Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Шлюб і сім'я  (Прочитано 53359 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

beauty

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +87/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 243
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2021, 21:27:23

    Звідки: Калуш
Шлюб і сім'я
« Прочитано #20 : 04 Січня 2008, 11:29:39 »

Я цілком погоджуюсь з тим, щоб чоловік був головою в сім"ї, але, думаю, це не означає "Я і тільки Я і кулаком по столі". Взагалі, я в якісь статті вичитала, що за кожним сильним чоловіком стоїть сильна жінка. Думаю, в цьому є якась правда :)
« Останнє редагування: 04 Січня 2008, 11:49:59 від beauty »
Записаний
If one doesn't have what one loves one must love what one has

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Шлюб і сім'я
« Прочитано #21 : 07 Січня 2008, 00:57:11 »

Головою в сім'ї має бути чоловік
Головна роль чоловіка ні в якому віпадку не означає зверхнього ставлення до жінки


Відповідь від: 07 Січня 2008, 00:50:58
Взагалі, я в якісь статті вичитала, що за кожним сильним чоловіком стоїть сильна жінка. Думаю, в цьому є якась правда 
В багатьох випадках так воно і є. Я би сказав, що чоловікі своїми успіхами зобов'язані жінкам

Відповідь від: 07 Січня 2008, 00:55:22
тобто формально в сімї головою був чоловік.
тобто жінка була шиєю  :)
Записаний
When doctors differ who is to decide?

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Шлюб і сім'я
« Прочитано #22 : 07 Січня 2008, 01:06:55 »

Головою в сім'ї має бути чоловік
має бути??? а як не получається то що тоді???  :pardon
Радіти досягненням своєї половинки, не докоряти, не надиматись, підтримувати добрим словом, пояснити спокійно, яким його хочуть бачити. Тоді чоловік буде вдосконалюватись
Відповідь від: 07 Січня 2008, 01:02:42
Про те, що "шлюб, не визнаний перед суспільством, не отримає Божих благословінь", це взагалі якась непонятка. Ето ви о чом, уважаємий? Неужелі о ЗАГСе?!   
Справа у тому, що коли люди беруть церковний шлюб, то вже оприлюднюють свій намір перед суспільством і вже отримують Боже благословіння.
Я напишу про те, що думаю з цього приводу згодом, не тепер під час великого християнського свята
Записаний
When doctors differ who is to decide?

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Шлюб і сім'я
« Прочитано #23 : 11 Січня 2008, 23:35:09 »

Про те, що "шлюб, не визнаний перед суспільством, не отримає Божих благословінь", це взагалі якась непонятка. Ето ви о чом, уважаємий? Неужелі о ЗАГСе?!   
Саме так. Але маю зустрічне питання:
Що вказує у пункті "сімейний стан" анкети при працевлаштуванні або, наприклад, при оформленні візи для виїзду за кордон людина, яка взяла тільки церковний шлюб?

Справа у тому, що коли люди беруть церковний шлюб, то вже оприлюднюють свій намір перед суспільством...
...в особі близьких родичів і односельчан (утрірую)

і вже отримують Боже благословіння.
Боже благословіння - це значно більше, ніж запис в церковній книзі
Записаний
When doctors differ who is to decide?

Ksenja

  • Новачoк
  • Карма +4/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 16
  • Останні відвідини:
    18 Серпня 2008, 21:29:38

    Звідки: Halych-Hamburg
Шлюб і сім'я
« Прочитано #24 : 12 Січня 2008, 12:21:40 »

Oй, Докторе, Ви повні протиріч...То Ви вважаєте,що життя поза шлюбом-смертний гріх,то розумієте під цим таінством оприлюднення(секс.стосунків??? :()перед близькими родичами і односельцями(!!!!!!)
Не робіт того, бо люди сі цівком запутют...
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Шлюб і сім'я
« Прочитано #25 : 12 Січня 2008, 14:45:51 »

Моя позиція чітка - подружжя має засвідчити свої наміри:
1) попросити благословіння батьків;
1) оформити своє правне становище в ЗАГСі, тобто виконати свій обов'язок перед державою;
2) завершити цивільний шлюб шлюбом церковним, присягаючи жити разом аж до смерті, виконуючи по совісті прийняті на себе зобов'язання відносно себе і нащадків.
Записаний
When doctors differ who is to decide?

