Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Кімнатні рослини  (Прочитано 124658 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Доктор Хаос

  • Старожил
  • ****
  • Карма +67/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 268
  • Мля..
  • Останні відвідини:
    19 Квітня 2021, 21:56:35

    Звідки: м. Київ
Кімнатні рослини
« Прочитано #80 : 28 Листопада 2010, 16:23:21 »

Напишите в личку, я дам номер домашнего телефона, созвонимся. Придете и посмотрите на месте.
Записаний

Рибка

  • Модератор
  • *
  • Карма +962/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 2922
  • Останні відвідини:
    11 Липня 2020, 23:31:29

    Звідки: Калуш
Кімнатні рослини
« Прочитано #81 : 10 Січня 2011, 22:42:41 »

Я вже хочу весни, а весна для мене приходить тоді, коли цвітуть квіти :)Цього року хочу висадити гіацинти в кімнатних умовах. Щоб радувало око і створювали приємну атмосферу :) :bouquet:


Ніжні й запашні   

Цибулинні рослини можна «змусити» зацвісти в будь-який час року, якщо створити їм підходящі умови. На початку ХХ століття вигонка цибулинних була модним напрямком кімнатного квітництва - свіжі квіти вирощували до Різдва, до Нового року, до дня народження улюбленого й просто для прикраси інтер'єра.

Якщо почати вигонку на початку січня (коли, чесно говорячи, однаково зайнятися нема чим), то до Восьмого березня можна прикрасити будинок живими, ніжними й запашними квітами. Вона стане захоплюючим і розвиваючим заняттям для дітей.

У кімнатних умовах кращими рослинами для вигонки є цибулинні: гіацинти, тюльпани, нарциси, крокуси, мускари. Вони миряться з недоліком світла, тому їх можна містити в приміщеннях, вікна яких звернені в будь-яку сторону світла.

Ваш домашній Чиполлино

Готові до вигонке, уже охолодженого цибулини сьогодні можна придбати в садових центрах. Відбирають великі, зовсім здорові, щільні й великовагові цибулини. Великі, але пухк і легковагі можуть дати тільки слабкі бутони, не здатні зацвісти в період вигонки.

Потім варто підібрати цибулинам зручну «квартиру» - з отвором для стоку зайвої води. Висота «квартири» повинна бути у два-три рази більше висоти цибулини. Якщо ви використовуєте керамічний посуд, бажано взяти вже колишню у вживанні. У нових глиняних горщиках корінь (особливо в гіацинтів) можуть почорніти й відмерти. У кожному разі нові горщики необхідно вимочити два-три дні у воді або 12 годин у слабкому розчині суперфосфату, щоб видалити всі шкідливі речовини, що збереглися після випалу. Замість горщика можна використовувати більшу широку плошку.

На дно посуду укладається дренаж. Потім на три чверті засипають землю, у яку поміщають цибулини й закріплюють їх у правильному положенні. Зверху цибулини засипають шаром садової землі, злегка ущільнюючи неї. Почвосмесь для цибулинних бажано брати на торф'яній основі. Земляну поверхню можна прикрасити мохами або шаром гравію. Іноді цибулини висаджують у два шари - один трохи нижче іншого, у шаховому порядку, більше дрібні вище. Можна в одному контейнері розмістити цибулини різних видів або навіть різних рослин. Важливо лише, щоб від посадки до цвітіння їм було потрібно те саме час. Після посадки як треба полийте цибулини, щоб вода вийшла через дренажні отвори, а надалі постійно підтримуйте ґрунт вологої.

Нове життя пивного кухля

Крім вигонки у звичайних керамічних горщиках, можна скористатися різноманітними посудинами нестандартної форми. Спробуйте замість горщика із садовою землею використовувати гарний кошик, виложенную полиєтиленом, або широку декоративну вазу. Заповнивши таку вазу гравієм приблизно на половину або дві третини, в один шар впритул розташуєте цибулини, а зверху насипте ще шар гравію або декоративних каменів. Вазу потрібно заповнити водою так, щоб вона тільки стосувалася денця цибулин, і підтримувати такий рівень перший час, поки цибулини не пустять корінь.

Ще один старий спосіб, що зараз знову в моді, припускає використання спеціальних скляних посудин для вигонки. Це прозорі грушеобразние колби, відкриті зверху. Звужене горлечко підтримує цибулини у вертикальному положенні. Вода в таких колбах повинна лише на міліметр не доходити до дінця цибулин, тоді вони неодмінно дадуть коріння протягом тижня. Елегантні колби для вигонки можна придбати в садових центрах. Якщо у вас немає такої можливості, можна використовувати скляні баночки з-під майонезу або гірчиці, а можна «заселити» подібним чином більший пивний кухоль або келих.

