Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 28 днів

Автор Тема: Російська мова - проблема реальна чи надумана?  (Прочитано 232318 раз)

0 Користувачів і 3 Гостей дивляться цю тему.

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #260 : 20 Травня 2009, 09:57:57 »

Думаю всі згідні, що наразі наша мова вимирає, як вимирають і українці.
доречі дехто вважае що проводиться украінізація! так як в школах і університетах не викладають російською. а також всі офіційні документи українською. тому я трохи не згідний про вимирання але погоджуюсь що тре розвивати мову. дублювання російських фільмів звичайно смішно але титри українською повинні бути однозначно., хоча от задумався , а сучасні діти не всі розуміють російську.
в  Україні нема ще української влади.А та що є,хоче щоб ми завжди були тільки населенням.
влада не буде слідкувати за тим як ти розмовляеш чи що ти читаеш. самовдосконалення це вихід. звичайно влада повинна сприяти, але якщо влада вирішує зараз інші проблеми, то що ми повинні перетворитись на отару. вчіть своїх дітей української давайте їмчитати цікаву літературу. особисто я покищо вчу свою дитину розмовляти українською,нашою рідною мовою, але я також хочу що б він знав і російську і ще кілька мов. Мій тато російськомовний але з внуками розмовляе українською, з сусідами також і взагалі російською розмовляє тільки з своїми друзями і з сімею.
доречі на одному з російських форумів мені дали зауваження що я пишу российский язык  россияне. сказали що так не правильно коли я запитав чому і де таке написано навів аргументи чому я саме так пишу відповідь була короткою так принято і все. а я ви вважаєте? як правильно і чому такий каламбур.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58

Російська мова - проблема реальна чи надум
« Прочитано #261 : 20 Травня 2009, 11:53:50 »

Самовдосконалення це звичайно чудова річ,але підходить це швидше для людини вже сформованої.У нас же діти виховуються на чужих фільмах і чужій літературі.І якими б ви не були турботливими батьками з цим важко справитися.От ми тут часто пишемо "вчіть дітей дотримуватися чистоти,вчіть рідній мові"і т.д.,вчимо,але якщо ми все будем самі робити,то для чого нам годувати владу?От візьміть СССР,хотіли зробити "советского человека"і майже зробили,і замітьте держава в цьому процесі грала першу скрипку.Чи робить щось щоби повернути суспільство до усвідомлення того,що воно не стадо баранів,а нація, теперішня влада?намагається,але враховуючи що велика частина капіталу і масмедія не українська,і широко представлена у владі.,то результатів не видно.Можна кинути дитину в воду і сказати пливи,в тебе має вийти,а можна навчити і підтримати.А за такою логікою "вам ніхто не забороняє розмовляти українською"скажу ще тільки цього бракувало,щоби в Україні забороняли розмовляти українською.Я також розмовляю добре 3-ма мовами,це в принципі непогано,і в житті це завжди може пригодитись.Але мені дивно коли в нас є громадяни України,в яких при слові Україна,піна від злості з рота.Що ж вони хоть би 2 мови не вивчили?чому ж вони не хочуть самовдосконалюватись?
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #262 : 20 Травня 2009, 12:15:58 »

От ми тут часто пишемо "вчіть дітей дотримуватися чистоти,вчіть рідній мові"і т.д.,вчимо,але якщо ми все будем самі робити,то для чого нам годувати владу?
Значить, поки влада у нас "не та" - нічого цього можна не робити???

Чи робить щось щоби повернути суспільство до усвідомлення того,що воно не стадо баранів,а нація, теперішня влада?
Мало робить, погоджуюсь. То й ми не будемо???

Що заставляє віце-президентів на "Лукорі" розмовляти російською? Що заставляє декого при приїзді до Києва переходити на російську бо "в метро встидно"? Що заставляє наших дітей вітатися "Прівєт" замість "Привіт"? Ясно, владу нам треба "саме ту". Одразу все і зміниться. Самі ж ту владу обираємо - все-одно не та...
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #263 : 20 Травня 2009, 13:09:19 »

Ваня а чим ми тоді будемо відрізнятись від радянської влади якщо будемо насаджувати комусь мову. згідний офіційно повинна бути українська але ж багато людей вважають рідною російську. і на них також тре зважати бо вони вважають себе українцями. держава не повинна вчити вас і ваших дітей бути українцями . держава може допомогти(якщо мае час та гроші) але рішення і поведінка за нами. і ще якщо будуть насильно насаджувати українську російськомовному населенню боюсь це приведе до протилежного результату. політика українізації повинна бути мякою і нівякому разі не насильницькою. приклади маємо достатньо.
Відповідь від: 20 Травня 2009, 13:04:17
особисто я будучи при владі фінансував би патріотичні , історичні, художні фільми. розвиваби музику і мистецтво все щоб викликати почуття гордості за те що ти українець. гордість за націю ідею історію і культуру думаю буде більшим стимулом для популяризації української мови. а зверніть увагу скільки книжок продаеться на українській! хоча звичайно є прогрес. і українська поступово стає модною. доречі а звідки походить слово мова. я так розумію що з польської але коли воно прийшло в українську мову?
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #264 : 20 Травня 2009, 13:17:04 »

Польською мова "єнзик". так що зле хіба розумієш...
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #265 : 20 Травня 2009, 14:01:48 »

http://tsn.ua/ua/svit/rosiya-stvorila-komisiyu-z-protidiyi-falsifikatsiyam-istoriyi.html  якось ми так переживаємо,щоби часом кому слова грубшого не сказати,щоб мякенько все.А сусідоньки плювати на нас хотіли,відкритим текстом.Та і тут у нашій державі купа таких "украинцев"що тільки руки від таких новин потирають.
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #266 : 20 Травня 2009, 14:33:24 »

І вони тут, близько...
http://subscribe.ru/archive/country.ua.rdu/200902/04201949.html

Особливо про славне бандерівське Прикарпаття  :o .....
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #267 : 20 Травня 2009, 15:21:05 »

Ага. Жорстко мочать. Спочатку пишуть шо мол всьо чікі і скільки їм бабок виділяють і як їм сприяють, а потім давай помиї лити.
Мені сподобалося, що написано пофамільно, хто був щоробив і які партії відмітилися. Пишіть пишіть, аби с мо знали хто саме нам помагає Україну будувати.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #268 : 20 Травня 2009, 15:32:50 »

"....Почётными гостями были консул-советник Генерального консульства Российской Федерации в городе Львове Аврам Вранчану...." - москальсько-молдавський єврей?  :=)

"....городские власти Ивано-Франковска запретили проведение в областном центре каких-либо публичных мероприятий по случаю 1020-летия крещения Руси, которые пыталась организовать каноническая Украинская Православная Церковь. Пришлось праздничный концерт провести в городе Калуше, за что большая благодарность городскому голове Калуша Игорю Насалику...." - пам'ятаю, як тут тішились концертом ДДТ... А воно ж не просто так все...

"...первый секретарь Ивано-Франковского обкома Коммунистической партии Украины Михаил Стула...." - калушани серед "передовиків".

"...Благодаря ходатайству Генерального консула Российской Федерации в городе Львове Евгения Гузеева глава Ивано-Франковской облгосадминистрации Николай Палийчук изыскал возможность оказать финансовую помощь в организации летней фольклорно-диалектологической практики студентов-русистов Института филологии в музее-заповеднике «Михайловское» Псковской области России...." - лажанув колєга.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #269 : 20 Травня 2009, 15:49:17 »

москальсько-молдавський єврей?  Крейзі

То певно найгримучіша суміш  :-D :-D :-D

Ленін подібно намішаний був.
Відповідь від: 20 Травня 2009, 15:44:25
"...первый секретарь Ивано-Франковского обкома Коммунистической партии Украины Михаил Стула...." - калушани серед "передовиків".

Чувак не даремно партквиток у морозильнику тримав. Прийшов час і такі як він стали потрібними і високооплачуваними. То вже не 40 руб. як колись.
Відповідь від: 20 Травня 2009, 15:46:23
пам'ятаю, як тут тішились концертом ДДТ... А воно ж не просто так все...

От у тому і біда, що навть безобідні з виду речі вміють на свій бік перекрутити. Але даний концерт я не вважаю перемогою шовіністів. То був таки подарунок Калушанам, бо жодного ідейного врожаю вони не зібрали. ДДТ слухають люди з вже сформованою свідомістю, а таким баки так просто не забєш
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #270 : 20 Травня 2009, 16:08:30 »

Чуть сльозу не пустив,читаючи про таке тяжке життя російськомовних ГРОМАДЯН України.От би якось організувати так,щоби народи які пострадали від сталінського фашизму,поляки,чехи.угорці,прибалти,татари,чеченці і багато інших подали б позов в якісь міжнародні суди,щоб признати сталінізм фашизмом,а тоді заборонити всім хто возвеличує комуну на в'їзд,ну типу такі санкції провести як москалі придумали.І раз і на завжди закрити їм пельку.А тут провести люстрацію,я знаю що деякі країни так робили.
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #271 : 20 Травня 2009, 16:12:54 »

То був таки подарунок Калушанам, бо жодного ідейного врожаю вони не зібрали.
Ага. Москалі і їх Православна Церква зробили подарунок калушанам - концерт. За 10 км від батьківської хати Степана Бандери. Просто так. Для нас.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #272 : 20 Травня 2009, 16:39:20 »

Ну та ясно шо не просто так. Але крім морального задоволення нічого то їм не дало.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #273 : 20 Травня 2009, 22:01:24 »

і чим тоді ми від них відрізняеемось?
юра введи в перекладач слово "мова" в польській е таке слово. а за єнзик я вкурсі.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #274 : 20 Травня 2009, 22:54:04 »

Є, але в іншому значені "мова йде про..." або " Якщо вже зайщла мова про..." або у слові "Нємова", що означає мовчун, або німий. Але не у значенні засіб спілкування. Говориться  język polski znacznie cie różni od ukraińskiego.  але  ... kiedy już zaszła  mowa o tym zjawisku to tutaj  mowie się o... 

Не знаю до чого ти згадав тут польську мову, але наше слово "мова" з польської точно не походить.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #275 : 20 Травня 2009, 23:13:48 »

Не знаю до чого ти згадав тут польську мову, але наше слово "мова" з польської точно не походить.
просто цікаво від чого походить адже в страроруській був язик.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #276 : 21 Травня 2009, 09:32:53 »

Ну та ясно шо не просто так. Але крім морального задоволення нічого то їм не дало.
Тобто, якщо я зі своїм кумом (священником УГКЦ) захочемо вийти на Красну площу і дати безкоштовний концерт москвичам...... Я буду співати "Червону Калину" і тримати синьо-жовтий прапор, а кум розповідатиме про значення і історію Унії.... Ой, відчуваю, що москвичі менш гостинні за нас... :=)

Розумієте, Юра... Вони плюнули нам в лице, приїхавши сюди... А ми умились і робимо вигляд, що все кльово, раз вони отримали лише моральне задоволення... Чмихалов теж отримує задоволення моральне від лебезіння своїх замів... Будемо закривати очі?
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #277 : 21 Травня 2009, 10:27:36 »

Мабуть Ви праві, але я особисто себе обпльованим не відчув, а зазіхати вони будуть до останнього подиху, така їх природа і така наша природа не ображатися коли на нас плюють  :(
Але все ж трохи не погоджуся із наведеним прикладом. Вони не співали нічого подібного до Червоної калини і символікабула релігійна а не Російська. А на рахунок унії, то моя позиція така. Тоді утворення Греко-католицької церкви було мудрим але вимушеним кроком. Питання було бути чи не бути на наших землях нашій вірі (хоча б і підпорядкованій Ватикану) . Православна церква мала би сприймати то унію не як зраду, а як порятунок і бути вдячною що все саме так склалося, бо ж по суті ми залишлися такими ж як і були, лиш директор помінявся. Але де там. Московський патріарх як той мул, що тягне арбу на якій спочатку їхали царі, а тепер Путін зі своїм маріонеточним дружком.
Відновини що зараз є у нас із Росією дуже мені нагадують  серіал "Ранєткі" у тій частині де родичка приїхала ніби на тимчасово, вселилася у хату і ніяк її не виженеш, а потім вона ще й ту хату вирішила поділити і продати, бо їй ся належит.
І лиш триндят про дружбу безперестанку. Мол ми вас так любимо, що мало не вдушимо в обіймах, а ви невдячні вимахуєтеся чогось.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #278 : 21 Травня 2009, 10:45:20 »

Але все ж трохи не погоджуся із наведеним прикладом. Вони не співали нічого подібного до Червоної калини і символікабула релігійна а не Російська.
Так, трохи не точно. Бо вони приїхали під егідою Церкви, яка свого часу була окремим підрозділом КГБ, а тепер ФСБ. Тієї церкви, під патронатом якої наших священників убивали і виселяли на каторгу. Тієї Церкви, яка не визнає українських Церков і, відповідно, українства. Кагебісти в рясах з цієї Церкви погубили батька Степана Бандери - о.Андрія. А тепер вони отримали "моральне задоволення". І привезли вони з собою не Філіпа Кіркорова, не Валерія Меладзе і не Стаса П'єху. Вони привезли ДДТ, яка є значно політизованіша за вищеперелічених виконавців і з легким натяком на великоруський шовінізм. Чому би не привезти їм "Машину Врємєні"? Менше люблять її? Ні, все було продумано.
Давайте ще проведемо парад бувших працівників НКВД і МГБ перед пам'ятником Незалежності в Калуші??!
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #279 : 21 Травня 2009, 11:41:33 »

 :)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.