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Шлюб і сім'я
« Прочитано #26 : 12 Січня 2008, 14:59:05 »

То Ви вважаєте,що життя поза шлюбом-смертний гріх
То я вже занадто. Звичайнісінький грішок  :=) . Церква не визнає подружнє життя поза шлюбом смертним гріхом. Зрештою, вирішувати Богу.
Як на мене, як може людина духовно померти, якщо вона духовно не народилась? Більшість з тих, що живуть подружнім життям поза шлюбом, є духовно мертвими, тому не наслідують Царства Небесного, поки не покаються
Записаний
When doctors differ who is to decide?

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Шлюб і сім'я
« Прочитано #27 : 12 Січня 2008, 15:30:07 »

Молодята понесуть в РАГС довідку від лікаря

Президент України Віктор Ющенко підписав Закон України № 524-V «Про внесення змін до Сімейного та Цивільного кодексів України», - повідомляє прес-служба глави держави. 
........................
Статтю 30 викласти в такій редакції:

«Стаття 30. Взаємна обізнаність наречених про стан здоров'я

1. Наречені зобов'язані повідомити один одного про стан свого здоров'я.

2. Держава забезпечує створення умов для медичного обстеження наречених.

3. Порядок здійснення медичного обстеження наречених встановлює Кабінет Міністрів України.

4. Результати медичного обстеження є таємницею і повідомляються лише нареченим.

5. Приховування відомостей про стан здоров'я одним з наречених, наслідком чого може стати (стало) порушення фізичного або психічного здоров'я іншого нареченого чи їхніх нащадків, може бути підставою для визнання шлюбу недійсним»

Детальніше http://www.obozrevatel.com/news/2007/1/10/151401.htm
Відповідь від: 12 Січня 2008, 15:25:31
Нареченим в Україні відтепер потрібні довідки лікарів

Тепер перед тим як одружитися, треба буде обов’язково проходити медичне обстеження. Такий закон підписав президент Віктор Ющенко.
Досі для того, щоб зареєструвати шлюб, було достатньо паспортів та заяви у Загсі.

Результати медичного обстеження будуть таємницею, і повідомлятимуться лише нареченим.

Якщо ж хтось із подружжя приховає відомості про стан свого здоров’я, а це у свою чергу завдасть шкоди фізичному чи психічному здоров'ю їхнього партнера, чи їхнім нащадкам, шлюб може бути визнаний недійсним.

До яких саме лікарів ходити, і які аналізи здавати, визначить Кабмін. Скільки коштуватиме така процедура, чи вона буде безкоштовною поки невідомо. В законі лише сказано, що держава забезпечуватиме створення умов для медичного обстеження наречених.

Крім того у законі сказано, що якщо наречена вагітна, народила дитину, або існує безпосередня загроза для життя нареченої, або нареченого, шлюб реєструється у день подання відповідної заяви, або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця.

Також відтепер шлюбна церемонія може бути неурочистою.

Закон про внесення змін до сімейного та цивільного кодексів був ухвалений Верховною Радою 22 грудня 2006 року.

http://www.bbc.co.uk/ukrainian/entertainment/story/2007/01/070111_ukr_wedding_oh.shtml
Записаний
When doctors differ who is to decide?

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Шлюб і сім'я
« Прочитано #28 : 12 Січня 2008, 22:06:07 »

Цитувати (вибране)
Більшість з тих, що живуть подружнім життям поза шлюбом, є духовно мертвими, тому не наслідують Царства Небесного, поки не покаються
залежить від обставин
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Шлюб і сім'я
« Прочитано #29 : 14 Січня 2008, 16:14:36 »

Справа у тому, що коли люди беруть церковний шлюб, то вже оприлюднюють свій намір перед суспільством і вже отримують Боже благословіння. А пізніше просто живуть у любові, або ні. Вони вже сім'я, духовно, а в юридичному плані, як нас  просвітили наші колеги форумці-юристи, у деяких ситуаціях, як то при поділі майна, теж вважаються державою сім'єю
Тобто, згідно твоїм уявленням треба жити з думкою про поділ майна? На мою думку, подружжя навіть допускати такої думки не може, щоб розлучатись і ділити майно

теж вважаються державою сім'єю і номінально уже захищається державою.
Так, держава стає на захист конкурбінату, тому що вирішити проблему співжиття в інакший спосіб не може, і перетворює Сімейний Кодекс на Антисімейний

Звісно  наша держава вимагає реєстрації шлюбу у ЗАГСі, але якщо повернемося у минуле (не дикунське, а лише на 70 років назад), то побачимо, що свідоцтво про шлюб видавалося після вінчання і запису у церковній книзі.
Тоді церква частково виконувала функції держави, тепер церква відокремлена від держави. Подумай чому
Записаний
When doctors differ who is to decide?

