Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Прошу допомоги - розлилась ртуть  (Прочитано 54984 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 16:39:25

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #40 : 19 Жовтня 2013, 09:08:53 »

Тут ти 100% не правий.

інструкцію я завжди читаю
різниця 37.1 проти 36,8

Важко сперечатися з людиною, яка не бажає чути  :(

Лише 2 зауваження (не обов'язково відповідати);
1. Якщо читала, то може там було вказано точність вимірювання і відповідно його похибку?
2. А хоч на секунду в уяві припускала ймовірність того, що ртутний термометр теж має свою точність вимірювання і похибку?
 
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #41 : 19 Жовтня 2013, 15:21:19 »

випив з аквараріумного градусника ртуть,
Точно ртуть? Бо акваріумні(для вимірювання температури води) були спиртовими.
Записаний

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #42 : 19 Жовтня 2013, 18:55:22 »

А хоч на секунду в уяві припускала ймовірність того, що ртутний термометр теж має свою точність вимірювання і похибку?
Юрко, ну звісно припускала). Чомусь тобі здається, як ти такого не робив, то інші також :unknow. Похибка ртутного - не більше 0,1. Тоді як електронного до 0,5. Тобто, ртутний термометр точніший, хоч і має свої допустимі похибки.
Та я хочу чути. А ти? Я не є фанатом ні одного ні іншого термометра. Інакше не купила б електронний після народження малої. Хоча після проведеного порівняльного вимірювання (і висловлювання недовіри спеціалістів медиків) я зробила свій висновок і він у мене зараз пилиться у медаптечці. У мене на разі є 3 типи термометра. Третій - термострічка - не жалую - вона справді дуже приблизна, але зручна у дорозі і міряє за 30сек. Та завдяки їй можна було визначити, що температура насправді була вища 37. А електронне значення 36.8 було сумнівним. Тому і переміряли ртутним і переконалась, що недовіра лікарів мала свої підстави.
Підробок ртутного не зустрінеш, тоді як у десятки разів дорожчий електронний термометр підробляти стануть частіше. А також бувають неправильно виставлені електронні датчики ще з заводу (правда, у сервісному центрі це виправляється, але це зайва морока).А ще є купа нюансів при яких ртутний міряє правильно, а електронний дає похибку вищу за вказану (наприклад, випитий гарячий чай\молоко не дасть змогу певний час вимірювати температуру орально,...). Та й ці термометри (не всі моделі уже) не можна дезинфікувати і навіть мити, що стає причиною перенесення інфекцій. Тобто, таких термометрів бажано мати кілька на сім"ю. Плюс час від часу купувати батарейки - не відомо коли вони стануть підсідати і давати похибку замість 0,5 - 5 градусів  :pardon. а то і сісти можуть взагалі у найвідповідальніший момент....Але, така якість як порівняна безпечність може і справді варта того, щоб перекрити ці "не недоліки". Обидва види термометрів мають свої переваги і недоліки. А щодо якості - самі знаєте, яку приміром горілку частіше підробляють  дорогу чи дешеву. (робіть висновки)

Тим, хто хоче визначитись який термометр собі обрати знайшла таку статтю (тут не лише про ртутні і електронні):
Цитувати (вибране)
 Який градусник вибрати? Плюси і мінуси різних термометрів / Здоровье / LiveLife.kiev.ua - ЗОЖ
У сезон грипу і простуд не обійтися без такого незамінного в домашній аптечці приладу, як термометр. Здавалося б, що може бути простіше цього всім нам добре знайомого пристрою? Тим не менше тут є свої нюанси

Сила електроніки

Електронні або цифрові термометри працюють на основі вбудованого металевого датчика. Принцип роботи заснований на зміні опору провідника при різних температурах навколишнього середовища.

Виглядають вони приблизно так само, як і звичайні, з тією лише різницею, що корпус у них виконаний з високоякісного пластику або гуми, з вбудованим наконечником і дисплеєм.

Плюси

Більшість моделей електронних термометpов удароміцні, тобто при випадковому падінні на підлогу з приладом не трапиться рівно нічого. Для екстремалів є навіть водонепроникні варіанти.

Цифровий термометр повідомить вам результат максимум через хвилину! Він сповістить вас про це, подавши звуковий сигнал. Правда, при вимірюванні температури в пахвовій западині час може збільшитися до 3 хвилин. Але все ж це набагато швидше, ніж у ртутних термометрів.

