Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 19 днів

Автор Тема: Архітектура міста Калуша  (Прочитано 124420 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

pidgirki

  • Початківець
  • *
  • Карма +3/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 43
  • Останні відвідини:
    18 Листопада 2011, 00:36:12

    Звідки: kalush
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #100 : 23 Серпня 2011, 22:16:40 »

                                                        А це що ?!  ( на жаль тільки таке фото )   Що хотіли цим сказати ?   Центр міста !    Дурень  має  право  називатися  дурнем , але ж є цензура ...  Де наглядова рада  чи як там її  ?   
Записаний

Zubik

  • Старожил
  • ****
  • Карма +54/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 318
  • Останні відвідини:
    22 Грудня 2015, 22:58:17

    Звідки: Kalush, IF, UA , "посьолок"
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #101 : 23 Серпня 2011, 22:28:51 »

Так цьому фото вже 3 роки, що, зараз такий же стан?  :o
Записаний
Чим більше пізнаю людей, тим більше мені подобаються собаки...

pidgirki

  • Початківець
  • *
  • Карма +3/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 43
  • Останні відвідини:
    18 Листопада 2011, 00:36:12

    Звідки: kalush
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #102 : 24 Серпня 2011, 00:10:43 »

Та не в стані справа . Архітектура . Хаотично забудовується історична частина міста - ЦЕНТР.  Це святе . Такі будівлі не мають нічого спільного з Старим Містом .
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30260
  • Останні відвідини:
    Вчора в 11:08:11

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #103 : 24 Серпня 2011, 10:09:50 »

А "залатиє купала" ?

Проблем справді тьма. А ще як до Франківська поїхати і подивитися на різницю в благоустрої і забудові... :( :( :(
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


$t@$

  • Користувач
  • **
  • Карма +6/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 82
  • Останні відвідини:
    24 Серпня 2016, 19:45:05

Архітектура міста Калуша
« Прочитано #104 : 24 Серпня 2011, 21:02:06 »

Та не в стані справа . Архітектура . Хаотично забудовується історична частина міста - ЦЕНТР.  Це святе . Такі будівлі не мають нічого спільного з Старим Містом .
Я не хочу сказати, що мені подобається все те, що твориться в центрі міста, але...

Щоб довго не пояснювати, я просто приведу уривок з інтерв'ю одноного львівського архітектора:

Цитувати (вибране)
Є рекомендації Венесійской хартії, де говориться, що не всякий старий будинок потрібно берегти і відновлювати. Якщо це унікальна архітектура, як ось Оперний театр, театр імені Заньковецької чи собор Святого Юра - ці будівлі і комплекси в разі чого повинні бути відновлені в первозданному вигляді беззастережно. А всі решта будинків, тільки тому, що вони старі... Не впевнений.

Вся історія архітектури розвивалася так, що на місці старого будинку, який руйнується, будували новий будинок, який зовсім не був схожий на попередній. Це живий процес, як у природі. Мені якось потрапив в руки проект реконструкції центру Львова ХІХ століття. Так там збиралися з площі Ринок прорубувати нові проходи прямо замість існуючих будинків. Підхід до збереження будівель був досить вільним.

Думаю, хід думок зрозумілий.

Інша справа - "вписати" новий будинок в певне, вже сфороване архітектурне середовище. Споруда необов"язково має бути того ж стилю, що і існуючі - але вона не повинна виділятись - має бути гармонія.

Ну а на рахунок бруківок і так далі - сумніваюсь, що архітекторів щось питали. Тут питання до влади - хто виділяв на це кошти, чому закупили саме цю бруківку, і так далі. І навіть якщо питали - думаєте, був вибір? Знаєте ж самі, яка у нас "система"...
Записаний

pidgirki

  • Початківець
  • *
  • Карма +3/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 43
  • Останні відвідини:
    18 Листопада 2011, 00:36:12

    Звідки: kalush
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #105 : 24 Серпня 2011, 21:51:49 »

Нехай живе собі Франківськ своїм життям .  Навіть добре що там вже ВСЕ цеглою "окультурили",  а раніше цеглою тільки клумби обкладали .  У  Калуша є унікальний шанс переплюнути  Івано - Франківськ .  Благоустрій - це так собі , комуністична термінологія .  хто пам'ятає .   А  ось відтворення  маленької частини Старого Міста в центрі  дорогого коштує ( для історії, для нащадків, для гонору )  Що гостям міста показувати будуть ?  різні провалля ? річку Сівку ?  Місто це насамперед  ратуша . Де вона ?   
Записаний

