковой закон будет работать в принятом виде

Положения документа не предусматривают для языков нацменьшинств статуса региональных, а лишь предполагают защитные механизмы: члены территориальной общины, использующие тот или иной язык, вправе инициировать «меры, направленные на его защиту», в случае, если на определенной территории проживает не менее 30% носителей такого языка.

Відповідь від: 12 Вересня 2012, 20:06:38
носителей такого языка.
прямо асоціюється з носіями вірусу імуно(тільки таки не імуно-)дефіциту. Як все таки влучно підібрано слово - носіями.
Записаний

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #565 : 19 Лютого 2013, 17:49:23 »

Путін нагородив Ківалова і Колесніченка за збереження російської мови
Президент РФ Володимир Путін нагородив державною нагородою росії Медаллю Пушкіна авторів скандального українського мовного закону Сергія Ківалова та Вадима Колесніченка.

Відповідний указ розміщено на сайті президента Росії, пише Українська правда. Регіоналів нагородили за "великий вклад у збереження і популяризацію російської мови та культури за кордоном". Як відомо, обидва нардепи виступили співавторами скандального закону "Про засади державної мовної політики". Також держнагороди РФ отримали депутати від Партії регіонів Дмитро Шенцев і Олег Царьов, а також екс-депутат Юрій Болдирєв.
Більше читайте тут: http://www.unian.ua/news/554318-putin-nagorodiv-kivalova-i-kolesnichenka-za-zberejennya-rosiyskoji-movi.html

 :evil :russin
Записаний

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #566 : 14 Липня 2013, 21:39:17 »

Російська мова - проблема реальна чи надумана????  реальна ,але не в Україні    :-D


ТАДЖИКИ
1) Зачем вы перекладываете асфальт в моём дворе, его же только что положили?
[барои чи шумо асфалти руи хавлии маро аз нав карда истодаед? Охир уро хозир карданд]
2) Не надо класть плитку на снег, пожалуйста!
[плиткаро ба руи барф нагузоред илтимос]
3) Вы метёте двор в шесть утра, и это несколько мешает мне спать!
[шумо руи хавлиро соати шаш сахар мерубед ва намегузоред ки ман хоб равам]
4) А вы знали, что официальная зарплата дворника в Москве — 40 тысяч рублей?
[оё шумо медонистед, ки маоши кучарубаки Москва чил хазор рублей?]
КИТАЙЦЫ
1) Нет, спасибо, я не ношу спортивный костюм с блёстками.
[бу яо, сесе, уо бу чуань лян пянь ифу]
2) Ваш iPhone почти такой же, как настоящий!
[нидэ айфон би чжэньциндэ айфон ча бу дуо]
3)Подскажите, пожалуйста, как выйти c этого рынка?
[цинвэнь, уо цзенма чулай чжегэ шичан]
УЗБЕКИ
1)Какой симпатичный барашек, что вы собираетесь с ним делать?
[кандай чиройли кой у билан нима килмокчисиз]
2)Позовите начальника стройки, пожалуйста!
[бу курилишнин бошлигини чакирин илтимос]
КИРГИЗЫ
1) Вы проехали мою остановку, наверное, я недостаточно громко её назвал...
[сиз менин аялдамамдан ɵтуп кеттиңиз, балким мен жакшы катуу айтпасам керек]
2) Могли бы вы ехать чуть помедленнее, мне хочется полюбоваться видами?
[cиз бираз жай жүро аласызбы, мен кооздуктарга суктангым келип жатат?]
АЗЕРБАЙДЖАНЦЫ
1) Ваши помидоры такие большие и сочные!
[сизин помидор белэ бёюк вэ ширэли ки]
2) Мне кажется, вы меня обвешиваете.
[мэнэ эле кизис мэнэ алдадирсис]
3) Какая замечательная музыка у вас играет, но, может быть, всё-таки включим радио?
[бу мусиги чох гёзяльдир, амма бялькя радиону яндырах