Svit

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +239/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 864
  • Любов не мислить зла
  • Останні відвідини:
    21 Січня 2012, 06:11:35

    Звідки: Iзраiль
Шлюб і сім'я
« Прочитано #30 : 07 Лютого 2008, 16:00:17 »

  В 1зра1л1 немае державно1 реестрац11,тобто,т1льки рел1г1йний шлюб.Якщо ти не еврей по мам1,то 1 женитись в 1зра1л1 не можеш.Але я хот1ла сказати про ддогов1р,який п1дписують молодята.Це Ктуба,як Св1доцтво про одруження.! ось в цьому св1доцтв1 вказано майно чолов1ка 1 майно ж1нки,в грошах.Тобто,якщо раптом на момент розлучення у них буде б1льше,то все решта рахуеться сп1льним.
  Думаю,що ми,з1 своею ментальн1стю не привикли до розприд1лення майна.Але коли мова йде про грош1,то чомусь кожен захищае сво1 1нтереси.
Записаний

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ
Шлюб і сім'я
« Прочитано #31 : 11 Лютого 2008, 18:09:23 »

У такий спосіб держава прагне захистити кожного з подружжя. Та молоді мають жити так (але для цього потрібно постійно працювати над собою і активно будувати шлюб), щоб з кожним роком ставати все ближче один одному і все більш щасливішими. :frend
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Шлюб і сім'я
« Прочитано #32 : 14 Березня 2008, 14:55:52 »

Як Ви ставитесь до ініціативи нашого месії, духовного батька нації, доброчесного сім'янина В.А.Ющенка щодо <a href="http://forum.kalush.info/index.php/topic,415.msg15715.html#msg15715">внесення змін до Сімейного та Цивільного кодексів України</a>
Записаний
When doctors differ who is to decide?

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Шлюб і сім'я
« Прочитано #33 : 14 Березня 2008, 15:51:16 »

   Я ставлюсь до цього нама. Хоча в нашій державі гадаю більшість народу купуватиме ті лікарські довідки, а головне що наречені будуть вірити тим взаємнокупленим довідкам. :(

   Особисто щодо мене, то довший час не наважувався призатись коханій, що маю одну ваду (як мені здавалось на той час суттєву), бо не знав як вона до цього поставиться. Та як виявилось це її навіть розсмішило і вона не придала цьому ніякого значення. Так що вважаю, шо про стан здоровя свого партнера варто знати і добре щоб це було добровільно, а не через якісь там лікарські довідки. ;)
Записаний

Рибка

  • Активіст
  • *****
  • Карма +962/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 2922
  • Останні відвідини:
    11 Липня 2020, 23:31:29

    Звідки: Калуш
Шлюб і сім'я
« Прочитано #34 : 14 Березня 2008, 16:08:16 »

Цитувати (вибране)
довший час не наважувався призатись коханій, що маю одну ваду

думаю що ця вада, це не те що ти бачиш часто білочок :D :D :D

А так я вважаю що не потрібно довідок, має бути довіра і чесність у стосунках. І не треба встидатись говорити про вади,коханій людині, якщо ви один одного любите, то вади вам на шляху не стануть. :-*
Записаний
І все буде добре, для кожного з нас.  І все буде добре, настане наш час.

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ
Шлюб і сім'я
« Прочитано #35 : 16 Березня 2008, 12:24:56 »

Думаю, що ідея з довідками досить дотепна, особливо якщо зважати на те, як часто ми, здорові українці, ходимо здавати просто так різного роду аналізи чи проходити профілактичні перевірки. Загальна маса українців досить халатно ставиться до свого здоров`я, і часто люди навіть не знають чим хворіють аж до смерті. Так наприклад, рак. І звідки він взявся, я ж був здоровий, а тут вже метостази пішли по всьому тілу? А якби наші люди частіше оглядали себе, то напевне більше було б шансів попередити хвороби , а не лікувати їх.
Звичайно, можна одружуватися на хворих, але тоді люди задумаються про те, чи мати дітей - адже існує така річ як спадковість. Або навпаки, до одруження не дійде, якщо один з двох ВІЛ-інфікований чи має сифіліс. Тоді хвора людина може знайти собі такого ж хворого для створення сім`ї. Звичайно, тут вже про дітей думати не варто, а навпаки прикласти всі сили для запобігання вагітності.
Тому довідки дають нам можливість ще раз переконатися у наявності здоров`я або довідатися про нові хвороби.

Я знаю один випадок. Старахові компаніїї перш ніж страхувати життя людини, вимагають медогляд. Одна жінка прийшла старахуватися і їй надали можливість за рахунок компанії пройти в дорогогій клініці обстеження. Виявила рак. Жінка в шоці, вона навіть і не думала, що хвора, жила собі спокійно. Звичайно їй відмовили в старахуванні. Та якби не ця ситуація, вона б навіть не знала, що хвора.
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Шлюб і сім'я
« Прочитано #36 : 16 Березня 2008, 13:35:47 »


якщо один з двох ВІЛ-інфікований чи має сифіліс

Пропоную почитати літературку. Те, що хтось із пари ВІЛ інфікований ще не означає, що їм не можна жити разом і мати здорових дітей. А по друге, якось мені дивно виглядає, що ви зовсім не берете до уваги такий фактор як ЛЮБОВ  :duvno
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ
Шлюб і сім'я
« Прочитано #37 : 16 Березня 2008, 14:08:37 »

Я просто думаю про наслідки. Я хочу, щоб  Україна не виродилася як нація. А це на пряму залежить від того, які діти будуть народжуватися в нашій країні.  Діти можуть народитися здорові, а можуть - хворі. Не думаю, що такий ризик признак здорового глузду. А любити можна будь-яку людину. Любов - це рішення, а не гра гормонів. До будь-якого питання можна підійти прагматично. Спочатку потрібно дати місце "холодній голові", а вже потім пускати у хід емоції і почуття.
Відповідь від: 16 Березня 2008, 14:05:57
Насправді, я дуже ємоційна людина! Я холерик. Але в процесі роботи над своїм характером навчилася контролювати свої ємоції і керуватися здоровим глуздом.
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Шлюб і сім'я
« Прочитано #38 : 16 Березня 2008, 14:12:44 »


Спочатку потрібно дати місце "холодній голові", а вже потім пускати у хід емоції і почуття.
Я колись тоже так думав. Слава Богу женився (в 30 років).
Зле так думати. Бог має нас у своїй опіці. Звісно треба і думати, але любов - це почуття і відчуття, без них контакту не вийде.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ
Шлюб і сім'я
« Прочитано #39 : 16 Березня 2008, 14:58:19 »

Просто мій підхід відрізняється. Спочатку потрібно мати дружні стосунки, щоб взнати характер людини, її світогляд і т.д. - тут діє "холодна голова". Визначити чи зможу я любити цю людину зі всіма її вадами, хворобами, соціальним положенням, на що я погоджусь, а на що ні в подружньому житті з нею. Коротше, визначити всі  "за"  і  "проти". Коли все узгоджено, можна дати можливість своїм почуттям діяти - тоді любов стає романтичною і здатною до самопожертви, бо для себе вже все визначено і прийняте тверде рішення.

Я знаю таку пару, де молода жінка вийшла заміж за паралізованого чоловіка. Але до цього вона зважила все і прийняла рішення любити його. В них немає дітей, але вони щасливі і люблять один одного. Все залежить від того наскільки "холодною" була голова, що вона зрозуміла і які рішення прийняла. Адже сім`я - це чоловік і дружина. А діти з`являються, зростають і йдуть з нашого життя будувати своє власне.

А 30 років - це лише початок життя. В такому віці вже знаєш чого хочеш і на що сам можеш відважитися.
Відповідь від: 16 Березня 2008, 14:54:52
Бог має нас у своїй опіці.

Саме "холодна голова" в моєму житті стала Його опікою для мене, і не дозволила зробити неправильний вибір. Я щаслива сьогодні, бо колись дала місце "холодній голові".
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