У багатьох термометрах є безліч додаткових функцій. Таких як запам'ятовування останніх вимірювань, підсвічування дисплея, можливість вибору температурної шкали (Цельсій або Фаренгейт), змінні ковпачки в цілях гігієни і т. д.

Мінуси

Електронні термометри не настільки точні, як ртутні.

Нюанси

До речі Існують також спеціальні термополоски. Це плівка, покрита шаром кристалів, які змінюють свій колір під впливом температури. Похибка вимірювання у них дуже велика. Часто вони навіть не мають як такого поділу на градуси, а тільки показують, підвищена температура чи ні. Це пов'язано з тим, що на результат вимірювання такими термополосками впливають сила потовиділення, освітленість, щільність контакту з тілом і т. д.

Але вони дуже зручні в поході, поїздках, одним словом, в будь-яких дорожніх умовах. Вони легкі, практично нічого не важать, дуже компактні.

Слід пам'ятати про те, що показники вимірювання тим точніше, чим щільніше прилягає пристрій до шкіри. Якщо температура вимірюється в пахвовій западині, після сигналу про готовність результатів необхідно потримати градусник ще трохи. Як би "доміру" температури. При оральному використанні градусника рот людини повинен бути закритий.

До того ж не варто забувати про те, що цифровий термометр працює від батарейок. Час від часу вони підлягають заміні. Тому завжди краще мати пару запасних під рукою, щоб градусник не перестав працювати в самий невідповідний момент.

В аптеках і спеціалізованих магазинах можна знайти електронні термометри для малюків. Виконані вони у вигляді соски, що вирішує проблему відкритого рота.

Правда, такий прилад виявиться марним для батьків тих діточок, які не привчені до пустушки.

Інфрачервоні аспекти

Інфрачервоний термометр - найбільш сучасна модель термометрів. Він вимірює інфрачервоне випромінювання, що виходить від поверхні тіла людини. Отримані дані трансформуються в звичні нам градуси.

"АіФ" рекомендує Який же градусник найкраще підійде саме вам? Для цього необхідно вирішити, в яких ситуаціях вам належить його використовувати. Якщо вам потрібно просто дізнатися, підвищена температура чи ні, то підійде цифровий та інфрачервоний термометр. Але завжди уважно читайте інструкцію з їх експлуатації та обов'язково дотримуйте вказані там рекомендації! Для точності вимірювання все одно завжди використовують ртутний термометр.

У будинку, де живуть маленькі діти, слід подбати про безпеку. Ртутний термометр треба зберігати в недосяжності, по можливості, користуватися "безпечними" та зручними інфрачервоними приладами. І звичайно ж, температуру маленьким дітям найкраще вимірювати уві сні.

Правда, вимірювати їм температуру можна лише у визначених місцях (зазвичай це вушні раковини, чоло, скроні).

Існують також безконтактні прилади. По функціях ці термометри не сильно відрізняються від електронних, а швидкість їх вимірювання навіть швидше.

Мінуси

В залежності від умов вимірювання, можливі похибки в їхніх показаннях, аж до 0,5 градуса.

Такі градусники потребують регулярної перевірки й калібрування.

При вимірюванні температури у дитини, що плаче результат може бути недостовірним. Те ж саме стосується пацієнтів із запаленням середнього вуха (але тільки для "вушних" моделей).

І нарешті, інфрачервоні термометри - найдорожчі з усіх перерахованих вище варіантів.

Нюанси

Якщо ви придбали прилад, що вимірює випромінювання в області вушної раковини, то пам'ятайте, що, по-перше, він може не підійти для дітей до 1 року. Це через те, що наконечник термометра все ж більше, ніж отвір у вушку у малюка.

І по-друге, неправильне використання та недотримання елементарних правил безпеки може призвести до травми вушної раковини або навіть барабанної перетинки!

Ртутна відповідь

Найпростіші і найбільш поширені термометри - ртутні. Такий термометр можна купити в будь-якій аптеці. Він являє собою обтічну скляну трубку з капіляром, що містить 2 грами ртуті.

Плюси

Ртутні термометри володіють найвищою точністю визначення температури (похибка не більше 0,1 градуса).