Холодні дні

Наступний за посадкою етап розвитку рослин вимагає прохолоді й півмороку. Найпростіше помістити горщик на закритий балкон, у гараж або в інше неопалюване приміщення. Прекрасно підійде для цієї мети й звичайний холодильник, точніше його нижнє відділення, адже оптимальна для розвитку цибулин температура повітря в цей період +4–5°С. Бережіть цибулини й від прямого світла.

Паростки з'являться протягом тижня або двох. Після цього можна перенести ємність із цибулинами в тепле сонячне місце. Спочатку цибулини ставлять у тінисте місце, а через кілька днів переміщають ближче до вікна. У цей час бажана температура +10–12°С. Незабаром рослини почнуть активно викидати листи, а через три-чотири тижні з'являться й бутони.

Оптимальна температура для цвітіння в кожної рослини індивідуальна. При більше низькій температурі квітки будуть утворюватися на коротких цветоносах, при більше високої - цветоноси витягнуться й стануть слабкими. Як тільки бутони почнуть розкриватися, варто знову берегти рослини від влучення прямих сонячних променів. Ідеальні умови для довгого цвітіння - прохолодь і півморок.

Після закінчення цвітіння вигнані у воді цибулини, швидше за все, будуть непридатні до наступного використання. Тому треба видалити відцвілі голівки, залишивши цветонос і листи вмирати природним шляхом, і до весни помістити цибулини в прохолодне місце. Навесні їх можна висадити в землю й доглядати за ними, як за звичайними садовими цибулинами. Правда, «утомлені» після зимової вигонки, вони знову дадуть квітки тільки на другий або третій сезон.
Записаний
І все буде добре, для кожного з нас.  І все буде добре, настане наш час.

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Кімнатні рослини
« Прочитано #82 : 03 Лютого 2011, 20:20:00 »

Я ніколи не була квітникаркою ?
Тим більше у мене ніколи не заквітали кімнатні рослинки, що цвітуть :)
Тому те що трапилось - практично, диво :)
У мене лише не квітучі рослини а мама мені підсунула декабриста ( рождественник), а він взяв і зацвів  :=)
Я похвастаюсь можна?
Може й нікого не вразить, але я тішусь як дурепа :)

[smg id=949]

О який гарний ;)
« Останнє редагування: 03 Лютого 2011, 21:04:06 від Tandylight »
Записаний

Рибка

  • Модератор
  • *
  • Карма +962/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 2922
  • Останні відвідини:
    11 Липня 2020, 23:31:29

    Звідки: Калуш
Кімнатні рослини
« Прочитано #83 : 03 Лютого 2011, 21:01:01 »

Тенді, вітаю :bouquet:
В мене також "різдзвяник " зацвів :)
А ще ті гіацинти які я недавно посадила, уже випустили пуп'янки, і в мене вдома вже настрій весни 8)
Записаний
І все буде добре, для кожного з нас.  І все буде добре, настане наш час.

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Кімнатні рослини
« Прочитано #84 : 03 Лютого 2011, 21:04:55 »

В тобі я якраз не сумнівалась :) У тебе і каміння цвіте ;)
Дякую Рибко :)
Записаний

Рибка

  • Модератор
  • *
  • Карма +962/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 2922
  • Останні відвідини:
    11 Липня 2020, 23:31:29

    Звідки: Калуш
Кімнатні рослини
« Прочитано #85 : 11 Лютого 2011, 18:33:26 »

Мої нові Кактусенята  :)
[smg id=1114]     

[smg id=1115]
Відповідь від: 11 Лютого 2011, 18:27:25
пару постів вище писала про те що скоро в мене вдома буде весна, так як висадила гіацинти в кімнатних умовах. І от перший вже зацвів 8) 8) 8) Дуже гарно пахне  :) 8) 8) 8)
[smg id=1116]
Записаний
І все буде добре, для кожного з нас.  І все буде добре, настане наш час.

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
Кімнатні рослини
« Прочитано #86 : 11 Лютого 2011, 18:41:23 »

Яка краса   :good
А таке чудо примхливе?
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Кімнатні рослини
« Прочитано #87 : 11 Лютого 2011, 19:19:55 »

Якщо ти про мене, то ТАК  :=)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Рибка

  • Модератор
  • *
  • Карма +962/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 2922
  • Останні відвідини:
    11 Липня 2020, 23:31:29

    Звідки: Калуш
Кімнатні рослини
« Прочитано #88 : 11 Лютого 2011, 19:39:20 »

ні, зовсім не примхливе :)
ще осінню купила цибулини гіацинтів, висадила на дворі, декілька залишила. Посадила 3 неділі тому в землю, поставила на тиждень на холод(до -1), потім забрала до хати, почала підливати, і всього за пару днів таке чудо. Потім вже цибульки весною посаджу на двір :)
Думаю що зараз можна в квіткових магазинах придбати цибульки, бо перед 8 березням їх продають як подарункові вазоночки, а я сама такі зробила і дешевше і приємніше :)
Записаний
І все буде добре, для кожного з нас.  І все буде добре, настане наш час.

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Кімнатні рослини
« Прочитано #89 : 27 Лютого 2011, 01:04:32 »

Хочу похвастатись :)
Мені мама подарувала бамбук ну і я тримала його у вазі, але воно не дуже естетично виглядало :)
А це вчора я купила такі спеціальні кульки гелево-водяні з мінералами :)
Вони використовуються часто навіть замість грунту. Рослинка собі бере все що хоче просто з них і вони самі досить естетично і цікаво виглядають.
Вони є різних кольорів, мені підійшов з тих що залишився ось цей :)
Залила за інструкцією пакетик малесеньких кульок і через 12 годин вони в себе забирають стільки води скільки їм потрібно а лишнє зливаєш :)
У прозорих ємностях можна насипати цих кульок різних кольрів і робити такі собі колажі :)
Приємно виглядає :)
Ось :)
[smg id=1215][smg id=1214]
 
Записаний

Рибка

  • Модератор
  • *
  • Карма +962/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 2922
  • Останні відвідини:
    11 Липня 2020, 23:31:29

    Звідки: Калуш
Кімнатні рослини
« Прочитано #90 : 27 Березня 2011, 22:26:09 »

У нас на підвіконнику новий житель. 8) 8) 8)
[smg id=1406]
[smg id=1407]
Записаний
І все буде добре, для кожного з нас.  І все буде добре, настане наш час.

DJ Kardan

  • Старожил
  • ****
  • Карма +113/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 327
  • Accipe Dee pro medicamento!
  • Останні відвідини:
    02 Липня 2016, 10:32:21

    Звідки: Dzvonars'ka street
Кімнатні рослини
« Прочитано #91 : 27 Березня 2011, 22:30:47 »

на разі є лише одгне доросле дерево

Гінкго в Калуші є точно і росте на вул. Грушевського біля швидкої, там, де раніше була станція юних натуралістів...
Думаю, що живців можна попросити...
В Івано-Франківську два таких дерева - на вул. Василіянок і в міському парку...

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Кімнатні рослини
« Прочитано #92 : 27 Березня 2011, 22:55:58 »

Правильно. По Василиянок я знаю.

Саджанців просити... :=)

Иам драбини треба. І то лиш аби візколупати гілочку. А садженець коштує немалі гроші, якщо купляти.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


DJ Kardan

  • Старожил
  • ****
  • Карма +113/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 327
  • Accipe Dee pro medicamento!
  • Останні відвідини:
    02 Липня 2016, 10:32:21

    Звідки: Dzvonars'ka street
Кімнатні рослини
« Прочитано #93 : 27 Березня 2011, 23:01:40 »

Ну... попросити можна, тим більше що вони час від часу й самі падуть, їх можна заживцювати...

А самі саджанці гінкго хоч і коштують грошей, але не таких аж великих..
Можу порадити http://flora.greenhome.com.ua
Євген Чекушкін не раз мені присилав хороший матеріал по людській ціні.

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Кімнатні рослини
« Прочитано #94 : 28 Березня 2011, 14:46:35 »

народ :=) хто має бамбук живий (продайте пару паличок)
в мене є такі кульки як у Тенді :)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

KATRIN

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +353/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 932
  • Працюю...
  • Останні відвідини:
    10 Квітня 2017, 19:45:33

    Звідки: Калуш
Кімнатні рослини
« Прочитано #95 : 28 Березня 2011, 15:20:58 »


 В квіткових магазинах має бути в наявності :)
Записаний
Я - вітер шалений і вільний, з душею самотньої пташки...Нестримний і часом всесильний- із подихом болю і ласки...Я - сонце чарівне і ніжне.З промінням сумним, та прекрасним.Я - сонце, нехай може грішне.Та вічно п'янке і незгасне...

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Кімнатні рослини
« Прочитано #96 : 28 Березня 2011, 16:16:47 »

Дорогий він зараз став  :(

А гінко саджанець продають у Львові за 150-200 грн  :(
Відповідь від: 28 Березня 2011, 15:34:31
Щоб падало не бачив  :(

А ще вони є двостатеві. І щоб природньо розмножити - треба пару. Давно мрію у Калуші посадити Гінко алею. ото була б форумівка!!!
Відповідь від: 28 Березня 2011, 15:35:37
Наші кактусики атакував павутинчастий кліщ. Якщо то дійсно так називається.

Фігня короче нездорова! Чекаю тепла щоб їх потравити хімікатами.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


ksenya

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +303/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1102
  • Останні відвідини:
    12 Лютого 2020, 21:00:36

    Звідки: Калуш
Кімнатні рослини
« Прочитано #97 : 12 Грудня 2011, 12:37:37 »

Рибко, а в яких горщиках ростуть у вас орхідеї (прзорих? А ще бачила такі, що мають ввігнуте дно, вони, здається, для орхідей  :unknow)
У мене на підвіконнях місця вже нема, а різноманіття не велике :( (правда, один підвіконник без вазонів, бо то моя кицька цого "окупувала" - вона там собі на пледі розлягається... :) )Є фіалки різні (тобто мають бути різні, бо лише недавно посадила  :-[), "грошове" дерево, драцена, юкка, ще якась пальма - не знаю назви, розмарин і ще парочка - не знаю назв, тому не буду давати незрозумілі описи ;)
Дуже хочу ще орхідеї і різнокольорових кактусів  :-[ Хоча не уявляю де буду шукати для них місце  :unknow
Записаний

Рибка

  • Модератор
  • *
  • Карма +962/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 2922
  • Останні відвідини:
    11 Липня 2020, 23:31:29

    Звідки: Калуш
Кімнатні рослини
« Прочитано #98 : 12 Грудня 2011, 12:58:44 »

Орхідеї в мене в прозорих горщиках, пластикових з ввігнутим дном. Але самі підставки під горщик у формі рибок, я туди водичку лию.
А недавно купила такий скляний глечик, прозорий, зеленого кольору, таке враження ніби він весь в тріщинах, продавець казала що то для орхідей, а я туди бамбук поставила, йому пасує. :)
Записаний
І все буде добре, для кожного з нас.  І все буде добре, настане наш час.

KATRIN

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +353/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 932
  • Працюю...
  • Останні відвідини:
    10 Квітня 2017, 19:45:33

    Звідки: Калуш
Кімнатні рослини
« Прочитано #99 : 12 Грудня 2011, 13:46:01 »

 Драцена в мене була 10 років і пропала...Багато рослин віддала мамі,бо також немає де ставити.Пропала у мене зелена бегонія,бегонію ТІГЕР після пересадки щось " мордує"-не хоче розвиватися.А бегонія ЛЮЦЕРНА росте добре. :) Маю фікус БЕНЖАМІНА зелений,який час від часу скидує листя.І фікус (не знаю назви) берізка.Цей розростається.ГІПЕАСТРУМ (лілія) цьогоріч вперше зацвіла за 10 років :) Посадила АВОКАДО-нівроку ! ГІБІСКУС- китайська роза  росте так,що не знаю куди ставити.Фінікову пальму -змушена обрізати гілки,бо заважають :) ПУАНСЕТІЯ ( молочай,різдвяник-не наш різдвяник ;)) цвіте чомусь восени,а не на різдво :unknow ( зелені і червоні листочки). Ну і ще не вибагливий тещин язик -САНСЕВІЄРІЯ (трафікіата).Йому пофіг,де він стоїть,і чи його підливали. :) До речі він цвіте ;) СПАТІФІЛІУМ врятувала від невдячної господині ;),так він мені тепер цвіте двічі на рік :bouquet:Ну і ще маю одну драцену-не знаю назви-на грубому стеблі у вигляді деревця бордові листки.Так ця драцена теж уже цвіла гарними стеблами квітів. :) Мала калли-віддала мамі.Вибагливі і ранимі. :)
« Останнє редагування: 12 Грудня 2011, 13:56:13 від KATRIN »
Записаний
Я - вітер шалений і вільний, з душею самотньої пташки...Нестримний і часом всесильний- із подихом болю і ласки...Я - сонце чарівне і ніжне.З промінням сумним, та прекрасним.Я - сонце, нехай може грішне.Та вічно п'янке і незгасне...