Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 18 днів

Автор Тема: Архітектура міста Калуша  (Прочитано 124410 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

pidgirki

  • Початківець
  • *
  • Карма +3/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 43
  • Останні відвідини:
    18 Листопада 2011, 00:36:12

    Звідки: kalush
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #120 : 27 Серпня 2011, 17:08:57 »

Шановний  пане  Юрку !   Закриваєте тему ?
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30260
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 11:08:11

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #121 : 27 Серпня 2011, 17:42:14 »

Та ні, то просто смайлик такий  :)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


$t@$

  • Користувач
  • **
  • Карма +6/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 82
  • Останні відвідини:
    24 Серпня 2016, 19:45:05

Архітектура міста Калуша
« Прочитано #122 : 28 Серпня 2011, 18:43:53 »

З Юрком повністю згідний, хоча, з деякими поправками.

Тепер питання до пана pidgirki: Ви, можливо, архітектор, чи маєте якийсь досвід у цій сфері, що Ви берете на себе такі гучні висловлювання?
Вибачте не архітектуру а архітектуру в історичній частині - це дві великі різниці

І чим же вони різні? Споруда або має архітектурну цінність, або НЕ має, і все. Архітектура, вона і в Африці архітектура, як кажуть у нас.
Радше натякалося щоб ніхто не пхав  с в о є  рило
Без інвесторів (свого рила, як Ви написали), у нас не буде нічого. Я особисто думаю, що можна давати дозвіл підприємцям забудовувати вставки - але жорстко контролювати розробку проекту і будівництво.
(за гроші)
Звичайно. А як Ви хотіли? Ринкова економіка у нас :=)
Неможна поєднати .  Це розуміють навіть азіати - наприклад Назарбаєв
Він політик, а освіта у нього металурга. Тому те, що він щось розуміє - це його суб"єктивна думка. Аналогічно, ніж Ваша.
На чию думку вдалих ?
Архітекторів.
Не всі - це тому що не всі купили дипломи
Тобто, більшість їх купила так? Може, назвете конкретні факти, прізвища?
Натякаєте на неповноцінність нації ?
Я ні на що не натякаю. Мені здажться, саме Ви постійно натякаєте на щось, і хочете сваритись :)
У  чистому полі - для кого ?
Ну, для людей, я думаю. Пташки красу його оцінити, на жаль, не можуть :=)
Записаний

pidgirki

  • Початківець
  • *
  • Карма +3/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 43
  • Останні відвідини:
    18 Листопада 2011, 00:36:12

    Звідки: kalush
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #123 : 29 Серпня 2011, 00:14:11 »


Споруда або має архітектурну цінність, або НЕ має, і все. Архітектура, вона і в Африці архітектура, як кажуть у нас.  Архітектура для людей а не для архітектури . У нас вже була економіка для економіки і що ?   
Цитата: pidgirki від Вчора в 15:48:30
Радше натякалося щоб ніхто не пхав  с в о є  рило (свій проект)
Без інвесторів (свого рила, як Ви написали), у нас не буде нічого. Я особисто думаю, що можна давати дозвіл підприємцям забудовувати вставки - але жорстко контролювати розробку проекту і будівництво.   Усе правильно .  Але вставки - які ?  Скажімо якщо на тому місці була хата "під стріхою" -  зрозуміло відновювати її ми не будемо  але і модерн неприйнятний . Завдання полягає в тому щоб вибрати з архітектури того періоду найбільш вдалі на думку архітектора зразки . Громада міста і інвестори будуть раді прийняти участь в обговоренні цього питання .   Міське телебачення , радіо , преса ...
Цитата: pidgirki від Вчора в 15:48:30
Неможна поєднати .  Це розуміють навіть азіати - наприклад Назарбаєв
. Тому те, що він щось розуміє - це його суб"єктивна думка.  Не згідний .  У  цивілізованому світі ніхто не чіпає історичний центр . Тому окремо існують ділові райони , спальні , промислові .  
 
Записаний

$t@$

  • Користувач
  • **
  • Карма +6/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 82
  • Останні відвідини:
    24 Серпня 2016, 19:45:05

Архітектура міста Калуша
« Прочитано #124 : 29 Серпня 2011, 00:33:15 »

(свій проект)
Проект споруди мають право робити тільки ліцензовані архітектори. Конкретно у Калуші - таких мало, на пальцях двох, а то і однієї руки порахувати можна, тих, які думають більше про архітектуру, ніж про гроші - ще менше. А взагалі, має бути конкурс.
Архітектура для людей а не для архітектури . У нас вже була економіка для економіки і що ?
В еконміці "нє сільон", вибачте. Але досить вже писати такі загальні тези, я не бачу змісту далі це "обмусолювати".
Не згідний .  У  цивілізованому світі ніхто не чіпає історичний центр . Тому окремо існують ділові райони , спальні , промислові .
Якщо у цивилізвоаному світі завалиться будинок, на його місці не збудують новий? Відновлять його один-в-один тільки якщо це дуже серйозна архітектурна пам"ятка, залишать фасад, але зроблять функціональне планування - це компромісний варіант, але також є велика імовірність того, що все-таки збудують новий.
Та і "Оріану" у нас же не ввалили в центрі, все нормально :)
Завдання полягає в тому щоб вибрати з архітектури того періоду найбільш вдалі на думку архітектора зразки . Громада міста і інвестори будуть раді прийняти участь в обговоренні цього питання .   Міське телебачення , радіо , преса ...
Тобто, звідки саме вибирати? І якого саме - "того"? Міста не будуються за рік чи навіть десять. Немає ж конкретного стилю, в якому збудовано те чи інше місто.

P.S. До речі, модерн - це кінець 19 - поч. 20-го століття  :)
Записаний

pidgirki

  • Початківець
  • *
  • Карма +3/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 43
  • Останні відвідини:
    18 Листопада 2011, 00:36:12

    Звідки: kalush
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #125 : 29 Серпня 2011, 07:19:46 »

 А взагалі, має бути конкурс. Та і я про це ж ...

Цитата: pidgirki від Сьогодні в 00:14:11
Не згідний .  У  цивілізованому світі ніхто не чіпає історичний центр . Тому окремо існують ділові райони , спальні , промислові .   ... залишать фасад, але зроблять функціональне планування - це компромісний варіант Повністю підтримую
Та і "Оріану" у нас же не ввалили в центрі, все нормально Поки що...
Цитата: pidgirki від Сьогодні в 00:14:11
Завдання полягає в тому щоб вибрати з архітектури того періоду найбільш вдалі на думку архітектора зразки . Громада міста і інвестори будуть раді прийняти участь в обговоренні цього питання .   Міське телебачення , радіо , преса ...
Тобто, звідки саме вибирати? З архіву І якого саме - "того"? 18 - 19 ст. Міста не будуються за рік чи навіть десять. Немає ж конкретного стилю, в якому збудовано те чи інше місто.

Справа серйозна . такі справи не робляться  "ґальопом" .
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30260
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 11:08:11

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #126 : 29 Серпня 2011, 11:51:28 »

Та біда у тому, що громада у своїй більшості про то навіть не думає. А відпровідно справа не лише гальопом, а й взагалі не робиться.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


enkala

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +22/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 143
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2023, 15:44:40

    Звідки: Калуш
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #127 : 29 Серпня 2011, 16:58:04 »

І найблищим часом у нас громаді буде не до того, зораз зовсім інакші цінності
Записаний

pidgirki

  • Початківець
  • *
  • Карма +3/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 43
  • Останні відвідини:
    18 Листопада 2011, 00:36:12

    Звідки: kalush
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #128 : 31 Серпня 2011, 17:02:16 »

СЛОВАКІЯ  (райцентри)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        
Записаний

gaar

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +179/-52
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3241
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 21:07:53

    Звідки: korotka
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #129 : 31 Серпня 2011, 20:14:59 »

СЛОВАКІЯ  (райцентри)
Гарні фото сам робив?
Записаний
ІНТЕРНЕТ створює ІЛЮЗІЮ,неможливості одержати в МОРДУ

pidgirki

  • Початківець
  • *
  • Карма +3/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 43
  • Останні відвідини:
    18 Листопада 2011, 00:36:12

    Звідки: kalush
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #130 : 02 Вересня 2011, 17:31:13 »

Фото з інтернету .  На підтвердження того що історичну частину міста ніхто не чіпає . А яка Ваша думка ?   ( Словакія - тому що в Чехії Австрії Німеччині ще краще )
Записаний

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58

Архітектура міста Калуша
« Прочитано #131 : 02 Вересня 2011, 18:21:47 »

На мою думку історичну частину міста бажано зберігати,як тільки це є можливим.Ті старі будинки простояли вже багато років і деякі ще в доброму стані,скільки простоять теперішні "євробудівлі" я наприклад би не брався б прогнозувати.
Записаний

pidgirki

  • Початківець
  • *
  • Карма +3/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 43
  • Останні відвідини:
    18 Листопада 2011, 00:36:12

    Звідки: kalush
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #132 : 02 Вересня 2011, 23:31:47 »

А ось і "тренувальний" майданчик .  Цікаво чи повернуть на своє місце того птаха , псякрев ?                                                                                    
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30260
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 11:08:11

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #133 : 02 Вересня 2011, 23:37:37 »

То був сокіл.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


pidgirki

  • Початківець
  • *
  • Карма +3/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 43
  • Останні відвідини:
    18 Листопада 2011, 00:36:12

    Звідки: kalush
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #134 : 02 Вересня 2011, 23:47:15 »

Я знаю. Але на жаль такі дрібниці наших мужів від архітектури не цікавлять . Головне щоб на голову не капало .
Записаний

qwer

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +23/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 159
  • Останні відвідини:
    15 Серпня 2013, 23:20:42

    Звідки: Калуш
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #135 : 03 Вересня 2011, 04:05:48 »

Головне щоб на голову не капало .
 ;) повернімось до реальних речей друзі ...;)-!Зупинка ПТУ в сторону центру скільки  і чому без даху???
...зовсім скоро знову осінь.... :o


Windows весьма похож на презерватив, никто его не любит, но все им пользуются. :unknow
Записаний

pidgirki

  • Початківець
  • *
  • Карма +3/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 43
  • Останні відвідини:
    18 Листопада 2011, 00:36:12

    Звідки: kalush
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #136 : 03 Вересня 2011, 22:33:39 »

Зупинка - тимчасова архітектурна споруда .
Відповідь від: 03 Вересня 2011, 22:03:06
Такими ліхтарями можна було б прикрасити Площу Героїв                                                                       
Відповідь від: 03 Вересня 2011, 22:14:11
А такими - ті кілька вулиць ...                                                                                                                                                                      
Записаний

qwer

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +23/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 159
  • Останні відвідини:
    15 Серпня 2013, 23:20:42

    Звідки: Калуш
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #137 : 04 Вересня 2011, 00:23:33 »

Зупинка - тимчасова архітектурна споруда
 :duvno
 
   К малым архитектурным формам относится большое количество элементов благоустройства и оборудования улиц, дорог, площадей,
бульваров, дворов, т.е. всей той промежуточной зоны, которая находится между объектами "объемной” архитектуры. Как правило, трактовка этих
элементов как малой архитектуры достаточно широка: в их номенклатуру входят объекты, начиная от питьевых фонтанчиков и скамеек и
заканчивая арками входов или павильонами с закрытыми помещениями. Все эти элементы, составляя часть "промежуточной зоны” , служат строго
утилитарным целям и вместе с тем являются композиционными деталями среды, составляющим "связующий элемент” в масштабном
сопоставлении человека и застройки.
   В дорожной среде объектами малых архитектурных форм являются: оборудование площадок отдыха; оборудование автобусных остановок;
отдельно стоящие малые архитектурные формы.  :)



 Народ, научите меня есть арбуз, а? А то я не умею. Корку съедаю - и уже наелась
Записаний

$t@$

  • Користувач
  • **
  • Карма +6/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 82
  • Останні відвідини:
    24 Серпня 2016, 19:45:05

Архітектура міста Калуша
« Прочитано #138 : 04 Вересня 2011, 01:04:26 »

pidgirki, на рахунок цих фото райцентрів Європи: цим містам просто напевно пощастило більше, і вдалось зберегти оригінальну забудову певного періоду. Не спорю, є напевно і відновлені, а є і декілька невдалих (на мою думку) варіантів. Чи я б хотів бачити саме таке в Калуші - не знаю, я все-таки думаю, що варто би було і "вписати" щось сучасне. А відновлювати старе тільки тому що воно старе... :pardon
Але це тільки моя особиста думка. У вас інше бачення цього, яке теж має під собою логіку, тому сперечатись далі я не бачу змісту :frend

qwer, вибачте, але я не зовсім зрозумів, що Ви хотіли сказати останнім повідомленням? Так, зупинка це мала архітектурна форма, і, до речі, має бути збудована з легких конструкцій. При будівництві дозволяється використовувати тільки легкі матеріали, а капітальний фундамент, між іншим, теж заборонений. А те, що будують у нас... Справді, це получається уже зовсім не мала архітектурна форма, а повноцінна споруда з усіма наслідками, які звідси витікають. По-моєму, в пресі досить недавно про це вже писали.
Записаний

DJ Kardan

  • Старожил
  • ****
  • Карма +113/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 327
  • Accipe Dee pro medicamento!
  • Останні відвідини:
    02 Липня 2016, 10:32:21

    Звідки: Dzvonars'ka street
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #139 : 03 Листопада 2011, 22:03:25 »

Колеги!
Не знаю чи правильно обрав тему для обговорення, але наш форумець Довбуш підняв цікаве питання для дискусії....

Давайте подумаємо разом над такими речами:

1. В Калуші обіцяно поставити памятник Мазепі. Не зроблено нічого, одні балачки, - я вже не кажу, що мер обіцяв заплатити "із власної кишені" якщо не вистачить.
2. В Калуші обіцяно поставити памятник Шухевичу. Гроші не зібрано і ще не відомо що з того буде.
3. В Калуші обіцяно на вул. Пушкіна поставити памятник російському поету. І скоріше всього памятник той там буде.

АЛЕ Є МАЛЕНЬКЕ АЛЕ.
ПУШКІН БУВ УКРАЇНОФОБОМ. Навіть Вікіпедія про це пише:
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%83%D1%88%D0%BA%D1%96%D0%BD_%D0%9E%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80_%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D1%96%D0%B9%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87#.D0.9F.D1.83.D1.88.D0.BA.D1.96.D0.BD_.D1.96_.D0.A3.D0.BA.D1.80.D0.B0.D1.97.D0.BD.D0.B0

"Поему «Полтава»[5], високо оцінену Миколою І, Пушкін написав у напрямку здійснення планів, навіяних йому царем, а також для демонстрації своєї відданості офіційній ідеології у зв'язку зі слідством проти нього[Джерело?]. Завданням «Полтави» було довести «історичну закономірність» знищення української державності та створення Російської Імперії[Джерело?]. В одичному плані оспівано велич Петра І, у мелодраматичному — заплановано постать Мазепи. Мазепа у нього «підступний», «лютий», «хитрий», «холодний», «згубник», «лукавий», «змій», у нього «чорні помисли», він носить у грудях «кипучу отруту»."

"Шевченко своєю поемою «Сон» («У всякого своя доля») пристрасно заперечив пушкінську апотеозу Петербургу в поемі «Мідяний вершник»."

ПИТАННЯ ДО ВСІХ НАС: так кому ж ми ставимо памятник в Калуші - Мазепі чи Пушкіну, котрий Мазепу обпаплюжив?
Знаймо, що по наших памятниках про нас судитимуть люди...