Також ртутні термометри універсальні, отже, немає необхідності купувати різні прилади для вимірювання температури, наприклад, в пахвовій западині і орально. Щоб продезінфікувати градусник, його можна просто протерти тканиною, змоченою спиртовим розчином або будь-якою антимікробної рідиною. Але ні в якому разі не слід його кип'ятити! Скло може лопнути.

Якщо правильно дотримуватися правил користування та зберігання, то такий градусник прослужить вам багато років.

Мінуси

З мінусів ртутних термометрів, крім їх отруйної начинки, слід зазначити тривалий час вимірювання температури (близько 10 хвилин для найбільш точного результату).

Нюанси

Ртутний термометр також називають "максимальним". Це через те, що після нагріву ртутний стовпчик залишається в своїй верхній точці. І для того, щоб скинути результат, градусник необхідно просто струсити.

До речі, вже в цьому році  може бути введена повна заборона на продаж ртутних медичних термометрів. За словами експертів, швидше за все, заборона буде введена в жовтні 2013 року - за підсумком підписання конвенції про ртутне забруднення навколишнього середовища.
« Останнє редагування: 20 Жовтня 2013, 02:22:28 від Сонечко+ »
Записаний

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #43 : 05 Січня 2015, 14:19:39 »

Взагалі таким займається Санепідемстанція і МНС. Думаю простіше буде в Санстанції домовитись
подзвонила - вони лише поради дають
Записаний

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58

Записаний

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #45 : 05 Січня 2015, 18:22:27 »

радять, якщо ртуть попала, наприклад, на коврик чи якусь матерію, викинути той коврик або принаймі вирізати те місце де розлилась ртуть навіть якщо ви і зібрали кульки ртуті. Ртуть добре впитується в коврики тим більше мякі меблі і видалити її в домашніх умовах немає можливості, а випаровуватись продовжить досить тривалий час.

http://oko-planet.su/ekstrim/ekstrimsovet/172565-chto-delat-esli-razbilsya-rtutnyy-gradusnik-termometr.html  тут є декілька практичних порад.
« Останнє редагування: 05 Січня 2015, 18:28:58 від newroman »
Записаний

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    24 Березня 2024, 06:01:42

    Звідки: Льондон
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #46 : 05 Січня 2015, 19:53:25 »

Згідний . Тут немає іншого виходу як лише викинути . Але все таки раджу подзвонити в МНС і вияснити , яким чином можна позбутись того коврика чи одягу . Адже в іншому випадку хтось інший може постраждати

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #47 : 05 Січня 2015, 23:17:11 »

в МНС
У нас таке є? То пожежники може? Ну, так - ту ж ртуть ні в унітаз спустити, ні так викинути не можна.
Відповідь від: 05 Січня 2015, 23:14:47
радять, якщо ртуть попала, наприклад, на коврик
у нас вона попала на диван, на якому я сплю, на ліжко промінця і на мій смартфон. А ще у мене була відкрита сумочка - могло і туди залетіти. Але я її не викину - нову собі поки що не зможу купити. але основна маса, як я зрозуміла залишилась на промінцю, бо вона розбила той термометр об себе. Не стригти ж її на лисо :(. А колготки замочила у марганцовці, зараз виперу уже порошком
Записаний

TRITONOS

  • Вісник благих новин
  • *
  • Карма +600/-8
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 944
  • Останні відвідини:
    14 Жовтня 2023, 16:46:45

Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #48 : 06 Січня 2015, 00:58:58 »

бо вона розбила той термометр об себе
Я вже було подумав що то якісь ігрища з градусником а виявилось все просто. Я під пахвою той нєжний градусник зломив :=) Здається ще живу, часом троха глючить. Мама кудись скрутила то і викинула
Записаний

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #49 : 06 Січня 2015, 02:08:08 »

бо твоя мама зібрала залишки. А тут з висоти 1.2м не роздавлено, а розтрощено об скляні буси, що висіли у неї на шиї. І ті м"ячики розлетілись хто зна куди і в які сторони (можливо, що і на ялинці є) :unknow. Страх навіть не в тому, щоб отруїтись ними одноразово. А в тому, що дитина дихатиме тим ще довший час, бо на жаль, ми не відразу правильно відреагували. Спершу мала потовклась по тому місцю тапками і побігла в зал дзвонити і взнавати номер санстанції, а потім понеслась по всьому залу. А мені в санстанції дали не зовсім кваліфіковану пораду, як я потім зрозуміла, порившись в інтернеті. Ще й ускладнило те, що я здається траванулась грибами вчора вночі і мене почало сильніше тошнити з наслідками прямо при розмові з порадницею :(, бо я тоді ще була спросоння. Лякає мене те, що є величезні шанси того, що ми ту ртуть не зібрали як слід, ще й порозносили її по хаті тапками і мокрими ганчірками (замість скористатись скотчем - бо спершу я почала діяти, а вже потім полізла в інтернет за порадою).
Знайшла відповідь доктора Комаровського, так він помилився у тому, що санстанція порадить як правильно поводитись із залишками ртуті і до кого звертатись, щоб провели остаточну нейтралізацію. Бо вони не в курсі - куди (можливо тому, що у Калуші таких спеціалістів немає). І ще там порадили скористатись мокрою тряпкою, а Комаровський застерігає, що цього робити категорично не можна, як і пилесосом. Одним словом, я повелась геть не так як вартувало :(. Тепер переживаю за нервову систему і нирки промінчика((((((. та і взагалі всіх, хто тут живе.
Цитувати (вибране)
Ртуть действительно чрезвычайно опасна, угрозу представляют прежде всего ее пары, которые при вдыхании способны оказывать очень серьезное повреждающее действие на человеческий организм. Вы должны знать, что испарение ртути происходит при температуре выше 18 °С, поэтому чем теплее в комнате, где разбился ртутный термометр, тем активнее надо суетиться. Необходимо создать поток воздуха (сквозняк) — чем он интенсивнее, тем меньше будет концентрация паров ртути. Ни в коем случае сознательно не повышать температуру, а наоборот — включить кондиционер, выключить обогреватель, закрыть батарею, т.е. сделать все, чтобы температура в комнате была как можно ниже. Это уменьшит интенсивность испарения. Как собрать ртуть наиболее эффективно? Категорически нельзя делать это с помощью пылесоса или влажных тряпок — категорически, подчеркиваю! Оптимально использовать скотч или лейкопластырь. Если ртуть попала в какие-то щели на полу, можно удалить ее с помощью спринцовки. После этого приготовить раствор, нейтрализующий пары ртути (это несложно в домашних условиях: в литре воды растворить около 40 г потертого хозяйственно мыла и 50 г кальцинированной соды), и залить им те места, где ртуть могла «затеряться». Что делать с остатками ртути, как пригласить на дом людей, которые определят концентрацию ее паров в воздухе и проведут окончательную нейтрализацию, — об этом вы сможете узнать, позвонив в районную санитарно-эпидемиологическую станцию.
Записаний

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #50 : 06 Січня 2015, 15:37:10 »

ще потрібна консультація - як виглядає ртуть у воді після стікання її у посудину з випраної речі і після замороження такої види?
Вона далі збиратиметься у кульки чи може мати і сріблястий плоский вигляд? Бо не знаю чи виливати воду, яка стікала з випраного овечого одіяла на балконі в унітаз чи кудись спробувати утилізувати таку велику кількість. Бо у воді виявила сріблясті полосочки на дні.
Відповідь від: 06 Січня 2015, 15:34:38
растворить около 40 г потертого хозяйственно мыла и 50 г кальцинированной соды),
кальцинована сода - то не харчова вроді? Бо я маю лише харчову - її і розчинила з милом.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 16:39:25

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #51 : 06 Січня 2015, 16:23:36 »

Кальциновану просто отримати з харчової просто нагрівши її до 400 градусів.

Я таке робив на столовій ложці поставивши її на газову камфорку. Гріти довго але ложка не мусить аж до червона нагріватися (бо то вже понад 700 градусів).
Як перевірити чи вже кальцинована?

Попробуй на смак, але лиш кілька кристаликів!! Вона стає жах гіркою.
Не те шоб проста дуже солодка - але різницю відчуєш зразу.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #52 : 17 Січня 2015, 02:41:54 »

Ще про термометри від Комаровського - як вимірювати і чим, які норми, чому міряти 10хв, а не 5 і т.д.
http://video.komarovskiy.net/temperatura-tela-i-termometry-01-05-011.html
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 16:39:25

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #53 : 21 Жовтня 2015, 09:14:21 »

Нарешті будуть переробляти ртутні лампи!
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 16:39:25

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    Вчора в 12:56:27

Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #55 : 11 Лютого 2017, 10:00:24 »

Вар'яти...
То грошi , i непоганi 
Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь