Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Російська мова - проблема реальна чи надумана?  (Прочитано 232208 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #540 : 14 Серпня 2012, 14:20:39 »

Це тому, що на Заході до 1939-го значна частина населення розмовляла польською.
А чому саме польською? Тобто реально етнічні українці розмовляли польською. Чому?
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #541 : 14 Серпня 2012, 21:09:02 »

Не зовсім так, в основному польською розмовляли реально етнічні поляки, які в ті часи проживали в Західній Україні, і котру вони називали Східною Польщею.
Впевнений, що Вам цього не треба пояснювати, просто Ви відробляєте гранти, тому і запитали. :P
Але додам ще, бо прочитають  також ті, кому "запудрили мозги" продажні ЗМІї, і може задумаються, чи варто все бездумно "хавати".
 Західна Україна до 1939-го була в складі Польщі, і тогочасний уряд стимулював збільшення польського населення на теренах Галичини і Волині. Про пацифікацію в 1930-му році почитайте. Серед урядовців в наших землях в основному були поляки. Зрештою, поцікавтесь, за що був вбитий в терористичному акті польський прем"єр Пєрацький.
Отже, відповідаю: було багато етнічних поляків в Західній Україні.
Після приєднання Західної України в склад СРСР багато поляків переїхали в Польщу.
Потім почалась війна і загострення міжетнічних стосунків в 1943-му,«Волинська трагедія — частина польсько-української війни», після якої була ще одна хвиля масового виїзду поляків з наших областей. В наступні роки і десятиліття частка українського населення збільшилась, бо польського зменшилась.
Ось Вам і пояснення, чому до 39-го чи до 43-го років українською в західних областях (у відсотках до загальної кількості населення) розмовляло менше народу, ніж тепер. В тому ролику пояснити "забули", а "піпл схавав".
« Останнє редагування: 14 Серпня 2012, 21:14:13 від yaro my »
Записаний
Следи за контекстами!

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #542 : 14 Серпня 2012, 23:13:11 »

Ще одне нескромне питання.
Де у той час жили Ваші предки?


Відповідь від: 14 Серпня 2012, 22:41:08
Про те, як
Після приєднання Західної України в склад СРСР багато поляків переїхали в Польщу.
Потім почалась війна і загострення міжетнічних стосунків в 1943-му,«Волинська трагедія — частина польсько-української війни», після якої була ще одна хвиля масового виїзду поляків з наших областей.
прочитайте собі тут  http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F_%C2%AB%D0%92%D1%96%D1%81%D0%BB%D0%B0%C2%BB
)раз вже мене відправляєте про пацифікацію читати.

Відповідь від: 14 Серпня 2012, 22:46:40
І коли із заходом все вже ясно (поляки виїхали на вакації і українців побільшало), то про схід треба пояснити так:
поки носії укр. мови селяни, через неробство і лінь не виростили достатньо хліба і поздихали з голоду, їх шустріші брати у містах героїчно противилися тотальній українізації і не зважаючи на повальну доступність українських шкіл таки виплекали на тих теренах великий і могутній...
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


A.L.V

  • Старожил
  • ****
  • Карма +104/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 287
  • Останні відвідини:
    08 Липня 2023, 23:51:50

    Звідки: S.S
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #543 : 14 Серпня 2012, 23:29:52 »

Де у той час жили Ваші предки?
І на якій мові вони думали ?
Записаний

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #544 : 15 Серпня 2012, 02:01:29 »

Ви додали ще один штрих, який підтверджує мою аргументацію.
Цитата звідти:
Цитувати (вибране)
«Остаточно вирішити українську проблему у Польщі. З тією метою: а)провести за погодженням з Державним Репатріаційним Управлінням евакуацію з південної та східної прикордонної смуги усіх осіб української національності на північно-західні землі, розселяючи їх там, за можливості, якнайрозпорошеніше; b) евакуації будуть піддані усі українські народності з Лемками включно (…)»
- ось іще додатковий притік українців, який вплинув на статистику.
Тепер з Заходом точно все ясно.

На просторах інтернету не раз зустрічав твердження, що вікі - то жидівський проект. Особисто сам знаходив там помилки. Тому не приймаю на віру все, що там пише. Але в загальному ця стаття підтверджує моє пояснення, чому відсоток українців в Західній Україні за Польщі був нижчий, ніж зараз.
Ваше пояснення, якщо це можна так назвати,  щодо Сходу - не витримує жодної критики.

Бачу, що варто додати ще кілька коментарів до того прапагандистського відеоролика.

 З перших кадрів диктор тупо втомачує апріорний висновок про русифікацію, маніпулюючи свідомістю глядачів підтасованими цифрами.
Ось його слова: "Понад 100 років тому...майже 90 відсотків нині російськомовного сходу вважали за рідну українську... то як же так сталося, що люди, які споконвіку вважали за рідну українську нині розмовляють російською?";
А що можна далі побачити на карті ("мапі", якщо Ви вже забули слово "карта"): Схід і Центр:66-93%,
Південь: 42-53%.
Та статистика, що показана на карті зовсім не свідчить про русифікацію, хоча саме в тому намагаються переконати. Ви проаналізуйте її самостійно, без "підказок" дикторів.
Щодо риторичного запитання, яким диктор натякає на русифікацію, то до цих словесних акробатичних фінтів треба прискіпливо віднестись. Пояснюю: ті люди, які понад 100 років тому там жили - вже нічого не вважають, бо давно повмирали. А ті хто зараз там живе, не жили там 100 років тому, і не  факт, що саме там жили їхні предки 100 років тому.
 За минулі 100 років на тих територіях було багато подій, які сильно вплинули на демографічну ситуацію і на етнічний склад:
Перша Світова Війна, Громадянська Війна, Велика Вітчизняна Війна....-все це супроводжувалось також евакуаціями і переселеннями. Двічі за минулі 100 років там володарювали німці, в 1918-му і в 1941-1943-му, коли теж багато молоді забирали на роботи в Німеччину і не всі повернулись додому.
Ще можна згадати, що на будівництво Дніпрогесу приїжджали росіяни, які потім залишились там жити.
Багато українців виїжджало на будівництво БАМу і там позалишалось....
Жодного слова в тому ролику про це не сказали. Але треба "включати моск" і не "хавати тупо".

Я наводив незаперечні факти, що українську мову розвивали за Радянської Влади, вони вас не переконують?
Спростовуйте, якщо є чим, якщо нема чим заперечити, значить визнаєте?

Ну, і накінець, на рахунок нескромних запитань щодо моєї скромної персони, вірніше, моїх предків.
Правила форуму не зобов"язують давати подібну інформацію, тому я маю право ігнорувати подібні персональні запитання. Тим більше, що я вже досить детально писав про своїх предків протягом останннього року. Ви були не уважні, раз перепитуєте, або не слідкуєте прискіпливо за довіреним вам форумом. :dopovid
Шукайте в профілі серед моїх відповідей. Там є.
Подібним чином я запитав якось одну форумчанку про її програму дій, після того, як відповів їй на таке ж запитання,  то вона мене послала в конкретну тему, відповівши, що там є. Я перелопатив всю тему, але там нема ніякої її програми.
« Останнє редагування: 15 Серпня 2012, 02:11:34 від yaro my »
Записаний
Следи за контекстами!

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #545 : 15 Серпня 2012, 07:43:58 »

yaro my я от не доганяю що ви хочете доказати ? що ви не визнаєте я я з вашого тексту так і не зрозумів що вас не влаштувало в тому ролику? де брехня?
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #546 : 15 Серпня 2012, 11:33:05 »

Ви прикидаєтесь?
Записаний
Следи за контекстами!

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #547 : 15 Серпня 2012, 11:43:47 »

Він не прикидається.
Він мабуть як і я не може в'їхати, як людина явно недурна може робити такі висновки.
Але знаєте, цікавість явно менша за неприємність від спілкування з Вами.

Всіх перевезених і переміщених поляків було за різними оцінками десь до 50 000 чол. А українців у Галичині на 1939-й рік було більше трьох мільйонів.
Тому результат з українською мовою на заході був пов'язаний не з етнічними поляками, а з тим, що українці відповідали на питання так як було треба, або результати показувалися так, як було треба.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #548 : 15 Серпня 2012, 12:13:11 »

Отож бо й воно, що за різними оцінками. Так звана статистика 100-річної давності, коли розбіжності в кілька разів просто не варта виїдженого яйця, а на ній базують висновки про русифікацію.
Мені теж не приємно спілкуватись з грантоїдами, але отримую задоволення, коли виводжу їх на чисту воду.
Записаний
Следи за контекстами!