$t@$

  • Користувач
  • **
  • Карма +6/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 82
  • Останні відвідини:
    24 Серпня 2016, 19:45:05

Архітектура міста Калуша
« Прочитано #106 : 24 Серпня 2011, 22:05:41 »

Нехай живе собі Франківськ своїм життям .  Навіть добре що там вже ВСЕ цеглою "окультурили",  а раніше цеглою тільки клумби обкладали .  У  Калуша є унікальний шанс переплюнути  Івано - Франківськ .  Благоустрій - це так собі , комуністична термінологія .  хто пам'ятає .   А  ось відтворення  маленької частини Старого Міста в центрі  дорогого коштує ( для історії, для нащадків, для гонору )  Що гостям міста показувати будуть ?  різні провалля ? річку Сівку ?  Місто це насамперед  ратуша . Де вона ?   
Мова йшла про Львів, і не про цеглу, а архітектуру в загальному :)

У  Калуша є унікальний шанс переплюнути  Івано - Франківськ .
Щось мало віриться, чесно кажучи. Я не бачу, принаймі, в чому цей шанс проявляється.

А  ось відтворення  маленької частини Старого Міста в центрі  дорогого коштує ( для історії, для нащадків, для гонору ) 
А чи потрібно відтворювати? Краще зберегти існуюче і "прикрасити" новим - але так, щоб воно було в гармонії, як я вже писав вище. Якщо ми будемо тільки відновлювати старе і не будувати нове - що ж ми залишимо після себе на згадку?

Благоустрій - це так собі , комуністична термінологія .  хто пам'ятає .   
Та я б не сказав. Не знаю, при чому тут комуністи - але благоустрій не втратив свого значення і зараз.

Що гостям міста показувати будуть ?  різні провалля ? річку Сівку ?  Місто це насамперед  ратуша . Де вона ?   

Ви мене питаєте? :) Це вже питання до міської влади, мені здається, а я, на жаль (чи на щастя?), не є її представником.
Записаний

pidgirki

  • Початківець
  • *
  • Карма +3/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 43
  • Останні відвідини:
    18 Листопада 2011, 00:36:12

    Звідки: kalush
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #107 : 24 Серпня 2011, 22:24:40 »

Про Франківськ  Юрко писав ...
Записаний

pidgirki

  • Початківець
  • *
  • Карма +3/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 43
  • Останні відвідини:
    18 Листопада 2011, 00:36:12

    Звідки: kalush
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #108 : 24 Серпня 2011, 22:38:43 »

 цей шанс проявляється в тому що центр Франківська вже переробляти не будуть .  ( це стиль жд вокзалів - "Кучмівський" )   А  в Калуші  на тому клаптику в центрі ще нічого  (слава Богу)  не зроблено
Записаний

pidgirki

  • Початківець
  • *
  • Карма +3/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 43
  • Останні відвідини:
    18 Листопада 2011, 00:36:12

    Звідки: kalush
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #109 : 24 Серпня 2011, 23:10:14 »

Звичайно потрібно відтворювати ( йдеться про зовсім невелику частину )   А прикрашати новим потрібно виключно десь там - поміж  панельних будинків .   ( біда - там на лапу не дають )   
Записаний

pidgirki

  • Початківець
  • *
  • Карма +3/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 43
  • Останні відвідини:
    18 Листопада 2011, 00:36:12

    Звідки: kalush
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #110 : 24 Серпня 2011, 23:38:26 »

на згадку після себе залишимо суцільний цвинтар - меморіали пантеони дошки
Записаний

pidgirki

  • Початківець
  • *
  • Карма +3/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 43
  • Останні відвідини:
    18 Листопада 2011, 00:36:12

    Звідки: kalush
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #111 : 25 Серпня 2011, 00:30:22 »

Відповідь на питання  Ви  знаєте .    А  щодо гармонії  то  пам'ятник Шевченку два рази  "гармонійно не вписався"   Цей вже третій ...
Відповідь від: 25 Серпня 2011, 00:16:46
Венеційська хартія розказує нам що саме ми маємо будувати (чи валити) у себе вдома .  Інша - що ми маємо їсти .  Третя - як ми повинні думати ... 
Записаний

enkala

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +22/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 143
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2023, 15:44:40

    Звідки: Калуш
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #112 : 25 Серпня 2011, 15:37:40 »

на згадку після себе залишимо суцільний цвинтар - меморіали пантеони дошки
А ще можна привести мумії з Єгипту їх зараз там можна купити  :)
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30260
  • Останні відвідини:
    Вчора в 11:08:11

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #113 : 25 Серпня 2011, 18:10:58 »

Нє, ну а як ви хтіли?

Аби лишити по собі на згадку відремонтований квартал, то огого кіко бабок тре.
А так на облупленій хаті покладем дошку на пів кв. метра з граніту і вже є галочка!  роботу зроблено, герої помянуті!
Фист!
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


enkala

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +22/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 143
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2023, 15:44:40

    Звідки: Калуш
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #114 : 25 Серпня 2011, 19:24:20 »

Але та дошка з граніту коштує так як би була з золота
Записаний

pidgirki

  • Початківець
  • *
  • Карма +3/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 43
  • Останні відвідини:
    18 Листопада 2011, 00:36:12

    Звідки: kalush
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #115 : 25 Серпня 2011, 21:45:07 »

Доповнення по Венеціанській хартії . У них там у містечку 100 будівель старовинних кам'яних однотипних - можна і розвалити непотріб . Запитайте у заробітчан - кажуть коли звернути з вулиці у дворик - потріскані стіни  штукатурка повідвалювана  безлад кругом ...  Подібне я бачив колись в Одесі .  А у нас старовини по пальцях перелічити ...  Ні в якому разі не можна доповнювати їх якимись химерами , а потрібно вставляти пропущене . Думаю пан ENKALA ще не всі козирі виклав і тими фото центру Старого Міста поділиться .  Тож нехай собі та італійська комісія займається прибиранням гівна на тротуарах Неаполя та інших міст ,  а нам не звертати уваги на їхні для нас рекомендації  і посилати їх ...  МИ  господарі  на своїй землі .                                                                                                                Доповнення по Львову.  Коли взяти Львівський Оперний і поставити його у чистому полі ,  а  "Білого Слона" з Піп - Івана  поставити у іншому чистому полі  то це будуть дві однакові споруди  і  до того ж , що не мають ніякої  цінності . Усе повинно бути в прив'язці  і  тому Львів нам усім подобається насамперед архітектурою Старого Міста  а  не тому що там смачніша наприклад ковбаса . І добре що тоді за давніх часів знайшовся хтось - хто не дав понівечити площу Ринок .
Записаний

$t@$

  • Користувач
  • **
  • Карма +6/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 82
  • Останні відвідини:
    24 Серпня 2016, 19:45:05

Архітектура міста Калуша
« Прочитано #116 : 25 Серпня 2011, 22:58:28 »

Ну далась же Вам та хартія! :=)

Мова не про італійців. З архітектурної, а не археологічної точки зору - як вже писалось - не кожен будинок, який старий, має цінність. З археологічної, можливо, історичної - не виключаю. Але в темі ми обговорємо саме архітектуру, тому не плутайте ці поняття.

Я згідний, зберегти ті декілька існуючих будинків безумовно варто, бо Калуш і так добре постраждав - мало що взагалі залишилось. Але! Відновлювати повністю квартал - ні в якому разі. Можна, як Ви писали - заповнювати вставки,там, де це доречно, але не все підряд.
Сучану архітектуру можна гарно поєднати із старою, повірте. Певно, ви просто не бачили вдалих поєднань. Не всі ж сучасні будинки - химери, я не пишу тільки про Калуш - в загальному.

Це, як вже писалось, природній процес. Архітектура повинна розвиватись.
Тож нехай собі та італійська комісія займається прибиранням гівна на тротуарах Неаполя та інших міст ,  а нам не звертати уваги на їхні для нас рекомендації  і посилати їх ...
Ага, саме так! І буде ще гірше, ніж зараз.
Оперний і поставити його у чистому полі ,  а  "Білого Слона" з Піп - Івана  поставити у іншому чистому полі  то це будуть дві однакові споруди  і  до того ж , що не мають ніякої  цінності . Усе повинно бути в прив'язці  і  тому Львів нам усім подобається насамперед архітектурою Старого Міста  а  не тому що там смачніша наприклад ковбаса .
Безумовно, я думав, це і так зрозуміло. Тільки на рахунок оперного - до речі, не факт. Я думаю, він і у полі буде мати цінність. 
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30260
  • Останні відвідини:
    Вчора в 11:08:11

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #117 : 26 Серпня 2011, 08:04:29 »

Фактично ви обоє пишете про те саме. Треба відновити старі будинки, бо розваляться. треба заповнити діри, бо так негарно. Заповнювати треба мудро.
Зараз коло букініста на пл. Героїв будують красивий будинок на 3-4 поверхи. Власник вкладає купу коштів. Але  думаю той будинок буде мати сучасний вигляд і сумніваюся, що він дуже "впишеться".
І тут проблема дійсно в гол. архітекторі і у мері міста. бо архітектор може би щось і робив у тому напрямі, якби меру не було попри мешти. (кросівки).

Відновлюють бар "Під ясенами". Буде не бар, а типу макдональдс. То не наруга над історією???
А як не закусочна, то завалиться бо нікому не в голові.

І так можна перераховувати без кінця.

Тобто з кінцем, бо вже не так і багато тих старих будиночків залишилося.  :(
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


pidgirki

  • Початківець
  • *
  • Карма +3/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 43
  • Останні відвідини:
    18 Листопада 2011, 00:36:12

    Звідки: kalush
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #118 : 27 Серпня 2011, 15:48:30 »

Ну далась же Вам та хартія!   

Мова не про італійців. З архітектурної, а не археологічної точки зору - як вже писалось - не кожен будинок, який старий, має цінність. З археологічної, можливо, історичної - не виключаю. Але в темі ми обговорємо саме архітектуру, тому не плутайте ці поняття.  Вибачте не архітектуру а архітектуру в історичній частині - це дві великі різниці . (так кажуть в Одесі)

Я згідний, зберегти ті декілька існуючих будинків безумовно варто, бо Калуш і так добре постраждав - мало що взагалі залишилось. Але! Відновлювати повністю квартал - ні в якому разі. Ніхто і не писав  "повністю".    Можна, як Ви писали - заповнювати вставки,там, де це доречно, але не все підряд. Ніхто і не писав "все підряд" Радше натякалося щоб ніхто не пхав  с в о є  рило .
Сучану архітектуру можна гарно поєднати із старою,(за гроші) повірте.   Неможна поєднатиЦе розуміють навіть азіати - наприклад Назарбаєв     Певно, ви просто не бачили вдалих поєднань.  На чию думку вдалих ?      Не всі ж сучасні будинки - химери, я не пишу тільки про Калуш - в загальному. Не всі - це тому що не всі купили дипломи .

Це, як вже писалось, природній процес. Хаотичний ?  Архітектура повинна розвиватись. Методом проб і помилок ? (вона завжди так розвивається) Хай вже поза-межами історичної частини в центрі .
Цитата: pidgirki від Вчора в 21:45:07
Тож нехай собі та італійська комісія займається прибиранням гівна на тротуарах Неаполя та інших міст ,  а нам не звертати уваги на їхні для нас рекомендації  і посилати їх ...
Ага, саме так! І буде ще гірше, ніж зараз.    Натякаєте на неповноцінність нації ?   
Цитата: pidgirki від Вчора в 21:45:07
Оперний і поставити його у чистому полі ,  а  "Білого Слона" з Піп - Івана  поставити у іншому чистому полі  то це будуть дві однакові споруди  і  до того ж , що не мають ніякої  цінності . Усе повинно бути в прив'язці  і  тому Львів нам усім подобається насамперед архітектурою Старого Міста  а  не тому що там смачніша наприклад ковбаса .
Безумовно, я думав, це і так зрозуміло. Тільки на рахунок оперного - до речі, не факт. Я думаю, він і у полі буде мати цінність.    У  чистому полі - для кого ?

 P. S.    Ксьондз у церкві  -  " будьте  ува...а...а...жні...і...і... "
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30260
  • Останні відвідини:
    Вчора в 11:08:11

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Архітектура міста Калуша
« Прочитано #119 : 27 Серпня 2011, 16:20:27 »

Шановний п. pidgirki,
на Вашу думку, що краще: коли у центрі міста між напівзруйнованих єврейських будиночків стоять (і хто зна доки стоятимуть) "діри" (у кращому випадку) і навіть автостоянка? Чи коли на місці тих дір побудують нові будинки, які не надто вписуються в архітектурному плані?


Як на мене то треба хоча б по мінімуму. дозволяти забудовувати там де це доцільно, а паралельно відновлювати те, що ще вціліло і що доцільно відновлювати.
А у Калуші, так історично склалося, відновлювати (як історичну цінність) доцільно практично все, навіть те, що ніякої архітектурної цінності не являє.

Чи не так?

Але то би так лише мало бути... :( :( :(

А через те, що ті будинки, то не медичне обладнання і не якийсь масштабний проект % від якого міг би піти на закупівлю медичного обладнання, наші з вами плачі про збереження історичних цінностей нікого не зачіпають.  :zakryto
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.