Esquire
Умный журнал для успешных людей
Записаний

Panda Penis

  • Користувач
  • **
  • Карма +30/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 91
  • ЯсерцеКАЛУШ
  • Останні відвідини:
    07 Листопада 2014, 12:58:01

    Звідки: МІСТО ГЕРОЙ КАЛУШ
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #567 : 15 Липня 2013, 17:00:02 »

Шо за дурнувата тема?
Як мова будь-яка може бути проблемою ? я з дитинства наприклад розмовляю двома мовами і одна одній абсолютно не заважають. В силу історичних подій, які ніхто змінити не може так повелось ,що у нас багато російськомовних людей і це чудово. Проблема є лиш у тому, що на мовному питанні спікулюють , як і на героях і т.д.

Якшо всяким недолугим Фаріонам і Колісніченкам досі не зрозуміло, що на Сході і Півдні Бандера , Шухевич і ОУН -УПА ніколи героями не будуть , бо діди тих хто там проживає були з ними по різні сторони барикад і російська мова вкориналсь настільки, що вона там є рідною для більшості населення то нахер прищавий недоумок почав їм напарювати героїзацію тих хто для них де факто є ворогами і злочинцями. Те саме з Боку ПР впарювати нам радянські цінності і героїзацію ветеранів ВВВ коли по факту СССР є окупантами даної землі. Знову ж таки дуже мене веселить коли на Галичині шароварні патрійоти кричать про голодомор , якого тут і в помині не було і ні вони ні їх пращури більшість яких вихідці з Польщі від голоду не потерпали.Ще веселить коли україншькі патрійоти через один роблять карту поляка і кричать "та мій дідо поляк чи ше хтось там поляк", "СЛАВА УКРАЇНІ" ! "Візьмем наприклад Польщу там вже Європа", а коли польський сейм піднімає питання "Волинської різні" тіж недодєлані кидають в президента Польщі яйцями і дуже обурюються.І та ж Фаріон яка волає в усі труби про те, що підтримка польщі у цьому питанні це зрада начіональних інтересів балакає галицькою говіркою де цілий вагон польських архаїзмів.

Час минув і треба жити далі, в Україні набагато більше актуальніших проблем ніж мовне питання і назви вулиць Леніна, Фрунзе чи Шухевича з Бандерою.Це ідіотизм по дві сторони річки збруч. Називайте вулиці діячами культури і науки вони зробили для цієї країни, для "тієї країні" і для світу загалом значно більше хорошого ніж ті всі герої і рушії соціалізму. Але через те що дурнуватих фанатиків легко травити, щоб відволікати від реальних проблем це постійно мусолиться і травиться. А потім з"являються ось такі безпонтові статті.

Всім МИР)))
« Останнє редагування: 15 Липня 2013, 17:06:28 від Panda Penis »
Записаний
КАЛУСЬКЕ ПИВО - ПИЙТЕ ТІЛЬКИ ЙОГО

asin

  • Старожил
  • ****
  • Карма +130/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 489
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2017, 01:07:16

    Звідки: бпм
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #568 : 15 Липня 2013, 17:56:14 »


Цитувати (вибране)
Знову ж таки дуже мене веселить коли на Галичині шароварні патрійоти кричать про голодомор , якого тут і в помині не було і ні вони ні їх пращури більшість яких вихідці з Польщі від голоду не потерпали.

Ну та Слава Богу що не було тут голодомору.Але замовчувати цей злочин проти братів українців на радість окупантам кацапам також не можна.І якщо тебе то веселить то проспися.
Записаний

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #569 : 15 Липня 2013, 18:17:01 »

В силу історичних подій, які ніхто змінити не може так повелось ,що у нас багато російськомовних людей і це чудово.

http://unknownwar.info/media/8ec94fd5/Holodomor.jpg


Записаний

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    24 Березня 2024, 06:01:42

    Звідки: Льондон
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #570 : 15 Липня 2013, 18:19:19 »

 :dopovid

якщо ми почитаємо наш форум то побачимо , що російська і українська використовується однаково вільно і часто . та й взагалі не вважаю проблемою , що людина володіє двома мовами . те , що на сході сталась така ситуація , не може змінити моє відношення до російської мови - адже мова ЦЕ ЛИШЕ ЗАСІБ СПІЛКУВАННЯ . якщо якісь політики намагаються виїхати на мовноми питанні ( з обох сторін ) означає що вони повністю ідіоти і придурки , якщо лише можуть "вирішити" мовне питання . та й я і не чув щоб у світі "успішно" вирішили ( крім як на папері ) мовне питання . досить згадати приклад закарпаття - одна частина села поїхала на заробітки в сибір - уже та частина села з часом базаріт з расейским акцентам , інша же частина села знайшла роботу в мадярії - маємо багато мадярських слів у мові села . а в сусідньому селі румунсько - словацькі впливи на мову кажуть що жителі явно там працюють уже довгий час . тому немає нічого дивного , що методично навязуючи савєцкім людям русский язик как язик интернацианальная абщения ми маємо майже повністю російськомовний схід . плюс індустріалізація сходу привела туди масу людей з усього союзу і також таке явище як праця зеків у шахтах донбасу свідчить що багато людей не бачить українську мову рідною . але якщо завтра заставити всіх розмовляти українською то це призведе до ще гіршого результату . треба щоб люди самі намагались вчити мову . якось включив пару українських каналів для одного земляка в льондоні по інтернету ---   :duvno   :duvno   :duvno  БІЛЬШІСТЬ СПІЛКУВАННЯ ЙДЕ НА РОСІЙСЬКІЙ !!!

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #571 : 15 Липня 2013, 19:31:31 »

Мова-засіб спілкування.
Влада-служить народу.
Міліція-захищає громадян,ловить бандитів.

На жаль не так є.Але то вже інша тема.
Записаний

Panda Penis

  • Користувач
  • **
  • Карма +30/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 91
  • ЯсерцеКАЛУШ
  • Останні відвідини:
    07 Листопада 2014, 12:58:01

    Звідки: МІСТО ГЕРОЙ КАЛУШ
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #572 : 15 Липня 2013, 19:47:08 »

Але замовчувати цей злочин проти братів українців на радість окупантам кацапам також не можна.І якщо тебе то веселить то проспися.

Вы ограничен батенька)) Я десь казав про замовчування, я веду до того, що ті хто від цього постраждав кричать про це менше ніж хто його на собі не відчув. А якшо ви ділите людей на кацапів, негрів, чурок і т.д. Вас мабуть в школі били і ображали раз ви вбачаєте ворогів в тих хто інакший)) Читайте літературу і розвивайтесь, а то пісні Чубая і вареники з шкварками вас до добра не доведуть))
Записаний
КАЛУСЬКЕ ПИВО - ПИЙТЕ ТІЛЬКИ ЙОГО

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #573 : 15 Липня 2013, 21:10:52 »

Без мови немає нації.

Це не мої слова. Вони де догма. Але для України вони на 100% правильні.

А далі фантазуйте собі хто в який бік хоче  ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Lyolik

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +268/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1098
  • Останні відвідини:
    04 Жовтня 2016, 14:32:28

    Звідки: Проспект
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #574 : 15 Липня 2013, 22:15:11 »

 :dopovid
тому немає нічого дивного.......................
..........................треба щоб люди самі намагались вчити мову ....................
Давайте, хай ще люди, як схочуть, хай  самі вчать або цікавляться історією, до чого то приведе?

Дивіться, більшість українців, з часом почали розуміти і опкати, - бо - флоту - нема, ядерної зброї - нема, так може бути і з мовою
Без мови немає нації.

Це не мої слова. Вони де догма. Але для України вони на 100% правильні.

Чому не знати їм, що вони мали мову, і їм має бути соромно за таке нехтування таким Даром Божим, як Мова. Кожен Дар має примножуватися, як дар і спадщина  для слідуючих поколінь.
Якщо це відкинути, то для кого ми зводимо памятники на могилах наших рідних, нас же теж колись не буде....Звідки в нутрі таке бажання зберегти щось фамільне? Дивіться ширше - так і з мовою. Ті ж донеччани(корінні) розмовляли українською і так із іншими місцевосцями... То чому ми маємо ховати у наших і так змутованих національних поглядах правду, про яку кричали наші предки, що наспостійно хтось щімив, не хотів нашої мови, нації свободи?
Я добре володію російською, дуже  багато читав російських класиків, але чому Я маю переходити на російську мову в розмові з людиною, яка РОКАМИ живе в Калуші і говорить російською зі мною? Я відчуваю неповагу не тільки до себе, але й до моїх батьків, дідів і т.д. Чице гарно бути гнилим на чужій землі? Подивіться, в якому шоці німці! Там Турки скоро їх витіснять (Мовою і звичаями і релігією )
Я пригадую в Чехії, чи Польщі, я всіляко намагався вивчити хоча б елементарні слова, а потім схоплював, перепитувався, дивився передачі по ТБ, слухав радіо, всмоктував в себе.....щоб спілкуватися... Цим я себе підносив, робив себе людиною освідченішою і багатшою. І мене поважали за це. Заохочували і хвалили, бо я вчив ЇХ мову! А іінакше, якби я  лишався би впертим і тупим і гнилим, таким,  як той москаль, який думає, що то я маю переходити на його мову  :)  :prapor:
в себе вдома....
Записаний
Найбільша проблема Культури - це її відсутність

klaus_frank

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +45/-7
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 150
  • Останні відвідини:
    08 Липня 2017, 20:35:08

    Звідки: вулиця
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #575 : 16 Липня 2013, 07:34:18 »

Мушу і я сказати тут свою думку.
На справді у нас є дві мовні проблеми. Недбале ставлення до української мови і занадто посилене культивування іноземної (російської) мови. Ці проблеми взаємопов’язані і нерозривні. Якщо хтось намагається їх розірвати в вирішувати одну з проблем, виникає прекос в цьому штучному балансі і починаються волання, мовляв це махровий націоналізм чи російський шовінізм. Але комусь цей «баланс» потрібний. Баланс який можна надзвичайно легко порушити в любий момент і спровокувати  нестабільність і протистояння в нашій країні. Отже хтось мусить поступитись. Україномовні чи російськомовні? Відповідь очевидна.
Деякі дописувачі цієї теми мене просто веселять) Особливо ті які не можуть зрозуміти, що якщо вони володіють російською мовою то це не ставить російську на один рівень з державною. У нас російськомовних багато і вони хочуть розмовляти на своїй мові. Та скільки завгодно, тільки вдома. Наше недолуге ставлення до цього питання заставляє переходити з російськомовними на їх мову. Чому? Справа в тім що багато з нас не розуміють однієї істини – Ми російську розуміємо і МОЖЕМО нею спілкуватись, а російськомовні українську розуміють але нею спілкуватись НЕ ХОЧУТЬ. Цим самим вони ставлять себе вище а ми лояльно «штокаєм» і потім гордо на форумі розказуємо які ми пацифісти.
Є у мене знайома сім’я. Вона росіянка і вільно володіє українською, завжди на людях спілкується українською. Лише з дитиною і близькими друзями (російськомовними) переходить на російську. До речі дитина завжди розмовляє українською. Але от в її житті з’явився чоловік. Такий собі легінь з Пійла чи, не пам’ятаю з якого села. І вирішив він што разгаварівать парусскі будєт очінь крута! І тепер він з усіма розмовляє російською, при тому що його дружина зі мною таки не переходить на російську. Його мовні дефіляди часом вражають. Лінгвісти по його чистарусскам можуть писати дисертації. І як мені до таких ставитись?   
Мова це стержень нації. Гімн можна переписати, герб і прапор перемалювати, мову поміняти не можливо. Без мови ми ніщо. Москва це розуміє і вкладає купу сил і грошей на знищення української мови і української нації. А ми продовжуємо кліпати очима і корчити з себе мовних лібералів.
Записаний

Lyolik

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +268/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1098
  • Останні відвідини:
    04 Жовтня 2016, 14:32:28

    Звідки: Проспект
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #576 : 16 Липня 2013, 09:50:00 »

Справа в тім що багато з нас не розуміють однієї істини – Ми російську розуміємо і МОЖЕМО нею спілкуватись, а російськомовні українську розуміють але нею спілкуватись НЕ ХОЧУТЬ. Цим самим вони ставлять себе вище а ми лояльно «штокаєм» і потім гордо на форумі розказуємо які ми пацифісти.
Мова це стержень нації. Гімн можна переписати, герб і прапор перемалювати, мову поміняти не можливо. Без мови ми ніщо. Москва це розуміє і вкладає купу сил і грошей на знищення української мови і української нації. А ми продовжуємо кліпати очима і корчити з себе мовних лібералів.
:good :good :good
Записаний
Найбільша проблема Культури - це її відсутність

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #577 : 16 Липня 2013, 10:52:09 »

фанатиків легко травити, щоб відволікати від реальних проблем
:prapor:
У фанатиків це доходить до маразму, я маю на увазі їхню боротьбу проти російської мови.
 Був свідком таких випадків.
Насправді проблеми з мовою нема, хто як хоче, такою і спілкується. Хочете порозумітись з іншомовною людиною - знайдете спільну мову. В крайньому разі є професійні перекладачі.

Яскравий приклад надуманості проблеми:
На каналі "Ентер Фільм" вчора показали "За двома зайцями", знятий на студії Довженко в 1961-му, з оригінальною озвучкою. Думаю, будуть повтори.
Бажано передивитись тим борцям за мову, хто вірить в міфічну русифікацію в радянські часи. Я маю на увазі другу половину минулого століття, бо знову зараз хтось про голодомор почне згадувати в темі про мову.
Для решти поясню:
Приховано: Показати
Фільм з самого початку знімався українською мовою. І саме цей варіант показав "Ентер Фільм". Для того, щоб решта глядачів Радянського Союзу могли розуміти фільм, була зроблена повторна переозвучка російською, в якій все ж залишилось багато українських слів.
Відреставровану оригінальну українську озвучку можна почути на "ЕнтерФільм".
Цитувати (вибране)
Легендарный фильм Виктора Иванова «За двумя зайцами», снятый на киевской киностудии Александра Довженко в 1961 году, выпустят на украинском языке. Об этом сообщает издание » Зеркало недели».

С картиной связана почти детективная история. Виктор Иванов изначально снимал ее на украинском языке. Лента получила «вторую категорию» и планировалась к показу только на территории Украинской ССР. Со временем, когда фильм стал очень популярным, его частично переозвучили те же актеры, но теперь уже на русском языке, после чего лента вышла во всесоюзный прокат.
отреставрированную украинскую звуковую дорожку возвратят зрителю. ...Знаменитые актеры Олег Борисов, Нонна Копержинская, Маргарита Криницына и Николай Яковченко снова заговорят на украинском языке.
[/cut]
« Останнє редагування: 16 Липня 2013, 11:10:41 від yaro my »
Записаний
Следи за контекстами!

Lyolik

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +268/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1098
  • Останні відвідини:
    04 Жовтня 2016, 14:32:28

    Звідки: Проспект
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #578 : 16 Липня 2013, 11:19:24 »

Не бачив украінською, цікаво, це певне буде нове відкриття старого шедевру, тре подивитись.
Записаний
Найбільша проблема Культури - це її відсутність

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #579 : 16 Липня 2013, 11:57:02 »

Не бачив украінською
фільм на суржику
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..