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #549 : 15 Серпня 2012, 13:21:34 »

Якщо Ви заперечуєте факт голодомору - як геноциду українського селянства (носія мови і традицій) то далі нема про що сперечатися.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #550 : 15 Серпня 2012, 13:34:54 »

Я с вами не ругаюсь и не спорю. Я просто подробно рассказываю, почему я прав.

Цитувати (вибране)
Некоторые авторы утверждают, что по прибытии на Украину Хрущев якобы первым делом направил Сталину телеграмму: "Украина ежемесячно посылает 17-18 тысяч репрессированных, а Москва утверждает не более 2-3 тысяч. Прошу Вас принять срочные меры", а Сталин наложил на ней резолюцию: "Уймись, дурак!".
Записаний
Следи за контекстами!

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #551 : 15 Серпня 2012, 20:11:20 »

тобто ви вважаєте що починаючи 3 1654 року і особливо в часи радянської окупації російське керівництво не винищувало українців їх культуру мову звичаї?
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #552 : 15 Серпня 2012, 23:36:31 »

Питання поставлено не коректно, тобто воно в собі містить упереджені формулювання.
Спекуляція темою взаємовідносин українців і росіян, чи динаміки розвитку (спаду) української мови і культури в радянські часи - один з найзаразніших інформаційних вірусів. Ті, хто мусує цю тему - поширюють цей вірус.
Записаний
Следи за контекстами!

Отаман

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +435/-41
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2464
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2020, 20:51:10

    Звідки: Бандерівська
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #553 : 16 Серпня 2012, 00:44:46 »

а прямо відповісти немож ніяк?
Записаний
кращий курс.знай ресурс.стабільно тут купую вмз
https://obmen.cc/user/ref/3225

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #554 : 16 Серпня 2012, 07:35:52 »

yaro my ви тут згадували про грантоїдів. схоже що саме ви і відробляєте на користь гаспадзіна пуціна. :duvno
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #555 : 16 Серпня 2012, 10:28:33 »

А Ви на грантоїда не схожі, як деякі з тутешніх активістів. Ви більше схожі на "переконаного свідоміта", тому що ні на секунду не сумніваєтесь в своїй правоті. А не сумніваєтесь Ви тому, що "переконаний свідоміт". :P
а прямо відповісти немож ніяк?

Відповідь від: 16 Серпня 2012, 10:27:44
Я наводив незаперечні факти, що українську мову розвивали за Радянської Влади, вони вас не переконують?
Спростовуйте, якщо є чим
« Останнє редагування: 16 Серпня 2012, 10:35:19 від yaro my »
Записаний
Следи за контекстами!

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #556 : 16 Серпня 2012, 19:47:43 »

А не сумніваєтесь Ви тому, що "переконаний свідоміт".
мене бентежать люди котрі надають негативного змісту слову свідомий. так я максимально свідомий. людині даний мозок що б бути свідомим. що в цьому поганого? ви кажете вам не дають чітких відповідей. та самі ж цим грішите?! я особисто не маю жодних сумнівів що до діяльності російської влади в Україні. ви ж намагаєтесь , не зрозуміло для чого, вибілити росіян.
Відповідь від: 16 Серпня 2012, 19:45:04
ми маємо зараз сучасний приклад дій проросійських сил які просто знущаються зі всього українського, тому що для них це чуже. а вони при владі. . і тре прикласти максимум зусиль з свого боку що б показати що ми свідомі. інакше давайте починати вчити китайську.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #557 : 16 Серпня 2012, 20:39:57 »

«…І чужому навчайтесь, і свого не цурайтесь…» (с) Тарас Шевченко.
 «Да здравствует разум, да сгинет маразм…» (с) "Особенности национальной охоты".
Записаний
Следи за контекстами!

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #558 : 17 Серпня 2012, 00:07:55 »

ми ще своє погано знаєм.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Російська мова - проблема реальна чи надум
« Прочитано #559 : 17 Серпня 2012, 13:34:40 »

?
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка