Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 28 днів

Автор Тема: Архітектура міста Калуша  (Прочитано 123094 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

namor

  • Новачoк
  • Карма +1/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 5
  • Останні відвідини:
    16 Серпня 2011, 15:24:01

Архітектура міста Калуша
« : 08 Липня 2010, 08:43:12 »

Всім привіт. Тема так історія побудови будинків споруд (хто, що, коли), а мене цікавить одна споруда всі її знають хто вчився в першій школі біля спортивного майданчика гора з якимось підвалом чи що, що це таке хтось щось може знає або чув, діліться думками враженнями. 
Записаний

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #1 : 08 Липня 2010, 08:46:37 »

то напевно під склад ПММ робили :)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #2 : 08 Липня 2010, 19:20:41 »

Я вчився і знаю. Теж мене то цікавило і цікавить. Тенді теж то показував. На вигляд воно подібне на якийсь збірник води. Точно то не каналізація, бо тоді не було примусової каналізації, та й ніхто б не робив збірника на самій горі. З двох боків гірки були квадратні колодці, що закривалися залізними люками на завісах. З одного боку гірки був комин. Масивний бетонований вхід теж доволі дивно виглядав. За ним були сходи. Зійшовши вниз попадав у приміщення кільцевидної форми. По ліву руку квадратна колона, що тримала стелю, по праву -  стіна по колу. Відстань між стіною і колоною десь біля 2 метри. Ось так у темряві, попри стінку можна було пройти і вийти там де зайшов.
Стіни були побілені на біло. Ніяких дверей в середині не було. Якихось труб, що б входили чи виходили теж не було видно, бо все було за перепрошенням закидане хламом і засране. От таким я застав той "збірник" як його називали у середині 80-х років.
Найімовірніше то був збірник води, на який помпували воду насоси з насосної що за парком. Мабуть з часом переробили водопостачання таким чином, що закачували воду на подібний збірник на Височанці, а звідти вже вода розходилася на місто.

А от інший об'єкт який залишився не дослідженим, це бетонна стіна, що є на початку вулиці Височанка. Там де автобус №8 повертає з Бандери ліворуч і вверх. 20 метрів підйому і праворуч ви побачите капітальну бетонну стіну. Стіна підтримує грунт і не дає йому сповзати. Ніби нічого такого, але видно, що бетон там старий, а у стіні є 3 Входи! У них (у двох з них) пізніше зробили пивниці. Один вхід (той що найдалі від дороги) був закритий дверима без замка. Двері вросли у грунт. Через вікно у дверях можна було розгледіти 3 ходи у вигляді арок із старезної червоної цегли. Один хід ліворуч, один праворуч, а один прямо. Що за ними нам розвідати не вдалося, бо нас вигнали звідти жильці сусіднього будинку. От такі от пироги...
Відповідь від: 08 Липня 2010, 19:04:36
А тепер про архітектуру.

Коли у "Дзвонах підгір'я" написали статтю проти свавілля декана церкви Св. Михайла, який мовляв не порадившись і не взявши у архітектурі дозволу почав покривати бляхою "не правильного" розміру та форми церковні бані, я ще вважав, що то дурня і хай покриває, бо то все ж добра справа. Я навіть вже лигнув те, що малі куполи (їх вершки) мають зараз іншу форму ніж мали до реконструкції і що ще гірше іншу ніж головний купол.
Хай буде. Все ж краще ніж би завалилися від того, що прогнили за 100 років, але
коли ми з Тенді зайшли оглянути храм, я з подивом, що переріс на шок побачив в середині нові метало-пластикові вікна, які замінять старі вікна під великим куполом!!! :o :o :o :o :o :o :o :fool :fool :fool :fool :fool :fool

То просто  :censore :censore :censore :censore :censore :censore :censore


Вікна мало того, що білі, вони ще й зовсім інакше поділені на сектори ніж старі вікна! Вони без візерунків, які були вверху вікон і ЗОВСІМ, ЗОВСІМ ніяк не підходять під дизайн храму початку ХХ століття!
!!!ТО ПРОСТО ПІПЄЦ!!!


Я тоді дивувався авторові статті, а зараз я за пів кроку від того, щоб самому бігти у газету із власною  :(


Чого у нас всюди керують або ті що ніфіга не петрають, або такі, що їм до фєні...


я в ауті...
Відповідь від: 08 Липня 2010, 19:16:19
Якщо ті вікна поставлять, а їх поставлять, бо релігійні фанатики типу моєї тітки помруть, а не дадуть перешкодити планам улюбленого отця, то буде другий по дебілізму крок, після оббивання найстарішого дерев'яного храму Калуша (на Загір'ї)  вагонкою...
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


namor

  • Новачoк
  • Карма +1/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 5
  • Останні відвідини:
    16 Серпня 2011, 15:24:01

Архітектура міста Калуша
« Прочитано #3 : 08 Липня 2010, 22:12:43 »

yurko, я теж так думаю що то для води було зроблено, стіну теж бачив, але ти дальше зайшов, бо нас гнали ще як ми пробували підійти. 
 Пластикові вікна в церкві,  я без слів,,,,,,,,,,,,,,, :(, ну взагалі маю що сказати,але лаятися некультурно.
А пару років назад робили ремонт вулиці від Галичанки до Бонаві зняли асфальт разом з бруківкою, я бачив як вона була класно поставлена, історичний центр міста якби класно було бруківка, :) стояла б вічно, а асфальт вже декілька разів латали :'-(.       
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #4 : 08 Липня 2010, 22:21:46 »

 :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


May

  • Старожил
  • ****
  • Карма +68/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 306
  • Останні відвідини:
    30 Вересня 2016, 00:15:37

    Звідки: Калуш
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #5 : 08 Липня 2010, 22:38:24 »

Можливість заробити грошенят - рушійна сила багатьох глупств. Де ж найлегше їх відмити  - та на будівництві (реконструкції) доріг і споруд.   :(
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #6 : 08 Липня 2010, 22:51:07 »

Тоді або чоловік не має розуму, або совісті!!!
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


BanderiveC

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +351/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1542
  • Останні відвідини:
    26 Грудня 2023, 13:22:28

Архітектура міста Калуша
« Прочитано #7 : 08 Липня 2010, 22:56:52 »

стояла б вічно, а асфальт вже декілька разів латали
Взагалі знайти камінь на таку бруківку дуже важко. У Львові знаю пару випадків, коли бруківку замінювали на асфальт, а потім подвіря в будинках та на дачах місцевих депутатів красувались вище згаданою бруківкою.... Хто зна - може й в Калуші вона ше десь є, тільки точно не там де має бути...
Записаний
Experientia est optima magistra...
  

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

Архітектура міста Калуша
« Прочитано #8 : 08 Липня 2010, 23:45:16 »

Вікна мало того, що білі, вони ще й зовсім інакше поділені на сектори ніж старі вікна! Вони без візерунків, які були вверху вікон і ЗОВСІМ, ЗОВСІМ ніяк не підходять під дизайн храму початку ХХ століття!
!!!ТО ПРОСТО ПІПЄЦ!!!

а ще у нас люблять на храми яким 400 - 700 років класти бляху, чи металочерепицю замість оригінального даху, а інколи просто чекають поки все само завалиться, як в підкамені.  :(
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Архітектура міста Калуша
« Прочитано #9 : 09 Липня 2010, 00:04:35 »

я бачив як вона була класно поставлена, історичний центр міста якби класно було бруківка,
Де зараз бруківка - не секрет...
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #10 : 09 Липня 2010, 00:05:56 »

Ну та ми в курсі. На "збереженні". (чи то пак "зберіганні")
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Архітектура міста Калуша
« Прочитано #11 : 09 Липня 2010, 00:09:13 »

Ну та ми в курсі. На "збереженні". (чи то пак "зберіганні")
"Прошу выдать вещдоки во временное пользование." (Х/ф "Зеленый фургон")
Записаний

May

  • Старожил
  • ****
  • Карма +68/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 306
  • Останні відвідини:
    30 Вересня 2016, 00:15:37

    Звідки: Калуш
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #12 : 09 Липня 2010, 00:17:03 »

И кто же выступает в качестве хранителя?
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Архітектура міста Калуша
« Прочитано #13 : 09 Липня 2010, 00:30:29 »

И кто же выступает в качестве хранителя?
"Своя" людина. Хоч мене зараз звинуватять у "натяках" і т.д. - не хочу називати прізвище. Про нього вже писали в інших темах.
Записаний

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

Архітектура міста Калуша
« Прочитано #14 : 09 Липня 2010, 09:48:26 »

не знав що бруківка зараз в ціні )

біля києва, за полігонами десни в лісі є залишок колишньої варшавської дороги, з бруківки - вантажівкою можна заїхати і спокійно її завантажити  :)

на карті ця дорога позначена тонкою білою лінією від повороту на лошакову гуту

http://maps.google.com/maps?ll=51.018182,30.634003&spn=0.06706,0.152435&t=h&z=13&lci=com.panoramio.all
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #15 : 09 Липня 2010, 10:04:42 »

біля києва, за полігонами десни в лісі є залишок колишньої варшавської дороги, з бруківки - вантажівкою можна заїхати і спокійно її завантажити
я був на тій дорозі,джипиес мене туда завів,
вона досить довга,і ше чув шо львівянє на пару кілометрів око поклали,ведуться переговори.
просто так розібрати і вивести не вдастця,по ній всеж їздять,з виїзду на трасу є пункт даі
маю фото

Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

namor

  • Новачoк
  • Карма +1/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 5
  • Останні відвідини:
    16 Серпня 2011, 15:24:01

Архітектура міста Калуша
« Прочитано #16 : 09 Липня 2010, 22:36:45 »

Брат з Львова розказував, коли союз розвалився, німці хотіли зняти всю бруківку, користуючись воєнними картами, по всьому Львові і поставити асфальт із 15-ти річною гарантією слава богу в Львові відказали. :)
Записаний

Забута мелодія

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +62/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 228
  • не забувай
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 15:11:16

    Звідки: z
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #17 : 09 Липня 2010, 22:56:19 »

А я думала, що бруківка не подобається водіям і колесам їхніх машин. А ще тим, хто любить їздити без гопання. І, якби не любов до жіночих модельних каблучків, я б рахувала її більш доцільною для прохожої частини.
Записаний

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

Архітектура міста Калуша
« Прочитано #18 : 09 Липня 2010, 23:40:14 »

А я думала, що бруківка не подобається водіям і колесам їхніх машин. А ще тим, хто любить їздити без гопання. І, якби не любов до жіночих модельних каблучків, я б рахувала її більш доцільною для прохожої частини.

все вірно, бруківка тільки виглядає красиво.

Цитувати (вибране)
по ній всеж їздять

куда? раніше вона йшла до мосту через дніпро, зараз там мосту вже давно немає )
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Nino

  • Користувач
  • **
  • Карма +15/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 91
  • Останні відвідини:
    06 Червня 2013, 16:34:16

    Звідки: Калуш - Українська2а
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #19 : 10 Липня 2010, 11:54:24 »

на жаль проблема пластикових вікон не є проблемою тільки  церквів, але і старих будівель, а особливо тих на яких є табличка "Памятка архітектури"! Як наприклад:  школа по вулиці Гагаріна, де не тільки поставили вікна але ще умудрились заштукатурити фасад (тилову частину будівлі).
Або будівля міської влади, але тоді надпись на табличці "Охороняється державою Пошкодження карається законом" виглядає смішно!
І взагалі недбале ставленя до історичних споруд не є проблемою тільки малих міст, але і головного міста, наприклад косметичний ремонт золотих воріт!
Записаний